Parochie van den h. Ansfridus, Amersfoort Het Patronaatsgebouw aan de Toltenslaan, thans ingericht als Retraitekapel. DE PAROCHIE-RETRAITEN. De parochie-retraiten in de parochie van Si. Ansfridus zijn begonnen. Om 6 uur Zondagmiddag had de plechtige intronisatie plaats der beel tenis van de Moeder <an Altijdduren- den Bijstand, patrones der parochie- retraiten. De kerk was tot de uiterste hoeken gevuld. Om klokslag 6 uur besteeg Pater de Groot den kansel. In een gloedvolle predlcatie zette ZijnEerw. uiteen, hoe de beeltenis var O. L. Vrouw van Altijddurenden Bij stand reeds in oude tijden werd gekend en vereerd, hoe zij ons opwekt tot groot vertrouwen, vooral in de komende dagen der retraiten. Daarna trokken de welpen, gevolgd door de verkenners en de geestelijkheid, met de beeltenis in hun midden, plech tig door de kerk, terwijl de geloovigen door het zingen van Maria liederen de bescherming afsmeekten over de retrai ten en de geestelijke en tijdelijke be langen der parochie. De beeltenis, tijdens de processie gedragen door leden van de J. W., werd vervolgens geplaatst op het priester koor, waar ze door een krans van licht en bloemen omringd, zal verblijven gedurende de reiraiteweken. Wij twijfelen er niet aan of menig een zal in de komende weken bij de beeltenis van O. L. Vrouw van Altijd durenden Bijstand gaan neerknielen en haar bescherming ondervinden. Men verzocht ons nog het volgende te melden De retraite voor de schoolkinderen der 4e, 5e, 6e en 7e klas begint Woens dagmorgen om 8.30 uur in de retraite- kapel met een H. Mis en preek. Deze week werd reeds met het huis bezoek begonnen. Hallo, hier Hanze, Amersfoort. De propaganda voor het intenser organiseeren van den R. K. Midden stand; is deze maand ingeluid. Door heel het Aartsbisdom zijn propaganda- commissies ingesteld, er zal gewerkt worden om een achterstand die reeds veel te lang geduurd heeft in te halen. Welk percentage van den R. K. Mid denstand zou georganiseerd zijn Nauwkeurige gegevens heb ik niet, maar dat zeker de helft nog steeds toeschouwer speelt in plaats van deel te nemen is zoo goed als zeker. Gelukkig is er hier ter plaatse een flinke opleving te constateeren. Zoo moet het voort, ook in deze maand. Hoe langer hoe dieper schijnt het woord door te dringen dat het Hoog waardig Episcopaat 1 Febr. 1933 schreef Degene, die blijft staan buiten de Sociale vereenigingen, welke voor zijn stand zijn aangewezen, toont den ernst der tijden niet te begrijpen. Kom, Katholieke Middenstanders van Amersfoort, denkt eens na of het nu geen tijd voor U wordt de Hanze- gelederen te versterken. Komt eens luisteren op den grooten propaganda- avond Woensdag 13 Maart (in de Valk), ge zult eens zien wat een opgewekt leven er in de Hanze reeds gekomen is en gij zult beslüiten lid te worden, omdat gij beseft, dat daar uw plaats is. A. SPITZEN, Geestel. Adviseur. Stille Omgang. De eerste nacht van den jaariijkschen Stillen Omgang is wederom voorbij volgens schatting kwamen een kleine dertigduizend mannen naar Amsterdam om daar den Christus Eucharisticus te eeren in het Mirakel der H. Stede. Er waren door de spoorwegen 40 extra treinen ingelegd om den stroom pelgrims te verwerken en tijdig in Amsterdam te brengen. Daarnaast kwamen velen met bus en fiets, zelfs loopend. De nacht was door den Noord ooster vinnig koud, maar de koude was niet in staat het heilig enthousi asme der pelgrims te doen vermin deren integendeel, naast het offer der nachtrust namen velen dit blijmoedig aan als welkome gelegenheid iets te kunnen verduren en aan eigen ziele- hei! dienstbaar te maken. De Stille Omgang is in voorbeeldige orde en regelmaat verloopen. Wan klanken werden niet vernomen. Het plotseling overlijden door overver moeidheid midden in den Omgang van een der pelgrims uil Makkum is als bijzonderheid te vermelden. Voor de nabestaanden is het een heerlijke troost te weten, dat hij al biddend en offerend den slaap van den vrede is ingegaan. Hij ruste in vrede! De afdeeling Amersfoort vertrok Zaterdagavond te 11.20 met een extra trein bestaande uit 7 rijtuigen, om de bijna 500 pelgrims te vervoeren, waar onder 24 werkloozen, die gratis mee konden, dank zij de offervaardigheid der leden. Een tiental KJ.MV.-ers waren van Bussum af gaan loopen, terwijl een achttal J.W.-ers per fiets gegaan waren. Er waren er zelfs die den geheelen afstand Amersfoort - Amsterdam geloo- de pelgrims naar de Zaaier-kerk aan de Rozegracht, waar de afdeeling Den Bosch reeds had plaats genomen. Het Lof werd gecelebreerd door Pater Koenders, Carmeliet uit Os. terwijl kap. van Boxlel uit Den Bosch in een korte predicatie opwekte tot een ingetogen gebed. I Wij gaan, zoo sprak hij, omdat het niet anders kan, door de stilte van de nacht; wij laten ons niet storen door hinder van buiten af; wij willen een voorbeeld zijn van ijver in den dienst van Godmisschien, dat deze omgang aan een ongeloovige de oogen opent bidden wij voor hen, voor de opge geven intenties, vooral voor de hoofd intentie voor vrede en welvaart in de samenleving. Na den Stillen Omgang, die vlot verliep, behoudens een koud kwar tiertje wachten op het Singel, veree- nigden zich de pelgrims weer in de Zaaier-kerk. De H, Mis, waaronder allen ter H. Tafel naderden, werd op gedragen door den Adviseur, Kap. de Jong. Door een zangkoor onder leiding van den heer H. A. Beijer werden ge zongen de wisselende gezangen var den Ien Zondag v. d. Vasten en de tweestemmige Mis van W. Heydt. In n zeer mooie predicatie t ekte Pater d. Meer S.J. uit Amsterdam de pel grims op van hun jaarlijksche tocht naar de H. Stede een dagelijksche tocht te maken naar den Christus Eucharisticus, die iederen dag opnieuw op miraculeuse wijze onder ons komt. We hebben in deze benarde tijden veel steun noodig aldus de predi kant vragen wij die daar, waar wij metterdaad de kracht kunnen put ten om staande te blijven in den strijd. Na afloop van de plechtigheden von den de deelnemers bij Heek op het Rembrandtplein een welkome gelegen heid den inwendigen mensch wat te versterken, waarna tegen acht uur in opgewekte stemming de lerugreis werd aanvaard Een woord van dank aan het Be stuur voor de prachtige organisatie! PELGRIM. Naschrift. Volledigheidshalve zij hier nog vermeld, dat, in ander verband, pl.m, 40 militairen uit het garrnizoeu Amersfoort aan den Stillen Omgang hebben deelgenomen. Een contingent van bijna zeshonderd man heeft dus Amersfoort en omstreken op waardige wijze vertegenwoordigd. Verkiezing Prov, Staten. Heden vergaderde ten Raadhuize het Hoofdstembureau in den kieskring Utrecht II, waarvan de zetel te Amers foort is gevestigd, voor het -zoek der ingeleverde candidaatlij voor de Prov. Staten. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 13 Maart 10.10- 1.35 Keulen. 1.35— 2.20 London Regional. 2.20— 3.20 Kalundborg. 3.35— 6.20 Droitwich. 6.20- 7.35 Leipzig. 7.35— 8.20 London Regional. 8.20—12.— Stuttgart. Donderdag 14 Maart 10.05- 1.35 Keulen. 1.40— 5 35 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.20— 7.30 Stuttgart. 7.30—11.20 Berlijn. Vrijdag 15 Maart 10.10- 1.35 Keulen. 1.35— 5 35 Londen Regional. 5.35- 6.20 Droitwich. 6.20 7.00 Munchen. 7 05- 8.20 Kalundborg. 8.20— 9.40 Munchen. 9.40-12.20 Weenen. Zaterdag 16 Maart H.20- 3.25 Droitwich. 3.25 - 5.05 Berlijn. 5.05— 6.20 Droitwich. 6.20- 9.20 Hamburg. 9.20-12.20 Weenen. Wijziging voorbehouden- De bronzen plaquette, aangebodeu ter receptie van het Kleedingmagazijn „De Dom", door de filiaalhouders alhier en te Zeist. Jubileum „De Dom" 'die „De Dom" hebben gegrondvest en Zondag was het 40 jaar geleden dat 8roo,i8e!na31{,> de oprichters ter dank bare herinnering en ons allen ten beeld. Dezen morgen hebben wij door het bijwonen der H. Mis ook uiting mogen geven aan onzen eerbied voor hem, die al te vroeg is heengegaan. Moge deze bronzen afbeelding de ge dachte aan den gestorvene levendig houden en- den dierbaren achtergeble venen een troostvolle herinnering zijn, Voor U, mijnheer Grove, moet deze stonde wel heel bijzonder zijn, nu U het zoo zeldzame voorrecht gewordt om de resultaten te mogen aanschou- lódendewen vaa uw 40-jarige werkzaamheid en arbeidslust, U ongetwijfeld stemmen door de heeren Grove en Hunfeld werd geopend het Kleedingmagazijn „De Dom" te Utrecht, Zadelstraat 12, en vanaf 1899 in het ruime pand hoek Mariaplaats. In Amersfoort werd het eerste filiaal gesticht ruim 25 jaar geleden en het tweede te Zeist voor 15 jaar terug. De heer B. W. Grove, oprichter, is nog steeds als hoofd-directeur werk zaam, terwijl zijn zoon, de heer H. J. Grove, mede-directeur is. De zoon van wijlen Hunfeld, de heer B. A. J. Hun feld, bekleedt eveneens functie in het bedrijf. - Dit jubileum werd ingezet met een j t°l groote dankbaarheid en daardoor H. Mis van dankbaarheid, welke door ons opwekkend lot hernieuwde arbeid- het geheele personeel werd bijgewoond, zaamheid, Wil dan deze onze oprechte 's Middags had van 3 tot 5 een zeer j gelukwenschen aanvaarden en mogen druk bezochte receptie plaats, waar I allen, die U dierbaar zijn, daarin ten allereerst het personeel de gelegenheid V0Jle deelen. werd geboden de Directie te compli- De aangeboden bronzen plaquette, menteeren. mede van he' R"aa' "is'. 's ontwor- Namens het personeel van Utrecht Pen door den Haagschen Kunstenaar voerde het woord de heer H. H. Kohl- H. v. d. Bunt. die naast woorden van eerbie-1 De heer J. Tophoven sprak woorden dige hulde de Directie als blijvend aandenken aan dezen dag de geschil derde portretten overhandigden van de twee oprichters de heeren Grove i wijlen den heer Hunfeld. Ve. volgens voerde het woord de heer Barree, chef van 't filiaal Amersfoort, Het is mij een eer en een voorrecht, aldus spr., om mede namens het per soneel van het filiaal Amersfoort, de oudste spruit van de veertig-jarige Utrechtsche stam, U onze oprechte gelukwenschen te mogen aanbieden en deze zoo gedenkwaardige stonde te hebben mogen vereeuwigen in de bronzen plaquette, voorstellende hen, gelukwensch namens het personeel van Zeist Van deze plaquette is een gipsmodel tentoongesteld in de keurig versierde etalage van het Magazijn De Dom de Varkensmarkt. De heer Maas van de zaak Utrecht was 40 jaar lang in functie en werd gehuldigd door directie en personeel, terwijl werd medegedeeld dat de jubi laris was toegekend de zilveren me daille der Orde van Oranje-Nassau. 's Avonds had in Maison Schmitz een diner plaats, waarbij het geheele personeel aanzat. St. Elisabeth's Gast- of Ziekenhuis, van een tuinderswoning nabij den Maandag werd door het College van Regenten van het St. Elisabeth's^jast- of Ziekenhuis, in tegenwoordigheid van de Moeder-Overste en haar staf, de nieuw benoemde directeur-geneesheer Internist Dr. Th. Deelen, geïnstalleerd. De regent-president P. J. Hamers, heette dr, Deelen welkom, hij releveerde de verdiensten van zijn voorganger deelde hem mede, dat de regenten t piëteit voor dr. Verbeek, deze instal latie zonder officieele feestelijkheden lieten plaats vinden. Hij was overtuigd, dat de regenten in zijn persoon een waardig opvolger hadden benoemd, hetgeen hun gebleken was uit de Schit terende informaties, welke zij hadden mogen bekomen van meerdere hoog staande wetenschappelijke personen en hoofden van inrichtingen. Hij hoopte, dat de nieuwe functio naris een werkkring zou vinden, welke aan ztjne verwachtingen zou voldoen en hij een aangename samenwerking zou hebben met het college van regen ten, Moeder-Overste en Zusters en als consulteerend Internist met zijne col lega's van Amersfoort en omstreken zijne beste krachten zou geven vt verlichting en hulp van de lijdende menschheid en tot bloei van het Zie kenhuis. Dr. Deelen bedankte den president oprecht voor zijne vriendelijke woor den, apprecieerde zeer de redenen der regenten inzake de stille installatie. Hij kwam gaarne naar Amersfoort in dit ziekenhuis zijne medische r ping te vervullen. Deze werkkring zou hem licht vallen, door den aangenamen indruk, welke hij had bekomen- van het college van regenten en de Zusters en het zoo goed geoutilleerde zieken huis. Dit alles werkte mede, om rnet Godshulp en toewijding het mooie werk voort te zetten van zijn door een ieder zoo hooggeschatte en betreurden voorganger. Daarna had dr. Deelen in de regen ten-kamer de gelegenheid kennis te maken met de heeren medici. Jaarvergadering op Woensdag a.s, kwart over 8, in Rest. Princess De Agenda vermeldt onder meer Installatie nieuwe leden en Bestuurs verkiezing. Circa 9 uur komt de Weleerw. Heer Kap. de Jong, van het Gilde van O. L. Vrouw van Amersfoort, een lezing met lichtbeelden houden over: „Onze Lieve Vrouw van Amersfoort". Ook belangstellenden wordt gaarne toegang verleend. Door Architect Joh. H. Blom werd hedenmorgen aanbesteed het bouwen Hooglandscheweg. Er waren 15 inschrijvers. Hoogste R. A. Batenburg f3750; laagste C. van Nieuwenhuizen f2947. Gemeentera ad. Agenda Vergadering Dinsdag 19 Maart. 1. Mededeelingen. 2. Benoeming van leden en plaats vervangende leden van de stembureaux voor de verkiezing. 3. Wijziging Raadsbesluiten betref fende het aangaan van geldleeningen. Vaststelling gewijzigde verordeningen Winkelsluitingswet. 5. Voorstel aan werkloozen toeslag te jgevtn op de premie voor het Zie kenfonds. Vaststellen verordening school gelden. 7. Wijziging verordenig heffing schoolgeld Gymnasium en Handels dagschool. Zwemmen en baden. het komende td- en zwemseizoen. Thans reeds kan worden medege deeld, dat door de bemoeiingen van bovengenoemde Vereeniging zeer bin nenkort een regeling zal worden ge troffen met het zwembad Pezle, waar door het mogelijk zal worden aan de katholieke verlangens inzake het bad en zwemprobieem nog voor het komend seizoen zoover mogelijk tegemoet te komen. Dezer dagen zal het bestuur van K. A. met veriegenwoordigcrs der plaat selijke katholieke jeugdbeweging in vergadering bijeen komen om de door de Gebrs, Pezie aan K. A. gedane te gemoetkomingen te bespreken en ver dere maatregelen Ie nemen. KBRKBLIJKB DIENSTEN. bladen, wordt uli„, --- ari. 15, eerste lid van de Auteurswet,Dit betreft ook hetovernemen met bronvermeiaing Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVER1US 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. Deze week Woensdag, Vrijdag en Za terdag Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van St. loseph. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAO Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Om 6 uur Lof ter eere van dei |oseph. VRI|DAG Om 6 uur Kruisweg en Lof met R0 hoedje. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en 8 Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Qj temperdagen geboden vasten- en houdingsdagen. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37, Telef. 1450, WOENSDAO 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. 's Avonds kwart over 8 Congregati van de H. Familie der vrouwen, DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 e 9 uur. PAROCHIEKERK ST. HENR1CUS Paul us Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman, Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158, WOENSDAG Om 7 uur Lof. Woensuag, Vrijdag en Zaterdag Qua tertemperdagen, geboden vasien- onthoudingsdagen. VRI|DAG 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 5de leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur, Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. Hamer» veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. WOENSDAO Vrijdag en ZaterdagQuatertemperil geboden vasten- en onthoudlngsd Half 7 St. |ozef-Lof. VRIJDAG Half 7 Kruisweg. ZATERDAO Oelegenheid om te biechten om 5, 6 en 7 uur. in de week de H, Mis om 'AROCHIFKERK ST. ANSFRIDUS. |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558, WOENSDAG 'sAvonds 7 uur Lof ter eere van St, Jozef. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. r Lof met Rozenhoedje. De H. Missen zijn deze week om 7 uur, half 8 en 8.10. Hoogland PAROCHIE ST. MART1NUS. Pastoor: W. S. J. de Jong, Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Half 8 1ste H. Mis. 8 uur 2e II. Mis. Na de H. Mis Kruisweg. 9 en 10 uur catechismus op de scht 6 uur Lof ter eere van den H. Ji Quatertemper. Vasten en Onthoui DONDERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e II. Mis. VRIJDAG Half 8 Ie H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de schc Quatertemper. Vasten en Onthoud ZATERDAG Half 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 3—6 uur Biechthooren. 6 uur Kruisweg en Lof. Quatertemper. Vasten en Onthoud Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: II. Brocre. Burgemeester van Tuyllstraat. WOENSDAG, Vasten en Onthouding, 7 uur St. Joseph-Lof. VRIJDAG 'sAvonds 7 uur Kruisweg. Vasten en Onthouding. ZATERDAG Vasten en Onthouding. 4—8 uur gelegenheid om te bleet 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 INIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor: R, J. B. Flipse. Holkerslraat. Tel. 98. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Qua temper, vasten en onthouding. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van h tot half 7. In de week de H. Mis om half 8, Bevolking. Loop der bevolking in M. Aantal geboorten 39 Aantal overleden. 16 14 Meer geb. d. overt". 23 5 Gevestigd 138 148 Vertrokken 122 134 Meer of minder gevest, d. vertr. -j-16 -j-14 Totale vermeer der. of vermind. +39 +19 Bevolking op 1 Maart 1935 21755 22652 44408 Burgerlijke Stand. GeborenGeurt llermanus Johannes, z. v. J. G. van Leijenhorst en W. A. Maijer Pieter, z. v. P. J. Bouwman en C. W. Schaap Hermina Johanna, d. v. J. A, C. de Kort en J. Renes - Wulfridus Gerardus, z. v. W. Houtvee.i +30 +58 A.J. Kaspers. Ondertrouwd: A. T. Post en A. G. van Aggelen. Overleden J. Horselenberg, 72 jr., wede. v. E, J, Zilver. Op 20 Maart a.s. hoopt het echt paar E. J. Mulder en G. Mulder Overeem, Soesterweg 45 alhier zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. „Mussert"-candidaten. De partij „Mussert" stelde voor de Provinciale Staten candldaat de vol gende personen van hier en uit den omtrek: Van Geelkerken, Utrecht; van Hasselt, Amersfoort; J. S, Altenburg, Soest; Jhr. de Blocq van Scheltinga, Amersfoort; C. Heuveling, Bunschoten. Het ligt in de bedoeling op Maandag 15 April een ledenvergadering van Katholiek Amersfoort te houden, waar- n verslag zal worden uitgebracht over e werkzaamheden dezer Centrale sedert de oprichting in Sept. j.l. Katholieken die verhuisd zijn. Agatha Velthuis van l.eusderweg 74 naar Utrechtschcweg 59, dienstb, Elisabeth Snijders van Walikerslraat 6 naar Tuinstr. 16, dienstb. v. Zanten van Ranonkelstr. 34 Papaverstr. 7, locom.p, F. v. Zocren van Stoovestr. 11 naar woonsch. „de Wachter", arbeider A. v. Empelen van A, de Kamp 39 naar Teut 14, metsel. C. Nieuwendijk van v. Effenl. 4 naar Marnixlaan 12, ass.acc. Hendrika v. Zijl van Aldegondestr. 79 naar A Hahnstr., seinw. J. v. Schalkwijk van St. Willibr.str. 12 naar St. Bonifaciusstr. 49, limmerm. Termaten van v. Woustr. 24 naar Röntgenslr. 5, seinh. J. v. Leuverden van Teut 67 naar Ki keledens<r. 16 Wilhelmina Staal van v.Hoogend, naar Vlasakkerweg 12, dienstb. P. v. Zwam van Woestijgerw, 13 r Soesterweg 255, monieur J. Veldhuizen van Soesterw. 347 r Laurusstr. 23, sigarenm, Raadpleeg deze kor agenda. De bestuurders der Kath. organi worden dringend uilgenoodigd lijd den duur der H. Missie in de parocl van St. Franciscus Xaverius en O Vrouw, geen ledenvergaderingen samenkomsten te beleggen. DAGELIJKS geopend de Kath. Op bare Leeszaal en Bibliotheek aaiH Nieuwstraat no. 24, Kosteloos t gankelijk voor alle personen bo 18 jaar. Het Museum Flehité aan den W( singel (uitgenomen des Zondags Katholieke Spaarbank. ZittinglPoe dag van 7 8 uur, Vrijdag van tot II uur, Zondag van 12 to" WOENSDAG 13 Maart. 's avonds 8 uur, eerste ledenv gadering van de Weikliedenvëree ging in de Henricusparochie op bovenzaal van hel parochiehuis. 8 uur in de Valk, propagandav gadering van de R. K. Middenslam vereeniging. VRIJDAG 15 Maart. Samenkomst der propagandisten vt de Prov, Staten-vcrkiezing i School Breedestraat, DINSDAG 19 Maart „St. loseph-avond" in 't gebou- de R. K. Werkliedenver. Spreke ZeerEerw. Heer Pastoor A. Spit» -o, u eo .ZATERDAG 23 Maart. Johanna Peterse van Hoogeweg 5S naar Aanvang H. Missie in de paroch A. de Kamp 19 Sf. Franc. Xav. en O. L. Vrouw.

De Eembode | 1935 | | pagina 2