F. A. TULP Taxidienst Amersfoort Fa. H. Eizenaar Bij Zonnebrand, v;-. Kantoor en Drukkerij Lnngegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bullen Amersfoort 11.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave a de Katholieke Stichting De Bembode, gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 5 |uli 1935 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billik» tarieven voor handel en n|verheld b( geregeld adverteeren AdvertentlBn moeten Dinsdag en Vrgdag vóór 8 nor In den morgen zfn bezorgd. Telefoon 314 Negen en Veertigste Jaargang - No. 28 Er bestaat een geluk, dat grooter is dan elk ander, namelijk liet gedroomd geluk. Heine over de Katholieke Kerk. De Dultsche dichter Heinrich Heine kon wel door niemand worden ver dacht van „heulen" met de Roomschen. Immers hij bevocht de Romantiek, alléén omdat zij naar 't Christendom leidde. Niet-Katholieken kunnen hem gerust als onbevooroordeeldbeschou wen. In de Revue des deux Mondes liet Heine zich op de volgende wijze over de Katholieke Kerk uit." „Een blinde haat tegen de Katholieke Kerk kon nooit bij mij ingang vinden; ik mis daarvoor de noodige bekrom penheid van geest. Ik kende al te goed de mate mijner geestvermogens, om niet in te zien, dat zulk een reuzen- gebouw als de Katholieke Kerk, ook onder mijn hevigste slagen, niet aan 't wankelen zoude raken ik kon op zijn hoogst een hulpvaardige hand aanbieden bij een langzame albreking, die mogelijk nog eeuwen zal duren. Ik was te goed vertrouwd met de ge schiedenis, om de groolsche even redigheden van dat wonderbare gebouw niet te erkennen. Noem hel, zoo gij wilt, de Bastille van den geest, blijl volhouden, dat de sterkte niet anders verdedigd wordt dan door zwakke en afgeleefde krijgsliedenhet blijlt niet temin waar, dal de Bastille niet ge makkelijk blijkt in ie nemen, en zeker is hetmeer dan één jeugdig strijder zal zich tegen hare muren het hoofd nog te pletter loopen Als wijsgeer heb ik nooit mijne bewondering kunnen weigeren aan den diep-doordachlen en zich zeiven altijd gelijkblijvenden samenhang van het godsdienstig en zedelijk stelsel, dat men gewoon isjde Katholieke Kerk te noemen. Ik kan er mij dan ook op beroemen, dat ik hare leersiukken ol haar «ere dienst nooit heb bestreden met de wapens van spot of verachting. Wij garandeeren dc goede werking van eiken bi] ons ge- kochten VULPENHOUDER. WIJ graveeren er gratis Uw naam in. WIJ hebben een der allerbeste collecties van het land. Onze service Is eenlg in Nederland. Het Is daarom voor U voordeellg Uw VULPENHOUDER te koopen bij KANTOORBOEKHANDEL Langastr. 68 to. Krsmmwtr. - TEL SIS Spanje, R.K,Mr. W. H. de Vink, R.K. Jhr. Dr. H. de Beaufort, Clir. Hist.; Mr. O. A. Diepenhorst, Anti-Rev. Th. Ketlilz, Vrijh.bonden B. Wijkamp, "D.A.P., werden herbenoemd. Spelling, ninister van Onderwijs, Kunsten Binnenland Provinciale Staten van Utrecht. De nieuwe leden hebben zilting ge nomen na door den Commissaris Bosch van Rosenthal te zijn verwelkomd. Het lid van Geelkerken, die ee voorstel inzake de salariceringindiendi kreeg gelegenheid, zijn voorstel toe te lichten, hetgeen hij op vrij tamme wijze deed. al werden den Staten eenige krasse uitdrukkingen niet be spaard. Het Slot was een nieuw geluid ii de zaal der Staten, daar een der nieuwe N.S.B.-leden het woord van Van Geel kerken met een krachtig „Hou Zee" onderstreepte. Hetgeen de laconieke opmerking van Reynders (S.D.A.P.) uitlokte „Hou maar kippen". Later werd overgegaan tot de keuze der leden van liet College van Gede puteerde Staten. De aftredende leden, G. J. H. vat NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Buitenritten 6 ct. per Ol. Vraagt prljn voor onze LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 De en Wetenschappen heeft medegedeeld, dat de regeering niet voornemens is wijziging te bevorderen van d" tot stand gekomen voorschrillen nopens de schrijfwijze van de Nederlandsche laai bij het onderwijs. Het is de be doeling der regeering, mochten te eeniger tijd nog wijzigingen ar~ orde komen, niet lot invoering Ie gaan dan nadat een zoodanige pcri ide van aanpassing zal zijn ge sloten als door dc omstandigheden wordt geboden. Het vraagstuk der schrijfwijze van dc Nederlandsche taal in dc van haar uitgaande stukken wenschte de regee- ring thans nog niet aan dc orde t< Stellen. De Bezuiniging. De Regeering deelde mede, dat de kern van dc huidige economische moei lijkheden de vermindering van he Internationaal goederenverkeer is. Onze agrarische ultvoermogelijkhedcn liepen de laatste jaren zienderoogen terug dientengevolge moest onze invoer we! inkrimpen; en omdat wij niet meet I van anderen als voorheen in denzelr- vang konden blijven koopen. kwam onze industrieele uitvoer even- in het gedrang, met het gevolg, dat onze export van 1929 tot 1934 terugliep van ongeveer 2000 millioen gulden tot rond 700 millioen, een da ling van ongeveer 65 pet. Gelijk trou wens niet anders te verwachten was, valt een gelijk verschijnsel bij den invoer waar te nemen, daar deze van ongeveer 2700 millioen tot 1000 mil lioen vulden, dus met ongeveer 65 pel. acir.cruilging. Hc: zal voor iedereen duidelijk zijn. dat het wegvallen van zoo groote be- diagcn aan uivoer, dus aan koopkracht, geweldigen invloed moest uitoefe- op de algemeene volkswelvaart en niet minder op de werkloosheid bij onze bodemcultuur, in onze Industrie, lomede bij handel en scheepvaart. Inmiddels is verschenen de Memorie _>n Antwoord aan de Tweede Kamer op het Bezuinigingsontwerp. De belang rijkste besluiten daaruit zijn, dat de Regeering de voorstellen tot pensioen en salariskorling handhaaft; de heibe- rekening der pensioenen gaal echter niet door. Verder wordt medegedeeld, dat niet alle Armenraden zullen worden opgeheven en dal hel Kabinet alzlcl van de invoering van het instituut „kweckeling-met-akte". Er worden be langrijke maatregelen voorgesteld ter bevordering der Industriecconomlsch- tcchnologische exploitatie in het be lang van verdere industrialisatie, bin nenkort het indienen van een Vestiglngs- de industrie en het Instellen instituut voor markt- en con junctuur-analyse en van een Energicraad voor de gas- en electricitcitsbedrijven. Ter ontlasting van de taak der minis ters stelt de Regeering voor Regeerings- commlssarisscn te benoemen. De Regcering moet vasthouden aan haar voornemen voor 1936 ecne be zuiniging van 10 millioen te verkrijgen door een nieuwe salarisverlaging op I Januari a.s., van pl.m. 5 pet. het Rijkspersoneel. Melkcursus. Cursus Achterveld R. J. Visser 189 p., A. v. Oosterom 184';, p., R. Blom 182'/, p J. Visser 170 p.. J. v. d. Hengel Pzn. 167 p. en C. Koller 165'/, p. Cursus Soest: N. J. v. d. Heuvel 180 p., A. W. Kok 180 p., H. E. D. Korte- kaa; 177 p., A. P. v. d. Breemer 175'/, p., B. v. Wegen 174'/j p., J- v. Loch- tenslein 168'', p. Cursus SoestA, C. van Logtenstein 175 pJ. v. d. Breemer 170'/, p., M Wegen 169p., P. C. Hartman 167';: C. J. v. Wegen 160'/, p.. J.C. Hart- man 160 p. De cursussen werden gehouden op de bedrijven vandc Wed. Visser, Achterveld; J. v. d. Breemer, Soest; W. Wantenaar, Soest. Renteverlaging. Er is een wetsontwerp in voorbe - re ding, waarbij dc rente van pandbrie - ven zal worden beperkt tot 4 pet. en de rente van vorderingen onder hypo thecair verband tot 4'7« pet. Zomersproeten verdwij nen in korten lijd geheel door Sp rui ol. Bij alle Drogisten Tweemaal ter dood veroordeeld. Het is in liet Duitsche leger in den herfst van 1917 voirgekomen, dat een der overlevenden van een sterk ge decimeerd regiment zich bij zijn kolo nel meldde, teneinde te verzoeken hem van zijn verderen dienst, dien hij vrijwillig <ip zich had genomen, te ontheffen. Tevoren begiftigd met het IJzeren Kruis, bekend om zijn door zettingsvermogen, maar ook om zijn slecht humeur, beklaagde hij zich dat men hem voor zijn laatsten, meer dan gevaarlijken patrouilledienst, geen hon ger klasse van het IJzeren Kruis had toegekend en wilde hij, Amerikaan zijnde, daarom zijn vrijwillige dienst- betrekking verbreken. De Kolonel kon hem uiteraard niet verhinderen zulks te doen, beloofde hem een uitnemend geluigschrifl te zullen medegeven, maar vroeg hem wat zijn plannen wa ren, omdat stilzitten niet tot zijn ge woonte behoorde. En zoo, al pratende, werd deze man, Winter geheeten, in aanraking gebracht met den spionnage- dienst, niet met dien van het leger, maar met dien van het Hoofdkwartier te Berlijn. Hij kreeg er een soort op leiding, werd geoefend in het nagaan van anderen, waartoe hij door de straten van Berlijn draafde, i etn gegeven oogenblik de grenzen overgaan, Hij ging naar Zwitserland, gewapend met valsche papieren. Hij vroeg er aan het Franschc Consulaat-Generaal g om Frankrijk te betreden teneinde zich naar zijn bestemming, nabij zijn zoogenaamde familie, Ic be geven. Hij zou dan vandaar berichten zenden naar een brievenbus, die men Zwitserland had aangewezen. Men wachtte echter vergeefs', en op zekeren dag stond Winter we Berlijn. Reeds te Genève had de hem zoodanig bevangen, dat hij zijn paspoort niet op het Consulaat h3d durven toonenhij gevoelde reeds toen, dat men in hem den spion had ontdekt, reden waarom hij naar Berlijn terugkeerde. Men poogde opnieuw liern te instru- eeren. Om hem zijn taak te vergemak kelijken, zou hij ditmaal niet alleen Frankrijk betreden, doch zou een in specteur van den Crimineelen diensl hem helpen. In hel vroege voorjaar van 1918 gingen ze samen naar Baden, ze bleven daar enkele dagen in Waldshul, en staken daar den Rijn, aan de eene zijde Duitsch, aan de andere zijde Zwitsersch, over. Men had natuurlijk niet alle Duitsche schildwachten in liet geheim kunnen inwijden, maar de oom- mandeerende officier had zijn mannen zooveel mogelijk teruggetrokken. Twee onderofficieren vergezelden de beide spionnen. Toen het oogenblik van scheiden was gekomen, losten deze voor den schijn eenige schoten, ver borgen zich zoo gauw mogelijk daarop, en lieten de beide spionnen hun gang gaan. De Zwitsersche schildwachten waren door de schoten gealarmeerd, snelden toe, en vingen de beide spion- Amersfoort Katholiek Amersfoort. De cultureele groep heelt met groote voortvarendheid gewerkt, ten einde dit seizoen te komen lot prima, prima tooneel- en bioscoopuitvoeringen in Kath. verband. Dat wil dus zeggen dat van eerste fangs gezelschappen die stukken zijn Uitgezocht voor Katholieken uitermate geschikt en de gekozen vertrouwens- meftschen ze Jten volle aanbevelen. Een dergelijke voortreffelijke gelegen heid voor Katholieken hoogstaand be- roepstooneel te genieten, behoorde hier tot dusverre tot de vrome wenschen. Nu het werkelijkheid kan worden door aller medewerking rekent het bestuur op volle symppalhte zich uitende in een daad! Neemt een abonnement, teekent ter stond in, stelt niet uit! De prijzen zijn naar verhoudig lager dan bij welke andere combinatie ook en zoo gesteld dat ze met ieders draag kracht rekening houden. Besturen van R. K. Vereenigingen en instellingen 1 Denkt eraan, dat VITESSE copieerwerk van allerlei aard, he voordeeligste adres is. Aflevering prompt en net KON. WILHELMINASTRAAT 10 nat tot op hun huid, op, Ze wis te vertellen, dat ze Duitsche vluch telingen waren, die in Zwitserland ve- langdcn te komen, teneinde zich aan de armen der Duitsche justitie te ont trekken. Zij werden naar het Politie bureau geleid, en beiden speelden daar hun rol uitstekend. Zoodanig zelfs, dat Winter zonder bezwaar veriof kreeg om op Zwitsersch grondgebied Ie ver blijven, hetgeen het hem mogelijk maakte bij hel Amerikaansche Consu laat een nieuw paspoort aan te vragen, en daaimede gewapend kreeg hij zijn visa voor Frankrijk. Maar en dit wel het bewijs, dat er spionnen zijn, die het nooit leeren des morgens te 10 uur overschreed hij de grens bij Belle garde, dienzelfden middag te 14 uur was hij reeds opgepakt en zat achter grendel, Onmiddellijk gevaar dreigde er voor hem niet, omdat hij niet meer in dienst was, zich terecht Amerika&nsch burger had genoemd. Maar men wilde hem laten praten, hij kon vertellen van de organisatie te Berlijn, men moest met alle daartoe ter beschikking staande middelen zijn mond openmaken. Het bezwaarlijke was in- tusschen, dat hij bedenkelijke geschrif ten bij zich droeg, en zijde papier van dien aard als gewoonlijk door spionnen werd gebruikt. En liet werd zelfs de vraag geheeten, of zijn valsch paspoort niet voldoende was om hem door den krijgsraad te doen ter dood veroor- deelen. Zijn verdediger had het niet ai te moeilijk, want nadat deze zich op het Het bouwen van een Vleeschwaren- fabriek te Driebergen voor dc firma Jac. Vos aanbesteed door architect Pothoven, is gegund aan Hertzlngcr en Schimmel voor 145.220. Men bericht ons, dat de traditlc- neele bijeenkomst van de R. K Staats partij te Amersfoort bij de Broeders van het Pensionaat St. Louis" zal ■laats hebben Zaterdag 27 en Zondag !8 Juli. Bij het eindexamen gymnasium slaagden voor diploma A: Ha. Becht, Joha. Detmar. Voor B slaagden: F J. Beunke, v. Rooy, W. A. L. Visser. Het komend Oranje/test. De Historische Optocht ter gelegen heid van het 30-jarlg beslaan der Oranjevcreeniging zal gehouden wor den op 28 Augustus. De stoet bestaat uit 160 personen en meer dan 50 paar den. 's Avonds zal een llchtstoet wor den gehouden. Op nader vast te stellen tijd en plaats zal een receptie worden gehouden. Het Konlnginnefeest 31 Aug. vangt an met een muzikale reveille 's mor gens 7 uur. Carillonspel en het lulden der Kerkklokken en zang op het terras van Amicitia Half M Bloemencorso en kinder optocht. Van 12—1 uur Carillonspel. Half 2 afmarsch naar het feestterrein. Optreden van het gezelschap Bouw meester, Springconcours onderolficieren Duivensport en een Ballonnenwedstrijd voor kinderen, 's Avonds concert op het feestterrein, Bioscoop en tot slot Vuurwerk. Aangedrongen werd om het Soesterkwartier niet te vergeten. R. K. Jongens U.L.O.-school St. Joseph. Het U.L.O.-dlploma A werd behaald door de volgende leerlingen der R.K. U.L.O -school St. Joseph. T. Barbillion, C. v. d. Berg, A. Han sen, C. Heynemans, C. Rouwhorst, G. Veling, S. van Vulpen, van Wijk, J. Zalm, W. Zwanenburg. Aan de school zelve werd door allen behaald het practijkdiploma Machine- schrijven. Gymnasium. Geslaagd voor diploma A: mej. M. A. Eggink, H. H. Geertsema, J. Groe- nevelt, mej. M. H. Nagelhout. H. D. Raymackers, mej. Q. de Marces van Swinderen en mej. F. Terlaak. R. K. Spaarbank. Overzicht Juni 1935 Aantal nieuwe boekjes Aantal posten van inlage Aantal posten van terugbetaling Afbetaalde boekjes Bedrag der inlagen f 4794,38 Bedrag der terugbetalingen f5417.17 Door 0020 groote oorteerlng Vulpennen vind U bij ons altijd DE PEN welke het meest geschikt is voor uw hand en in dc prijs zooala U die zich gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Langeatroat 84 Tele». 528 doorzitten bii wlelrtjden en stukgeloopen huid, ol wanneer U Iaat hebt van pijnlijke, branderige i.i itiikiieloiinen vuri.-n, zijnI•iirolcnl'urolpoe- der de meeat afdoende middelen daArvoor. Purol in doozen vanaf 30 ct. met gratis bua|e Pur Ipoeder ter vennlsmaklng. Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. R. K. Begrafenis-vereeniglng „St. JoxeF' Onder leiding van den heer J. v. d. Linden had Woensdagavond de otfi- clecle oprichting plaats van een R.K. Begrafenis-vcrccnlging, als onderald. van de R. K. Werkliedenvereniging St. Jozef. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter het vele werk dat hieraan was voorafgegaan. Reeds was een overeenkomst gesloten met eenige R. K. aansprekers, maar door omstan digheden was de Commissie genood zaakt een geheel nieuwe inschrijving onder dc R. K. aansprekers te doen plaats hebben. Deze heeft als resultaat- gehad een overeenkomst gesloten kon worden met den heer O. J. A. Vos. De verschillende overeengekomen tarieven werden hierna besproken. Een duidelijke omschrijving van elke Idas afzonderlijk en de kosten hieraan ver bonden deden zien, hiermede een groot voordeel voor de leden is bereikt. De contributie werd vastgesteld op 10 cent per jaar voor het geheele gezin. Hierna gaf den heer J. v. d. Linden nog enkele practische wenken, welke ten goede kunnen komen aan de thans ■pgcrichte Vereeniging. Als bestuursleden werden gekozen Elverding, P. J. v. d. Bos, J. de Wilde, J. Valkenhoet, A. Laseur en J. A. Jagers. Besloten werd door huis bezoek bij de leden hieraan meer be kendheid te geven. Ongeveer 300 ge zinsleden hebben zich reeds als lid opgegeven. De loterij ten bate van „Vreemde lingenverkeer" had plaats ten overstaan van notaris Klaassen. De eerste prijs, het slaapkamerameublement, viel op lot 5497. Op nummer 6078 viel de tweede prijs, het Phllipsradiotoestel, terwijl de derde prijs, een Gazelle- fiets, op lot 6621 kwam. In totaal werden 498 prijzen uit geloot. Burgerlijke Stand. GeborenNeeltje Cornelia, d. v. D. M. v. der Bunt en C. v. der Zouw Ludovicus Theodorus, z. v. C. v. Zwol en M. O. v. d. Essenburg Jan An- tonius, z. v. J. Oord en T. A. Das Hielke, z. v. IJ. Bosma en H. Buite man Hendrik, z. v. C. Lablans en P. Petcrse. I OehuwdW. L. Koster - M. v. der Vlugt - K. v. d. Helm J. C. Logtenberg W. J. Siero en M. S. Hiisken - H. Evers en G. E. Hogendoorn J. J. Agenant en M. C. Schelt - A. de Waal en C. Ris - Finkelenberg en B. Volkers v, WestcrlaaK en O. v. Kranen burg. OverledenO. Snijders, 73 jr., wed, v. M. P. Meijer. Amerikaansche Gezantschap had bcroe- roepen, kon mon niet anders doen dan Winter in arrest houden. Nogmaals probeerde men hem te doen bekennen, maar ondanks alle slechte behandeling, bleef hij bij zijn ontkennen. Ten tweedcmale kwam een Krijgs raad over hem bijeen, en ook deze sprak het doodvonnis uit. waarop een nieuwe tusschenkomst van de Ameri kaansche advocaat volgde en de ver andering van zijn straf in levenslang arrest. Niet ver van het front weid hij lantal andere Duitsche krijgs gevangenen bewaakt; hij kon het kanon hooren bulderen en de mijnen hooren springen. Hij wist dat zijn kameraden door gingen zich op te offerenhij offerde zich ook op, maar wie zou weten wat hij gedaan had. Totdat de wapenstil stand kwam, en hij met anderen naar Elzas Lotharingen werd gebracht run in een der compagnieën van discipline Ie aibeidcn. Hij was niet meer dan 18 K.M. van den Rijn, en dat werd hem op den duur te machtig. Wat er ook gebeuren mocht, hij moest zijn vrijheid terug hebben. Hij vond een der Duitschers gesneden uit het hout, dat hij zochl, en met lieni maakte hij een afspraak. Zij wisten zich van de andere arbeiders te verwijderen, zich te verbergen in een naburig boschje. Toen ving hun loop naar het Oosten aan, weliswaar kwamen zij een Fran- sclien sergeant tegen, die hen trachtte op te houden, maar voordat deze iets had kunnen doen, was hem zijn bajonet ontnomen en was hij er mede door stoken. De beide vluchtelingen, hun weg vervolgende met allen mogelijken spoed, huizen vermijdende, kwamen bij den Rijn. Hier echter stonden de Fransche schildwachten. Zij namen het geschikte oogenblik waar. dat een dezer zijn pijp aanstak en daardoor zijn geweer even terzijde had gesteld. De laatste 20 meter legden zij met groote sprongen af, en ze waren in het water, voordat iemand het wist. Maar de schildwacht had hen gehoord en het eerste schot trol Winter's met gezel. Hij aarzelde niet, zwom door, al koste het hem moeite door de ge weldige inspanning, overal waren de schildwachten in het geweer gekomen en mikten op het hoofd, dat nauwelijks boven liet water uitstak, en aai andere zijde van de rivier, geheel laien, geen hulp. Met den stroom dreef hij af, kwam eindelijk aan land en viel uiigeput neer, Zoo vond hem een Duit sche patrouille den volgenden morgen, en werd over hem naar Berlijn gete lefoneerd, waar men zijn verhaal als waar kou bevestigen. Winter's mislukt optreden is een der vele bewijzen, dat men zenuwen van staal moet hebben, een ongelooflijk zelfvertrouwen, wil men als spion iets van beteekenis kunnen verrichten. Dal werd ook door andere spionnen al t» zeer bemerkt. Het was een keet noodig, dat een vrouwelijke spion onder ver momming van Engelsche gouvernante in de familie van een Engelsch hoofd officier op pensioen, te Zürich geves tigd, doordrong. Men slaagde er te Berlijn in de betreffende Miss Osborne gedurende enkele uren om administra tieve redenen haar paspoort te ontne men, en wijzigde het voor de uitge zochte vrouwelijke spion. Aldus ge wapend kwam deze bij dc betreffende Engelsche familie te Zürich in huis. Totdat op een gegeven oogenblik, geheel onverwacht, het bezoek werd aangekondigd van familieleden van de werkelijke Miss Osborne, oom en tante nog wel, die het bedrog onmiddellijk aan het licht brachten. Zoo snel speelde alles zich at, dat zij zelfs de deur van het huis niet kon bereiken. Haar eenige redding was het toilet, dat gelukkig een raam had, toegang gevende op op straat. Ze aarzelde niet, sloeg het stuk en ontkwam. Enkele uren later ging een Duitsche religieuse de grens over; het was de Duitsche vrouwe lijke spion, die als Miss Osborne was mislukt. Een der agenten van den Dultschen dienst beschrijft haar enkele jaren na den oorlog. Men kent het verhaal van de fameuze Frauleln Dokter, dc beste spionne, gelijk het heet, die Duitsch- land gedurende den oorlog heeft ge had. Zij heeft het laatste deel van haar leven in een zenuwinrichting doorge bracht. Met deze Duitsche spionne was het anders zoo erg niet gesteld, maar de weinige oorjpgsjaren hadden haar op vreeselijke wijze verouderd, onkenbaar gemaakt, en voor de rest van haar leven vernietigd! .1 j

De Eembode | 1935 | | pagina 1