F. fl. TULP Olympia f55.- Taxidienst SGHRUFMACHINELIKTEN Fa. H. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 38, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco pet post Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Bembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 23 April 1935 ADVERTENTIÊH 28 cent per npL Blll(ke tarieven voor handel en nijverheid b| geregeld ai4"- en Vrfda^ v Negen en Veertigste Jaargang - No. 7 Vertrouwen Is iets zóó schoons, dat zelfs de ergste bedrieger niet kan na talen een zeker respeci te gevoelen voer dengene die het hem schenkt. De Film, Over de film-keuring, geregeld in de Bioscoopwet heerscht nog veel mis verstand. Een bespreking van de des betreffende regelingen kan dus zijn nut hebben. De keuriogsverplichling geldt slechts voor openbare voorsiellingen. Voor stellingen in besloten kring vallen er builen. Het is de taak der plaatselijke overheid, te zorgen dat er geen voor siellingen worden gegeven, die slechts in schijn „besloten" zijn, maar die feitelijk ontduiking van de wet betee- keiien. De grens is dikwijls moeilijk te trekken, maar de politie heeft toch wapenen om zulke pogingen te be moeilijken. Ten tweede stelt de wet gever als norm voor de keuring: dat de films niet in strijd mogen zijn met de openbare orde en de goede zeden. Een aesthetische ol artistieke keuring heeft de wetgever niet gewild. Zulle een keuring zou in de practijk vast- loopenbovendien is de verbetering van den smaak, ontwikkeling van het crilisch oog etc. bij het publiek niet zoo zeer de taak der overheid, maar van de pers, de filmvereenigingen etc. De overheid heeft slechts te zorgen, dat er geen gevaar voor de openbare orde of goede zeden van de films uitgaat. Ten derde wordt door de rijksfilm keuring nooit een film goedgekeurd of geschikt verklaard, maar alleen toe- gelalen. Dit woord heelt veel misver stand verwekt. Het beteekent in 't ge heel niet, dat de centrale filmkeuring maar zooveel mogelijk moet toelaten en zoo slap mogelijk moet keuren. Het geelt slechts de juiste taak der over- hcitl aan. Het goedkeuren van een film, liet geschikt verklaren van een film, vooral voor de jeugd, zou op de over hel J een taak en een verantwoorde lijkheid leggen, welke niet de hare is. üf een film voor kinderen of jeugdige personen geschikt is, moeten de ouders u tmaken. De Centrale Commissie voor klasse toelaten dan waarvoor ze is de filmkeuring zit er niet als onder- toegelaten. Maar ze kan de film af- wijzers, als paedagogenzij gaat niet keuren; ze kan ze in een hoogere op' den stoel der ouders zitten. Haar leeftijdsklasse brengen; en ze kan ook laak ts slechls te weren wat geweerd het reclamemateriaal nakeuren, moet worden. Bij deze taak kan de De wetgever heeft geprobeerd de keuring voor kinderen en jeugdige zaak zoo te regelen, dat de meest p:isonen even scherp zijn alsof inen mogelijke waarborgen bestaan dat de keurde op „geschiktheid". De bedoe- filmkeuring aan het grootst mogelijke lirg van het woord „toelaten" is geen volksdeel tevredenheid kan geven, andere dan de taak der overheid pre- Doch waar de keuring altijd geschiedt cies te omschrijvenhet beteekent in door feilbare menschen, heett de wet- het geheel niet, dat de keuring zoo gever ook een weg aangewezen, waar- si. ip mogelijk zou zijn. langs de rijksfilmkeuring kan vernemen De wetgever heeft drie rubrieken 0I in het land tevredenheid met haar van films ingesteld. De A-films mogenwerk beslaat. De plaatselijke Commis- voor alle leeftijden worden vertoondUles van Toezicht hebben niet alleen de B-films voor de veertienjarigen, en je taak, toezicht te oefenen op de dus niet voor kinderen; de C-films naleving der wettelijke bepalingen. Zij zijn slechts voor achltienjarigen toege- hebben ook de bevoegdheid, laten. Zulk een indeeling naar leeftijdenBurgemeester, aan B. en W is bij de film onvermijdelijk. de Centrale Commissie inlichtingen te De rijksfilmkeuring is opgedragen verstrekken en adviezen te geven. En aan de Centrale Commissie voor de verder is bepaald, dat een film kan Filmkeuring te Den Haag. Ze beslaat worden herkeurd, wanneer uit ten uit 61 leden. De keuringscommissies ste drie gemeenten van de Pi. Com- KANTOORBOEKHANDEL UngMtr. M U. Kromr.mtr. TEL SM Koffer- Schrijfmachine gronden. Ten eerste kan zij een cor rectie! vormen op het nadeel, dat nu eenmaal is verbonden aan een centrale filmkeuring, n.l. dat deze keurt voor het geheele land, dus èn voor de groote stad èn voor het kleinste dorp. Het groote verschil van publiek en sfeer en mentaliteit maakt het wen- schelijk, dat men voor een dorp van het platteland kan weren wat voor een groote stad geen overwegend bezwaar hoeft te ontmoeten. De tweede reden van beslaan voor de nakeuring ligt in hel feit, dat de centrale keuring, een gemengde keuring, die voor het heele land moet keuren, niet voor de volle 100 ®/o rekening houdt met een be paalde moraal. Daarentegen kan een nakeuring voor een stad of een lands gedeelte. waar een bepaalde moraal, de films strenger toetsen aan deze moraal. Nakeuring kan geschieden of door gemeentelijke nakeuringscommissie of door een „erkende" vereeniging of in stelling in den zin van art. 20 der Bioscoopwet. De A. en B. films zijn aan nakeuring onttrokken, hetgeen een beperking van de nakeuring beteekent. Een gemeentelijke Dakeuringscommis- sie heelt dan ook grootere bevoegd heden. Zij meg wel geen stukken uit een film coupeeren en zij mag ook nooit een film voor een jeugdiget klasse toelaten dan .staan uit vijf leden, zoowel dames als heeren. De Centrale Commissie en iedere keuringscommissie is zorgvuldig zóó samengesteld, dat de groote gees telijke richtingen er in vertegenwoor digd zijn. Voorzitter der Cen rale Com missie is D. van Staveren, oud-direc teur van de Haagsche Schoolbioscoop, missie van toezicht of van den Bur gemeester „inlichtingen worden ont vangen, welke het vermoeden wettigen, dat in verband met het doel der wet niet tot toelating had moeten zijn be sloten." Het is een fout van vele Com missies van Toezicht dat zij van deze bevoegdheid zoo goed als geen ge- NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Buitenritteo 6 ct. per KJ. Vraagt prijs voor onze LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 n sterk tegenstander van veelvuldig bruik maken. De wetgever heelt niet luiilerbezoek aan bioscopen. In de zonder reden een weg aangewezen, Huishoudelijke Commissie, welke voor- namelijk de praclische regelingen trefl, hel'ben ookzitiingPater Hyac. Hermans, O.P. en Ds. P. Kuylman, den Haag. Bovendien zitten in de C. C. nog een tw.ede priester, de ZeerEerw. heer Bvnielmans, Roermond en nog een predikant, Ds. Haspers, te Den Haag. De practijk der keuring wijst aan, dat ongeveer 95 °/0 der uitspraken wordt g.'daan met algemeene stemmen. Van de keuring in eerste instantie beslaat beroep op een herkeuring. Ze kan worden aangevraagd (en móet dan ook geschieden) zoowel door een nónderheid van twee leden var. de k -uringscommissie, als door een film verhuurkantoor, en ten slotte ook nog d i r den Voorzitter der C. C. In 1934 zijn in het geheel 452 keuringszittingen gehoudenhet aantal zittingen waarop «•en herkeuring werd gehouden droeg slechts 37. liet bovenstaande heeft betrekking op de centrale rijksfilmkeuring. Daar naast heelt de wetgever mogelijk ge maakt een nakeuring onafhankelijk i ar de centrale keuring. Deze nakeuring v indt haar reden van bestaan in twee kan in België bestaat een verplichte film keuring alleen voor vertooningen aan jongeren dan zestien jaar, maar waar voor ouderen de grootste Schund kan worden vertoond en wórdt vertoond. In België en Frankrijk worden films vertoond, welke in Nederland totaal geen kans zouden hebben. In de regeling van de keuring en de herkeuring door de Centrale Com missie, in de zorgvuldige samenstel ling der keuringscommissies, in het instituut der nakeuring, en in den wet- telijken weg van beïnvloeding der rijks- filmkeuring heeft de wetgever borgen geschapen, om ook i geestelijk zeer gemengd land de film keuring aan het grootst mogelijke deel van de bevolking voldoening te laten geven, Mtjnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pfjn. Doos60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Sir Thomas More, door F. DE KOCK. 7) Immers, toen Hendrik koningin Ca- thurina verlaten en de kroon van Engeland met een verachtelijke bijzit deeien wilde: toen hij zijn dochter Maria schandelijk onterven durfde, kon More zijn edele verontwaardiging niet be dwingen: en de kanselier van het rijk. aan zijn gezin onttrokken en voor een wettelooze rechtbank geleid, werd ter dood veroordeeld, zonder dat het aan zijn kinderen vergund werd. in 't open baar zijn verscheurd lijk ter aarde te be stellen. De ellendige dwingeland, een waardig geestverwant van Phalans. is aan de schande niet kunnen ontkomen: hij heeft niet kunnen beletten, dat Mo res naam immer geëerd er gezegend Ook Wilhelmus Paradenus. een fransch schrijver, zal ons een denkbeeld geven, hoe men in de christenstaten over den moord op Thomas More dacht Wij lezen het volgende in zijn Schets ran den toestand der godsdienst in En- „Haat en tweedracht sluimerden tot t volgende |aar voort, toen in de maand Juli. Johannes Fisher. bisschop van Rochester, van zijn zetel werd ge rukt. naar Londen gevoerd en in de ge vangenis geworpen werd. omdat hij de echtbreuk des konings en de bill, waarin aan dezen de oppermacht in de Engel- sche Kerk werd toegekend, weigerde goed te keuren. Dezelfde beschuldiging verd togen Thomas More ingebracht, •en bekwaam en eerlijk staatsdienaar. :en geleerd letterkundige en een man an onberispeiijken levenswandel. Beide nannen. overtuigd dat men Gode -erheven piaatsbekleeder hier op aarde gehoorzamen moet, liever dan aan der mcnschelijken wil toe te geven, bevestig den elkander wederkeerig in hun ortho doxe meeningen, en noch beloften, noch bedreigingen vermochten hun besluit te veranderen. Beide tot onthoofding ver oordeeld. ondergingen zij met hcldhaf- tigen moed hun vonnis." Het zou ons te ver voeren, indien wij alle schrijvers vermelden wilden, die die bloedige geschiedenis geschre- hebben. Alle welgezinde schrijvers betreuren het droeve uiteinde van Tho mas More. Roverus Pontanus, in zijn Catalogus ran merkwaardige gebeurte nissen: Laurentius Surius; Johannus Fontaine, in zijn Leven van Paulus III. hebben die wreede handeling der dwin gelandij \an Hendrik VIII in den breede verhaald en spreken in de meest vleien de bewoordingen over More. Jat cundus heeft zelfs een treurdicht op den arteldood van den kanselier opgesteld. Bij al die getuigenissen zullen we nu nog die van een niet-katholiek schrijver, met name Johannes Revius voegen, die op deze wijze over het gedrag van den koning van Engeland cn de godsvrucht van Thomas More spreekt: ..Hij het vertrouwen van een vorst bezit, zich de waarachtige belangen van vorst innig aantrekken en moet, indien hij geroepen wordt om. een raadgevende stem in 's konings raad uit te brengen, bovenal vrij volgen de eischen vs geweten en nimmer in 't belang v; eerzucht spreken. Hij moet vermijden wat prijzenswaardig is te misprijzen en te prijzen, wat afkeuring verdient, dan zelfs wanneer in zijn handeling voor hem gevaar lag en zijn eerlijk voorgestelde, nuttige en goede maatregelen hem. stede van 's konings gunst, eene rechtvaardige ongenade zou kunnen be rokkenen. Zóó gedroeg zich in onzen tijd die groote staatsburger, die tegelij kertijd het sieraad en den roem zijns vaderlands was: zijn weigering om het tweede huwelijk van den koning goed te keuren, berokkende hem. zoo als wij el ders aangetoond hebben, de vreeselijk- e vervolgingen. Was dat dan. o onrechtvaardige en bloeddorstige koning, de belooning. die gij aan trouw en gehechtheid aan uw kroon bereidde? Was dit alles, wat gij als prijs van zoovele bewezene diensten toedacht aan iemand, die gedurende zijn leven een der hechtste steunen van En- gelands troon was? Maar God heeft uw moedigen weestand, o More, beloond: en ge troont thans in de eeuwige ver blijfplaats van het nimmer eindigend he- melgeluk. Ziedaar in welke bewoordingen Re vius den dood van Thomas More ver haalt, en men kan de waarheid der door l .1 schrijver aangeduide feiten niet in twijfel trekken, daar hij. leerling van Luther zijnde, geen geloofsgenoot was van den edelen martelaar: hetgeen hem toch niet verhinderde de onschuld van More en de dwingelandij van den ko- ran Engeland te erkennen en te be lijden. Niet één Engeisch katholiek heeft de schanddaad van Hendrik VIII met zooveel verontwaardiging en leed wezen verhaald als Rivus. Vermelden we nu nog tot slot een schitterend bewijs van bewondering voor More. door keizer Karei V gele- Toen die vorst de beide terechtstellin- m van Fisher cn More vernam, riep hij. in tegenwoordigheid van Elliod, En geisch gezant aan het keizerlijke hof. uit-, ..Indien ik in mijn staten twee zulke lichten bezat, dan zou ik liever mijn hoofdstad stormenderhand laten inne- dan mij van hun hulp te berooven. en vooral toe te staan, dat men op zulke oawettige wijze twee zulke groote ge leerden en twee zulke eerlijke raadslie- Die schoone woorden hebben geen ld ere toelichtingen noodig: zij strekken tot lof van den edelen vorst, die ze en van de beroemde man waarop zij betrekking hebben. Het is deze figuur, die onze tegen woordige Paus tot de eer der Altaren zal verheffen. De Riten-Congregatie heeft aan Z. H. alle bescheiden ter hand gesteld, waarvoor de Paus dankte. In Zijn antwoord verheerlijkte de Heilige Vader de schoonheid van beide nieuwe gestalten in hun hist sche en hun heroïsche heiligheid, groote trekken schetste de Paus het le ven van de beide zaligen en hun held- haftigen dood. Hij schilderde den adel Crisaker. Het hoofd der familie is Mr. Thomas More Eyston, die in het Hen- dred House te Wantage (Berkshire) woont. De Eystons hebben onafgebro ken 500 jaar dit huis bewoond. Aan dit huis is een kBpel verbonden, die dateert uit de tijden van Hendrik VI. Men be waart daar o.m. een drinkbeker van den Zaligen Thomas More. alsmede een wandelstok van den Zaligen Kardinaal Fisher. Binnenland Father B. de Royter uit Basra. Na een afwezigheid van 10 jaren hoopt Father B. de Ruyter dezer dagen in de familiekring terug te keeren om eenigen tijd rust te nemen van zijn moeizamen missiearbeid. Father de Ruyter verliet op 16 Maart l.l. zijn Missiepost te Baramula in Kashmir, ging op 3 April scheep te Bombay, Eng.-Indië, en hoopt 17 of 18 April te Marseille van boord te gaan en vandaar per spoor zijn thuis reis voort te zetten, zoodat Vrijdag of Zaterdag zijn bestemming kan reiken. B. K. Vrouwenbond. Van het Centraal Bureau is het vol gend schrijven tot de besturen der af- deelingen gezonden „Als een lichtende ster in steeds donkerder luchten, is de rede van Z.H. PausPius XI in bet Geheime Consis torie: De oorlog is een physieke en materieeie onmogelijk. Zoo luidden de woorden, gesproken door een wijs en bezorgd Vader der volken. En opdat de regeerders en leiders de volle verantwoordelijkheid van hun woorden en daden zullen inzien, opdat God zich moge ontfermen over de wereld en vrede en redding moge ge ven, spoort Z. H. alle geioovigen der wereld aan deel te nemen aan het Pauselijk Triduura van H.H. Missen te Lourdes, door het opdragen van Eucha ristische offers en het houden van bij- bisschop John heiligen ijver i Fisher en kanselier Cambridge, die onwrikbaar weiger de de geestelijke oppermacht van den koning te erkennen en blijmoedig den marteldood onderging. Een wonderbaar schouwspel voor engelen en menschen. Daarna sprak de Heilige Vader Thomas Morus. die als groot-kanselier de tweede persoonlijk van het Engel- sche Koninkrijk was. De Paus sprak over Thomas Morus' hoogen. Ievendigen en sierlijke rijk aan dat bijzondere karakter, dat de Engelschen humor noemen, een uitdruk king van blijmoedige rust, welke hij tot op het schavot bewaarde. ~e man, die zoo waardig den mantel het hoogste staatsambt droeg. leg de dien liever af, dan hem met ontrouw te bevlekken. Ook hij ging rustig den marteldood tegemoet, getuigend van zijn geloof biddend voor zijn vervolgers. Tenslotte sprak de Paus een dank woord tot God, die Hem heeft toege staan mede te werken tot de verheffing dezer beide martelaren, die niet alleen voor het geloof, maar in het bijzonder voor het geestelijk oppergezag en pri maatschap van den Paus zijn gevallen. ..Aan het begin van het veertiende jaar van Ons pontificaat", aldus de Hei lige Vader, „mogen Wij aldus het woord herhalen, dat Onze Voorganger op den bisschopsstoel van Milaan, de heilige Ambrosius, sprak bij de terug vinding van de lichamen van de marte laren Gervasius en Protasius: „Zoo Wij zelf geen martelaren zijn. mogen Wij toch martelaren vinden." De Paus richtte tenslotte bij deze groote heilige gestalten Zijn gedachten naar hun vaderland Engeland en bad het woord van Christus, dat niet enkel een gebed, maar ook een profeti it één schaapstal en één herder worde. Op het oogenblik zijn nog 19 recht- streeksche afstammelingen van Thomas More in leven. Acht van hen dragen den naam Eyston. Zij zijn afstammelin gen van den zaligen martelaar door het huwelijk van diens zoon met Anna CARBON Steads het beste Kan'oorboefc* en Schrljfmachlnehandel Lentestraat 84 Telef 528 Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. ons middel in onze Vredesactie doende, nemen wij als middel het allerbeste, toonen wij naar buiten de groote gemeenschapszin, dragen we uit, ons verlangen naar vrede en een dracht, hetzij we als echtgenoote, moe der of eenling smeeken voor hen, die ons dierbaar zijn, voor eigen land, voor de geheele wereld. De oud-Frontsoldaten wisten ook, welke het krachtigste, het eenigste mid del was voor het verkrijgen van den wereldvrede. Zij kwamen bijeen te Loutdes van 21—24 September j.l. en stonden in één front, generaal en sol daat, mannen, die op elkaar waren afgestormd. Zij waren te zamen één van geest en van geloofzij baden drie dagen en drie nachten met een ernst, als slechts zij kunnen bidden, die jaren lang de verschrikkingen van den oorlog hadden meegemaakt. Die 60 000 daar in Lourdes bijeen, verkondigden tot drie maal toe: „Er is geen andere grondslag voor den wereldvrede, dan het Evangelie!" Zij ook dus kenden het groote middel, een middel, waarbij geen zorg of angst behoeft te bestaan voor een meedoen onder verkeerde leuzen, een meegaan met een wereld beschouwing, geheel tegengesteld aan de onze!" Leden van onze Vrouwenbond, leest het voorafgaande mei aandacht en laat dit een dringende oproep aan ons allen zijn, in de dagen van 25—28 April, dus a.s. week van Donderdag tot Zon dag, als het mogelijk is, ieder van die dagen de H. Mis bij te wonen en tot de H. Communie te gaan voor deze intentie van Z. H. den Paus, en ook aan de verdere godsdienstoefeningen en plechtigheden zooveel mogelijk deel te nemen. digheden voorbehouden, circa medio Mei zal zijn. Eerst is men van gedachte geweest voor de rijwielpaden een nood- aansluiting te maken, om Baarn met i.s. feestdagen, in elk geval vaat het rijwielverkeer te ontlasten. Deze plannen heeft men laten varen. Ten opzichte van de rijwielpaden lijkt ons het r$vlak van de brug vrij smal. Dit is slechts 7 meter tusschen de schoppen. Weliswaar heeft de weg momenteel een breedte van 6 meter, doch 't kon wel eens gebeuren dat door het toenemend verkeer het inde toekomst noodzakelijk zou blijken tot wegverbreeding over te gaan, waar door de brug zelf dan een trechter zou gelijken. Met het opmeten van een gedeelte van de Rijksweg no. 1, van Eemnes door de polder tot achter Amersfoort, is men al eenige weien bezig geweest, voor wat de aansluiting met de reeds bestaande weg biireft Het plan is on om door de ILLJA van het tasöett polderterrein luchtfoto's te doen ver vaardigen en aan de hand van deze foto's van een en ander teekeningen te maken. Door de aanleg van deze weg wordt het noodzakelijk een groote verkeersbrug over de rivier de Eem te bouwen. Als men zoo eens hoort, wordt er druk aan de verbetering der wegen gewerkt. Nog deze week wordt gegund het verwijderen van 2 groote bochten in de weg Huis ter Heide—Rijsbergen, Utrecht—de Bilt en betonneeren hier van. Voorts bestaan er plannen om in Amersfoort bij Laan 1914 en Daan Fockemalaan een verkeerscirkel !e ma ken van niet minder dan 60 meter doorsnee. Van de Rijksweg Amersfoort —Arnhem zou het gedeelte van Amers foort tot de Doodeweg vanaf heden voor het verkeer worden afgestoten, omdat ook daar verbeteringen o.m. rioleering worden aangebracht. Amersfoort De Komng:n Emmabrug te Baarn. Dezer dagen zijn we nog eens gaan zien hoever de werkzaamheden aan de nieuwe brug over het spoorweg ravijn in de straatweg Amsterdam— Amersfooit zijn gevorderd. Zoo juist was men begonnen met het albreken der bekisting. Dit is een werk dat nog eenige hoofdbrekens zal kosten, omdat de palen enz. wegge nomen moeten worden, terwijl de trei nenloop ongestoord door moet gaan. Voor Mei a.s. komt de brug in geval gebruiksklaar. Wij spraken een opzichter van de Rijkswaterstaat, die opdracht had de rijwielpaden, wegaansiuiting etc. in orde te maken. Voor het uitvoeren van deze opdracht was een termijn gesteld van 30 dagen, zoodat aan de hand hiervan berekend kan worden, dat de ingebruikstelling, onvoorziene omstan- Buitenlandache Radiouitzendingen. Woensdag 24 April. 10.05-12.35 Deutschland. 12.35-4.35 London. 4.35-5.50 Keulen. 5.50-7.30 Leipzig. 7.30-8.35 Kaiundborg. 8.35- 11.20 London. Donderdag 25 April. 10.25-2.20 Droitwich. 2.20-4.35 Lon don. 4.35-5.50 Munchen. 5.50-11.20 London. 5.50-11.20 London. Vrijdag 26 April. 9.50-11.00 Keulen. 11.00-2.20 Lon don. 2.20-5.20 Droitwich. 5.20-5.50 Keulen. 5.50-6.50 London. 6.50-10.20 Boedapest. 10.20-11.20 Droitwich. Zaterdag 27 April. 10.50-1.20 Keulen. 1.20-4.35 London. 4.35-6.05 Keulen. 6.05-6.50 London. 7.05-9.20 Weenen. 9.20-11.20 London. De Lijst der S.D.A.P. De candidatenlijst voor den ge meenteraad is door de S.D.A.P. als volgt samengesteld: Noordewier, 2. J. W. Polder, emouw, 4. H. G. Huslage, 5. H. Smit, 6. H. Kroon, 7. O. v. Uitert, 8. mevr. S. BressenHemmenga, 9. A. A. Meijer, 10. D. J. Rekké, II. L Bijlsma, 12. J. K. Buiteman. 13. O. de Groot, 14. M. v. Kampen, !5.|H. Bos- ma, 16. J. G. Geelmuiden, 17. G. v. d. Veer-Zoodjes, 18. H. Dermisson. 19. E. A. Groothuis, 20. W. S. Dupree. Vrijdag 3 Mei om 10 uur precies zal op het terrein van de Wagenwerk plaats der Spoorwegen aan den Soester- weg publiek worden verkocht een partij Eiken-, Grenen- en Vurenafbraak af komstig van de spoorwagens enz.

De Eembode | 1935 | | pagina 1