Allerlei Voor de armen. Zondag, na de H. Missen, zal aan de uitgangen der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht, de maand-collecie worden gehouden voor de conferentie der St. Vincentius- vereeniging in die parochie. Veler gaven zijn noodig om de Vereeniging in staat te stellen hare werken van barmhartigheid voort te zetten in deze zorgvolle tijden. Qemeenteraad. De gemeenteraad besloot f300 be schikbaar te stellen voor den plaatse lijken luchtbeschermingsdienst. Hier tegen werd verzet aangcteeker.d door de Socialisten, die meenen dat de regeeiing voor de bescherming der ingezetenen des Rijks heeft te waken en overigens van oordeel zijn dat af doende bescherming toch niet kan worden gegarandeerd. De Burgemeester achtte het volko men verantwoord voorbereidingen te treffen in afwachting van een rijksre geling die op komst is en waarbij ook de gemeente haar taak zal vinden. Dr. Van Nieuwenhuizen verdedigde op medische gronden de wenschelijk- heid van het treffen van maatregelen opdat wanneer onverhoopt de ramp mocht komen de vreeselijke gevolgen althans kunnen worden getemperd voor mogelijk is. Hehenkam De heer Hehenkamp vroeg of uit stel niet mogelijk was omdat Hitier had voorgesteld de burgerbevolking niet te betrekken in het oorlogsgedoe. Een wijziging der verordening op het lager onderwijs werd aangehouden, i omdat de lieu: 'Tie: hem| MMHRPVHMHHI de Soc. Dem. tractie meende dat die alle bouwverenigingen jaarverslagen, den hun stem vóór den verkoop aan particulieren. De heer Zwart stelde in 't licht het groote sociale belang van een eigen woning voor den werkam. De heer Van Lonkhuizen wilde niet door kunstmatig hooghouden der huur prijzen de mogelijkheid van lager huur voor volkswoningen door particulieren bouw in den weg staan. 's Raads meerderheid wilde den particulieren bouwer ook voor volks woningbouw een kans geven. Nadere wenschen betreffende het Ie werk stellen van Amersf. arbeiders, de ligging aan zonzijde en maximum huurbedrag werden door 's Raads1 meerderheid aanvaard, maar zulks kon de Socialisten niet bewegen tot mede werking. Wethouder Noordewier wilde voor 100 woningen meegaan maar nu het er 140 werden stemde hij legen. a Bij de rondvraag werd lang gedis- AMlDSii O jUT cussieerd over de verandering van datum voor uitbetaling der steungelden aan werkloozen. Er was tegen deze wijziging fel geageerd door de Socia listen van het lype Butselaar, die verzet tegen dezen maatregel had gepredikt. De Socialisten verweten hun ouden medestrijder diens optreden, en wezen er op dat niet was getracht door sa- menspreken met den Wethouder, een beter inzicht te krijgen. Medegedeeld werd voorts dat 't Gemeentebestuur alles had gedaan wat mogelijk was om den Zaterdag als uitkeeringsdag te be houden, maar dat de Minister aan wien de beslissing is, daaraan niet kon tege- oet komen. De heer Van der Linden stelde en kele vragen, waaruit bleek dat in Den Haag deze maatregel werd geeischt. Wethouder Noordewier heeft toege- gd, dat wanneer deze regeling moei lijk te handhaven mocht blijken, et tetracht zou worden, weer op den faterdag te mogen terugkeeren. Bij de rondvraag kwamen allerlei zaken ter sprake. Hier volge een korte opsomt De heer van Lonkhuyzen protesteert tegen een uitlating van den heerHus- lage over het optreden van de recht- sche raadsleden als zouden deze maar stemmen, zonder vooraf kenbaar tt maken waarom ze voor of tegen stem men, Rechts schuwt geen debat, maat acht discussie over onderwerpen waar van bekend is hoe er door de Recht- schen over wordt gedacht, overbodig. De heer Polder klaagt over wielrij- den in het bosch Birkhoven. De heer Hehenkamp wenscht wijziging eerst in de Onderwijs-com- missie diende te worden besproken. Wethouder Thien verduidelijkte het geval en deelde mede dat deze aan gelegenheid reeds begin 1935 was be sproken. Onderwijs in Engelsch op de school voor het 7e leerjaar, achtte hij van zeer problematische waarde. Tegen herhaalde behandeling in de commissie had hij echter geen bezwaar. Met meerderheid van stemmen be sloot de Raad g en vergunning voor gemengd zonnebaden te verleenenaan Brandsen's zweminrichting aan den Randenbroekerweg. Drie en twintig woningen in diverse stadswijken werden onbewoonbaar verklaard. Om de goedkeuring van de gemeente- begrooting niet te vertragen werd be sloten de post voor presentiegeld aan leden van stembureaux af te voeren en een nieuw voorstel bij den raad in tc dienen. Vrij algemeen werd de houding van Ged. Stalen als .klein" gekenschetst Bij een tijdig ingediende sluitende begro ding me: ruim drie miltiocn als eindcijfer mag een bedrag van ruim f 200 vmr Ged. Staten geen aanleiding zijn v.ior het maken van bezwaren. Gevolg gevende aan den positieven wensch door den Raad in de voor gaande vergadering geuit teri aanzien van het verknopen van grond voor volkswoningbouw aan particulieren hadden B. en W. diverse verkoopbe- sluiten voorbereid en ingediend die ten r lotte door den Raad werden aan vaard met de stemmen van de Sociaal •Democraten legen. Deze wilden van geen bouw door particulieren weten en deden dienaan gaande de somberste voorspellingen. De iteeren Zwart, Van Lonkhuizen, Sla.' g en Van Galen Last moliveer- zooals Goed Wonen ze b v, pubieëert. De heer van der Linden zegt. dal enkele woningen in huur zijn gestegen, terwijl er van algemeene verlaging wordt gesproken. Medegedeeld wordt dat zulks komt door een nieuwe klassi- ficatie der volkswoningen. Ook infor meert hij naar de mogelijkheid van het wisselen bij tewerkstelling van losse arbeiders bij gemeente-werken De heer Butselaar klaagt over par- keeren van auto's tijdens de automarkt in de Krommestraat en omgeving. De heer van Tellingen wil van 30 April (Prinsessedag) een nationalen feestdag maken. De heer Zwart wenscht overleg wan neer de menschen niet ten volle de gevorderde tonnenbelasting ku.inen be talen. Burgerlijke stand. GeborenGerard, z. van J. Hoek en A. v. Veldhuijzen. Helena Jacoba, d. van J. Klerk en H. Salo mons. Cornells Adrianus Ernst, z.1 van H. Verheuvel en A. J. v. Mourik. Marinus Gerardus, z. van M. Cleton en J. Vliegenhart. Roelof, z. van H. L. R. de Jongh en J. Wolfert. Petrus Antonius Cornells, z. van F. Bosboom en C. Schippers, Cor nelia Johanna, d. van H. A. Verheuvel en J. Dijkhuis. Elisabeth Maria Theresia, d. van W. Langeraar en A, M. v. Sijl. Geertruida Evertje, d. van A. Spijker en G. A. v. d. Belt. Teunis, z. van R. v. Ee en F. v. Wessel. flarm, z. van G. Schuiteman en P. Harhuis. Berend Wilhelm, z. van J. Bultman en C. Smink. Jacob Ernst, z. van H. W. v. d. Glas en S. Huisman. Arie, z. van E. B. N. de Vink en H. Terschegget. Hendrika, d. van E. B. N. de Vink en H. Ter- scnegget. Anna Adriana, d. van J. Wagener en M. A. H. C. Aben. Atze Keimpe, z. van K. T. v. d. Kooi en M. A. Melink. Hendrikajohanna, d. van j. v. d. Straat en J. E. v. Doorn. GetrouwdA. C. Oudemans en H, Wallbrink. CE. Schutijser en M. J. E. Vrij. H, j. Dolfin en M. Fre- deriks. H. Dijkstra en M. N. Kool. D. G. Ruijer en H. Verhoef. C. Ising en A. H, Pouwen. A. H. C. v. 't Erve en J. J. Jansen. P. Pan huis en N. Peut. A. v. Asch en A. v, Beek. G. P. v. Oven en J. Bru- ning. S. J. v. Egmond en H. E. Bouwman. P. Wilffert en Langendonk. Overleden: J. v Amersfoort, 9d. P. Jansen, 66 jr., wedn. van T. Moor. M. L. Henry, 73 jr., wed. van T. Pasquier. P. v. d. Kraats, 30 jr., ongeh. M. W. Mattson,65jr., echtg. van C. Sörensen. J. M. Geukama Bakker, 71 jr., echtg. van S. Bleeker. A. E. de Jong, 71 jr., wed. van P. P. Schiedges. E. v. d. Glas, 3 d. R. K. V.V. „Amersfoort". Amersfoort 1 E.M.M. 1 1—5. Amersfoort 2—E.M.M. 2 3—0. Op het Amsvorde-terrein werden de eerste nederlaagwedstrijden gespeeld ten bate van Herwonnen Levenskracht. Om 2 uur begon de wedstrijd het tweede elftaldit won verdiend met 0, hetgeen een zeer prachtig resul taat is. Om 3.30 uur komt het eerste elftal in het veld, welke eenige inval lers telt. De eerste aanvallen zijn voor Amers foort, welke retour worden gezonden. Eenige aanvallen van E.M.M. volgen, aarmee de achterhoede de handen vol werk heeft, maar toch komen zij steeds terug, en na een mooie voorzet kopt de midvoor in. E.M.M. leidt met 1 —0. Dit is een aansporing voor Amers foort, en een serie aanvallen volgen, maar doordat het spel te kort wordt gehouden, kunnen de backs van E.M.M. rustig wegwerken. Maar na ecnigen tijd komt de gelijkmaker; na mooi samen spel van het binnentrio, komt de rechts binnen alleen voor de keeper te staan van E.M.M. en schiet op korten af stand in, waarna een oogenblik later de rust aanbreekt. Na rust gaat het spel aanvankelijk gelijk op, maar reeds na eenige tijd is E.M.M. steeds meer in de aanval, en hel duurt niet lang meer, of zij nee de leiding, welke na een volgende aa val zijn voorsprong reeds vergroot. Eenige malen breekt de voorhoede van Amersfoort nog eens door, maar daar het spel veel te kort wordt ?e- houden, komt er geen tegenpunt. Zoo gaat het spel lange tijd op en •er en men weet Koppen nog twee maal te passeeren, zoodat het einde komt met een 5—1 overwinning voor E.MM. Zondag 2 Juni wordt de tweede wedstrijd gespeeld op het A.B.v.L.O.- terrein. Aanvang twee uur. Tegen H.M.S uit Utrecht. Wij sporen alle Ka tholieken aan, om Zondag a.s. naar de. Leusderweg te trekken, ten einde het doel te steunen van „Herwonnen Le venskracht". De Directeur van Openb. Werken heeft aanbesteed het maken van twee schotbalkstuwen in de beken. Hoogste inschrijver C. van Zwol Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGEN: VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K M Amersfoort f8600; laagste inschrijver Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. A, Hendriks, Berkenweg 25, tel, 1384. W. C. Linschoten, Soesterweg 329, telef. 112. A. F. Batenburg, Utrechtscheweg 18, telef. 448. ApotheekHaan, Julianapleln 3, telef. 1150. Amersfoort's Mannenkoor. Op het Groot Nationaal Zangcon cours te Deventer behaalde het Amers foort's Mannenkoor in de Superieure Afdeeling Mannenkoren (dit is de hoogste afdeeling) een eerste prijs, bestaande uit een gouden medaille. ■Deze bekroning is ongetwijfeld een schitterend succes voor directeur O. v. d. Burg en zijn zangers. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 2 juni: 9.35—10.05 Kei 10.20-12.05 Brussel. 12.05 -2.40 Wee- nen. 2.40-4.50 Droitwich. 4.50-8.15 Londen. 8.20—12.20 Weenen. Maandag 3 Juni: 10.35-11.50Keu len. 11.50-5.20 London. 5.20—6.50 Munchen.'6.50—10.10 London. 10.10— 12.Boedapest. Dinsdag 4 Juni: 11.20—2.25 Droit wich. 2.25-3.20 Hamburg. 3.20-5.35 Londen. 5.35-6.45 Leipzig. 6.50—8.20 London. 8.20—11.20 Brussel. Woendag 5 juni: 11.05—2,55 Lon don. Z55—4.00 Deutschland. 4.00— 6.20 Droitwich. 6.20 -6.50 Motala. 6.50-12.20 London. Uit den Omtrek Hoogland Steun voor Gerst en Veldboonen, Ten aanzien van de steunverleening voor gerst en veldboonen van den ooget 1935 maakt de Regeeringscom- missaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij bekend, dat voor de telers, die van die gewassen niet meer dan 1 H.A. verbouwen, een andere regeling is getrotfen dan in 1934 het geval is geweest. De opbrengst van bedoelde per- ceelen gerst of veldboonen kan wor den vastgesteld door chatting van het te velde staande gewas. Een verzoek tot zulk een schatting moet door belanghebbenden vóór f Juni 1935 zijn ingediend bij de Land- bouw-Crisis-Organisatie van het be treffende gewest. Wanneer een dergelijke aanvrage niet vóór dezen datum is ingediend, zal de teler zich dienen te onderwer pen aan de voorgeschreven dorsch- controle, waarvan de kosten in de daar voor in aanmerking komende gevallen te zijnen laste worden gebracht. Ook kan de Landbouw-Crisis-Organisatie indien naar haar oordeel daartoe aan leiding bestaat, zonder dat een verzoek van den teler is ingekomen, de op brengst vaststellen door middel van schatting van het te velde staandegewas. Bij Weert werd bij graafwerken voor net bouwen van een nieuwe schuur bij de hoeve Hakkenberg een emmertje gevonden, afgedekt met een vloertegel. Het emmertje bevatte guldens en rijksdaalders uit het jaar 1913, tot een totaal bedrag van f700. Tijdens een langdurig en hevig onweer sloeg de bliksem in de school te Kootwijk, Toen men even later be merkte, dat er brand was uitgebroken verlieten de schoolkinderen, die tijdens het inslaan heel kalm gebleven waren, onder toezicht der onderwijzers de school. De brandweer, die vlug aan wezig was, kon wegens gebrek aar water, weinig uitrichten. De school is geheel afgebrand. In Noord-Oostelijk Utrecht trok een zware onweersbui voorbij. Het onweer, dat vergezeld ging van hevige plas regens en hagelbuien, hield ongeveer twee uur aan. Voorzoover was na te gaan, hebben geen ongelukken plaats gehad. Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West- singel (uitgenomen des Zondags). KatholiekeSpaarbank.Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. DONDERDAG 13 |uni. laarvergadering der Dr. Ariëns-ver. in Monopole. KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van den Inhoud'deier Olficlcele Ke.kelijke Mededeellngen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Olficleclc Kerkelijke Mededeellngen In andere - n, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Renllnck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. '1 Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7.8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. DONDERDAG 5—half 9 gelegenheid om tebiechlen. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor acht gezongen H. Mis voor de levenden en overl. leden u"' Genootsch. v. h. H. Hart. r Lof. ZATERDAG Vigilie van Pinksteren, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 12—1 en van half 4—half 10 ge legenheid om te biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7. 8 en HamersveldV PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. s ZONDAG Half 8 Vroegmis. )llu 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis In hef SI. Ansfridus- Gcsticht. DINSDAG j Half 8 H. Mis in de kapel op het kerkhof. DONDERDAG Half 8 Lof. VRIJDAG f 7 uur Veni Creator. Lof en predicatie tot opening van het Veertigurengebed. 5—7 uur gelegenheid om te biechten. ZATERDAG 6 uur uitstelling van het Allerheiligste. Kwart vóór 7 H- Mis. .j|y 8 uur gezongen H. Mis. Van 8—12 en 3 tot hall 7 biechthooren. 7 uur Lof met predicatie. jn de week H. Mis om half 8. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAO 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG 'sAvonds kwarf over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG 6—7 uur Biechthooren. 7 uur Lof. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Kwart voor acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG Vigilie van Pinksteren, geboden vasten- en onlhoudingsdag. Half 7 wijding van Doopwater. 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7. 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. Na de H. Mis van half 9 en na di Hoogmis voor het laatst gelegenheid tot het betalen der bankenpacht. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Om 7 en half 8 geen H. Mis. Om 9 en 10 uur gezongen Huwelijksmis. DONDERDAG Van 6'/i—7'/, uur Biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag. Om 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAO Vigilie voor Pinksteren,gebodenvasten- en onthoudingsdag. Om 10 uur komen alle schoolgaande jongens en om half 4 alle schoolgaande meisjes biechten. Daarna biehthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. PAROCHILKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558, ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Broederschapslof ter eere van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand met confereniie. Na het Lof vergadering der zelalricen. DONDERDAG Van 6 tol 8 uur Biechthooren. VRIIDAG le Viijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. 'sAvonds half 8 Lof met Litanie en toewijding aan het Allerheiligst Hart. ZATERDAG Vigilie voor Pinksteren, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 4 tot half 9 uur biechthooren. Half 8 Lol mei Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8en 8,10. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG 8 uur Vroegmis. Hall 11 Hoogmis. 5 uur Catechismus. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In beide H. Missen collecte voor de Isle H. Mis op Leo's Oord. Kwart voor 9 2e H. Mis. Half 10 en half II catechismus op de scholen. DINSDAG 8 uur Isle II. Mis. Kwart voor 9 2c H. Mis. WOENSDAG Feestdag van den H. Bonifacius. Kwart voor 9 1ste H. Mis. Hall 10 gezongen Huwelijksmis voor Bruidegom en Bruid. Half 10 en half II catechismus op de scholen. \\i\ DONDERDAG 8 uur 1ste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. VRIJDAG Iste Vrijdag toegewijd aan hetH. Hart, van Jezus, volle aflaat. til! Iste H, Mis op Leo's Oord. Kwart voor 9 gezongen H. Mis met de, gebruikelijke gebeden. Na de H. Mis uitstelling tot 12 uur. 8 uur Lof en preek tot opening van hef 40-uren gebed. ZATERDAG Vigilie voor Pinksteren, geboden vas ten- en onlhoudingsdag. 8 uur Iste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 3—9 biechthooren. 8 uur Lot. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. j. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. ZONDAG 8 uur H. Mis. Half II Hoogmis. 12 uur Catechismus. 6 uur Lof. MAANDAG s II. Mis in het St. Joscph-Gesticht. DONDERDAG VRIJDAG ?e,cgenheid om ,e b'echtën. Eerste Vrijdag. Half 9 gezongen H. Mis Ier eere van hei H. Hart, daarna uitstelling en ge beden. 'ZATÉRDAO'" ,,n 1,1 Vigilie voor Pinksteren, geboden vas ten- en onthoudingsdag. ^.a". 5~half 9 gelegenheid rnj. te biechten. ur Lof met predikatie tot opening het veertigurengebed. Deze week de H. Mis om half 9. NUkerk PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor: R. J, B. Flipse. ,m zundao T"' Half 8 Vroegmis. ,n "■■r Hoogmis. - Lof. ZATERDAG tof haïfnh7eid °m 16 biech,en vac half 3 I" dc week de H. Mis om half 8.

De Eembode | 1935 | | pagina 2