Amersfoortsche R. K. Spaarbank Allerlei Parochie van den H. Ansfridus, Amersfoort verzekerd overeenkomsHg - --------- bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkracmens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemen met bronvermeiarng de:grote VOLKSRETRAITE-PILM. (Ie Acte, le Tafreel) „voldaanheid". Tevreden en voldaan zette de priester met beelden - zijn dierbare parochia- broeders niet, ze vloeken, zetten de zich neer. nen gezien in de overgevulde kerk. mensen af", of „als ze naar de kerk Na volbrachte arbeid was 't rusten Mensen, wier zielen als bloemkelken geweest zijn, stappen ze de kroeg in" zoet, voor iedereen, óók voor heeroom, openbraken voor de dauw van Gods Allerlei opmerkingen kreeg hij te slik- Wat was het weer vol, tjokvol ge- goedheid en liefde. ken. En vaak hij wist het maar al weest in 't Lof ter eere van 't H. Hart. Was het wonder, dat hij de verant- te goed stak er veel waars in. Stonden ze niet tot in de gangen loe? woordelijkheid, die hem als herder zoo Sleurmensen, geestelijke slappèlin- Kringelend stegen de zware blauwe zwaar kon drukken, wat minder zwaar gen, schijnheiligen, plichtvergetenen rookwolken uit de lange goudsche-- ging voelen? Hij kende zijn pappenheimers. Zij wil- sigaren werden schaarsch in de crisis- Gezonde zielen, mediteerde hij ver- den ook wel anders, zij hadden het tijd omhoog en sloegen stuk tegen der, geestelijk gezonde zielen, die uit heeroom zoo dikwijls beloofd, lamp en plafonds. Was het niet als de devotie tot het H. Hatt de kracht En vergoelijkend kwam het in hem een beeld van 't gebed, dat weer was puurden, om op fabriek, kantooi, werk- op: „Voor de een is liet moeilijker dan opgewolkt als een wierook naar Gods plaats of in de winkel te leven, zoo- voor de ander". Vallen en opstaan, troon? als het Christenen betaamt. Mensen in nieuwe voornemens, meer ijver, lang- ln vier huisgezinnen had hij deze zorgen, mensen in druk, maar kranen, zamerhand weer verslapping! Hij kende week de intronisatie verricht en voor wier schouders de zware last van leed de verschijnselen. De biechtstoel kon de komende dagen waren er al weer. en tegenspoed nog konden torsen. er van spreken. Het was alles of niets, meerdere afgesproken. Mocht hij dan niet voldaan zijn eb en vloed, duister en licht, dood Zeker, het geestelijk leven groeide. En dan die jeugd 1 Goddank, verrijzenis. Bij dezen was het een wen- Hlj mocht tevreden zijn en voldaan, ze was nog talrijk en goed georgani- den en draaien, al maar door. Waarlijk, Gods genade rustte zicht- seerd. Zaak was, haar te houden, haar Maar Ms ze dan nog maar op baar op de parochie. De stormen des te binden. juiste moment hun draai namen naar tijds lieten haar niet onaangetast, hij Lelies van onschuld, meisjes, jon- de gelukkige eeuwigheid. De goede merkte het bij zoovele gelegenheden, gens, onschuldig en ongerept. Uitver- God zou ook hèn een handje helpen. Maar toch, de parochie deed hem korenen! Mannen en vrouwen van Over 't algemeen was hij tevreden, denken aan dat woud, waarop de stavast, van durf, van plicht. voldaan. Klinkt het lied van Gods on- zwiepende rukwinden vruchteloos losmetelijke barmhartigheid niet krachti- beukten. De boomen dat waren zijn Natuurlijk waren niet allen zoo. Had ger, naar mate de zonde grooter parochianen bogen de kruinen tot hij zich dezer dagen nog niet geërgerd Een troostende gedachte elkaar, staken de koppen bijeen, zich aan die mond-vromen, die wel ter kerke moed en standvastigheid toefluisterend, kwamen, lichtjes branden voor hunne In het 2e tafreel der eerste acte zullen Met welgevallen bleef z'n blik een beeldjes, maar die ergenis gaven door we zien, hoe het spel van licht en wijle hangen',op de pasgeplukte bloe- hun gedrag? donker zich in zekeren zin ook in 't men, die op de tafel naast hem ston- Wat moest hij het niet vaak horen priesterhart voltrekt, hoe het gevoel den. Wat waren ze al prachtig uitge- bij huisbezoek„eerwaarde, huichelen van voldaanheid plaats gaat maken voor komen! kan ik niet," of: „die zo dicht bij de sombere stemming en bittere teleur- Zöó ook had hij hij werkte graag preekstoel zitten, zijn vaak de ware stelling. Marius Blok, viool Henk Ramselaar, klavier. Zondagmiddag gaf dit duo een po pulair concert in het paviljoen „de Slichtse Heuvel". Reeds drie maanden na hun eerste optreden in Amicitia brachten de heeren een totaal nieuw en geenszins gemakkelijk programma, Deze haastige manier van werken is niet zonder invloed gebleven; in de Frühlings-sonate van Beethoven was de homogeniteit verre te zoeken, als mede in groote gedeelten van sonate op. 13 van Fauré. Het best was de heerlijke sonate van Franck, meeslee- pend van zangerigheid en geestelijke verhevenheid. Blok gaf hier vooral prachtig senoor spel. Brahms' Meister- singersonate op. 100 bleek, in afwij king van den gewonen regel, zeer toe gankelijk zij was inderdaad amabiiis, Ramselaar's spel heeft gewonnen aan bescheidenheid waar dit noodig is- Voor hem verwachten wij goede resultaten van deze samenwerking. Blok dient zijn techniek te voltooien: in zetten zijn nog tastend en snijdend van toon. vlugge passages zijn nog halsbrekend. Zijn artistiek voelen is echter van voornaam gehalte. Wanneer beide toonkunstenaars ruim den tijd nemen, flink naar elkaar toewerken, geheel bij elkaar zich gaan aanpassen, dan zullen muziekliefhebbers nog me nige middag of avond van de muzi kale prestaties dezer stadgenooten kun nen genieten. Deze uitvoering was niet van minder kwaliteil dan de eerste- de volgende zal ongetwijfeld beter zijn Het paviljoen was goed gevuld er bleek een uitstekende muzieksalon. Het publiek was dankbaar voor het ge- bodene. J. Ernstige Autobotsing. Op den Utrechtscheweg stond een auto rechts van den weg om gerepa reerd te worden. Een vrachtauto na derde met snelle vaart van de richting Utrecht en botste daar ter plaatse na bij Kinabu tegen een van tegenover gestelde richting komende luxe auto. De botsing was zoo hevig dat de car- roserie van de vrachtauto werd weg geslagen, terwijl de luxe auto totaal werd versplinterd. Een inzittende dame werd zeer ernstig verwond per bran-(Bij de rondvraag werd ter sprake ge- card naar de Lichtenberg vervoerd, bracht het venten met het opschrift: terwijl een inzittende heer, na uit zijn Steunt het blindenwerk, daar het te .„„iiia tn -riin vprlnQt pvpn-hptwiifelen valt of dit vpntpn ipta mpt OPGERICHT IS JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 - TELEFOON 1783 - GIRO No. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG van 10 tot 11 uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding 3%,% gSpaarbusjesInleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat 'onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. zwaar gewond naar genoemd Ziekenhuis werd overgebracht. Hun toestand was zeer zorgwekkend. De bestuurder van de luxe auto en van de vrachtauto kwamen met lichte ver wondingen vrij. De luxe auto was af komstig van de garage Vogel uit Utrecht. Het tramverkeer ondervond belang rijke stagnatie, daarjde luxe auto op de rails was geworpen. De Amersfoortsche Kunstkring zal 30 Maart a.s. een excursie houden naar de nieuwe St. Joseph Kweek school te Zeist, gebouwd door archi tect Maas. Voorts zal op 6 April een excursie worden gehouden bloemententoonstelling te Heemstede. Handel en Nijverheid. Maandagavond had een ledenverga dering plaats van Handel en Nijverheid onder leiding van den heer C. van Ommeren. 6 leden werden geïnstalleerd. Door den voorzitter werd een woord van nagedachtenis gewijd aan het over leden lid B. J. v. d. Werd. B. en W. is gevraagd een commis sie te benoemen ter besludeering van het vraagstuk inzake aanbouw van win kelpanden, zonder dat er gegadigden voor zijn. Medegedeeld werd dat de voorzitter van de Jeugdherberg zal spreken over de voor- en nadeelen voor den middenstand van de leugdherberg. Besloten werd de leden een kaart te doen toekomen om in den winkel op te hangen „Koopt bij den Middenstand". steun voor de blinden te maken heeft. Bij het hoofdbestuur zal aandacht deze zaak worden gevraagd e:. e1 tueel vaste reclameborden te doen krijgen om bedrog te voorkomen. Uit den Omtrek Achteveld Op den te Amersfoort gehouden bakl- beter-brood-wedstrijd behaalde H. Schouten een 3e prijs. Baarn Father B. de Ruyter. Father B. de Ruyter zal na een af wezigheid van 10 jaar wederom terug- keeren uit zijn missiegebied in Engelsch Indid, Baramula. Den eersten April hoopt de Eerw. Missionaris in Marseille aan land te gaan, zoodat hij naar alle waarschijn lijkheid Paasch-Zaterdag in Baarn zal arriveeren. Burgerlijke Stand. Geboren Arnoldus Cornell's, z. van A. G. H. Ernst en G. A. Verboom.— Theodora Antonia, d. van G. v. Wij nen en A. C. v. Norren. Cornelia osina, d. van W. J. v. Calmthout en 2. B. C. Ph. v. Ek. Hermanus, z. van H. v. Rouwendaal en M. J. Smits, Ondertrouwd Th. Stroo en G. Hars kamp. GetrouwdJ. J. v. Nieuwkasteel en J. Koffrie. R. A. v. Braam en H. Hartog. H. Brandt en M. C. Brandt. OverledenM. II. Zelders, wed. van 1 M. Cramer, 86 j. jannigje Zondag, 44 j, H. Walet. echtg. van G. Smit, 61 j. Barneveld Bij de stierenkcuring waren aange voerd 36 stuks. Goedgekeurd werden de stieren van de volgende eigenaars: Wed, A. Bloemendaal, EsveldC. Schimmel: W. Boekhout; G. Bouw; L. J, v. Wieringen, Achterveld; B. v. Dijk, de ülindG. J. Davelaar, G. v. d. Brink; Fam. Floor, Wed. G. Soe- tendaal, Esveld; G- v. d. Top. Nli kerk De crisis-rundvee-centrale heeft op de veemarkt slechts 44 runderen over genomen. Leusden Geboren Hendrika Johanna, d. van M. v. d, Pol en H. R. Greefhorst. Willem, z. van G. Hienekamp en W. J. Klei. Stoutenburg GeborenMelis Adriaan, z. van W. v. Dijk en M. v. Maanen. Soest Het aantal kiezers bedraagt 8761, ge rechtigd voor de Kamerverkiezing, terwijl 8005 van hen mede gerechtigd zijn voor de Statenverkiezing en 7810 van hen stemgerechtigd zijn voor de Statenverkiezing en 7810 van hen stem gerechtigd voor de gemeenteraadsver kiezing zijn. De ruim 70-jarige Vuurens is bij het per rijwiel oversteken van de straat, door den motorrijder Schothorst aangereden. V. werd door de motor meegesleurd. De motorrijder kwam terecht tegen een boom. De laatste kreeg een paar lichte schaafwonden aan het hoofd. De oude heer liep een gecompliceerde schouderbreuk, een hoofd- en een been-kwetsuur op. Hij werd per ziekenauto naar het zieken huis te Amersfoort vervoerd. Onder groote belangstelling had de begrafenis plaats van H. Pieper, hoofd der Maria-school in de parochie van Soestdijk. Om half 9 werd de ge zongen Requiem-mis opgedragen door Pastoor Pieper, broeder van ledene. Veenendaal Door onbekende oorzaak ontstond Zondagmorgen brand in een der fa briekspanden van de Veenendaalsche Stoom-Spinnerij en Weverij. Het ge bouw waarin een band-weverij was gevestigd, brandde uit. De naast gelegen rubber-afdeelingbleef gespaard, zoodat de stagnatie in het bedrijf be perkt bleef tot de bandweverij en alle afdeelingen konden doorwerken. Alles was op beurs-polis verzekerd. KERKELIJKE diensten. inhoud dezer ZATERDAO Biechlhooren vanaf 4 uur. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en8», Amerutoort. PAROCHIEKERK ST. FRANC1SCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand uo. 31. Telefoon 730. WOENSDAG c 7 uur Lof ter eere van St |osepn. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 'sAvonds opening der H. Missie. overleg met de Paters zal er 'sna- 's middags geen gelegenheid worden ge boden om le biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. WOENSDAO Half 7 Sl. |ozef-Lof. VRIJDAG Half 7 Kruisweg. ZATERDAO Gelegenheid om te biechten om 3, 5. 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Binnenland Stille Omgang. De tweede nacht van den Stillen Omgang te Amsterdam, is door aan merkelijk beter weer begunstigd dan de eerste. Het was een prachtige voor jaarsnacht, windstil en zacht. Alleen hierin verschilde de tweede nacht van den eersten. Toen was de deelneming overweldigend, ook dezen Zaterdagnacht was zij het weer. Hij was het verleden jaar en het jaar daar voor en vele jaren geleden. Hij ver- rastte elk jaar door haar grooter om vang en thans is het aantal dergenen, die jaarlijks den stillen bedetocht door Amsterdam naar de Heilige Stede vol brengen, reeds tot de honderdduizend genaderd. De bisschoppen van Haarlem Roermond trokken in den stoet n Ouitsch. Duitschland heeft dezer dagen ge broken met het verdrag van Versailles waarmede de groote wereldoorlog werd besloten. Krachtens de bepalingen van dil verdrag, moest al wat er aan oorlogs tuig in Duitschland restte, worden vernietigd. Aa- die bepalingen heeft Duitschland voldaan, Het heeft bovendien schade loosstellingen in geld en goederen strekt tot bedragen, die het uitgeputte land totaal verarmden. Hitier, de leider van de Duitsche natie, meent, dat het nu uit moet zijn i eischt voor zijn land het recht op, eer een weermacht te formeeren. Besloten werd den algemeenen dienst plicht weer in te voeren. Er worden 12 legercorpsen gevormd, elk van drie divisies. De organisatie dezer weer macht zal perfect worden. In het vredesverdrag was geëischl, dat Duitschland moest worden ontwa pend, om daarmede de mogelijkheid! voor een algemeene ontwapening te verschaffen, d.w.z. er werd daarmede beweerd dat slechts in de bewapening Duitschland de grond voor de bewapening der andere landen was ge legen. Terwijl echter Duitschland aan den eenen kant, zijn ontwapenings-verplich- tingen heeft vervuld, bleef de vervul- PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG 'sAvonds 7 uur Lof ter eere van di H. Jozef. 'sAvonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Half 5 uitstelling van het Allerheiligste. 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 'Geen biechlhooren. sAvonds 8 uur opening der H. Missie. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. HENR1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158, WOENSDAG Om 7 uur Lof. VRIIDAG 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor In 4de leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uu half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFR1DUS. lacob Catslaau no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558. WOENSDAG 'sAvonds 7 uur Lof ter eere vai Jozef. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAO Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. De H. Missen zijn deze week o half 8 en 8.10. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Om 6 uur Lof ter eere van den H. |oseph. VRI|DAG Om 6 uur Kruisweg en Lof met Rozen hoedje. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Half 8 1ste H, Mis. r üez. H. Mis, Na de H. Mis Kruisweg. 9 en 10 uur catechismus op de scholr 6 uur Lof ter cere van den H. Joj DONDERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de schol ZATERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 3—6 uur Biechthooren. 6 uur Kruisweg en Lof. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat, WOENSDAG. 7 uur St. Joseph-Lof. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—8 uur gelegenheid om te biecbk 7 uur Lof. Deze week de II. Mis om 8 NIIKerK PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor: R. J. B. Flipse. Ilolkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van hall tot half 7. In de week de H. Mis om half 8. Raadpleeg deze Kort agenda. De bestuurders der Katli. organlsatii worden dringend uilgenoodigd tijdei den duur der 11. Missie in de parochit an St. Franciscus Xaverius en O. I Vrouw, geen ledenvergaderingen samenkomsten te beleggen. DAGELIJKS geopend de Kath. Ope» bare Leeszaal en Bibliotheek'aand Nieuwstraat no. 24. Kosteloos lot gankelijk voor alle personen bova 18 jaar. Het Museum Flchite aan den Weü singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woeni dag van 7 8 uur, Vrijdag van H tot II uur, Zondag van 12 tot 1 ui VRIiDAG 22 Maart. 8 uur in St. Jozef, ledenvergaderïfl van den R. K Bond van Spoorweg personeel. ZATERDAG 23 Maart. Aanvang II. Missie in de parochk St. Franc. Xav. en O. L. Vrouw. ZONDAG 7 April. Filmvoorstelling in de Valk doordt spelers van Obcraininergau. MAANDAG 15 April. Vergadering der Centrale Katholiek Amersfoort. kant achterwege. Dat wil dus zeggen: de voormalige overwinnaarsstaten hebben zich een zijdig aan de verplichtingen van het verdrag van Versailles onttrokken. En in Engeland, èn in Frankrijk België heeft men de bewapening steeds hooger opgevoerd. Voor den wereldvrede wordt de toe stand wel ongunstig. Een 50-jarige dame, die met haar dochter in de Damstraat te Utrecht liep te wandelen, zakte daar plotseling dood De slagers te Eibergen zijn door den burgemeester allen uitgesloten van den verkoop van regeeringsvleesch in bussen, bestemd o.a. voor werkloozen. De reden hiervan is, dat een der slagers aan familie en vrienden een diner heeft gegeven, waarbij voornamelijk „regeeringsvleesch" werd genuttigd. De gemeente zal nu zelf de distributie ter hand nemen. Te Rotterdam is men op hel spoor gekomen van malversaties, die gepleegd zijn door een hoofdcommies van het Gasbedrijf. Deze heeft kans gezien een bedrag van f12.000.aan steekpenningen te innen. ^inschrijvingen van hel gemeen- benarde positie te zijn verlost, even-betwijfelen valt of dit venten iets met M. J. v. Grafhorst en J. G. D.| ling der verplichtingen van den anderen telijk Gasbedrijf voor groote werken was het zijn laak de inschrijvingsbil- jelten te openen. Hij droeg dus kennis van het laag ste bedrag waarvoor was ingeschreven en dit bedrag verzuimde hij nooit dooi te bellen aan een relatie, die dan iet! lager inschreef en meestal met de op dracht ging strijken. Te Kortenhoef is een 44-jarige ar beider door een omgevallen heistelling getroffen en doodclijk gewond. Te Arnhem geraakte een tramwagen met den beugel in de ophanging van de stoomdraden verward. Een zekere Enkhof klom op het dak van den wagen om den beugel vrij le maken. Hij kwam daarbij in aanraking met een draad, die onder stroom stond, met 't oevolg, dat hij van den wagen op de straat viel. De gezondheidstoestand van Koningin-weduwe Elisabeth van België wekt bezorgdheid. In het postkantoor te Oostzaan was uiteen trommel een bedrag van f800 ontvreemd. De verdenking viel op den zoon van den kantoorhouder, die te Krommenie werd aangehouden en het geld nog in zijn bezit had. Het Nationaal Crisiscomité heeft dil r voor steun (kleeding, schoeisel, dekens enz.) f 3.250.000 beschikbaar.

De Eembode | 1935 | | pagina 2