F. fl. TULP Taxidienst SCHRIJFMACHINELINTEN Fa. h. Elzenaar Bel dan op No. 42 r en Drukker^ Langcgracht 28, Amersfoort EEMBODC verschijnt eiken Dinsdag- en Vrljdag- ddag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden r drie maanden; buiten Amersfoort f1.10, franco per Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan, litgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Eembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 22 Jan. 1935 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vódr 8 uur In den morgen zQn bezorgd. Telefoon 314 Acht en Veertigste Jaargang - No. 85 Het leven zou veel lichter Ie leven zijn, irIs Je menschen zelf hel niet zoo zwaar maakten. Ordening. Het onbeperkte streven naar bezit eenerzijds, de armoede en de woeste maatschappelijke strijd die daaruit, uit dal vrije spel voor de booze begeer- ijkheid, moeten ontslaan anderzijds, zijn wel zeer groote: beletselen op den weg van iederen enkeling naar zijn levensdoelde veteeniging met God. Zij staan den Godsdienst in den weg, omdat zij den geheelen mensch opeischen voor den stol-dienst. Zij eiden er toe, dat het geheele open- >are en maatschappelijke leven valsch georiënteerd woren .en i'c rangorde Ier waarden geheel wordt omgekeerd. Het streven naar „ordening" is dus roor de Katholiek een onderdeel van :ijn aigemeene doelleer, liet is een middel in de groote synthese van zijn x'lstreven. Nu er van alle kanten oin „ordening" ordt geroepen doch met geheel ver killende oogmerken, is het goed en ïoodig dat alle katholieken zich den "an hun ordeningsstreven levendig den geest stellen en het zeer be- vust ingeschakeld houden in het ge- ;ele doelstreveii de katholieke levens- idachte en wereldbeschouwing. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Pastoor G. B. ten Hove. T In den ouderdom van 66 jaar is te )ronrijp (Friesland) overleden, de Zeer- erw lieer G. B. ten llove, pastoor Ier parochie van Maria Geboorte aldaar. Pastoor ten Hove werd den 17en :ebruari 1868 te Kaalte geboren en len 15en Augustus 1895 priester ge rijd. KANTOORBOEKHANDEL Ungettr. M t.o. KrommMtr. TEL. 526 Schrijfmachines Duplicators Stencil-du'zendstempels iSFRICM ftSfcf at r AMERSFOORT Gemeenteraad. Vergadering op Dinsdag 29 Januari n 7 uur. 1. ingek. stukken en mededeelingen. 2. Toekenning vergoeding over 1933 in de Amersfoortsche Schoolver. 3. Vaststelling verordening Winkel- uitingswet. 4. Het maken van een voorzuiverings- nstallatie op het terrein van de ge- ïeente-reiniging. 5. Aanvulling van de verordening tot citing van legesgelden. 6. Verleenen van een bijdrage in de osten van verbouwing pand Kamp 1. 7. Wijziging concessievoorwaarden I.V. Amerstoorlsche Autobusdienst. 8. Terugbetaling van waarborgsom- ten aan munlgasvcrbruikers. 9. Voorwaarden voor waterlevering en aanzien van sommige gemeente- woningen. 10. Begiooting voor 1935 van liet Burger Weeshuis. 11. Goedkeuring van dc Gezond heidscommissie ontvangen rekeningen er 1933 en over Januari 1934. !2. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1934 en 1935. 13. Herziening huurovereenkomst, afgesloten met A. Ebbenhorst te Hoog land. 14. Verhuring aan A. v. de Beek van n tuin met koepel nabij de Bloemen- dalscliepoort. 15. Onttrekking aan den publiekcn dienst van een gedeelte groot pl.m. 50 A. van den io! openbaar speelter- bestemden grond gelegen tusschen de Zonnebloemstraat en O.Soesterweg. 16. Verhuring van grond groot pi.m. 50 A. nabij de Zonnebloemstraat aan de Woningbouwver. Goed Wonen, 17. Verhuring van grond c.a. gelegen den Plantsoeigordel aan de Kinder- werktuinen. 18. Verlaging van pachtsommen gemeente-eigendommen. 19. Aangaan van een dading met het Rijk betreffende de grens tusschen het Rijks- en gemeente-eigendom, gelegen aan de Oostzijde van den Eemmond. 20. Verkoop bouwterrein aan de Soembastraat groot pl.nt. 1140 M2. aan D. O. J Wattez voor f4200. 21. Verkoop grond aan de Irisstraat groot pl.m. 2 M2. aan Volkers üreve voor 195. Wie volgt? De penningmeester van het Plaatselijk Crisis Comité heelt de bijzonder mooie gift van f500.ontvangen. Vorig jaar mocht hij ook reeds van dezelfde zijde een belangrijk bedrag ontvangen. De schenker van dit mooie bedrag ver zocht de gift te willen verantwoorden als: Z.O, L. V. 1500.—. Een agent in burgerkleeding heeft een slager uit een buitengemeente aan gehouden toen hij 45 K.G. ongekeurd varkensvleesch uit Hamersveld afkom stig over den Heiligenbergerweg naar hier vervoerde. Het vleesch werd in beslag genomen en tegen den man werd proces-verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen zal met toe stemming van den garnizoenscomman dant op 29 |anuari a.s. weder een aan vang worden gemaakt met de uitdeeling van warm voedsel, dat in de mililaire keukens overblijft. Evenals verleden jaar geschiedt deze uitdeeling in liet schoolgebouw Coninkkstraai, ingang Plantsoen. Op de Barchman Wuytierslaan bot sing tusschen een stads-autobus en een bestelauto van Houtzaager. De chaufeur reed de stadsbus met groote kracht van achter aan. De schok was zoo hevig, dat de bus van achteren totaal vernield werd. Dc vrachtauto week naar links uit en viel aan de andere zijde van den weg omver. De beide inzillenden in de cabine, NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Buitenritten 6 ct. per Ol. Vraagt prijs voor onze LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 werden door glasscherven gewond. De stadsbus kon op eigen kracht haar weg naar de garage vervolgen. De heer A. van Wayenburg is met ingang van I Maart a.s benoemd tot omroeper bij den K.R.O. Deze tunctie heeft hij ook reeds eenige jaren gele den vervuld. „St. Raphael". In SI. Jozef had de jaarvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging onder leiding van den heer H. J. C. Venings. Deze opende met een zalig nieuwjaar aan Geestelijk Adviseur en aan de leden toe te wenschen. Spr. betreurd het dat van de 220 leden zoo weinigen deze belangrijke bijeenkomst aanwezig zijn en deelde vervolgens mede, dal 23 Januari een ledenverga dering zal worden gehouden van de R K- Werkliedenvereniging, de leden aansporend present te zijn. Het jaarverslag van den secretaris gat een teruggang van ledental van twee, terwijl het financieel verslageen batig saldo aangaf van 178. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren vap Amerongen, Hilhorst en Kalveen. Bij de behandeling van de begroo ting 1935, raadde de voorzitter ten sterkste af om nu tot contributiever laging over te gaan, Een contributie verlaging van 14 2 cent per lid en per week, kan voor de leden geen doorslag geven en beteekend voor de aldeelingskas een vermindering van ruim f 100 of f 200 per jaar aan inkom sten. Het gevolg zou zijn, dat op di verse posten van uitgaven belangrijk bezuinigd zal moeten worden. Besloten werd de conlributie althans voor 1935 niet te verlagen, doch de posten uit gaven zooveel mogelijk Ie bekrimpen, teneinde volgend jaar een beslissing te kunnen nemen. Daarna werd de voor gestelde begrooting goedgekeurd. Tot plaatsvervanger van het Klein- Overieg C.W.p. werd gekozen de heer Hilhorst. Voor de premie-commissie werden de altredende leden, de heeren Ham, Hilhorst en van de Veldt herkozen. De drie aftredende bestuursleden de heeren v. d. Bos, Feilen en Mossel, werden eveneens herkozen. De heer Bos hoopt door deze herverkie zing zijn 25-jarige besluurdersloopbaan voleinden. Een geanimeerde rondvraag volgde. Volksretraite. Naar we nader vernemen, zal de bereids aangekondigde Volksretraite de parochie van den H. Ansfridus ge geven .worden door enkele bekende rw. paters Redemptoristen, Lustrum. De R. K. Verkennersbeweging inde Berg-parochie herdenkt Woensdag 13 Februari a.s. haar vijfjarig bestaan. Jeugd bioscoop. De commissie voor de Berg-revue organiseert op Zondagmiddag a.s. we derom een populaire Jeugd-bioscoop voorstelling. Berg-Revue. Hoezeer een spel als dat der Berg- revue ook builen de stad de aandacht trekt, moge blijken uit het feit, da' reeds meermalen inlichtingen omtrent opzet enz. door andere plaatsen wer den ingewonnen bij de comm. alhier. Slot-avond Winterprogram. De Berg gaat zijn winterprogram besluiten met een bonte avond, gelegd 'i handen van den.bekenden illusio- is», humorist enz.,'de heer de Vreede Utrecht, op Zondag 17 Febr. Katholiek Amersfoort. Vrijdagavond spreekt Paul de Waart over pers en radio in handen van ons Katholieken. De avond wordt georga niseerd door de cultureele groep van Kath. Amersfoort, voor de leden St. Christoffel, St. Jozef en Geloof Wetenschap. Uitsluitend de leden van deze drie vereenigingen hebben toe gang en wel gratis. Burgerlijke Stand. 17 Jan. Geboren: Hendrik, z. de Ruijter en C. A. Veldhuizen tonie Gerard, z. v, A. v. Willigenburg en G. P. ten Hoedt. Ondertrouwd: E. H. Korndewal en M. C. v. Achter- bergh A. J. C. Overberg en J. Glas J. Brits en C. v. Lent J. Libbinga J. Montauba.i F. J. v. Baaren en Bos E. G. Buitenbos en H. M. Schaap. Gehuwd: F. J. Slaap en G. Spakman C. Hament enA.de Vries E. Morelisse en J. C. Cleton. Overleden: Arend L. v. Putten, 73 j.. wedn. v. C. v. Zeggeren P. de Haer, M. de Wolf, 57 j. J. Ra- vestein, 60 j., echtg. v. A. Brinkman. GeborenMaartje, d. van H. Bloe- mendaat en A. Doppenberg. Geer- trinda, d. van C. Hooft en G. Tommei, OverledenA. C. H. Moors, wed van P. Heesseis, C. Horst, 42 jr., echtg. van M. Schoonderbeek. H. Gerrits, 1 d. !.K. V.V. Amersfoort—V.V.IJ. 3-2. Over de eerste helft van deze wed strijd zijn we het niet allen eens. Hier zegt men, dat er het eerste kwartier goed spel is gespeeld, maar kenners beweren het tegenovergestelde. En wij hechten aan dit oordeel. Hoe het ook zijPoort weet de te openen voor Amersfoort 1—0, en de scheidsrechter moet een paar waar schuwingen uitdeelen aan de gasten. Na de rust krijgt het vrij talrijke publiek aanstonds pracht spel te zien van Amersfoortmooie combinatie, schitterend afgewerkte aanvallen, ze zijn er in; op ren gegeven moment weet Klaas Houtman schitterend een kans te benutten 2-0. Minuten lang en dat is heel wat ior Amersfoort blijft men pracht- spel leveren. Een ware stortregen van aanvallen, en goedeOpeens echter wordt de bal hoog geplaatst naar het Amersf. doel, maar de oud-strijder Westerlaak laat eens zien, dat hij het nog lang niet verleerd heeft en weg is die bal. Als hij het even later nog eens met zijn hoofd zal doen mist hij prachtige corner. Nu komt in een corner verzeild, het is duidelijk de IJsselsteinders blijven vechten als leeuwen. En er dreigt groot gevaar voor het Amersfoortsche doel. En als Koppen er niet geweest was, zouden de gevolgen niet te overzien zijn ge weest. Voorloopig weet hij hel gevaar meesterlijk te bezweren al moet hij zelfs de bal over de lal werken. Hassing weet Inmiddels een pracht- voorzet van Nieuwenhoven even praco- tig te benutten 3—0. Nu vinden de Amersfoorters het welletjes en hebben niet veel meer uitgevoerd, dan op hun vermeende lauweren te rusten. Hun schutters willen blijkbaar het hoogte- record van Jhr. Witterd van Hoogland verbeterenkilomeiers hoog knallen ze over. V.V.IJ. profiteett prachtig van deze nielsnutterij. Ze blijven onver moeid strijdenen eens kan Keizer door een sneltreinvaartrun nog juist een onfeilbaar zeker doelpunt voor komen. Maar V.V.IJ. haalt nu gemak kelijk en welverdiend twee legenpunten 3—2. En als de scheidsrechter niet had gefloten voor het einde, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Een slappe wedstrijd beneden alle spelpijl. En als ze het nu niet beter konden. Amersfoort begint regelmatig enthousiast te spelen ais de competitie is afgeloopen zegt men. Amersfoort 2—L.V.V. 2: 4—1. H.M.S. 4—Amersfoort 3: 2—5. R.K.B.V.V.—Amersfoort 4: 11—1. R.K.B.V.V. jun.—Amersfoort jun. 1-2. Een gesignaleerde werd aange houden die nog f 24, moest betalen of 8 dagen zitten. Wegens gebrek aan contanten werd de man naar Utrecht overgebracht. R. K. Vrouwenbond. De R. K. Vrouwenbond hield Maan dagavond haar jaarvergadering in St. Aechten. Nadat de presidente Mevr. Timmer, de aanwezigen een Zalig Nieuwjaar had toegewenscht werd ge legenheid gegeven tot het demon- streeren van jamkoken door de Ned. Pectine Industrie te Amsterdam, welke demonstratie met belangstelling werd gevolgd. Vervolgens brachten Secre taresse en Penningmeesteres de jaar verslagen uit. De inkomsten bedroegen f629.84, de uitgaven f456.521/,. In Februari en Maart a.s. worden een zestal liturgische cursussen ge- gegeven door Kap. van Leeuwen. Tot bestuursleden werden gekozen de dames Haan, Kisner, Onzen en Viester. Het kundige bestuur met de thans geko zenen zullen in overleg met den G. A. den ZeerEerw. Heer Sandkuyl, in een eerstvolgende bestuursvergadering de functies onderling verdeelen. Daarna volgde sluiting. Handel—Nijverheid. Een uitvoerige gedachtenwisseling werd in een vergadering van Handel en Nijverheid gehouden over de on billijkheid van de vastrecht-tarieven en de wenschelijkheid dit ter kennis te brengen van de P.U.E.M. Diverse voor beelden werden aangehaald. De leden werden verzocht zoo spoedig mogelijk de vastrechttarieven op te willen geven. Tot slot werd uitvoerig besproken een ingezonden stuk van den heer Zijlstra, Secretaris van V.V.V.V., ovei het éénrichtingsverkeer in de Lange- straat. De statistiek van inzender werd geheel bezijden de waarheid genoemd. Vooral de Langestraatbewoners waren, begrijpelijkerwijze, niet ingenomen met dergelijke wijze van propageeren van het éénrichtingsverkeer. CARBON Steeds het beste Kantoorboek- en Schrijfmachine handel Lm,astraat 84 Ttlaf- 528 Hebt II een Taxi of auto noodig Amersfoort. Op de brug aan de Hoogeweg wilde een vrachtauto een luxe passeeren op het moment dat van tegenovergestelde zijde een tegenligger naderde, met het gevolg dat de luxe auto werd aange reden en moest worden weggesleept. Geen persoonlijke ongelukken. De schade werd onderling geregeld. Op de Langestraat werd een vracht auto aangehouden waarin zich bevon den vier paarden en een zestal veulens. Een der dieren was door een zijdeurtje aan de linkerzijde van de wagen, door de wielkast gezakt en was aan zijn poot verwond, Ook een der andere dieren had verwondingen opgeloopen. Een 8-tal werden in een andere wagen overgeladen. Een veearts constateerde echter dat de ruimte voldoende was en dus het vervoer niet op noodeloos kwellendewijzegeschiedde. Ergo, door rijden en de politie had een sof. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 20 Januari Woensdag 23 Januari. 11.05— 5.35 London Regional. 5-35— 6.20 Droitwich. 6.20— 6.50 Deutschlandsender. 6.50- 8.20 London Regional. 8.20— 9.20 Stuttgart. 9.30—11.25 Brussel Fransch. Donderdag 24 Januari 11.05— 4.20 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.20— 6.50 Breslau. 6.50— 8.20 London Regional. 8.20-11.20 Berlijn. 11.20—12.20 London Regional. Vrijdag 25 Januari 11.05— 3.20 London Regional. 3.20- 5.35 Keulen. 5.35 - 6.20 Droitwich. 6.20— 6.50 Berlijn. 6.50 - 7.50 Weenen. 7.50-12.20 Droitwich. Zaterdag 26 Januari 11.20— 6.20 Droitwich. 6.20— 7.05 Munchen. 7.05- 7.30 Berlijn. 7.35— 8.35 Weenen. 8 35— 9.15 Droitwich. 9.15—12.20 Weenen. Wijziging voorbehouden. Aan Zee. 4) Dan riep eer.e vraag van Joost Bom hem uit zijn afzondering tot de werkelijkheid terug. „Ilann,gelooft dat ik hem nog ooit zien zal En als met een naklank van verruk king in zijne stem sprak Ilann Tiirpen „Zoo juist heb ik hein gezien I" Er terwijl hij dat duidelijk en langzaam zeide, scheen hij wederom alle. klokken der diepte Ie hooien luiden, alleen waren het ditmaal jubel en doods klokken tegelijk. „Wien hebt gij gezien, Hann?' oeg thans Joost Born aan Hann, welke nog steeds in halve geestesver- dooving uitkeek naar de zee. En Hann nam de pet van het Itoofd en ant woordde langzaam en plechtig: „Den lieer en Heiland, |ezus Christus!" Joost Born stond op van liet duin zand. Hij mat Hann met een langen blik; dan stamelde hij voor zieli „Zij hebben tocli werkelijk gelijk, zij Hann Törpen, den droomer, dwaas noemen INog dikwijls begaf Ilann zich na dien dag het strand der eeuwigrollendc zee. Als de dagtaak 'savonds was volbracht, kon men hem uren en uren daar zien staan, star voor zich uit blikkend op de hoogc zee. Doch hij zag Wilk Bom niet meer over het water ijlenhij zag zich niet meer kleine visschersbooLop de schuimende golfkammen, om Wilk Born, den dren keling, te redden en hij zag ook den Heer en Heiland niet meer, gelijk hij toen stond aan het roer van zijn schuitje om hem te helpen, Wilk Born te redden. Dat was weder een droevige tijd lor Hann Törpen. En hel eenige wat hem nog troostte was het boek, dat de Pastoor hem geschonken had. Hoe meer Hann daarin las, hoe levendiger de gedachte in hem werdGij zijl hel waard en waardig nog eenmaal den Heer te aanschouwenDoch wellicht zult ge eens nog iets kunnen doen voor hem, waarvoor Hij tl beloonen zal met de woorden „Kom, Hann, nu zult gij mij zien en met mij spreken!" En Hann Törpen werd de stilste en braafste van alle jongelieden op Sider- holt! Alleen hoorde hij nog bange, treurige klokkmklankcn tot hem op stijgen van den bodem der zee. laren vlogen voorbij. Joost Born was eene levende ruïne geworden, gelijk in werkelijkheid hebben en goed en hem groote levensgeluk ruïne waren. Eéns was er een brief gekomen van hem, die daar ginds in het verre westen verloren was een brief voi gewee klaag. Een mateloos verlangen naar het ouderlijk tehuis kon men er in lezen. En geheel aan het einde stond eene vraag: „Vader, waarom moest ik leeren, het klaar Ie spelen zonder God?" Joost Born slaakte een diepe zucht, ien hij dat las. Hoe gaarne had hij Wilk een antwoord willen geven op deze van vertwijfeling sprekende vraag! Hoe gaarne had hij hem toegevoegd „Neen Wilk! Het gaat niet zonder Hem Men speelt het in hel leven niet klaar zonder HemHoe gaarne had hij Wilk aan zijn voeten geknield ge zien, als den teruggekeerden verloren zoonhad hij hem met de verweerde hand het haar en het voorhoofd be streken, en hem vermaand „Hoor eens, Wilkzeer goed weet ik den dag, sinds welken onze ellende is begon nen Het was de eerste Zondag nt uw moeders doodToen heb ik den Heer de deur gewezen I En Hij is van ons vertrokken, juist gelijk ik het ge wild had Hoe gaarne had Joost Born zoo tot zijnen zoon gesproken Doch j Wilk Born was weg, ver weg.. Joost Born bezat niets anders van hem, zijnen zoon, zijnen verloren zoon, dan een in vertwijfeling geschreven brief, met die verschrikkelijke vraag: „Vader waarom moest ik leeren, het klaar te spelen zonder God?" Den avond van den dag dat Wilk' brief uit Amerika |oosl Born had be reikt, trad Hann Törpen toevallig de kamer in, waar zijn meester zich be vond. „Hann" vertelde hij hem, „hij heeft geschreven I Nood en ellende lijdt hij, Hann Doch hoe verlangend Hann ook was, Joost Born ditmaal te troosten, geen woord wilde hem over de lippen ko men. „Hann, gij zijt een dwaas!" zou ook immers ditmaal Joost Bom weder om gezegd hebben, indien Hann den hovenier verteld had, wat zijn plannen waren. Daarover verwonderde zich Joost Born, en daaraan ergerde hij zich en hij liet den droomer gaan en sprak geen woord meer met hem over Wilk. En met welke plannen was Hann bezield? Ach zij waren grooter, dan ook een nog zoo groothartige droomer ze had kunnen denkenHann Törpen had daarginds op zijn dakkamertje in zijn kist, een lederen buidel vol zware, blanke zilverstukken. Eenige goudstuk ken waren daartusschen, met groote moeite had Hann dat gespaard. Nu wilde Hann dat geld nemen, en naar Amerika vertrekken, om Wilk Born te zoeken en den verloren zoon weder naar zijnen vader terug te geleiden Hij had zijn verblijfplaats vernomen... en Hann wist reeds nu, wat hij Wilk weer op vroegere hoogte terugbrengen, en Hann Törpen zal, wanneer gij het wilt, een goed kameraad en een trouwe helper voor U zijn 1" Ja, zoo zal hij spreken, Hann Törpen. En hij wist het Wilk Born zouden de tranen langs de wange rollen, en hij zou de klokken der zee hooren luiden en hem toeroepen„Ja, Hann, ik wil met u Born te zeggen had, om hem weder terug varen naar Siderholt!" Siderholt terug te voeren. Dat alles had Hann reeds honderd „Wilk", zoo zou hij hem zeggen, .,kom weer mee terug naar Siderholt! indien gij niet van heimwee sterven wilt, keer dan terug! Hebt gij de zee dan vergeten, die daarbuiten voor Sider holt zingt? En weet gij niet, hoe lief de zee de menschen op Siderholt heeft? Weet gij niet meer, hoe daar in de diepte van den zitten vloed de klokken klingelen met vreugdevollen klank, wanneer alles goed gaat op Siderholt, en met weemoedige tonen, als men treurt in huizen en stulpen!" „Wilk", zoo zou hij zeggen, „de klokken in de zee zullen weer zoo vroolijk zingen, wanneer wij beiden terugkeeren in Siderholt! En, Wilk, daarginds wacht nog een oude, ver moeide man op u, die u nog zegenen wil voor hij sterft! Met zijnen zegen zult gij zijn hofstede en het landgoed! maal luid herhaald, wanneer hij hier of daar, alleen, zonder beluisterd te worden, aan het werk was net als stond Wilk Born daar naast hem, cn als moest hij hem op dat oogenblik tot den terugkeer overhalen. Luid sprak hij de woorden uit, gelijk hij dat zou moeten doen om ze allen op de rechte plaats te stellen, en hun uitwerking niet te doen missen. Doch wat Hann, ook al was hij alleen, niet luidop uitsprak, dat was een geheime hoop, die hem, bij al de geweldige plannen, welke hem door het hoofd gingen, niet verliet. Een heimelijke, schitterende hoop was het.

De Eembode | 1935 | | pagina 1