„NIEUW PARIJS" Communie- Geschenken NIEUWE SCHOENEN VOOR 'N NIEUW TAARGETIJDE C. H. VAN DOORN ZOON Beelden - Rozenkransen Kerkboeken - Missaals Jeugd-Missaals Door een speciale overeenkomst met enkele der voornaamste fabrieken zjjn wjj er in geslaagd in onze VOOR [A ARSCOLLECTIE een aantal ZEER APARTE MODELLEN op te nemen, welke U nergens elders zuil aantreffen EXCLUSIEVE DESSINS met een UITSTEKENDE PASVORM uitsluitend in de goede kwaliteiten en voor zeer matigen prjjs. Mogen wjj op Uw bezoek rekenen Ook voor Uw smaak hebben wjj iets? TELEFOON 219 UTRECHTSCHESTR. 9 Langestraat 35 Telefoon 308 Na de stemming. De stemming voor de Provinciale Staten liep hier zeer kalm af en had een rustig verloop. In totaal werden 18724 geldige stem men uitgebracht, en wel op: 1. Kath. Democraten 610 2. Communisten 215 3. Christelijk Historischen 193t 4. Vrijheidsbond 1311 5. Rev. Soc. Arb. Partij 279 6. Sociaal Dem. Arb. Partij 7. Boeren en Middenst. Partij 32 8. Vrijzinnig Democraten 9. Staatkundig Oereform. 10. Christen Democraten 11. Kath. Staatspartij 12. Mussertianen 13. Anti-Revolutionairen Verkoop. Ten overstaan van not. ]oh. Knop pers werd geveild Perc. 1. Woonhuis Kruiskamp 120, I, v. d. Muts f2850.—. Perc. 2. Woonhuis Muurhuizen 155a 4940 Perc. 5. Grond achter perc. 4, perc. 4 en 5. J. v. Burken f 12100.—. Perc. 6. Woonhuis MatthiasWithoos- straat 39. uit dejhand verkocht. Sluiting „Honk" der R.K. werkloozen. Na gedurende de wintermaanden veel goed en nuttig werk verricht te hebben, werd Woensdag het ontspan ningslokaal, of te wel „Honk" gesloten. Dit gebeurde op een eenigszins offi- cieele wijze, zoodat uitgenoodigd waren, bestuur R. K. Werkliedenvereniging en eenige Heeren Geestelijken. De honkleider, de heer Korndewal, bracht dank aan de bezoekers van 'i honk voor de medewerking steeds ondervonden, en spoorde hun aan steeds oog en hart te richten tot de Moeder van Altijddurenden Bijstand en de patroon der werklieden St. Jozef, zeker zullen zij ons in deze droeve, tijdsomstandigheden niet verlaten. Een bijzonder woord van dank was zeker op zijn plaats, jegens den Wel- eerw. kapelaan van Straelen voor d< lessen aan de werkloozen gegeven. Het lid der Prop. club „De Kath. Werkers", den heer Schools had zich zeer verdienstelijk gemaakt, om steeds te zorgen voor een voldoend aantal prijzen voor de gehouden wedstrijden (kaarten, enz.). i Verder werd dank gebracht aan de organisaties, die door '.tun bijdrage iets gedaan hebben om 't lot der werk loozen een weinig te verzachten. Aan 't bestuur der R. K. W. V. werd dank gebracht voor de goede zorgen, steeds was daar, na een gang naar het stempel-lokaal, een kop koffie of thee aanwezig- Tot slot dankte de honkleider alle Mkende bij onbekend,geversvoorta bijdragen. Een bestuurder der R.K.W.V. richtte zich met een kernachtige toe spraak tot de bezoekers, waarnt heer Mulder het woord verkreeg. Er was n.l. een comité gevormd uit de werkloozen, dien bij monde van Mulder, hun dank uitspraken voor al wat voor hen gedaan is. Een bijzonder woord van lof voor den honkleider, den heer Korndewal, Schools Pijpers was ook hier op zijn plaats. Uit erkentelijkheid werd aan genoem de heeren en mej. Pijpers, als blijk van waardeering een kleine verrassing uitgereikt. Na een dankwoord werd „'t Honk" voor dit seizoen, met den christelijken groet gesloten. Wijdingsavond. Een goede traditie getrouw had de Remonstrantse Gemeente Dinsdag avond andermaal een wijdingsavond belegd ter overweging van het H. Lijden. Medewerking werd verleend door de sopraanzangeres Sophie Haase-Piene- man en den tenor Evert Miedema. Gerrit van den Burg, bespeelde hel het orgel. Ter afwisseling en inleidend op de liederen, las Dr. Miedema enige zee mooie gedichten voor uit de bundel Christofoor, samengesteld door Roel Houwink. Het was een probate manier om de vereischte sfeer te scheppen, Sopraan en tenor zongen afwisselend een aantal zeer zorgvuldig samen- gelezen, passieliederen van Joh. W. Franck, Bach, Handel. Scarlatti en Rchubert. De prachtige liederen werden zeer stijlvol, mooi van voordracht ten gehore gebracht, waaraan enige on effenheden in stemvorming, vooral in het hoge register, geen ernstige afbreuk deden. Een duet uit het Stabat Mater van Schubert, waarmede de bijeen komst gesloten werd, gaf een keurig staaltje van samenzang te genieten. Gerrit van den Burg zorgde voor een precieuse, kleurijke begeleiding en een tweetal stemmige interludiums. Het kerkgebouw aan de Heerenstraat was geheel gevuld met een zeer aan dachtig luisterend publiek. G. J R. K. Werkliedenvereeniging Parochie „St. Henricus". De maandelijksche ledenvergadering werd geleid door den heer P. Beaufort, die de talrijke aanwezigen van harte verwelkomde in 't bijzonder den gees- telijken adviseur Pastoor Hooijman, die door zijn trouw bezoeken van verga deringen en bestuursvergaderingen, zijn belangstelling en medeleven toont met de afdeeling en den heer Kruijver, die heden enkele declamatie's ten gehoore zal brengen. De aanwezigheid van vele leden is een bewijs dat ge meeleeft met uw afdeeling en tevens dat de oprichting van deze afdeeling nood zakelijk was. Op deze vergadering zal voorzien de rechte man op de rechte plaats zal worden gekozen. De voorgelezen notulen van Secre taris Kloosterman werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat de Spaarkas centraal blijft doch dat er voor deze parochie een gelegenheid wordt open gesteld om's Zondags van 12 tot I uui hun spaargelden Ie beleggen of gelden kunnen innen. Het bestuur zal met drie leden van het Soesterkwarlier worden uitgebreid. Het is de wensch van eenige leden om parochieel de Eucharistische Kring op te richten. Het bestuur zal alles doen om deze oprichting te bevorderen. Het bestuur wil trachten de leden vergaderingen geanimeerd te maken en zoo mogelijk leden een propagan- dawoord Ie doen spreken. In de vacature A. van Opijnen werd met meerderheid van stemmen gekozen de heer J. J. de Kruijff. Den heer Opijnen werd dank ge bracht voor zijn werkzaamheden ais bestuurslid verricht. Gebleken was dat hij een goede werker is in de Kath. Arbeidersbeweging. Door den heer Kruijver werd op treffende wijze gedeclameerd „Kruis- spreuk" van Multatulie en „Goe-Vrij- dag" van Guido Gezelle. Het beschermfeest van St. Joseph zal door de afdeeling op bijzondere wijze worden gevierd den derden Zon dag na Paschen. 's Morgens 7 uur H Mis met algemeene H. Communie onder de Mis, daarna gemeenschappelijk bijt, waarvan Pastoor Hooijman voor dit eerste plan de kosten op zich nam wat een applaus uitlokte van de aan wezigen. 's Avonds heeft een gezellige feestavond plaats in het gebouw. De leden zal een circulaire worden thuis- gezonden met een strook, welke vóór of den 2en Zondag na Paschen moet zijn ingeleverd voor deelname aan het ontbijt. Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia,d. v.J. P. de Wilde en W. v. Wageningen Dirk, z. M. Dijkhuizen en B. v, Rouendal Hendrika Johanna, d. v, A, Heijman en W. Hentenaar Leida Anna, d. v. H. Veis en J, Vane, Gehuwd: P. J. Liefrinck en M. E. Cameriing Heimoncl. Overleden: Justus Houthuijse, 68 j. echtg. v. J. Lak Johan de Wal, 78 j wedn. v. M. R. Oldenbanning Johan G. Jager, 52 j. Geboren: Karei, z. v. K. O. Tromp en H. de Winter Hendrik, z. v. G. de Winter en S. W. v. Oostveen Gerrit, z. v. D, Kamerbeek en A. Went- zel Melia, d. v. W. Cozijnsen en T. v. Garderen Wilhelmina, d. v. F. J. v. d. Neut en C. H. Bakker Maria Therésia, d. v. S. v. de Klas horst en A. H. Werij Mathijs Jo hannes Karei, z. v. S. Rosier en M. A. M. Mintjens |ordanus Lamber- tus, z. v. W. Eijbergen en C. Schut Marjolijnlje, d. v. E. Daams en H. ten Brinke Gijsbert, z. v. H. J, Aartsen en A. M. Veer Marianne, d, v. M. W. Zandbergen en M. A, v, Dofden Albertus Johannes Cornells, z. Welling en W. A. v. d Berg Johannes Gerardus, z. v. J. G. Daams i T. J. Mast. GetrouwdJ. W. F. Bakhuis Wiegman H. Ruitenbeek Kleijer J. A. Leemrijse en M. C.l B. Jansen H. v. Donkelaar en H. Keesenberg L. T. Lagerweij en H. J. Janszen J. B, Mutsers en M. Bek bergen - J. Lohmeijer en J, te Kulve. Overleden: H. Pereboom, 84 jr., on- geh. M. M. Schoonman, 48 jr., echtgen. v. A. B. v. d. Klein M. v. d. Berg, 37 jr., echtgen. v. R, v. Dus- schoten P. Kunst, 89 jr. Door de politie zijn bij winkeliers aan den Soeslerweg hoeveelheden sterken drank in beslag genomen, om dat deze geen verlof voor verkoop hebben. Daar het Soesterkwarlier geheel wordt drooggelegd, neemt de clandistine ver- Parochie van den H. Ansfridus, Amersfoort Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid dtr Redactie.) DE GROTE VOLKSRETRAITE-FILM. (Slotapotheose). Filmen in de goede week? Waarom niet? Het ligt er maar aan wat er geboden wordt. Een volksre- traitefilm gaat immers altijd! Al was het op den goeden Vrijdag. Al draaiende zijn we dan langza merhand aan 't einde van onze geeste lijke rolprent gekomen. Aangename en minder aangename taferelen zijn op het witte doek van dit blad verschenen. Hadden we ze niet zoo uit het leven genoman? Met recht en reden kunnen wij zeg gen, dat de parochie van Sint Anstried wekenlang is geweest als „het dorp aan de rivier", zoals Anton Coolen zijn laatste pennevrucht doopte, de „paro chie aan den stroom van Gods ge naden". Wie maar wilde kon er overvloedig uit scheppen, kon de akker van zijn geloof er mee besproeien om bloemen te kweken in grote verscheidenheid Er is gewerkt, onvermoeid gearbeid in den wijt,, ard des Heren. En met gevolg! Veel sirijds werd gestreden, maar ook veel gebeds gebeden. Wie zou hier niet van overtuigd zijn? Heel wat onkruid zal gewied zijn. Bloemen, slap van stengel, hieven zich door hernieuwde kracht des geloofs weer overeind om hun harten te rich ten naar de Zon van eeuwig leven, Er werd geploeterd, gezwoegd in onzen parochietuin. Hij ziet er thans keurig uit! Sint Ansfried kan zijn Pasen vieren I Hier en daar bleef wel een sprietje zitten. Och ja! Kweek, van die echte taaie kweek, die wegschuilt (achter allerlei voorwendsels), voortwoekert onder den grond (het drijfzand den toegang der genade at, duwen een Brop in de leiding van Oods Liefde, ongerstakers zijn het! Voor het kostelijkste, dat hun ge boden wordt, sluiten ze hunne harten toe, totdat ze van honger vergaan. Ze verkiezen verder te leven in hun eigen zondige sleur van belangeloosheid, van onverschilligheid enz totdat het karre- spoor van de sleur zó diep gaat wor den, dat het hun wordt tot een graf. Toch zullen we voor hen blijven bid den, totdat, God geve het ooi zij zich weer mogen wentelen op de polen der waarheid. Gelukkig mogen we hèn wel prijzen, die zich zelf in God en God in zich zelf weervonden. De zegepraal over zich zelf was wel de grootste, de mooiste die men zich denken kon. Het geweien is weer de bevelhebber hunner ziel. Oordeel en verstand diens ondercommandanten. Ze willen weer luisteren naar de bevelen van dat ge weten, overgebracht door oordeel en versland. Zij hebben de enige leiding verkoren, welke de vesting van liet goede zal innemen, veroveren stormen derhand Volhouden is nu het parool Soldatenleven is een hard leven ook de ziel, die zich onder de tucht van het geweten stelt, heeft het niet gemakkelijk. Maar als zij volhoudt en moedig dooizet, verwerft zij de Zegekroon. Die geestelijke „Ausdauer" zul! we morgenavond bij de plechtige dank- liulde en toewijding der gehele Sint Anstried-rarochie aan dc Moeder van Altijddurende Bijstand, met aandrang vragen. önwil en ónverstand) bleef misschien i En dan, als een overheerlijke be- non zitten. De heste hovenier staat hier kronine van de zeeenriike tiid dei nog zitten. De beste hovenier staat hier machteloos tegenover. Nietwaar? U kent ze zoo goed als ik. Er zijn nu eenmaal van dal soort mensen, die alle Geest in zich uitdo ven, die dien Geest bedroeven, die zich tegen Hem verzetten. Al sta je luid aan hun oren te schreeu wen, het geeft niets- Oren hebben ze, en ze horen nietze sluiten van te voren kroning van de zegenrijke tijd der volksretraiten, dc huldedag van Christus Koning op den Eersten Paaschdag, waarbij niemand, maar dan ook nie mand onzer zal ontbreken. Christus, plechtig binnengeleid dóór de Generale II Communie in héél de Bergparochie. Ziedaar het slottalreel de heerlijke apotheose van onze hier mede beeindigde volksretraite-fili Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Ie Paaschdag: J. A. Hendriks, Berkenweg 25, tel. 1384 W. C. Linschoten, Soesterweg 329, telef. 112. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel. 448. 2e Paaschdag: M. A. Duyvis, Utr.weg 145, tel. 396. H. J. Kolk, Utr.weg 9, tel. 579. J. J. Lubsen, Snouckaertl. 12, tel. 290 ApotheekDe Haan, |ulianaplein 3, lel. 1150. Voor de Paaschdagen ApotheekCramer, P. Buijslaan 93, lel, 902. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 21 April. 9.10-10.20 Deutschland. 10.20-1.20 Keulen. 1.20-3.50 Droitwich. :\20-5.20 Keulen. 5.20-7.05 Londen. 7,05-8.50 Deutschland. 8.50-12.— Boedapest. Maandag 22 April. 10 05-5 20 Droitwich. 5.20-650 Leip zig. J6.50-9.50 Keulen. 9 55-11.20 Ka- lundborg. 11.20 12.20 Keulen. Dinsdag 23 April. 10.05-12.35 London. 12.35-1.35 Droit- wich. 1.35-4 35 London. 4.35-5.50 Muti- chen. 5.50-6.35 Brussel. 6.35 11.20 London. Met de Paaschdagen komt de be kende Loggen's Poffertjes en Wafel bakkerij weer op 't terras van Amicitia. Vanaf Zalerdag a.s. zijn Loggen's heer lijkheden weer verkrijgbaar. Binnenland moeten worden in de bestuursvacature koop van lichte en zware alkohol- Opijnen. Spr. hoopt deze ver- houdende dranken in die buurt natuur kiezing ordelijk zal geschieden eu dat I lijk sterk toe. Prov. Staten van Utrecht. De partijverhouding in de nieuwe Staten is als volgt: R.K. Staatspartij 11, Anti-Rev. 7, Soc. Dem. 9, Christ. Hist. 5, Vrijheidsbond 2, Vrijz. Democi. 1, Staalk. Geref. 2, Nat. Soc. Bew. 4. Uit de Staten verdwijnen de R. K. A. H. Smulders, P. H. J. Steenhotf en H. J. C. Venings, die geen candidatuur hebben aanvaard. Nieuwe Katholieke leden zijn: Ze- gers, Buijs en Spiekermann. R.-Kath. 154 zetels (vcilorcn 6). S.D.A.P. 114 zetels 'verloren 2). Anti-Rev. 68 zetels (verloren 6), Christ. Hist. 52 zetels (verloren Vrijheidsbond 29 zetels (verloren 21). Vrijz. Dem. 26 zetels (verloren 7). N. S. B. 39 zetels. Staatk. Ger. 11 zetels (niets verloren). Herv. Ger. 1 zetel (niets verloren) Communisten 12 zetels (gewonnen 3). Kath. Dem 5 zetels (gewonnen 3). Crist. Dem. 10 zetels (niets verloren). R.S.A.P. 4 zetels (gewonnen 2). Uit den Omtrek Het resultaat der Statenverkiezingen, ibelrekking hebbende op 10 provincies (Gelderland stemt volgende week) geefl de navolgende cijfers: Achteveld Door de commissie Ier bevordering van de veefokkerij in Utrecht, werd een keuring gehouden van stieren. Van 9 werd keuringsrapport uitgebracht Wilson, eigenaar Gebr. Verhoef, 3- jarige stier klasse II. Bram, eigenaar G. üuijlf, 2-jarige stier klasse lllb. Henriol, eigenaar Joh. v. d. Koedijk, 2-jarige stier klasse lila. Gerard, eigenaar Rudolphstichling, 2-jarige stier klasse lila. Marinus, eigenaar Wed. van Zand- brink, 1-jarige stier klasse lllb. Adolf, eigenaar J. Iluurdeman, 1- jarige stier klasse lllb. Herman van Emelaarshot, eigenaar S.J. v. Wieringen, l-jarige stier klasse lllb. Leopold, eigenaar Wed. Visser, 1- jarige stier klasse lllb. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. Ossen drijver en A. v. Noordenburg. Woutera, d. van J. v. Putten en G. v. Reenen. Maria Hendrika, d. van G. C. v. d. Grilt en J. Brundel. Onder trouwdW. Kreikamp en G. v. Wil- 'igenburg. Overleden B. I en, 32 j„ echtg. van H. J. W. Rommers, 9 j. Door Architect A. Pcnterman werd Maandagavond in Café Halfweg te Hoogland aanbesteed hel bouwen van een woonhuis aan den Bunschoter-I straatweg. 5 Inschrijvers: M. Krijnen f3318, P. v. Ruitenbeek f3300, Th. Smink f3223, J. Ossendrijver f3149, J. Pom- mer f 3072, allen Ie Hoogland. Ge gund aan de laagste. Op den slemdag werden in deze gemeente totaal uitgebracht 1585 gel- Amersfoort, April 1935 Met belangstelling heb Ikkennlt». nomen van de belde redactloneele schouwingen, betrekking hebbende on de candldaatstelllng voor den meenteraad. Duidelijk treedt naar voren, dal de onbekende schrijver bezorgd blijkt 1, zijn. Bezorgdheid klinkt door van het bt. gin tot het einde. De inhoud is zoo vaag|n ,j( ruimte. Is de onbekende schrijver bezorw oor enkele zittinghebbende Raads leden en dan waarom Schermt schrijver nu in de lucht o| draait hij om bepaalde feitelljkhedm heen, als de kip, welke haar ei niet kwijt kan? Met de voorzitter der Kiesvereenl- ging zou ik in tegenstelling willen zeggen „Alleen open klaarheid kat werken." Maar bovendien, welke waarde li aan schrijvers objectiviteit te hechlet de beoordeeling waarvan aan de lezen is onthouden door de naamloosheid der beschouwingen. Wie zegt ons, dat bloeddiagnoaeeti andere is dan het verderfelijke ziekte- verschijnsel„Laai zillen wat zit". Het itomt mij voor, dat schrijven bezorgdheid niet alleen geheel over- bodig is, doch bovendien diens ge- dachten als redactloneele beschouwing bij de huidige constructie van hei economisch politieke leven tot afbraak leidt. Schrijver schijnt zich niet bewust,, willen zijn, dal de afgeloopen politieke periode geen voldoening heelt gegeven. Psychologisch had hij aan moeten voelen, dal zonder meer, althans ge deeltelijk naar vervanging wordt ge- haakt. Wees toch niet ziende blind tol nadeel der R. K. Staa.spartij I En alsdan kan het toch zeker wel met een gerust hart aan de diveise maatschappelijke groepen van leden der R, K. Kiesvereeniging worden over gelaten een voordracht van nieuwe candidatcn; de beschouwing waarover op z'n zachtst uitgedrukt wel beetje erg kleineerend is geweest. Ameisloort, 15 April 1935, L. A. H. v. HAMERSVELD- Nota van den Schrijver Over de waardeering van mijne De Eembodo opgenomen losse be schouwingen over liet stellen van can- didaten voor den gemeenteraad is hc moeilijk te gaan disputeeren, wanneet men zulke vérstrekkende concludes trekt als de geachte inzender zi meent te kunnen veroorloven. Beweegredenen als hij probeert ontdekken, hebben den Schrijver nlc geïnspireerd. Wél een te billijken ver langen naar het bevorderen van eer goed begrip en een juist bescl van lie gewicht eener eandidaalstelllng. Da aan een en ander nog wel iets brak, leerde de ervaring. Wat inzender in de laatste alinr, debiteert over „kleineerend" is raad selachtig in hooge mate. Er is r wordt een woord geschreven over voordracht van nieuwe candidaten; noj veel minder werd een kleineerend) beschouwing geleverd. Voor den Schrijver zijn de leden dei afd. Amersfoort van dc Kath. Slnals- partij, voorgelicht door de daarvoor aangewezen bevoegde instanties in oaderling overleg, de makers der can- didatcnlijst. Met die candidatenlijst moeten straks dc Kath. stemgerechtigden tege moet kunnen komen in goed vertrou wen op aller loyale medewerking, oir zoo dan te bereiken een goede, alge meen bevredigende vertegenwoordiginj der Katholieken in den Raad. En wi groote teleurstelling aan 't eind lijden, dan is 't stellig noodig dal niet gaat zoeken naar wat. ver deelt, elkaar allerlei booze beweeg redenen ten onrechte toedichtend. Die „weelde" kunnen we ons in deze dagen allerminst veroorloven. Zetelverlies voor de Rechlschc frac ties kan oorzaak worden dat dc Raad ,om" gaat. Zulks zou de mogelijkheid an hel nastreven van de Christelijke beginselen in de gemeente-politiek sterk verminderen. Laten we toch niet gaan krakeelen 'er deze of gene wellicht minder aangenaam klinkende, maar overigens goed bedoelde uitlating. Er moet samenwerking zijn, een drachtige samenwerking, wil men be reiken het ideaal van ons allen: een raadsfractie sterk in getal en in gehalte. DE SCHRIJVER. digc stemmen. 1. Kath. Dem. 29; 2. Comm 2; Chr. Hist. 136; 4. Vrijhe dsbond 25; 5. Rev. Soc. Arb. 7; 6. Soc. Dem. Arb. 94; 7. Nat. Boeren-, Tuinders- Middenslandsparlij 4; 8. Vrij# Dem 6; 9. Staatk. Geref. 34; 10. Chr. iDem. Unie 8; 11. R. K. Staalsparlij 1098; 12. Nat. Soc. Bew. 52; 13. An li Rev. 90, T rekhondenkeuriug. Burgemeester en Wethouders Hoogland maken bekend dat de alge e keuring van trekhonden

De Eembode | 1935 | | pagina 2