Cyclostyles Schrijfmachines F. A. TULP PROTEOCdL Bel dan op No. 42 Schrijfmachines Fa. h. Elzenaar Ti Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort I MO, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Bembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 19 Juni 1934 ADVERTENT1ÊN 2b cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiin moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in der morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Acht en Veertigste Jaargang - No. 23 Wie God dient om loon, die dient den duivel om loonsverhooging. Kunst en waardeering. De kunst is wel zoo oud als de menschheid. Zoolang er menschen ge weest zijn, heelt er ook kunst bestaan. Tal van opgravingen, ook uit de laat ste tijden, getuigen daarvan. In sommige gevallen bijkt zelfs, dat de kunst in oude tijden een trap van ontwikkeling bereikte, welke nog onze verbazing wekt. Ten allen tijde zal het zoo geweest zijn, dat, als de mensch iets minder gekweld werd door zijn alledaagsche broodzorgen, zijn geest zinnen ging op het voortbrengen van zaken, die boven het ordinaire uilgingen. De neiging, zijn doornig en distclig leven nog zoo veel mogelijk te veraangenamen, zal den mensch wel steeds eigen zijn ge weest. In rotsholen heeft men muur- teekeningen en schilderijen ontdekt, die door oerbewoners daar moeten zijn aangebracht. Kunst is zoo oud als de menschheid. Men zou echter een fout maken, men meende, dat kunst en kunstenaar altijd de belangstelling gehad hebben van de groote massa der menschen. Dat zal in overoude tijden licht niel anders geweest zijn dan in de eeuwen, met welker geschiedenis wij bekend zijn. Laat niemand meent'n, dat, in de dagen der Vlaamsche schilders Ruben- en Van Eyk, zij en hun werk in hel centrum der belangstelling stonden. Zeker, de kerkschilders, de houwers der heiligenbeelden „timmerden" langs den weghun werk moest als „boeken der leeken door hel groote publiek gezien worden. Maar zien is nog wat anders dan waardceren. Wal hebben wij hierin Holland be leefd met onze schilders? Met Rem brandt voorop? Hun schilderijen, pracht stukken vaak, voor een appel en een ei verkocht. Zij leefden en stierven meest in biltere armoe. De schatrijke Regenten, die weinig meer konden dan rammelen met sleu telbos en geldzak, zagen op zulke kunstenaars neer alsol het ongeveer hun slaven waren. Kruideniers, met een ziel. die wel in een klomp kon wonen, die naast Rembrandl waren als een hondenhok naast een wolken krabber, plaagden hem, maakten hem In dien tijd, zeker, was Holland groot en zijn naam over de gansche aarde, maar ach. het was ook zoo nietig klein. Mannen woonden er in het land achter de duinen, mannen, op wie de heele wereld nu nog trotsch is; kun stenaar van eersten rang. Maar de Lilliputterige voornamen zagen ze nauwelijks aannu ja, ze waren dan nog juist goed genoeg om hun zelf voldane tronies te vereeuwi gen op het doek. En wat zal de gewone volksmassa geweten hebben van de artisten, meest uil hun midden voortgekomen Zeker, men leest, dat er in onze gouden eeuw groote kunstenaars waren, maar waar leest men, dat ze werden gewaardeerd De oorlogshelden hebben ten allen tijde meer de aandacht getrokken dan de helden van penseel en beitel. En zou dat niet nog zoo zijn Wat weet het gros der menschen tegenwoordig van de kunst? Ga er s. v. p. niet naar vragen. Vraag dat, als ge wil; eens aan de portiers van onze groote musea. Ze omhelzen u bijna, als ge eens een bezoek komt brengen. Prachtzalcn, vol schilderijen, maar geen menschen om er naar te zit De toegangsprijs doet het niel, die meest nihil. Neen, 't is de onkunde van het groote publiek. Er is geen waardeering Ga eens naar de orgelbespelingen in de groote steedsche domkerken? Meer zerken op den vloer dan men schen in de banken. Ligt dat aan kerk, orgel of organist? Neen, dat ligt aan de menschen zelf. Voor een bokser heeft men veel meer attentie dan voor een kunstenaar, welke ook; voor een straatrelletje blijft n gaarne slaan, hel standbeeld loopt it rakelings voorbij, zonder liet zelfs I KANTOORBOEKHANDEL Lingestr. 66 t.o. Krommotr. TEL lijk overslaat om des te meer te ver liezen in voetbaluitslagen en boks- en zwemwedstrijden. De radio doet ook veel; men laat de dichters en schrijvers zelve voor de microfoon uit hun werken voor lezen; men houdt lezingen over kunst alles, wat daaraan inliaerent is, maar 't resultaat is nog miniem, e onnoozelste mensch kan nu door knopomdraai alle denkbare artis ten oproepen in den luidspreker. De mensch, die van kunst zells hel minste benul niet heeft, toovert haar voorschijn uit zijn antenne. Men zou denken nu zal de kunst dan toch wJ algemeen bezit worden, en de kunst- waardeering sterk toenemen? Ach, we gelooven het niet. Men heeft het nu veel te gemakke- ijk.^De kunst ligt te grabbel. Wij ge- ooven niet, dat het er op vooruitgaat. En dan, al te sterk hecrschte bij velen reeds de gedachtekunst moet niets kosten. Een schilderij voor een prikje. Een concert moest feitelijk gratis toe gankelijk zijn. Kunst moet niets kosten. Vreemde idee Een costuum, schoenen, een fiets, brood alles mag kosten, mag, moet lur zijn zelfs, maar kunst, neen, die oet men voor niets hebben De grove materie moet goed betaald orden, maar het lijnere werk van den geest (want met elk kunstgewrocht gaal een ontzaglijke denkarbeid gepaard, waarvan de meestin geen flauw besel hebben) het geesteswerk moet zoo mogelijk gehonoreerd worden. Zou de radio de zaak nog niet rgeren Den doorsnee mensch oppervlakkiger maken Voor kunst nog ongevoeliger Wij hopen van niet, maar vreezen Er is gezegd: „Nur vom Geiste wird der Geist verslanden," „het vernuft wordt slechts door het vernuft begre pen". De kunst wordt slechts verslaan door den kunstenaar en verder door' degenen, die niet aan alle fijner ge voel gespeend zijn. En dat zal wel zoo blijven. he Moet dan de kunst immer een zaak blijven van de enkelingen? Van den enkeling die ze voortbrengt en den enkeling die ze waardeert? Aan pogingen ontbreekt het tegen woordig niet, om de kunst nader aan het volk te brengen. De pers heeft al lang zijn kunstru- ickcn, die de massa zeker getrouwe- De Katholieke Kerk. Het begrip van hel geestelijk karak- :r, van den eigenlijken bovennatuur- lijken aard der Katholieke Kerk is bij migeen veiduisterd. Niet eer dus zal wederom het al Christus hersteld worden, dan wanne zielen der Katholieken weer algemeen zal ontwaken het ware be- van wal de Kerk is in haar het leven van den enkeling en vooral wat zij beteekenl voor de moderne maatschappij. De Kerk is geen mededingstei dere belijdenissen, daar de waarheid geen aanknoopingspuntcn heeft met de dwaling. Ze is geen abstract systeem van dog ma's en decreten. Ze is niet een soort van Academie, die de Kaiholieke wetenschap over- diaagt van de ecne eeuw op de andere. Zc is geen Conservatorium, waar het volk les krijgt in Rooinsehe schoon heid. Ze is geen sociale instelling om aan men en verdrukten een menschwaar- dig bestaan te verschaffen. Ze is er niet om aan haar volgelingen of om aan een of ander land welvaatt of rijkdom te bezorgen. Haar doel is niet om techniek industrie vooruit te helpen, noch om gelijken tred te houden met de weten schap en de steeds wisselende inzich ten en mceningen van den tijd. Evenmin is de Kerk een wijsgeerig systeem. In haar heeft geen voorrang het intellect, noch de wetenschap, noch de wetenschap, noch de geleerdheid, noch de schoonheid, noch menschelijk nuft. Haar geschicdei van losstaande religieuse feiten, die een traditie zijn gaan vormen. Want dit alles is van de natuur en behoort tot de stot u de eindige dingen. Haar innigste wezen is geheel boven natuurlijk. Ze is een goddelijk instituut, onmid- dclijk en direct uit Gods handen voort gekomen. Ze is een positief, levend en onver anderlijk geloofsbeginsel, gedragen door een centrale macht, uitvloeiend en inwerkend tot aan de uiteinden der aarde, omvattend alle lijden, alle hemel streken, alle menschengeslachlen. Ze is daarom berekend voor alle tijden, ook voor den onzen. Ze heeft de roeping en de goddelijke zending alle volkeren Ie leiden naar hun einddoel, het Verlossingswerk van Christus voort te zetten in de indivi duen. en aan de wereld de herge boorte Ie geven in Christus, zoo zij is afgeweken van de Christelijke waar heid en de Christelijke lijn. En dat doel, dat bovennatuurlijk is, kan zij bereiken en bereikt zij ook inderdaad met bovennatuurlijke mid delen. Zij leeft uit de eigen kracht Gods. Want zij is het Mystieke Lichaam n Christus. Met het geheimzinnige levensbloed van dat Goddelijke Lichaam leeft zij het onsterfelijke leven, en haar voort durende zorg is om dat mystieke, .nderbare leven voort te planten en onderhouden tol in de diepste en innigste vezelen van haar organisme Zij kan door de dwaling niet wor- :n aangetast, wan! de Kerk van den i enden God is de kolom en de grondvest der waarheidEcclesia Dei vi columna et firmamentum veritatis. Ze kan door de zonden haret kin- :rcn niet worden vernederd of be smet, want Christus heeft voor haar gebeden, opdat zij zou wezen heilig en onbevlektut sit Ecclesia sancta et immaculata. Zij kan door potentaten ol wercld- sche machten niet worden aangerand of vernietigd, want in haar wapenrus ting draagt zij het schild des geloofs. waarop alle vurige pijlen van den ijatid afstooten. Ze is geboren uil de hartewoude •an Calvaril'n, en in haar koningskroon glinsteren de robijnen van 's Hecren Goddelijk Bloed. Ze is daarom heiliger dan de heiligste harer kinderen. Bovennatuurlijk zijn daarom ook de levensvruchten, die zij afwerpt. Niet do geleerden en de machtigen :r wereld maar haar groote mannen i vrouwen zijn de Heiligen, die uit haar school geboren zijn. Niet enkel diegenen, die zij Ier onzer ■ereering op de altaren heeft geplaatst, naar ook heel dat stille en ongeziene legioen van deugdzamen. verachten en miskenden dikwerf naar de wereld, aar wier namen zij heelt opgeteekend liet Boek des Levens. En daarom is er een niet te dempen kloof tusschen de Kerk als [boven natuurlijke stichting Gods en alle menschenwerk, hoe nobel en verheven het ook zij. IJdel werk derhalve doen zij. die van een alherstelling in Christus droomen ie Kerk niet nemen geheel zooals iii haar bovenzinnelijke gestalte, die haar invloed op de moderne maat schappij willen inperken of door inter- conleisioneele gedachten en oogmerken die Kerk een hinderpaal stellen op den weg harer onbelemmerde ontplooing onder de volkeren versterkend voor Lichaam en Zenuwen Zuivere Eiwit en Kelk Geheel oplosbaar. Ned. fabrikar t Aanbevolen door Doctoren Pteter Pijpers de Amersfoortschc dichter door A. F. van Beurden II. Dveral zag hij ook in de wateren der beken de nimfen opduiken, zooals bij hel beschrijven der Eem. v/aa zijne zangster hem steeds begeleidde Zachte zangster, volg mijn schreden wij langs de golfjes treden, Waar z.ch blonde* stronmnajaaden In gesmoiten paerlen baaden. 'f Hoofdhaar golft langs tedre leden Door de zefirs losgesprongen. Van geen krabblend nat doordrongen Dartle telgjes van mijn vloed. Zwemt naast ons, langs groene zoomen Blaast uw adem over stroomen, Aan de volle kruik ontkomen Dit de Vcluwe opendoet. Bij handigen opbouw der verzen was alles toch rein fantasie en mode. Hij vergeleek het Eemdal met het schoone dal Tempre, dat ergens ver weg in Griekenland lag en hij zelf nooit gezien had. Zijne patriottische gevoelens uitte hij in den rechten woeligen tijd in 1785 in zijn gedicht „de Vrijheid in Neder- j land," dal hij aan zijne Amcrsfoorlsche medeburgers opdroeg, want hij kwam voor zijne politieke denkwijze en ge voelens steeds rechtuit en lantazetrde daar niet in. Daarom kreeg hij nog als eens moeite met de ouderwetsere Amers- fourtsche stadhuisheeren en deze mede standers uie prinsgezind waren en hem 's een halfgare dweeper beschouwden. Pieter Pijpers ontving de Fransche vrijh.idbrengers met open armen, dal was precies iels voor hem. Toen de Vrijheidsboom op den Hof geplant moest worden, was hij een der hoofdmannen. Zijn vrouw en dochter schonken toen chocolade aan 't publiek, wat natuurlijk *cr in den smaak viel. Ook maakte men hem lid van hel nieuwe stadsbestuur of de municip3- Ifteit; hij werd provinciaal raadslid of, lid van het gewestelijk bestuur van Utrecht, generaal-controleur der con- vooien en licenten en nog eens lid der Amsterdamsche municipaliteit. Men kan dus niet zeggen, dat men ijverig patriot zi^n later niet waar deerde. Hij woonde op Puntenburgh en hield zich. steeds bezig me' siu- deeren, dichten en schrijven. Met het laatste had hij ook succes en men voerde zijne tooneelspelen op in den Amsterdamschen stadsschouwburg. Hij kon zich wegens zijn onbekommerde financiecle positie gerust daarmede bezig houden. Op zijne wijze trachtte Pieter Pijpers i h voor vaderland en stad. voor de lil eratuur en het tooneel verdienstelijk te maken, wat hem niet onaardig ge lukt is. Maar hij werd ten slotte niet ge werd als Dante, Petrarca en andere gr tote voorgangers, maar had treurig geestelijk einde. -Toen zijn tw.e deelen „Eemlands Tempe of Clio op Puntenburg" (Am sterdam 1803) uitgekomen waren en de stad Amersfoort hem daarvoor mei een geschenk in zilver vereerd had. besloop de vale nijd hem met fluweel zachte treden. Er verscheen van een scherp beoor- deelaar zulk een vernietigende criliek uit, dat er geen stuk van het heele zoo zorgvuldig opgezette werk heel bleef. Daar kon Pieter Pijpers, die steeds in een roes van dichterswaan zelfbewondering geleefd had, niet legenhij wachtte ie antwoorden, maar dat ging niet. Hij trok zich de critiek nu zoo aan, dat hij in zwaarmoedig heid verviel, ziek werd, wegkwijnde en twee jaar later, 20 Juni 1805, op Puntenburg stierf op 56-jarigen leeftijd. Al mogen aan Pijpers gedichten de gebreken van den tijd, waarin zij ver schenen, kleven en waarvan hij een kind was, hij is en blijft eene merk waardige verschijning in die.i tijd var decadentie en afdwaling van 't rechte spoor. Pijpers heeft in ieder geval recht op eene plaats tusschen de ver schillende voorname mannen die Amers foort op verschillend gebied in den loop der eeuwen binnen zijne m zag geboren worden. gevaardigden gekozende overige be stuursleden verdeelen onderling hun (uncties. Volgens op te maken rooster treedt iedere twee jaar de helft der bestuurs leden, door ieder der provinciale kies kringen gekozen, af, met dien verstande, dat bij een oneven aantal bestuursleden den eersten keer de grootste helft aan de beurt van aftreden is, en dat Voor zitter en Secretaris nimmer tegelijk af treden. De aftredenden zijn herkiesbaar. Door de plaatselijke kiesverenigin gen en door hel bestuur van den Bond kunnen voor elke verkiezing van be stuursleden candidaten worden gesteld. Het bestuur opent voor de plaatselijke kiesvereenigingen tenminste vier weken vóór een vergadering, waarin een ver kiezing van bestuursleden aan de orde komt, de gelegenheid tot het stellen van candidaten. Opgave aan het be stuur van de gestelde^candidaten ge schiedt binnen een door het bestuur te bepalen termijn. In tusschenlijdsche vacatures wordt zoo mogelijk op de eerstvolgende ver gadering voorzien. Toelichting: Behalve eenige verbete ringen en verduidelijkingen in de re dactie van het geldende artikel 6 der Statuten, beoogt de voorgestelde wijzi ging met behoud van het kiezen van bestuursleden door de afgevaar digden van ieder der provinciale kies kringen afzonderlijk de verplichting te doen vervallen, dat de bestuursleden ook uit den eigen provincialen kies kring worden gekozen. 6. Verkiezing van twee bestuursleden door de afgevaardigden van den pro vincialen Kieskring Utrecht I en van drie bestuursleden door de afgevaar digden van den provincialen Kieskring Utrecht II, wegens periodieke aftreding van Mejuffrouw A. Hutten en den Heer Mr. H. W. de Vink en van de Heeren Hazendonk, J. W. Stok man en J. G. Surtng. Opgave van door de plaatselijke kies vereenigingen gestelde candidaten kan tot uiterlijk 7 Juli aan het Secretariaat van den Bond, Sweelinckstraat 1 Utrecht, geschieden. 7. Rondvraag. Sluiting. Namens het Bestuur van den Bond, G.H J.G. Utrecht, 15 Juni 1934. De afgevaardigden naar dc Alge- eene Vergadering worden door de plaatselijke kiesvereenigingen gekozen. Als een kiesvereeniging bestaat uit IOC leden ot minder, kiest zij één afge vaardigde, voorts op elk honderdtal leden of gedeelte daarvan één afge vaardigde meer. Een gekozen afgevaardigde kan aan n mede-afgevaardigde van dezelfde Kiesvereeniging schriftelijke volmacht geven tot het uitbrengen van zijn stem. Hebt U een Taxi of aulo noodig Amersfoort. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Binnenland R. K. Kijkskicskring Utrecht. Jaarvergadering op Zaterdag 14 Juli te half tien, in het gebouw voor Kun- en Wetenschappen, aan de Maria- plaats te Utrecht. Agenda 1. Opening. Notulen. Mcdedeelingen van het Bestuur. 2. Jaarverslag van den Secretaris over het jaar 1933. 3. Jaarverslag van den Penningmees ter over het jaar 1933. 4. Benoeming eener Commissie van drie leden, die de rekening en verant woording van den Penningmeester con troleert. 5. Wijziging der Statuten. Voorstel van het Bestuur: Artikel 6 der Statuten van den Bond wordt gelezen als volgt: Art. 6. Hel Bestuur van den Bond beslaat uil 11 leden, waarvan 4 leden door de algevaardigden der plaatse lijke kiesvereenigingen, behoorende tot den provincialen kieskring Utrecht I, en 7 leden door de afgevaardigden der plaatselijke kiesvereenigingen, behoo rende tot den provincialen kieskring Utrecht II, worden gekozen. Uit hel voltallig bestuur wordt de Voorzitter door alle stemgerechtigde at- De Burgemeester is verhinderd Woensdag 20 Juni a.s. spreekuur te houden. V. v. V. lu het orgaan der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer lezen gende „Filialen van „groote zaken" zijn geen lid van V. v. V. „Verreweg de meeste tilialen hier ter stede van „groote zaken" zijn geen lid onzer Vereeniging. Zij profiteeren van de voortdurende en snelle toename van het vreemdelingenbezoek, doch dragen geen cent bij. Desgevraagd, antwoorden zij, dat de Directie toetreding moet beslissen. „Wij hebben ons nu dienaangaande tot genoemde Directies gewend nut ien beleefd en welomschreven verzoek tot toetreding, zij het tegen de minimum contributie van f2,50. Sommigen ver waardigden zich niet te antwoorden enkelen zonden een antwoord van en kele regels dat er op neer komt, dat ze honderden filialen in Nederland hebben en dus niet op ons verzoek kunnen ingaan. De firma's die dit laatste schreven, hebben we er beleeld op gewezen, dat juist onze vereeniging geld in haar laadje brengt. Resultaatnihil, Nieuwe en Rebuilt, Continental, Remmlngton.ldlal, Erica, Ci'ona Regal, Royal, Underwcod Langestraat 84 Tele*. 528 Naar wij vernemen is het goedkoope vleesch, dat tot heden door de arbeids beurs aan steuntrekkenden werd ver strekt. thans ook verkrijgbaar voor hen. die een inkomen hebben, dat gelijk is aan dat der steuntrekkenden. zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich op te geven aan de arbeidsbeurs. De burgemeester verzoekt den in woners, de grootst mogelijke waak zaamheid en voorzichtigheid te be trachten, teneinde boschbrand te voor komen en bij het ontstaan van bosch- brand, indien zulks noodig is, de behulpzame hand te bieden, om een spoedige blussching te bevorderen. In de jaarvergadering van „Zand bergen" zijn uitgeloot de aandeelen 237, 266, 194, 47, 298 en 299. De voorzitter, Ds. J. D. van Calcar en de bestuursleden Mr. L. Lietaert Peerbolte, A. J. Mendes da Costa en Mr. C. L. Wieringa werden herkozen. De rekening en verantwoording, slui tende met een nadeeling saldo van f 12 536.76 werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd benoemd Dr. J. Lubsen te Amsterdam. De politie werd gealarmeerd voor een heidebrand achter „De Lichtenberg' Toen men polshoogte ging nemen, bleek een afdeeling militaiien, die aan het oefenen was. een rookgordijn te hebben veroorzaakt! Een knaapje reed nabij de brug op het Spui met zijn fiets te water. De krantenbezorger Valk, die het onge luk zag gebeuren, sprong het kind direct na en wist het te redden. Handelsregister. N.V. Sanitaire Wasch-ind. „Niveus". Heiligenbergerweg I, overl. Dir. A. Lok. toetr. Dir. J. A. J. Lok en A. J. j. Lok. N.V. Bouw-en Aannemersbedrijf v.h. Jac. van Gent, Hoogeweg 111, toelr. comm.: M. W. F. Plante. Chem. fabriek v.h. Th. Zijlmans, Ko- lonieweg 17. Soest, verhuisd naar: Den Dolder, Paduaweg 11. Gebr. D. Timmermans, kol. waren enz., Arnh. weg 34, uittr. venn. D. A. Timmermans en D. C. Timmermans. Zaak overgedaan aan J. H. Franken. Fa. J. v. d- Steen Zn., fabr. van Bloemenmanden enz., Utrechtscheweg 24, Soest, Eig. A. v. d. Steen. J. v. Amerongen, slagerij. Hartweg 38, Soesl, Eig. J. van Amerongen. Bouw- en Handel-Mij. „Septa", J. Catslaan 51, Dir. P. Coops, Comm. J. D. Rademaker en J. F. Gogelein. De Bruin, v. Moorselaar en Boom- houwer, Stellingwerfstraat 84. venn. J. C. de Bruin, G. Ph. v. Moorselaar en R. Th. Boomhouwer. Vanwege den Amersf. Kunstkring zullen de volgende concerten worden gegeven 1Concertgebouw-Kamermuziekver- eeniging, 9 musici, w.o. als pianist de 2de dirigent v. h. Concertgebouw-orkest Eduard van Beinum. 2. Frédéric Lamond, de wereldbe roemde pianist en Beethoven-vertolker. 3. Hona Durigo, de betaamde zange- 4. Het Berner Strijkkwartet. Een 26-jarige jongen, die een motor driewieler bestuurde, kwam in botsing tmet een hek. Het glazen windscherm Ivan de bakfiets brak, met het gevolg, onderarm werd doorgesneden. Dr. Joh. H. Sclieurer, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, is benoemd tot leeraar in de staathuishoudkunde en staatsinrichting aan de Christelijke H.B.S. Ie Apeldoorn, -li j,. V jn QC UdMICIS Uidll, IllCt lilt Lit '.'II, „Vraag Is het wel logisch, dal id d jongen de slagader in den leden ja. alle ingezetenen koopen. uo 1 6 bij zaken, die zóó onverschillig tegen- er de plaatselijke belangen slaan? „Wij overwegen ernstig, de namen der betrokken zaken mettertijd eens ter algemeene kennis te brengen. Secre tariaat V. v. V„ P. C. Hooltl. 5. tel. 469.

De Eembode | 1934 | | pagina 1