Cyclostyles Schrijfmachines F. A. TULP Schrijfmachines Fa. h. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maandenbulten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 5 juni 1934 ADVERTENTIÈN 25 cent per regel. Billflke tarieven voor handel en nflverheld bfl geregeld adverieeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrtfdag vóór 8 uur In den morgen zfn bezorgd. Telefoon 3U Acht en Veertigste Jaargang - No. 19 IJdel en zoo kort van duur Is alle menschelijke troost, zalig en waarach tig is de vertroosting, welke men ii lijk van de Waarheid ontvangt. Thomas a Kcmpis. Verdwazing. In een der Prol. Christelijke perio dieken schreef Ds. J. H. Gunning J. Hzn. 't volgende: In .Ons Lampje" schreef Ds. Ie Roy, het volgende .Cab Calloway in het Concertgebouw! Een overvolle zaal. Op 't podium Cab Calloway en zijn veertig musici. Eén branding van heel en scherp geluid, één toomlooze energie. Geluid, dat óf j fel cn onbarmhartig óf zwoel en onge zond is. stemmen die rauwen klank voortbrengen, blazers die fabclachtig- aoeilijke dingen doen, een genadeloos en Ijzerhard rylhme, dat maar door- tamerl, doorhamerl. .En 't gevolg van dat alles? flel al u worden verhaald. Men tierde, raasde, men gilde, men stond op stoelen, men liet de zaal dreunen van geluid, zooiets als bij den voetbalwedstrijd tusschen Holland-België na 't maken van vijfde doelpunt. En in de pauze «leken de gangen van ons hoofdste- lijk muziek-insiiluut, stralen vol op roer, een ziedende menigte, die niet tot bedaren kon koinen. .Hier werden slechts instincten ge wekt en losgewoeld, hier borrelden hartstochten op. hier was slechts on gebondenheid. sensatie cn massa- k,p»ycbosc. «De groote concertzaal stampvol, jahelkreten in en buiten de zaal. jasz- vergoding en Calloway-aanbidding. Het was overweldigend, .noch-nie-da-ge- wesen" en het was ookwat be schamend. .Die dit schreef wa< geen prediker met strak en effen gezicht, geen man. gestoken in lange, gekleede jas. ook geen prediker met een gezicht als ieder ander mensch, dragende een colbertje, 't was heelen.jal geen prediker, 't was een verslaggever van een groot liberaal dagblad. .Ik heb alle lof voor dat verslag, voor die weergave, alleen 't was niet wat UwriumpiiH maar 't was om je dood We schamen. Als 't op een mensch, die van de eene concert/aal naar de andere concertzaal moet, omdat 't zijn boter ham is. nu al zoo'n indruk ma3kt, wal zou 't dan wel voor een indruk gemaakt hebben op een, die aan den zoom van de Geldersche bosschen, met God zijn leven heeft Mij dunkt, die mensch zou van oordeel geweest zijn, dal hij C>f in een gekkenhuis, <M in de hel te recht gekomen zou zijn. .Er gebeurt wel tets in dezen tijd. Wij zakken weg. Het zakt weg." Deze aangrijpende eiken dag bevestigd Voor een voetbalwedstrijd komen 40.000 menschcn het geld met handen vol wegsmijten. Een .kleine burger" vertelde mij dat hij twee kaarten voo 150 verkocht had. Hoewel zelf een hartstochtelijk voetballer, vond hij deze kans toch te schoon en ging met zijn vrouw per auto naar Haarlem en om streken toeren. Ook een man, die een zeer bescheiden inkomen heeft en in zijn beroep graag een fooi aanneemt. Hoevelen van die 40 O00 toeschouwers in het Stadion zullen nu waarlijk deze uitgave goed en makkelijk kunnen mis sen Geen week, haast geen dag gaat voorbij, waarop men geen dringend beroep doet op uw weldadigheidszin. torden kan men I KANTOORBOEKHANDEL UngMlr. 65 t.o. Krommutr. TEL 326 Examenvrees Qeen sprake van, Indien OiJ slechts Mijnhard!'* Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. b. er moet een voldoend aantal kleed kamertjes zulks ter beoordeeling var Burgemeester en Wethouders aan wezig zijn. Voor ieder persoon moet een kleed kamertje aanwezig zijn in een voor beschikken. De uitgebreide propagandaelke sexc afgescheiden afdeeling. Door door de vereenigingen tot bestrijding Burgemeester en Wethouders kan wor- den toegestaan, dat van grootere kleed ruimten. mits gescheiden naar de sexen. De .muzikanten" staan soms met hun drieën tegelijk op straat hun afgrijselijke klanken uit te werpen cn ze vervolgen u soms met hun centenbakjes als een hond het konijn. Aan deuren vertoonen zich potlood-band papier-knoopen-ven- ters, van den morgen tot den avond en klagen u hun bitteren nood. Iedere week stormen bekende en onbekende vereenigingen op u los en dwingen u een o( ander insigne te koopen. Attes klaagt over geldgebrek. De stad Am sterdam gaat haar opcenten tot 100 proceat verhoogen en heelt geen crediet meer op de beurs en geen geld meer oor de ondersleuning van werkloozcn n noodlijdende corporaties. En die „doodarme", .hongerlijdende" bevol king geelt week aan week schatten aan sport, bioscoop, sigaretten, taxi's en wat dies meer zij, uit. Komt al dat geld niet voor 75 pet op z'n minst van den kleinen burger, indien al niet van de steuntrekkenden en hulpbehoevenden? Leven wij toch leitelijk niet in een ver dwaasde wereld en dansen wij niet aan den rand van den afgrond? Wie zou zich niet verheugen wanneer een kunstenaar als Dr. Mengelberg uit een ernstige ziekte hersteld is? Maar staat de afgoderij, die men met hem pleegt, die krankzinnige, niet te stuiten applaudiseerderij cn brullcrij als hij weer op het podium verschijnt, niet in al te schrille tegenstelling met de jam merklachten van een groot deel onzer steeds meer verarmende bevolking? Nu er een .Bollenzondag" is. is er geen auto meer in Amsterdam te verkrijgen. Alles trekt uit en komt bloembekranst en opgetogen weer terug. Hoeveel tien duizenden guldens worden op zoo'n ééncn dag uitgegeven door hen, die dag aan dag klagen over en schelden op dezen gedrukten en rampzaligen tijd? God erbarmc zich over ons volk! De Romeinen gingen ten gronde ter wijl zij riepen om .brood en spelen". Bij ons is het precies even zoo. Alleen hebben wij er nog politieke en kerkelijke twisterljcn bij. Wat zal het einde wezen? J. H. GUNNING Hz. (De Amsterdammer), Amsterdam. 29 April 1934. Waarschuwing. l)e inspecteur voor de Volksgezond heid te Utrecht heelt een schrijven ge zonden aan de gemeentebesturen in verband met de vele ziektegevallen bij schoolkinderen ontstaan door de aan wezigheid in de klasse van een open- tuberculoselijder. De inspecteur wijst erop, dat een wetsontwerp in behan deling is. om dit gevaar voor zooveel het van onderwijzend personeel uit gaat. te ondervangen. Ten aanzien van tuberculeuse kinderen is een wettelijke regeling veel moeilijker. Het is aller eerst als de taak der ouders te be schouwen hun ziek kind te laten onderzoeken bij den huisarts, die dan eventueel over de diensten van het consulatieburcau voor tuberculose kan der tuberculose heelt in dit opzicht belangrijk bijgedragen tot het verkrijgen van betere inzichten bij het publiek, doch bovenbedoelde gevallen bewijzen, dat desondanks niet steeds bijtijds des- kundigt hulp wordt ingeroepen. Tol de middelen om besmetting met tuberculose door schoolkinderen te voorkomen behoort voorts een goed werkend schooltoezicht. Ettelijke jaren geleden zijn plannen ontworpen om te geraken tot districtsschootartsen-dien- stcn. Groepen gemeenten met totaal circa 3500 schoolkinderen zouden ge zamenlijk een schoolarts-volambtenaar aanstellen. Deze plannen zijn niet tot uitvoering gekomen. Wel zijn in eenige steden artsen aangesteld, uitsluitend voor het schooltoezicht cn hebben andere gemeenten hun gemeentearts(en) tevens met dit werk belast, doch in zeer veel plaatsen bestaat het medisch toezicht op school nog niet. In Utrecht en Overrijssel waren op I Nov. j.l. in de gemeenten boven 20.000 zielen 88 pet. der scholen onder toezicht, m de gemeenten van 5001 tot 20.000 in- 20 pet. en in de kleinere plaat- jct. Hoewel ten overvloede vestigt de Inspecteur er de aandacht op. dat de schoolarts verschijnselen kan opmerken, die den ouders ont gaan cn welke desondanks van groote betcekems kunnen zijn. Opsporing hiervan is niet alleen belangrijk het betrokken individu, ook mag den aangenomen, dat door deze be strijding van ziekte en Invaliditeit de daaruit voortvloeiende financiectc lasten der Overheid zullen verminderen, i verband met vorenstaande gceti Inspecteur den besturen van ge nten, waar medisch schooltoezicht bestaat, voor zooveel noodig, weging zorg te dragen, dat <lit toezicht regelmatig uitgeoefend wordt. Voor gemeenten zonder geneeskundig schooltoezicht beveelt hij ernstig in voering aan. Ten slotte wordt in over weging gegeven te komen tot de vast stelling van een verordening als be doeld in de wet op de Besmettelijke Ziekten, mede oindat daardoor het nuttig effect van het schooltoezicht kan worden verhoogd. door meer personen tegelijk gebruik wordt gemaakt. c. In de nabijheid der kleedkamer tjes moeten behoorlijk afsluitbare, zinde- lijke en voor de sexen gescheiden pri vaten en urinoirs aanwezig zijn. d. Voor het verblijven in de zwem en badinrichting buiten het water moet het voor dat verblijf gebruikte terrein ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders behoorlijk worden afge scheiden in twee gedeelten, één voor mannen en één voor De Zonnewijzer. „Schep vreugde in het leven, zoo lang het lampje schijnt," zoo klonk het uit den mond van een man, die - los en lichtzinnig langs een landweg voortslenterde. „Hij heeft een schoone stem, jamnier dat hij ze niet ter eere Gods gebruikt", zoo denkt een Fran- ciskanerpaler, die dcnzelfden weg gaat om aan een zieke de laatste H.H. Sa cramenten te gaan toedienen. Als hij den zanger genaderd is, belt de mis dienaar, en de man wendt zich ver schrikt om, knielt neer, en klopt op zijne borst, en duidelijk hoort de priester hem verzuchten„God wees mij armen zondaar genadig." Wie was die man Hij was de zoon van brave ouders, die toen hij roeping tot den geestelijken stand meende te gevoelen hem gaarne den Heer hadden afgestaan. Ferdinand was gaan stu- dceren. De eerste jaren ging het goed. Maar naarmalc de beslissende tijd na derde, voelde hij zich meer en meer tot de wereld getrokken. Een hevige ^•Itrijd werd in zijn binnenste gestreden en de wereld overwon. Ferdinand ver liet het heiligdom en keerde terug ir de wereld. Uil schaamte over zijn laf heid durfde hij niet teruggaan naar het ouderlijk huis, maar zwierf van de eene plaats naar de andere, totdat hij eindelijk bij een troep kermisreizi gers zich aansloot. Zeven jaren reeds reisde hij met hen de kermissen af om een stuk brood te verdienen. Hij had het geloof niet verloren, en zijn geweten knaagde zonder ophouden cn verweet Item zijn losbandig leven. Dikwijls gaf hij in de eenzaamheid zijn hart lucht en barstte uit in tranen, als hij dacht aan zijn verwoest leven, en aan de eeuwigheid, die hem te wachten stond. Ondertusschen was zijn vader van verdriet gestorven. Zijne moeder leefde nog en gaf de hoop niet op den verloren zoon nog eens terug te vinden. Dagelijks knielde zij neder voor een beeld van de Moeder van Smarten en smeekte haar om den terugkeer van haar zoon. En met haar bad in zijne kloostercel de jongste en eenigste broeder van Ferdinand, die om zijne moeder te troosten in plaats Baden en zwemmen. in den Amersf. gemeenteraad kwamen voorstellen aan de orde. beoogende voor alle bad- en zwemgelegenheden gelijk luidende voorwaarden te stellen orde en regel te handhaven. De voornaamste artikelen luiden als volgt Behoudens vergunning van Burge meester en Wethouders is het verboden openbare zwem- of een openbare badinrichting te exploitecren ot ge legenheid te geven tot zwemmen of baden in het openbaar. Deze vetgun- ing kan slechts worden verleend onder de voorwaarden, in deze verordening genoemd Aan elke vergunning is stilzwijgend de voorwaarden verbonden, dat is of wordt voldaan aan de volgende eïschen a. de zwem- ol badinrichting moet zoodanig zijn ingericht, dat het uit- en aankleeden en het vertoeven buiten het water niet zichtbaar is vanat de open bare straat. van zijn broeder zich aan den Heer had gegeven, en zijn gebed en zijn arbeid voor de bekeering van Ferdinand m God opdroeg. De weg voerde den kermisgast langs eenen berg, op welks kruin een bede vaartskerk zich verhief met twee rijzige torens, wier klokken luidden en allen uitnoodigden om te komen en biddend neer te knielen voor den troon der Moeder Gods. Als onwillekeurig en onbewust betrad de man het pad, dat naar den berg leidde. Daarboven aan gekomen wierp hij een blik over het schilderachtig landschap daar aan zijne voetenhij dacht aan de mensclten die daar woonden, en of er wel één van hen zoo ongelukkig was als hij. Daar valt zijn oog op een zonnewijzer, tegen den ntuur der kerk aangebracht, en hij leest daaronder de volgende woorden Van deze uren ééne Zal uwe laatste zijn; Op deze volgt er geene, Daarom leef vroom en rein. Lang bleef hij voor den zonnewijzer Door Burgemeester en Wethouders kan van deze bepaling ontheffing wor den verleend eventueel onder door hen te stellen voorwaarden. De exploitant moet er voor zorg dragen, dat de bezoekers zich niet uit- ot aankleeden anders dan in de daar- bestemde kleedkamertjes en wel ieder afzonderlijk behoudens in het geval, bedoeld in artikel 7b sub b alinea 2, tweede zin. De exploitant moet er voor zorg dragen. dat zich op het gedeelte van het terrein, bestemd voor mannen, geen vrouwen en op het gedeelte van het terrein, bestemd voor vrouwen, geen mannen ophouden. De exploitant moet ter goedkeuring aan Burgemeester en Wethouders overleggen een dienstrege ling, op welke dienstregeling moeten zijn aangegeven tijdvakken, gedurende welke elke texe gelegenheid heeft tot afzonderlijk zwemmen of baden. De bepalingen omtrent de sexe gel den niet voor kinderen beneden den teeltijd van 9 jaar mits onder geleide. Bij de behandeling dezer bepalingen, die gemengde zonnebaden onmogelijk maken, kwamen de linksche leden van den Raad in verzet. Odder de argumenten die ze bezig den was óók ditdat zeer vele katho lieken elders tot de trouwe bezoekers behoorenvan natuur- en strandbaden, waar geen beperkende bepalingen gelden. Dat zoo'n argument niet van waarde is. spreekt wel van zeil. 't Bewijst hoogstens, dat ook in kringen de tijdgeest besmettend heeft gewerkt en de juiste opvattingen van het geoorloofde niet voldoende wor den gekend en beleefd. Mr. C. v. Haren, leider van het Kath. Bureau voor Gemeentepolitiek, heeft in verband met de toenemende mode van gemengd zwemmen, zonnebaden, na tuurbaden, etc. overleg gevoerd met twee hoogleeraren in de moraaltheo logie. alvorens zijn eigen meening te formuleeren in het blad van de fede ratie. Waarin bestaat het kwaad deze dingen De zondige handelingen gebeuren meestal buiten de inrichtin gen. maar de begeerte, die de aan leiding is van het kwaad, wordt daar opgewekt. Mr. van Haren meent dat gemengd zwemmen minder gevaarlijk is dan gemengd zonnebaden, wat een gevaarlijke prikkeling is van de fan tasie, terwijl de hygiëne van het lichaam er niet mede wordt gediend. Zelfs vele katholieken zien het kwaad niet meer de gemengde zonnebaden, of willen het niet zien, aldus constateerde ook r. van Haren. Zonder miskenning van het nut, dat de z.g. natuurbaden voor de volksge zondheid kunnen opleveren, dient men er ook een open oog voor te hebben, dat zij gemakkelijk aanleiding geven tot voor de openbare zedelijkheid be paald ongewenschte toestanden. De plaatselijke overheid is in staat en heeft het zich tot plicht te rekenen, om be doeld gevaar te bezweren, door eene doeltreffende regeling van het gebruik der baden, of. wanr.eer deze niet van gemeentewegen, doch door particu lieren zijn gesticht, door in de ver gunningen de noodige voorwaarden op te nemen en daarnaast eene scherpe contróle ir. te stellen. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Speciale aanbieding Kantoorboek- en Schrljfmachinehandel Langeitraat 84 - Telef 528 Hebt II een Taxi of auto noodig Amersfoort Uit den Raad. tn „De Amersfoorter" wordt gewezen een merkwaardig leit bij de laatste vergadering van den gemeenteraad: bij het debat over de verbetering van n totaal versleten stuk weg kwam het los. „Wanneer het niet een beginsel kwestie betrof, zagen we aldus de Amersfoorter, tot dusver steeds het col lege van B. en W, eenstemmig uitko men de minderheid in het college lei zich neer bij de meening van de meer derheid. wanneer het gewone zaken betrot. Dat was dan een verbazende steun voor de ingediende voorstellen; dan viel te rekenen op de stemmen alle drie wethouders en van die de leden der Commissie van Bij stand, een stevige ruggesteun alzoo. „Weth. Stadig heeft de „mos" ge- broxen. In deze weggeschiedenis stemde hij niet alleen tegen, maar voerde een stevige bestrijding van het voorstel van B. en W. Het was de eerste maal dat de heer Stadig als wethouder het woord voerde en het toonde hem een andere persoonlijkheid dan weth. Veis Heijn." En toch: „De weg was buitengewoon gevaar lijk; in wintertijd verbeteren zou de kosten veel verhoogen. In den weg zaten 300 weken arbeidsloon, de ge wichtige zaak in dezen tijd. Hierbij komt dat de weg Provinciale weg is gewor den en ons jaarlijks f 1400 per K. M. wordt uitbetaald, dus f2400 voor den weg. De Provincie betaalt ons als het ware den weg terug." Gelukkig dat de Raad beter begreep wat hier noodig is. De critiseerende wethouder kreeg slechts drie man mee op het door hem zonder noodzaak ingeslagen bezuinigingspad. in de Hellestraat tusschen smid Brecht en de garage van Doorn, zullen drie oude perceelen worden afgebroken. Op het vrijkomend terrein zal de tand heelkundige klimek worden gebouwd van het Maatschappij Ziekenfonds te dezer stede. We zijn nu in de zoogenaamde verkeetsweek. Er zijn platen van het Verbond voor veilig verkeer opgehan gen en de Verkeerscourant wordt ver spreid, terwijl aan een groot aantal scholen schrift etiketten van het Ver bond zijn toegezonden. Op initiatief van de Federatie van Speeltuinvereenigingen zijn een viertal openbare bijeenkomsten georganiseerd waar gesproken zal worden door een spreker namens de Speeltuinorganisatie en door één namens Veilig Verkeer. Deze bijeenkomsten worden gehouden op: Dinsdag 5 Juni in den speeltuin Kruiskampkwartier; op Woensdag 6 staan in gedachten verzonken en be schouwde de cijfers. „Welk uur za voor mij het laatste zijn En wat zal daarna mijn deel wezen Moet ik dan ongelukkig zijn niet alleen voor den tijd. maar ook voor de eeuwigheid?" Hij gaat de kerk binnende gods lamp brandt voor het tabernakelen boven het tabernakel staren twee met tranen gevulde oogen hem aande Moeder van Smarten, het hart met een zevenvoudig zwaard doorstoken. Die blik der bedroefde Moeder treft zijn harl, en breekt den ban, die hem tot nu toe gevangen hield. Hij barst uit in tranen. „O toevlucht der zondaren o Moeder van Smarten, gij hebt mi hierheen geleid, o heb medelijden me mij, en red mij uit mijn ellende." En lang bleef hij daar neergeknield in zuchten, in gebed en tranen. „Beste vriend, kom eens met mij mede", zoo hoorde hij op eens een vriendelijke stem, terwijl tegelijk een hand zich zacht op zijn schouder legde. Hij richtte zich op en zag den Franciskaner pater in het gezicht, dien hij straks op den weg ontmoet had. Juni in den speeltuin Leusderkwarticr, op Donderdag 7 Juni op het Dupont- plein en op Vrijdag 8 Juni in den speeltu in Soesterkwartier. Medewerking is verzocht aan de onderafdeelingen van de Speeltuinvereenigingen zooals gymnastiek, mondorgelclub en mando lineclub. Verder zal op Woensdagmiddag het verkeersexamen worden afgenomen en zal gedurende eenige dagen een recla mewagen in en om Amersfoort rijden de menschen te wijzen op de ge varen van den weg. Naar men ons uit Den Haag mede deelt, legt het in 't voornemen der betrokken 's lands autoriteiten nog dit jaar een aanvang te maken met den aanleg van den grooten verkeersweg in aansluiting op den weg Utrecht— Amersfoort nabij St. Louis, waar mo menteel een gevaarlijk wegen-kruis punt is. De weg volgt de richting van de tegenwoordige Laan 1914, die voor rijwielpad wordt bestemd. Bij St. Louis, en bij het eind van Laan 1914 aan den Leusderweg komen groote pleinen als doelmatige kruis punten van wegen. Tusschen Nïmmerdor en den Doo- denweg leidt het tracee over Heiligen berg. door de tuingronden aan den Heiiigenbergweg naar het kruispunt der wegen bij Hoevelaken, waar ook de nog aan te leggen groote verkeers weg, van Baarn komend, aansluiting vindt op de geprojecteerde verkeers wegen naar het Noorden en het Oosten des lands. De kosten van deze zeer belangrijke werken zullen, naar men ons ten slotte te kennen gaf, worden bestreden uit het Rijks-wegentonds. Handelsregister. Opgaven A. Salomons, Handelsagent, H. v. Viandenstraat 13, verhuisd naar Mau vestraat 23. Aann. Bedrijf v. Breukelen en Meu- ffels. Soest. Nu N.V. Bouw- en Expl. bedrijf v.h. v. Breukelen en Meuffels, Koninginnelaan 162. Chem. fabriek D. H. Juliana, Soest, Kolonieweg 17, zaak omgezet in v.o.f. Chem. fabriek v.h. Th. Zijlmans Venn.: J. Notenboom en Th. Zijlmans. Nationale Verkoop Centrale, Utr.weg 299, verhuisd naar Utr.weg 127. De Vereeniging De Ambachtsschool houdt eene algemeene vergadering op Woensdag 6 Juni ten 8.30 ure, in de Ambachtsschool over de Rekening en Verantwoording dienstjaar 1933 en verkiezing van 2 bestuursleden in de vacaturen ontstaan door het overlijden van A. F. v. Beurden en P. van Veen. Hij stond op en volgde de stem, die hem riep, en die hem een roepstem van den hemel scheen te zijn. Zoudt ge niet eenigen tijd in ons klooster als onze gast willen zijn? Mij dunkt, dat ge eenige rust noodig hebt. Stilte, gebed en overweging zullen u goed doen, zoo vervolgde de pater, die begreep, dat hier een ziel te winnen was. Begeerig nam Ferdinand het aanbod tn pater Angelus aan en daalde met hem den berg af. Op weg naar het klooster verhaalde hij hem geheel zijn levensloop in alle nederigheid. En als hij eenige dagen in stille afzondering, in boete en gebed had doorgebracht sprak hij een rouwmoedige biecht en ontving na zoovele jaren met onbe schrijfelijke vreugde voor het eerst weer de H. Communie. Op dien eigen dag schreef hij aan zijne oude moeder om haar zijn geluk te berichten. De gardiaan van het klooster had goedgevonden, dat Ferdinand voorloo- pig daar zou blijven. Hij zou zijn tijd besteden om zooveel hij kon dienst te bewijzen aan het klooster, en zich verder aan gebed en oefeningen van godsvrucht wijden. .-De kloostergemeente was niet weinig gesticht in den geest van gebed, die den bekeerling bezielde, in zijn ootmoed eiL vooral in zijn oprecht berouw, dat iuet ophield zich in tranen te uiten. Hij scheen een tweede H. Petrus, dien de tranen zonder ophouden uit de oogen stroomden, en groeven in zijne wangen vormden. Maar tusschen de tranen door begon weldra een uitdruk king van rust en vrede, van nederige blijdschap in geheel het voorkomen van den boetvaardigen zondaar uit te schijnen. Op zekeren dag had ae gardiaan een ernstig onderhoud met Ferdinand. Hij zeide hem. dat hij thans tang ge noeg zijn tijd uitsluitend aan gebed en boete gewijd had. Niet langer mocht hij de talenten van God ontvangen, ongebruikt laten, maar hij moest zijn nog frissche krachten voor de eer van God en het heil der zielen besteeden. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1934 | | pagina 1