Allerlei CHRYSLER TENTOONSTELLING MARKTHAL AMERSFOORT 'ndaaKilcuxnA.UUXAif NOG ÉÉN DAG GEOPEND VAN 10 TOT 10 UUR DAT MOOGT U NIET MISSEN! Vereeniging „Katholiek Amersfoort" In „Princesse" had Maandagavond een bijeenkomst plaats om te k< tot oprichting van een Vereeniging „Katholiek Amersfoort". Aan 52 vereenigingen was een uit- noodiging verzonden, 41 vereenigingen hadden een afgevaardigde gestuurd. De bijeenkomst werd geleid dooi Dr. F. C, Huygen, voorzitter van Ge loof en Wetenschap. Nadat de notulen van een bijeen komst op 4 Juni waren voorgelezen, deelde de voorzitter mede dat de Hoog Ee-w. Heer Deken met het plan instemt en als zijn afgevaardigde Pastoor Hooij- man had verzocht tegenwoordig te willen zijn. Vandaar dat Pastoor Hooij- man aan de bestuurstafel heeft plaats genomen. Vervolgens gaf spr. een over zicht hoe deze beweging is tot stand gekomen. Men was van meening dat er voor bijzondere avonden te veel concurrentie bestond, of te gelijk en versnippering van kracht. De bedoeling, is om voor bepaalde gelegenheden en avonden samen te werken. Er moet een band zijn die de ver eenigingen te samen weel te houden, o.a. noemde spr. samenwerking voor amusement. We hebben als jongste de plicht om iets daar te stellen wat blijvend is en hebben dus rekening te houden met de toekomst, waarin spr. het niet onmogelijk noemde dat door de bedrijfschappen de taak der Kath. vakorganisaties komen te ver vallen. Op verzoek van den voorzitter zette de heer G. A. Luycx uiteen waar aan de K. S, A. is ten gronde gegaan en wel, aan verkeerde opzet en leiding en finantieel. De heer Spit gaf verschillende voor beelden van werkzaamhed*r. door de Vereeniging Katholiek Amersfoort te verrichten, b.v. de actie van de zwem- gelegenheden te dezer stede, een plech tige ontvangst met défilé bij het bezoek van den Aartsbisschop aan onze stad, enz. enz. Vervolgens sprak Pastoor Hooijman een kort woord waarin Z.Eerw. te kennen gaf dat de geestelijkheid de oprichting van „Katholiek Amersfoort'' toejuicht. Z.Eerw. was van meening dat het bestuur inderdaad uit afgevaar digden van vereenigingen geformeerd moet worden. Ook is het niet onmo gelijk dat vereenigingen als Katholiek Amersfoort in de toekomst van hooger- hand belangrijk werk te verrichten krijgt. De heer Venings bracht in het mid den de meening van Dr. Poels dat de Kath. vakvereenigingen zullen blijven bestaan, hoewel de werkwijze vermoe delijk een andere zal worden. De voorzitter stelde ten slotte voor dat de Vereenigingen een afgevaar digde aanwijzen, die zitting nemen in „Katholiek Amersfoort," waarna deze bijeenkomen, doel en werkzaamheden vaststellen en een definitief bestuur benoemen. Op voorstel van Kapelaan v. Leeuwen was Pastoor Hooijman bereid de leiding op zich te nemen, totdat een definitief bestuur was gevormd. Als tijdelijk secretaris werd op voorstel van kapelaan van Leeuwen aangewezen de heer Kleine Staarman. Vastgesteld werd dat uiterlijk Woens dag 18 Juli de organisaties hun ver tegenwoordiger en plaatsvervanger moeten opgeven aan de pastorie van de St. Henricus-parochie of aan het adres van den tijdelijken secretaris Borgerlaan 12. Daarna zal een bijeen komst worden gehouden waarin een definitief bestuur zal worden benoemd. Onze stadgenoot W. H. Klooster man behaalde op de te Utrecht ge houden examen 't diploma voor Tuin- bouwvakonderwljzer Autotocht voor Ouden bedienden noodigde hare leden uit tot gezamenlijke deelname aan de St. Jan processie te Laren op Zondag 24 Juni Vertrek per rijwiel 9 uur vanaf het Stationsplein terug omstreeks 6 uur of per trein tot Hilversum vertrek 9.23 uur. In verband met het Zomerfeest van de V.A.R.A. per 1 Juli a.s. heeft de Ver. van Handel en Nijverheid en de R. K, Middenstandsvereeniging alhier een verzoek naar B. en W. gezonden om de winkels dien dag open te mogen houden. Op den Nieuweweg viel een wiel rijder van zijn fiets doordat aan zijn rijwiel iets brak. De man werd geheel versuft opgenomen doch kon nae gen tijd ziin weg weer vervolgen. Door verbreking van een ruit is men een perceel aan Laan 1914 bin nengedrongen. Een enkele rijksdaalder wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. Burgerlijke Stand. 15 Juni. Geboren: Hendrik Frederik v. H. M. Bloksma en E. F. Kehrer Wilhelmus Cornelis Franciscus. z. W. C. F, Geelmuiden en A. Hagen- beuk. Overleden Franciscus de Bree oud 71 jaar, echtgen. van G. v. d. Flier Gerrit van Rheenen, oud 82 jaar, weduwn. van A. B, van Enkelaar. 16 |uni. Geboren: Neeltje Wilhel- mina, d. v. G. Jonkman en D. Renes Willemina, d. v. J. F. Nijdam en W. H, G. A. Reinders Gerritje Eli sabeth. d. v. L. van der Wal en A. Kraker Lodewijkjohann Hendericus, z. v. H. Gesing en H. Schlichting Hendrika Cornelia, d v. G. Bokkers C. van Empelen. 18 Juni. Geboren: Jack, z. v. A.Drop N. Storm - Piet, z. v, P. van den Essenburg en H. Hendriks—Johanna Cornelia, d. v, P. van den Essenburg en H. Hendriks Gerrit, z. v. E. J. van Keulen en B. W. Lensink - Klaas z. v. J, Teeling en J. A. W. Kraan - Cornelis. z. v. J. G. E. Boekenoogen en S C. Beijer Luthera Gijsbertha Cornelia, d. v. G. C. Mol en W. W. Spierenburg Hendrik Jacobus, z, v. M. P. Los en D. van Zomeren. Over ledenHendrikje van Brummelen, oud 75 jaar, weduwe van T. Robberlsen Abraham van de Kuilen, oud 61 j„ echtgen. van C. van den Berg Leen- dert van der Wulp, oud 52 j., ongeh. Zaterdag werd met een zwemfestijn het 30-jarig bestaan van de Zwemin richting Pesie herdacht. De belang stelling was zeer „root. Aangetoond werd het nut van het zwemmen door het geven van demonstraties zwem slagen, reddingsbrigade, schoonsprin- gen door den heer Mette, Amsterdam, figuurzwemmen en waterpolo. Het woord werd gevoerd door Mr. Bergsma als voorzitter van het Eere comité, den heer Over, voorzitter „Neptunes" en een bestuurslid van de Amersf. Reddingsbrigade. Naast de woorden van gelukwensch werd door de sprekers een prachtige bloemenmand aangeboden. Jan Pesie dankte de spreker-, herdacht de aan gename medewerking die zijn vader steeds had mogen ondervinden en dankte voor de groote belangstelling bij dit jubileum betoond. en J. Walet. -- Examens Acte Lager Onderwijs St. Agneskweekschool. Geslaagd de dames E. M. de Goey, Utrecht, De Groot, Alkmaar, P. Hebing, Laren. J. H. Heilkamp, Oldenzaal en M. G. Hei ligers en G. M. Heiligers, Amsterdam, W. J. M. van Kesteren, Apeldoorn en C. M. van de Knaap, Amersfoort. Uit den Omtrek Achteveld Door architect Arn. Brouwer te Soest is aanbesteed het bouwen van een dubbel winkelhuis met veeschuur. LaagsteD. v. d. Klok, Voorthuizen f8680.—. Hoogste: Gebr. A. en J. Pijpers, Nijkerk 1 10366. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cecilia, d. v. J. P. Schoonderbeek en S. J. v. Kars- bert ym.J OndertrouwdH. Blankestijn Hooglanderveen Zaterdagmiddag ontstonc. er een hoog loopende ruzie tusschen een zestal inwoners uit Nijkerkerveen, bij den Rozenboom. Daar ze onder den invloed sterken drank waren werd er ook van een mes gebruik gemaakt. Een zekere van Soeren werd in de zijde jetroffen. De politie uit Amersfoort en loogland was spoedig ter plaatse, die de vechtenden een verhoor afnamen, De gewonde werd op last van Dr, Aghina uit Amersfoort, naar het zieken huis vervoerd. Hoevelaken Op de Stoutenburgerlaan sloeg een paard, gespannen vooreen wagen, be stuurd door den landbouwer H. L. uit Stoutenburg, op hol. L. werd van zijn zitplaats geslingerd en kreeg de wielen van den wagen over zich heen. Hij liep inwendige kneuzingen op. Ten slotte botste de wagen tegen een paal, waardoor de evenaar van den wagen afbrak. Het paard holde door tot de boerderij van L.' Nijkerk Op de markt: 290.C00 eieten f2— 2.50 extra groote f2.90; eendeneieren f 2.30-2.50 22 biggen f7—10; runderen, kalfkoeien f 140—168, kalf- vaarzen f45—135, vet vee: le kw. f 0.18-0.24, 2e kw. f 0.14-0.18. Vette koeien f 140—170; 29 nuchtere kal veren: mestkalveren f8—12, slacht- kalveren f2—8, 2 lammeren f6—8. Handel in vet vee stug, melkvee en biggen traag. De heer v. Z,, werkzaam bij Prins had het ongeluk, met zijn linkerhand tusschen een machine te geraken, waar door hem vier vingers afgezaagd wer den. Ren 8 wou de Zondag is onder deze gemeente een auto in vrij snelle vaart legen een boom gereden. De inzittende dame en heer werden zeer ernstig gewond naar hel ziekenhuis de Lichtenberg te Amers foort vervoerd per ziekenauto van Nef- kens. Het 25-jarig bestaan der Garage Motorhuis werd herdacht door het houden van een auto-tentoonstelling waar goede merken in nieuwste con structie werden gepresenteerd. Er was na voor ru.n- *e„er veel belangstelling en de heer Siergewassen. I ,Bee!? heeft wel ervaren, dat zijn cliënten zijn goede diensten waardeeren. i I i Dagen. I R. K. V. V. „Amersfoort' Men verzocht ons te willen mede- Het Is'? elftal is er in geslaagd, om deelen, dat het aantal beuoodigde auto's I'n de Seriewedstrijden, uitgeschreven voor de autotocht voor ouden vanjd"or E. P. te Woerden, V. E. P. dagen reeds is opgegeven. De auto-1 c?" 3—0 nederlasg toe te brengen en mobilisten zullen alle bescheiden 25 z'c!' :n df; finale te plaatsen en op 8 Juni a.s. thuis bezorgd krijgen. De Ju" a,s' uitkomt tegen H. M. S. route zal ditmaal loopen via Ede naai Utrecht. Wageringen, waar op de Wagening-I Amersfoort 4 is er niet in geslaagd scheberg thee gedronken zal worden.,0"1 St. Michael 2 een nederlaag toe Voor dit mooie doel zijn nog deile brengen en verloor met 2—1. volgende giften binnengekomenLeden van „Amersfoort" denk aan M. K. f250, N. R. fl—A B de training Vrijdagavonds op f 0.50, B. 12,50. M. M. (2.50, v. W. Iterrein v. d. A.B.L.O. Leusderweg. antv7'12533 "Votaal' 140 33°^' H" Dc B.S.A.-sterrit naar Birkhoven antw. 125.33. Totaal f 40.33. j jj goed geslaagd, meer dan 18C»deel- Zoi.uag 8 Juli zal te Amersfoort des middags half 4 een groote verga dering plaats hebben in het St. Joseph- geb, uw aan de O. L. Vrouwestraat, Tot deze vergadering worden alle leden inet hunne vrouwen of meisjes uilgenoodigd van de Afd. Amersfoort, Hoogland, Baarn, Soest, Soestdljk, Soesterberg en Barneveld. Sprekers zijn de hecren Jos. Velt- man en H. Brouwer met te behandelen onderwerpen „lil den branding van onzen tijd" en „Hoe bereiken wij de grootste activiteit der plaatselijke Arbeidersbeweging". nemers kwamen tusschen 1 en 5 binnen. Daar 3 B.S.A.-machines w; uitgeloofd, werd 'smiddags voor de prijsuitdeeling door de politie beslag gelegd op de prijzen en de deelne merskaarten, in verband met de Loterij- wet. In de Markthal organiseerde de firma Molenaar een Auto-expositie de allernieuwste modellen van Chrysler enz. de aandacht trokken van talrijke belangstellende bezoekers. Spe ciaal de Chrysler-Airflow had veel bekijk, omdat het een zeer geperfectio neerd model leek. j Sosst Het gemeentebestuur neemt Hervormde Gemeente over ten behoeve van de verbreeding van den Molenweg, vóór de Algemeene Begraafplaats, een strook grond, ter grootte van pl.m. 450 M1. Burgerlijke Stand. GeborenReinier Adrianus, z. Hoksbergcn en E. Voskuilen Antho- nius Johannes, z. v. J, W. Staal Meijnen Gerrit Johannes, z. W. v. Boekei en H. M Ruyer Maria Johanna Henriette Antonia, d. v. H. J. Habes en M. J. A. Oude Hendrikman. OndertrouwdG. de Haas en C. Toom. Getrouwd: E. H. C. j. Wijk! en G. W. v. Voorst J. G. Brandsma A. Hylkema P, J. v. d. Griend G. Sterk A. A. C. Visser Spelt. Overleden: Johannes Wig- n, 63 jr., echtg. vTH. M. Ileyman Anna W. Putman, 30 jr., wed. Hartsuiker. Als de menschen leerden niet meer te begeeren dan hun i oodig is, zou er meer tevredenheid zijn. Als de menschen hun familiekwesties niet vertelden aan jan en alleman, zou er meer vrede onder hen zijn. Als man en vrouw altijd bedachten, dat elke mensch zijn gebreken heeft, zou er meer tegemoetkoming zijn tus schen de echtgenooten. Als ieder probeerde meer te geven dan te eischen, zou het een hemel op aarde worden. Als een vrouw meer hield van haar huis dan van de straat, en mee: uit gaf voor 't versieren van haar huis kamer dan voor 't opschikken van zich zelf, dan zou het huiselijk leven eerst recht gezellig worden. Als vader en moeder elkaar steunden in 't opvoeden der kinderen en e gezind bleven, zou dit moeilijke werk beter lukken. Als de jongens en meisjes wilden begrijpen, dat echte liefde beteekent: opoffering voor elkaar, zou het trouwen gelukkiger zijn. Soesterberg De bouwkundige J. J. in 't H. uit Soesterberg, die 15 Sept. 1933 nabij Amersfoort met zijn auto op een troep militairen inreed, waardoor één van hen werd gedood, heeft in hooger be roep voor het Amsterdamsche gerechts hof terecht gestaan, Het Hof bevestigde de uitspraak van de Utrechtsche recht bank, die verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeelde. Er heeft een heidebrand gewoed achter dc R. K. kerk. Een groote strook heide aan den Verlengde Postweg ver- Binnenland K. R. O. Naar bekend, herdenkt de K. R. O. 24 Juni a.s. het feit, dat een jaar ge leden de eerste uitzending, speciaal voorde missionarissen, via den Phohi- zender plaats vond, door een Radio missiedag. Het bijzonder programma van 24 Juni (!23/,—15 uur), dat de K. R. O. over den Huizer-zender (op golflengte 1875 M.) uitzendt, zal wor den gerelayeerd door de Belgische, Fransche, Spaansche, Italiaansche, Oostenrijksche, Zwitsersche en Duit- sche zenders. Bovendien zal de uit zending via den Phohi-zender (golf lengte 16 88 M.) en de Nederlandsche Rijkszer.ders (voor Oost-lndië P.C.K. 16,3 M„ voor Australië en Japan P.C.V. 16 6 M.) door de zenders van Austra lië, Oost-lndië (N.l.R.O.M.) en Japan worden gerelayeerd. Het programma zal op gramofoonplaten worden op genomen. om daarna van I7V4—19'/t uur A.T. door twee Rijkszenders op ultra-kortegolf 16.3 en 28.8 M, te wor den uitgezonden naar West-Indië en Amerika, daar wegens het tijdsverschil ,de ontvangst aldaar op deze uren gun stiger is. In Amerika zal dit program door alle zenders (National Broadcas ting Company en Columbia Broad casting System) opnieuw worden uit gezonden. Wij hebben hier dus te doen met n experiment, dat in den wereld omroep nog nimmer in dezen omvang is voorgekomen. Voor den K. R. O. is het een groote voldoening, dal dit zeer goed verzorgde programma over de geheele wereld zal kunnen beluisterd worden, waartoe de Phohi en Rijkszenders uiteraaid een belangrijk deel bijdragen, hetgeen voor deze bij uitstek nationale uitzending zeker ten volle gemotiveerd is. Op 24 Juni 's avonds zal de K.R.O. een speciaal Missie-programma uitzen den voor de luisteraars in Nederland wereldpolpourri en een Radio- missiehoorspel bewerkt naar gegevens an pater dr. B. Zuure W.P., komen i.m. daarop voor. De stations, die 'smiddags het K. R. O. programma hebben gerelayeerd, zullen allen eenige minuten door den K.R.O. worden uit gezonden, bijgevolg 5 minuten Brussel, 5 minuten Parijs. 5 minuten Madrid, 5 minuten Weenen enz. Tevens zal 's avonds van 9'/2—10 uur voor de microfoon een interessante radiomissie- wedstrijd met groote prijzen worden gehouden, waaraan een ieder kan deel nemen, die een radio-missiespeldje heeft gekocht, dat met goedkeuring van het doorluchtig episcopaat verkrijgbaar is. Dit radio-missiespeldje dient dus goed te bewaren! Minister Steenberghc. Benoemd tol Minister voor econo mische zaken mr. Steenberghc, voor zitter der R. K. Werkgeversvereniging en tcxtiel-fabrikant te Goirle. Mr Steenberghe is pas 34 jaar en de zoon van mevrouw Steenberghe Engering, presidente van den Kath. Vrouwenbond. Dr. Ariëns. Te Enschede is door den Aarts bisschop het bronzen standbeeld Mgr. Ariëns onthuld, den priester die in woelige dagen als jong kapelaar in Enschede geleefd, gewerkt en ge offerd heeft als weinig anderen. Niet alleen Enschede, niet slechts Twente, waar hij het zwaarste deel van zijn priesterlijk leven heeft door gebracht, doch geheel katholiek Neder land maakte met vele niet-katholicke vereerders den dag tot een huldiging van den grooten doctor en ecnvoudigen kapelaan. Edo Bergsma, oud-burgemeester van heb, die zijn steun in eigen werk ge noot en aan wien ik zelf steun in veel van zijn arbeid heb kunnen geven het is mij goed als niet-Katholiek, een woord van dankbare erkenning te hebben mogen spreken, een woord van hulde aan een mensch met zoo on eindig grooten menschenmin, aan een man, die alles opofferde aan hen die hnlp behoefden en die arbeidde nacht en dag, teneinde wie laag stond op te heffen en te voeren naar hocger en ien ook de burgerlijke gemeente hartelijk dankbaar moet zijn. Jonge Werkman. Te Utrecht heeft een duizendkoppige groep van „De Jonge Werkman", sa mengekomen uit de verste hoeken van het Aartsdiocees, de straten vol geluid van slaande trom en hoorngeschal ge zet, als ouverture op de plechtige in stallatie van 260 J. W.'ers in de Ka thedraal. Met kleurige var .idels trokken zij van het |anskerkhof naar de kathe draal. Onmiddellijk na deze plechtigheid heeft dc Aartsbisschop de geïnstalleerde I.W.'ers, hun bondsbroeders en de vele belangstellenden toegesproken. Mgr. begroette de I.W.'ers met „Mijne beste vrienden", en verduidelijkte deze vrien debegroeting met hen te verklaren, hoe zij als kerntroepen, als keurcorps de beste van Christus' leerlingen waren. Mgr. sprak van de moeilijke tijden, die de maatschappij meemaakt, niet het minst op zedelijk gebied. Hoe dc denverwildering steeds meer om zich heen grijpt en ook bij de besten onder ons oorzaak dreigt te worden van ver slapping; hoe de wereld bergalwaarts gaat, maar hoe daartegenover de jon geren d° handen ineen zullen slaan, om te zorgen, dat het beter wordt. Dan herinnerde de Aartsbisschop onthulling van het standbeeld van mgr. Ariëns, den grooten emancipator der Katholieke arbeide. oeweging in Neder land, een der edelste priesterzonen var het Aartsbisdom. Als deze nobele mensch en serene priester thans nog geleefd had, zouden deze jonge wei- kers ook zijn beste vrienden zijn ge weest. En hij, de oudere werker, z de zielen van deze jongeren nog vlam hebben gezet voor hun idealen. Z. II. de Paus spreekt in dezen tijd zoo vaak over de Katholieke actie. Het is ook de plicht van iederen Katho lieken jongen arbeider, om in volgzaam heid met bisschoppen en priesters mede te werken aan de redding der wereld, apostel te zijn, vooral in dezen lijd. Maar deze Katholieke actie moet ge organiseerd wordendaarom is er de Katholieke jeugdcentrale, daarom zijn er de jeugd-standsorganisaties. „Wat leeft gij in een bevoorrechten tijd, welk een belangrijke rol speelt gij in het ver lossingsplan van den Christus!'' mgr. uit. De Aartsbisschop verheugde zich ook over de doelbewuste kernvorming, die wordt nagestreefd in „De Jonge Wi man". Deze actie keurde mgr. goed en daarom was ook aan De Jonge Werk man de georganiseerde actie onder de Katholieke mannelijke jeugd opgedragen Deze actie moet gevoerd worden in nauw contact met de andere jeugd- standsorganisaties, waarvoor het ge meenschappelijk program zal worden ontworpen. Mgr. besloot met een ernstigen wenk n haar taak goed te vervullen, moe ten de kernen midden in het levi staan, niet geïsoleerd, maar midden de massa, die zij moeten bezielen. Zij mogen zich niet opsluiten in ontoe gankelijkheid vooi anderen, het moet een massabeweging worden. En als de taak zwaar wordt, als de teleurstellingen en de tegenslagen ko- n, dan zijn er drie middelengebed, goed en geregeld bidden, zoo mo gelijk dagelijks het Koningsutfer bij wonen, arbeid, aan de dagtaak en aan de organisatiezelfopoffering, nooit zich zelf zoeken maar zich geven aan deren. Kerknieuws. Broederschap O. L. Vrouw vai Kevelaer voor Amersfoort en omliggende Gemeenten. brandde. Het vuur kon spoedig door Enschede zeide bij die gelegenheid de brandweer worden gebluscht. Het is mij, die Dr. Ariëns gekend Bedevaart naar Kevelaer per extra trein op 21, 22 en 23 Augustus a.s. Algemeene IntentieVoor het behoud des geloofs in Nederland. De Processie zal zich op de heen reis eenigen tijd te Nijmegen ophouden, om een bezoek te brengen aan de kerk van den H. Petrus Canisius, waar een H. Mis zal worden opgedragen en de reliquiën vereerd. Prijzen voor retour-plaatsbewijzen met inbegrip van programma en lam pion zijn Voor Amersfoort 14.00, Voor Leusden f3.85. Voor Veenendaal f3.50. Voor Rhenen f 3.25. Bruidjes kunnen dit jaar voor gere duceerde prijs de reis mede maken. De prijzen zijn als volgt: Bruidjes boven 10 tot 14 jaar I 2.25, beneden f 1.75, Zij kunnen zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij Mej. Clir. Petera Havik 24 en Mej. fc. van t Wc Beekcnsteinschelaan 31 te Amersfoort. De prijzen voor de bruidjes gelden vanaf Amersfoort. Deelnemers aan de Beoevaart worden er aan herinnerd dat zij lid moeten zijn van de Broeder schap. Zij kunnen zich ten allen tijde hiervoor bij de Broedermeestcrs op geven. Uren van vertrek zullen nader worden bekend gemaakt. De Rijwiel-Bedevaart zal dit jaar trekken op 25 en 26 Augustus. Het Bestuur: Deken L. A. F. X. Fock, Directeur. A. C. Beijer, President. W. A. J. Peters, Havik 24, Secretaris. J. P. Clifford, Penningmeester. Talrijke jongelieden zijn Zondag bij het zwemmen of bij het beoefenen van de watersport verdronken. In de dorpen Nieuwkoop en Noorden heeft een geval van massavergiftiging door het nuttigen van ijswafels voor gedaan. Tal van kinderen en ook vele ouderen leden aan hevige buikpijn, gevolgd door braken en diarrhee, zoo dat onmiddellijk aan vergiftiging werd gedacht. Er ontstond een ware wedloop naar den dokter te Nieuwkoop, doch deze bleek helaas afwezig, zrt'odat telefonisch hulp werd ingeroepen van dr. Naut te Nieuwveen. Deze had on middellijk handen vol werk om de aangetaste personen na te loopen. Ze waren spoedig hersteld. Op den onbewaakten spoorweg overgang te Apeldoorn is een auto, waarin zich vier personen bevonden, door den trein gegrepen. Het is bijna onmogelijk dat men den trein niet heeft zien aankomen, daar hel uitzicht ter plaatse uitstekend is, De auto werd eenige meters meegesleurd. De 24- jarige F. Peters werd op slag gedood en zijn twee gezellen werden zwaar gewond. Er zijn dc laatste jaren te Apeldoorn op dc betonweg door de lloog-Soe- rensche bosscheit heel wat herten ge sneuveld, doordat zij door een auto werden aangereden. Ook op andere wegen komt dit wel voor. Veelal heb ben de aanrijdingen ook voor de auto mobilisten minder aangename gevolgen. Weldra zullen deze aanrijdingen daar tot het verleden behooren. Aan weers zijden wordt de weg daar vanwege het Kroondomein hoog afgegaasd. met welke werkzaamheden men al flink is opgeschoten, terwijl tenslotte voor de afwegen naar de Dassenberg en het Aardhuis draaihekken zullen worden aangebracht. Op het schietterrcin der officieren- school bij Reval is een granaat die nog uit den oorlog afkomstig was, ontploft, toen een der militairen, die haar gevonden had, haar aan zijn ka meraden liet zien. Vijl der cand'daat- officieren werden op slag gedood, terwijl twee na hun opneming in het ziekenhuis stierven. Een aantal andere militairen werd ernstig gewond. In een landhuis in den Mexlcaan- schen staal Ojxaka, werden door den bliksem zeven mannen en vier vrouwen gedood. Dezelfde blikseminslag doodde derlig stuks vee. Beide kanicrs van den Zweedschen Rijksdag hebben zich uilgesjiroken ten gunste van electrisch stemmen, waarbij de leden, door op een knopje te druk ken, hun stem voor of legen uitbren gen, dan wel blanco stemmen. De vorige week wi een paartje in ondertri waarvan de bruidegon 74 jaar oud is. Grijpskerk ipgenomen, en de bruid Bij aanbesteding is Denemarken er geslaagd zich de levering te ver zekeren van ai liet bevroren vleesch, dat het Belgische leger in de maanden Juni en Juli verbruiken zal. hetgeen overeenkomt inet IfiOO a 1200 stuks per maand. H. M. de Koningin zal 23 Juni voor enkele weken naar Zwitserland gaan. Vrijdag 22 Juni hoopl Dr. II. Colijn zijn 6ostcn verjaardag te vieren. Op het stalionsemplaccment le Win terswijk raakte de 47-jarige assistent Dokter, toen hij de rails wilde over steken, onder een trein en werd gedood. De vorige weck heeft het verkeer op de openbare weger, in England 154 dnode.1 en 5188 gewonden gcëischt een gemiddelde van 22 per dag. ec" dorPie bij Savona heelt de 7--jange landbouwer Uciini de geboorte van zijn 23ste kimt aangegeven. Alle v;l11 "i<> eerste en II i n tweede vrouw, zijn volkomen gezond.

De Eembode | 1934 | | pagina 2