KING Heeres Taxi-Bedrijf Allerlei Eerste Plechtige H. Mi». Ben zoon van de parochie St. Fran- citcus Xaverius, den WelEerw. Heer H. B. Rouwhorst. Zondag j.l. Priester gewl|d in de Kathedrale kerk te Utrecht, droeg hedenmorgen in de parochiekerk zijn eerste Plechtige H. Mis op. Als Presbyter-Assistens fungeerde de WelEerw. Heer Kapelaan I' van Straelen; Diaken den Heer J. Middelkoop, kapelaan te Does burg; Sub-diaken den Eerw. lieer J. Bttcker, subdiaken van het Seminarie Rijzenburg; Ceremoniarius den Eerw. Heer O. Versteeg, subdiaken van hel Scm. Rijzenburg. Dc heeren Theologanten H. Fortmann en R. Visser fungeerden als Csntores; Thurilerarlus D. van Leur en Acolytcn A. Kuiper en O. v. d. Voort, allen var het Sem. Rijsenburg. Aan het altaar hadder plaatsgeno men de ZeerEerw. Heer P.J. M. Sand- kuyl, pastoor parochie St. Ansfridus er dc WelEerw. Heeren C. B. W. van Boxtel en B. Veltman. Voor de H. Mis werd het Vcni Crea tor gezongen. Na het Evangelie hield dc WelEerw. Heer H. Benneker, kapelaan te Win terswijk de feestpredikatie. Z.Eerw. had tot tekst gekozen: .Door de genade Gods ben ik, wat ik ben". Met snelle vaart gaai het leven voorbij en ondoordacht tal van mo menten en het einde komt met teleur stelling, men had meer verwacht var het leven. Er zijn echter momenten ir het leven die een keerpunt vormen er die gedachten voeren in 'smenschen hart. Zoo ook vandaag, nu een zoon der parochie zijn plechtig Offer gaat opdragen. Gij die vol vertwijfeling wellicht hebt geroepen. Mijn God, hebt Gij ons verlaten, ziet dan heden op en zie welke gaven God weer aan ons heeft geschonken, een nieuwe jeugdige Priester, vol idealen, Gods groote goedheid en liefde straalt in den persoon van den Priester. Priester is een andere Christus, uitdeeler van Gods onschatbare gaven van genaden. Eerw. Neomist, ge hebt idealen, wees er op bedacht dat ge nu al vij anden hebt, alleen omdat ge Priester zijt. Blijf echter Uw idealen houden In de harde werkelijkheid van het leven. Ouders, zie hier Uw kind aan hel Altaar, die straks zal staan op den drempel der oneindigheid, op wiens woord God zeiven nederdaalt, hij Is Uw kind, hij de Priester Gods. Ouders, broers en zusters, van harte geluk pc- wenscht met deze onderscheiding. De Neomist zal straks aan U denken als hij het Offer opdraagt, bid ook voor hem, opdat zijn Priesterarbeid rijke vruchten moge dragen. Daarna werd het H. Offer voortgezet en meer dan anders stichtte het moment van de Consecratie, als dc jeugdige Priester voor het eerst te midden der zijnen God zeiven tér aanbidding op heft, eveneens het oogenblik als de Neomist aan zijn Ouders en bloedver wanten de H. Communie uitreikt. Het zangkoor onder leiding van den heer Henk Ramselaar bracht op ver dienstelijke wijze ten gehoore de Missa Dominicalis van Joh. Wlnnubst en Tantum Ergo van |os. Bcltjcns. Na de H. Mis speelde de heer Henk Ramse laar de feestmarsch van Henri Büsser. Van 2 tot half 4 had ten huize van den Neomist een zeer druk bezochte receptie plaats. Waterleiding. Onze groeiende gemeente eischt ge regeld aan uitbreiding, vergrooting of vernieuwing bij bepaalde diensten. Zoo Is het nu allengs zeer hard noo- dig, dat de gemeentelijke waterleiding wordt uitgebreid, omdat er gevaar begint te dreigen, dat de watervoor ziening onvoldoende zal blijken. Naar aanleiding hiervan werden door het Rijksbureau voor watervoorziening, op uitnoodiging van ons gemeente bestuur plannen voor uitbreiding van de gemeentelijke waterleiding ontwor pen, die een zeer practische oplossing bcoogen van het vraagstuk der water voorziening. Diverse werken zijn daar voor noodig en Burgemeester en Wet houders vragen daarvoor aan den ge meenteraad het volgende crediet. I. Voor ombouwen van den bestaan- den voorfilter In een snelfiltcrf 75.000; 2 Voor aanbouw machinekamer, machine-installatie en aanbouw machi nistenwoning fff.000; 3. Voor 't maken van twee bronnen 16000 4. Vooraf werken terrein, enz. 16,500, totaal f 168.500. Wanneer deze werken zijn uitge voerd, ontloopt Amersfoort het gevaar te ongelegenerlijd op 'n droogje te komen. Dc drijfkracht wordt geleverd door Dieselmotoren, terwiji 'snachts en Zor tags efectrisch wrJt gewerkt, zoodat van de drie machinisten een kan worden benut bij een andere ge meentedienst. Toreazang. Morgenavond 8—9 uur speelt de beiaardier S. v. Kalveen volgend pro gramma Holland de Winter is geweken het Kerkklokje drie liederen van J. D. Ramshnrst Het hutje bij de Zee Ver in 't Zuiden ligt mijn Spanje Vijf liederen van (JullebrockHet lied van den landman - Mariekcn Als Zondag is De Kwikstaart Vlaamsche Kermis. Indien alle ouders hun kinderen als versnapering niets anders gaven dan PEPERMUNT dan zouden er minder kleine maagjes van streek en minder bleke gezicht jes zijn. Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking TONNEMtf*. SNEEK Gemeenteraad Op Dinsdag 30 Juli des avonds 7 uur zal dc gemeenteraad vergaderen. Behandeld wordt dan onder meer: Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van der Raad. Benoeming van twee tijdelijke Wet houders. Opheffing van de openbare school (Lange Beekstraat) en verkenen var eervol ontslag aan boventallige leer krachten bij het openbaar lager onder wijs. Wijziging van de Verordening tol regeling van het openbaar lager onder wijs. Verlaging van tarieven voor de leve ring van electrischen stroom, Voorstel tot splitsing van het Bureau 'oor Maatschappelijk Werk in een .Bureau voor Sociale aangelegenheden" :n een „Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon" en tot wijziging van de benaming „Het Burgerlijk Armbestuur" in „Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon". Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het voor- I van den Heer J. van der Linden andere leden van den Raad om maatregelen te treffen opdat een plaat selijke Vakvereeniging, Centrale of Be- sluurdersbond desgewenscht een eigei stempellokaal kan openen. Herstellen van den walmuur bij de Coninckspoort enz. Uitbreiding van het pompstation der aterleiding. Aankoop van strookjes grond aan de Barneveldsche- en de Luntersche beek voor het aanbrengen van stuwen, teneinde de vervuiling van de stads grachten tegen te gaan. Verhuring van lokalen van het school gebouw aan de Beekensteinschelaan aan de Vereeniging voor Kleuteronder wijs. Verkoop van bouwterrein aan de Balistraat groot pl.m. 890 Ma. aan Beijer en Schreuder voor f4000.—. Verkoop van bouwterrein aan de Kuyperlaan groot pl.m. 1215 M'. aan Hertzinger en Schimmel voor f7000. R. K. Oudemvereeniging. Het vacantie-program is als volgt vastgesteld. Dinsdag 6 Aug.Per trein naar Rhenen. Bezoek aan Ouwehand's Die renpark Samenkomst om half II op het stationsplein. Dinsdag 13 Aug. Fietstocht voor personen boven 14 jaar, die goed kunnen fietsen. De tocht gaal in richting Putten en Uddelermeer. Dinsdag 20 Aug.Per touringcar door het Gooi naar Amsterdam, bezoek vliegveld Schiphol (entree 25 ct.) terug over Utrecht en Doorn. Dinsdag 27 Aug. Kan nog stapje worden vastgesteld in verband met eventuele wensen van deelnemers in vermelde tochten. Op de Woensdagmiddagen, 31 Juli, 14 en 2! Aug. zal er voor de kin deren gelegenheid zijn om Ie spelen op het sportterein van „St. Louis," Barchman Wuijtierslaan. De firma De Gooyer en Schep is rnemens aan te bestedenHet uit breiden van de kantoorlokalen en bij komend werk aan het fabrieksgebouw Sluisstraat 10 onder architectuur van den bouwkundige Pfooy. Rijwielclub Amersfoort Keveleer. Dc Rijwielclub Amersfoort en Om streken naar Kevelaer vergaderde on der leiding van den heer P. W. Beijer. Het jaarverslag werd goedgekeurd24 personen hadden vorig iaar deelge nomen aan de bedevaart per rijwiel. Batig saldo f8.12- De bedevaart is in 1934 buitenge- oon geslaagd en er is geestelijk voor deel behaald. Dit jaar wordt de bede vaart gehouden op 24 en 25 Augustus. Kapelaan Veltman deelde mede be dankt Ie hebben als lid. Wanneer er geen andere kapelaan voor te vinden is, zal Z.Eerw. wel naar Kevelaer gaan en de geestelijke oefeningen leiden, doch zich het recht voorbehouden des noods geheel per trein te gaan. Kapelaan Veltman dankte dc leden voor de goede geest en hoopte dit jaar met de tocht deze geest evengoed zal zijn en dat de leden beter zullen wor den door deze bedetocht. Z.Eerw. stelde voor een program vast te stellen, ook voor de terugtocht en daar niet vanal te wijken. Op Vrijdag 16 Aug. werd vastgesteld nogmaals een vergadering te houden. R. K. Mannenzatig-vereenlging „Zang en Vriendschap" De R. K. Mannenzang-vereenlgfni „St. Jozef" onderafdeellngvandeR. K Werkliedenvereeniging „St. Jozef" i: omgezet in een zelfstandige vereeni ging onder den naam van „Zang en Vriendschap". De repetities worden gehouden Dinsdags van 8 tot 10 uur in de bovenzaal van de R. K. Mili tairen Vereeniging aan 't Zand. Zie advertentie in dit blad. Burgerlijke stand. Geboren; Geertruida Maria, d. van P. Kersten en G. W. v. Amersfoort. Susanna Hendrika Thérese, d. M. A. Stegeman en M. C. Weeber. Hany Jacques, z. van A. de Jong A. de Magtige. Gerrit, z. van T. v. d. Pol en G. Knopperts. Johanna Alberta, d van L. W. v. Loenen en J. Verheuvel. -- Hendrikus Johannes, z. van J. Smink en J. H. v. d. Burg wal. Theodora Clara, d- van G. M, van Leur en M. C. Wingelaar. Ge- rardus Wilhelmus Antonius, z. van .V, Groencslein en A. G. v. Meerwijk. OndertrouwdH. K. A, Kortekars en S. v. Bemmel. B. Florijn en M. H, I. v. Karsbergen. J. Hendriks en Puts, D. Badings en A. Kotting. P. G, Engelberts en A. M. Meijers. G. J. Meijer en C. v. d. Biezenbos. H. G. v. Valkenhoef en H. M. Riem- Vis. W. B Duursma en j. van de Kooij. A. Hellendoorn en P. Böhmer. J E. Smit en M. M. Rector. O. Bar tel ink en J. A. M. v. Dlesveld. OverledenH. Fijnenberg, 65 jr. echtg. van J. G. v. Druten. Burgemeester en Wethouders stel len den Raad voor de aangekondigde verlaging van de electriciteitslarieven welke aan de goedkeuring raad onderworpen zijn, te aanvaarden. Te Den Haag slaagde voor het examen akle lerares bij het Nijverheids onderwijs onze stadgenote mej. M. G. Visser. Ambachtsonderwijs. Het ligt in het voornemen te bevor deren, dat met ingang van 1 Januari 1936 de volgende bepaling van kracht wordt Tot de eerste klasse van de ambacht scholen worden alleen toegelaten zij, die bij den aanvang van den cursus, welke zij wenschen te volgen minste 12 jaar en 8 maanden oud zijn en levens voldoend lager onderwijs hebben genoten, of b. indien zij 12 jaar doch nog geen 12 jaar e den oud zijn een bewijs overleggen, dat zij het zevende leerjaar eener lagere school met vrucht hebben rP rltopen. Op een werk aan de G. traat vier werklieden van de c .„oriek bedwelmd bij het maken van een nieuwe aansluiting. Een toestel werd gebruikt hel uitstroomende gas tegen te houden. Het instrument schijnt niet goed te hebben gewerkt. Vier werk lieden raakten bedwelmd, waarvan er twee zoo ernstig, dat ze met een stofapparaat der politie bijgebracht moesten worden. De twee anderen kwamen weer bij, toen ze eenigen tijd in het gras gelegen hadden. Daarna konden ze naar huis gaar. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 24 Juli: 11.05-12.: London. 12.20 —3.20 Deutschland. 3.20 - 6.20 Droitwich. 6.20—6.50 Ham burg. 6.50 —9.50 Droitwich. 9.50 ".20 Brussel. 11,20-12.00 Keulen. Donderdag 25 Juli: 11.05-12.20 London. 12.20-2.20 Brussel. 2 20- 3.20 Hamburg. 3.20 -5.20 Lond 5 20 - 6.50 Keulen. 6.50—8.20 Droit wich. 8.20-9.20 London. 9.35-11.20 Brussel. Vrijdag 26 Juli: 11.05-12.20 Lon don. 12.20 - 2 20 Brussel. 2.20-6 20 Droitwich. 6.20 - 6.50 Keulen. 6.50— 8 50 Droitwich. 8.50—12.00 Budapest. Zaterdag 27 Juli: 11 05-4.20 Lon don. 4.20—6.20 Keulen. 6.20—6.35 Brussel, 6.35-7.20 Brussel. 7.20—7.55 Droitwich. 7.55—'0.55 Weenen. 10.55 —12.00 Droitwich. Hof 12 - Telefoon 1418 IEUWE LUXE RUIME WAGEN VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K M De bekeering van Japan. Japan, het land van de opgaande >n, schijnt voor velen zelf ook te stralen als een licht uit het Verre Oosten. Toen in de zestiende eeuw Japan door de Europeanen voor het eerst ontdekt werd, ging reeds iets van deze bewondering voor het Japansche volk door de Europeesche wereld. De H. Franciscus Xaverius werd aangegrepen door het verlangen om juist aan dit volk het evangelie te gaan brengen. Want wat baten de schoonste en beste natuurlijke eigenschappen, als de mensch niet tot zijn eeuwig doel ge raakt Hoe hooger een volk door zijn natuurlijken aanleg staat, des te dieper is de tegenstelling, als het in het allerbelangrijkste op een dwaalspoor is. Zoo hebben onze missionarissen veel moeite gedaan voor de bekeering van japan, en toentertijd scheen het reeds, dat het uur der genade gekomen was. Maar hun zaad is in het bloed verstikt, en meer dan 200 jaren duurde het, voor weer een missionaris den door de martelaars geheiligden bodem betreden kon. Sinds zestig jaren is in Japan dc bekeering tot het christendom weer toegestaan en weer zijn de missiona rissen er met groote verwachtingen heen gegaan. Terwijl echter in de 17e eeuw het aantal Christenen ondanks de vervolgingen tusschen de 600.000 1.800000. geschat werd, is het resul taat van de 60 jaren werken in dezen modernen tijd slechts 100.000, met inberip van de christenen, die ondanks alle vervolgingen trouw gebleven waren en den weg naar de Kerk terugvonden. Het moderne Japan neemt deel aan het materialisme en scepticisme, dat tegen woordig in de heele wereld meer en meer dreigt te zegevieren. Niet, dat er in Japan niet veel godsdienstzin is! Men leeft er nog in de oude tra dities, viert nog de oude, vroolijke feesten, maakt bedevaarten naar de heiligdommen. Maar terwijl de godsdienstige onder grond meer en meer onder de uiter lijke gebruiken verdwijnt, vindt niet meer de kracht om door te stelen tot de waarheid, die toch slechts op één plaats gevonden kan worden. Slechts enkele diepvoelende zielen, geestelijk hoogstaande menschen. meestal goed ontwikkelden vinden den weg En dat is de hoop van Japan. Een geestelijke élite kan een r terdzaadje zijn, dat uitgroeit tot geweldigen boom, die naar alle kanten zijn takken uitstrekt. De missionaris sen melden ons, dat de oude voor- oordeelen meer en meer gaan verdwij nen er komt een meer gunstige stemming ten opzichte van 't christen dom. Daarom is nu vooral ons vurig gebed noodig, opdat het mosterdzaadje zich ontwikkelen kan en eenmaal ge heel het Verre Oosten zal kunnen overschaduwen. (Uit „De Kandelaar".) Leunden Alle nieuwgekozen leden der ge meenteraden van Leusden en Stouten burg hebben medegedeeld, dat zij hun benoeming aannemen. Soenterberi Zaterdagmiddag had op het K. K. kerkhof de bijzetting plaals van de 102 Fransche vluchtelingen, die in den oorlog van 1914-1918 in ons land gestorven waren. In den stoet die voorafgegaan werd door Pastoor Moc king. werden opgemerkt J. de Blaisson. eerste secretaris der Fransche legal'e te Den Haag, J. d'Aler, adjunct militair attaché van Frankrijk en A. Rijns en D. Ouler, beiden kapitein, toegevoegd aan de Fransche legatie. In de kerk werd door den pastoor de absoule verricht. Nadat de kisten een voor een in het massagraf waren neergelaten, legde de heer de Blaisson een krans daarop met het opschrift„Pour la repu- blique Francaise." De Fransche regeering heeft het stuk grond, waarin het massagraf is aan gebracht, aangekocht. Er zal een graf monument worden opgericht, dat door Fransche regeering zal worden onderhouden. Soest Het buitengoed „Middelwijk aan den rijksstraatweg zal in Augustus ge veild worden. Het zal worden verka veld en als bouwterrein verkocht. In September zal het 40 jaar ge leden zijn dat de heer P. v. d. Bremer den Raad werd. (Jit den Omtrek Achteveld Zondag 21 Juli heeft een zoon onzer parochie, den Eerw. Frater W. v Bek- kum. S.V.D. (Congregatie van Steijl), de H. Wijding als diaken ontvangei Hoogland Geboorteaangiften: Richarda Agues, d. van T. J. Noortman en M. Herder. Johannes Wilhelmus, z. van W. Steenbeek en W. G. Kok. Anna Gerarda, d. van J. W. Speelberg en M. van Recnen. Bertha Maria, d. J. A. Blom en C. A. Schoonder- beek. Johannes Timotheus, z. van J. P. Sehoonderbeek en S. van Kars bergen. Geertruida, d. van J. Lage- maat en D. van de Burcht. Ge trouwd J. Muijs en F. v. Hamersveid. Overleden R van 't Eind, 81 jr., wedn. van M C. Bouwman. A. H. Bekkum, 3 d. Hoevelaken bocht van den weg had een aanrijding plaats tusschen een luxe en een vrachtauo. Door den schok sloeg het portier van de luxe auto open en trof een aldaar passeerende wielrijdster, Mej. M. K. uit Amersfoort. Zij werd in de sloot geworpen en bekwam wonden aan hoofd en handen. De bestuurders bekwamen geen letsel, de beide auto's hadden nogal averij be komen. Nllkerk - Op de markt. 330.000 eieren f 2.80-3 20eenden eieren f 1.40-1.80; 53 biggen f 13 104 runderen: kalfkoeien f 120— kalf vaarzen f65 115; vet vee .e kw. 18-25 ct.; 2e kw. 15—18cl. vette koeien f150—175; 46 nuchtere kalveren mestkalveren f 8—12slacht- kalveren f3-5. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Wegens een nieuwe inzinking ziekte van Z. H. Exc. Mgr. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, heeft de geneesheer het noodig ge oordeeld Z. H. Exc. op te nemen in het St. Antonius Gasthuis te Utrecht. Reden tot ongerustheid is niet aan wezig. Z. H. Exc. Mgr. J. O. Smit heeft de H. Wijding van het Priesterschap toegediend aan de theologanten het Groot-Seminarie „Rijsenburg" Driebergen: I. A. v. d. Anker, B. H, Bongers, P. N. v. d. Brink, J. H. Brou wer. P. de Bruyn, H. A. Demmers, M. A. Dijkman, F, A. Kolkman, P. J. Ch. Krijuen, W. L. H. Kuiper, P. Lutz, H. J. Meekes, Th. M. Morselt, W. G. Nicuweboer, H. B. Rouwhorst. P. J. Russcher, Th. Smit, L. Smit, J. Snoeren en A. Wagcmans; alsmede aan G. van den Brink (missionaris van Scheut) fr. Bernardus Tielkes O. Cist. Ref. Het subdiaconaat aan dc Theologan ten van het Groot-Seminarie „Rijsen burg": J. Backer, A. Benschop, J. G. Böcker, Bolder, G. J. Braakhuis, H. B. Doodkorle, J. Elfrink, H, Fortmann, F. A. Gilsing, R. Hegge, R, A. de Hosson, L. L. Lampe, A, W. B. Lint horst, A. Loman, A. G. de Meij, B. H. Meijer, S. Miedema, A. J. v. d. Nap, P. Plerik, M. Rondema, W. Ruylcrs, G. B. Sanders, C. Sandkuyl, J. Schmand, P. Tondeur. A. M. Veldhuizen, G. P. Versteeg en G. Willemsen. Binnenland Hooibroei. s een niet te miskennen feit, dat ieder jaar opnieuw tengevolge van brand door hooibroei, aanzienlijke ka pitalen voor de gemeenschap verloren gaan. Deze schade komt grootendeels ten laste van dc verzekeringmaatschappijen en dus indirect ten laste van de land bouwers, omdat de premies voor de brandverzekering voldoende moeten zijn om deze schade te dekken. Ook de gemeenlekassen lijden er schade door, omdat aan blusschings- kosten dikwijls belangrijke sommen moeten worden betaald en het behoeft geen betoog, dat een nadeel voor de gemeente ook een nadeel voor de inge zetenen beleekent. Daarom is het behalve plicht ook ieders belang alles in het werk te stellen om brand door hooibroei te voorkomen. leder weet, dat hooi broeit lichte broei noodzakelijk is voor een goede kwaliteit, maat zware broei, waardoor brandgevaar ontstaat, behoeft bij een kundig en voorzichtig land bouwer niet voor te komen, een hooge uilzondering daargelaten. Enkele practische wenken om zoo veel mogelijk brand door hooibroei te voorkomen, mogen hier volgen. Landbouwers, zorgt ervoor, i hooi vooral goed droog in den berg komt; zet, indien eenigszins mogelijk, het eerste hooi aan een klamp en tast het hooi geleidelijk op. Stelt u minstens éénmaal per dag op de hoogte van den toestand van uw hooi. Komt de geur of kleur u dacht voor, of wordt het hooi-ijzer in het hooi naar uw mcening te warm, waarschuwt dan onmiddellijk de ver zekering-maatschappij, hetzij recht streeks, hetzij door middel van den agent, telegrafisch of telefonisch. Zij zal u dan ongetwijfeld, met het oog op de te nemen maatregelen, ten spoedigste raad geven. Is er direct brandgevaar, dan verdient ook het waarschuwen van de plaatse lijke brandweer dringend aanbeveling. Nieuwe rampspoed... Een nieuwe vliegramp trof de lucht- ^Nauwelljks zijn de slachtoffers- van de „Kwikstaart" begraven. noffheb- bcn de inzittenden van de „Maraboe", die op het nippertje aan een «uwe- lijken dood ontsnapten, Schiphol niet bereikt, of de tijding kwam„De Qaai" is verongelukt. De „Gaal" is vergaan met 13 men schen aan boord I Eerst de catastrophe van de „Uiver" die zich op de rotsen der Syrische woestijn in December van het vorig jaar te pletter vloog met 7 dooden. Toen volgde in April de ratiuj van de „Leeuwerik", die in DuilschlAha bij uoodweer tegen een berg bot$p met 7 dooden. Daarop kwam enkele dagen geleden, op 14 Juli, het ongeluk met de „Kwik staart", die in dc onmiddellijke nabij heid van Schiphol ten onderging, met 6 dooden. Drie dagen later de brand van de „Maraboe", waarbij, God dank, geen menschenlevens te betreuren \ii*len. En thans, het vergaan van de „Qaai" met 13 dooden. Het is wel een smartelijk reeks Het vliegtuig de „Gaai", van den dienst Amsterdam—Milaan, was op gewonen tijd uit Milaan vertrokken om via Frankfurt naar Schiphol terug te keeren. Het ongeluk is gebeurd opiflQK.M, ten Noorden van Milaan bij San Gia- como, een gehucht gelegen in het dal aan den St. Bernardpas op Zwitsersch grondgebied. Het was slecht en storm achtig weer. De machine vloog op hoogte van 2100 meter. Eenige oog getuigen, arbeiders die In de buurt aan het werk waren, verklaarden, dat zij het toestel gezien hebben, toen 't nit een wolk te voorschijn kwam en wilde terugkeeren naar het dal, waarop het tepletter vloog en ter aarde stortte. Het toestel werd geheel vernield. Een ontploffing heeft zich niet voorjJÏÜian, de machine is niet verbrand. Aan boord bevonden zich dertien personen, u.l. de uit vier ledeq^be staande bemanning en negen passagiers. Twee arbeiders, die het onjaeluk zagen gebeuren, Spoedden zich mject naar het dal om mededceling te dfl£n van hetgeen zij gezien hadden. Spoe dig was hulp aanwezig. Toen mende ruïne had gevonden bleken alle. inzit tenden te zijn overleden behalve de stewardess mej. Hermanides. dbr.iwg teekenen van leven gal. SpncdifrWMer gaf zij den geest tengevolge van de bekomen verwondingen. JIJ, De namen der slachtoffers zijifr Gezagvoerder: J. S. W. van der Feijst. MecanicienJ. E. J. Vucke. Radiotelegrafist: L. Aafjes. Stewardess: mej. A. E. Hermanides. Pjssagiers: G- J. Philips erv «<*t- genoole uit VughtJ. M. M. van J.jh- gen, redacteur van De Tijd, uil Am sterdam S. Hoogstra, uit Dordrecht Content en zijn elfjarig zoontje, uit Berlijnde Duitscher Flohr en "de Engelschen Nesbit en Wats. Het bezoek aan de passiespelen Ie Tegelen is zeer druk en vaak zijn de voorstellingen uitverkocht, zoodat er bezoekers geweigerd moeten worden, hoewel er toch 4000 plaatsen zijn? De jaarlljksche viering van het Pi- troonsfeest van de broederschap St. Christoffel, zal plaats vinden op Zondag 28 Juli a.s. Alsdan wordt er in de Broederschapskerk Ic Apeldoorn, des morgens om elf uur eer. Hoogmis op gedragen tot intentie van de leden van de Broederschap. Na de Hoogmis en des namiddags is er op de terreinen bij de kerk plechtige zegening van auto's, autobussen, motorrijwielen en fietsen. De collecte voor den Nationalen reclasseeringsdag heeft opgebracht f70.043.75, waardoor aan een 22-tal reclasseerings-vereenigingen van ver schillende staatkundige en godsdien stige richting, flinke bedragen konden worden uitgekeerd, om met kracht het mooie reclasseeringswerk voort te zet ten. -f# Te Kapel-Avezaalh is aangehouden de 26-jarige van A., verdacht vap dief stal van koeien uit een weide. Het bleek, dat hij bij een landbouwer des nachts vier koeien uit de weide had gehaald en ook op andere plaa sen vee had ontvreemd. Aan het gemeentehuis te Apeldoorn werd een voorgenomen huwelijk afge zegd, omdat „sie toch eiglijk ék gien sin an 'm hadde". Naar de ambtenaar van den Burgerlijken Stand mededeelde was een dergelijk „bezinnen" 'aldaar geen zeldzaamheid, rmr- Ruadpleeg deze korte agenda. '_'JC DAGELIJKS geopend de Kath. Öpen- bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos jbc- gankelijk voor alle personen bóven '8 iaar- Hei Museum Flehité aan dep'West- singel (uitgenomen des Zondigs). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur

De Eembode | 1935 | | pagina 2