Amersfoortsche R. K. Spaarbank Allerlei srrrtasHSc f "00.000 - r' SSSSSa- OPQERICHT 15 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 - TELBPOON 1783 - OIRO No. 248878 Oelegenheid tot Inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAO van 7 tot 8 uur VRIJDAO van 10 tot 11 uur ZONDAO van 12 tot I uur Rentevergoeding: 3'/,o Spaarbusjes: Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank Is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. 1596 Voogt. van Marnixlaan 30. 1682 de Viles. Utrechtschestraat 12. 1664 Wallert, Leusderweg 192. 1690 ter Weel, Socstecweg 177. 1617 Wolf's bakkerij, Langegracht 9 s R. K. Vrouwenbond. Van 25—28 April wordt te Lourdes een Pauselijk triduum gehouden voor de wereldvrede. Voor die Intentie wordt Donderdag 25 April een H. Mis opgedragen in de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te 8 uur en in de St. Ans- friduskerk te 8.10. Voor de kinderen geeft de R. K- Vrouwenbond een filmmiddag op I Mei, in de Patronaatszaal der St. Ans- fridusparochie Tollenslaan. Aanvang half drie. Entrée 10 cent. Op 2 Mei excursie naar Flora te Heemstede. Vertrek per autobus van het autopark 9.30. Reiskosten plus entrée Flora 2 gulden per persoon. Gelieve zich op te geven en te be talen vóór 29 April bij Mevr. Timmer Arnhemscheweg 43. De Voorjaarsbijenmarkt zal worden gehouden Vrijdag 26 April in den tuin van „Het Volksgebouw" aan de Per- seijnstraat. Op de fruit- en groentenveiling werden de eerste sperciebaonen aan gevoerd en wel door Th. A. M. Brandsen, Heiligenbergerweg en de kweekerij „Waterdaal", Arnhemscheweg. Aan het Ziekenhuis „De Lichten berg" is opgetreden als patholoog, voor het verrichten van speciale ziekte kundige onderzoekingen Dr. J. W. Schmelling, arts. Dr. Schmelling werd in 1931 be vorderd lot arts, Dr. Schmelling, die reeds als huisarts hier gevestigd was, blijft als zoodanig pracliseeren. Installatie Jonge Werkman Parochie St. Henricus. Na een tijd van ernstige voorbe reidingen voorafgegaan door een tri duum had Maandag 2e Paaschdag de installatie plaats van een 5-tal J.W'ers van de Parochie St. Henricus. Te half 9 werd de H. Mis bijge woond in de parochiekerk en nader den allen ter H. Tafel, waarna ge meenschappelijke koffietafel in de bovenzaal van het parochiehnis. Met ontplooide vaandels werd te 4 uur afgemarcheerd vanaf het parochie huis naar de kapel van het St. Jozef klooster aan de Barchman Wuytiers- laan waar om 5 uur onder het Lof de installatieplechtigheid plaats vond. Nadat de vijf nieuwe leden de belof ten hadden afgelegd in tegenwoordig heid van hun ouders en van de J.W'ers van de Parochie St. Franciscus Xave- rius en O. L. Vrouw Hemelvaart hechtte de Directeur Kapelaan Vernooij hen het insigne op de borst. In een korte toespraak wenschte de Directeur de nieuwe J.W'ers geluk en wees hen nog eens extra op de afgelegde be lofte, hen aansporend de J.W'ers-wet steeds voor oogen te houden en kracht te zoeken in het veelvuldig Te 8 uur had in de bovenzaal het parochiehuis een feestelijke bijeen komst plaats welke door de Voorzitter de heer W. Wijntjes werd geopend met de J.W.-groet: „Voor jChristus, Onzen Koning, God wil het, Amen." Spr. heette alle aanwezigen van harte welkom en feliciteerde de nieuwe leden met hun installatie, de hoop uitspre kend dat deze vijf flinke leden van de J.W. zullen worden. De J.W., aldus spr., heeft getoond actief te zijn door mede te werken aan de wekelijksche collecte ïen bate der St. Vincentius- vereeniging, door het organiseeren van een tweetal fancy-fair voor het toren uurwerk en nu weer door het organi seeren van een fancy-fair ten bate van de jeugdbeweging, welke Zondag a.s. zal worden geopend. Na het zingen van het J.W'ers-lied hield de groepsleider de heer J. v. d Brakel een kernachtige toespraak. Van daar, aldus spr., hebt ge met het uit spreken van de J.W. belofte de kroon op het werkgezel, het werk van voor bereiding door uw Directeur Kapelaan Vernooij. Naar aanleiding daarvan heerscht er vreugde in de parochie en vooral vreugde bij uw Eerw. Directeur en bij uw ouders, die weten dal ze in de taak van de opvoeding gesteund worden, vreugde in de parochieele J. W. dat de kerngroep is uitgebreid met vijf flinke nieuwe leden bezield met een heilig ideaal. Z. H. den Paus noemde het meest noodige de kernvorming in iedere parochie, een kern die een goed voor- hetld geeft en daardoor anderen sterkt in den s rijd. De maatschappij heeft behoefte aan jonge mannen, van karak ter. anders zal ze te gronde gaan. De jeugd heeft de toekomst en moet de maatschappij herstellen in Christus door een goed geordend leekenaposto- laat in het gewone dagelijksche leven. De beoefening van dit leekenapostolaat schetste Spr. uitvoerig. De heer Verschuur, Voorz. J. W., parochie St. Franciscus Xaverius sprak een woord van gelukwensch. Het verdere deel van den avond werd gevuld met muziek van het Mandolinestrijke onder leiding van Kapelaan Bachg en de opvoering van een pantomine en het tooneelspel „Wat blijft er over van Graaf de Mally" onder leiding van den heer Kruijver. Er heerschte een prettige stemming. BURGERLIJKE STAND, boren: Hendrik, z. van W. Wilkes en A. G. Riggeling; Jan, z. van P. Vermie en C. W. Jansen. Ondertrouwd: A. J. v. Eek en A, W. de Kruijff: M. Lindeman en M. F. van der Zee: H. Uding en J. Zomer; H. G. van Inzen en A. van den Bree; J. Versteeg en T. Adams: G. van Essen en G. Kuikhoven; H. Hazeleger en A. D. Schuurman: G. van Eijs en M. van Eek: H. C. A. Buschenhenke en J. van Achterbergh; J. Dammes en E. C. Car- preau. N. J. Alberts en A. M. van den Broek: G. Brom en G. van Dam: W. Hovestad en J. B. G. Steen wijk. rieden: H. de Ridder, oud echtgenoote van C. E. Jansen: P. A. Zeitzen. 70 jaar. ongehuwd. Geboren |ohannes, z. van H. M. C. Schroder en M. E. Snor. Gijsbertha, d. van E. v. Brakel en J. Daatzelaar. Everdina, d. van J. Vierbergen en A. W. de Vries. Gerarda Wilhei- mina, d. van G. Wijnands en W. van Effrink. Gerard, z. van G. Kuijten H. J. Florijn. OverledenA. Vahstal, 78 jr., wed. van A. v. Plateringen. C. Meijer, 54 jr., echtg. van IJ. Bot. J. Suierveld, 44 jr., echtg. van A. Tuin. D. Ruitenberg, 55 jr., echtg. van B. M. van Zwijndrecht. Aanbesteding. Door den stadsarchitect werd heden aanbesteed het verbouwen van het openbare slachthuis. Van de 31 inschrijvers waren de hoogste Gebr. Struiken te Utrecht en Tilburg met f31.500, de laagste Brand sen en Ouwerkerk met f22.790. Handelsregister. N.V. Handel Mij. „Chemivita Hoo- geweg 176. Dir.: H. Sjouke en C. S. Th. v. Gink. Jan W. Nefkens. Koelkasten (engros en detail). K. Bergstraat 22, Eig..- J W. Nefkens. ..De Witte Roos". Manufacturenhan- del, Oude Soesterweg 119. Eig.: P. J. Kikkert. De Pappenkliniek. Langestraat 85. De eig. B. J. M. v. d. Werd is overleden. Toetr. eig.: A. v, d. Werd—Hendriks. A. G. v. Zwol. kol. waren, v. Bem- melstraat 4. Opgeheven. Amersfoortsche Schoolmeubelindu- rie, Frieschestraat 1—3. Opgeheven. H. Wijnands. bloemisterij. Utr. weg 73. Opgeheven. Th. Mosterman. agenturen, v. Oiden- barneveldtlaan 28. Toetr. proc.-h.: Tj. Liemberg. Meubelfabriek „Solide". E. Meyster- weg 6. Uittr. Venn.: P. Loer. Eig. is i: J. Poptie. Ruitersportschool ..Oud Leusden", Leusden. Uittr. eig.: H. W. de Rijk. De mede-eig.: P. J. J. A. de Jong is nu eenig eigenaar. Nieuwe telefoonaansluitingen. 1524 Architect Duyvis. Borgesiusl. 31 1428 Bakker, tandarts. Thorbeckepl. 20. 1739 ter Beeke. Bankastraat 24. 1685 den Beer Poortugaal. Koninginne- 1632 Brüning, Bankastraat 7. 872 Frederikse. Groen van Prinsterer- 1642 v. Goor. St. Anfridusstraat 9. 1714 Mr. J. de Graaf. Huygenslaan 18, 1682 M. de Vries. Utrechtschestr. 12. 1971 ..Hebron". 1814 Heere's Taxibedrijf. Hof 12. 1657 Houdt, van Marnixlaan 36. 1652 Hüüksloot. Pieter Bothlaan 27. 275 Kantongerecht. Utrechtschew. 90. 531 Krijnen, Piimulastraat 52. 557 Lammerts van Bueren, Lange straat 102 B. 246 Mater. Arnhemscheweg 161. 470 Industricele Onderneming v. Techn. "Rubber art. en Drijfrie- 719 v. Nispen-Kamm, v. Marnixl. 15. 98 Nijburg-Lorjé, Jacob Catslaan 12. 574 Pension „Pinokkio", Utr.weg 86. 796 Ponne. Voltastraat 36. 1509 Ram-van 't Kruys 412 Schmitz, Hendrik Kazerne. 1571 Servaas. Breestraat 4 B. 1574 Smirnoff-Kloos, Utr.weg 86. 968 Spelberg, Barchm. Wuytiersl. 18. 1521 Uitzinger, Utrechtscheweg 250. 1119 Visser, Galvanist raat 22. Uit den Omtrek vuldig voor. In 1934 werden 25 perso nen en een groote partij schapen, geiten en koelen door dolle honden gebeten. In Australië werd een boer aange vallen door een zwerm bijen, die hem over 't heele lichaam staken. De boer is bewusteloos geworden en zonder nog zijn bewustzijn te hebben herkregen, ge- Achteveld Onder de nuttigste vereenigingen die in de laatste jaren in plattelands gemeenten werden gesticht, mogen we zeker wel en op de eerste plaats de Wit-Gele Kruisvereeniging stellen. Wanneer men de jaarcijfers ziet, is men daarvan spoedig overtuigd. Het aantal leden bedroeg 257. 105 patifinten werden thuis bezocht. Hiervoor werden 1712 bezoeken ge bracht. 44 patiënten kwamen aan het wijkgebouw. Hun werd 770 maal hulp verleend. Het aan'al uitgeleende arti kelen bedroeg 271, het aantal hongte- i-patiënten 7. 93 keer werd bestra ling toegepast. De ontvangsten bedroegen f 1191.42, de uitgaven f 1276.34. Het batig saldo was derhalve f245.88. Dat hier nu ook een geneesheer is gevestigd, versterkt de nuttige werking van het Wit-Gele Kruis nog. Hamers veld De stemming voor de groslijst der candidaten voor den Gemeenteraad van de Kath. Kiesvereeniging is be paald op Zondag 28 April in de R. K. Jongensschool en in 't „Ros Bayert" (achterste lokaal) een half uur na de Vroegmis; een half uur na de Hoog mis en des namiddags na het Lof. Candidaten zijnA. v. d. Hengel, v. Daatzelaar, S. v. d. Berg, E. Kaas, A. Schothorst, C. Tolboom, Aschgat, P. Voskuilen. De stemming moet ge schieden volgens rangcijfer, Hoogland Door de Commissie ter bevordering van de veefokkerij in de Provincie Utrecht werden op de 16e April alhier gehouden stierenkeuring de volgende stieren goedgekeurd. 3-jarigePolifemos, eig. Wed. Joh, v. Middelaar in klasse II. 2 jarige Otto Johan, eig. A. v. Wetering kl. lllb Qualiteit, eig C. Herder, kl. lila Stefanus, eig. J. van Vulpen, kl. Melus, eig. Wed. v. d. Heuvel, kl. lila Frits, eig. erven A. v. Velthuizen, kl. Ilia Teunis, eig. P. Kok, kl. lila. 1 jarige: Elfrido, eig. L. Smink, kl. lila Albert 4, eig. Wed. v. Middelaar, kl. lila Wilson, eig. A. v. d. Wetering, kl. Illb August, eig. Wed. Hilhorst, kl. lila Jumbo, eig. T. Kok, kl. lila Elftido 2, eig. Wed. Voskuilen, kl. lllb Paull, eig. C. v. 't Klooster, kl. lllb Alexander, eig. P. v. 't Klooster, kl. Illb Johan, eig. P. Hilhorst, kl. lllb Norbert, eig. T. v. d. Wolfshaar, kl. lllb Nico 2, eig. R. v. d. Hoef, kl. lila Simon, eig. R. v. d. Hoei, kl. lila Hedin, eig. R. v. d. Hoef, kl. lllb Leopold, eig. H. Brouwer, kl. lila Eduard 3, eig. H. Brouwer, kl. lllb Kees 3, eig. P. v. d. Hengel, kl. Illb Adolf, eig. W. Hilhorst. kl. lllb Kees, eig. P. Kok, kl. lllb Dirk, eig. V/. Kok, kl. lllb Rese, eig. G. Nagel Bunschotnn, kl. lila. Voor het te Utrecht gehouden exa men Eerste Hulp bij ongelukken, uit gaande van het Roode Kruis, slaagde G. H. Koenders, gemeente-veldwachter. Leusden In deze gemeente werden geboren Hendrika, d. van M. Post enM.Jekel. Antonius Wulfranus, z. van H. Brouwer en E. v. Oostrum. Overleden -. W. Ham, 16 j. Soest De voorjaarschouw door de Water schappen Soestervcen en Lang-Eind- sche Maten zal plaats hebben resp. op 1 en 2 Mei. storven. Een 60-jarige Laplander, Bahr ge naamd. heeft een moeilijke taak mei succes ten uitvoer gebracht. In 1929 kocht de regeering van Canada een kudde van 3000 rendieren en droeg aan Bahr op die kudde over te brengen naai de oevers van de groote rivier de Mac kenzie. waar deze dieren zouden dienen verbetering van de levensmiddelen voorziening van de Eskimo's. In December 1929, dus ruim 5 jaar geleden, zette de expeditie zich in be weging. Zij bestond uit Bahr, die de leiding had. nog zes Eskimo's, drie an dere Laplanders, een dokter en een geo graaf. In den loop van den tijd gaven be halve Bahr alle deelnemers het op en moesten door nieuwe krachten vervan gen worden. De groote kudde kwam slechts zeer langzaam vooruit, aange zien eiken dag veel tijd tot grazen .poest worden gegeven en het klimaat groote moeilijkheden veroorzaakte. Sneeuwstormen in den winter en mus- kietenzwermen in den zomer hielden de rendieren op en dreven hen zelfs'her haaldelijk terug. Aan weerskanten van de kudde bevonden zich groote troepen wolven, die verscheidene rendieren buit maakten. Doch Bahr zette den tocht jaar na jaar met volharding voort. In het voor jaar van 1934 kwam hij bij den Weste lijken oever van de Mackenzie aan. Het ijs begon echter juist te kruien en na eenige vergeefsche pogingen te hebben gedaan om de rivier over te steken, wachtte de volhardende man den winter af om. toen de rivier opnieuw was dicht gevroren, zijn kudde overeenkomstig het door hem gesloten contract naar den Oostenlijken oever te brengen, waar zij uitgebreide en rijkelijke weideplaatsen De helft van de kudde vond op de: langen tocht den dood. doch tevens w den tal van rendierkalveren geboren, zeidat de kudde bij aankomst nóg bijna 3000 stuks telde Bij pijnen gesteldheden, zullen U i genoemde genezende en pijnstillende MUnhardl's Poeders spoedig helpen: Mijnhardt's Hootdpijnpoeders —Kiespijnpoeders. -- Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Rheumaliekpoeders. —Maagpoeders. Pijnstillende poeders Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt t bij he! koopen hierop! Prijs per poeder 8ct perdoos 45 cl. Verkrijgbaar bij Uw drogist. In Nederlandsch-Indië heeft men thans 9 mlandsche priesters. 17 inland- sche broeders en 73 inlandsche zusters Op het klein Seminarie zijn 205 inland sche studenten en op het groot Semi- 38, Men heeft in Indië één Katho liek dagblad en nog 24 andere Katho- 'ieke bladen. In Bulgarije heeft men in 1934 taar eventjes 180 duizend honden af gemaakt, allemaal zwervende honden zonder meester en bijna alle lijdende hondsdolheid. Maar er zijn nog honden genoeg over: Bulgarije heeft er twee millioen! Die honden kostten r schatting 15 millioen gulden voeding. Er zijn vele zwervende dieren onder en de hondsdolheid komt er veel- bouwt. waarbij een exploitatie-tekort reeds vooraf vaststaat, de Gemeente als exploitant toch eigenlijk ook met het be lastinggeld der particuliere exploitanten, met diezelfde groep in concurrentie gaat treden. Vandaar dan ook, dat deze menschen de hun eenige jaren geleden opgelegde verhooging der straat- en rioolbelasting tot dekking van het ontstane tekort tengevolge ccner verlaging van een an dere bepaalde bron van inkomsten dubbel aanvoelen als een eenzijdige druk der algemeene lasten. Is thans niet eens hard het moment aangebroken hierin verandering te bren gen? Verschuiving van algemeene lasten naar een bepaalde groep, wat bij de laatste verhooging het geval is geweest, wordt in breede kring als onbillijk gevoeld. Amersfoort. 20 April 1935. H. N. DE HAAN :hartiging van een groepsbelang te al- ST2I April.935 H. N. DE HAAN. k.erkei-ijke diensten. verzekerd overeenkomstigonderstaande Officicelc bodenkra* h?en» Binnenland Toelating leerlingen Lagere School. Bij Kon. besluit is bepaald: De kinderen, die bij de algemeene toelating tot een school voor gewoon 1 ger onderwijs worden toegelaten, mo ten hetzij vóór 1 April, hetzij vóór September van het kalenderjaar, waar- Ih die toelating geschiedt, den leeftijd van zes jaar bereiken of bereikt hebben, al naar gelang de klasse, waarin zij wor den geplaatst, in de eerste of in de tweede helft van het kalenderjaar aan vangt. Bij tusschentijdsche toelating moeten de kinderen dien leeftijd berei ken of bereikt hebben, naar de onder scheiding van den vorigen volzin, hetzij vóór 1 April, hetzij vóór 1 September van het kalenderjaar, waarin die klasse is aangevangen. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosleloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur. Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. ZONDAG 28, MAANDAG 29 en DINSDAG 30 April Fancy Fair voor „De Jonge Werkman" in het Pa rochiehuis St. Henricus. VRIJDAG 26 April. 8 uur, in Restaurant Princes, ver gadering der afd. Amersfoort R. K. Ver. van Handelsreizigers en Handels agenten St. Christoffel. Spreker de heer C. Bekkering. ZONDAG 5 Mei. Stemming voor de groslijst voor de Candidaatstelling Gemeenteraad. DINSDAG 14 Mei. Candidaatstelling voorden Gemeente raad ten Raadhuize. WOENSDAG 26 Juni. Stemming voor den Gemeenteraad. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Huurverlaging. Gemeente-woningen, alsmede die 1 Woningbouwvereenigingen worden huur verlaagd, zoodat het grootere ploitatie-tekort uiteindelijk ten laste der Gemeenschap komt. Wie heeft nu eens even stil gestaan bij den particulieren huizenbezitter, al dan niet bedrijfsmatigen huurder? Heeft deze groep van inwoners niet de laatste jaren een klap aangekregen? "~n een geduchte ook! Door het zeer belangrijke terugloopen .an de huurpenningen, gepaard gaande met waardevermindering der huizen, heeft de eigenaar de meeste in z'n per- ceelen gestoken duiten in rook zien ver- gaan. Goed rekenschap moet worden gege- n, dat. indien de Gemeente woningen Een daad van Billijkheid I De Gemeentebesturen hebben tijden.' en na de mobilisatie een groot en goed werk verricht ten behoeve van de ar beidersstand en daardoor voor het algemeen welzijn door het bouwen van passende woningen, waar hot par ticulier initiatief niet in een bestaande behoefte voorzag. Dat hierdoor ten laste der gcheele ge meenschap geweldige verliezen zijn ge leden, doet niets af aan de grootte der verdienste; zelfs niet, terwijl zulks te voorzien was: èn doordat exploitatie van niet-monopolistische objecten door pu bliekrechtelijke lichamen, ondanks de idiëele theorie, blijkens de practijk tot tekorten schijnt te moeten leiden, ên door de noodzakelijk te verwachten te rugkeer tot normale omstandigheden. Ministeriëeie waarschuwingen, ge schraagd door de ervaring van na den oorlog van 1870). Het is thans wel eens dienstig te wij zen op een andere groep van staatsbur gers. die broodnoodig moeten worden bijgestaan tot behoud van een mensch- waardig bestaan ook mede in het be lang der in hun dienst staande werkne mers aangezien thans ten aanzicr van die groep het particulier initiatief niet schijnt te kunnen voorzien in cei dringend bestaande behoefte. De Staat sprong de boeren reeds bi met millioenen ten einde te komen to een kunstmatige prijsvorming der zui volwaarde hoog uit boven het wereld niveau: niet tonnen ter uitvoering van d> varkenswc Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, t Zand no. 31. Telefoon 7J0. ZATERDAG n Van half 4—half 10 Biechthooren. 7 uur Lol. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 cn 9 uur. PAROCHIEKERK O. L VROUW HEMELVAART Langcg-achl no. 36 Pastoor: A W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAO De laatste H. Mis is om halt 10. •s Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie, atd. vrouwen. Donderdag. Vrijdag. Zaterdag en Zon dag sluiting van het II. jaar te Lourdes. Daarom uitstelling van het Allerheiligste van half vijf al. DONDERDAG r Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof, 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en >r die w Helaas hebben al deze millioenen het verwachte effect geressorteerd, heeft de geheele kostbare agrarische po litiek zelfs weinig dankbaarheid ge- Bovendien heeft ten bchoevi land- cn tuinbouw een landwet het le venslicht gezien, regelende o m. de niet opeischbaarheid van opeischbare hvpo theken etc. Vandaag aan de dag bestaat een zeei groote behoefte aan een crcdictmogelijk hcid voor de handeldrijvende midden Natuurlijk alleen die zaken, welkt wel bestaansmogelijkheid bezitten, doch door de aanpassingsperiode zooveel zijn ingeteerd, dat zij thans over een te klein handelskapitaal beschikken en met zoodanige zakcli|ke of persoonlijke ze kerheid kunnen stellen, dat de gewone credietbanken tot een crediet te bewe gen zijn. De bestaanszekerheid van zoodanige groote of kleine middenstandsbednjven is in gevaar! De brutaalweg genomen leverancierscredieten overschrijden hei normale, de in koopen kunnen niet meer geschieden tegen de laagste prijzen! Ziedaar de eerste consequenties! De regeering stelde wel is waar 4 millioen beschikbaar welk bedrag nog niet geheel is vergeven ten behoeve van die zaken, welke bepaaldelijk door de crisis waren getroffen. (Doch de er varing van ondergeteckende heeft hem geleerd, dat het crediet criterium hieruit bestaat, dat een bedrijf rechtstreeks ge troffen inoet zijn door een regeering! maatregel als contingenfeering enz.). Ook vanuit Amersfoort zijn tallooze aanvragen hoopvol ingediend. Voorzoo- ver ons bekend, kwam uit den aard der zaak niet 1 in aanmerking. De ter plaatse bestaande Nutshulp bank, welke al veel en goed werk heeft verricht, wordt maar al te zeer aange zien voor een stichting, waar men ge makkelijker (dus met minder of minder gemakkelijke realiseerbare zekerheid voorschotten km bekomen. De stichting is daarentegen slechts een gelegenheid voor kleine credicten (ten hoogste 500.waarvoor men bij een credietinstelling niet terecht kan, Groote behoefte bestaat aan een in stelling. welke gerechtigd is tot het ver strekken van zoogenaamde Anlagecre- desnoods enkele duizen den guldens in rekening-courant per ge val welke genoegen mag nemen met die zekerheid, welke wel aanwezig is (machines, inventarissen, twee tikjes mindere borgen, niet absoluut geheel volwaardige tweede hypotheken, tegoed op klanten, etc.). Een allerwegen gezonde middenstand groote en kleine bedrijven wordt altijd nog wel als een axioma aange voeld. als een punt van algei lang. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat 110. 41 Pastoor: J H. Ilooyman. Matthias Withoossiraat no 34. Telefoon 1158 WOENSDAG Om 7' j uur geen H. Mis. Om 9' 1 uur gezongen Huwelijksmis. DONDERDAG In verband mei de sluiting van liet H. Jaar te Lourdes Donderdag Vrij dag en Zaterdag om 5 uur uitstelling van het Allerheiligste en aanbidding, en om 7 uur Lof. ZATERDAG Biechthoren van 4 lot 9 uur. Dagelijks de II Missen om 7 uur. half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDL'S. |acoh Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no, 28, Telefoon 55P. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biccltlltoorcn. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8en8.10. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck- Tclefoon no. 20. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. r Lof. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. DONDERDAG. 7 uur Lof tot sluiting van liet H. laar. VRIIDAG 7 uur Lof lol sluiting van hel II, laar. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 0, 7 en 8 uur, in heide biechtstoelen. 7 uur Lof lol sluiting van het II. Jaar. In de week de 11. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINU». Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Half 8 Iste II. Mis. Kwarl over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 iste II. Mis. Kwart over 8 2e II, Mis. ZATERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 3—8 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuvllslraat ZATERDAG

De Eembode | 1935 | | pagina 2