Amersfoortsche R. K. Spaarbank OPGERICHT 15 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 TELEPOON 1783 - Ö1RO No. 248878 Qelegenheid tot Inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG van 10 tot II uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding 36/l0 SpaarbusjesInleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen... Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Onze stadgenoot, de Weleerw. heer W. Kuiper, is door Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht benoemd tot kapelaan der parochie Lonneker en de Weleerw. heer H. B. Rouwhorst tot kapelaan te Montfoort. Naar Kevelaer. Hedenmorgen zijn met den trein van 7.52 ongeveer 360 pelgrims vertrokken naar Maria's genadeoord Kevelaer om de jubileum-processie mede temaken. Als geestelijke leiders trekken mede de ZeerEerw. Heeren Pastoor Spitsen, Directeur van de Broederschap, Pas toor H. Th. Sprakel te Putten en de Weleerw. heeren W. J. de Jong en B. Veltman, Amersfoort, G. L. Stock man, Wageningen, G, A. H. Oude Hendrikman, Achterveld en Ch. P. G. Schaepman, Maarn. De H. Mis van Dankbaarheid zal worden opgedragen Dinsdag 17 Sept. inplaats van 10 September te 10 uur in de parochiekerk O. L. Vrouw met predikatie van den Zeereerw. heer J. H. Hooijman, pastoor der St. Henricus- parochie. Torenzang. Volgende liederen worden Woensdag gespeeld door den beiaardier v. Kalveen. Reich mir die Hand Tinneke van Heulen De dahlia Meimorgen Drie cabaretliedjes Het haantje van den toren Lied van een meisje en een schipper. Het kwezelken Rondedans Psalm 42. Uitbreidingsplan. Tegen de wijziging van het uitbrei dingsplan voor het Leusderkwartier is bij den Gemeenteraad bezwaar gemaakt door de weduwe Kolff en kinderen, eigenaressen van het landgoed „Nim- merdor". zoontje, aangereden door de auto Sch., uit Rotterdam. De autobestuur der remde zeer krachtig doch kon een aanrijding niet voorkomen. S. en zijn zoontje werden naar het St. Elisabeth's •Ziekenhuis gebracht, waar zij werden [verbonden. De vader had een diepe [snijwonde in het hoofd en pijn in den rug, terwijl het kind op meerdere plaatsen ontvellingen had opgeloopen. De auto botste na de aanrijding nog tegen een boom en werd licht be schadigd. Jos. R. Smeeing. f Na het ondergaan van een operatie is in het St. Elisabeth's Ziekenhuis op 38-jarigen leeftijd overleden de heer jos. R. Smeeing, Penningmeester van de R. K. Gymnastiekvereniging „St. Hubertus", mede-oprichter en een der pioniers van de gymnastiekbe- oefening in Katholiek verhand. De Uitvaartdiensten zullen worden gehouden, Woensdag a.s, te 7, 8 en 9 uur. De begrafenis te II uur, ver-' trek van het Ziekenhuis. De leden van St. Hubertus worden verzocht der uitvaartdiensten bij te wonen te kwart voor 11 aan het Ziekenhuis aanwezig te De leden van de Rijwiel-Bedevaart naar Kevelaer vergaderden onder lei ding van den heer P. W. Beijer. He program voor den tocht werd als volgt samengesteld Zaterdag 24 Aug. 4.30 uur: H. Mis met algemeene H. Communie kerk van St. Franciscus Xaverius; 5.30 uur: vertrek. De halten voor heen- en terugreis werden vastgesteld. Bij aankomst te Kevelaer welkomst woord van den Geestelijk Adviseur Kapelaan Veltman aan de kerk te Oud- Kevelaer- 7 uur: Lof met preek in de Clarissenkapei; 9 uur: gemeen schappelijke rondgang, waarna avond gebed. Zondag 25 Aug. 6.30 uur: H. Mis met preek in de Clarissenkapei. Kruis wegoefening. Gelegenheid tot bijwonen plechtige H ogmis in de Basiliek; 11.15 uur, in de Clarissenkapei: af scheidswoord van den Oeestelijken Leider met zegen van het Allerheilig ste; j uur precies: vertrek uit Kevelaer. Handelsregister. Ingeschreven H. Welcker, imp. en handel in par- fumeriën enz., Utr.weg 123. Eig. H.L. Welcker. Van den Beck's fabriek van bakkerij grondstoffen, W. v. Mechelenstraat 15. Eig. E. v. d. Beek; mede-eigenaar H. v. d. Beek. Mag. „de Magneet", ijzerwaren enz. Amerongen, Utrechtschestraat B 287. Eig. F. v. Ling. N.V. v.h. Bast en Zonen, Gr. Spui 9 1113. Overleden comm. J. Bast. Oarage „de Koppelpoort". Gr. Koppel Ulttr. venn. A. Kruithof. De zaak wordt voortgezet door v. Sprengen. Stichts' Invordering Bur. v. d. Mid denstand, P. Buijslaan 21. Opgeheven. Provinciaal Ass. kantoor, P. Buijs laan 21. Opgeheven. Café Centraal. Arnh.straat la. Uittr. eig. C. van Korlenhof. Intr. eig. A. van Ginkel. R. K. V.V. „Amersfoort" Zeer belangrijke Algemeene Verga dering te houden op Woensdag 21 Aug. 1935 des avonds 8 uur in het gebouw St. Aechten op 'I Zand. Agenda: Principiëele (reorganisatie. Alle leden, donateurs, begunstigers en een ieder, die voor de R. K. Lichame lijke opvoeding iels voelt, worden drin gend uitgenoodigd. Het Bestuur. V.V.V. Zomeravondconcerten. Donderdagavond om 8 uur zal de Arbeiders Muziekvereniging „Hege- raath", Directeur A. J. van Kolfschoten, op het terias van Amicitia, de reeks der concerten vervolgen met het vol gend Programma I. K. L. M. Marsch. 2. Ouverture Ilalienne. 3. Wienerblut Wals, 4. Une Soireé d'Automme aux Ardennes. Pauze. 5. Dichter und Bauer. 6. Donaugolven Walzer. 7. L' Africaine fantasie sur 'Opera. 8. „Daar komen ze aan" Marsch potpourri. oncert wordt aan vacantiegan- gers in Amersfoort gratis aangeboden. Deze hebben evenals stadgenooten vrije toegang tot het terras van Ami citia, dat welwillend door Amicitia vo dit doel ter beschikking gesteld is. Bij het concert van het muziekkorps van het 5e Regiment Infanterie waren vreemdelingen enstadgenooten in groote getale opgekomen, zoodat geen plaats onbezet was. Moge dit nu zijn. Burgerlijke staod. GeborenHendrik, z. van J. Pol en C. Deen. Johanna Jacoba, d. van C. A. Beckers en J.J. Breider. Toni Magdaiena, d. van A. Rijn e Wery. Gerarda Cornelia, d. van W. Jansen en G. Dooijewaard. Ge- rardus Maria, z. van J. v. Schalkwijk en G. W. Oostveen. Jacob, z. van J. Ober en C. Klee. Albert, z. J. Haarsma en E. W. v. Doorn. Elly, d. van C. H. v. Raamsdonk j. Bijvank. Maria Adriana Christina, d. van A. M. Burmanje en H, A. Franken. Ondertrouwd T. W. F. Luin en J. L. Gantevoort. J. Klaver en A. v. Apeldoorn. D. Kraan en J. den Enting. W, de Kroon en H. E. de Ruiter. H. Mulder de Jong. F. J. M. Roelvink Nefkens. Getrouwd D. Troost en J. C. Beck. J. Bovee en A. Snijders. W. F. Woortman en C. A. Ludeman. Overleden: H. Jongsma,78jr.,echt genoot van D. Schoo. A. C- Rein- boud, 76 jr., echtgenoote van T. F. v. d. Pol. D. Hoogers, 1 dag. D. M. Lamie, 26 jr., ongeh. Gemeenteraad. Agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Vrij dag 30 Augustus om 7 uur. Ingekomen stukken. Verzoek van het bestuur Amersfoortsche School vereen: ging enkele schoolmeubelen beschikbaar te stellen. 3. Wijziging van het uitbreidingsplan met betrekking tot het Leusderkwartier. 4. Vaststelling van bebouwingsvoor schriften, behoorende bij het uitbrei dingsplan. 5. Adres van S, W. Melchior, waarbij verzocht wordt een gedeelte van het uitbreidingsplan te wijzigen (Snoek- heuvel). 6. Wijziging van de nieuwe Bouw verordening. 7. Aanvulling Raadsbesluiten betref fende minimumhuren voor gemeente woningen. 8. Overname van stoepen aan de Krommestraat. 9. Verkoop van bouwterrein v. Dijckstraat en het Dupontplein resp, groot 765 M2. en 795 M2. aan de Jonge en Lammers voor resp. f4700 en f5000. 10. Verkoop van een strookje grond gelegen aan de Dr. Nolenslaan, groot pl.m. 20 M2. aan J. C. Neurenburg voor f120. II. Verhuring van een perceeltje grond nabij de A. Paulownalaan aan H. R. Krul. Paardenmarkt. Op de heden gehouden paardenmarkt werden aangevoerd: 12 veulensf25— f60, 24 werkpaarden f80—f210, 4 slachtpaarden f70—f 130, 30 hitten f90—f160. RADIO-CENTRALE Bultenlandsch Programma. Woensdag 21 Augustus. 11.05—12.20 Londen. 12.20—2.20 Brus sel. 2.20-5.35 Londen. 7.00-8.00 Oram, uitzending AR.C. 8.00—12. Londen. Donderdag 22 Augustus. 11.05—12.20 Londen. 12.20—2.20 Brus sel. 2.20-5.35 Londen. 5 35-6.50 Keulen. 7.00—8.00 Gram uitzending 8.00-10.00 Droitwich. IO.OQ-12,00 Boedapest. Vrijdag 23 Augustus. 11.05— 12.20Londen. 12.20 -2.20 Brus sel. 2.20-6.20 Droitwich. 6.20-6.50 Keulen, 7.00—8.00 Gram. uitzending A.R.C. 805—12.— Boedapest. Zaterdag 24 Augustus. 11.0512.20 Londen.4.20—6.20Keulen 6.20—6.50 Diversen. 7.00—8.00 Gram. uitzending A.R.C. 8.00—10.30 Droit wich. 10.30—12.— Boedapest. Gevestigd. Edith Hanraneh, R.K., Anjerstraat 38, dienstb. Margaretha v. d. Berg, R.K., Wevers singel 11, dienstb. E. Velis, R K., Krankeledenstr, 16, w Theodora v. Aken, R.Kv. Lennepl. 10, dienstb. Johanna v. Valkengoed, R.K., Bloemen- dalschestr. 9, dienstb. Anna Kamenscheg, R.K., Pothstr. 54, dienstb. G. Brattinga, R.K., Tollensl. 1, cartonb. A Groenevelt.N H.,Piersonl 12, planter. D, Vonk, G.K., Havik 21, verlof. v. Ruijven, R.K., Bankastr. 14, ambt. H. Barmentlo, N.H., Vermeerstr. 87, sig.hand. J. v. Breemen, R.K., Aldegondestr. 3, monteur. W. de Haer, R.K., M.Withoosstr. 39, glazenw. E. Uit den Bogaard, N.H., Stephenson- str. 16, kant.bed. Louisa Uijlen, R.K., idem. J. Wilier, R.K., Wijersstr. 12. de Wilde, N.H., F.v.Blankenh.str. 53. kap.l. J. Jansen, N.H., G.v.Stellingstr. seinhw. H. Buitenhuis, G.K., Mierev.str. 62, magaz.kn. G. Kroeze, R.K., St. Anfr.str.9, pensionh. G Kroeze echtg. H. Benke, R.K., id. H. Helmondl, R K.,Rembr,str 6,arb,kaz. H. Racké, N.H., Arnh.w, 228, winkel. Cecilia Voskuilen, wed. van Dr. Th. Staal, R.K., |.v.Oldenb.t. 5. N. den Uijl, N.H., E.Meijsterweg 45, Alida v. Eek, N.H., idem. Wilhelmina Kraan, echtg. van C. Pot hoven, R.K., Bloemend str. 48. Dirkje Vastenburg, N H., Bisschops- weg 224. Woutera v. d. Eshof, R.K., Narcisstr. 13. H. Hesselink. Koninginnelaan 19 Wed. Bos, N.H., Fahrenheitstraat 10 Aaltje Hausel, E.L., Memlingstraat 4 Ida Wesseling, N.H., Wijersstraat 5 Rienk Kruijsers, G.K., Leusderw. 245 Klara Karpenkiet, E.L., Utr.weg 122 Jannetje Barneveld, G.K., Soesterw. 440 Johanna Beck, N.H., L.Beekslraat 31 Jeannette Lokhorst, v.Assenraadstr. 18 C. Pothoven, RK., Vijver 25, metsel. K. Versteeg, N.H., Ulrechtscheweg 14! Helena Batenburg, R.K., Utr.weg 18 Wilhelmina Bosschermutter, R.K. Spaarnestraat 47 N. v. d. Stadt. Utrechtscheweg 62 I. Cohensius, Vincent v. Goghstr. 23 L. Chaillet, R.K., Utrechtscheweg 128 Margaretha v. d. Weijden, N.HRoer straat 18 B. v. Son, O. Soesterweg 31, reiziger Aaltje v. d Hengel, N.H., F.Halsstr. 45 Wed. Baron Mackay, Ch.S., Koning,I. 1 Lolkje Sterk, G.K., Westerstraat 22 W. v. Hasselt, N.H., K.Sophialaan7 Arnolda Elbertse, R.K., Kamp 39 A. Hermans, R.K., Pasteurstraat 2 Jacoba Rintel, N.I., K.Wilh.str. 29. huish. Jacoba Bruning, N.H., Eemstraat 261 W. Brinck, R., Zuidsingel 36 R Bitterling, R.K., St.Rochusstr. 22 [ohanna Machielse, R.K., Kamp 75 N. Oielen, N.H., Breitnerstr. 8, monteur Hendrika Bastiaan, N.H., Huygenslaan I, dienstbode Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 IEUWE LUXE RUIME WA6EI VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. De buitenplaats Mlddelwijk, die voor bouwterrein is bestemd werd in totaal ingezet op f38.300. Afslag 22 Aug. in hotel „Eemtand". In een villa aan de Van Lyndenlaan werden een aantal gordijnen ontvreemd. Leusden GeborenBartholomeus Qerardus, van A. A. v. Daatselaar en C. W. Hofslot. OverledenA. Hogeweg, 79 j., wedn. van P. de Oreef. (Nilkerk Op de markt: 185.000 eieren f3-f3.50; eenden eieren f 1.80—2; 5 schrammen f 16— f 1843 biggen f 13f 157 varkens f50-f90; 128 runderen: kalfkoeien f 120-1150, kalfvaarzen f65f 110, vet vee, Ie kw. f 0.17-0.25 p.p., 2e kw. (0.14—0.17 p. p., vette koeien f 140—f 18040 nuchtere kalveren: mestkalveren f 8f 12, slachtkalveren f3—f5. Putten Als resultaat van een onderzoek, is de slager G. op heeterdaad betrapt bij het clandestien slachten van een koe. Bij een huiszoeking kwam tevens aan het licht, dat deze slager in het bezit was van een valsch vleeschkeurings- stempel. De ontdekking van dit feit was voor de politie aanleiding om in den nacht in tal van gemeenten op de Veluwe huiszoekingen te verrichten bij lieden, die onder verdenking staan in soort gelijke affaires betrokken te zijn. Stoutenburg GeborenMaasje, d. van C Masten broek en E. Hooijer. OverledenJ. v. Beek, 72 j., echtgenoot van N. Meezen. Binnenland Vervoer van honden per spoor. Waar het meer en meer mode gaat worden vooral onder de dames een hondje op een uitstapje mede te nemen, hebben de Ned. Spoorwegen gunstige bepalingen gemaakt voor het hondenverver. Men kan thans een hond medene- men in alle klassen tegen de helft van den prijs voor een eendaagsch retour biljet voor heen en terug. In de eerste en tweede klasse wordt alleen het voorbehoud gemaakt dat de honden schoothondjes moeten zijn. Luchtbescherming. Op 3 October a.s. wordt onder leiding van den Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht en met medewerking van talrijke civiele auto riteiten een oefening in de luchtbe scherming in het Oostelijke gedeelte van Utrecht gehouden. De tegenpartij wordt door eenige vliegtuigen van de Luchtvaartafdeeling gemarkeerd. Des avonds wordt voor het bij de oefening betrokken gedeelte van Utrecht totale verduistering toegepast, waa o.a. ook de Nederlandsche Spoorwe gen zullen deelnemen. Uit den Omtrek Hoogland Geboorte-aangiften: Gerardus Cor nells, z. van G. Voorburg en C. C. Boersen. Overleden is Joanna van Kleinwee, 18 jr. Soest Duidelijk is de laatste weken wederom gebleken, in welk een groote behoefte de talrijke rijwielpaden voorzien. Paden welke aangelegd door onze mooiste landgoederen en gemeentelijk bosch- bezit, het tot een genot maken zich als voetganger of per rijwiel te ver plaatsen. Ook de nieuw aangelegde rijwielpaden bij de Zevenspar en de Paltz worden druk bereden. De laatste week dreigde er echter een „waai" te komen. De paden werden n.l. hier en daar wat mui door de langdurige droogte. Voor een zeer groot gedeelte zijn zij aangelegd door het stuifzand, dus op zeer slappen bodem. Het droge weder maakte repareeren met leem en grintzand onmogelijk. Nu er echter weer wat regen gevallen is, kon men onmiddellijk op verschillende plaatsen met repareeren beginnen. Kerknieuws Een mooi en een ernstig woord van Deken Hartman. Wij lezen in „Omhoog" „Wij hebben deken Hartman va Amersfoort grafwaarts gedragen. De ontzettende belangstelling getuigt vol doende, welk een plaats deken Hart man had ingenomen in het hart van Amersfoort's katholieken. Hij heeft zijn naam verbonden aan zijn parochie en zijn heugenis geschreven in het hart van zijn volk. „Was dat ijdelheid? „Bij deken Hartman niet. Wat hij beoogde was achting voor den Pries ter. Hij beoogde dil, om dat hij diep er van overtuigd was, dat de achting voor den priester de schutse is van het geloof. Ilij droeg verschillende onderscheidingen hij liet zich huldi gingen welgevallen waarom? Och, innerlijk lachte hij om dat alles, zoals hij in de kring zijner dagelijkse conversatie lachte om veel, waarbij de wereld een heel ernstig gezicht zet. Maar toch zou hij dat alles niet gaarne aan zich laten voorbijgaan, want het verhoogde in de ogen van het volk de achting voor den Priester. „Ook in zijn laatste benauwde weken verliet hem niet zijn gewone humor, waarbij men zich altijd af vroeg: Is 't nu ernst of is het spot, wat ge zegt? Het dichtst kwam men bij hem steeds tot de waarheid, wan neer men in zijn woord ernst en spot tegelijkertijd maar aanvaardde en slikte. Eén woord intussen heeft mij in die weken heel bizonder getroffen, en ik ben er zeker van, dat hij in dit éne woord zijn ziel heeft bloot gelegd. Wanneer hij zijn geestelijk gezelschap wilde beduiden, dat het gesprek hem vermoeide, dan maakte hij er een eind aan met het verzoek„De zegen astu- blieft I" En dan kon het wezen, dat hij als verklaring daar aan toevoegde „Wanneer je gelooft in den Priester dan hecht je aan z'n zegen. En ik geloof in den Priester. Daarop Is nien uit in de wereld, om het geloof in den P'iester aan 't wankelen te brengen. Vroeger hadden we eerbied voor den pastoor, voor den kapelaan, voor den Priester in 't algemeen. Maar tegen woordig leren de jongeren den Pries ter minachten. En als men van jongsat voor den Priester de schouders heeft leren ophalen, dan staat het ongeloof voor de deur." „Moge met de herinnering aan Deken Hartman de herinnering aan dit levens woord bewaard blijven in de harten zijner parochianen en van heel veel anderen. De groet aan den Priester is een erkenning van Christus, en ,0 Mij zal hebben erkend voor de sen, hem zal Ik erkennen bij den Vader die in de hemelen is." W. v. d.H. Pastoor Elberssen. De parochie 't Goy heeft waardig het zilveren priesterjubileum gevierd van haar herder pastoor Elberssen. Op den vooravond werd de jubilaris al- gehaald door een burgemeester met een eerecomilé, de besturen van A. B. T. B., Jonge Boerenbond en Burger wacht. Aan de grens der parochie stond een eerewacht opgesteld en van daar trok een stoet naar de kerk, al waar een kort Lof werd gecelebreerd. De feestdag zelf werd ingezet mei _.n algemeene H. Communie van de parochianen. De jubilaris droeg de plechtige Hoogmis op, geassisteerd door rector van Wessum uit Olden- zaal en de Weleerw. heer Doodkorte van Rijsenburg, als diaken en sub diaken. Mgr. D. Huurdeman, vicaris-gene raal van het Aartsbisdom hield de feest predikatie. Op de receptie werd den pastoor het feestgeschenk der parochie onder cou vert aangeboden. Een der hoogtepun ten van den feestdag was het défilé der leden van den Jonge Boerenbond uit de provincie Utrecht, waarvan pas toor Elberssen kring-adviseur is. Reeds den dag tevoren waren verschillende leden naar Houten gekomen en zoc defileerden er een 500 |onge Boeren- bonders w.o. een 150-tal ruiters, langs de pastorie. Met een plechtig Lof werd de feest dag besloten. Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Groningen (H. Joseph) den Zeereerw. Heer J. H. Koelman, en tot pastoor te Apeldoorn (H.H. Fab. en Seb.) den Zeereerw. heer A. S. Uijttewaal tot kapelaan te Arnhem (H. Walbur- gis) den Weleerw. heer dr. A. Hoegen tot kapelaan te Eist (O B.) den Wel eerw. heer J. B. Lohuis; tot kapelaan te Losser den Weleerw. heer P. J. Röling; tot kapelaan te Munsterscheveld den Weleerw. heer F. A. Kolkman (neom.); tot kapelaan te Zwolle den Weleerw. heer G. B. van Dijk; tot kapelaan te Oldenzaal (H. Anto- nius) den Weleerw. heer F. L. Koning tot kapelaan te Montfoort den Wel eerw, heer H. B. Rouwhorst (neom,); tot kapelaan te Groningen (H. Hart van Jezus) den Weleerw. Heer J. Ch. Kwanten; tot assistent le Denekamp den Wel eerw. heer G. Bolscher; tot kapelaan te Mijdrecht den Wel eerw. heer B. H. Bongers (neom.) tol kapelaan te Utrecht (S. Salvator) den Weleerw. heer F. Th. te Braake, tot kapelaan te Ulft (H. Antonius) den Weleerw, heer P. J. Ch. Krijnen (neom,) tot kapelaan te Apeldoorn (O. L. Vr. ten Hemelopnden Weleerw. heer R. Beckers tot kapelaan Ic Doetinchem de Wel eerw. heer J. J. Andriessen tot kapelaan te Veenhuizcn den Weleerw. heer P. N. van den Brink (neom.) tot kapelaan te Laren (N.H.) den Weleerw. heer N, G. Jansen tot kapelaan te Lonneker den Wel eerw. heer W. L. H. Kuiper (neom tot kapelaan te Breukelen den Wel eerw. heer J. H. Leferink; tot kapelaan te Arnhem (H. Joseph) den Weleerw. heer J. N. van den Brink; tot kapelaan te Bunnik den Wel eerw. heer P. A. M. de Bruijn (neom tot kapelaan te 's Heerenberg den Weleerw. heer B. K. M. Kloppenborg; tot kapelaan te Zandberg den Wel eerw. heerW.G. Nieuweboer (neom,); tot kapelaan te Terborg den Wel eerw. heer H. G. J. Bless; tot kapelaan te Herwen en Aerdt den Weleerw. heer J. A. van den Anker (neom.); tot kapelaan te Aalten den Weleerw. heer J. A. J, L. Snoeren (neom.) tot kapelaan te Nieuw-Dordrecht (Klazienaveen) den Weleerw, heer D. Smit (neom.)en tot assistent te Rijssen den Weleerw. heer H. A. Demmers (neom.). En heeft den Weleerw. heer H. J. Meekes opdracht gegeven zijn theo logische studifin voort te zetten aan de Universiteit le Nijmegen. Allerlei Niet minder dan 83 Inwoner» der gemeenle Os zitten In arWst als ver dacht schuldig te zijn verichll- le misdrijven. .ma- Te Amsterdam is ojs-j 72-iarlgen leeltijd overleden de heerEd. Gerzon, stichter van Oerzons mode-magazijnen nier le lande. Hij begorvjUk een kleine zaak aan den Nieuwendijk Ie Amsterdam. Een bejaarde koopvrouw te Den Bosch had 250 gouden.«Mentjes be spaard die zii in een va»s>bewaarde met zand had afgedckLjpezerd»gen de ontdekjjdsg dat haar Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid,,ger Redactie) R.K. VOETBALVEREENIGING „AMERSFOORT,:;, Aan Ouders en allen die nog iels roeien voor de R.K. Lichamelijke Oproeding als vormi van R. K. jeugdwerk en voortgezet jeugd werk. Zooals U wellicht zutMreten, onze R.K. Sportbeweging (voetbal etc.) be leeft geen bloeiperiode. Kunnen in andere plaatsen, soms klei- •rc plaatsen, één en meer 'R.K. clubs bloeien, hier is het steeds tobben en zor gen, Verschillende factoren werken sa men. om steeds weer na een korte» bloeitijd nader te moeteij overwegen, at verder dient te geschieden. Voor de exploitatie van een voetbal- -rccniging komt nog al zeer veel kijken (o.a. 200.—. dure reiskosten, scheids rechters, ballen en matcriaal.bondsgcl- »n, enz.). Desondanks hebben wij ■hoon seliip. Het huidig aantal leden, waaronder Maas nog vele werkloozen. is versterkt iet te weinig Donateurs, om dc Exploi tatie-rekening sluitend te krijgen. Net '.lij elke voetbalver, moeten de gelden de bezoekers der wcdstrjjficn dit te kort dekken. En nu is het opmerkelijk, dat als één der neutrale c&bs speelt, daar ook van de R.K. sportliefhebbers er velen zijn; doch bij onze dTtJstrijden. die dikwijls in spelpeil met-onder be hoefden te doen voor sommige neutrale clubs, zag men een klein vfental oude getrouwen, Vooral dit weinig medeleven cn de ge ringe belangstelling der R.K. bevolking, is oorzaak, dat er in Amersfoort geen R.K voetbalverccniging kan bloeien. Indien wij dc medewerking hadden van R.K ouders. Leiders. V^crecnigings- besturen enz de kinderen zouden naar de R.K. Sportbeweging wonden gezon den. zi) zelf zouden de wedstrijden en oefeningen eens komen bezoeken, wij zouden kunnen hebben een bloeiend R.K. Sportcentrum. Men praat dikwi)ls zoo-zoo over dat R.K. voetbal, maar vergeet, dat het voetballen niet het doel. maar alleen (zooals andere vermaken Weer in an dere R.K. Ver.) het middel is om dc R.K. jeugd en vooral dc rijpere jeugd, in Godsdienstig milieu te houden. Men vergeet, dat het Doorluchtig Episcopaal al jaren cr op wijst dat hef de plicht is, de kinderen in R.K. Clubs te laten voetballen. O Waarom slaat men dezen mitdrukkc- lijken Bisschoppelijkcn wensch maar ge woonweg in den wind. alsof het zoo erg Wie zou nu wenschen, dat de ccnig- ste R.K. voetbalver, in Amersfoort zou worden opgeheven door gebrek aan be langstelling. tengevolge 70 leden van het vorig seizoen naar de neutrale clubs zouden worden gestuurd? Opdat de Ver. na twee jaar groei zou kunnen blijven bestaan, wie wil gtede- werken? Het Bestuur stelt daartoe voor te kie- 1 Een geheel nieuw BoMuur. 2. Een elftal-commissie, 3. Enkele Leiders voor de Junioren. - 4. Een Contact-commissie met de Stands-organisaties. Laat het nu eens niet -op een paar mcnschcn aankomen, doch helpt ook mede; spoort iedereen aaltliit stuk R.K. Jeugdwerk in stand te houden; drijf niet door Uw weigerende houcung en weigc- ran steun, de R.K. Jongens van nu. ook die van de toekomst, naar de neutrale sportbeweging. want voetbal len doen ze toch, Dc Christelijken. de Israëlieten en ook de S.D.A.P. begrifpe?rtFe waarde van sport in eigen verband-en hebben hun clubs. Al jaren vechten in Neder land duizenden H.H, Geestelijken en leeken voor de groei en bloei van de R. K. Sportbeweging. cn zou dan Amersfoort niets, maar ook totaal niets willen doeri? Helpt ons mee en kommer vergade- ■tngll Namensttiet Bestuur: H. N. DE HAAN. wnd. Secretaris. Postrekening 129570. Merk eens op hoe in. inn»™ 1|t sclv,m( Mr Ic zoo iaodzakel .relninnd door den enkleicn, w. heerlijk IVOROL-tandpasta schuimt. Maar dil schuimen is juist ook i6o fcodzakelijk, want dit schuim dringt .relniiftnd door Ir alle ruimten tusschen tandenenklr de borstel niet kan komen, IVOROL, De Nederlandache^m

De Eembode | 1935 | | pagina 2