F. A. TULP Taxidienst Nic. Bovee Fa. H. Elzenaar SPOEO-COPIEERWERK? Kastoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort 11.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan «oor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 9 Aug. 1935 ADVERTENTl£N 29 cent per regel. Billijke tuieren voor handel en nflvertield bfl geregeld adverteeren Advertent! In rtoeten DtodM eet Vrfd.j.«r8 u, In den morgen z|n bezorgd. Teleloon jm Negen en Veertigste Jaargang - No. 38 Binnenland Sobriëtas. Leidende Qedachten bij de rede van den ZeerEerw. Heer tl. de Oreeve op de Sobrlëlasdag 15 Aug. te 's-Bosch. I. Tijdsomstandigheden. 1. Het alcoholvraagstuk treedt in deze tijdsomstandigheden oogenschijn- lijk minder op de voorgrond dan een halve eeuw geleden. 2. De bijzondere omstandigheden van deze dagen vragen ook een bij zondere matigheid. a. De economische omstandigheden dwingen tot versobering, allereerst in de overbodige en schadelijke uitgaven. b. De werkloosheid is een groot ge vaar voor de zedelijke weerstand ook tegen het lokkend alcoholisme. c. Verkorting van arbeidsduur slaat door voortgezette mechaniseering en voortschrijding der techniek op inter nationaal en nationaal program voor komen dient te worden, dat de meer dere vrije lijd zal leiden tot meer alcoholgebruik. d. Steeds toenemend in omvang en snelheid is het motoiverkeer. Dil dwingt tot nuchterheid van bestuurders en alle andere weggebruikers. 3. Behalve de bovengenoemde, meer economisch technische, vertoonen zich in de moderne Maatschappij ongezonde verschijnselen van meer ethische aard, die voorgaande argumenten zeer ver sterken en dringend een strijd voor bijzondere matigheid vragen. a. Genotzucht neemt nog steeds toe. b. De criminaliteit is stijgende. c. De excessen op zedelijk gebied worden steeds onrustbarender, zoodat men terecht van zedenverwildering spreekt. 11. Geestesstroomingen. 4. a. Steeds meer groeiend is de afkeer van het individualisme en de groei van de saamhoorigheidsgedachte in gemeenschap, volk en menschdom, welke gedachte steeds is geweest een van de fundamenten, waarop de R. K. drankbestrijding steunde. b. Welnu, hel menschdom, niet mensch, maar de menschheid is be langrijk en ernstig beschadigd door het alcoholisme. c. Daarbij zijn wij allen aansprakelijk voor de geestelijke atmosfeer van de tijd, zoodat ons Sobriëtas-apostolaat nu nog steeds hoog noodig is. 5. a. De groole krachten om nieuwe en betere atmosfeer te schep pen, zijn vooral het kind en de vrouw. b. Dus hangt het alcoholvraagstuk zeer nauw samen met het opvoedings- vraagstuk en c. Heeft vooral de vrouw in de drankbestrijding een heerlijke en groot- sche taak te vervullen. d. In verband met punt 4c mogen wij ook niet onbenut lalen de groeiende afkeer van materialisme en z.g. oppor tunisme, onder onze jongeren vooral hun streven naar meer idealisme en radicalisme kan ook voor Sobriëtas een zegen worden. 6. Al het voorgaande wijst naar de geheelonthouding als naar het ideaal en het krachtige middel, waarbij echter ook de afschaffing in 't geheel niet onderschat mag worden als in breede kringen nog zeer doeltreffend. Het winkelbedrijf en de feestdag vi O. L.Vr. ten Hemelopneming. De hoofdbesturen van den Ned. R.K. Middenstandsbond en den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, doen een gezamenlijk beroep op de katholieke winkeliers, om hun zaken overeenkomstig den wensch hunner Kerkelijke Overheid op 15 Augustus, feestdag van O.L.Vr. ten Hemelopneming, welke als Zondag is te vieren, te sluiten en op de niet- katholieke winkeliers om het katholieke personeel in de gelegenheid te stellen zijn plicht na te komen dien dag als Zondag te vieren. Genoemde besturen doen eveneens een dringend beroep op de katholieken, maar speciaal op de katholieke vrou wen, om dien dag niet .extra" te be steden aan het doen van inkoopen, doch zich als katholieken daarvan Ie onthouden. Waar het katholieke winkelbedrijf hel offer weet te brengen om aan het verlangen van de Kerkelijke Overheid ie voldoen, spreken de organisaties het vertrouwen uit, dat zulks door de geloofsgenooten op prijs zal worden gesteld, wal niei het geval schijnt, wan neer men op 15 Augustus de gesloten zaken voorbijgaat en de geopende win kels bezoekt om zijn inkoopen te doen. Wij garandeeren de goede werking van eiken bij or kochten VULPENHOUDER. Onze service Is eenlg In Nederland. Het ia daarom voor U voordeellg Uw VULPENHOUDER te koopen bij KANTOORBOEKHANDEL Langaatr. M to. Kremmaatr. - TEL. SM ét 1830 Tel. 1093 heeft zijn prfjzen sterk VERLAAGD BUITEN-RITTEN VASTE PRIJZEN STADSRITTEN minimum 15 cent maslmum 25 cent Standplaats naast Hotel Monopole. KantoorKamp 41 Telef. 1093 Tel. 1830 Amersfoort Uitvaart en Begrafenis van wijlen Deken Hartman. Dinsdagmiddag werd hel stoffelijk overschot van Kanunnik C. Hartman van het St. Elisabeth's Ziekenhuis naar de parochiekerk St. FranciscusXavcrius m 't Zand, overgebracht. De parochiekerk in rouw, was ge- hee. gevuld, toen het stoffelijk over schot werd binnengedragen. Het stof felijk overschot werd afgehaald door Kapelaan van Straelen, Pastoor Spitzen en ;Kapelaan van Boxtel, een stoet Theologanten van Rijsenburg en een reeks misdienaars met brandende kaarsen in lamp. Achter het stoffelijk overschot volgenden de diverse jeugd verenigingen met omfloerste vaandels en het Kerkbestuur. Gezamenlijk werd vervolgens den Kruisweg gebeden. Tegen zeven uur was de kerk wederom geheel bezet. Bij de Metten waren aan het altaar Pastoor Sandkuijl met de Kapelaans van Boxtel en Veltman, terwijl als cantores fungeerden Rector Sanders en Rector Tempelman, in het Priesterkoor had plaats genomen Mgr. Dr. J. Olaf Smit. In de eerste banken waren gezeten vele Pastoors en Kapelaans van het Dekenaat Amersfoort, Pastoor Hartman uit Enschede, broeder van den over ledene, en Prof. Mgr. Hoogveld uit Nijmegen. In het vroeg: morgenuur van Woens dag naderden zeer vele parochianen lot de H. Tafel en woonden de H. Mis bij. Bij den aanvang van de Lauden te kwart voor 10 was de kerk tot in de uiterste hoeken gevuld. Te 10 uur ving aan de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door den Proost van het Metropolitaan Kapittel, Mgr. van Schaik, met assi stentie van de Kapelaans der parochie B. Veltman als Diaken en C. W. B. van Boxtel als subdiaken, Cantores de Rectoren Sanders en Tempelman. De H. Mis werd bijgewoond door Mgr. Dr. J. Olaf Smit, Mgr. Th. Huur- deman, Vicaris-Oeneraal van het Aarts bisdom, Kan. H. J. Koopmans, Presi dent van het Seminarie te Apeldoorn, Kan. Dr. J. de Jong, President van het Seminarie Rijsenburg, Kan. H. Schol ten, Deken en Pastoor te Oldenzaal, Kan. Balenburg Plebaan te Utrecht, en den Hoogeerw. heer v. d. Loo, Ofüciaal van het Aartsbisdom, tal Dekens van het Aartsbisdom en nage noeg alle Geestelijken van het Deke naat Amersfoort. Verder door de loco burgemeester der stad Amersfoort Wet houder Thien, de Weihouder Noorde wier en de waarn gemeentesecretaris, de heer Haars, een vertegenwoordiger van den Commandant der IVe Divisie, den Garnizoenscommandant Kolonel Oudendijk Pieterse, Hoofdaalmoezenier Noordman en Aalmoezenier Brouwer. De Voorzitter van Katholiek Amersfoort, de heer Mr. A. E. Th. Kooien was wegens ambtsbezigheden verhinderd de rouwplechtigheden bij te wonen. Na de H. Mis hield de Zeereerw. Heer Pastoor Spitzen der O. L. Vrouwe Parochie de volgende lijkrede De forsche gestalte van Deken Hart an ligt geveld en wij zijn samengeko- en om. volgens de H. Schrift, een hei lige en heilzame gedachte te volvoeren, namelijk voor den overledene te bidden i om afscheid te nemen. Nauwelijks een jaar geleden stond hijzelf op den kansel om vol ontroering Deken Fock te gedenken: het had hem aangegrepen, misschien omdat hij toen reeds het bewustzijn droeg, dat hij die op zijn betrekkelijk nog jongen leeftijd het leven beminde, spoedig zou volgen in den dood. Hij kende zijn kwaal en speurder als hij was op velerlei gebied had hij ook grondig de medische boe ken geraadpleegd en voor zichzelven vastgesteld, dat hij niet lang leven had. Dit woord kwam telkens r zijn lippen. Maar mcnsch gelijk ander, hechtte hij aan het leven en had wellicht de stille verwachting, dat de wetenschap zich wel eens kon ver gissen. Als zijn toestand eenigszins dra gelijk was. noemde hij het al best. hij wilde niet ziek en in ruste zijn. zijn scherpe, rusteiooze geest die in alles belang stelde, wilde werken, al remde hem hierbij zijn lichaam. Dat belem merd worden hinderde hem, prikkelde hem, zoodat zijn woorden soms scherp werden en zijn zeifbeheersching op een harde proef werd gesteld. Maar wie weet. hoeveel hij ook in stilte leed. hij trachtte het steeds te verbergen. Ge lukkig was hij. toen hij bij volle bewust zijn de H.H. Sacramenten der sterven den mocht ontvangen, zijn sterkte vooi nog komende moeilijke weken. Hij had genoeg geleden, genoeg gestreden. God heeft zijn getrouwen dienaar uit zijn el lende verlost, „beter is de dood dan een bitter leven". (Eccl1. XXX, 17.) Priester gewijd in 1902, begon hij vol ijver zijn Godgewijde loopbaan zoo vol toewijding was zijn leven Drempt. in Doornenburg en Arnhem, dat hij aller hoogachting genoot. Geen wonder dat hij ongewild in het bisdom de aandacht op zich vestigde en reeds in 1907 geroepen werd tot directeur van het Groot-Seminarie Rijsenburg. In die jaren vooral vond zijn van jongs- af speurgrage geest gelegenheid zich de uitgebreide bibliotheek te verdic- n en zich een schat van kennis verschaffen, die later telkens weer ver raste. Maar zijn geliefkoosde boeken namen hem niet zoozeer in beslag, dat het leven der studenten hem ontgaan zou. hij kende zijn studenten in al hun schakeering beter dan menigeen ver moedde, Hij beminde zijn Seminarie en zijn werkkring als directeur en menig priester in het Aartsbisdom zal dank baar gedenken, hoe hij in de moeilijke oorlogsjaren geen moeite spaarde om r de hem toevertrouwden te zorgen, tls een welkome belooning voor zijn :ilijk werk volgde in 1920 zijn be noeming tot pastoor te Amersfoort. Ge boren Eemlander als hij was. was zijn stad en omgeving hem dierbaar. Paro chianen. beter dan ik weet gij, hoe hij u allen in zijn hart droeg. Zijn parochie, zijn kerk was zijn Ideaal, er bestond mooiers, niets beters. Hij was tart en ziel toegewijde herder: zijn drukke spreekkamer en zijn belegerde biechtstoel getuigden het. Zoo leefde hij mede met uw geestelijke en stoffelijke nooden, hij kende de zijnen en de zijnen hem, vooral de armen. Want van zijn bezittingen was hij niet enkel beheerder aar ook grootmoedig uitdeeier. Als garnizoenspastoor ging het heil der katholieke mil tairen hem ter harte ted was de verzorging, dat ook de landsregeering dit wist te waardee- Toen hij 't vorig jaar zijn benoeming als Deken aanvaardde en spoedig daar op het paars hem sierde, kwam bij velen de verwachting terug, dat hij nog wei voor zijn parochie gespaard zou blijven. Heel katholiek Amersfoort deelde in zijn vreugde en kwam hem huldigen. De mensch wikt. God beschikt: God zelf achtte den tijd gekomen om het eeuwig glorielicht over hem te doen opgaan HoogEerw. Kanunnik van het Me- tropolitaankapittel, uw wijze raadgeven de stem wordt niet meer gehoord. Rechter in huwelijksprocessen, moogt gijzelf een genadigen Rechter hebben gevonden. Censor van boeken, uw levensboek ligt afgewerkt voor Gods oog. moge het goedgekeurd zijn. Nauwgezette Deken, moge ning en verantwoording voor God geen tekorten aanwijzen. Toegewijde herder, de uwen moeten U missen, maar het scheiden valt zwaar, gij waart met hen vergroeid in vijftien gelukkige jaren. Steun en sieraad van uw familie, wees hierboven haar voorspreker. Nu brengen wij U naar uw laatste rustplaats, waar uw afgetobde lichaam op de verrijzenis wacht. Moge uw ziel reeds gevonden hebben haar Schepper en Verlosser. Dien zij In edelmoedig heid en trouw heeft gevolgd en gepre dikt. Wij zullen U gedenken, want leven dig staat ons het woord van den psal mist voor den geest: „Zoo gij op onge rechtigheden acht geeft Heer. o Heer wie zal don bestand zijn?" (Ps. 129. 3.) Daarom Priesters-vrienden, gij die de verantwoordelijkheid van dit verheven" ambt kent. gedenkt uwen medebroeder bi) uw dagelijksch hoogheilig offer. Parochianen: voor u is het woord: U verlatende vraag ik geen tranen maar gebeden en offeranden. Deken Hartman, vaarwel: al de uwen ggen: tot wederziens, bij God. En als gij zoudt kunnen antwoorden, in zou uw priestermond de woorden in den priester Gezelle herhalen: Geliefden, niet terug niet omgekeken Alhierwaarts is de weg. de zaligheid: De waarheid Gods is mij gebleken. U zal zij blijken: volgt me en weest bereid. Want 't komt een dag weieens van al de dagen de schoonste, vol onsterfelijk genot Dat wi), die hier ons scheiden zagen En weenden, weer te zamen zijn bij God. En wij bidden U toe met de woorden der doodenllturgie: Hodie sit in pace locus tuus: heden zij uw verblijfplaats vrede en de plaats uwer inwoning op het heilig Sion. CONSOtATRIX AFFLICTORUM NAAR KEVEL,AER. Wanneer wij deze liiel van onze H. Moeder Maria zien geplaatst, dan gaan onze gedachten even over de grenzen van ons dier baar vaderland naar het voor velen zoo geliefd troostoord Maria Ke«e- laer. De maand Augustus is ook de maand van Kevelaer. De tijd nadert dat vele processies, als ook de Amersfoorlsche, toebereidselen maken om op te gaan naar dat zoo heerlijk en rijk genade oord. Ook uit onze pa rochie zullen zeker weei pelgrims gevonden wor den die deze bedevaart naar Kevelaer zullen ver gezellen. Onnoodig is hel zeker hun daartoe aan Ie sporen, want voor velen is Kevelaer geen onbekend oord. Het is dan ook een plaals, die door velen en uit alle oorden van ons Katholiek Nederland bezocht worden. Maar nu bijzonder dit jaar, nu de Amersfoorlsche processie een jubeljaar vierl, zullen zij, die in de gelegenheid zijn, niet achterblijven, en behooren tot het getal die Kevelaer bezoeken. Wij zien aangekondigd op het programma een pro cessie met het H. Sacrament. O, hoe heerlijk is het daar rond te trekken met Hem die alles kan en alles vermag, rond te trekken daar op die plek, rondom de genadekapel, de plek die daar geheiligd is door duizenden en nogmaals duizenden smeekbeden en gezangen, gericht tot Haar, die ons aller Moeder is, van wien de H. Bernardus heeft gezegd„wie heelt het ooit gehoord die tot Haar zijne toevlucht nam en niet verhoord is geworden", wie telt de wonderen en genade daar verleend, aan hen die daar troost kwamen zoeken bij de Consolatrix Aifliclorum, de Troosieres der bedrukten. Verleden jaar kon Kevelaer nog zes wonderbare genezingen regislreeren Ook zal plaats hebben door de Amersfoorlsche processie te Kevelaer een algemeene smeekbede. Wat wil dit zeggen? Dat is dit: door de leden der Broederschap kunnen intenties worden opgegeven. Men schrijve die eenvoudig op papier, doe die in een envelop zonder onderteekening en bezorge die bij een der broedermeesters. Die intenties kunnen zijn bijv. voor een zieke vader of moeder of afgedwaald kind enz. enz. Die intenties worden op een lijst geplaatst en voorgelezen in de Basiliek, ol op oud-Kevelaer en daarvoor daar door alle aanwezige pelgrims, met uitgestrekte armen gebeden Voorzeker, het kan niet uitblijven dat de H. Maagd Maria daarvoor ongevoelig zal blijven. Lalen velen daarvan gebruik maken, het is een oefening die daar door de Amersfoorlsche bedevaart nooit te voren heelt plaats gehad. De prijs behoeft niemand ie weerhouden. Het retourkaartje met iobegrip van programma en lampion is f4.00 en voor bruidjes en bruiden boven de 14 jaar slechts 12.25 en de hotelprijzen zijn te Kevelaer zeer laag gesteld. Drie dagen kan toch menigeen zich wel veroorloven, om als vacantie daar te gaan doorbrengen. Kevelaer doel niet onder voor het getal pelgrims te Lourdes. Verleden jaar werd het bezocht door 606.000 bedevaartgangers. Per trein arriveerden 230.000 pelgrims, per aulo en rijwiel kwamen er 80.000 en terwijl nog meer dan 60.000 menschen ie voet de reis naar Kevelaer maakten. Welnu deze cijfers getuigen nog hoevelen troost en hulpe komen zoeken bij de Troosteres der bedrukten te Kevelaer. Door onzo groote sortcerlng Vulpennen vind U bt) one altijd DE PEN welke het meest geschikt is voor uw hand en in de prijs zooals U die xlch gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Langastraat 84 Tolo*. 528 Naar Kevelaer. De dagen bestemd voor de bedevaart mr Kevelaer naderen snel. Het wordt _js tijd voor het aanmelden van hen die dit jaar aan de bizonder plechtige Jubileum-bedevaart willen deelnemen. Moeilijkheden zijn er er niet te vreezen. Nog dezer dagen mocht de directie een schrijven ontvangen van den Deken van Kevelaer, die mede- decllng deed van een ambtell|kc ver klaring van het gemeentebestuur van Kevelaer van den volgenden Inhoud: „Bij deze wordt ambtelijk bevestigd, dat voor bezoekers en pelgrims uit Holland op reis mar en in Kevelaer geen moeilijkheden zijn te vreezen. Processies en ommegangen met vaan dels en allerlei emblemen mogen in Kevelaer evenals voorheen ongehinderd en onbeperkt plaats vinden. Ook kun nen Hollandsche Jeugdverenigingen met vaandels, in unltorm, rustig aan de bedevaart naar Kevelaer deelnemen." Rit. F Op het Zand werd inmiddels onder leiding van de Centrale Katholiek Amersfoort de lijkstoet geformeerd. Afdeelingen van de veelzijdige jeugd organisaties gingen voorop. Daarna volgden deputaties van diverse Kath. organisaties en vereenigingen St. Hubertus, R. K. Voetbalver., Euri pides, Katholiek Amersfoort, H. Familie, Eucharistische Kring en Stille Omgang, R. K. Werkliedenvereeniging en Vak organisaties, St. Christoffel, K.R.O., Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den St, Franciscus, A.R.K.A., St. Lebuï- nus, Oeloof- en Wetenschap, R. K. Middenstandsver. en Vakaideelingen, Wit-Qele Kruis, R. K. Oudersvereeni- ging, R. K. Militairenvereeniging, R.K. OnderofficierenvereenigingSt.Martinus, A.R.K.O., Militair Detachement, Zang koor Parochie St. Franciscus Xaverius, Collectanten, Vincentianen, Eerw. Fra ters, daarna de lijkwagen met 't stof felijk overschot. Hierna de volgrijtuigen, met in het eerste rijtuig Pastoor Hartman uit En schede, Deken v. d. Hengel uit Hil versum en Rector v. d. Hengel uil Zfclst, dan drie volgrijtuigen voor de familie, vervolgens Mgr. Th. Huurde- man, Vicaris-Generaal, Mgr. Dr. J. Olaf Smit en Hoofdaalmoezenier Noordman. De Proost en de Kanunniken van het Metropolitaan Kapittel, het Kerkbestuur, College van Burgemeesler en Weihou ders met den Secretaris der Gemeente, vertegenwoordiger van den Oeneraal- majoor, Comm. IVe Divisie en Gar nizoenscommandant, Heeren Dekens, leden Armbestuur, Regenten St. Elisa beth's Ziekenhuis, Regenten Pension St. Jozef, de geneesheeren, Curatoren van het Gymnasium, Pastoors en Kape laans. De sloet Ring over Weverssingel, Zuidsingel, Varkensmarkt, Utrechtsche- straat, Utrechtscheweg. De beaarding werd verricht door Pastoor Hartman, broeder van den overledene, met assistentie van Deken v. d. Hengel van Hilversum en Rector v. d. Hengel van Zeist. Het zangkoor bracht op het kerkhot ten gehoorc „In Paradisum" van Ep- Sink en „Miserére" van Lachariae. De elangstelling langs den weg enorm. VITESSE helpt U billijk en vlug VRAAGT PRIJS! "t Valt altijd meet KON. WILHELM1NASTRAAT 10 Ten overstaan van Nol. Te Leuken werd geveild het winkelhuis Lange- straat 29a en b. Het perceel werd toe gewezen aan J. v. Zuiden voor 118.100. Burgerlijke atand. GeborenLubcrta, d. van J. H. v. Doorn en W. Idzcrda. Regina Gijsbertha, d. van R. v. Wegen en A. v. d. Wal. Frcderlk Enno, z. van J. de Witte en E. Holema. |an, z. van O. Wind cn W. v. 'i Klooster. Gezinu8, z. van J. Hopster cn D. Spoel- Andrles, z. van O. v. Dijken Dijkhuizen. Pctronella, d. van W. Jclmersma en P. v. d. Zee. Jo hanna Hendrlka, d. van H. te Winkel en T. Dcmoed. OverledenP. J. de Bruijn, 44 jr., echlg. van H. Mclman. H. R. Swari, 63 jr., ongeh. P. Gouw, 79 jr., weduwn. van W. v. Han- nessen. M. de Graatf, 83 jr.. wed. van W. C. Moolj. B. Kerkhof, 76 |r. weduwn. van O. Vcskes. C. Hartman, 56 jr. I. O. Knottncrus, 58 jr., cchtg. van E. J. v. Steln Callentcls. A. Stuut. 61 jr., echtg. van W. Bakker GeborenAndries, z. van G. v. Dijk en O. Dijkhuizen. Pctronclia, d. van W. Jelmersma en P. v. d. Zee. Johanna Hendrica, d. van H. A te Winkel en T. H, Democd, Josina, van S. B. flazewlnkcl en H. J. M. H. Meijers. - J. L.Kocslag en O. J. Pleters. I Ch. Kolk en Ch. J. M. Schriek. H. O. Pcrrenod Comlesse en J. W. M. Vcrmccren. A. de Oraat en H. Stomphorst. R. T. Riksen en J. Barbie. Overleden P. J. de Bruijn, 44 j., echtg. van H. W. Mclman. S. Lam. 69 j„ echtg. van J. M. Bijlhouwer. R. K. Werkliedenvereeniging Parochie St. Henrietta. Donderdagavond vergaderde in het parochiehuis Paulus Borstraat de pas opgerichte Biljartclub welke in deze bijeenkomst de r.aam werd gegeven van „De Carambole". Het bestuur werd samengesteld als volgt: R. v. Vliet. Voorzitter; W. Deelen, Secretaris, J. Meijer, Penningmeester. De club teil thans 22 leden en is een onderaldeeling van de R.K. Werk liedenvereeniging. Op den rijksweg Amersfoort—Apel doorn in de beruchte bocht onder Terschuur is een motor over den kop geslagen, doordat de kalm rijdende bestuurder plotseling de macht over zijn stuvr verloor. De slachtoffers, het echtpaar de Bruin uit Amsterdam werd ernstig gewond en moest naar het St. Elisabeths Ziekenhuis Ie Amersfoort worden vervoerd. Later is de Bruin overleden.

De Eembode | 1935 | | pagina 1