AMER5FGDRT Amersfoort Maandagavond kwart over 8 recol lectie voor oud-retraitanten en leden van retraite-vereenigingen in de kerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht. Na ruim 15 jaar het Zangkoor der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht te hebben geleid, heeft de heer A. C. Beijer verzocht te mogen worden ontheven van die taak, Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat op denverjaardag van de Koningin de bureaux der ge meentesecretarie gesloten zullen zijn. Het bureau van den Burgerlijken Stand zal dien dag geopend zijn van des voormiddags 8 30—9 uur. uitslui tend tot het doen van aangifte van geboorte en overlijden. De hiervoor noodige aanvrage moet geschieden ten Stadhuize mondeling of schriftelijk tusschen 8 en 8.15 uur van dien dag. Als straks de stationschef Putto den dienst der Ned. Spoorwegen met pen sioen gaat verlaten, wordt hij opge volgd door den inspecteur ingenieur H. Burger, thans werkzaam aan het inspectiebureau te Alkmaar, dat op geheven zal worden. De heer Ponsen, ambtenaar het Rijks-Opvoedingsgesticht, reed met zijn rijwiel op den Hoogeweg en wilde juist links afslaan, toen hij door een hem van achteren naderende auto werd aangereden en tegen den grond gesmakt. In ernstigen toestand is hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis overgebracht. Oranje Vereeniging. Van 4 tot 6 uur had in „Amicitia' een druk bezochte receptie plaats ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Oranje Vereeniging. Voorzitter Van Zweeden heette de aanwezigen welkom en deelde mede dat tal van schriftelijke gelukwenschen zijn ingekomen. Wij weten dat er be langstelling is voor het streven van dt Oranje Vereeniging en stellen deze be langstelling zeer op prijs, want die hebben we zoo noodig, opdat het natio naliteitsgevoel verstevigd worde. Moge God ons werk zegenen, maar moge Ood vooral zegenen onze geliefde Vor stinne en Hare Dochter. Moge het drie- voedig snoer„God, Nederland en Oranje", nog in lengte van jaren blij' bestaan. Namens het Gemeentebestuur sprak de loco-burgemeester Wethouder Thien een woord van gelukwensch. Het Ge meentebestuur stelt het vooral in dezen tijd op prijs dat het saamhoorigheids- en nationaliteitsgevoel versterkt wordt en hoopt dat de Oranje Vereeniging op de ingeslagen weg zal voortgaan. Gelukwenschen werden vervolgens aangeboden door de besturen van de drie Middenstandsvereenigingen, afge vaardigden van de Ver. „Princevlag", A. Z. en P. C„ Ruitersporlver. „Eem- land", A. R. Jongeren Actie, Kamer van Koophandel en Fabrieken „de Gelder- sche Vallei", V. V. V. met aanbieding van een ets voorstellende „'t Sluisje" in de Muurhuizen, Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders, Amersf. Rijschool. Roode Kruis, Bond van oud Onderofficieren, Schietver. Wilhelmina, R. K. Muziekver. „Wilskracht", Chr. Muziekver, „Hosanna", Amersf. Muziek ver., Ver. Oranje en Vaderland, Ver, Ned. Fabrikaat, Isr. Ver. Nut en Ge noegen, Zwemver. Neptunus, Chr. Be- sluurdersbond, Schietver. „Prins Hen drik", Pijperscorps „Juliana", Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpers, Overste Crommelin met Adj Ritmeester Blom, Commissaris van Politie O, Goorhuis met Hoofdinspecteu' D P. van R-joijen, Kapt. Mr Schuytemaker namens de Comm. IVdc Divisie en van verschil lende particulieren personen. Het aan tal gezonden bloemstukken was enorm groot. Aan het einde var. de receptie kwam de Eere-Voorzitter Burgemeester M. J. C. Graaf van Randwijck, pas teruggekeerd van verlof, zijn geluk wenschen aanbieden. 's Avonds 7 uur gaf de R. K. Muziek vereniging „Wilskracht" een concert van den toren van de Sl. |oriskerk. Niettegenstaande ongunstig weer was de belangstelling zeer groot. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 IIEUWE LUXE RUIME WAGEN VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Een wielrijder is op den Soester- weg door een auto aangereden. De man is na aanrijding naar huis terug gefietst, alwaar de hulp van een ge neesheer ingeroepen werd. Deze con stateerde hersenschudding De automobilist reed weg. In het Parochiehuis Paulus Bor straat had een ledenvergadering plaats van de buurtvereen. „Voor de Jeugd". Ingekomen was een schrijven, waarin de heer Bakkenes bedankte als secre taris. Het jaarverslag van den penning meester gaf aan een batig saldo van 151.49. De aftredende bestuursleden, de heeren Feiten en Nieuborg. werden herkozen, tffwijl in de vacature Bak kenes werd gekozen, de heer v. d Groef. Na de vergadering werd door het bestuur besloten dat de heer v. d. Groef de functie van Secretaris zal waarnemen. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. P. Chr. Kok, Langegracht II,Tel. 55. M. A. Duyvis, Utr.weg 14". Tel. 396. H. J. Kolk, Utr.weg 9. Tel. 579. Apotheek: W. A. v. d, Bovenkamp, Utr.straat 45a, Tel 63, De R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat, is op Koninginnedag 's avonds na 8 uur ge sloten. De Oranjefeesten hebben tot nu toe een goed verloop gehad. De historische optocht trok duizen den kijkers. De stoet was aantrekkelijk door de kleurige groepen te paard en te v die moesten voorstellen „Het Huis Oranje vanaf Prins Willem I tot heden, met Holland's roem, kunsten en we tenschappen". De groote licht- en reclameoptocht is een succes geworden. Te 9 uur werd vertrokken vanaf de Rubensstraat. Voorop de R. K. Muziekver. Wils kracht, gevolgd door verschillende ver- eenigingen. Muzikale medewerking ver leende nog de Amersf. Muziekver. en het Tamboer- en Pijpercorps Juliana, Van de reclamewagens noemen we als buitengewoon fraai de trouwkoets van Garage Heere op den Hof met miniatuur bruidspaar en prachtig ver sierd. Mooi en doelmatig waren ook de reclamewagens van de Gem. Gas fabriek, Vonk's Roggebrood, Steen beek's schoenhandel met Monta er Robinson, de Singer Mij. met rijdend atelier, de Ford en Opel, Nierop met haarden en waschmachines, Expeditie bedrijf van Doorn 1900 en 1935. Een fraaie wagen van de Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel met de leusmet Ato en Spoor, mooi Ne derland door! De belangstelling was enorm. De politie heeft zich van haar zware taak gekweten op een alleszins lofwaardige wijze, Ook het Roode Kruis was present. Burgerlijke Stand. GeborenMarinus, z. van M. Bak ker en H. Hardeman Wilhelmina Cornelia, d. van H. Hoksbergen enA. C M. v. Dijk. - Huiberdina, d. van R. F. v. Dijk en C. L. J. v. Bekkum. Hermanus, z. van 11. Tiggelaven en v. Laar. Bertus Theodorus, z, van J. v. Barlingen en P, v. Silfhout. Overleden: G. Geersinga, 62 j., wed. an E. v. d. Ven. G, G. v. Door nik, 23 j., ongeh. j Bakker, 62 j„ echtg. van H, W. Diferee, F. G. Bruijn, 71 j., wed. van H, Mondt. C. M. M. Dessing, 40 j., echtg. van P. J. v. Helsdingen. L. la Plein. 21 j., ongeh. B. v. Triest, 70 j.. wed. van A. Kleijn. P. de Groot, 79 j„ wed. van W. v. Fessem. Uit den Omtrek Achteveld Pater Van Bekkum, die eenige dagen geleden de H. Priesterwijding ontving als lid der Congregatie van het God delijk Woord (Missionaris van Steijl) droeg in de feestelijk versierde parochie kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Woensdagavond werd de Neomisi aan de grens der parochie afgehaald, waar een eerepoort was opgesteld. Eenige bruidjes spraken welkomst woorden en boden bloemen aan, Hier na zette de stoet zich in beweging. Ruiters met vlaggen in de pauselijke kleuren vormden den kop van den stoet. Hierna volgde een Muziekver- eeniging. Vervolgens weer ruiters, ge volgd door een lange rij auto's, waarin hadden plaats genomen de leden van het comité, Geestelijken en lamilitleden van den Missionaris, die daarop volgde in een open landauer, vergezeld van zijn moeder, zijn Eerw. broer en den Zeereerw. heer Pastoor der parochie. Eenige ruiters sloten den stoet. Verschillende eerepoorten waren opgericht. Aan de ouderlijke woning was 'teen lusthof van groen en bloemen. De Eerw. Neomist werd door den heer Herm. v, Zandbrlnk toegesproken, die er als tolk van de parochie zijn vreugde over uitsprak, een jong- gewijden priester-missionaris te mogen verwelkomen. Tot slot vroeg hij den priesterlijken zegen over alle aanwe zigen. Ontroerd dankte de Neomist en gaf den Priesterzegen. De onlangs opgerichte R. K. Muziek vereniging stond opgesteld en gaf eenige nummertjes. Op den feestdag werd Pater Van Bekkum naar de parochiekerk geleid, waar de eerste plechtige H. Mis werd opgedragen. Assistentie verleenden de Weleerw. heeren Kohlman, kapelaan te Oldenzaal. A. van Bekkum, broer van den Neomist, (kapelaan te Kabauw), G. Oude Hendrikman, kapelaan der parochie, pater N. Poort als ceremo- niarius. Als acolythen fungeerden D. Visser, A. Baaiman en G. Steenbeek, zonen van de parochie, tevens studen ten van het Missiehuis Uden. De feestpredikatie werd gehouden door kapelaan A. v. Bekkum. In het priesterkoor waren aanyyezig de Zeereerw. pastoor der parochie en eenige andere belangstellende geeste lijken. Het parochiaal zangkoor zong onder leiding van den heer Baaiman een 3-stemmige Mis van Perosi. Na de H. Mis werd gezongen de Priestercantate van Franssen, De orga nist Schouten bracht ten gehoore de teestmarsch van Imming. Het was een ontroerende plechtig heid in het monumentale nieuwe kerk gebouw, met het hooge en priesterkoor. In den middag werd een receptie gehouden waarvan velen gebruik maak ten om den Neomist hun gelukwen schen aan te bieden. Hoevelaken In den laten avond is een auto, be stuurd door B. W., op den straatweg tegen een boom gereden op het moment dat hij de Veluwsche autobus ont moette. W. schoot met zijn echtgencote door de voorruit, waarbij beiden ge wond werden aan hoofd en beenen. Twee mede-inzittenden bekwamen lich te verwondingen aan de beenen. De auto moest weggesleept worden. Hoogland De Gemeenteraad is in openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 3 September a.s., des voorra. half 11, ten gemeentehuize. Bij genoegzame deelname bestaat de kans om zijn grond te latera onder zoeken tegen den prijs van f0.20 per monster. Het bestuur van dê Jonge Boerenbond zal gaarne de opgaven in ontvangst nemen, om daarna in overleg te kunnen treden met de Rijksland- bouwconsulent. Wil vooral spoedig opgeven. Burgerlijke stand. Geboren: Agnes Bernardina,d.v,G. Herder en M. C. v. 't Klooster Ever- tje, d. v. W. Adams en H. Blankestijn OndertrouwdT. Smink en M. G. v. Valkenhoef. OverledenGijsbert v. d. Grift, 71 j, echtg. v. H. v. d. Tweel Elisabet Moons, 79 j., wed. v. J. A. Hollen. NliRerK Woensdagavond 9uuris een motor rijder met duo-passagier tegen een stilstaande vrachtauto gereden. De gevolgen van de botsing waren ver schrikkelijk. Beide motorrijders, F. L. W. Luyten en P. J. Marenberg, onder wijzers te 'sGravenhage, werden op slag gedood. De vrachtauto kreeg slechts weinig schade. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De verongelukten waren op weg naar Meppel. Soest Donderdagmiddag werd in den Raad van Soest afscheid genomen van den heer Peter van den Breemer, die veer tig jaren zitting had in den gemeente raad. Het Oranje-programma luid): 8 uur i. koraalmuziek en zanguitvoering in het Rosarium. 10 uur herdenkings dienst. 11 uur Optocht en bloemencorso. ur Volksspelen op het feestterrein ringsteken in de Ferd. Huyeklaan. 7.15 uur Avondsport-optocht vanaf de P. Potterlaan naar het feestterrein. Op het feestterrein uitvoeringen door de deelnemende vereenigingen. Het 8-jarig zoontje van H. van D. viel boven uit 'n hooiberg toen het daar aan 't spelen was. Het knaapje kreeg een armbreuk. Op Nieuwerhoek bolste de motor rijder v. B. tegen een vrachtauto. Hij werd tegen den grond geslingerd en liep verwondingen op aan hoofd en hals. Beide voertuigen werden bescha digd. Politieassistentie werd gevraagd door het gezin Wwonende in de noodwoningen. Twee agenten troffen W. voor zijn woning aan. Hij noodigde hen uit binnen te gaan. Beide agenten gingen naar binnen en nadat hij de deur achter hen gesloten had, ontstak Hel auleuisrechl van den Inhoud dezer Otficieele Kerkelijke Mededeellngen word verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande OIHcleele Kerkelijke Mededeellngen In andere bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemen mei bronvermelding Voor de armen. Zondag, na de H. Missen, zal aan de uilgangen der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht, de maand-collecte worden gehouden voor de conferentie der St. Vincentius- vereeniging in die parochie. Veler gaven zijn noodig om de Vereeniging in staat te stellen hare werken van barmhartigheid voort te zetten in deze zorgvolle tijden. W. in woede en sloeg met een als een razende op de agenten in. Er ontstond een vechtpartij waarbij beide agenten door hel mes werden'gewond. Een van hen zoodanig dat hij zich on der behandeling van een dokter moest stellen. Na een hevig gevecht gelukte het den agenten W. te overmeesteren. Kerknieuws. Pastoor Snelting. f In den ouderdom van 75 jaren is plotseling overleden de ZeerEerw. heer B. L. Snelting, pastoor te Blaricum Pastoor Snelling, die in 1859 was geboren en in 1887 priester gewijd, was sinds 1912 pastoor te Blaricum daarvoor te Soesterberg, Allerlei kerkelijke diensten. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Kwart voor acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4-9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7,8 en 9 uur. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b PastoorDeken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558 ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Broederschaps-Lof ter eere var. O. L, Vrouw van Altijddurenden Bij stand met Conferentie. Na het lof vergadering der zelatricen WOENSDAG 8.10 H. Mis van den H. Geest oir Gods zegen over het nieuwe school jaar af te smeeken. DONDERDAG. Van 6—8 biechthooren. VRIJDAG lste Vrijdag van de maand. H. Missen om 7 uur en om 8 uur ge zongen H. IMis. 's Avonds half 8 Lof met litanie ei toewijding aan het Allerheiligst Hart ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8 )0. Achterveld. PAROCHIE ST. JPZEF- Pastoor O. Renllnck. Telefoon no. 20. ZONDAG b 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 5 Lof met RozenhoedjW» VRIJDAG le Vrijdag der maand. ZATERDAO Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 i 8 uur. Een vreeselijke ramp. Koningin Astrid van België, die met haar gezin nabij Lucerne in Zwitser land toefde, is Donderdagmorgen bij een auto-ongeluk gedood. De auto waarin koning Leopold, de koningin en de chauffeur gezeten wa ren, reed, komende van Luzern op den straatweg naar Kuesznacht. De koning stuurde zeif. Bij Kuesznacht verloor hij blijkbaar de macht over den wagen, die met normale snelheid reed. De auto reed tegen een vijf en twintig centimeter hoog muurtje en werd ver volgens tegen een boom geslingerd, De koningin werd, doordat zij tegen den windbeschermer werd geworpen en daar doorheen werd geslingerd op slag gedood tengevolge van verbloeding. De chauffeur, die achter in de auto gezeten was, werd eveneens uit den wagen geslingerd en liep een knie- wonde op. De koning werd aan het hoofd ge wond doch niet levensgevaarlijk. De auto reed vervolgens over eer weide botste nogmaals tegen een boom en reed daarna door het riet in het Vierwoudstedenmeer. Volgens getuigenis van een der eerste personen, die op de plaats de ramp arriveerden, lag de koningin onbeweeglijk aan den voet van een boom. De koning lag bij een tweeden boom. Toen men bij hem kwam, vroeg hij onmiddellijk naar de koningin, Men hielp hem hierop, zich naar haar toe te begeven. Bij haar neerknielend, nam hij haar hand in de zijne en riep haar naam, doch zij antwoordde hem niet. Daarop nam hij haar in zijn armen en omhelsde haar. Eenige seconden later stierf de koningin in de armen van haar gemaal. Deze vreeselijke ramp schokt 't Bel gische Koningshuis, den Belgischen Staat en al zijn onderdanen, ja heel Europa en niet het minst ons land. Negen jaar geleden had het huwelijk tusschen Kroonprins Leopold en de Zweedsche Prinses plaats. De Prinses uit het Noorden had door haar bemin nelijkheid en haar menschelijkheid zeer spoedig de harten harer onderdanen weten te winnen en toen ze eenige jaren later het Lutheranisme verliet voor het volle Christendom v; katholiek geloof, was ze geheel in haar nieuwe land opgenomen als kroonprinses en vriendin. Veel spoediger dan naar menschelijke berekening verwacht kon worden, moest zij met haar gemaal den ko ninklijken troon bestijgen. Op een somberen Februaridag van het jaar 1934 stortte Koning Albert van de rotsen te Marche-les-Dames, Leopold en Astrid waren de heerschers over den Belgischen slaat geworden. Hun populariteit was reeds algemeen, ze steeg nog met het aanvaarden van de hoogste waardigheden. De Konings familie kreeg een unieke plaats in het hart der onderdanen. En ook daar buiten, ook in ons land was de sym pathie met deze vorstelijke personen uit het naburige land algemeen. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: W. A. J. M. Oostveen. 'tZand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deum wegens den verjaardag van H.M. de Koningin. 6 uur Lof. MAANDAG 's Avonds kwart over 8 maandelijksche recollectie in de kerk van O. L. Vrouw voor allen die te Amersfoolt of elders retraite hebben gehouden. DONDERDAG Van 5—half 9 gelegenheid oi biechten. VRIJDAG lste Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis de levende en overledene leden van het Genootschap van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om le biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur én half 9. Om 10 uur Hoogmis en Te Deum, welke door den K.R.O. worden uit gezonden. Na de Hoogmis tot half één betalen der driemaandclijksche bankenpachl. 6 uur Lof. DINSDAG Begin van het nieuwe schooljaar, om gezongen H. Mis van den H. Geest. r Lof. DONDERDAG Om half 8 geene H. Mis. Om half 10 gezongen huwelijksmis. Van half 7—half 8 biechthooren. VR1|DAG Eerste Vrijdag. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. ZATERDAO Om half 12 voorbereiding voor het 7de leerjaar. 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Broederschaps-Lof. MAANDAG De H. Mis van 9 uur vervalt. H. Mis op het Kerkhof. Kwart over acht recollectie voor oud- retraitanten en leden van de Retraite- penning. DINSDAG De H. Mis van 9 uur vervalt. 10 uur gezongen Huwelijksmis. WOENSDAG 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie voor beide afdee- lingen. DONDERDAG Biechthooren van 6—7 uur. 's Avonds 7 uur Lof. HamerBveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. "V MAANDAG Om 7 uur de H. Mis in het St. Ans- fridus-Gesticht. DONDERDAG, Half 8 Lof. 6—8 biechthooren. VRIJDAG lste Vrijdag. Half 8 gezongen H. Mis. Half 8 Lof. ZATERDAO Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uur. In de week H. Mis om half 8. Hootf land PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG 8 uur Vroegmis. Half 11 Hoogmis. 5 uur Catechismus. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG -w lste H, Mis op Leo's Oord. Kwart voor 9 2e H. Mis. n Half 10 en haff 11 catechismus op de scholen. DINSDAG 8 uur lste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. WOENSDAG Kwart voor 9 le H. Mis. Half 10 Gez. Huwelijksmis. Half 10 en half II katechismus op de scholen. DONDERDAO KI 8 uur lste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. VRIJDAG 11 lste Vrijdag. lste H, Mis op Leo's Oord. Half 9 gezongen H. Mis mijt de ge bruikelijke gebeden. Half 10 en half 11 catechismus op de scholen. ZATERDAG 8 uur lste H. Mis. Jt Kwart voor 9 2e H. Mis. 5—9 biechthooren. 8 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag 2 September beginnen weder om de scholen. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. ZONDAG H. Mis. Half 11 Hoogmis. ur Catechismus. r Lof. MAANDAG H. Mis in het St. Josephgejticht. DONDERDAG 6 Van 6—8 uur gelegenheid om te biech ten. VRIJDAG lste Vrijdag van de maand. Half 9 gez, H. Misdaarna uitstelling en gebeden. Avonds 7 uur Lof ter eere van het II. Hart. ZATERDAG Half 5- biechten. r Lof. ,u Deze week de H. Mis om (kalf 9. half 9 gelegenheid cm te R aadpieeg dezekorfe agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kostploos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aap den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zittiné Woens dag van 7 8 uur, Vrijijjjg van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. - Van 29 Sept. tot 6 Oct. ip Oebouw St. Aechten: „De Vrolijke Acht daagse.

De Eembode | 1935 | | pagina 2