Allerlei Vcreeniging „Katholiek Amersfoort' In het gebouw .St. Joiel" had de jaarvergadering plaats van de Vereeni- ging .Katholiek Amersfoort". De vergadering werd geopend door den geestelijk Adviseur Pastoor Hooij- man met een woord van welkom in het bij-ronder aan den HoogEerw, Deken Sandkuy', de hoop uitsprekend dat deze vaker de vergaderingen van Ka tholiek Amersfoort mee zal kunnen maken dan zijn voorganger Deken Hartman. De notulen van de vorige vergade ring werden goedgekeurd, onderwijl was Mr. Kooien aangekomen die de leiding overnam. Mededeelingen: Van den heer Hus tings was een verzoek ontvangen om zijn film van Zuid-Afrika in het winter- program op te nemen. Het bestuur zal de mogelijkheid overwegen. Het abon nementenaantal voor het winterpro- gramma van de Cultureele groep in Grand Theater is bereikt door gewel dige propaganda van de heeren Dr. Huygen en Posthouwer. In eigen kring wordt nog tot deelname aansporing verzocht. Jaarverslag Secretaris. Allereerst wer den enkele woorden gewijd aan de wordingsgeschiedenis van Katholiek Amersfoort. Het ledental bleef statio nair. Er werden 3 algemeene leden vergaderingen gehouden, 8 bestuurs- en 6 gecombineerde vergaderingen. Het eerste optreden naar buiten van Katholiek Amersfoort was het défilé van wijlen Deken C. Hartman, bij zijn benoeming tot Kanunnik. De poging tot oprichting van een sportgroep is mislukt door geringe belangstelling. De oprichting van een cultureele groep is verwezenlijkt. Besprekingen zijn ge voerd voor een R. K. Werknemende Middenstand. Verschenen is een Gids voor Katholiek Amersfoort. Voorberei dingen zijn getroffen voor een op te richten R. K. E.H.B.O. Dringende be hoefte bestaat aan een R. K. Bevol kingsregister, wat voor het komende jaar een programmapunt uitmaakt. Jaarverslag Penningmeester. Ont vangsten f 113.50. Uitgaven f40.14. Batig saldo f 73.36. De bestuursverkiezing werd na eenige discussie uitgesteld tot een volgende algemeene vergadering. Vervolgens sprak de Voorzitter Mr. Kooien een begroetingswoord tot den HoogEerw. Heer Deken Sandkuyi. Men zal zich herinneren dat voor een jaar geleden wijlen Deken C. Hartman op deze vergadering een woord van aan moediging sprak om een Katholieke Centrale te krijgen en hoe welkom hem dit was. Hoe de katholieken Amersfoort hem gehuldigd hebben bij zijn benoeming tot Kanunnik en hoe nauwelijks 10 maanden later de katho lieken van Amersfoort hem grafwaarts moesten dragen, Spr. verzocht een ge bed voor zijn zielerust en sloot met een .Hij ruste in vrede". Na droefheid volgt vreugde en vreugde was er toen pastoor Sandkuyi werd benoemd tot Deken. Spr. wilde een bede uitspreken dat het Deken Sandkuyi gegeven moge zijn voor de katholieken van het Deke naat een Vader te zijn en dat God hem kracht, sterkte en wijsheid moge schen ken voor de taak hem op de schouders gelegd. Deken Sandkuyi dankte op de eer ste plaats den Voorzitter voor de ge voelvolle woorden gewijd aan de na gedachtenis van den HoogEerw. Deken Haitman, die zoo vroeg is weggeroepen uit zijn schoon en vruchtbaar priester leven. Gedenken we hem in ons gebed. Dank voor uw vriendelijke woorden die niet bedoeld zijn voor mij persoon lijk, maar als een hulde aan het Ker kelijk gezag en die inhouden de zeker heid dat Katholiek Amersfoort steeds de richtlijnen zal willen volgen van het Kerkelijk gezag. Gaarne aanvaardde spr, de uitnoodiging voor deze vergadering omdat hij waardeert het streven van Katholiek Amersfoort. Spr. gedenkt het vele werk, waaronder het boekje van Katholiek Amersfoort, dat als een vei lige gids de Katholieken onmisbaar is geworden. Spr. zegde toe dat Kath. Amersfoort steeds op zijn steun zal mogen rekenen. Na het jaarverslag van den secretaris is het niet noodig in den breede te wijden over doel en beteekenis Kath. Amersfoort, aldus Pastoor Hooij- man. Hoe of de secretaris K. A. heeft kunnen vergelijken met den Volkenbond is spr. niet recht duidelijk, of het moest zijn dat verschillende vereenigingen niet betalen, hetwelk ook voorkomt bij landen aangesloten bij den Volkeren bond, landen die zelfs niet kunnen be talen; of het geharrewar in den Vol kerenbond. hetwelk enkele malen voor kwam in de bijeenkomsten van K. A. of het niet present zijn van vereeni gingen, hetwelk in den Volkerenbond ook voorkomt, maar dan dat de landen afwezig zijn. Behartiging van de alge meene belangen door den Volkeren bond is niet veel van terecht gekomen, iedere natie probeert te plukken wat er van te plukken valt. Spr. hoopt dat Kath. Amersfoort hierin geen gelijkenis zal vertoonen met den Volkerenbond, om eigen belangen der vereenigingen te bevorderen, doch dat zij gezamenlijk zullen bevorderen het algemeen belang der Katholieken. Wanneer men samen onder één leiding gaat werken, dan is er wal te bereiken. Bzt is hoofdzakelijk voor de geestelijke algemeene belangen. Als men de groote belangen maar voor oogen houdt zal er geen geharrewar zijn als in den Volkerenbond. De Volkerenbond heeft Ood buitengesloten en zoolang zij God niet erkennen heeft spr. weinig ver trouwen In den Volkerenbond. Wij hebben tot doel rekening te houden met God en Oodsdienst. We hebben allen gemeen de eer van Ood te bevorderen. En daarvoor moe ten we één zijn. Wanneer we de nood zakelijkheid van Katholiek Amersfoort inzien, dan zal men in eigen groep voor Katholiek Amersfoott werken en dan zal Roomsch Amersfoort de po sitie innemen, die zij rechtens haar getal moet innemen. Bij de bespreking der in 'tafgeloo- pen jaar met K. A. opgedane ervarin gen werd in den breede belicht de kwestie zwemgelegenheid en kwam vast te staan dat men niet tevreden kan zijn met de bereikte resultaten. Een en ander zal ernstig door het bestuur onder de oogen worden gezien waarna men op de volgende alge meene vergadering eventueel met voor stellen zal komen. Over het algemeen moet meer medewerking verkregen worden van allen, zooals voor de samenstelling van het boekje voor Katholiek Amersfoort, bij bepaalde Commissie-bijeenkomsten en voor hel opgeven van bijeenkomsten voor de agenda in de Eembode. De samenstelling van een Kath. Bevolkingsregister werd aan het bestuur overgelaten. Een dankwoord werd ge richt tot de Commissie van Redactie voor de eerste Gids voor Katholiek Amersfoort, welke gids van belang is voor de hier reeds wonende Katholie ken en vooral voor de Katholieken die zich komen vestigen. Door het boekje zijn ze zeer spoedig georiënteerd in het Katholieke leven der stad. Eventueele aanvullingen of leemten gelieve men op te geven bij het bestuur of aan den heer Thien, Directeur Eembode. Van de rondvraag maakte enkele leden gebruik waarna sluiting volgde. K. R. O.-Jubileum. Dringend verzoek voor nog eenige medewerkers(sters) voor bezorging van circulaire K.R.O.-jubileum en ophalen van de jubileum-gave, Geeft U heden nog op bij C. Tuithof, Vermeerstr. 29, G. Verweij. Oude Soesterweg 27, F. Letschert, Kapelweg 25, De straatverlichting in deze ge meente geschiedt door ongeveer 1300 lantaarns, waarvan ruim 1000 stuks voor gas zijn ingericht. Een Wijnhuis. De heer Werner heeft naast zijn bierbottelarij en mineraalwaterfabriek een zaak geopend in wijnen, likeuren en gedistilleerd, waartoe een huis aan de Arnhemsche Poortwal werd ver bouwd. De onaantrekkelijke gevel van het huis werd veranderd in een aardigen topgevel. Door een luifel, een typische deur en niet het minst door den gevel wit te pleisteren en het houtwerk roodbruin te schilderen werd een uit stekende oplossing gevonden. Het interieur is keurig verzorgd in typisch oud-Hollandsche stijl. Een wagenrad dient als kaarsenkroon voor verlichting. Oude wijze spreuken doen zien dat de wijn al eerder dan bij onze zeventiende eeuwsche voorvaderen gewaardeerd werd. De nieuwe zaak is geopend en de voorspelling is geenszins gewaagd, dat het nieuwe Wijnhuis onder leiding van den heer Werner veel kijkers en niet minder koopers zal trekken, te meer daar de sorteering zeer greot is en het vrijwel buitengesloten is dat een gevraagd artikel niet voorhanden is. Vrijdagmiddag had de heropening plaats van het geheel verbouwde en gemoderniseerde Kleedingmagazijn „De Adelaar" aan de Varkensmarkt. De winkel is zeer vergroot en uitgebreid, 30 Meter diepte is geheel bestemd voor verkoopruimte en maakt een prettigen indruk. Het aantal confectie- kaslen is uitgebreid tot 25. Tusschen deze kasten bevinden zich de verkoop ruimten. het achterste gedeelte leidt een trap naar de eerste etage, waar onder meer eenige kamers zijn aangebracht, waar men op zijn gemak de verschil lende japonnen kan aanpassen. Het atelier is ondergebracht in de kelderverdieping, waar zich tevens een groot magazijn bevind. Het geheele gebouw is voorzien van centrale ver warming, terwijl vanzelfsprekend de meest moderne verlichting is aange bracht. Het geheel werd opgefleurd door een groot aantal bloemenmanden. De collectie Dames-, Meisjes- en Kindermantels, japonnen en hoeden is belangrijk uitgebreid, waardoor meer keuze voor Iedere beurs. De belang stelling was groot. Als deze blijvend is, zal zulks stellig blijken uit stijgenden omzet. Op de Leusderheide had een vlieg ongeluk plaats. Het verongelukte toe stel is de militaire Fokker-jager D 16. De machine vloog met nog twee andere toestellen op een hoogte van ongeveer 5 i 600 Meter. Toen men aanstalten maakte om Ie landen, is de D 16 aan den staart geraakt door vleugel van een der beide andere machines, welke werd bestuurd door den vlieger Bosman. - De botsing liep verder gelukkig goed af, doch tot zijn ontzetting be merkte de piloot van de D 16,Steensma, dat de staart van zijn machine zoo danig beschadigd was, dat het toestel onbestuurbaar was geworden, zoodat hij geen landing meer kon uitvoeren. Steensma nam toen een koelbloedig besluit. Hij zette den motor af en sprong, voorzien van een Robur-parachte uit het toestel, dat nog even door vloog en daarna als een baksteen omlaag storte. De machine is op de Leusder heide te pletter geslagen, doch dank zij het feit, dat de motor was afgezet, is het toestel niet in brand gevlogen. De reserve-sergeant Steensma was volkomen ongedeerd, toen grond bereikte. De beide andere toestellen van het esquadrille zijn behouden op het vlieg veld Soesterberg geland. Zaterdagmiddag en Zondag had alhier het Jeugdfeest plaats van de A. J. C., dat gehouden werd door het gewest Utrecht en een gedeelte van Noord-Holland. De deelnemers defileerden voor het gemeentebestuur. Op het gemeentehuis had een ofü- cieele ontvangst plaats. HierbiL>varen aanwezig de voltallige soc.-democra- tische raadsfractie en de raadsleden Benninga, v. Nieuwenhuizen en Luycx. De burgemeester herinnerde er aan, dat het voor de eerste maal is, dat een dergelijk gezelschap door het ge meentebestuur wordt ontvangen. Hei is niet uitgesloten dat deze ontvangst zal worden becritiseerd, maar daar moet de overheid boven staan. Door een hartelijke samenwerking tusschen alle geledingen in onze samenleving, kan iets goeds worden bereikt. De „A.J.C." zoekt een betere maatschappij en haar streven is daar een uiting Hoewel we allen Hollanders zijn, r ten we ons echter in onze vrijheden weten te beperken. Dit is noodig, willen we niet ondergaan in iets, dat we ge zamenlijk niet willen. Namens de deputatie werd de be groeting beantwoord. Vervolgens toog men naar het O. L. Vrouwekerkhof om te luisteren naar de jeugdliederen die door den beiaardier v. Kalveen op het carillon ten gehoore werden ge bracht. Laat in den avond trokken de deel nemers in fakkeloptocht langs de stille grachten van onze mooie oude stad. Door de politie is een jongen aan gehouden omdat hij er van verdacht wordt vele en velerlei diefstallen in ninrichting Pesie te hebben gepleegd. Een der diefstallen, n.l. van een portemonnaie, heeft hij reeds be kend, maar wordt ook verdacht van het wegnemen van een gouden dames polshorloge, van een portemonnaie met 50 gulden ten nadeele van een korporaal der militaire politie en van nog eenige portemonnaies met meer of minder geldswaarde of sleutels. Naar aanleiding van het faillisse ment R. A. v. Batenburg alhier, zal met machtiging van curator en Gemeente bestuur, het nog resteerende J/3 deel van aanleg ondergrondsche pomp- gemaal en persleiding, aanbesteed 5 Juli, worden afgemaakt tegen overeen gekomen voorwaarden, door den aan nemer F. v. Straten te Everdingen. R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Het vaandel van de afd. Amersfoort van bovengenoemden Bond is gereed gekomen en zal op Zondag 6 October worden ingewijd. Op dien dag zal in de SI. Ansfridus- kerk om half-9 een H. Mis worden opgedragen, waarbij alle leden verzocht worden tegenwoordig te zijn en ter H Tafet te naderen. Des avonds in wijdingsfeest in De Valk. De leden hebben langen tijd gespaard om een vaandel te verkrijgen, dus zullen ze zeker Zondag 6 October vrij houden om tegenwoordig te kunnen zijn. Nabij de Lichtenberg botste een luxe auto tegen een boom. De bestuur der liep een ernstige snijwond op aan de kin en werd in De Lichténberg behandeld, waarna de reis met een andere auto werd voortgezel. Op het Spui nameen truck de bocht ruim en botste tegen het hoek- perceel en vervolgens aan de overzijde tegen een boom. De bestuurder en een naast hem zittende persoon liepen hierbij hoofdwonden cn een lichte hersenschudding op. liezen. Dr. Posthuma wees er bovendien op dat men bij de productiebeperking op zuivelgebied niet mag vergeten dat van de 212.000 houders van melk- en kalf- koeien er 61.000 zijn die maar een of twee koeien houden en dat er 130.000 dus bijna twee derden van alle hou ders van melk- en kalfkoeien, slechts een tot en met vijf koelen hebben. Er is nog steeds een inzinking op land en tuinbouwgebied. De boer kan er niet komen, tenzij de regeering de prijzen der landbouwproducten verbe tert, hetgeen een dusdanige kunstmatige toestand is, dat deze niet zal zijn vol te houden. Dr. Posthuma toonde aan dat in 1927-1928 Nederland aan landbouw producten opbracht 740 millioen gul den en dat diezelfde opbrengst in 1933 was 480 millioen gulden. De opbreng sten van de rogge, suikerbieten, aard appelen, veevoedergewassen, melk en eieren zijn alle, sommige zelfs zeer sterk, gedaald; de opbrengst van de tarwe is gestegen en wel van 22 tot 44 millioen. De oorzaak hiervan is dat door de regeeringsmaatregelen inzake den tarweprijs, de productie toenam van 2.200.000 H.L. in 1927 tot 5.500.000 H.L. in 1933. Spr. bepleitte uitvoerig zijn vast staande meening dat doelbewust het melkveehoudersbedrijf gesteund moet worden, omdat de veehouderij geacht moet worden de basis te zijn voor het bestaan van den Nederlandschen boer. Hij betoogde met nadruk dat onze boter en het dierlijke vet, dat wij pro- duceeren, niet in staat zijn de vetbe- hoefle van het Nederlandsche volk te dekken, zoodat wij gemakkelijk in staa zijn onze eigen vetproductie voor onze voeding te gebruiken. Bij de aanpassing aan destructuui wijziging op landbouwgebied zal me moeten uitgaan van de melk. Men moet het met een bepaalden prijs probeeren op voorwaarde dat pacht en hypotheek rente zich daarbij zullen aanpassen. Spr. eindigde met tot de jongeren te zeggen, dat zij de wereld weer moeten opbouwen landbouwkundig en staat kundig en ook geestelijk. Binnenland De Landbouw. Te Hoorn is een landbouwdag ge houden van oud-leerlingen van inrich tingen voor land- en tuinbouwonder- wijs. Oud-minister dr. F. E. Posthuma heeft op dezen landdag een rede ge houden, waarin hij zeide, nog steeds op het standpunt Ie staan, dat de meest natuurlijke weg om tot productie-in krimping op zuivelgebied te komen, het wat minder voederen van het vee is. Hij wees op het verband van het melk- en mestvraagstuk. De koe is nl. ook mestproduct en in dezen tijd, waarin de armoede den boer niet toe staat veel kunstmest te koopen, moet inen deze factor niet uit het oog ver Kerknieuws. Het Bloedwonder te Napels. In heel Italië is dit jaar het bekende bloedwonder te Napels op het feest van den H. Januarius, den patroon heilige dezer stad met groote spanning tegemoet gezien. De toeloop van pelgrims uit alle deelen van het land was grooter dan ooit en reeds vroeg in den ochtend was Donderdag j.l. de Dom van Napels tot in de uiterste hoeken gevuld. Op het altaar van de kapel, toege wijd aan den H. Januarius, stond het zilveren borstbeeld van den heilige, terwijl links en rechts ervan de zoo genaamde „ampullen", waarin het bloed van den heilige wordt bewaard, stonden opgesteld. Om negen uur werd een aanvang gemaakt met de gebeden, om het wonder af te smeeken en reeds precies dertig minuten later begon het bloed van den heilige vloeibaar te worden. Weinige oogenblikken later toonde mgr. Di Sangro, de officiant, de volks menigte het vloeibaar geworden bloed en gaf er allen den zegen mede. Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den Zeereerw. Heer J. H. van Laak op zijn verzoek om ge zondheidsredenen eervol ontslag ver leend als pastoor te Olst en heeft be noemd tot pastoor te Olst den Zeer eerw. Heer M. W. Olthof, en tot pas toor te Deventer, parochie H. Hart, den Zeereerw. Heer J. H. G. Baten burg, en tot pastoor te Neede den Zeereerw, Heer C. S. Uijterwaalheeft voorts den Zeereerw. Heer W. F. Gloe- rich op zijn verzoek wegens hoogen leeftijd eervol ontslag verleend als pas toor te Deurningen en heeft benoemd tot pastoor te Deurningen den Zeer eerw. Heer T. Galama en tot pastoor te Lemmer den Zeereerw. lieer H. W. A. de Bruijn. In den nacht is te Nuth (Leen heiligschenncnde daad verricht, welke in den omtrek groote verontwaardiging heeft gewekt. Toen des morgens eenige personen passeerden, kwamen zij tot de ontdekking, dat het mooie oude kruisbeeld, het Nuth-er kruis genaamd, totaal was vernield. Zondag j.l. was het kruisbeeld, dat van 1708 dateert en een grondige restauratie had onder gaan, met groote plechtigheid gewijd De werkloosheid in ons land is weer met 11.582 toegenomen. Percents gewijze steeg de werkloosheid van 29.6 tot 30 pet. In een fabriek van radio-apparaten te Parijs is een hevige brand uitge broken, tengevolge waarvan vijf per sonen werden gedood. De landbouwer J. Hofstede te Zelhem wilde in zijn weide een haas schieten. Het schot trof slechts gedeel telijk doel. Toen hij daarop hel ge wonde dier achtervolgde en het met den kolf van het geweer sloeg, ging tegelijk het schot af, waardoor de man de volle lading in den buik kreeg. Hij is overleden. Heere's Taxi-I Hof 12 - Telefoon 141 nieuwe luxe ruime wagens voor buitenritten 6 cent per K M. Het is de Schiedamsche politie ge lukt de daders te ontdekken van een inbraak in 't kantoor van Wilton Feijen- oord, waarbij den dieven een flinke buit in handen viel. In totaal werd toen f38.000 gestolen. Nabij Boedapest zijn een arbeiders vrouw en haar vijf kinderen in den leeftijd van 6 maanden lot 11 jaar na het nuttigen van paddestoelen ernstig ziek geworden. De vijf kinderen zijn in den loop der nacht overleden, ter wijl de toestand van dc moeder ho peloos is. In een plaatsje in de buurt var Potsdam (D.) zijn drie volwassenen en een kind na hel gebruik van giftige paddestoelen overleden. Men had er de vrouw, die de paddestoelen be reidde, nog opmerkzaam op gemaakt, dat zij giftige paddestoelen onder handen had. Tijdens liet sloopen van een oud Theater te New York stortte plotseling het dak in. tengevolge waarvan acht tien arbeiders onder de ptiinhoopen werden bedolven, Nabij Cuijk Is op een onbewaakte» overweg een melkrijder door den trein gegrepen. De melkrijder werd gedood, het paard bleef ongedeerd. Nabij Kastamoeni heeft een brand 33 huizen en 22 graanpakhuizen, eenige duizenden tons graan waren opgeslagen, in dc asch gelegd. Twee personen kwamen hierbij om het leven. Vijf alpinisten, onder wie een vrouw uit Milaan, zijn in de Italiaanschc her gen door een sneeuwstorm overvallen en van honger en koude omgekoi In Lichtenvoorde, waar kermis woei een kraam om, waardoor kind het leven verloor. In een vergadering van de Ie aldee- ling van hel l.andbouw-coniité gewezen op de moeilijke posit vetweiders, die nu hun bedrijf niet meer loonend is, niet tol de mclkvi dcrij kunnen overgaan, omdat dit bedrijl als gevolg van de melksteunbeperking een gesloten bedrijl Is geworden. Daar zij hun land niet productief kunnen maken, werd besloten stappen te d< om hen Ie helpen. Bij den bouw van een Belgisch fort in de nabijheid van de Ncd. grens, zijn twee arbeiders door et liftbak, welke tengevolge breken van een kabel naar beneden stortte, gedood, In totaal heeft de zware storm, die boven Engeland heeft gewoed, ztvei dooden geüischt. Voorts zijn tal vat personen gewond, cn Isereenenormi materieele schade aangericht. Bijn; 20.000 telefoonaansluitingen waren gc stoord. Eenige steden en honderden dorpen waren urenlang van dc builen wereld afgesloten. De plaatsen aan de kust hebben vooral zwaar te lijden gehad. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Wlthoor.straaf no 34. Telefoon 1158! WOENSDAG Half 8 geen H. Mis. 9 uur Huwelijksmis. ZATERDAO Om half 12 komen alle schoolgaande jongens en om 3 uur alle schoolgaande meisjes biechten. Daarna Biechfhooren tot 9 uur. Om 7 uur plechtig Lof met preek lot opening van het 40-uren getjed. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. KERKELIJKE DIENSTEN. liet auteursrecht van den inhoud Olficieele Kerkelijke Mededeelingen verzekerd overeenkomstig de Aulei >9'2- "el overnemen van alle onderstaande Officicelc Kerkelijke Mededeelingen In andeie i, wordt uitdrukkelijk verhodenkrachten» .3, eerste lid van dc Auteurswet. Int betreft ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS lacob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyi, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 55?. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur bieclilhonren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen otn half 8 en 8.10. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 PastoorW. A. J. M. Oostvcen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG. 's Middags gelegenheid nm biechten voor de meisjes van 3e en 4e schoolklasse. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om Ie biechten. Lof met Rozenhoedje. A-s. Zondag 29 Sept. halfjaarlijksche collecte voor de armen en nieuw op te richten kerken. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIEKERK v O. L. VROUW HEMELVAART Langcgracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spltjjgn. Langcgracht no. 37. Teleiu 1450. WOENSDAO 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de II. Familie voor de vrouwen DONDERDAO. 7 uur Lof. j. ZATERDAG Van 4 9 Bieclithooren. Dagelijks de II.H. Missen 7,'8en9uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentlnck. Telefoon no. 20. 1 ZATERDAG Biechthoorcn vanaf 4 uur.' 7 uur Lof Rozenhoedje. In dc week dc II.II. Missen om 7 en 8 uur. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEP. Pastoor II. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAO Hall acht gezongen II. Mi| tpl zekere intentie. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Biechthoorcn om 4. 5, 6, 7 en 8 uur. In de week tl. Mis om halt 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINU'S. Pastoor: W. S. J. dc Mg. Krrklaan. Tel. 3. WOENSDAG Kwart voor 9 Ic H. Mis. Hall 10 ge/ Huwelijksmis voor Bruid en Bruidegom. Hall 10 cn half 11 catechismus op de scholen. 'U DONDERDAG 8 uur Iste II. Mis. Kwart voor 9 2c II. Mis. VRIJDAG 8 uur Istc II. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Half 10 en halt 11 catechismus op de scholen. ZATERDAO 8 uur Istc H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 5 9 blcclithooren. - - 8 uur Lol met Rozenhoedje* Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: II. J. Broere. Burgemeester van Tuylfstraai. ZATERDAO Hall 5 hall 9 gelegenheid rm te biechten. 7 uur Lof. ,r Deze week dc II. Mis om half 9. Rund pleeg deze Korte agenda. I- DAGEI.IJKS geopend de Kalli. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan dc Nieuwslraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. liet Museum Flehité aan oen West singel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrjjdag van 10 lot II uur, Zondag van 12 Lot 1 uur. VRIJDAG 27 September. 's Avonds kwart over 8 vergadering van de R. K. Ver. van Handelsreizigers cn Handelsagenten St. Ctuistoffel, m dc bovenzaal van „Princess". Causerie van den Alg. Voorzitter, den Weled, heer Tllman en afscheid van den Geestelijken Adviseur, den Weleerw, lieer Kapelaan oVóothuls. 's Avonds kwart over 8 Udenver- vergadering van de R. K. Handels- en Kantoorbedienden in „Princess". Spreker dc lieer Berendsen. Bonds voorzitter. ZPN oAP ?,9 SeP'' ,ot en mel Dinsdag i Ucl. Veertigurengebed voor de parochie van den H. Henricus. -V-n» Sept. tot 6 Oct, in Gebouw St. Aechten„De Vrolijke Acht daagse.

De Eembode | 1935 | | pagina 2