C. H. VAN DOORN 6 ZOON Bel dan op No. 42 Telefoon 219 Nederlandsche Schoenen aan Nederlandsche Voeten dat is het, wat wij hebben moeten schoenen overtreffen in dit opzicht alle andere merken, door kwaliteit en pasvorm Uitsluitend verkrijgbaar bfj Utrech<schestraat 9 Amersfoort Zilveren jubileum. In verband met liet zilveren jubileui op 4 October a.s. van de Eerw. Zuster Seraphique als hoofd van de R. K. Meisjesschool Parochie St. Henricus, hebben enkele oud-leerlingen een comité gevormd, teneinde de jubilaresse als dan een geschenk te kunnen aanbieden. Gemakshalve worden oud-leerlingen uitgenoodigd hunne adressen bij een der comité-leden schriftelijk of monde ling op te geven, waarna een lijst ter inteekening zal worden aangeboden. Door het Comité zal van allen die heb ben bijgedragen een namenlijst bij het geschenk worden overhandigd. Hel comité is samengesteld als volgt: Pastoor J. H. Hooyman, Eere-vöorzltter; Mevr. Beyer-La flay, Bleekerstraat 6 Mevr. Hendriks-van den Ham. Edi- sonslraat 44; Mej. P v. Eykelenburg. Krommestraat 69Mej. P. v. d. Bos, P. Pijperstraat 12; Mej. G. v. Gelder, St. Bonifaciusstr. 17.Mej. N. v. Ham. Tulpstraat 39. In den nacht werd de brandwi gealarmeerd voor een uitslaande brand in perceel Snouckaertlaan 26. Onder leiding van brandweercommandant v. Haselen was men het vuur, dat eerst met geweld uit de bovenverdieping, zoowel voor als achter sloeg, meesier. Omtrent de oorzaak van den brand valt niets met zekeriieid te zeggen onderzoek wordt ingesteld. Gemeenteraad. Dinsdagavond was de gemeenteraad bijeen van zeven uur tol bij twaalf, zich in hoofdzaak bezighoudende met een voorstel om eervol ontslag ie ver- leenen aan een vijftal onderwijzers en onderwijzeressen aan openbare hgeie scholen, en met een voorstel van Burge meester en Wethouders om de nieuwe rijkssteunregeling te aanvaarden. Ook werd lar.g gesproken over de manier waarop zal worden getracht jeugdige werkloozen aan arbeid te hel pen om hun bekwaamheid op peil te houden. De heer v. d Linden verheugde zich over dn voorstel. Het is bekend hoe moeilijk het is geschikte objecten te vinden voor jeugdige werkloozen. Hij met het voorstel heel goed' De heeren van Lonkhuizen en van Tellingen merkten op, lat alleen finan- ciecle redenen den Wethouder deden voorstellen 5 boventallige leerkrachten te laten afvloeien. Zij wezen er voorts op dat een zakelijke bedrijfsbelasting fnuikend voor het bpdrijfslevi de werknemers zou zijn. Wethouder Thien zeide, dal B. en W. inderdaad in normale omstandig heden met het voorstel niet zouden zijn gekomen. De heer Huslage heeft getracht uit te rekenen, dat het zoo'n groot bedrag is. maar de was niet af. Er zijn groote bezi gingsbedragen genoemd, maar die moet men ook zien op het terrein der al- gemeene prijsdaling Men kan gemak kelijk allerlei combinaties maken, maar in de praktijk stuit men op moeilijk heden, die pleiten tegen het voorstel door den heer Huslage verdedigd. De voorgestelde bedrijfsbelasting is geen ideëele belasting, want die houdt geen rekening met de uitkomsten van het bedrijf en dat is een funeste facior. Op elk terrein van de gemeentelijke zorg moet worden bezuinigd, dus ook op onderwijs. De toestand is nog niets •erbeterd. De gemeentefinanciën gedoogen geen vermeerdering der uitgaven en daarom moet worden "gestreefd naar beperking het aantal leerkrachten. We moeten an overtuigd zijn, dat we allen offer moeten brengen Het geldt hier geen reorganisatie, maar een goed bedoelde poging zich aan Ie passen bij de nieuwe leerlingenschaal. Dat het openbaar onderwijs hier niet vooruit gaat is niet ie wijten aan de leiding, maar aan allerlei tactische fouten bij de propaganda, die hier nu eenmaal schijnen te vermijden te zijn. at de afvloeiing betreft er is gi roepen naar een systeem. Maar dat is slechts mogelijk als men zich op het standpunt stelt, dat de onderwijsbe- langen primair zijn. Spr. zegt. dat ieder der ontslagenen in beroep kan gaan, succes kan hij evenwel niet toezeggen. Na een geheime zitting wordt de voordracht in stemming gebracht en aangenomen met 14 tegen 8 stemmen. De voorstellen tot aanvaarden van de nieuwe steunregeling werden be streden door de leden Folder en But- Bij de rondvraag vond mej. van llamersveld gelegenheid te wijzen op een puinhoop nabij de Kampcrbinnen- poort, hetgeen 't stadsbeeld ter plaatse niet ten goede komt. Wethouder Noordewier antwoordde dat spoedig met liet tweede gedeelte van de restauratie van de Kamper- binnenpoort een aanvang zal worden gemaakt. Die puinhoop is van afbraak, in verband met deze |werkzaamheden, afkomstig. De heer Butselaar deelde mede, dat tijdens het V.A.R.A.-fecst buiten het terrein veel bier is verkocht in de nabijheid van politic-agenten. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim werd be oemd de heer J. van der Linden, lid van den gemeenteraad. Een crediet van f 25000 werd door den gemeenteraad beschikbaar gesteld voor den bouw van een waterkelder op het terrein van de Waterleiding aan den Hoogenweg. Later zullen nog andere groote uitbreidingswerken volgen. De gemeenteraad besloot tot koop van 1065 M! bouwterrein aan de Koninginnelaan voor f6400 aan den .Makelaar Van Haselen. Voorts 510 M*| aan de Bosboomstraat voor f 3300 aan J. G. Overeem. ...eenleen. Maar beter zou het "zijn setaar, die later over en weer heftige ais de leiding kwam bij de Commissie verwijten lieten hooren. voor ontspanning en ontwikkeling. j De heer van Lonkhuysen wil de De heer van Gent wil de jeugdige regeling aanvaarden om erger ie voor- werklouzen laten werken onder eenlkom-n voor de betrokkenen, die het vak meester is en onder een' Namens de rechtsche fractie onder patroon. Het werk wil hij voor 50 pet. j steunt hij den wensch voor uitbreiding laten uitvoeren door patroons onder de der stempelgelegenheid. voorwaarden gesteld door den Minister. De heer v, d, Linden steun De leiding komt dan bij een bouw-1 voorstel te Irachten Amersfoort vakpairoon. de steunregeling in de le klas ge- De heer Zwart ziet de zaak in hoofd-plaatst te krijgen, zaak als een leerwerk-object. De jongens! De heer Eggink bespreekt de rege- m ieten kunnen leeren en daarom ziet j ling inzake de Ziekenfondsen. Het Ge- hij niel zoo op tegen de werkverschaf- meentc-bestuur heeft het recht naast fing- Misschien kan men de menschep de steunregeling een regeling voo bijeenbrengen door den kring waaruit'Ziekenfonds tot stand ie brengen, men den leider kiest ook uit fe breiden j De heer Butselaar betoogt dat de tot de bouwvakpatroons. Het is beier strijd moet worden aangebonden tegen dat de leider wordt aangewezen door;de regeering. de Commissie voor onispanning en De heer v. Nieuwenhuizen is nog ontwikkeling steeds legen steunverlaging. Hier wordt Dc heeren dv Mots, Polderen Bud-'ons echter van bovenaf iets opgedron- selaar ontwikkelen bezwaren, waarna gen en verzetten we ons daartegen Wethouder N'oordcwier het voorstel dan bereiken we niels in 't voordeel verdedigt als zijnde van groot belang van de menschen We kunnen wel voor de jeugdige slachtoffers der heer- zeggen: neen, maar we zouden dan schcr.de werkloosheid. in een veel slechtere situatie k( De jeugdige werkloozen worden aan-Wethouder N'oordcwier deelt mede. gewezen door de Commissie voor ont- dat B. en W. zich moeten beraden wikkeling en onispanning; het onder- over dekweslieder ziekenfondsregeling, zoek geschiedt via de Arbeidsbeurs., Spreker zet de veranderingen in de In d. eerste plaats komen in aanmer- steunregeling uiteen. B. en W. vonden king rij, die de iheorctische cursussen het 't beste bij de regeering aan bezoeken. dringen om Amersfoorl te plaatsen Hel aanstellen van vaklieden onder j de iwcede klas. Er is over geschreven de jongelieden i#l ernstig worden over- en er heeft een onderhoud plaats gehad wonen. op het departement maar het resultaat .'daarvan is nog niet bekend. B. en W. zijn van meening, dat de wijzigingen moeten worden aanvaard. iPersoonlijk wil hij nochtans de nieuwe regeling niet aanvaardenhij is het in deze eens met zijn partij de genooten. De heer v. d. Linden vroeg wat de li i voorstel i"i vermindering van gevolgen der afwijzing zijn. het mntal boventallige onderwijzers Wethouder Thien deelt mede, dat wtn: ftig bestreden door de Socia- die afwijzing aan de gemeente over list. -,, die zonder rekening ie wil en een jaar lijds minstens f 40.000 zal lioud. n mei den limncieelen nondstand kosten, waarvoor geen dekking te vin- cer. r-gvling verdedigden waardoor het den is. Met groote moeite is de be aam.. ■.vrpi.i.itsTig--., '..in leerlingen grootfng voor 1935 sluitend gekregen, zou worden verdubbeld en beduidend Stijgende lasten eenerzijüs en dalende meCr geld zon W jrdon gevorderd baten anderzijds manen tot groote voor boventalligen. voorzichtigheid. Voorkomen moet wor- Hun woordvoerder, de heer Huslage, den dat Amersfoort onder toezicht wilde invoeren een zakelijke bedrljfs-1 komt, want dan zou er véél moeten belasting en een verhooging van de worden prijsgegeven, wal nu nog in pcrsonecle belasting om te voorkomen stand kan blijven, dat het gemiddeld getal leerlingen zou J Hel voorstel van Burgemeester en klimmen van ruim 32 lol ru.ni tr. Weihouders wordt daar., j aangenomen lb) wees er op dat reeds beduidend mei 14 tegen 8 stemmen. Tegen stem- be/uinigd was op hel onderwijs. jden S.D.A P. en Vrijzinnig Democraten. D- heef vai dat dc jeugdig vindt het het beste iet vrije bedrijf kor voordeel zijn. De lieer Zwart bluft aandringen lanw jzing van den leider doe iiissie voor ontwikkeling. in de eerste week van October zal de Markthal een propaganda-ten- toonstelling voor het vischverbruik worden gehouden. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders werd door den gemeente raad besloten tot verlaging der huren van oude gemeentewoningen. Burgerlijke stand. 24 Juli. Geboren Johannes Elbertus, z. van J. E. Dee en H. v. Koesveld. Johanna Jacoba Alma, d. van R. Ruifrok en E. Reimann. Getrouwd Schregardus en C. A. H. Kotting. J. Boode en A. Rommers. Overleden; Anna Brandsen, 19 jr., ongeh. Neeltje v. Putten, 82 jr., wed. van J. Heus. 25 Juli. GeborenCornelia, d. van J. H. v. Barreveld en E. Gall. Hen- drika Wilhelmina Aleida Alberdina, d. van G. v. Lent en A. A. van Zeijst. I GetrouwdC. v. Boeijen en M. G. Heins. G. Stokkel en H. Rijnders. B. Snijders en G. Liebau. Chr. v. d. Pol en W. Martensen. A. v. Beek en B. v. Drie. GeborenJohan, z. van J. v. Kra nenburg en P, Petersen. Elizabeth Geertruida Wilhelmina, d. van T. v. d. Logt en J. M. H. v. Munster. Lam- bertus Willem, z. van E. Boeijinga en A. v. d. Beek. Ondertrouwd: J. ue Bree en A. E. Veenendaal. J. J. Alfrink en H. de Waal. B. J. Knecht en J. v. Doorn. A. M. Kur- vers en W. J, Veldman. Getrouwd: I. Brandsen en L, C. v. Veen. W C, Otten en L. D, Flick. Overleden Eserardus de Jager, 47 jr.. ongeh. Albert Pol, 66 jr., echt. v. J. Klaatsens. Het wegenplan. Het comité, dat met ruggesteun van verschillende organisatie's op econo misch gebied, ijvert voor een wijziging van hel Rijkswegenplan, dal in de v.-rbinding Amsterdam met het Oosten des lands Amersfoorl direct opgenomen zal worden, heelt van een groot aantal organisaties in Soesl sleun gekregen. Men zal daar volgende week ook komen lot vorming vaneen eigen comité. Ter verkrijging van een geregeld con tact is de lieer P. W. Duin Jr. van Soest, aan hel Amersfoortsch comité toegevoegd. Het comité bestaat nu ui- Ir. W. J. W. Bakker, Amersfoort; P. W. Duin Jr. te SoestW. van Gent, Amersfoort tevens voorzitter; Dr. Joh H. Scheurer, Amersfoort. Samensprc- kingen met nationale organisaties op transportgebied, zooals B.E.T.O., ver sterkten het comité in zijn streven. De violist Piet Jordi te Amersfoort, leerling van Adriaan Lieffcring te Bus- sum. behaalde 20 Juli j.l. het diploma hoogste graad te Antwerpen. De j jury bestond uit het Belgisch Muziek-1 Brussel, lid van de Koninklijke Aca demie vari België. De heer Adriaansen, hoofdleeraar aan het Conservatorium te Mechelen en Mevr. Atithonis. Geslaagd zijn voor diploma Boek houden van de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden en van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschap pen de heeren G. Veenman, J. Vree, A. Bijvoet, J. Weisfeit, E. Vonk, J. Dijksma, W. van Hasselt enj. Stoové, allen opgeleid door H. P. Broekhuyse, Leeraar M.O. Boekhouden, alhier. Voor de le Utrecht gehouden exa- ns van den Ned. Bond van Acc., slaagden voor deel Algemeen Recht de heeren G. Maas en J. v. d. Pijl voor deel Organ, en Techniek van Handel de heeren Th. Broekhuyse en G. Maas, allen opgeleid door H. P. Broekhuyse, leeraar M.O. Boekh. alhier. Aan den onderwijzer der gemeen telijke U.L O. school A. A. Verburg werd op verzoek eervol onlslag verleend. Aan de Handelsschool werd benoemd lol leeraar in de Engelsche taal de heer J. F. Admiraal. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Kolk, Ulrechtscheweg 9, Tel. 579. Dr. Mertens zur Borg, 't Laantje 5, Telef. 1225. Dr. Nicolai, L.Bergstraat 41, Tel. 633. ApotheekKok en Zn., Langestraat 74, Telef. 165. WELKOM VREEMDELING Gevestigd in de gem. Amersfoort. J. Beek, R.K., Vermeerstraat 157. Pomper, N.H., van Campenstraat32, magnetiseur. P. Alberda, N.H. Voltastr- nieuw,landm. Geertr. v. Keulen, R.K. Plantsoen N. 21. Munster, N.H., Soesterweg 425, Jozina Schrendis, N.H., Soeslerw. 427. Lydia Irzik. R.K., Utr.weg 129, dienstb. Maria Simmes, R.K., Pr. Marielaan 30, dienstbode. J. Veldhuysen, N.H., Soesterweg 427, chauff. Klein Lebbrink, N.H., van Goghstr. 3, assist. F. Zwep, N.H., Bankastr. 40, kapper. W. Koningbrugge, R.K.. Hoogeweg 102. Clara Koningbrugge, R.K., id. Maria Peters, R.K., Kr. Elleboogst. 1 P. Leffertstra, N.H., Dr. A. Kuyperl. 1 Dirkje Heuzen, N.H.. id., dienstb. Grada Verhof, R.K., Idem. W. Peeten, R.K., Leusderweg279,techn. H. v. Raalte, N.I., Langestraat 34. Cornelia Scheurkogel. N.H., Pascalstr. 18. Franken, N.H., Arnli.weg 34. H. Kaan, N.H., Dollardstr. 152, mach. v. Roijen, D. ven Maerlantlaan 1, luit.kol. Anne Floor, Soesterweg 139. J. Jansen, R.K., Langestraat 32, verz, Nauta, N.H Ulr.weg 280, geestel. L. Rombout, G.K., Soesterweg 51. J. Verbeek, van Marnixlaan 13, lijslenf. H. Alberda, R., Julianalaan 15. W. Seegers, R K., Asterslr. 26, I I.mach. Wilhelmina Hubregtse, N.H., Rembr.- straat 36. Llisabcth Meulckamp, R.K., Havik 28, dagdiensibode. Josephina Aliens, R.K Vlasakkerw. 12, dienstbode. Anlje Klerk, G.K., St. Radb.str. 14, hulp de huish. W. Meuffets, R.K., G. v. Stellingw.str. 23, l.l.maeh. Coenradine Fehrmann, N.H., van Len- neplain 8. Paula Hrastnik, R.K., Sl. Bonifacius- slraat 1, dier.r.lb, A. Geuss, R.K.. Fr. Halsstr. 51, monteur. Willemijnlje Donselaar, N.H., Pr. Fre- deriklaan 14, dienstbode. W. Houtzager, R.K., G. v. Stellingwerf- straat 97, smid N.S Gezina Ensing, R.K. B. W.-laan 55. F. Baart, H. v. Viandenstraat 25. J. Heertjes, Scliimmelp.k. 22A, reizig. H. Kuipers, Tuinstraat. 13, mag.bed. H. Hoven, E.L Soesterw. 289, losarb. Trijntje Kleinieer, N.H., Fr.v. Blankenh. str. 21, winkelj. college, voorzitter l.odewijk Mortel- T. du Crooq: Muurli. 107, meubelm. mans, Eere-Direcleur van hel Koninklijk A. üroenewegen, N.H., Soesterw. 484. Vlaamsch Conservatorium, lid van den Eleonora v. de Pol, R.K., Rubensslr. 29. raad voor liet muziekonderwijs van het 'C. Kruimel, O.C., ff. v. Viandenstr. 9, Ministerie van schoone kunsten en lid j timmerman. de muziekcommissie (MinisterieU. v. Beek, G.K., M, Withoosstr. 5, schoone kunsten), beheerder van! chauffeur, muzikale Stichting „Koningin Johanna Otto, R.K., Ulr.weg 57. Elisabeth", |L. Gravenhorsl, R.K., Rubensstr. 41. Verdere leden van de jury waren :,W. Gieling, Jasmijnstr. 7, sig.maker. mile Bosquef, leeraar van he' Ko- Martje Hooft, R.K., Wcslsingcl 28. inklijk Conservatorium te Brussel. Jannetje v. d. Ilr< ek, N.fl., Zwanenh. August de Boeek, cere-leeraar van str. 1. dagdienstb. het Koninklijk Conservatorium vari A. Veldhuizen, R.K,, Palmstr. 246, arb.r, Onze moderne Meubelen maken uw huls gezellig; en geven er een speciaal cachet aan, elk meubel is van degelijke constructie en keurig afgewerkt. A. H VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 - OPGERICHT 1909 H. Flemming, N.H., Leusderw. 240, kellner. Margaretha Joor, N.H., Kapelweg 27 Geertruida v. Voorst, N.H., Piersonl. 14 Simontje Boomker, O.K., KI. Nachte gaalstraat 28 H. Keidel, J. v. Oldenb.v.l. 26, med.ass. Antje van Dijk, G.K., v. Bemmelstr. M.'t Harl, G.K. v. Bemmelstr. 4, metsel. Maria Weber, R.K., L. Beekstraat 13 L. Vogels, R.K., Soeslerw. 490, revolv.- bankdraaier J. Buist, G.K., Edisonstr. 15, direct. H. Teerink, G.K Arnh.weg 1111, sergt. H. Kreelz, R.K., Puntenb.l. 44 Maria Aalberts, N.H., Asterslraat 4 Apolonia Houten, N.H., Asterstraat 4, verpl. r -s Uif den Omtrek Achteveld Onze Parochie heeft weer overtuigend getoond, hoe het de Priesters weet te eeren. Aanleiding was de Priesterwijding van een zoon der parochie, den Wel- eerw. heer A. van Bekkum. Sinds men- schenheugenis was uit Achterveld geen priester verkoren. Vandaar dat een ieder 'j best deed de intocht zoo schitte rend mogelijk le maken. Dinsdagavond werd de Eerw. Neo- ist aan de grens der parochie afge haald, waar eenige bruidjes bloemen aanboden. Hierna vormde zich de stoet. met vlaggen in de pauselijke kleuren aan 't hoofd. Hierachter volgde de harmonie, vervolgens de leden van de Jonge Boerenbond te paard, met hun fleurige vereenigingsvlag. Dan waarin hadden plaatsgenomen heeren van het Buurtcomité, studenten 'an Rijsenburg, geestelijken en famili ian den Neomist. Daarop volgde de nieuwgewijde Priester, in een open landauer, tesamen met zijn Moeder, zijn Pastoor en zijn tweelingbroer. De lange icrd door eenige ruiters besloten. Begeleid door de opgewekte tonen der trok de stoet langs de bevlagde huizen van „Stoutenburg" naar het dorp. Reeds te Stoutenburg had een eereboog opgesteld. Bij de tol wachtie een nieuwe rassingeen groot getal bruidjes wacht ten daar den Neomist op, en namen hem en zijn dierbaren in hun midden. De kom van het dorp was door de goede zorgen der buren prachtig ver sierd aan alle zijden door eerepoorlen ingesloten, terwijl de omgeving van de woning van den Neomist in een ware lusthof was herschapen. De poorten, die door de stoel gepasseerd werden, droegen toepasselijke opschriften. Bij zijn ouderlijke woning aangekomen werd de Neomist namens alle buren hartelijk toegesproken door Herman v. Zandbrink, die als tolk van allen, zijn vreugde uitsprak, na zoo vele jaren een jong-gewijd Priester te mogen verwel komen. Tot slot vroeg hij den pries terlijken zegen over alle aanwezigen. Ontroerd dankte de Neomist voor de grootschc intocht, en voor de vele moeiten daarvoor besteed. Volgaarne hij zijn Priesterzegen geven, en allen ook in het eerst plechtig II, Mis offer gedenken, opdat in Achteveld die eerbied voor den priester altijd mogen blijven en zich zou blijven n in volgzaamheid aan de geeste lijke leiding Door een dubbele bruidjesrij de jonge Priester Woensdagmorgen naar het schoone kerkgebouw geleid Terwijl het koor den aanhef zong van hef Introïtus: „Buitengewone eer brach- mij uw vrienden, o fleer" betrad de Neomist liet ruime hooge priester koor, voor deze gelegenheid bijzonder feestelijk versierddaar besteeg hij het monumentale altaar en droeg hij voor het eerst op plechtige wijze het II. Misoffer op. Na lief Evangelie hield de Zeercerw. heer G. Renfink de feestpredikatie Z.Eerw. had tol tekst gekozen „Dit is de dag die de Heer hecff gemaakt". Het doel, aldus Pastoor Rcnlink, aarvoor ge hebt gelectd en gebeden bereikt, ge zijt Priester en ge zult door Uw werken trachtten liet Gods rijk op narde uit te breiden. Dierbare Parochianen, ook dit is del dag voor U. Na zoovele jaren heeft hel God behaagd een der onzen te ver heffen lol de waardigheid van hel II. Priesterschap, om voort te zetten liet parochiewerk, om uitdecler te zijn van Gods genadegaven. Vervolgens schetste de gewijde Spr. de waardigheid en macht van Jen Priester, zijn arbeid voor de onlslerfe- lijhe zielen vanaf de dag der geboorte tot aan het graf. Als presbyter assistent fungeerde kapelaan Poell, als diakeu kapelaan Kolilmann, als subdiaken de Eerw. heer H. Rouwhorst, j.f. Zondag gewijd. Thuriferarius was de Eerw. fr. W. van Bekkum, van het Missiehuis te Tete- ringen, broeder van den Neomist. Acolythen waren de Eerw. Heeren J. Stokmann en J. Tondeur, van liet Groot Seminarie Rijzenburg. Het parochiaal koor zong onder lei ding van de heer H. J. Bahlman op keurige wijze de 3-slemmige Mis van Perosi, gevolgd door de 3-stemmige Priestercanlale van Elbert Fransen, eveneens onberispelijk uitgevoerd. In den middag werd receptie ge houden, waarbij zeer velen gebruik maakten van de gelegenheid der Neo mist persoonlijk hun gelukwenschen aan te bieden. De vele moeiten van Comité, buren, koor, ruiters en zoo velen anderen zijn niet vergeefs geweest. Het was een ontroerende plechtigheid in het monu mentale kerkgebouw. Baarn Burgerlijke Stand. GeborenJan, z. v. H. Mol en J. G. Geerink Hillegonda Maria, d. v. M. Hornsvcld en A. Gabriël Christina, d. v. D. Koffrie en G. v. de Kamp Johanna Suzanna Maria, d. v. B. M. Hendriks en M. A. M. Schimmel. J,- Ondertrouwd: A. G. H. Ernst en A. Verboom. Gehuwd: J. üroenesteijn en C. Veldhuizen II. J. Tijhuis en G. J. E. Kok - F. B. Köhler en H. M. H. Visser W. N. Smeekes en A. Langerliorst. i Overleden: llinde- rika Jacomina Westerlioff, 86 jr., wed. v. J. Venekamp. Soest Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Gijsbertus Wou- terus, z. v. W. M. Sukkel en U. T. Kikken Allegonda Cornelia Ever- dina, d. v. T. J. v. d. Kley en H. E. ter lleerd Caiharina Yvonne! d. v. A. Leyssen en W. P. E. Banda -- Gaalze Rudolf, z. v. G. Westra en A. Maas Bertha Odilia, d. v. H. J. Vos en G. v. d. Bosch Gcrrcdiua Tonia, d. v. B. 't Lam en D. Beek. Ondertrouwd: B. F. Fugers en M. II. v. Asch A. v. Asch en M. B. I inning G. J. Maassen en J. Kraay. Ge huwdW. v. Beek en J. Brouwer G. v. Esch en J. M. v. Westen H. J. Burghouls en C. B. Boender J. A. C. M. Raaymakers en T. Ilorstink. Overleden: Jane M. Brodie, 58 jr., ongehuwd. :rlof uit :htje vrij wei Voorthuizen In den nacht is op den rijksstraat weg een driodelijk ongeluk gebeurd J. J- Th., ingenieur, met Indië had op zijn motor gemaakt met Mej. D. Of gedeelte van den straatweg is hij lege een boom gereden, waarbij hij liddellijk moet zijn gedood. De rijdster werd zwaar gewond opge- "-..icn en is naar hel St Elisabclti I Gasthuis le Amersfoort vervoerd waar rij inmiddels aan de bekomen ver wondingen is overleden. De oorzaak van dil ongeval zal wel nel meer zijn na le gaan, daar het motorrijwiel geheel is vernield. Een der omwonenden hooide in den nacht een hevige slag en ouldekle het tra gisch gebeuren, waarna bij onmiddel lijk politic en burgemeester waar schuwde. Hebt IJ een Taxi of auto noodig Amersfoort,

De Eembode | 1934 | | pagina 2