avond. Binnen eenige maanden zal een leeslavond worden gehouden voor de grooten en een afzonderlijk voor de junioren. De voorzlller hield een ge moedelijk praatje over het optreden ir het veld. Altijd moet er aan gedacht worden dat van het optreden der leden steeds propaganda moet uitgaan. Het bestuur is bezig om te trachten een Sportcenlrale in Amersfoort in leven te roepen. Goedgekeurd werd het voorstel tot wijziging van het Huishoudelijk Regle ment. o.a. dat het bestuur in den ve volge zal kunnen beslaan uit 7 tot personen; dat de elftalcommissie zal bestaan uit ten minste drie tot vijf leden, gekozen door de leden en dat de aanvoerders alleen een adviseeren- de stem hebben. Tot leden van een voorloopige elf talcommissie werden benoemd dc heeren Keizer, v. Blaricum, Blieken- daal, R. Westerlaak en Wiercx. Intusschen was de Geestelijke Advi seur ter vergadering gekomen en werd Z.Eerw. alsnog door den voorzitter een woord van felicitatie toegesproken ter gelegenheid van zijn I27i-jarig Pries terfeest. Kapelaan Veltman dankte voi gesproken woorden en voor de vangen Cadeaux, en merkte vervolgens op dat we met onzen voetbal een anderen kant uit moeten, het is nog ouderwetsche voetbal. We moeten mee doen in het groote Katholiek verband. We moeten krijgen kernvorming. Er moet geen wrijving zijn in een sport vereniging, anders is het geen sport vereniging. Willen we R. K. zijn, dan moeten we zooals St. Paulus zegt, ons van alles onthouden, ook van woorden. Ik bedank u voor het cadeau, doch mooier cadeau zou het zijn als we een vereniging krijgen zooals deze moet wezen. Een zeer geanimeerde rondvraag volgde. R. K. V.V. „Amersfoort" Programma voor Zondag 24 Febr. a. Fortitudo—Amersfoort 2- Amersfoort 2—Bilthoven 2 2—4 uur Amersfoort 4—Sportclub 12—2 uur Zondag a.s. trekt het eerste elftal naar Culemborg om de strijd aan binden tegen Fortitudo. Het tweede, dat vorige week een nederlaag leed, ontvangt Bilthoven 2, waarop zij revanche kan nemen over de nederlaag in Bilthoven. Het derde heeft vrijaf. Het vierde ontvangt Sportclub uit Barneveld. Deze twee wedstrijden worden ge speeld op het A.B.v.L.O.-terrein aan de Leusderweg. Personen, die wenschen mee te gaan naar Culemborg, kunnen zich opgeven bij den heer Gantevoort, Leusderweg 92 en C. Wiercx, Langestraat 30. Vertrek per bus 12 uur Hof prijs f0.75 per persoon. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apothekei G. H. J. Blees, Utr.weg 122, Tel. 1733. J, A. Hendriks, Berkenweg25,Tel. 1384. W. C. Linschcten, Soesterweg 329, Tel. 112. Apotheek Kok Zn. Langestraat 74, Tel. 165. Ruim 80 jaar oud, overleed hier ter stede Hermanus van Manen, vroeger bode van het gemeentehuis. Voor het door Centraal Bureau Instituut Pont te Utrecht gehouden examen voor Kantoorstenograaf Neder- landsch slaagden de dames: A. Rücker, H Massa, G. Massa de heer P. A. Willemsen alhier. Leerlingen Erkende Pontschool, v. Viandenstraat 4, Amersfoort. De Woningbouwvereniging Goed Wonen heeft plannen ingediend voor den bouw van ruim 128 volkswonin gen van lagen huur in het Soester- kwartier. Zij wil daarvoor hebben rijks-bouvoorschot van f370.000. Burgerlijke Stand. Geboren Jan Leo, z. van W. Leijs- ma en A. de Haan. Jacobus Wil helmus, z. van G. Schoonderbeek en M. de Ridder. Evert, z. tl d. Glind en S. W. Hulleman.—Jaco bus, z. van H. L. Hülters en L. A. Engels. Berend, z. van S. Visscher en H. C. v. Burgsteden. Jan Dirk, z. van D. Hazeleger en W. Meijer. Hendrikus Gerardus, z. van J. G. v. d. Brug en A. M. Boersen. Aaltje, d. van H. Bouwman en G. Florijn, Gerritje. d. van A. v. d. Kien? en J. v. Drie. Karei üijsbertus. z, .an A. J. Bos en F. v. Meeleren. Kutgerus Antonius en Gerardus Jacobus |oseph, zns. van M. J. Mees en H. v. Manen. Wilhelmina Aaltje Christina Geer- truida Klazina, d. van K. v. d. Horst en Ch. A. v. Gelder. - Nic .laas Ale- gondus Joannes, z. vai N A. Kors en M. A. H. Fleer. Reinoud Ferdi nand. z. van F. J. P. v. Geet en J. J. P. Qiltaij. Gerrit Hendrik, z. van A. v. Nieuwenhuizen en B. Sukkel, GetrouwdH. J. Blokker en H. P. J. G. de Hair. A. Blankestijn en A. Koele. J. ten Kulve en M. C. L. Fehring. I Overleden: Gerardus Pot, I d. Aalt Baatje, 60 j., echtg. van G. Timmer. C. A. Brinkhuis 21 j., ongeh. Begrafenis Dr. A. G. Verbeek. Donderdag had te Oss de plechtis begrafenis plaats van wijlen dr. A. Verbeek, geneesheer-directeur van het St. Elisabeths-ziekenhuis.die Zaterdag avond op zoo noodlottige wijze te Herwijnen om het leven Is gekomen. De plechtige H. Mis van Requiem in de kerk van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, werd opgedragen door den Hoogeerw. heer mgr. G. v. d. Boer, deken van Oss, met assistentie van de kapelaans van Kemenade en Spijker. Aan de zijaltaren werden stille H. Mis sen gelezen door een broer van den overledene, kapelaan K. Verbeek uit Vught en den Hoogeerw. pater dr. Cyprianus Verbeek O.Carm. Onder de talrijke aanwezigen werden opgemerkt de professoren Heymans van den Bergh en Noyons uit Utrecht, en dr. Titus Brandsma uit Nijmegen. Het Regenten-college van het St. Eli zabeths Gast- of Ziekenhuis werd ver tegenwoordigd door de Regenten Ma joor Verberne en P. J. Hamers Wolters, de waarnemend directeur dr. Aghina. chirurg en twee Eerw. Zusters. Het Amersfoortsche Gemeentebestuur door Dr. van der Hoeve, directeur van den Geneeskundigen dienst. De medische kringen uit Amersfoort en omgeving waren door tal van dok toren vertegenwoordigd, waaronder wer den opgemerkt de artsen Eggink, Kamerling. Lubsen, Nicolai, Van der Helm, Mertens zur Borg, Plomp, Polak, Linschoten, Spaander—Duyvis. Kok, Honig, Smit, Van Walree, Hulshof Pol en Vleugels Schutter. Dr. Talsma, - tegenwoordigde de inrichting Lichtenberg". Ook uit Oss en omgeving gaven tal van medici blijk van hun deelneming en belangstelling. Het ge meentebestuur van Oss was mede ver tegenwoordigd. Na de plechtige i'. Mis van Requiem trok de droeve stoet langs een breede haag van toeschouwers naar het kerk hof. waar het stoffelijk overschot van den betreurden Ontslapene werd ter aarde besteld, nadat de gebruikelijke kerkelijke ceremoniën waren verricht. Naar Roomsche zede werd aan het graf niet gesproken. Prof.Titus Brandsma bad aan het geopende graf vijfmaal het Onze Vader en vijfmaal het Wees Gegroet. Ter nagedachtenis van den zoo hoog- gewaardeerden Directeur zal Zaterdag a.s. te 9'/« uur een H. Mis in de kapel in het Ziekenhuisgecelebreerd worden. Tijdelijk zal de Heer J. J. A. Aghina, Chirurg, de functie van Geneesheer- Directeur waarnemen. Aan den Grooten Koppel zal den gesticht een centraal magazijn voor de Coöperatieve Aan- en Verkoopver- eenigingen op landgebied hier in den omtrek. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 24 Februari ,2010.50 Deutschlandsender. 10.20—12.20 Brussel Fransch. 12.20- 2.20 Keulen, 2.20— 8.15 London Regional. 8.15—10.20 Stuttgart. 10.20-12.20 Keulen. Maandag 25 Februari 10.50—12.20 Keulen. 12.20— 1.40 Parijs. 1.40— 5.35 London Regional. 5,35— 6.20 Droitwich. 6,20- 8.20 Keulen. 8.20—12.20 London Regional. Dinsdag 26 Februari 10.0511.00 Deutschlandsender. 11.00-12.20 Keulen. 12.20- 1.35 Parijs. 1.35— 5 35 London Regional. 5.35— 6,20 Droitwich. 6.45— 9.40 Weenen. 9.40—10.20 London Regional. 10.20—11.25 Boedapest. Woensdag 27 Februari. 9.20-12.20 Keulen. 12.20— 5.35 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6,20— 7.10 Leipzig. 7.10— 8.20 Beromunster, 8.20—12.20 Stuttgart. Donderdag 28 Februari 9.35—10.10 Deutschlandsender. 10.10-12.20 Keulen. 12,205.05 London Regional. 5.05— 6.20 Droitwich. 6.20— 7.20 Keulen. 7,2012.20 London Regional. Vrijdag 1 Maart 11.05—12 35 Londen Regional. 12.35- 1.40 Parijs. 5.35 Lvndon Regional. 5.35- 6.20 Droitwich. 6.20 - 6.50 Hamburg. 6.50— 9.05 Boedapest. 9.05—12.20 London Regional. Zaterdag 2 Maart 1.20—12.20 Keulen. 12.20- 1.40 Parijs. 1.40— 4.50 London Regional. 4.50— 6.20 Droitwich. 6.20- 7.20 Keulen. 7.20— 9.40 London Regional. 9.40-12.20 Keulen. Wijziging voorbehouden. Uit den Omtrek Ach te veld Door de afd. van den A.B.T. een veigadering gehouden onder zitterschap van den heer W. van de Hengel, om tot oprichting van een R. K. Boerinnenbond te komen. Door mej. A. Muller werd het doel van dezen bond uiteen gezet, waarna pl.m. 30 leden zich opgaven. Als voorloopig bestuur werd gekozen mej. v. d. Hen gel—Klooster, mej. W. A. v. Wieringen —Visser en mej. A. Blom. Door den Eerw. Heer Adviseur werd een op wekkend woord voor het verenigings leven gesproken. Besloten werd een huishoud-cursus bij genoegzame deel name op te richten. Zij die dezen cur sus willen volgen worden beleefd ver zocht zich nog aan te melden bij mej. Baarn De heer N. G. van Doornik heeft medegedeeld, dat hij ontslag neemt als wethouder, doch niet als Raadslid. Sedert 1 September 1923 is de heer Van Doornik wethouder geweest; hij had een zetel voor de R.K. Staatspartij. Hoevelaken Meer dan gewone belangstelling trok de verkoop van den inboedel van wij len mr. Deen op den huize Weldam door notaris ie Leuken uit Amersfoort gehouden. Mr. Deen was blijkbaar een kunst lievend mensch. Althans een keur-col- lectie van schilderstukken van oude moderne meesters kwam in veiling. Ook bizonder fraaie meubelen en huis raad. Er werden nogal goede prijzen besteed. Een van Ostade bracht b.v. ruim f 1310 op. Er werd ook fraai oud Delftsch en Chineesch porcelein ver kocht. Hoogland Tengevolge van den storm stalling bij een landbouwer op Zeldert voor een gedeelte ingestort. Door leden van de Missie Naaikring werd het zeer talrijk opgekomen pu bliek in Concordia een genotvolle Zondagavond bezorgd. De Weleerw. Heer Van Veenendaai, kapelaan, opende de bijeenkomst, gaf een kort overzicht van het op te voeren tooneelstuk en hoopte dat allen een genotvollen avond zouden hebben. Een luid applaus volgde toen het doek zakte en gaf getuigenis van vol daanheid over het treffend gespeelde stuk. De speelsters hadden op schit terende wijze de rollen vertolkt. Na de pauze werd het blijspel „Het Muurbloempje" opgevoerd, dat bijzon der in den smaak viel. Voor de aan wezigen de zaal verlieten, sprak de Zeereerw. heer Pastoor de Jong een hartelijk dankwoord. Tijdens militaire oefeningen kwam een soldaat te vallen. Hel paard holde over hem heen. De man kreeg een geweldigen slag tegen zijn lichaam. Dr. Sutorius hulp werd ingeroepen en deze gaf bevel den zwaar gewonde naar het Militair Hospitaal te brengen. Hooglanderveen Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter, de heer H. v.d. Pol, opent de vergadering met den Cltris- telijken groet en spreekt eenige waar- deerende woorden over den overleden voorzitter, den heer G. Schim mel z.g., die steeds al zijn krachten heeft gegeven voor de vereeniging. Zijn werklust en trouwe plichtsbe trachting mogen voor ons allen een voorbeeld blijven. Een gezamenlijk ge bed werd ook nu door alle aanwezigen nog gestort. Nadat de notulen waren voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, werden de heeren C. Smink en P. Smeets aan gewezen tot stemopnemers en tot hel nazien der balans. De kassier, de heer D. Brouwer, gaf n zeer uitvoerig verslag over 1934, dat getuigde van een goeden vooruit gang der vereeniging. Hij herinnerde aan het wel en wee, dat in het afge- loopen jaar was voorgevallen. Vooral aan het verscheiden van den heer G, Schimmel werd door hem met wee moed herinnerd. :n 13 bestuursvergaderingen gehouden. Nadat de rekeningen balans over 1934 waren voorgelezen de winst bedroeg f689,66—werden deze door de stemopnemers nagezien orde bevonden. Voor de vacature G. Schimmel waren door het bestuur aanbevolen de heeren G. v. Dijk en H. v. d. Heuvel. De uit slag der vrije stemming wasG. v. Dijk 12 st-, H. v. d. Heuvel 42 st„ H.v.d Heijden 1 st., blanco 3 en van onwaar de 1 stem. De heer H. v. d. Heuvel nam de benoeming aan. De heer C. Wee werd met 42 st, herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Aan het einde der vergadering nam de Zeereerw. Heer H, J. Broere het woord. Hij prees het accurate werk van den kassier, de eensgezindheid der bestuursleden en wees op het groote belang dezer vereeniging voor de pa rochie. Hij kon niet nalaten een ieder aan te moedigen, om nog meer leden aan te werven. Vooral in deze tijden is zulks noodig, want men moet elkaar zoo goed mogelijk trachten te helpen, om door de benarde tijden heen te komen. Met een woord van dank en gebed besloot de voorzitter deze druk bezoch te vergadering. Leusden Een vrachtauto van een meelhande laar reed achteruit het erf op van den Heer T. Diens zevenjarig zoontje ging spelenderwijs aan de bak van de auto hangen en kwam te vallen. Het kreeg het linker achterwiel over de borst en was op sleg dood. De jongste uitvoering v; dracht", die Maandag j.l. plaats had is wederom geslaagd. De grimeur, de heer Charmant, moest invallen en kweet zich zóó goed zijn taak, dat ook deze uitvoering groot succes is geworden. 8oestdl]k Op den Soestdijker straatweg heeft een geweldige botsing plaats gehad tusschen een moter, bestuurd door den 30-jarigen M. W. J. Lablans uit Amers foort, rijdende in de richting Baarn en een luxe auto, bestuurd door G. H. uit Weesp. De botsing was zoo hevig, dat de motor totaal vernield werd. De be stuurder werd met gebroken armen en beenen en ingedeukte borstkas opge nomen. De bestuurder werd aange houden. De auto lag gekanteld dwars over den rijweg. Soest De stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad is bepaald op Dinsdag 25 Juni Onlangs werd melding gemaakt, dat J. van Geijtenbeek, wonende aan het Kerkpad, den leeftijd van 100 jaar heef» mogen bereiken. Thans kunnen wij mededeelen, dat A. Hilhorst, Laanslraat 94, op 19 Juni 1936 dezen hoogen leeftijd hoopt te bereiken. Burgerlijke stand. Geboren Wilhelmina Elisabeth, d. van A. Jorna en M. J. W. v. Eg- mond. Wouter, z. van W. v. Bloe- mendaat en H. Kuijer. Martha Maria, d. van R. J. v. Lierop en C. M. Vos. Overleden Jacobus Casleleijn, 70 jr., geh. met B. v. d. Kamp. Gerardus Groenestein, 18 jr. Anna v. d. Berg, 81 jr., wed. van J. F. v. Amersfoort. Carollen G. Treffer, 74 jr., geh. met J. P. Buschman. Evcrt Hilhorst 77 wed. van M. Driest, Soesterberg Een motorrijder reed tegen voor hem rijdende vrachtauto op welke den wek overstak. De motorrijder, baron Van Dorth tot Medler, een 22-jarig student, wonende te Vorden, sloeg tegen den grond en bleef met een gapende wonde boven het linkeroog op den weg liggen. Op last van Dr. Nieuwenhuizen uit Amers foort werd het slachtoffer per brancard naar het Sint Elisabethziekenhuis Amersfoort vervoerd tfast jjoed op Pepermunt en pepermunt zijn twee. Wilt U ook ge nieten van den lekkeren smaak, die alleen de echte pepermunt eigen is, let er dan op PEPERMUNT te koopen, bekend om de origineele samenstelling en beroemd om den lek keren smaak. Het is in Frankrijk niet geoorloofd, als een mode-arlist een model ont werpt voor een groot modemagazijn, dat anderen maar klakkeloos dit model overnemen. Het wordt als een kunst werk beschermd. Een modiste, die der gelijke modellen had nagemaakt, is veroordeeld tot 460.000 francs schade loosstelling. plus 4000 fr. boete. Een Chineesche koopman teChar- bin had een karrevoerder geëngageerd om hem naar de bontmarkt te brengen. Op den terugweg, toen de beide mannen zich op grooten afstand van de be woonde wereld bevonden, werden zij door een troep hongerige wolven be dreigd, die de beide mannen urenlang achtervolgden. Tenslotte raakten de paarden uitge put. Daarop zou de Rus zijn metgezel met een bijl hebben gedood en hem de wolven hebben geworpen, waarna hij zich zelf in veiligheid kon stellen. D. «te viel tusschen de doornen en de dooi nen, die tegelijk opkwamen, verstikte Belgrado heerscht, is 'weer zoo lievig, dat de scholen voorloopig voor acht dagen gesloten zijn. Er kan ook geen markt worden gehouden. De melk is tot een vaste massa bevroren en de eieren barsten. De temperatuur is tot 28 graden onder nul gedaald, en de Donau en Save zijn geheel toegevroren, zoodat ook het scheepvaartverkeer stil Om een hoeveelheid voedingsmid- eelen te verdienen, voldoende voor een week levensonderhoud, moet de Rus sische vakarbeider 18 uur werken, de de Amerikaansche 4 uren en de Neder- andsche vakarbeider 5 a 6 Binnenland keuringsdienst. Het voornemen bestaat de Waren wet op te heffen, hetgeen voor het Rijk een besparing van 650.000 gulden zou beteekenen. Misschien is 't de bedoeling de bedoeling de lasten van de Keurings diensten geheel op de gemeenten af te wentelen, doch die gaan ook reeds zwaar onder de financieele lasten ge bukt, zoodat opheffing moet worden verwacht. Epistel en Evangelie. Zondag genoemd Sexagesima. Les uit den tweeden brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; XI, 19-XII, 9. Broeders I Gaarne verdraagt wijzen, daar gij zelf wijs zijl! Immers verdraagt gij het, als iemand slavernij brengt, als iemand i slindt, als iemand u aantast, als iemand zich verheft, als iemand u in het aan gezicht slaat. Als oneer zeg ik het, als waren wij zwak geweest onder dit op zicht! Waarop iemand durft roemen, (in onwijsheid spreek ik) daarop durf ik het ook. Zijn zij Hebreën, ik ook- zijn zij Israëlieten, ik ook; zijn zi; Abraham's geslacht, ik ook; zijn zi; dienaars 1 ?n Christus, (als een onwijze spreek ik) K ben het meer; door zeer veel arbeid, door gevangenissen over vloediger, door slagen boven mate, door doodsgevaren menigmaal I Van de J. den heb ik vijfmaal de veertig min één ontvangendriemaal ben ik met roeden gegeeseld; ééns ben ik gestccnigd; driemaal heb ik schip breuk geleden; een nacht en een dag heb ik in de diepte der zee doorge bracht. Door menigvuldige reizen, door gevaren op rivieren, gevaren van r vers, gevaren van mijn eigen vi gevaren van de heidenen, gevaren de stad, gevaren in de woestijn, ge varen op zee, gevaren onder valsche broeders; door arbeid en kommer, door veel nachtwaken, door honger en dorst, door menigvuldig vasten, door koude en naaktheid. Behalve hetgeen var: buiten komt. mijne dagelijksche be kommernis, de bezorgdheid voor alle de gemeenten. Wie wordt zwak. zon der dat ik zwak worde? Wie wordt geërgerd, zonder dat ik brande? Indien er geroemd moet worden, dan zal ik op mijne zwakheden roemen. God en de Vader onzes Heeren Jezus Christus, die gezegend is in eeuwig heid, weet dat ik niet lieg. Te Damas- kus bewaakte de stadhouder van den koning Atetas de stad der Damascencrs om mij gevangen te nemen; en door een venster werd ik in eene mand over den muur nedergelaten snapte aldus uit zijne handen. Indien er geroemd moet worden (het heeft wel geen nut), dan zal ik komen op gezichten en openbaringen des Heeren. Ik ken eenen mensch in Chris tus, die veertien jaren geleden, £.t in het lichaam, ik weet het niet; öl buiten het lichaam, ik weet hei niet, God weet het; weggevoerd is ge worden tot in den derden hemel; ik weet dat die mensch óf in lichaam óf buiten het lichaam, ik weet het nietGod weet hetwegge voerd is geworden in het Paradijs en geheimvolle woorden gehoord heeft, die het geen mensch geoorloofd is te spreken. Wegens den zoodanige zal ik roemen; maar wegens mij zeiven tenzij op mijne zwakheden. Want ook indien ik zoude willen roemen, ik zou geen dwaas zijn, daar ik de waarheid zou zeggen maar ik laat het, opdat niemand mij schatte boven hetgeen hij in mij ziet of van mij hoort. En opdat dc ver hevenheid der openbaringen mij niet trotsch make, is mij een prikkel mijns vleesches gegeven, een engel van Satan om mij in het aangezicht Ie sl.v.n Weshalve ik den Heer driemaal heb gebeden, dat die van mij wijken mocht maar Hij zcide tot mijMijne genade is u voldoende, want de kracht word: zwakheid volkomen. Gaarne zal ik roemen in mij Wone. EVANGELIE volgens den H. Lucas; VIII, 4—15, In dien tijd, toen eene groote menigte samenkwam en uit de steden lot Jezus toesnelde, sprak Hij in eene gelijkenis: Een zaaier ging uit om zijn zaad te zaaien. En terwijl hij zaaide, viel een gedeelte langs den weg en het werd vertreden, en de vogelen des hemels aten het op. En een ander gedeelte viel op de rotsen opgeschoten zijnde, En een ander geitelte viel in d goede aarde, en het schoot op g bracht honderdvoudige vrucht voort Dit zeggende, riep HijDie ooren het) om te hooren, dat hij hoorei Zijne leerlingen nu vroegen He» wat dit voor eene gelijkenis was. Ei Hij zeide hun: Aan u is het gegeve de verborgenheid van het Rijk God te kennen, aan de overigen echter i gelijkenissen, opdat zij ziende met zie« en hoorende niet verslaan. Dit nu j de gelijkenis: Hel zaad is het woor Gods. En die langs den weghet zij degenen, die hoorendaarna komt duivel en neemt hel woord weg hun hart, opdat zij niet, gelooverd zalig worden. En die op de rots: die, na gehoord te hebben, het woon met vreugde aannemen; maarzij hebb# geene wortels: zij gelooven voor e« tijd, en ten tijde van beproeving vallt af. En wat tusschen de doorns ...I: het zijn degenen, die gehoo« hebben, maar door bekommeringen t rijkdom en vermaken des levens woi den zij gaande weg verslikt, en brengt geene vrucht voort. En wat in de goet aarde: het zijn degenen die, het wocJ gehoord hebbende, hel in een goed best hart bewaren en vrucht vflon brengen in lijdzaamheid. Evangelieverklarlnl Zondag genoemd Sexagesima. Op aandringen van Zijn leerlinge heelt de Zaligmaker zelf een verklarii gegeven van de gelijkenis. De Zot Gods is de zaaier, die uitgegaan is o het zaad van zijn woord uit te strooi» in de harten der menschen en dit ni dagelijks doet in zijne Kerk door de mond zijner priesters. Onderzoeken dun bij ons zeiven in welke aarde hc zaad van Gods woord onder ons ge zaaid wordt, om te zien of het ooi vruchteloos voor o is verkondigd word of dat wij er vruchten uit trekken. Behooren we lot degenen die he woord Gods minachten en niettegen staande Gods duidelijke voorschriften leven volgens de beginselen dezei wereld? „Een deel van hel zaad vie langs den weg en werd vei treden.' Het zaad kon zelfs den bodem indringen. Sluiten ook wij misschiea niet onze ooren voor de leer vac Christus en Zijne Kerk om te levei volgens eigen inzichten en verlangens? Behooren we tol degenen, die Gods woord wel aan hooren en er behagen hebben, die zelfs tot goede vootJ nens gebracht worden b.v. om eer-I baar en zuiver te leven, zachtmoedig! te zijn of milddadig jegens de armen] maar die deze voornemens niet uit-1 voeren, omdat bij de minste bekorin; deze heilzame gedachten weer verdwij nen? Dan zijn we als de steenroli waarop het zaad wel ontkiemt mr door de aanhoudende hitte der zon t gebrek aan vochtigheid verdroog i sterlt. Of behooren we wellicht tot hen die hel woord Gods met vreugde aa- hooren en het aannemen ma»': overtollige bekommeringen ovei sche zaken en vooral door de zui-i» naar ijdele vermaken hel Woord^Jods onvruchtbaar laten? Voorzeker groot is hel getal van hen aarvan de Zaligmaker zegt, „dat wal tusschen de doornen valt, zijn zij dis nadat zij het woord gehoord hebben, door de bekommernissen, rijkdommen en wellusten des levens gaandeweg verstikt worden en geen vrucht doen rijpen". Onderzoeken we ons zeiven eens hoe het komt, dat terwijl het Woord Gods reeds zoo dikwijls aan ons is verkondigd, hel tot nu toe zoo weinig vrucht heelt gehad. Zijn we wellicht ook van het getal, dat door |ezus bij een harden weg, een steenrots of doornen vergeleken worden? Trachten we dan van ons hart Ie makei' een goede aarde, door ons hart te onthechten aan aard- sche goederen, aardsche eer en groot heid, en het te richten op God, het Hoogste Goed, bereid om uit liefBe lom offers te brengen. Dan zhl leven een verdienstelijk en welbe steed leven worden, dan zullen we behooren tot hen, waarvan |czus zegt „wat in de goede aarde valt, dat zijn zij, die het Woord Gods met een goed en oprecht hart hooren en bewaren en vrucht dragen in lijdzaamheid". Lliurgltsche Kalender. Week van 24 Febr.—2 Maart, bondag 24. Sexagesima. Tijdeigen, i - Exsurge zonder Gloria. 2e geb. A metis, 3e geb. naar keuze, Prefatie Drievuldigheid. Maandag 25. H. Matthias, Credo, el. v. d. Apostelen. Dinsdag 26. Mis, 2e en 3e geb. als /-■oidag zonder Gloria o( Credo met gewone Prefatie. Woensdag 27. H. Gabriel van dc I bedroefde Maagd (nieuw feest). Donderdag 28. Alles als Dinsdag. Vrijdag 1 Maart H.Switberlus (Ned.) of Mis van liet II. Hart Cogitationis, Gloria, Credo en eigen Prefatie.1 Zaterdag 2, Mis van O. L. Vrou™ Salve, 2e geb. van de II. Geest, 3e gebed voor Kerk of Paus. Prefatie u Maand.

De Eembode | 1935 | | pagina 2