F. A. TULP VULPENHOUDERS Taxidienst Fa. H. Elzenaar ,r to Drukkerij Lnngegracht 28, Amersfoort c PFMBODF. verschijnt eiken Dinsdag- en Vrljdag- De abonnementsprijs bedraagt één gulden Ar*'* maanden; bulten Amersfoort f 1.10, franco per JJl Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. vt van de Katholieke Stichting De Eembode, "!t88V gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 17 Mei 1935 ADVERTENT1ÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentlin moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen z|n bezorgd. Teleioon 314 Negen en Veertigste Jaargang-No. 14 gil recht va wiste onrecht, pi grootste vijand btvoorrecliting. den sterkste is het De mensch en de natuur. 7no is het er dan loch van gekomen, het Uddclermeer - met de Hunne- luns was het al eenige jaren geleden ;"ver in de afrastering is gezet. 'Allen die deze mooie omgeving - elke gedachten aan zeer oude tijden Lekt - kennen, zuilen het betreuren, U ook: begrijpen. De vernielingen ïervuiling. welke daar de vorige zomers lils vonden - ondanks verzoeken n maatregelen om het tegen te gaan, was ie ergerlijk om ook dit jaar roorlgeiet ie worden. Ik heb hel mede- tmaakl, dal de met groole autobussen ingevoerde „belangstellende natuur- noekers" alles volgooiden met papier rommel, den heuvelrand aftrapten, riet legen den grond liepen, om ï,o. „dotze bollen" te plukken ilke dikwijls even verder weggegooid lorden. Zoo langzamerhand zal in ons mooie «ld, dat toch al elk jaar, door unt uning, voor werkverschaffing, boom- is maken van wegen, voor 't verkeer 'I overal bauwen van zomerhuisjes optrekjes zooveel schoons verliest, rest acuter prikkeldraad verdwijnen, „n slotte liever nog dat afrasteren m het natuurschoon ie redden, dan erdergaande vernieling, doch zoude nu werkelijk niet mogelijk zijn, r opvoeding van 't jonge geslacht sonri menschen te krijgen, die be- rijpen.dat de inensch in de Schepping losgelaten, niet als vandaal, doch bewaarder en verzorger? Hier is, iinkl mij. een zeer mooie laak weg- ilegd vu ir de opvoeders; die de jeugd li, heeft de toekomst en wie weet, ie'e ouderen, die nu ondanks aller- pogingen om hen tot ander op en te brengen, zicli niet behoorlijk en te gedragen, door 't voorbeeld jangcren 'i niet ddk nog zullen Wij spreken veel over beschaving wij zenden menschen uit om on- minderbescliaatde volken tol hooger eilopie voeden, doch 't schijnt, dat 'lier in ons eigen land ook nog wel bij te schaven is. Wanneer ik, in lijnqualiteit van voorzitter der Veluw- :he boschbrandweer zie, hoe men in cii en heide zich gedraagt, zoo- slechts waakzaamheid der politie vlug optreden der boschbrandweer- ïnen groole vernieling kan voor- aen, als ik denk aan 't afrukken brem, meidoorn, seringen en lupi- i, die dan voor een groot deel, ie blijken te verwelken, weer op en weg gegooid worden, dan meen :dat slechts eendrachtig optreden en goede voorbeeld geven door alle lluurvricnden, en het telkens weder dit aa .beeld hameren, verbetering al kunnen brengen, jeugdleiders en opvoeders, gaat mei w jonge menschen de natuur in en zich daar hebben te KANTOORBOEKHANDEL L»n]*(tr. 65 t.o. Krommaitr - TEL. 32» Het Vakkundige adres voor Doe z dat niet blijven zooals 't nu gaat, steeds vernieling, steeds meer afraste ren. Van tweeën één, óf wij gaan rdelijkmet de natuur, ons aller bezit a ons ontspanningsterrein om, óf wij toeten mts er vast aan gewennen, de woie natuurplekjes vanaf de wegen #or de afrastering heen, te gaan ge kten: voor ons bezoekende vr hingen zullen wij dan meieen «ttienswaardigheid" te meer zij HthuUcn, Mei 1935. WESTRIK. NIC. BOVEE Telef 1093 Tel. 1830 Buitenritten 6 ct. per Kil. Vraagt prij voor onze LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 feit op zichzelf beteekenl de taak, die sterker nog dan tevoren sedert die datum op Nederland rust op het ter rein van het internationale recht, de bevordering van rechtspraak en arbi trage lusschen de staten. Deze taak op het gebied van een op het recht gebaseerde organisatie der volken, is een zeer eervolle voor ons land en het was waarlijk geen toeval, dat juist Holland werd gekozen als de meest gefiigende plek op de wereld voor het beleggen van een eerste Vre desconferentie Ontegenzeggelijk is dit een gevolg geweest van een hooge traditie, waar door de wereld wist dat dit kleine land zich kon beroepen op een heele rij van groole mannen uit het verleden met meer dan gewone verdienste voor de wereldgemeenschap, Ie beginnen met Hugo de Groot We mogen ons inder daad gelukkig prijzen, dat ons land in slaat bleet erf stellig in staat zal blij ven om die hooge traditie voort zetten. n deze gedachtengang zal hel dui delijk zijn, dat de herdenking van den I8den Met, door de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede er mede moet toe strekken, om bij zoovelen mogelijk het verantwoordelijkheidsgevoel te wek ken of te prikkelen, in verband met de houding welke ons land e ickornst zullen hebben •genover de problemen Vol kenbond en vreedzame samenleving der volken. (eit, dat menigeen de laatste jaren zich meer dan eens mis moedig heeft afgevraagd ol, gezien de houding der grooteen machtige staten, een kiein land als het onze wel ooii zal kunnen bereiken, binnen het kader den Volkenbond, wat het sedert eenige eeuwen nastreefde: een volke rengemeenschap gebaseerd op het recht De Volkenbond leed immers her haaldelijk échec en de oorlogen zijn tot heden niet verdwenenGran Chaco, Ma.itschoerije enz. enz. Men heeft recht zicli deze en dergelijke vragen testel len. Maar men dient daarnaast nooit te vergeten de tal van gevallen, waari de V.B. succes had, coi fliclen, ja ooi log voorkwam. En evenmin vergete men hel feit, dat niettegenstaande alles toch de vreedzame beslechting van geschillen door de staten zelf meer en meer als plient wordt beschouwd. Helaas is de organisatie nog niet volledig en vooral daardoor is er nog altijd kans op gevaar, doch dit recht vaardigt zeker niet een ontmoedigd-zijn, een het-geeft-loch-niet politiek. Het is goed, dal de 18de Mei jaar lijks nog eens de gelegenheid biedt, hierop te wijzen, want het moet en mag gezegd worden de doorsnee Nederlander is gewoonlijk weinig op de hoogte van de ontwikkeling in dt internationale verhoudingen, van bui- tenlandsche politiek en van Volken- bondsproblemen. Onze pers, hoe goed ook voorlichtend, kan toch niet voor komen, dat de groole lijn velen ont gaat en als dan bij tijd en wijle een :r*^ookGijZult«g9« SaalS hoort m a, spoedig uit meerdere monden, dat dus de V.B, zich wel kan l oprollen. Wonderlijk doet hei dan aan, dat er - onder de meerderen zijn, welke d-' '3 Onbetwistbaar de beate, meening verkondigen dat liet eenige noodige voor een betere wereld steden en dorpen is met die transfor- gerooeid. menschen, die toch in wezen de V.B. en, zoolang zal het doel nog niet worden bereikt. Voor vereenigingen als Volkenbond i Vrede, ligt nu hier een taak: voor lichting der publieke opinie. Is deze in de diverse landen in de goede rich ting geleid, dan zuilen de staatslieden die naar Genève worden afgevaardigd, zich ook gedragen weten door den wil en de meening der volken, die zij representeeren en daarin ligt de moge lijkheid voor een werkelijk goede ver standhouding. Al is een volledige op lossing der inderdaad beslaande moei lijkheden nog vaak zeer bezwaarlijk, ze moei toch in ieder gev3l met alle middelen worden gezocht, wil er ooit eenige verbetering tot stand komen. De stem der Nederlandsche verte genwoordigers werd in Genève in on derscheiden gevallen dikwijls met meer dan gewone belangstelling gehoord, komende van vertegenwoordigers van een volk, dat bekend slaat als bogende een hooge traditie op het gebied vrijheid, vrije meeningsuiting, on afhankelijke overtuiging en onbevan genheid ten aanzien van andere volken. Des te sterker zal nog hun invloed kunnen zijn, als zij weten te kunnen spreken uit naam van het gansche volk in al zijn lagen en groepetringen. De publieke opinie voorlichten. Zie daar dus het groote doel, dat ook op 18 Mei de Vereeniging voor Volken bond en Vrede nastreeft. Hl het te moeilijk zijn, die publieke opinie te stemmen ten gunste van den Volkenbond? Hoorden we niet, hoe In Engeland haar zustervereniging enquête instelde, waarbij tot heden reeds meer dan 5 millioen burgers hun stem deden hooren en wel voor 95 pet. ten gunste van den Volkenbond? Moge heden ook bij ons talloos velen zich nog eens bewust worden van de eerenaam van het land van Hugo de Groot, welke naam we hebben hoog 'te houden. Ruimer denken en in de toekomst blikken, zij dat het paiool. Amersfoo't St. Vincentius-Vereeniging in Parochie St. Franciscus Xaverius. De middelen onzer kas zijn absoluut ontoereikend om eenigermate te zien in de behoeften onzer arme ge zinnen. Bovendien neemt het aantal huis houdens, dat een beroep op onzen steun doet, steeds toe. Wij zullen daarom wekelijks een huis- collecte houden en vertrouwen, dat allen door hut gift, groot of klein, zullen bijdragen. Op die wijze krijgen wij een geregelde bron van inkomsten, om in den ergsten nood te kunnen voorzien. Helpt ons allen ten bate van de armen. f ZENUW-TABLB.I II waarborgt dat m«n U gean waardelooze of thadalijke namaak verkoopt roken. Mei. Nederland en Volkenbond. Het is al heel wat jaren geleden, dal Vereenigirg voor Volkenbond en •rede de 18de Mei instelde als de zgn. y^enboiidsdag, sedert ook door an- eien bij herhaling Goedenwilsdag ge hemd. Hieruit reeds blijkt dat de Wdenkirg van deze datum meer dan K" beteekenis heeft. Aanleiding er toe heeft ongetwijfeld .«Reven het fcit, dat op 18 Mei 1899 »„ii de eerste Vrcdesconfe- n,1|! plaats had. Maar meer dan dit mentaliteit der volken te veranderen, opdat de menschhefd werkelijk voele voor vreedzame samenwerking. Het is toch juist om die reden, dat een zoo volledig mogelijke kennis de bedoelde b.g.n, problemen, dringend noodig is. Alleen deze kennis kan leiden lot een stevige overtuiging en alleen een idealisme, dat gepaard gaal met deze kennis, zal uiteindelijk kunnen leiden tot de vurig verlangde verbetering en vooruilgang Maarzoo- lang naast een (vaak sentimenteel) idealisme in plaals van deze kennis nog te vee! onwetendheid, ja voor ingenomenheid blijlt heerschen bij de Gemeentelijk uitbreidingsplan. Dc bevolkingstoeneming wasvooial de laatste veeitig jaren in Nederland zeer sterk, Hiermede ging gepaard noodzakelijke vergrooiing van woongebied. Steden en dorpen breid den zich u t. Er heetl een transformatie tot bouwterrein plaats van gronden, die thans weiland, heide eu Oosch zijn ol voor den landbouw dienen. Natuur lijk kan niet alle grond worden ge- tiansformectd tot bouwtetrein daaraan is uiteraard hoegenaamd gein behoette: slechts een klein gedeelte van het landelijke gebied rondom de bestaande Wettelijke basis voor de regeling daarvan is de Woningwet. De wetgever legt de regeling dezer Iranslormatie, die stedebouwkundige taak derhalve, in handen van de over heid, i.e. het gemeentebestuur en dat logisch, want alleen de overheid, beschikkende over haar stedebouw kundige adviseurs, kan de belangen, die onze samenleving in het stads-en dorpsverband heeft te dienen, juist coórdineeren en in het uitbreidingsplan harmonisch bevredigen. Die belangen zijn viererleile de belangen van het verkeer (wegen), 2e. de belangen van 'sraenschen arbeid (industrie-gebieden, landbouw, veeteelt, tuinbouwgebieden, 3e. de belangen van het wonen (woongebieden) en 4e. de belangen n ontspanning (recreatiegebieden). Het uitbreidingsplan van Amersfoort dient deze belangen harmonisch lost het verkeersvraagstuk op eenvou dige manier op, het ontsluit in vol doende mate nieuwe werkgebieden, het schept traaie woonwijken vooralle klassen van de bevolking in zeei vol doende mate en het behoudt uitge breide recreatiegebieden. Een goed uitbreidingsplan keert zich tegen de degeneratieverschijnselen, die zich uiten in de vertroebeling van J- natuurlijke grenzen tusschen stad dorp eenerzijdsen het omringende land anderzijds. Vroeger rezen steden en dorpen gaaf en bondig uit het land op, thans ziet en overal langs toegangswegen voor- tgeschoven bebouwing ontstaan, z.g lintbebouwing, en zelfs bebouwingen los van eenig kernverband. Tegenovc deze lintbebouwing, die steden e dorpen op on-economische wijze uit breidt, het land ontsiert en voor de landelijke bestemmingen minder ge schikt maakt, stelt het herwonnen stedebouwkundig inzicht het goede beginsel van redelijke concentratie: vooral in Nederland, moet met het eine, mooie land worden gewoekerd. Natuurlijk vond menig plan bestrij ding. Elk plan, dat weldadige orde beoogt, vindt bestrijding. Eigenaars van heidegronden en bosschen en builen- plaatsen langs de verkeerstoegangswe- gen zijn vaak ontevreden over de ont worpen parallelwegen en bebouwings voorschriften, welke de bebouwing langs die verkeerswegen regelen. Die voorschriften bedoelen de bebouwing langs de toegangs-verkeerswegen, dus bu iten het geconcentreerde uitbreidings plan te beperken tot een bebouwing, welke daar van nature thuis behoort, d.w.z, tot een landelijke bebouwing, en de oppervlakken en afstanden die daaraan als maatstaf worden aangelegd, beoogen dus die beperking. Elk uitbreidingsplan behoort door een vooruitzienden geest te worden beheerscht. De Rijkswegencommissie stelt tegen woordig zeer terecht, steeds den prin- cipieelen eisch van het opnemen van parallelwegen, zoodra verkeerswegen óók, of in meerdere mate, woonwegen worden. Dit is een opvatting, welke in de laatste jaren door den Rijkswa terstaat in zijn wegbemoeiing wordt toegepast en die in gemeentelijke uit breidingsplannen ingang zal moeten vinden. Immers alleen hierdoor zal dit geslacht verantwoori zijn tegenover wie na ons komen. Door de Ver. voor Vreemdelingen Verkeer werd een bedrag van 125 toegekend voor propaganda. De Aid. Amersfoort van het Ntd. Roode Kruis stelde zich beschikbaar om inan'chappen te leveren voor het verleenen van eventucele hulp. De gelegenheid werd de besturen gegeven om eerst een en ander le be spreken, waarna over 2 of 3 weken wederom een bijeenkomst zal worden gehouden. Reclasseeringsdag. Men schrijft ons: De groole collecte is op 18Mei.de nat. reclasseeringsdag. Van de opbrengst van die collecte profiteeren reclasseeringsvereenigingen van alle gezindten. Laat ieder vermogen meedoenEn als ge heel weinig te geven hebt. zou het te veel gevraagd zijn als ge Za'erdagavond eens twee sigaren minder kocht ol voor ditmaal geen koekjes voor den Zondag en dat geld besteedde voor het reclasseeringswerk Zoo kan ieder wel iets geven. De meer gegoeden kunnen ook meer doen, ze zijn toch bevoorrecht boven duizenden 1 Laat niemand achter blijven. Zaterdag 18 Mei krijgt ge een ge legenheid om anderen, die in diepen nood zijn, eenigszins te helpen. Wie de moeite neemt even daarover na te denken, zich daarvan te doordringen, zal gul en blij het offer brengen. Gillen kunnen ook gestort worden op girorekening No. 155655 ten name van Mij. C. A. C. Best, St. v. d. Ha- genlaan 8, Amersfoort. Namens het Comité van Uitvoering: G. A. L. Spelberg, VoorzitterC. A. C. Best, le Secretaresse; O. A. Hen driks, 2e Secretaris; van Haselen, Penningmeester. Door onze groote sorteering Vulpennen vind U bij ons altijd DE PEN welke het meest geschikt is voor uw hand en in de prijs zooals U die zich gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Langestraat 84 Telef. 528 Besturen van R. K. Vereenigingen en Instellingen Denkt eraan, dat VITESSE voor copieerwerk van allerlei aard, het voordeeligste adres is. Aflevering prompt en netl KON. W1LHELMIN ASTRA AT 10 Historische optocht De Gemeenteraadsverkiezingen. Voor de op 26 Juni a.s. te houden gemeenteraadsverkiezing werden ten Raadhuize de volgende candidaten gesteld Sociaal Democratische Arbeiders partij1. B. Noordewier, 2 J. W. Pol der, 3. H. Fremouw, 4, H. G. Huslage, 5. H. Smit, 6. H, Kroon, 7. Mevr. S. Brussen-Hemmenga, 8. A. A. Meijer. Deze voor alle drie de kieskringen. Bovendien zijn nog candidaat gesteld voor kieskring 1: 9. G. v. Uitert, 10. J. K. Buiteman, 11. H. Bosman, 12. H. Dernisson. K. Staatspartij: 1. J. J. Thi d. Linden, 3. P. Beaufort, 4. A. J. Spiekermann, 5. G. A. Luycx, 6. G. A. J. Noordman, 7. Mej. M. van Hamersveld, 8. L. A. A. v. Hamersveld, 9. J. Zwart, 10. C. H. van Es, 11. J. R. Hartings, 12. H. N. de Haan, 13. W. C. Pijpers. Anti-Rev. Partij: 1. Mr. L. Stadig, 2. Drs. j. C. D. Smeitink. 3. P. Graaff, 4. J. H. van Lonkhuijzen, 5. J. de Gans, 6. W. Meiling. 7, A. van Diggele, 8. T. Sikma, 5. H. Kollen. 10. R. v. d. Kamp. Chr. Hist. Unie: 1. H. van Galen Last, 2. L. van Nieuwenhuizen, 3. H. Benninga, 4. H. A. Pothoven, 5. Dj. A. G. v. d. Heide, 6. L. Th. van Zwol, 7. j. D. H. v. d. Neut, 8. A A, Waanders, 9. Chr. van Zweeden, 10. G. Kappenberg. Vrijz. Dem. Bond 1. Corn. Ruiten berg, 2. Ant. Hofkamp, 3.0. Plantenga, 4. P. v. Straalen, 5, Mevr. C. J. Onvlée- Cavaljé, 6. H. ter Beeke, 7. Mevr. F. A. de Knegl-Borghstijn, 6 j. Wijk. Amersf. Belang: I. G. v. Tellingen. 2. A. Takken, 3. Th, Kleij, 4. W. de Kloet. Revolutionairen: l. H. A. Butselaar, 2. J. Planteling, 3. H. C. v. Eist, 4. J. de Valk, 5. J. G. Prins, 6. H. Maaier, 7. G. v. Soelen. Vrijheidsbond: 1. W. van Gent, 2. W. J. W. C. Bakker, 3. dr. C. Eggink, 4. Ir. A. Dros. 5. Mevr. H. E. I. Coops- Frever, 6 Ir. J. Pit. Koithals AUes, 7. Mevr. R. C. M. Ijlzinga Veenstra-van marsch door Eemland gehouden wor den. Er is toestemming gegeven, om in gesloten colonne en met ontplooide nationale vlaggen hier door de stad te marcheeren met tamboers hoorn blazers en muziek voorop. Er bestaat het plan om onderzeer deskundige leiding een R. K. Mannen koor op te richten. Waar het hoofddoel is een goede beoelening van het stem orgaan, dienstbaar te maken aan de Katholieke zaak, om bij eventuele ver gaderingen van verenigingen de een tonige zakelijkheid met iets anders af te wisselen kunnen wij niet anders doen, dat dit streven van harte toe juichen en de hoop uitspreken, dat er een flink koor tot stand komt. Dat het iets goeds zal kunnen worden waar borgt ons de bekwaamheid van den dirigent en de medewerking van op muzikaal en vocaal gebied zetr hoog staande menschen, die achter de scher- initiatief hebben genomen, gesteund door verschillende zanglief hebbers. Waar de heer Scheiles reeds een Dameskoor heeft, ligt het natuurlijk voor de hand, dat bij mogelijke uit voeringen deze verenigingen samen zouden kunnen optreden, zoowel in Dames- als mannenkoor, raar ook zouden enkele nummers voor zoo'n gelegenheid gemengd gegeven kunnen worden. De initiatiefnemers onze beste wenschen met hun streven. Het departement Amersfoort der Maatschappij voor Nijverheid en Han del heeft in verband met de plannen tot samenvoeging van de Kamers van Koophandel te Utrecht en Amersfoort aan zijn hoofdbestuur een uitvoerig schrijven gezonden, waarin gewezen wordt op de verschillende bezwaren welke voor ons district aan een even- tueele samenvoeging zijn verbonden. In den nacht is ingebroken in een kruidenierswinkel aan de Langestraat. Men heeft zich toegang verschaft aan de achterzijde van het perceel tot het magazijn. Een deur tusschen het ma gazijn en den winkel werd geforceerd. Uit de niet gesloten lade van een kas register werd een bedrag van 1600 ontvreemd. ter gelegenheid van het 30-jarig beslaan j Eek, 8 S. W. Melchior. der Oranje-vereeniging. ^atb. Dem. Porttj 1. L. Waterloo, a a 2. G. Knjnen, 3. R. Jonk hart. 4. In Princess lmó Woensdagavond een Bokkers> 5. a, Laseur, 6. L. S. Güt. bijeenkomst plaats van bistu'en en Staaik. Geref. Par ij: 1. N. W. Schreu- erteg.nwootdigers der plaatselijke der 2 w sirjjkcr) 3 w. v. d. Berg. ercinigingcn uiigenoodigd door de - ;.)inmissie Historische Optocht 1935 ter bespreking van de diverse groepen en de kosten van iederen groep. De optocht geeft wter het Huis van Oranje vanaf Prins Willem van Oranje met verschillende belangi ijke gebeurtenissen Een 18-tal vereenigingen waren ver tegenwoordigd, waaronder de Ruiter vereenigingen Neuderuilers uit Nijkerk en van Schaffelaar, Barneveld. De optocht zal worden gehouden op Woensdag 28 Augustus a.s. De samenstelling van de optocht is in 15 groepen. Tot s'ot Zegewagen. De groepen 1, 9, 12 en 13 zijn reed* Chr. Democratische UnielJ. Krom menhoek, 2. A. Nakman, 3. Ré de Ronden, 4. G. A. J. ter Linden. 5. L. E D. Langeveld, 6 J. v. d. Hooff. Communisten: 1. A. Martense.2.G. Siokkel, 3. j. Agenant. De firma B. A van Ruijven her dacht onder groote belangstelling haar 10°—jarig bestaan. Vele kwamen de firmanten feliciteeren en menige keiier aan de Langestraat stak ter ge legenheid van het heuglijk feit dc vlag uit. Door de N.S.B. zal tweeden Pink- «terdag wederom den jaarlijkschen Zevende Autotocht van Amersfoortsche ouden van dagen. De Commissie tot voorbereiding van Autotochten voor Amersfoortsche Ouden van Dagen stelt zich voor de zevende autotocht te doen plaats vin den op Zaterdag 1 juni, nam. 1 uur. Evenals verleden jaar ligt het in de bedoeling niet uitsluitend de Ouden van Dagen uit de gestichten een ge- noegelijken dag te bezorgen, doch ook particuliere oudjes, leder deelnemend Automobilist wordt dus weer in de gelegenheid gesteld een particulier oudje te introduceeren. Wanneer men hiervan gebruik wenscht te maken, worden de resteerende zitplaatsen ge reserveerd voor Ouden van Dagen uit de gestichten. leder, die lust gevoelt, mede te wer- ■n, om de zevende autotocht voor Ouden van Dagen, evenals de vorige keeren tot een succes te maken, wordt verzocht vóór 23 Mei zich aan een der onderstaande commissieleden te willen opgeven Mevr. C Camerling Helmolt van Ketwich Verschuur. P. Suijsiaan 22; Mevr. Tydeman-Falck, Pr. Marielaan 1 M. M. A. Ramselaar, Langestraat 50 G. Abrahamsen, Redacteur Amerst. DagbladJ. Stam, Schimmelp kade 8. Ook giften, hoe gering ook, worden gaarne door de Commissieleden f ontvangst g

De Eembode | 1935 | | pagina 1