Recollectie. Maandagavond kwart over 8 recol lectie voor oud-retraitanten en leden van retraite-vereeniglngen in de pa rochie van den H. FranciscusXaverius aan het Zand. Touringcar- en Boottochten. Het Reisb. Hollandia Amersfoort or ganiseert wederom eenige mooie toch ten. Allereerst zal op Zondag 11 Aug. de 4e tocht naar Kevelaer plaatsheb ben. Deze tochten onder deskundige leiding mogen zich steeds meer in de belangstelling verheugen. De tweedaagsche tocht naar Valken burg (L.) belooft een paar dagen van genot. Naast de tocht in zeer comfor tabele touringcars worden grotten en catacomben bezichtigd, zoomede de St. Jan Basiliek te 's Hertogenbosch. De Boottochten worden gemaakt met het luxe stoomjacht „De Volharding" een zeer zeewaardig vaartuig, datsmaak- vol en practisch is ingericht. Zie advertentie in dit nummer. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. P. Chr. Kok. Langegracht 11, lel. 55. J. A. Hendriks. Berkenweg 25, tel. 1384. W. C. Linschoten, Soesterweg 329, tel. 112. ApotheekFa. Ittmann, Langestraat9, Tel. 164; en Java-apotheek, Leusder- weg 212. Naar de Passiespelen te Tegclen. Wij maken onze lezers, welke aan de tocht deelnemen, er op attent vooral tijdig aanwezig Ie zijn op het auto park daar precies om half negen het vertrek plaats heeft. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 4 Augustus. 9.20-10.20 Hamburg 10.20-2.20 Brussel 2 20-4.50 Droitwich. 4.50-8.05 Londen. 8.05-9.20 Boedapest 9.20-12.— Keulen. Maandag 5 Augustus. 11.05-12.20 Londen 12.20-2.20 Brussel. 2.20-6.20 Droitwich. 6.20-6.50 Keulen. 7.00—8.00 A R.C. Oramophoonuitz. 8.00-12.00 Droitwich. Dinsdag 6 Augustus. 11.05-12.20 Londen 12.20-2.20 Brussel. 2.20-5.20 Droitwich. 5.20-6.50 Keulen. 7.00 - 8 00 A.R.C. Gramophoonuitz. 8.-8.55 Boedapest 8 55-12.- Droitwich. Examen. Voor de door het Centraal Bureau instituut Pont gehouden examer Stenografie te Den Haag, slaagden stadgénootenMej. R. Pabon en den heer J. Koopmans. Voor het examen Machineschrijven slaagden de dames M. F. J, v. Achter- bergh en M. Vonk en de heeren E. W. v. Straten, G. G. v. d. Pijpekamp en J. W. Radersma. Allen leerlingen van de Erkende Pont-school alhier. De fabrieksgebouwen dei vi maiige zeepindustrie van Pleines den Dolder zijn verkocht aan de papier- abriek Van Straaten en Boon in der fHaag. De groote wereldtrust „Unie- Lever' kan deze inrichting nu missen Ook de Wasoline-fabriek alhier gaat op den duur weg. De Unie-Lever koopt elke concur- reerende firma op en om haar mono polie te verwerven. Daarna verdwijnt zoo'n tot dan toe onafhankelijke onder neming van het industrie- en handels- tooneel. Burgelijke Stand. GeborenAuke Wouter, z. van G. Denekamp en L. Buitenhuis; Leendert, z. van G. Denekamp en L. Buitenhuis. Overleden M. Tillema. 84 jaar, wed. van N. v. Zanten. Geboren Sophia Wilhelmina, d. van J. W. v. d. Bosch en A. Roest. Piet. z. van N. de Goede en C. de Graaf. GetrouwdD. Badings Kotting. H. v. Burgsteden en C. de Graaf. G. Bartelink en J. M. |Dies- veld. H. G. v. Valkenhoef en H. M, Riem Vis. A. Hellendoorn en P. Biihmer. E. Smit en M. M. Rector. li. K. A. Kortekaas en S v. Uemmel. J. Hendriks en M. Piitz. - B. Florijn en M. H. J. v. Karsbc-r- gen, Overleden F. Terpstra, 64 j., wed, van S. D. Idzerda. J. H. Zwart, 80 jwedn. van A. Veldman - L. v. Dijk. 35 j-, echtg. van G. v. Valken goed. Katholieken die verhuisden. B Schuiten van Flierbeekstr. 28 naar Flierbeeksfaat 5. kolendr. J. Hoffman van ttoogstr. 6 naar Groote Haag 51, arbeider C Kraancn an Tuut 64 naar straat 28, textielarbeider Richarda Koppen van Leu .derweg 246 naar S\ v. d flagcnl. I, dienstb. Catrir.a Pielersen van Vijver 27' naai Vijver IP Everdina Rutten van Daarn Fockema- laan 68 naar Hoogeweg 41 Wilhelmina Jansen van id. n. Pauwstr. I G. Blom van Spaarnestraat 91 naai Soesterweg li8, meubelmaker W. Mertz van Hellestr. 20 naar Teut 24. arbeider llendrika Lorijn van Coornherllaan 16 naar B sschopsweg 164, winkelchef (j van der Zee van Papaverstraat 25 mar Celzusterenslr. 30, m.bankw. W Hou'veen van Bloemend.str. 52 naar Bloemend.sir. 59. groentenkw. G. v. d Brug van Fuchsiastr. 35 naar Heere s Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 IEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. O. Soesterweg 115, arbeider. P. v. de Graaf van Merwedestraat 15 naar Roerstr. 20, bankwerker v. d. Riet van P.Potterstr. 16 naar Aldegondestr. 40 H. Molkenboer van Leusderweg 20 naar Leusderweg 175, sergeant Trijntje Majoor van Eemstr. 70 naar St. Rochusstraat 14 J. Bonset van Groenmarkt 4b naarSt. Annaslraat 30, loopknecht Wed. J. C. Brinkman van Muurhuizen 155 naar St. Rochusstr. 12 H. lsing van Hessenstr. 20 naar A. de Arnh.poorlwal 10. stoker Pampus van Valkestr. 3 naar Teut 24, los arbeider C. v. d. Heuvel van Valkestr. 29 F. v. Blankenheimstr. 13. smid H. Kroon van v. Campenstr. 18 naar Edisonstraat 36, verpl. D. Smit van Scheltusstraat 31 naar Spaarnestraat 91, bankwerker Meijer v. Havik 39 n. Stationslr. 32 C. Geijtenbeek van Aldegondestraat 7 naar O.Soesterweg 121, bankwerker M. Ier Hoeven van A.'tO.Weeshuis 15 St. Willibr.str. 9, bierb. v. Meeleren van Woestijgerweg 25 naar Merwedestr. 25, bakker Theodora Bosman van v. Lennepl. 10 idem N. de Waal van Noordstraat 18 naar Bolderstraat 11, timmerman Willemina Langras v. Pothstr. 32 Lambertha v. d. Hengel, van Flierbeek str. 19 naar Utr.weg 51, dienstb. v. Beek van Amh.weg 128 naar Arnh.weg 120, monteur, J. Verhoeven van Roelofstraat 2 naar V. v. Goghstr. 13, kantoorb. v. Zijl van Utr.weg 247 naar Ka- pelweg 53, timmerman. Empelen van F. Halsstr. 24 naar Weverssingel 29, agent dagblad. M. Leenards van Aldegondestr. 40 naar St. Annaslraat 26, kapper. Janssen van Rembrandstraat 6 Rembr.str. 18, smid. v. Esveld van Kamillestr. 17 O. Soesterweg 120, chauffeur. de Vis van Monnikenpad 46 naar Bisschopsweg 3. Th. Elberse van Spaarnestraat 87 naar Roerstraat 24, stoker. L. Mostertman van Spaarnestr. 87 naar Roerstraat 24. kleerm J. Hansman van Kruiskamp 120 naar J. Tooropstr. 1, schoenm. Johanna Nieuwenhuisen van Jasmijn- str. 5 naar Fuchsiastr. 35. huish. Alijda de Kruijf van Merwedestraat 7 naar Heiligenb.weg 63. J. de Kruijf van Merwedestr. 17 naar Heiligenb.weg 63, smid. W. Viets van Teut 39 naar Havik 12 Gertruda Boots van en naar idem. M. Lindeman van Merwedestr. 20 naar Puntenb.laan 38b, chauffeur. Caecelia Loots van Schaepmanlaan 11 naar Kapelweg 108, onderw. P. Smink van Kamp 78 naar Kainp 1. B. Hassink van Potterstraat 70 naar St. Annastraat 37, los arb. v. Munster van Bernulfusstr. 35 naar Weverssingei 44. A. v. Empelen van Weverssingel 27 naar Soesterweg 23, beh.stoff. Barbara Walet van Soesterweg 448 naar Soesterweg 23. Hendrika v. Brakel van Drieringenst. 9 naar Aldegondestr. 94. Johanna Venhorst van Parallelweg 28 naar Muurhuizen 25. H. Beijer van Krommestraat 58a naar Beekenst.laan 29, tandt. Catharina Keuneke van Kamperb.p. 5 naar Beekenst.laan 29. C. lsing van A. de Poortwal 10 naar Teut 40, wever. W. Dijkhuis van Soesterweg 165b naar B.W.Iaan 5, winkelier. Cornelia Ruitenbeek van B.W.Iaan 25 idem 5. Johanna v. Zuilen van Fr. Halsstr. 37 naar Irisstraat 9. H. Rouwhorst van P. Borstraat 1 naar M. Withoosstr. 8, mag.kn. J. v. Nieuwenhuizcn van A.Hahnslr. 22 naar Kamp 17, kantoorbediende Arnolda v. Pothoven van St. Rochus straat 19 naar idem Jacoba Janssen van Rembrandstraa! 6 naar Resedastr. 16 Pothoven van St. Rochusstr. 19 naar Btoemendalscliesir. 48. loodgieter Rijs van P. Pijpersstraat 20 naar Soesterweg 29. comm. v. Rooij van Krommestr. 50b naar lleihgenbergerweg 21, sergeant Pillen van Leusderweg 302 naar Woestijgerweg 261 I W. Schmilz v. Hof 9 n Soesterw. 432 Ruijer van Fuchsiastraat 33 Fuchsiastr. 21, metselaar Roinmers van Hoogstraat 22 Eemstraat 9 W. Blom van Spaarnestraat 91 Roerstraat 26, machinist H. Zwanenberg van Methcrststraat 19 naar Scheltusstr. 15, smid Maria v. Bogerijen van Soesterw. 152 M. Withoosstr. 8. Theodora Smink van Krankeledenstr. 10 naar Leusderweg 192. v. Vulpen van Soesterweg 169 naar Papaverstr. 20. Berendina v. Drie van Hunzestraat 19 Papaverstraat 20. Jacoba v. Kalleveen van P. Pijperslr. 8 naar Soesterweg 161. W. Koster van L.N.Dwarsstraat 21 Fahrenh.slr. 12, bankw. Magdalena v. d. Vlugt van Bisschops weg 186 naar Fahrenh.str. 12. Siero van Leusderweg 86 naar Bloemend.str. 7, schilder, v. Wierst van Grebbestraal 15 naar Spaarnestr. 87, agent Levensverz. Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Uit den Omtrek Hamersveld Dinsdag ondernamen de leerlingen van de R. K. Meisjesschool, een uil stapje naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. De kinderen hebben volop genoten van de mooie verzameling vreemde dieren en niet minder van den speel tuin met zijn vele attracties. Hoogland Geboorte-aangiften Bernardus Gerardus, z. v. G. v. Klooster en A. G. Kok Petrus Jo hannes, z. v. J. van Hamersveld en J. van Burgsteden Wilhelmina Eve- rarda, d. v. G. Smit en W. Kleinveld. GehuwdJ. W. M. des Tombe en E. M. M. barenes van Tuyll van Seroos- kerken. Nlikerk De politie wijst er op, dat in deze gemeente door de wielrijders te weinig op de regels van het verkeer gelet wordt. Bij het veranderen van richting dient men dit tijdig door het uitsteken van een hand aan te geven, terwijl steeds het rechtergedeelte van den weg be reden dient te worden. Ook is het verboden des avonds met verblindende lichten te rijden. Tegen deze verkeersregels wordt nogal eens gezondigd, waardoor men het verkeer belemmert en er ongeluk ken zouden kunnen gebeuren. Bij het niet naleven van deze regels zal proces verbaal volgen. Soest Burgerlijke Stand. GeborenAntonia Maria, d. v. j. Pasker en M. v. d. Broek Agnes Maria, d. v. J. P. Mets en C. M, Nieuwen- dijk Marretje Geertruida, d. v. W. v. Hornsveld en W. Kramer Johan Cornelis Aalt, z. v. A. v. d. Pol en V. Wischneroski Jan Hendrik, z. v. d. Bij en IJ. Kats. Getrouwd Muren M. v. Herwaarden. I Overleden Henriette van den Bos. 57 jr., echtg. v. J. Floor Mechtelina Catharina Doeser, 51 jr., ongeh. Op het terrein der R. K. U.L.O. School Steenhofstraat tc Soest zal op 4, 8. 11 en 15 Augustus een Open luchtspel gegeven worden „Willem Telt" groot dramatisch schouwspel in 8 tafareelen naar het meesterwerk van Fr. van Schillen met medewerking van de Soester Harmonie. Het geheel belooft een succes te worden daar aan het décor en costumeering alle zorg is besteed. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in dit blad. Allerlei Een Russische duikboot is in Finsche golf met 55 man vergaan. De Duitsche scheikundige dr. Franck is er in geslaagd uit steenkool een substantie te vervaardigen, die er uit ziet en smaakt als boter. Het eenige nadeel aan deze uitvinding verbonden is. dat de kunst-boter twee honderd maal duurder is dan gewone boter. In een staatsmijn bij Johannesburg heeft een aardstorting plaats gevonden. De assistent-bedrijfsleider en twee opzichters benevens 76 arbeiders zijn op 150 M. afgesneden. Redding was onmogelijk. Op het schip Trois Frères gelegen te Weert, hebben de schippersvrouw en haar kindje een ketel kokende soep over het lichaam gekregen. De oesland van het kind, dat de ketel soep van het vuur rukte, is zeer ernstig. Ook de brandwonden, die moeder opliep, zijn van ernstigen aard. Twee 18-jarige meisjes uit Amster dam besloten een wandeling over de daken te maken. Aanvankelijk ging alles goed, doch plotseling zag het eene meisje het andere door een licht raam vallen. Het meisje kwam 8 M. lager in een trappenhuis terecht. Zij liep ernstige verwondingen op. Te Rourct heeft men den Russi- schcn Prins Alexander dood gevonden met twee revolverschoten in het hoofd. De prins die onder het Tsaristische regiem een hooge positie bekleedde, kwam na de revolutie naar Frankrijk, waar hij in zijn levensonderhoud voor zag door kippenteelt. De glas-fabrieken in Noord-Bohe- men fabriceeren thans scheermesjes van glas. Deze mesjes zijn even dun en sterk als de stalen en de fabrikanten beweren, dat zij zelfs een fijnere snede hebben. De mesjes zijn doorzichtig als vensterglas. Het nadeel van liet nieuwe fabrikaat is, dat de glazen mesjes niet kunnen worden aangezet doch daar tegenover slaat, dat zij veel goedkooper. zullen zijn dan stalen mesjes. Niet e r Natuurbad I Vriend, zei onlangs iemand tot mij, ga niet naar een Natuurbad. Dat is niets voor jou. Maar ik ging toch naar een van de Natuurbaden lusschen Utrecht en Amersfoort, want ik houd van wafer. Hoe het mij bevallen is? Eerlijk gezegdslecht. Het water as goed, maar veel wat erin lag, deugde niet. Waarom die menschen daar kwamen? Blijkbaar niet om te zwemmen. Waarom dan wel Ik zal mijn gedachten maar niet uitspreken. Dit alleen zeg ik mijn vriend na: ga niet naar een Natuurbad als je eens lekker wilt zwemmen. Ga niet als je je eigen niet wilt ergeren. Ga niet als je je schaamtegevoel niet wilt verliezen. Ga niet, ga nooit, want als fatsoenlijk mensch heb ik er spijt van. v. U. Epistel en Evangelie. Achtste Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Romeinen; VIII, 12—17. Broeders! Wij hebben eene schuld te betalen, niet aan het vleesch, dat wij naar het vleesch zouden leven Want indien gij naar het vleesch leeft, zult gij stervendoch indien gij door den geest de werken des vleesches sterven doet, zult gij leven. Want zoo- velen door den Geest Gods geleid worden, zijn kinderen Gods. Immers hebt gij niet ontvangen eenen geest van knechtschap wederom in vrees, maar gij hebt ontvangen eenen geest van aanneming tot kinderen, in welken wij roepenAbba, (Vader). De Geest zelf toch geeft getuigenis aan onzen geest, dat wij kinderen Gods zijn. indien nu kinderen, dan ook erfgenamen erfgenamen namelijk van God en mede erfgenamen van Christus. EVANGELIE volgens den H. LucasXVI, 1 - 9. In dien tijd sprak Jezus tot Zijl leerlingen deze gelijkenisEr was een rijk man, die eenen rentmeester had en deze werd bij hem aangeklaagd als had hij zijne goederen verkwist- En hij riep hem en zeide tot hem: Wat hoor ik dit van u? Doe rekening van uw rentmeesterschap! want gij zult niet langer rentmeester kunnen zijn. De rentmeester nu sprak bij zich zeiven Wat zal ik doen. daar mijn heer mij het rentmeesterschap ontneemt? Spitten kan ik niet. te bedelen schaam ik mij. ik weet wat ik doen zal. opdat, wan neer ik van het rentmeesterschap zal zijn afgezet, zij mij in hunne huizen zullen ontvangen. Hij riep dan de schuldenaars zijns heeren. een voor een. bij zich en zeide tot den eerste: Hoe veel zijt gij mijnen heei schuldig? Dc. zeideHonderd vat olie. En hij zeide tot hemNeem uw handschrift, zet u terstond neder en schrijf vijftig. Daarop zeide hij tol eenen andere: En gij. hoe veel zijt gij schuldig Deze „de: Hon derd mud tarwe. En hij zeide tot hem: Neem uwen pachtbrief cn schrijf tachtig En de heer prees den onrecht1 dlgen rentmeester, omdat deze zich'ig gehandeld had. Want de kinde ren dezer wereld zijn in hun geslacht voorzichtiger dan de kinderen deslichts. En Ik zeg umaakt u vrienden uit den onrechtvaardigen Mammon, opdat, wanneer gij zult bezwijken, zij u op nemen in de eeuwige woonteuten. zelfde geldt van de geestelijke goede ren. van de gaven onzer ziel, van ons versland, geheugen cn wil, vani ae zintuigen des lichaams, van de goede ren der genade? Dat we eenmaal rekenschap zullen moeten geven van de talenten door God ons gesclionken, van het gebruik van den tijd door God ons gegeven? Hoe zou het mei ons gesteld zijn wanneer we heden of morgen eens ter verantwoording werden opgeroepen Zouden we dan wel alles behoorlijk kunnen verantwoorden Daarom wor den we heden gewaarschuwd ons in- tilds daartoe voorbereiden gelijk ae rentmeester deed. Gelijk deze man voorzichtig was in zijn bezorgdheid voor de toekomst, zoo wil de zalig maker dat wij deze voorzichtigheid in zooverre navolgen dat wij bezorgd zijn voor de toekomst onzer ziel, door intijds van onze goederen den armen mede te deelen opdat wij door ae verdiensten der aalmoezen, door ae gebeden der dankbare armen genaae bij God verwerven. „Maakt U vrienden van de onrechtvaardige rijkdommen Dit moeten we echter niet verstaan van goederen, die men op onrecht vaardige wijze verkregen heeft; zulke moeten aan den wettigen eigenaar terug gegeven worden. Hier worden alle aardsche goederen, ook die men eerlijk bezit, onrechtvaardige rijkdom men genoemd omdat vele menschen door die goederen tot onrechtvaardig heid verleid worden. Het wegschenken van die goederen door den aalmoes is het groote middel om in den dag des oordeels barmhartigheid te vei krijgen, gelijk Jezus voorspelde: „Komt. ge- zegenden mijns Vaderswant Ik was hongerig en gij hebt Mij gespijzigd ..naakt cn gij hebt Mij gekleed E v angelieverklaring Achtste iondag na Pinksteren. De H. Kerk lecit ons in de liturgi sche gebeden van dezen Zondag dal wij moeten leven volgens den nieuwen geest, dien Christus ons heeft mede gedeeld, dat wij bijgevolg ons hart moeten onthechten aan de begeerlijk heden van liet vlee ch (Epistel) en de aardsche goederen moeten besteden om er ons in den hemel vrienden mede te maken (Evangelie). Eenieder zal wel begrijpen dat de Zaligmaker in de gelijkenis van het Evangelie van dezen Zondag door den rijken man God veistaat en dat wij menschen afgebeeld worden door dien rentmeester. Ook zal men begrijpen dat het niet de bedoeling van Jezus was de onrechtvaardige handelwijze van dien rentmeester te prijzen, die voor- zekeralkeurenswaardigwas,doch alleen zijn voorzichtigheid „omdat hij voor zichtig gehandeld had", door n.l. voor zijn toekomst te zorgen. „Doe rekenscnap vanuwrentmecstcr- schap." Ook van ons zal eens reken schap gevraagd worden van ons rent meesterschap Van de lijdelijke en geestelijke goederen, die wij van God ontvangen hebben. Denken we dikwijls aan die belangrijke waarheid? Beden ken we dikwijls dat de aardsche goe deren de gelden, de huizen, de lan derijen en andere zaken die wij hier bezitten en ons eigendom noemen, toch eigenlijk ons niet in eigendom toebehooren maar dat God de eenige eigenaar is en dat Hij ons dat alles maar voor een lijd heeft toevertrouwd wij derhalve Zijn rentmeester zijn, aan Wien we eens daarvan rekenschap moeten geven, hoe wij ze hebben ge bruikt? Bedenken wc dikwijls dat dit- PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Broederschapslof. DINSDAO 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG ■s Avonds kwart over 8 Congregalle van de H. Familie der mannen. DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechlhooren. Liturgische Kalender. Week van 4 10 Aug. Zondag 4. 8e Zond. na Pinksteren Tijdeigen. Mis Suscepimus. 2e geb H. Dominicus, Prefatie H. Driev. Maandag 5. O. L. Vr. ter Sneeuw Credo. Pref. II. Maagd. Dinsdag 6. Gedaanteverandering des Heeren. 2e geb. (alleen in stille Missen) H.H. Xystus en; Gredo Pref. v. Kerstmis. Woensdag 7 H. Cajetamis, 2e geb. II Donatus, Donderdag 8 H.H. Cyriacus. 2 geb A cunclis, 3e geb. naar keuze. Vrijdag 9 II Joannes Vianncy (l'astooi van Ars) 2e geb. en laatste Evangelie v. d. Vigilie II. Laurcnlius. 3e geb H Roinanus. Zaterdag 10. H. Laurentius. PAROCHIEKERK ST. HENRICU^ Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. 11 Matthias Wilhoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Om 10 uur Hoogmis. ,,r 6 uur Lof. Wegens schoonmaak der kerk, ijfce week behalve Donderdag om 8 uur geen H. Mis. DINSDAG Oeen Lof. DONDERDAG 9 uur gezongen huwelijksmis. ZATERDAO 4 tot 9 uur Biechlhooren. Dagelijks de II. Missen om 7 uur en half 8. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 55t. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9, 10 uur t! mgmis. 6 uur Lot met Rozenhoedje. Na het lof vergadering der zelatricen. DONDERDAG 10 uur gezongen huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biechlhooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 cn 8.10. Voor dc armen. Zondag, na de H. Missen, zal aan de uitgangen der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht. de maand-collecte worden gehouden voor de conferentie der Sl. Vincentius vereeniging in die parochie. Veler gaven zijn noodig om de Vereeniging in staat te stellen hare werken v; barmhartigheid voort te zetten in de zorgvolle tijden. KERKELIJKE DIENSTEN. 1912. hel overnemen van alle Olticiecle Kerkelijke McJedeilnip n, wordt uitdrukkelijk verhoc .5. eerste lid van de Ault belrefl ook het overnemen mei hro (et. Ui De H. Mis op liet kerkhof wordt week uitgesteld, dus op Maan dag 12 Augustus. Amerstfoori PAROCHIEKERK ST. FRANÜSOJS XAV ERiUS. 't Zand no. 2!) Pastoor: Deken C. Hartman, 'I Zand no. 31. Telefoon 7 «j. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart II Hoogmis, r Lof. MAANDAG De H. Mis op het R. K. kerkhof is niet vandaag, maar a.s Maandag, ZATERDAG Van half 4-half 10gelegenheid unite biechten. Dagelijks de IIII. Missen ii 7. 8 c Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor Renlinck. Telefoon no. 20. ZONDAG te Zondag der maand. 7 uur II. Mis. IU uur Hoogmis. Half 5 L"! met Rozenhoedje. ZAT ERDAG Ilea triers veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. ZONDAG Half 8 V roegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur II. Mis iu hel St, Ansfridus- Geslicht DONDERDAG Half 8 Lof. ZATERDAG "ft Biechlhooren om 4, 5, 6. 7 en 8 uur 111 de week II. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong Kerklaan, Tel. 3. ZONDAG 8 uur Vroegmis. Half li Hoogmis. 0 uur Lof met Rozenhoedje. Collecte St. P.-Penning. ZATERDAG 5 9 biechlhooren. 8 uur Lof met Rozenhoedje. De. Hoogliinderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor; II. J. Brocre. Burgemeester van Tuyllslraai, ZONDAG 8 uur H. Mis. Halt 11 Hoogmis. ur Catechismus. - ..-r Lof. MAANDAG H. Mis iu het St. Joscphgcsticht. ZATERDAG Half 5 half 9 gelegenheid rm Ie biechten. ir Lof. Deze weck de II. Mis n half 9.

De Eembode | 1935 | | pagina 2