hci crisis"°rRa' F. fl. TULP Taxidienst SCHRIIFMACHiNELINTEN Fa. h. Elzenaar Bel dan op No. 42 aotoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort pfMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrljdag- De abonnementsprijs bedraagt één gulden arif maanden; bulten Amersfoort 11.10, franco per 3j, Abonnementen kunnen eiken dag tngaan. ,e van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 19 Maart 1935 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bfl geregeld adverteeren Advertentlïn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Achtenveertigste Jaargang - No. 101 Hel is vtrbaztna zooveel moeite de uischen zich geven om hunne staffe- te behoeften, en zoo weinig om die hun "eest en hort Ie bevredigen innenland Niet noodzakelijke executies. l„ hoi staatsblad is opgenomen het Bcsliiil lot toepassing van de In 'dit besluit wordt onder landbouw slaan - "a;isl akkerbouw en veehou- ;,|j ook pluimveehouderij en tuin- iuJv waaronder mede hel kweeken n hom" I'. bloemen en bloembollen mil begrepen, de leell van griend- „l benevens elke andere lak van otleniiallinir. alsmede veenderij. Ouder betalingsregeling wordt ver- an een regeling, inhoudende een r.f 'er ilcr navolgende punten I gedeeltelijke kwijtschelding van hierslallige rcntctermijnen van een pcriod'cke rente recht gevende vor- ini. al dan niet door hypotheek ■ekerd verlaging van n g niet vervallen lti-i/ij v i liit bedrag, an bedong, n 5, alle andere punten, welke de Hy- aiheik-cominissic dienstig zal oor- Onder uiislelregclmg zal worden tiiistül van de teruggave van de dsom van een vordering, al dan door hypotheek verzekerd 2. uitstel van betaling van een ge ile van achterstallige of van nog vervallen rcntctermijnen van een dering als onder 1 genoemd; uitstel van betaling van een ge ile van achterstallige nog niet tallen termijnen van bedongen tus- enlijdsclie aflossingen, van een vor- ing als onder I genoemd, let' verzoekschrift moet worden in- liead uiterlijk 14 dagen na het leg- van een executoriaal beslag of na zegging van een verkoop krachtens bij artikel 1223 2e lid van liet get lijk Wetboek gemaakte beding, aidien geen aanzegging heelt plaats ad, uiterlijk 14 dagen na don dag, irop de aangevangen tenuitvoerlcg- i van dat beding redelijkerwijze moet worden den schuldenaar tkend le zijn, en binnen acht dagen den dag der verzending a:.n den uldeiiaar van de oproeping om ge- ad ie worden op liet verzoek tot i>.'verklaring ol na dien der faillict- klarir.g, indien de schuldenaar Ier i van hel verzoek tot faillietver- 'ing is opgeroepen. Landbouwcrisis. Benoemd tot secretaris van de Land- 'uw-ertsis-organisatie, district Amers >rt - Soest in de plaats van K. Lam, Dortesleijii, Siaalwijklaan 4, Soest, ze zal zitting houden iederen Vrij- igmorgen in „De Kroon" op den Hof Amersfoort en iederen Vrijdagavond hei kantoor der Landbouwvereeni- Torenstraat 14 te Soest. KANTOORBOEKHANDEL Ungtitr. 66 to. Krommoitr, TEL. 926 Schrijfmachines Duplicators Hechtmachine8 INKTLINTEN - STENCIELS BRIEFWEGERS - CARBON CYCLOSTYLE INKT - STEMPELS DOORSLAGPAPIER - CYCLOSTYLE PAPIER - PERFORATORS. Amersfoort Volksretraite in de Parochie St. Ansfridus. Zondagmorgen had na de Hoogmis de St- Anlridusparochie een diep ingrijpende plechtigheid plaats. Zon dag is geopend de Volksrclraile in deze parochie onder leiding van de Zeer- Et rw Paters Redemptoristen Roitier.de Groot en üeurts. Deze Volksretraiten worden gehouden in de tot Retraite- kapel ingerichte zaal van liet Parocltic- i Na ile Hoogmis werd het Aller- igslc in plechtige processie over gebracht naar deze zaal. Een 40-tal uidjes in smetteloos wil mei bloemen de hand stonden aan weerszijden van communiebank opgesteld. Vooraf gingen drie misdienaren, één mei het kruis, de andere twee aan weerszijden met brandende kaars. Daan:?, volgden de parochianen, welke de Hoogmis hadden bijgewoond, te beginnen van achter uit de kerk. Deze vulden de retraitezaal, waarna de overigen kniel den langs den weg van de retraite- kapel lot aan de paroc'.iiekerk.T usschen deze haag van eerbiedig knielenden werd hel Allerheiligste gedragen door den parochieherder, Pastoor Sandkuyl, voorafgegaan door de bruidjesgroep. Onder doodsc.'te stilte schreed de pa rochieherder tusschen de stil biddende parochianen, alleen klonk liet heldere gerinkel van de bel der misdienaren. Bij het binnentrekken werd door de in de kapel aanwezigen gezongen het lied: O, liefde God, wij knielen bid dend neder. .arna hield de ZecrEerw. Pater Rottier C.s.s.R. een gloedvolle toe spraak. Z.Eerw. schetste de komst van de vele vreemdelingen in Jeruzalem en hun vragen, wij willen Jezus zien. Dat heeft ook hier geklonken in de paro chie en velen zijn gekomen om Jezus te vergezellen op Zijn tocht en te plaatsen op Zijn troon. In naam van Jezus dankte de ge- ijde redenaar de velen die zijn ge komen om Jezus te plaatsen op Zijn troonin naam van Jezus smeekte hij de aanwezigen Jezus te helpen door gebed en voorbeeld en beloofde dat Jezus Zijn woord gestand zou doen: Wat gij de minsten der Mijnen hebt gedaan, dat hebt gc Mij gedaan. Alles door Maria van Altijddurende Bijstand, door Maria lot Jezus. Daarna volgde Tantum Ergo en zegen el het Allerheiligste. Na de zegen werd gezongen het NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Buitenritten 6 ct. per Ol. Vraagt prljj voor onze LUXE 6-PERS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kam p 49 lied: O, Moeder van Bijsland. De eerste bijeenkomst had plaats Zondagmiddag 3 uur voor gehuwdi vrouwen. In de afgeloopen week zijn 670 adres sen bezocht door de Eerw. Paters. Laten zij die beloofd hebben de letraite mede le maken, deze belofte gestand doen en zij die nog afwijzend stonden duor de gebeden van Priesters en volk nogi tot andere gedachlne komen. „Katholiek Amersfoort." Den vereenigingsbvsluren, die voor de bijeenkomst van Woensdag 20 Maart, dus morgenavond 9 uur in Princess, werden uitgenoodigd, worden langs dezen weg nog eens dringend verzocht aanwezig te willen zijn. De adviseur van den Aartsdiocesancn R. K. Voetbalbond, de Weleerw. Heer Kapelaan van Straclen, heelt zich be reid verklaard een propaganda-woord te komen spreken. Katholieke Esperanto-vereeniging. Bovengenoemde vereeniging, onder- aideeling van de R. K. Weikliedenver., hield na haar wekelijksclie cursusavond een huishoudelijke bijeenkomst. Na een duidelijke uiteenzetting van den voorzitter, werd met algemeene stemmen besloten de contributie te verhoogen en zich als afdeeling aan te sluiten bij „Nederlando Katoliko", de nationale vereeniging van Katholieke Esperantisten. Door deze aansluiting zijn de leden tevens opgenomen in de „Internacia Katolika Unuigho Esperantista", dat is het Katholieke wereldverband voor de Esperantisten. Aan het bestuur werd opgedragen de noodige formaliteiten in orde te brengen en concept-statuten samen te stellen. Een mooie stap voorwaarts voor deze jonge vereeniging. De verkiezing. De propagandaclub van de R.K. Kies- ereeniging, kwam onder voorzitter schap van mr. Kooien bijeen. Medege deeld werd dat op Maandag 8 April in „de Valk" een groote propaganda- vergadering is belegd, met als spreker mr. Goseling, de voorzitter van den Partijraad. Brochures zullen worden verspreid, eveneens de Verkiezingscou rant. 22 Maart zal het eerste nummer uitkomen. Mr. Kooien wekte op om toch de uiterste krachten in te spannen. Ook werd aangedrongen op medewer king uit alle standen, wat helaas nog steeds te wenschen overlaat. Aan den Grooten Koppel vlak over de grens van deze gemeente, werd van een houtopslagplaats een partij houl weggenomen. De politie stelt een on derzoek in. Een 35-jarige venter is door het Gerechtshof veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, wegens liet toepassen van wisselt'ucs in winkels. De recht bank ie Utrecht had hem anderhall jaar opgelegd. Verdachte heeft o.a. te Soest en Amersfoort inkoopen gedaan. Hij betaalde met een biljet van flO: hij trachtte dan met het wisselgeld ook het bankbiljet In zijn zak le steken. In de jaarvergadering der leden van de Amersfoortsche Reddingsbrigade werd gezegd, dat de opleiding van de menscnen van politiecorpsen gan zeer groot belang is omdat ztj steeds langs weg en water zijn en dus de meeste Uit het verslag van den penning meester bleek, dat 1934 een batig saldo van f 25 gat. Den penningmeester werd voor zijn beleid déchaige ver leend. De secretaresse mevr. Onvlee Cavaljé werd herkozen. Wegens bedanken van de heeren Seeuwen en Van Rooyen werden ge kozen mej. T. van Beek en den heer J. Pezie. Tot leden van de medische com missie werden gekozen de doktoren Blees, Eggink, Kamerling, Van de Hoeve en Kok. Tot leden van de technische commissie mej. T. v. Beek en de heeren Houtman (leider), J, van Doorn, J Pezie en J van Bekkum. Het ledental is ge stegen tot 58. Burgerlijke stand. Geboren Wilhelmus, z. van W. Eps- kamp en J. Evers. Christina Maria, van J. H. Ligteringe en C. v. Schaik. Ondertrouwdde Gans en N. H. Nteuwkerk. A. Koudijs en B. W. Bliekendaal. GeborenChrisllaan Albert, z. van A. G. Morelisse en M. Volmer. Hendrik, z. van J. Gaveel en J. A. C. Benders. Hendrikje, d. van B. Snel en C. Marcus. jannetje, d. van P. Binnendijk en J. de Leeuw. Maria Cilia, d, van T. A. H. Huurdeman en d. Eshof. Overleden C. Lorijn, 77 jr., echtg. van H. Zonneveld. Heemraadschap De Eem. Watergraaf en Heemraden van het Heemraadschap de Rivier de Eem bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat de verkiezing zal plaats hebben van twee Hoofdingelanden voor het 2e district op Woensdag 3 April van des voormiddags 10 ure lot 1 uur, te Amersfoort in het Secretarie-gebouw, Muurhuizen no. 11. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 20 Maart. 11.20-1.50 Keulen. 1.50-5.35 Londen. 5.35-6.20 Droitwich. 6.20-7.35 Leipzig. 7.35-9.20 Londen. 9.20-10.20 Weenen. 10.20-12 20 Londen. Donderdag 21 Maart. 10.05-2.05 Keulen. 2 05-5.35 Londen. 5.35-6.20 Droitwich. 6.20-7.20 Breslau. 7.20-8.20 Londen. 8 20-12.20 Weenen. Vrijdag 22 Maart. 10.50-12.35 Hamburg 12.35-2.05 Keulen 2.05-5.35 Londen. 5 35-6.55 Leipzig. 6.55-8.20 Londen. 8,20-9.45 Brussel. 9.45-12.20 Weenen. Zaterdag 23 Maart. 10.10-2.20Hamburg2,20-4.35 Droitwich 4.35-5.20 Leipzich. 5.20-7.50 Brussel. 7.50-10.20 Deutschlandzender. 10 20-12.20 Droit.-ich. Wijziging voorbehouden. Gemeenteraad. Voor de verkiezingen van den ge meenteraad is door dc Christelijk His torische Unie alhier dc volgende can- didatenlijst opgemaakt 1. H. van Oaten Last, altredend. 2. L. van Nieuwenhulzen. 3. H. Benninga, 4. H. A, Pothoven. 5. Dj. O, A. van der Heide. 6. L. Th. van Zwol. 7. J. D. H. van der Neut. 8. A. A. Waanders. 9. Chr. van Zweeden. 10. O. Kappenberg. Handelsregister. Kroon Tax. Taxibedrijf, Kroontjes molen 2. Eig.J. van Hoeflaak. Textielkunst Optlmus. Beschilderen in stoffen, langestraat 56i. Eig.: H. Y. N. Tyssen. Gevoim.J. J. C. Tijssen. N.V. Stichtsche Margarineverkoop, Soesterberg, Amersf.weg 76. Uittredend comm.A. J. C. Fijnoort. „Dako" IJzeihandel, Krommestraat 9. Handelsnaam nuGereedschaphandcl Dako. N.V. Melkerij Hotstede „Oud Bus- sum", Stationsstraat 33. Opgeheven. G. v. d. Biezenbos, Koloniale waren, Leusderweg 299. Opgeheven. G. J. van Dorth, Bouwondernemer, Vermeerstraat 102. Opgeheven. Nieuwe Telefoonaansluitingen. 395 Hoogevest, Breedestraat 5. 672 Maas-Wirtjes, Scheltemalaan 10. 958 Coolen, Edisonstraat 35. 1252 Pension „Huize André", Vondel- 1286 „Cartonnages Brattinga", Krom mestraat 50a. 1293 „Alco" Manufacturenmag.,Lange- straat 24. 1320 Burgstede, Soesterweg 141. 1332 Centraal Tax, Kruiskamp 60. 1339 Schoenmaker, K. Bergstraat 12. 1349 Pension St. Joseph, inwonenden Weverssingel. 1351 Zwart, Emmalaan 7. 1356 Spoelstra, L. Nicasiusstraat 28, 1357 „Keitax", Kroontjesmolen 2. 1363 Wiegman en Co., Julianaplein 4. 1406 Hienekamp, Hoogeweg 173. 1506 Stam-Knupker, Dollardstraat 164. 1790 v. Beekhoven, Zuidsingel 53. 1792 v. Bekkum. G. Doustraat 27. 1929 Landré. Kampoord" Soesterberg. 1955 Kraanen, Krommestraat 17. Gevestigd. A. Schimmel, R.K., Roerstraat 21, ma- gazijnm. D. Kiek, N.I., O. Soesterw, 153, winkel, P. Pieters, N.H. Kortegr. 8, catéh. A. v. Uitert, Ranonkelstr. 32, stoker. T. Hofman, G.K., id., rangeerder. L. Wallage, N.I., id. 38, rang. N. Jongerden, R K., Woestijgerweg 18, chauffeur. M. Klaassen. N.H., Seringstraat 23, schilder. O. Beitler, N.H., Arnh.weg 160, kruiden. Bomhof, Hellestr. 20, koopman. I. Sjouke, G.K., Hoogeweg 166, direct. P. Kikkert, N.H., O. Soesterweg 119, manufact. W. Hoenderken. L.d.H., Emmalaan 18, Adèle ErmJ, R.K., Langestr. 85, kantb. W. Gameren, N.H., J. Catslaan 39. H. Beth, Pr. Marielaan 9, Dir. R.H.B.S. Wed. J. M. Werthee, Pauwstraat 30 A. Jans, N.H., P. Pijpersstr. 1. kruiden. Elisabeth Galema, R.K., Hof 35. Maria Blonk, N.H., Havik 16, dienstb. Petronella Eijbergen, R.K., Bloemen- dalschestraat 9, dienstbode. CARBON Steeds het beste Kantoorboek- en Schrijfmachine handel Langeatraat 84 Telel 528 Hebt U een Taxi of aulo noodig Amersfoort. Roosje Philip, NPr. Marielaan 24, dienstbode. Everarda Kaas, van Hogendorplaan 17 dienstbode. Wed. A. Joncheere, N.H Huygensl. 18 Maret, N.H., Uir.straat 40a, üliaalh. Lenaerts, R.K., Torenstr. 15, Ibr.arb. J. Zegwaard, R.K.,Spaarnestr.U7, kapp. A. Beijer, R.K St. Anstr.str. 90, opz.tkn. P. Hek, G.K., Soesterw. 445, arb.telegr. C. Waij, D„ Boneoplein 8, bouwk.opz. L. Beyé, R.K.,O.Soesterw. 145. winkel. D. v. Beek, N.H., Arnh str. 28, calé-h. Maria Knupker, Dollardstraat 164 H. Weerd, Arnhemscheweg 228 Jaapje Bregt, N.H., Hellestr. 5ib 'endrika Olthuis, C.G., Aldegondestr. 107, dagdienstbode N. Gerlacb. R.K., Utrechtscheweg 109 Annav. d. Brul, G.K., L.Vr. Kerkhof 2 I. Carstens, Huygenslaan 5 lohanna de Lange, N.H., Fr. v. Blan- kenheimstraat 24 G. Brinck, R., Zuidsingel 36 Sophia Tulp, J. Catslaan 43 Lammerdina Vink, N.H., Soesterw. 451 Jantje Reesink, N.H., v.Mariiixlaan 21 A. Boot, R.K., Waalstr. 24. schilder Theodora Ruyven, N.H., Utr.weg 117 M. Oosterhout, N.H., Torer.siraal 15, schoenmaker Cornelia Nouwens, R.K., id., schoenst. Willemina de Graas, N.H., E.Meysterw. 9, huishoudster C. Schijndel, R.K., Stationsstr, 32b, kt.b. Jannetje Bruggink, N.H., Snouckaert- laan 9, dienstbode L. Kietselaar, R.K., Eemstr. 116, slager Jannetje Vis, G.K., Pasteurstr. 4. d.stb. Jacobsen, N.H., Soesterweg 393 J. Weinberg, Isr., Zwaanstr. 28, chem. j. Schreden, R.K., A. Mauvestraat 19, winkelchef G. Slotboom. N.H., Arnhemschew, 67 Hanna Siemerink, R.K., Nieuweweg 4 E. Slaghek, R.K., Ulrechtscheweg 228 J. Slaghek, R.Kidem G. Heerdink, N.H., Utr.weg 247, kleerm. D. Hul, N.H., idem, schilder Anna Lagerwey. N.H., Utrechtscheweg 293, leerlingverpleegster Wed. W. Esveld, N H., Gr. Koppel 3 J. Geul, N.H., idem, machinist Neeltje v. Swieten, G.K., 't Stort 2 leerlingverpleegster Elisabeth v. Veenschoten, N.H., Leus derweg 180 Geertruida Ruygrok, R.K., Schimmel- penninckstraat 6 Naar Het Circus. Op den terugweg dacht August niets anders dan aan de belofte don meester-smid, dat hij tegen rije inwoning het handwerk mocht Zijn door het wijndrinken buiten- opgewekte fantasie zon en de zonderlingste toekomsl- tlfoomen. De heele wereld zou hij met zijn .-uzenkracht eenmaal uil haar voegen chleii. Daden zou hij volbrengen, «nats er sinds den Gehoornden Sieg- 'icd niemand meer geleverd had. ii.losgekomen, lei August het stuk •pek, dat de tante hem had meege- "tven op tafel. De vader mopperde er zijn lang wegblijven. August keek ten vader aldoor met strakke oogen sprak niet en geeuwde maar. Daarbij steeg den vader een wa •vijnlucht in het gezichtHij wendde b lot zijn vrouw en zeide .Marieke, ik geloof, dat de jongen mken is." .Oro-n-ken," stotterde de zoon, .dronken V neen, lollig, niet waar vn, lollig, niet waar?" "ij was inderdaad meer vermoeid in beschonken. lu. nu, ook goed!" antwoordde de vader, als gij 't meent, dan zijt gij dronken, ga maar heen en gauw r je bed." August ging, doch een oogenblik later stond hij onder het deurraampje voor de kamer der ouders. „Moeder" zei hij. „Vader gelooft het van mij misschien niet, dat ik in Mariënborn bij den smid zijn aanbeeld met ééne hand driemaal heb laten opspringen. Geloott gij het misschien ook niet?" Bij deze woorden blies hij zijn kaken op, balde de rechterhand tot een vuist en deed onder heftig proesten en steunen allerlei zware hefbewegingen, als had hij werkelijk een aanbeeld op te heffen en hield dit met eene hand los in de ruimte van zich af. Vader n moeder lachten en antwoorddei Ja. ga nu maar naar je bed. Wij gelooven van avond alles." Tevreden maakte de klerk weer rechtsomkeert en ging. Indien hij de kamerdeur niet heftig had dichtgeslagen, dan hadden de ouders nog de in volle overtuiging geuite verklaring kunnen hooren„Ik ben wel zoo sterk als de Gehoornde Siegfried, ik!" De huisknecht Grosz was op den vroegen morgen van Pinksterzondag zeer goed geluimd hij zoowel al zijne kinderen. Zelfs de morrige Liesbeth klaarde een beetje op. De vader bracht orde in zijn woning, zoodat er alles frisch blinkend en blank uitzag, toen de familie uit Mariënborn kwam. Gedurende het heen- en weer- gaan van dit huiselijk werk zong hij lustig „Kinderen ten doope, dat is derschoon." Op deze voorstrofe van den vader iel het koor der kinderen in „Ei, wat is dat schoon! Ei, dat schoon!" Weliswaar was voor de kraamvrouw die drukte in alle vroegte niet at te zeer gewenscht, en als zij ongeveer voor den twintigsten of vijfentwintigsten keer de verzekering gehoord had, dat het kinderen ten doophouden zoo wonderschoon moest zijn, riep zij tol de zangers dat zij hun stemmen een beetje zouden temperen, gedachtig het spreekwoord, dat de vogeltjes, die zoo vroeg zingen, door de poes gevangen worden. Na deze opmerking werd het werk met iets iets minder leven, doch daar om niet minder vlijtig voortgezet, en spoedig glom alles in teestelijken glans. Toen de familie kwam. wist zij de vlijtigen niet genoeg te prijzen en hunne monden stonden niet stil, zoo lang tot de tweelingen gebaad en in de babykleeren gestoken waren. Toen zij zoo frisch in't witte linnen gewikkeld neerlagen in de wollen ge haakte jakjes, doopgeschenken van de firma Lotz en Soherr, met blauwe lintjes versierd, kwam Ernst met een geel en een rood zijden sigarenbandje binnen en gaf dit aan de baker. Zij vroeg verwonderd, wat ze daarmee doen moest. Dat is toch niet zoo moeilijk te raden, antwoordde de bedachtzame Ernst.Daar het eene knaapje juist lijkt op het andere, kan men in deze kleertjes niet meer onderkennen wie Jan, en wie als Baptist gedoopt werd. Daarom zou de baker aanstonds na den doop het eene het roode lintje, het andere het gele om het armpje bindenals er dan maar weer geen vergissing gebeurde wie van beiden het roode en wie het gele gekregen had. Zoo maakte Ernst hierover zware zorgen, en vond nog niet eens instem ming met zijn voorstel, want de ande ren lachten inplaats van het geval zoo ernstig en gewetensvol op te nemen. Evenwel kwam hij ook niet met zijn hoofdmotief voor den dag. Zijn kame raden hadden hem namelijk gezegd, dat het meestal gebeurde dat van twee lingen er gewoonlijk één stierf. Wan neer er nu een van zijn kleine broertjes sterven moest, wie kon dan met zeker heid zeggenJan is gestorven of Baptist is gestorven, waar beiden toch zoo geheel op elkaar leken als het eene ei op het andere? En zou men dan niet den nog in leven geblevene een groot onrecht aandoen, wanneer men hem met den naam aansprak van hem, die zoo dom was, te sterven Doch ze schenen het niet te kunnen begrijpen, want zij lachten maar, zooals gezegd. En daarom steeg Ernst een groote droefheid uit de ziel naar de oogen. De baker, die een goed hart had, zag het en wilde den jongen geen ver driet doen, waarom zij ook beloofde zijn raad op te volgen, die werkelijk niet te minachten was. Dan was Ernst weer tevreden. Om elf uur, na de Hoogmis, zou de kinderdoop in dc St. Stephanuskerk plaats hebben en kort na dat uur arriveerde ook de oom uit Mariënborn. De baker pakte de beide doopelingen in een draagkussen, hing daarover tot ontzetting van Ernst, die voor ver stikkingsgevaar vreesde, een witten gestikten doopdoek, en ging dan naar de kerk. De baker droeg de doope lingen op den arm, rechts ging de peter, links de achtmaal tot vader uit geroepen Grosz, in volle eerbiedwaar digheid. De heele Goudsbloemstraat stak de hoofden uit het venster e.: keek het drietal na, dat er eigenlijk vijf waren, want tweelingen waren zelfs in het kinderrijke Goudsbloemkwartier eene zeldzaamheid. 'sMiddags was er een klein familie feestje. Met een handbeweging over de hoof den zijner kinderschaar zeide de Mariënborner Eigenlijk hoef ik nu geen kinder doopfeest te geven, want ik heb er genoeg! Maar dat was niet zoo erg. Want als men van de procuratiehou ders der Firma Lotz en Soherr zes flesschen kinderdoopwijn cadeau krijgt en van winkelier Krost een pond koffie, als bakker Gieser bovendien de vrien delijkheid heeft voor het doopmaal de koeken gratis te bakken uit erkente lijkheid voor het vele broodverbruik, dat zich met betrekking tot de nieuwe monden nog vermeerderen zou. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1935 | | pagina 1