Cyclostyles Schrijfmachines F. A. TULP VRAAGT JflN ZWART Schoonmaak Fa. li. Elzenaar Allerlei Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embo<k Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 1 juni 1934 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billtjke tarieven voor handel en nijverheid bQ geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Acht en Veertigste Jaargang - No. 18 Gij moest hel zwaarder kruis van anderen u voor den geest brengen, om het uwe, dat zooveel lichter is, met minder moeite te dragen. Thomas a Kent pis. Het woord aan 't kanon? Mussolini ging een artikel schrijven, waarin de man van Italië uiting gat aan de bezorghcid, die alom wordt ge wekt. „Mislukt de ontwapeningscon ferentie, dan vervalt de wereld tot de vóóroorlogspoiitiek en zal tenslotte Zijne Majesteit het kanon weer spreken." Deze overtuiging heeft hij in liet par lement nogmaals tot uiting gebracht, toen hij constateerde, dat Europa op den tweesprong staat. Zal het voorspellende woord van Mussolini in vervulling gaan en zal de wereld werkelijk in arren moede nog maals aan het kanon de beslissing laten om een z.g. oplossing te vinden daar, waar alie andere middelen schij nen te falen? Hetgeen men overal ziet gebeuren, eerst min of meer aarzelend, daarna steeds doortastender en beslister, wijst erop, dat de mogendheden zich inder daad voorbereiden op een nieuw ge wapend conflict. Slechts de wapenindustrie bloeit en kent geen werkloosheid. De oorlogs- begrootingen groeien tot ongelooflijke cijfers, het nationalisme neemt steeds dreigender vormen aande onderlinge vrees en het wantrouwen nemen zien- deroogen toe; het collectieve veilig heidssysteem heeft tengevolge van het geen de practijk tot dusver te zien gegeven heeft, elk vertrouwen van de zich bedreigd gevoelende volken ver loren, welke zich wederom uilsluitend aangewezen gaan achten op eigen kracht en op het sluiten van bond genootschappen met hen wier belan gen parallel loopen of geacht worden te loopen. En onder deze omstandigheden moet men in Génève een uitweg gaan zoekeu uit de enorme moeilijkheden. Het lijkt daarom buitengesloten, dat onder de huidige omstandigheden iets tot stand 'zou kunnen worden gebracht dat ook maar eenigszins op vermindering der bewapening zou gelijken. Het is toch duidelijk, dat Frankrijk zich zijn volle vrijheid van bewapening wil voorbe houden. Elders, in Italië, Amerika, Engeland enz., neemt men zijn maat regelen om de wapenrusting te ver sterken. Het perspectief van de wereld, het welk zich thans afteekent, is dan ook dat van den gevreesden bewapenings wedloop, met als eindresultaat de stem van 't kanon, door Mussolini gevreesd, doch voorzien binnenland Ecmnesser-Polders. De dijkgraaf van het Waterschap Eemnes, baron Looxma van Weideren Rengers te Amersfoort, bereidt plannen voor tot toepassing van ruilverkaveling op de buiten-polders onder Eemnes. De Hoofdafdeeling Ruilverkaveling der Nederlandsche Heidemaatschappij, heeft een uitgebreid rapport uitgebracht, waarin de wenschelijkheid van ruil verkaveling wordt aangetoond. Aan dit rapport is het volgende ont leend; Een wet, welke van groote bctee- kenis is voor den landbouw, is de in 1934 ingevoerde wet op de ruilver kaveling en één van de gemeenten waarvoor deze wet perspectieven opent, is wel Eemnes. Gewezen wordt er op, dat de bui tenpolders in een groot aantal zeer lange, meerendeels smalle, opstrek- kende perceelen zijn verdeeld, terwijl deze perceelen in den regel door een sloot zijn gescheiden. Vele van deze opstrekkende perceelen zijn weer in verschillende kleineie perceelen ver deeld en de meeste eigenaren hebben hun bezit overal verspreid liggen. Bo vendien moeten de meer westelijk ge legen perceelen aan de oostelijke uitweg verleenen en moesten tot dusver de in den Maatpolder gelegen gronden over den Noordpolder uitweg hebben. Hier door wordteen belangrijke oppervlakte grasland stuk gereden. Een groot deel van deze gronden wordt nu elk jaar publiek verhuurd, hoofdzakelijk aan pachters uit Eemnes, uit liet Gooi en uit Bunschoten. Dit geeft dikwijls aanleiding tot uit puiling van den grond, doordat niet voldoende aandacht wordt geschonken I KANTOORBOEKHANDEL Ungcstr. 68 to. Krommostr. TEL 326 in een doeltreffende bemesting. Verbetering van de bedrijfs-methoden zal gepaard moeten gaan aan de op heffing van het heerschende gebruik, volgens hetwelk men voor 24 Juni niet door een voorliggend perceel mag gaan. Het gevolg zal verder zijn, dat men in sterke mate de nadeelen van de verspreide ligging der perceelen het tekort aan goede toegangswegen gaat gevoelen en men zal dus naar de mogelijkheid uit moeten zien om meer wegen te krijgen. Dat kan op twee manieren gebeu ren of het Waterschap legt de wegen aan met behoud van de tegenwoordige perceel-indeeling, of men kan ruilver kaveling toepassen, Een vergelijking van de resultaten valt uit ten gunste in ruilverkaveling. Alleen ruilverkaveling geeft afdoende tkomst, want daardoor worden niet alleen wegen aangelegd, maar ook vindt oordeelkundige samenvoeging van aan één eigenaar toebehoorende perceelen plaats, terwijl alle perceelen van de nieuw aan te leggen wegen illen profiieeren. Overwegen komen dan le vervallen. Hierdoor zal niet al leen een belangrijke oppervlakte land, welke nu gedeeltelijk wordt stuk ge reden, worden gewonnen, maar ooi zal een belangrijk betere en meer eco nomische exploitatie hiervan het ge volg zijn. Tevens zal een gelegenheid worden gescnapen tot het stichten van boerderijen, hetgeen bij de tegenwoor dige indeeling zoo goed als onmoge lijk is. Ruilverkaveling zal hier dus het pa- ol moeten zijn eerst dan zal mer ten voile van zijn grond kunnen profi ieeren en er is dan ook geen enkele maatregel, welke zulk een algemeene verbetering in het landbouwbedrijf teweeg brengt als deze, Vooral nu in geval van ruilverkave ling van Rijkswege een belangrijke tegemoelkoming van 75—90 pet. i arbeidsloonen voor den aanleg wegen en de waterloopen wordt ge geven, indien uitvoering geschiedt met werkloozen, is het van het grootste belang de toepassing van ruilverkave ling onder de oogen te zien. Immers hierdoor zullen de kosten, welke de eigenaren zelf moeten betalen, belang rijk verminderen. Alle kosten van een ruilverkaveling worden voorgeschoten door het Rijk en kunnen na afloop van de ruilverkaveling, Af in eens óf in tien jaarlijksche termijnen, elk 13,6 pet. van het totaal-bedrag worden terug betaald, terwijl op goede gronden kan worden aangenomen, dat deze termijn van tien jaren spoedig zal worden ver lengd tot 30 jaren. Er werd een globale begrooting van de kosten opgemaakt, waarbij is aan genomen dat 9 geprojecteerde wegen, welke druk zullen worden bereden, als straatwegen worden aangelegd. Daarbij is gerekend op een zandkip van 50 c.M. overeen breedte van 4 M, en een verharding van 3 M. met klinkers van goede kwaliteit. Voor de 5 overige wegen is een verharding gedacht met slakken van de Vuilverwijdering te Amsterdam (geen hoogovenslakken). Bij deze wegen is een zandkip aangeno men ter breedte van 4 M. en een dikte 40 c.M. Deze wegen zullen even- 3 over een breedte van 3 M. wor den verhard, waarbij een laag slakken ter dikte van 20 c.M. met een weinig klei wordt ingewalst. Ook de z.g.n. Vaartsteeg zal op deze manier worden verbeterd; aangenomen is verder, dat alle kavels later een dam met duiker krijgen ter breedte van 4 M. Ook is in het plan een brug over de Eemnes- servaart opgenomen, terwijl misschien nog een overbrugging van de sluis noodig zal zijn. Bij uitvoering der wer ken met werkloozen en aannemende, /an Rijkswege een tegemoetkoming ir. de loonen zal worden verstrekt van 90 pet., zullen de kosten der ruilver kaveling pl.m. f 125 per H.A. bedrager alles inbegrepen. Worden alle wegen met slakken verhard, dan zullen de kosten der ruilverkaveling hierdoor pl.m. f20 per H.A. dalen en dus nog pl.m. f 105 bedragen per H.A. Worden daarentegen voor alle wegen sterk ge trokken klinkers gebruikt, dan zullen voor uw Schilder en Behangwerk ook eens prijs bij: SCHILDE RSBEDRIJF Hessenstr. 10 ELEFOON 1451 de kosten per HA. f115 bedragen. Bedragen de kosten f125 dan is de ruilverkavelingsrente f 17 per H.A. per jaar. Wordt de annuiteit verlengd tot 30 jaren, dan zal de ruilverkavelings rente pl.m. f 8.50 per jaar per H.A. bedragen. Daarmede is het geheele werk voltooid en ieder heeft zijn nieuwe kavels vrij op naam. terwijl eventueele hypotheken ambtshalve zijn overge bracht op de nieuwe kavels. De een heidsprijzen zijn bij deze begrooting den hoogen kant genomen, terwijl het aanbrengen van de bestrating een tegemoetkoming in de loonen werd ingenomen. Is dit wel het geval, dan zullen de kosten der ruilverkave ling nog eenige guldens per H.A. dalen. Voor het al of niet aannemen van deze plannen hebben beslissing te ne men het Waterschap van Eemnes, de kerkbesturen, eenige groot-grondbezit ters en de gemeenteraad. Voor den raad zal het nemen van een besluit niet moeilijk zijn, daar door de toe passing der ruilverkaveling een alge meen belang wordt gediend en eer werkverschaffingsobject wordt gecre- cerd, waardoor een groot aantal arbei ders geruimen tijd werk zal kunnen vinden. Sproetenverdelger, Zeg mij Uw naam 1 Mijn naam SPROETENBEZITTER, is en blijft: 5PRUTOL Werkloozen. Uit het rapport van het Intern. Ar beidsbureau te Genève blijkt, dat, ver geleken met Zwitserland, Tsjecho-Slo- wakije en België, Nederland er het minst ongunstig voor staat wat betreft den omvang der werkloosheid; daartegen over geeft Nederland het hoogste bedrag n steunuitkeeringen uit. Wanneer men voor 1929 100 neemt, dan is het werkloosheidscijfer voor 1933 in Nederland 393; Zwitserland 539, Tsjecho-Slowakije 768; België 1308. De nood in Nederland is dus „slechts" viermaal zoo hoog als in 1929in de andere landen vijf-, zeven- en dertien maal. Elders zou dus ook belangrijk meer voor leniging van dezen nood moeten worden uitgegeven; echter leert het rapport, dat dit niet het geval is. De overheidskassen in Nederland hebben in 1932 voor steun en werk verschaffing zonder bijslag op de werkloozenkassen en zonder arn zorg uitgekeerd 103.6 millioen Kerkbesturen. In het Bisdom Haarlem zitten vele Kerkbesturen tengevolge van een on voorzichtige leeningspolitiek financieel aan den grond. Een groep verkeert in zulke moeilijkheden, dat zij noch in de naaste, noch in de verre toekomst in staat zal zijn aan gereduceerde ver plichtingen te voldoen. Uit de verza melde gegevens staat vast, dat op deze Kerkbesturen minstens drie millioen gulden te veel schuld drukt. Om uit den nood te komen worden offers gevraagd en gebracht. In de eerste plaats zal de Bisschop door het aanbrengen van bezuinigingen en het benutten'van andere middelen jaarlijks een belangrijk bedrag bijeen brengen. In de tweede plaats zullen de pries- rs van het Bisdom Haarlem jaarlijks een beteekenend deel van hun salaris offeren. In de derde plaats wordt aan de Kerkbesturen en aan de instellingen in het Bisdom, die niet noodlijdend zijn, hetzij een jaarlijksche bijdrage hetzij een gift-in-eens gevraagd. In de vierde plaats zal een zeer drin gend beroep worden gedaan op de geloovigen van het Bisdom, milder dan thans geschiedt bij te dra gen aan de collecten voor de nood lijdende parochies. Uit deze verschillende bronnen ver trouwt men jaarlijks een bedrag van f 200.000 te voegen bij hetgeen de noodlijdende parochies zelve kunnen bijeenbrengen. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Gevaar doen ontstaan voor hei- boschbrandJ. W. Amersfoort f 8 of w. tuchtsch. Dronkenschap: P. B. Amsterdam f 12 of 6 d., T. de H. Amsterdam 8 d. hechL A. v. d. Sch. zwervend f 15 of B. idem, B. O. tijdelijk Am sterdam idem. Uniformverbod: B. W. Baarnfl5of 8 d., K. K. idem. Op de Barneveldsche markt zieke kippen aanwezig hebben J. v. E. Ede f50 of 25 d. Geslacht vee hebben zonder crisis- geld betalen: H M. v. K. Eemnes f8 of 4 d. Dieren vervoeren op kwellende wijze: B. Oldenbroek f8 of 4 d. Loopen op verboden grondA. H. T. Amersfoort f 2 of 1 d., A. B. Amers foort f 1 of I d. Te Amersfoort met rijwiel op trot toir rijden A. v. D. Barneveld f 3 of d. Te snel rijden in BaarnW. v. W. aldaar f5 of 2 d., A. v. E. Haarlem idem, J. B. Wageningen f 3 of 1 d. Te Barneveld venten z. v. :G. C. H. Veenendaal f 2 of 1 d. Te Amersfoort zanguitvoering geven v.: T. V. den Haag f2 of 1 d., G. H. M. Amsterdam idem. Een straat in verboden richting be rijden P. de G. Spakenburg f 3 of 1 d. W. de G. idem. Te Amersfoort per rijwiel een last vervoeren, die het uitzicht belemmert, G, v. D. aldaar f3 of 1 d. Zich aan auto vasthouden:P.C.Th. v. L. Gouda f4 of 2 d., A. v. 't R. Baarn f3 of 1 d. Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: G. A. v. M. aldaar f2 of 1 d. Motorrijtuig besturen onder invloed van alcoholG. L. Woudenberg 4 d. hecht, en een jaar ontzegging van rij bevoegdheid. Links rijden: A. Bilthoven f 15 of 8 d. Wielrijden zonder remT. P. Hoe velaken f4 of 2 d, Idem zonder belH. S. Amersfoort f 1 of 1 d. Idem zonder lichtC. J. W. Eemnes f3 of 1 d., A. O., Baarn idem, j. Sch. idem. Geen rij- of nummer bewijs toonen A. B. Bottrop (Dr.) f 5 of 2 d., L. H. M. T. Amsterdam f2 of 1 d., G. V. Nijmegen f3 of 1 d., J. v. IJ.Naarden 14 of 2 d. Onvoldoende remmenA. G. v. D. Soest f5 of 2 d. Geen gevolg geven aan stopteeken W. H. V. Amersfoort f3 of 1 d. Verboden weg berijdenG. D. Soest f3 of 1 d., J. J. v. d. K. Amsterdam id. Geen spiegelC. v. D. Laren f3 of 1 d. Geen rijbewijs: J. H. K. Barneveld f3 of 1 d. Hoevelaken In den gemeenteraad van Hoeve laken werd ter kennis gebracht een schrijven van Pastoor Broere te Hoog landerveen naar aanleiding van het raadsbesluit inzake de kosten van huis vesting van den armlastige F. E. de Preter. (Men zal zich herinneren, dat genoemde de Preter thans is opge nomen in een Katholiek gesticht te Hooglanderveen. Het voorstel van B, en W. in vorige vergadering gedaan, om de helft van de verpleegkosten voor rekening van de burgerlijke ge meente Hoevelaken te nemen, is toen door den Raad verworpen.) Pastoor Broere schrijft o.a., dat hij met ver wondering kennis heeft genomen van het besluit van den Raad, vooral na het persoonlijk onderhoud dat hij vóór een half jaar hiervoor had met den burgemeester, later gevolgd door een telefonisch gesprek. Dit is een verbijs terend besluit en niet naar de meening van den burgemeester. De schrijver vervolgtNimmer heb ik zooiets mee gemaakt, daar de gangbare practijk steeds is, dat de burgerlijke armbe sturen de kerkelijke armbesturen de bevoegdheid tot oordeelen of onder steuning en bijstand waar dit noodig is, laten. Heeft Hoevelaken dan geen verplichtingen tegenover haar armlas- VITESSE Type- en Copleerinricbtfng KON. W1LHELMINASTR. 10 Het Adres voor Uw circulaires, convocatie's reclamebrieven, bestekken, pro gramma's. Vlug en uiterst billijk Adressenlijst en van diverse gre epen Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Antonie Otto, z. v. A. J Donkers en M. E. Freist Gerritje, d. v. R. Stitselaar en A. v. Drie Marinus, z. v. W. G. Jansen en Bultman Maria, d v. H v. d. Steen en N. v, Duinwerken Lambertus, z. P. Copier en G. Donkersteeg Hermijntje, d. v. W. v. Vliet en D. Huisman. OndertrouwdM. Gerritsen I. v. Drie G. v. Donselaar en 1. v. Veldhuizen. Gehuwd: G. Rosendal en N. Hol j. Cornellissen en M. Mulder. Overleden: Hendrika Baars, 89 j., wed. v. A. Haanschoten. De opwekkende en verkwikken de eigenschappen van K1NG- pepermunt zijn bewijzen voor de origineele samenstelling. Voor Kastpapier naar Kantoorboekhandel Langestraat 84 Telef. 528 tige Naar de opvatting van den Raad, zou de gemeente alleen steun behoe ven te geven aan hen, die bij geen godsdienstige gezindte aangesloten zijn. Ik wil een eerlijk onderzoek naar het gebruik in dergelijke gevallen gerust aanvaarden. Verontwaardiging doet mij dit schrijven om te protesteeren tegen de houding van den Raad. Ik verwacht geen herziening van het besluit en doe dus geen verzoek hiertoe. Overwogen zal worden of de Preter nu wel in het gesticht kan blijven. Pastoor Broere brengt ten slotte dank aan den burge meester voor zijn houding en voegt er aan toe dat dit schrijven voor publi citeit vatbaar is. De Voorzitter stelt voor den brief voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe wordt besloten. Soest Het tekort van De Sukkel's bank alhier in verband met de eenigen tijd geleden gepleegde malversaties zal circa f 15.000 bedragen. Burgerlijke stand. Geboren Hillegonda Qerdina Alijda, d. van B. Oldenhof en A. Bleijerveld. Johanna Gijsbertha Bernarda Maria, d. van J. C. Koelink en C, de Leeuw. Cornells Wilhelmus, z. van D. Pu- reveen en M. C. Rademaker. Jan, z. van H. v. Kooij en W. J. v, Leeuwen. Jacob, z. van H. E. Brinkman en J. Braam. Clasina Wilhelmina, d. van G. Snoek en C. W. Lankreijer. GehuwdCh. M. de Jong en G. P. M. v. Hengstum. A. E. v. Kempen en A. R. H. Notten. A. C. v. Epen- huijsen en J. G. E. Schupper. Over leden Johannes J. Meijer, 74 jr., wedr. n M. J. Hesseling. r Hamers veld Op het bedrijf van den heer Jac. Vrijhoef had de eindles plaats van den meixcursus, uitgaande van 't Land- bouw-Genootsch ap. Door alle leerlingen die slaagden, werden de volgende punten behaald Mej. M. Vrijhoef 184Mej. R. Wan ner 178'/2; A. Vrijhoef 169'/,; Tol boom 168; mej E. Vrijhoef 160; mej. G. Vrijhoef 160; W. Vrijhoef 149'/»; joh. Blom 147'/,. De cursus stond onder leiding van den heer C. van Oosterom te Stoulenburg. Dit jaar zal voor het eerst een plechtige Sacramentsprocessie gehou den worden, die wegens bijzondere omstandigheden vastgesteld is op 10 Juni, om 5 uur n.m. De tuin om de pastorie is voor dit doel geschikt ge maakt. De HoogEerw. HeerHuurdeman, Vic.-Generaal, zal de parochie met zijn tegenwoordigheid vereeren. Maandag 11 juni zullen de kinderen van Hamersveld naar Achterveld gaan waar de Aartsbisschop hun het H. Vormsel zal toedienen. Hooglanderveen Door de Zelatrices van het Genoot schap tot Voortplanting des Geloofs is in het afgeioopen jaar in de St. losephparochie ruim f220 opgehaald. Hoogland Onder leiding van den heer P. Hil- horst vergaderde de leden van de Boerenleenbank. De toestand van de vereeniging laat, ondanks de crisis, weinig te wenschen over. Het tegoed van de leden bedroeg per 31 Dec. 1.1. 145.1892.40. De winst over 1933 werd gereserveerd. De aftredende bestuursleden H. v. d. Grootevheen en G. v. d. Hengel en het lid van den Raad van Toezicht, P. v. d. Tweel, werden herkozen. De rente werd verlaagd en gebracht voor spaargelden op 3 en 3.5 pet., voor voorschotten op 3.75 pet. en voor rekening-courant op 3 en 3.75 pet. Dinsdag 12 Juni zal Mgr. Jansen voor beide parochies in deze gemeente het H. Vormsel komen toedienen. NIJkerk De „Huize Voërst" werd aangekocht door A. van Heil. Het huis zal worden gesloopt. Er zal een villapark aange legd worden. Burgerlijke stand. GeborenGerritje, d. van W. v. d. Berg en C. Kraaijenhof. Geertje, d. van W. v. Drie en E. v. Drie. ffen- drik, z. van H. E. Bos en G. Versteeg. Hendrika, d. van E. v. d. Mheen en P. Sluis. Rengertje, d. van G. Buitink en E. Burgwal. GehuwdS. Polak en R. de Liver. Overleden Aalt de Graaf, 80 jr., echtg. van G. Essen. Fiendrik de Graaf, 8 m. Antje Beukers, 81 jr., echtg. van v. d. Pol. Donderdag vierde Z.H. PausPius XI Zijn 77en verjaardag. Bij het binnenrijden van den trein Frankfort a. d. Main—Berlijn op het perron te Weissenfels vloog de loco motief uit rails en viel om evenals de postwagen en een personenwagen. De machinist en de stoker werden beiden gedood, de hoofd-conducteur zwaar gewond. Tien reizigers liepen verwondingen op. Een pas geboren baby werd ge- gevonden in een mand, die aan een stationschef in Bilbao (Spanje) was gezonden. Het wichtje zou aan een weeshuis worden gegeven, toen een kruier er zich over wilde ontfermen en het wilde aannemen. Eentje meer in een gezin van zeven maakt niet uit, oordeelde hij. Toen zijn vrouw de kleertjes van het kind uittrok, vond ze een pakje bankpapier er in, ter waarde van f6000. De suikerraffinaderij in Chelsea ondervindt groote last van een bijen- invasie. De bijen ondernemen een strooptocht op de stroopvaten van de onderneming en al stekende slaan zij eiken aanslag op hun zoete verblijf plaats af. De arbeiders van de firma zijn in verband met de hooge tempe ratuur waarin zij moeten werken, siechts dun gekleed en zij hebben ook daar door reeds menige bijensteek opge- loopen. Sommigen hunner zijn ernstig gestoken. Duizenden bijen zijn i vaten verdronken. Zij moesten voor zichtig verwijderd worden wat met veel moeilijkheden gepaard ging. Het echtpaar W. v. d. Kuil te Bilt hoven stond na een familiebezoek te Giethoorn op het punt per auto te vertrekken, toen men bemerkte dat het oudste zoontje, een ventje van onge veer drie jaar, verdwenen was. Na ge- ruimen tijd zoeken werd het lijkje in een der grachten aangetroffen. Volgens een verklaring van den president der Amerikaansche arbeiders* federatie, Green, hebben in de maand Mei nog ongeveer 600.000 arbeiders werk gevonden, zoodat het totaal aan tal werkloozen thans nog ongeveer tien millioen bedraagt. Volgens de laatste statistiek is er een kleine ver betering in den stand der werkloosheid waar te nemen.

De Eembode | 1934 | | pagina 1