VLIEGMACHINE BOUWDOOS F. A. TULP SCHRIJFMACHINELINTEN Fa. H. Elzenaar Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort J «WH ?P E ve^!iCh1n, e|ken Dinsdag- en Vrijdag- J" dag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden .Lmaanden' bui,en Amersfoort 11.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. ^itgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 10 Aug. 1934 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteert AdvertentlCn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zfln bezorgd. Teleloon 314 Acht en Veertigste Jaargang - No. 38 ij Het grootste geluk is te kunnen wat men wil en Ie willen wat men moet. St. Augnstinus. Het zestig mlllloen-plan. De lieer Zaalberg is afgetreden als voorzitter van de Commissie voor het werkplan der Regeering, ook wel zestig millioen plan genoemd, omdat de Re geering zestig millioen beschikbaar heeft gesteld voor het uitvoeren van werken, die sterk arbeidsintensief zijn en waardoor de werkloosheid tot ge ringere proporties zou kunnen worden teruggebracht. Wij zullen de aanleiding tot het aftreden van den heer Zaalberg niet bespreken; het is natuurlijk een ge dachten-tegenstelling omtrent de uit voering der plannen, welke den heer Zaalberg tot heengaan heeft genoopt. Bij die gedachten-tegenstelling zijn natuurlijk factoren naar voren gekomen, waarbij het gelijk aan de zijde der Regeering is en factoren, waarbij de heer Zaalberg het aan het rechte einde heeft. Ten slotte en dit zal natuurlijk ook de heer Zaalberg ten volle er- kennen domineert het inzicht van partij, welke de volle verantwoor- I draagt voor het besteden der 'v "en, i.e. de Regeering. De heer Zaalberg is een te eminente persoonlijkheid om zich thuis te voelen I, op een plaats, waar hij slechts de bevelen van anderen heeft uit te voeren. Daarvoor is een man van zijn kennis, zijn ervaring en zijn inzicht niet noodig. Dat wij in dit verband het zestig millioen-plan nog eens aan een be spreking onderwerpen, is niet een ge volg van het heengaan van den heer Zaalberg maar wel naar aanleiding van kdeze gebeurtenis. Van den heer Zaal berg weten wij het, dat hij met groote energie zich aan zijn taak zou zetten dat geen moeite hem te veel zou zijn f im te bereiken, wat het 60 milliocn- e -fan voor oogen heeft, vermindering v/an de schriklijke werkloosheid en welke vermindering alleen zal kunnen plaats vinden via der- uMbouw van het industrieele apparaat. He', uitvoeren van groote openbare werken k.in tijdelijk uitkomst geven, ook al omdat de Re geering geen werken zou willen enta- meeren, die toch zouden worden uit gevoerd, maar een durende vermin dering van het euvel zou er niet door kunnen worden verkregen. De industrie moet worden uitge bouwd. Objecten moeten worden ge zocht die grootcndeels kunnen steunen op de behoeften van het eigen land, terwijl het surplus afzet in het buiten- la id zou kunnen vinden. Het zwaarte punt echter moet in de eigen koop kracht liggen en vandaar, dat de deug delijke werking van het zestig millioen- plan alleen kan liggen bij een innig contact tusschen regeering en het Ne- derlandsche bediijfsleven. Het Neder- landsche bedrijfsleven met zijn ver schillende vertakkingen, zooals Kamers van Koophandel.... de geleidelijk op gerichte en op te richten economisch- technologische instituten.... eventueele industriebanken of financierings-instel- lingen ten behoeve van de industrie, hebben de objecten zelf te bestudeeren, v marktanalysen te maken, terwijl de ^^Regeering de eindbeslissing in handen heen te houden en daarbij tevens haar organen in dienst heeft te stellen om eventueel handelspolitieke overeen komsten met andere landen te sluiten, waarbij steun aan de nieuwe industriSn zou kunnen worden verleend. Er moet dus wisselwerking plaats vinden tusschen Regeeringen bedrijfs leven. De heer Zaalberg met de andere leden van de Commissie zou daartoe ffjk beste schakel kunnen vormen. Alléén ambtelijk werken leidt tot mislukking.... alléén scheppingsdrang van het particuliere bedrijfsleven is evenmin in het belang der goede zaak. Co-ordinatic moet ook hier het wacht woord zijn. Men moet daarbij niet vergeten, dat de zestig millioen, door de Regeering te fourneeren, een veel grootere potcn- tialiteit heeft dan zestig millioen. mits met groote vaardigheid wordt tewerk gegaan. Wij willen duidelijker *:i" Indien na ernstige studie bijv. blijken, dat een aluminium-fabrick een loonend arbeidsveld zou kunnen vin den, dat daarbij een beduidend aantal werknemers kan worden gtümploycerd (immers het bauxiet moet per schip vanuit Ncderlandsch-Indië worden aan gevoerd, havenbeweging, verlading naar de fabriek etc.) dan zet liet Werk fonds zijn apparaat in beweging. De Rcgecrfng zoekt den juislen weg oi nieuwe afzetgebieden voor de alünii u upraJicI en Ie vinden (handels- I H Geeft uw jongens in de vacantie een KANTOORBOEKHANDEL Langeitr, 66 t.o. Krommuetr. TEL. 526 politieke maatregen, medewerking van consulaten etc.), terwijl het Werkfonds de industrieelen tot kapitaalsdeelname tracht te bewegen. Het is daarbij na tuurlijk mogelijk, dat het particuliere kapitaal alle benoodigde gelden zelf beschikbaar stelt. Het Werkfonds heeft dan haar intermediair verleend en toch is het kapitaal van zestig millioen gulden intact gebleven. Het istheore-, tisch mogelijk, dat alle nieuwe indus- triëndoor particulieren wordrn gefinan cierd de potentialiteit van de zestig millioen is dan ongelimiteerd. Het is even goed mogelijk, dat nergens par ticuliere deelname is te vindende zestig millioen zullen dan spoedig zijn verwerkt. Tusschen die theoretische grenzen zal de werkelijkheid liggen.... het is niet te boud gesproken te mogen veronderstellen, dat de werkkracht van zestig millioen zal liggen in de buurt van f 120 a f 150 millioen. De draagwijdte van het plan is dus zeer grootwij betreuren het dan jok dat de heer Zaalberg gemeend heeft zich te moeten terugtrekken. Zelfs bij een gelimiteerde volmacht zou deze goede Nederlander een hoop werk in het algemeen belang hebben kunnen 'erzetteu. v. W. De zeven vette en de zeven magere laren. I. Ir. Dyl, de bekende landbouweco noom, zoeker naar middelen om de crisis op te lossen, aanhanger van andere begrippen op muntgebied dan vastgelegd in het principe van den gouden standaard, heeft zich ook ge worpen op het onderzoek van de cy clische bewegingen in den landbouw. Het is niets nieuws, dat de landbouw onderhevig is aan periodiek terugkee- rende klimatologische schommelingen, dat hier van een cyclus sprake is, dus geregelden terugkeer van be paalde verschijnselen, die dan weer overdaad, dan weer een ernstig tekort oplevert en waaraan men de wijze les sen zal hebben te danken, belichaamd het bekende verhaal van de zeven vette en de zeven magere jaren. Er is in het heelal een zekere regel maat, waarvan wij de oorzaak nog zeer onvoldoende kennen. Of hier zonne vlekken in het spel zijn of dat andere verschijnselen naar voren treden, weten wij niet. Misschien zullen wij eenmaal den dieperen grond van dit verschijn sel ontdekken, misschien zullen wij .immer achterkomen, maar ontkend kan niet worden, dat in deze theorie groote kern van waarheid is op gesloten. De Heer Dyt knoopt aan deze on betwistbare verschijnselen een voor spelling vast. Hij redeneert positief, hij zegt, zooals wij hierna zullen ver melden, dat er binnenkort een ernstig tekort aan graansoorten zal ontstaan, dat binnen afzienbaren tijd de prijzen der landbouwproducten krachtig zal stijgen en dat hierdoor opnieuw wel vaart in de wereld zal gaan heerschen. Verschillende critici van zijn gepu bliceerde beschouwingen hebben hein op dit zwakke punt aangevallen. Zij hebben natuurlijk niet ontkend, dat de basis van zijn redeneering berust op juiste feiten. Alleen vindt men het van een wetenschappelijk onderzoeker on juist om voorspellingen te doen; ioor spellingen komen meestal niet uit en zeer zeker niet, wanneer zelfs de jaren worden genoemd, waarin de teko of de overdaad zullen intreden. De critici hebben hierin ongetwijfeld ge lijk; niemand kan Iets omtrent den dag van morgen zeggen. Toch vinden wij het in het betoog van den Heer Dyt aantrekkelijk, dat hij afwijkt van het gescherm in de lucht, van „het kan vriezen of dooien"-theorie en wan neer men beseft, dat elke voorspelling met het bekende korreltje zout moet worden genoten, zoodai men niet de gegeven data te nauw moet nemen dan is het lezen van Ir. Dyt's betoog een verkwikking voor den boer, die door zware moeilijkheden wordt ge teisterd. Dan bemerkt hij een sprankje hoop en hij die in de diepe misère zit, kan beseffen, wat een sprankje hoop bcteekent in dezen duisteren tijd. Uit enkele gegeven grafieken blijkt, dat de tarwe-productie van 1890—1914 tamelijk regelmatig verliep en naar Ir. Dyt mededeelt nam ook voor 1890 de agrarische productie geleidelijk toe. Tijdens de oorlog kwam daarin ver andering. Europa produceerde bedui dend minder, zoodat de wereldpro ductie in 1917 circa 27 pet. lagerwas dan die over 1915, grootendeels ge volg van het uitvallen van Rusland als exporteur van granen. Na den oor log zien wij opnieuw een sterke stij ging tot 1928, in welk jaar zelfs een record-productie te registreeren viel. De Heer Dyt berekent, dat de tarwe- behoefle in 1918 over de geheele wereld behalve Rusland en China, 900 millioen quintalen bedroeg, ter wijl de productie niet hooger ging dan 790 millioen quin talen, waarbij in aanmerking moet wor den genomen, dat een quintaal 100 K.G. is. Deze evenwichtsverstoring tusschen productie en consumptie ten voordeele van de productie veroor zaakte een krachtige prijsstijging, vooral toen de tarwe consumptie geleidelijk •erder steeg tot 1.020 millioen quin- alen. Men moet echter wel rekening houden, zegt Ir. Dyt, dat de tarwe- afname met de toenemende verarming en met hel minder toenemen der be volking, welke laatste na 1950 wel licht geen toeneming meer zal ver tonnen, doch eer stagneeren, verband houdt. De tarwe-productie bleef van 1918 -1920 beneden het normale, dus gevolg verdere prijsstijging. In 1923 kon de productie weer stijgen en de prijs bereikte een laagtepunt. Hierop komt opnieuw een klein jaarlijks oogst- beschot,opnieuw verstoring, zich uiten de in een tarwc-prijsstijging om na 1928 door zeer groote oogsten snel le dalen tot het huidige crisispeil. In het algemeen kan men zeggen, dat het landbouw-apparaat zeer star werkt, de tarwe-productie blijft telkens bij het verbruiks-accres ten achter en het duurde van 1917—1928 alvorens de :-productie de tarwe-behoefte vol komen dekte. Het tarwe-areaal steeg in de laatste jaren iets sneller dan de bevolkingsaanwas, gemiddeld met 1.7 pet. per jaar (van 1923 met 90.2 mil lioen H.A. tot 104.6 H.A. in 1932, de geheele met graan bebouwde opper vlakte steeg van 305 millioen H.A. tot 325 millioen H.A. dus met 1 pet. per jaar, gelijk aan de gemiddelde bevol kingsaanwas, hoewel de techniek de productie per H.A. deed toenemen) en Ir. Dyt hekelt, na het vermelden van deze cijfers, de leeken-critiek op de boeren, die hen verwijt, aan een uit breidingswoede te doen. Ir. Dyt ziet na 1932 een fundamen- teele verandering ontstaan. v. W. (Slot volgt.) Binnenland Zorgenkindje. Laten we eens een socialistische dame aan het woord over het onder werp van de gezinsgrootte. Wij vinden deze positieve veroordeeling van het één-kind-systeem in het religieus- socialistbche weekblad „TijdenTaak": De ouders beseffen niet wat voor grenzeloos egoïsme hun daden ken merkt beseffen niet, wat zij voor zonde bedrijven tegenover dat ééne kindje, dat een eenig kindje is metal de nadeelen daarvan voor heel zijn verder leven. Hun gevoel is kortzichtig. Ze denken aan hun eigen voldoening, maar nooit zijn hun gedachten gegaan naar het werkelijk belang van het kind. Als we het lot van de eenige kindc- n zien enkele uitzonderingen daargelaten zien we dat zij het moeilijker hebben en moeilijker maken, dan kinderen, die voortkomen uit groo- ter gezinnen. Ze zijn gewend zichzelf in het mid delpunt van de belangstelling te stel len. Ze missen vaak het vermogen meC hun medemenschen blijvende vriendschapsverhoudingen aan te gaan, waardoor zij zich eenzaam en verlaten voelen en aan den anderen kant een drang vertoonen, om zichzelf middelpunt te stellen. Ze kenden niet de botsing en wrijving met leeflijds- genooten, die hen leert zich voegen en die hun sociale eigenschappen ontwik kelt. Ze zijn verwend maar dan misschien plotseling weer in een hoek gedrukt, omdat de ouders zelf merkten, dat ze Len tyran maakten van hun De oude Egyptenaren gebruik ten reeds op primitieve wijzede opwekkende bestanddeelen der pepermuntplant. Gij als modern mensch vindt in de origineele KINÜ-pepermunt ditzelfde middel ter verkwikking in ver fijnde en versterkte vorm terug. eenige. We zullen de lijst van moeie- lijkheden niet vervolgen, leder weel, hoe de eenige kinderen herkenbaar zijn aan hun speciale eigenaardigheden. En welk ouderpaar, die deze dingen realiseert, durft het aan, om uit ge makzucht of egoïsme het eigen kind zijn natuurlijke aanvulling in den vorm van meerdere kinderen te onthouden, als het niet dringend noodig is? Leekenapoatolaat. Een krachtig woord is gesproken door Mgr. Lcmmens op de Sociale Studieweek te Rolduc. Zal de godsdienst in onzen tijd vol doenden invloed uitoefenen om de wereld in deze woelingen in werkelijk christelijken zin te herbouwen? De Kerk kan dat, maar zij kan dat alleen door haar leden. Die leden moeten de bouwers worden van de christelijke maatschappelijke ordening in de erken ning van het Koningschap van Christus, niet alleen met het verstand maar ook door daden. Dit koningschap doorvoe ren beteekent het groote prob'eem van onzen tijd oplossen. Wij moeten niet alleen het evangelie belijden en in ons persoonlijk leven toepassen, maar ook aan hel maatschappelijk herstel mede helpen. Onze menschen moeten zich steeds op de hoogte stellen van de leer des pausen en van de uiteenzet tingen van onze leiders en zij moeten daarbij offervaardig zijn. Wij hebben menschen noodig die godsdienstig zijn en die kennis bezitten, die vertrouwen hebben en die vooral eendrachtig willen blijven. Hebben wij die menschen niet, dan zullen wij onze zaak niet kunnen vervullen. Uitbreiding Van Haren's Schoenfabriek. Bij de een dezer dagen gehouden aanbesteding van de uitbreiding der N.V. Van Haren's Schoenfabrieken te Waalwijk, met niet minder dan 2000 vierkante Meter werd dit werk opge dragen aan de Firma Baeten Rnovers te Waspik, welke inmiddels reeds be gonnen is. Dit is de derde maal in 4 jaren dat de N.V. Van Haren's Schoenfabrieken wegens grooteren omzet belangrijk moesten uitbreiden. Wel een gunstig teeken in dezen crisistijd. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Dronkenschap: J. R. Stoutenburg f 8 of 4 d J. K. Bunschoten f6 of 3d. F. J. v. K. Groningen idem. Winkelsluiting slagerijen Amersfoort de H. aldaar f3 of 1 d. Vleeschkeuringsverord. Amersfoort J. Th. S. aldaar f 10 of 5 d, Winkelsluitingswet: P. M.j.B. Bus- sum f5 of 3 d. Als getuige wegblijven P. O. Rens- woude f4 of 2 d, VisscherijwetJ. H. ten H. Baarn f2 of 1 d. WoningwetW. v. T. Hoevelaken f 5 of 3 d. Openbaar middel van vervoerS. de L. Rotterdam f 3 of 1 d.11. v. Z. Rens- woude f 5 of 2 d. CrisisrundveebesluilJ. v. D. Soest f5 of 3 d. CrisisvarkensbcsluitD. K, Wouden berg f 5 of 3 d. Arbeidswet B. v. d. B. Barnevcld 2 maal f3 of I d.dezollde 3 maal f 2 of 1 d.J. v. G. Amerongen idem. Leerplichtwet: G v. d. B. Soest f 3 of I d RustdagbesluitE. M. T. Nijmegen f 3 of 1 d. Loopen op verboden grondE. A. Amerstoort f2 of 1 d.G. Sch. Soest f 10 of 5 d.J. de V. Hilversum idem; G. T. Amersfoort f 3 of 1 d. CrisisaardappelenbesluitS. T.Amers foort f5 of 3d.; A. v. d. G.Spaken- .burg f 10 of 5 d.G. M. Amersfoort id. Zich vasthouden aan autoG. v. d. B. Holkerveen (Nijkerk) f 3 of 1 d.W. E. Rotterdam f4 of 2 d. Te Amersfoort muziekuitv. geven z. verg.T. K. Soesterberg f 3 of 1 d. Te snel rijden in Hoevelaken G. W. Haren f 12 of 6 d.M. v. d. B. Am sterdam f 8 of 4 d.K. F. M. M. Voorst idem. Te Soest venten zonder verg.H. Sch. Amersfoort f 3 of 1 d.J. W. O. B. Laren idem. Idem te BarneveldP. v. d. H. Amers foort f2 of 1 d. Idem te Amersfoort: Z. aldaar 1 of 1 d. Te Amerstoort opschriften aanbren- ;en zonder vergunningJ. O. P. aldaar 4 of 2 d. Te snel rijden in Baarn: P. F. K. aldaar f 1.50 of 1 d. Veiligheid van verkeer in gevaar brengen D. K. Amsterdam (na verzet) blijft f30 of 10 d. J. C. v. R. Am sterdam f 15 of 8 d.G. v. B. Lun- teren f3 of 1 d. Onvoldoende remmenJ. K. Hilver sum f3 of 1 d.G. D. Hilversum f6 of 3 d.H. M. v. d. P. idemH. A. H. R. Soest idemT. v. B. Lunleren f I of I d. plus f 4 of 2 d. voor spie- gelgemis. Geen richting aangeven H. W. Soest f8 of 4 d.v. Sch. Barneveld f y of I d.J. L. Soesterberg vrijspraak Verwarring stichtende verlichting H. M. Terschuur f3 of I d. Wielrijden zonder licht: H. J. J. Amsterdam f4 of 2 d. Nummer-letter niet verlicht M. H. B. Stadskanaal f 2 of 1 d.P. M. K Amersfoort f3 of 1 d. Geen doorloopend nacbtagisterhou- :nT. B. Amersfoorl schuldig zonder strafopleggen. Type- en Copieerlorichtiog VITESSE KON. WIU1ELMINASTR. 10 Gesloten van 6 tot 20 Augustus a s. BERICHTEN UIT AMERSFOORT RECTOR B. H. DE GROOT 25 jaar priester. Op Woensdag 15 Augustus zal de Zeereerw. Heer B. H. de Groot, voor zitter van de Interdioc. Jeugdcommissie, voorzitter van het Centraal Comité van Jongens-Patronaten, Rector voor de katholieke jongens van het Rijksop voedingsgesticht te Amersfoort, zijn zilveren priesterfeest vieren. Ofschoon hel feest in intiemen kring uitsluitend onder familieleden zal wor den herdacht, wordt niettemin ook aan vrienden en belai bstellenden gelegen heid gegeven om hun gelukwenschen aan te bieden. Daartoe wordt door den feesteling aigemeene Receptie gehouden den 15 Augustus van 12 50 tot 15 uur in het Moederhuis der St. Joseph-Zusters, Barchman Wuijtierslaan 55 te Amers foort, alwaar de jubilaris zijn verblijf heeft. Zeer zeker zal het den in breeden kring bekenden en geachten priestei op dien dag aan belangstelling niet ontbreken. R. K. Middenstandsvereeniging Z. H. Exc. Mgr. de Aartsbisschop m Utrecht heeft benoemd tot geeste lijk adviseur van de R.K. Midenstands- vereenigiug den Zeereerw. heer A. W. I. Spitzen, pastoor der parochie van O. L. Vrouw te Amersfoort. CARBON Steads het beste Kantoorboek- en Schrijfmachlnehandel Lanaestraat 84 - Telef. 528 Donderdagavond had op de Leusden- sche heide een oefening plaats van dt afdeeling Amersfoort van het Nederl. Roode Kruis, onder leiding van den arts-leider Dr. J. J. Aghina. Vooraf werden een 6-tal onderschei dingen uitgereikt door Dr. Aghina. De zilveren gesp voor 20-jarigen dienst aan den plocgcommandant K Ipenburg en het lid J. W. Beekman en de bronzen medaille voor 10 jarigen dienst aan de plocgcommandanten W. Petersc cn E. Vonkeman en aan de leden G. Bok- kers en J. T. v. d. Logt. Dr. Aghina wenschte de heeren geluk met hun verdiende onderscheiding; 10 cn 20 jaar Roode Kruiswerk wil zeggen, zeer veel arbeid met liefde en zonder eenige vergoeding gegeven in het belang van hen die hulp behoeven. Spr. hoopte dat allen nog tal van jaren hun krachten zullen mogen geven aan dat mooie werk en dat steeds een geest van vriendschap en opgewekt heid moge heerschen. Daarna werd de oefening aangevangen. Nieuwe zaken. In het perceel aan den Leusderweg 214 opende de heer H. J. Kok een Sigarenmagazijn annex Wijnhandel. De zaak ziet er keurig verzorgd uit, en wat geboden wordt is van eersteklas fabrieken. Ook koffie en thee is ver krijgbaar. in den nacht werd ingebroken In het pakhuis van de N.V. maatschappij de Veluwe aan de Koestraat. Aan de politie bleek dat er menschen in het pakhuis aanwezig waren. Door omsingeling van het gebouw werd het mogelijk de inbrekers, vijf 'n getal, te arresteeren. Zij hadden reeds buit gemaakt 36 pakjes boter, 4 Edammer kaasjes, 7 worsten en 5 pakjes thee, welke in een zak gereed lagen om meegenomen te worden, Vervolgens vond men op een der werktafels nog een hoeveel heid Vel'twe-chocolade en een worst waar reeds van gegeten was. De lijnen Utrecht—Amersfoort— Zwolle—Groningen en Utrecht—'s Her togenbosch—Roosendaal, zullen weldra met Dieseltreinen worden bereden. De verschillende verspreid liggende kantoren der belasting-diensten zijn thans vereenigd in een groot dienst gebouw, hetwelk door den aannemer van Hoogevest aan de Prins Hendrik laan is gebouwd naar het ontwerp van den Haagschen Rijksbouwmeester. De administratieve en inspectie-diensten zijn thans ruim gehuisvest in doelmatig ingerichte locaien. Het kantoor is gebouwd op een ter rein, hetwelk ruim tien jaar geleden door het Rijk van de Gemeente werd gekocht en dus jaren renteloos bleef. De Staatscourant vermeldde over de N.V. jac. Vos en Co.'s Exportsla gerijen te Amersfoort het volgende: De vennootschap heeft ten doel de fabricatie van ba<on en vleeschwaren, alsmede de exploitatie van winkels, met al hetgeen daartoe in den ruim- sten zin des woords kan geacht worden te behooren. Het maatschappelijk kapitaal der ven nootschap is groot 1500.000. verdeeld in 500 aandeelen, eik van f 1000, waar van op heden zijn geplaatst en in con tanten volgestort 100 aandeelen. De inspecteur der belastingen S. Posthuma te Delftzijl, is verplaatst naar Amersfoort. Overgeplaatst naar Apeldoorn(Land- stormverband) wordt de sergeant majoor-instructeur A. J. T. M. v. Rooy van het 18e regiment infanterie. R.K. V. V. Amersfoort. Zondag a s. herdenkt de Katholieke Voetbalvereniging „Amersfoort" haar één-jarig bestaan. Vanzelfsprekend is dit een jaar van zorgen en moeite ge weest. doch „Amersfoort" bestaat en zal blijven bestaan, gezien de zorgen en moeite welke bestuur en leden zich getroosten. Om dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, worden er Zon dag op het terrein van den A. B. van L. O. aan den Leusderweg een 3-tal wedstrijden gespeeld en wel het le elftal tegen Jonge Kracht uit W3gc- ningen, het 2e tegen Be Quik I uit Soest en het 3e tegen dc Hooglandsche Boys. Aanvang der wedstrijden Amersfoort lil Hoogt. Boys 2—3 uur. Amersfoort II Be Quik I 3—4 uur. Amersfoort I—Jonge Kracht 4—5 uur Drie mooie en spannendn wedstrij den. Er zijn medailles en een beker beschikbaar gesteld. Katholieke Voetbalvriendcn, toont Zondag a.s. uw belangstelling voor Uw eigen Roomsche Vereeniging.

De Eembode | 1934 | | pagina 1