Kupt üw LEDERWAREN Allerlei wjLüt- „bij een Vakman 8 Damestasschcn Avondtaschjcs Actetasschcn Porteleullcs, Portemon- naies enz. Alle soorten Lederwaren, Hondenartikelen en Touwwerk J.W.KLAP Zadelmakerij - Autobeklcedcrl) ZUIDSIN6EL 72 - TELEFOO* 1737 Amersfoort Aanbesteed werd het herbouwen van het verbrande winkelhuis aan de Arnhemsetraat. Hoogste inschrijver was I. Hendriksen voor f8140. Laagste H. Jekel voor f5200. In de Poort van Kleef werd Zater dagmiddag een Kanarie-tentoonstelling door den Burgemeester geopend, die veler belangstelling trok. De ontvanger der registratie en domeinen J. A. van der Velde is ver plaatst van het kantoor Assen naar het kantoor Amersfoort. Handelsregister. Ingeschreven: Techn. Handelsondern. „Wlnap". Handel in winkelap., Borge- siuslaan 49, Eig. H. j. F. A. Kiekens R. O. Feucrstein, Centr. Verwarming, Kapelweg 97, Eig.R. O. Feuerstein. .Carlton", Café. Theater enz., Soest, Eig.H. F. Nieveen van Dykum. OpgehevenB, C. Overmars, Brand- Sloffenh., Lange Beekstraat 2. Fa. v. d. Biezenbos en de Haan, Wegenbouw, Lcusderweg 299. Spoorwegen. Invoering van electrische tractie op het baanvak Amsterdam-Amersfoort zal eerst goed mogelijk worden na vol tooiing van de werken Amsterdam- Oosl, richl'ng Amersfoort. Invoering van electrische tractie op andere lijnen is in studie. In de Markthal had Vrijdagmorgen de opening plaats van de tentoonstel ling van kleinvee, georganiseerd door de „Amersfoortsche Kleinveefokkers Vereeniging" in samenwerking met de Postduivenvereeniging .De Luchtpost". Deze opening werd verricht door den heer Ant. Hofkamp, voorz. van V.V.V. Ruim 1300 inzendingen werden in de Markthal ondergebracht, zoodat lief hebbers hun hart hebben kunnen op halen. Er was dan ook Zaterdag en Zon dagmiddag veel bezoek. Ds. T. O. Hylkema. Doopsgezind predikant alhier, heeft het beroep naar de Doopsgezinde Gemeente te Amster dam aangenomen. Maandag zal de Amersfoortsche Orchestverccniging haar 25-jarig be staan herdenken, Oprichters waren indertijd dr. Peyrot, Van den Bergh en Rolandus Hagedoorn. In Maart zal een feestelijk jub.leum-concert worden ge geven. De Vereeniging van Huisvrouwen wil van 7 tot en met 13 Mei a.s. in Amicitia een Voorjaarsbeurs organi- secren, waarbij verschillende artikelen zullen worden tentoongesteld, terwijl men des avonds als attractie artisten iaat optreden. Zaterdag zal de Voetbalvcrecnlging Quick haar 45-jarig bestaan in Amicitia herdenken door het houden grooten feestavond. Voor het Kind. Woensdag a.s. zal wederom de be kende serie Weldadigheidspostzegels .Voor het kind" verschijnen. De op brengst strekt ten bate van de zorg voor zieke, zwakke, achterlijke, gebrek kige, blinde, doove, doofstomme, ver waarloosde kinderen van alle gezindten. Moge ieder Nederlander zijn plicht doen: duor aller kleine gaven komt een groot bedrag bijeen. Het is goed besteed. Ijsvermaak. Als er ijs wil komen, zal het de liefhebbers van ijs-sport niet ontbreken aan gelegenheid om die gezonde sport te beoefenen. De Amersf. IJsclub heeft haar terrein gereed en alle voorberei dingen getroffen. De heer Wieriks zal de buffetten exploiteeren. Er worden wedstrijden en een ijsfeest voorbereid. De ijsbaan .De Maat" aan den Hoog- landschen weg, is ook verbeterd vergroot. In een vergadering van di der gemeente Ermeloo, werd voor ken nisgeving aangenomen een rapport var den heer E. E. van Rijn, directeur van de Gasfabriek te Amersfoort, betref fende de gasvoorzienlng van het dorp Ermelo. Na bestudecring van dit rap port zijn ze daar tot de overtuiging gekomen, dat het noch economisch, noch financieel te verdedigen zou zijn de gasvoorziening van Ermelo onder de gegeven omstandigheden ter hand te nemen. RADIO-CENTRALE. Buitcnlandsch Programma. Woensdag 4 December. 10.05-1135 Keulen. 11.35—12.20 Londen. 12.20 -2.20 Brussel. 2.20- 3.35 Londen. 3.35—6.20 Droilwich. 6 20—6.50 Keulen. 7—8 Gram. Uïtz. 8—12 Droitwich, Donderdag 5 December. 11.20 —12.15 Deulschland. 12.20 2.20 Brussel. 2.20 —5.35 Londen. 5.35 —6 20 Droilwich. 6 20 -6.50 Diversen. 7—8 Gram. Uitz. 8—8.20 Diversen. 8.20-9 35 Droitwich. 9.40-12 Weenen. Vrijdag 6 December. 11 05—11.20 Londen. 12.20-2.20 Brussel. 2.20 -5.35 Londen. 5.35-6 20 Droitwich. 6.20 - 6 50 Keulen. 7—8 Oram. Uitz. 8 - 8.20 Diversen. 8.20— 11.20 Deutschland. Zaterdag 7 December. 1105—12.20 Londen. 12.20—2.20 Brussel. 2.20-3.20 Londen. 3.20-5.20 Keulen. 5.70—6.20 Deutschland. 6.20 -6.50 Keulen. 7-8 Gram. Uitz. 8.05 —12 Droitwich. Burgerlijke stand. Geboren: Klara, d. v, M. Leempoel en A. Jansen Cornells Johannes, v. G. Bokkers en C. van Empelen Gcrritje, d. v. H. Jansen en E. Kamp horst. OndertrouwdH. A. v. Nieuw- kerk en G. Kerkhotl E. Willemsen en J. ianssen. QehuwdJ. P. Janssen en P. E. H. v. Gheel Gildemcester. Overleden: Neeltje J. Kers, 41 j. Spooroverweg gesloten. Zondagavond van 8 op 9 December zal van 10 uur 's avonds tol 6 uur 's morgens, de spooroverweg v. Asch van Wyckstraat—Nijverheidsstraat voor alle verkeer gesloten zijn. R. K. Handelsreizigers-v Vrijdagavond vergaderde de afd. Amersfoort van bovengenoemde vereen. Tot candidaat voor het hoofdbestuur werd gesteld de heer Verborg, Arnhem. Wegens vertrek naar Deventer van den heer Vlug werd tot voorzitter gekozen de heer G. C. J. Burgers. Voorzitter Vlug feliciteerde de heer Burgers met het in hem gestelde ver trouwen en de vereeniging met dezen voorzitter. Spr. neemt noode afscheid van Amersfoort en de vereeniging. Hij dankte allen voor de ondervonden vriendschap en medewerking en sprak de hoop uit dat de heer Burgers de vereeniging tot grooter bloei zal mogen brengen. R.Woorden van waardeering werden tot den scheidenden voorzitter gespro ken door de heeren v. d. Berg, v. Meer, Tiessen en Ten Braak. De heer Burgers dankte voor het hem gestelde vertrouwen en zegde zijn beste krachten toe. Het St. Nicolaas- kinderfeest wordt gehouden Zondag Dec. om half 3, 'n bet parochiehuis aan de Tollenslaan. Ook de Vrijdag en Zaterdag ge geven uitvoeringen van „De Berg- Revue" werden druk bezocht. Er was een en ander gecoupeerd, zoodat het bezwaar van te langen duur was ver vallen. Hulde aan leiders en uitvoe renden voor hun enorme praestatie ii deze campagne ten bate van het jeugd werk. Gunning. De verbouwing van gemeentewo ningen aan de Gaslaan is gegund aan den laagsten inschrijver Brandsen en Ouwerkerk alhier voor f22990. Katholieken die verhuisden. C. Vonk, van Bisschopsweg 80 inw„ naar Mooierstraat 2, timmerman. C. v. Zuilen, v. Marconistraat 24 lnw„ n. Schimmelpenninckkade 22b inw. H. Plaats, v, Sumatrastraat 10 inw. n. Leusderweg 189, letterzetter M. Heijlen, v. Vermeerstraat 98, n Leusderweg 189 inw. F. Andringa, v. Grebbestraat 43, n, v. Lingestraat 39, onderwijzer. A. Huurdeman, v. Hooglandscheweg 10 inw., n. idem 39 inw. R. Verhaar, v. A de Ulr, Poortw. II inw. n. Bloemend.str. 45-1. W. v. de Klundert, v, Verhoevenstr. 54. n. Fr. Halsstr. 54, groenteh. H. Voskuilen, v. 4e Inf. Kaz. sir. 12a, n. Ie Inf. Kaz. str. I, koip. m Lecrentveld. v. Leusderweg 77, Leusderweg 157boven, mach. bkw. M. Slegcman, v. L. Beekstraat 13, n 3e Inf. Kaz, 9a, wachtm. Cav. A. Wagcndrever, v. Leusderweg naa idem 115, z. b W. Vecnendaal, v. Eemstraat 18 inw. n. Eemstraat 16 inw. A. Velthuis, v. Eemstraat 22, n. Eem straat 16, dienstb. H. v. d. Heiden, v. Soesterweg 161, naar Soesterweg 83, grondwerker. A. Korver, v. Asterstraat 17. n, Soes terweg 524, slager. S. Oosterberg, v. Methorststraat 21, Schellusstr. 29, electriclen. W. Wijntje, v. Isseltscheweg 12 in n. Heiligenbergenweg 84, boerenkn. G. de Mots, van Eemstraat 12 naar Coninckstraat 52, bakker. W. Wouters, van Tuinstraat 22 naar Krommestraat 67. Catharine van Doorn, van Vondelpl, 2 naar Leusderweg 255, dienstb. H. v. d. Berg, van Soesterweg 422 naar Soesterweg 188, los werkm. M. Candido, van Zevenhuizen Ibnaar Heiligenb.weg 52, granietw. J. Gijben, van Eemstr. 43 naar O. v. Stellingw.str. 10a, loc.poets N.S. Krijnen, P. Borstr. 23 naar Polh- str. 77, koopman. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGEN8 VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. In de stemlokalen is het maken vm pro paganda voor bepaalde candldatcn verboden. Het stembureau ziet toe, dat aan de stem ming slechts wordt deelgenomen door de onder het bureau ressorteerende daartoe bevoegde leden. CONCEPT-REGLEMENT voor de R. K. Kiesverceniging „Recht en Orde" te Amersfoort, afd. der R. K. Staatspartij. STEMMINGEN. Art. 25. Behalve in gevallen, waar zulks uitdrukkelijk anders is geregeld, wo besluiten genomen bij meerderheid v men. Over personen wordt gestemd 'lefjes, over zaken mondeling, tenzij verlangt Iw"* volstrekte m - .'gen, heelt een ni stemming plaats. Wordt ook bij d zijn verstrekt. Het stembiljet wordt In tegenwi van het stembureau in een gesloti dcponcerd, nadat de identiteit van feit. dat hij van zijn si Ik g gesteld. Indien een lid zich bij het invullen van zijn emblljet heeft vergist, kan hij éénmaal een nieuw stembiljet krijgen, nadat het eerst overhandigde door hem ten aanschouwe van het stembureau onbruikbaar is gemaakt. derheid is verkrege !t een nieuwe vrije ming geen meerderheid bereikt, dan wordt gekozen uil hen, die bij de laatste stemming ae meeste stemmen op zich vereenigden, - - noodlg, bij gelijk aantal stemmen, aan wijzen door het lot. Mochten bij een elndBtcmn perssnen een gelijk aantal ste ven, dan beslist het lot. Wanneer bij een stemming over zaken de wordt het voorstel geacht AFVAARDIGING NAAR DEN KRING. Art. 26. De Vereeniging kiest uit deileden een aantal afgevaardigden naar dei Utrecht der R. K. Staatspartij, gelijk aantal begonnen honderdtallen leden, dat de Vereeniging op 31 December van het afgaande jaar telt. De afgevaardigden treden jaarlijks jaarvergadering al en zijn terstond herkies baar. In tusschentijdsche vacatures wordt op de eerstvolgende ledenvergadering voorzien. KERNEN. Art. 27. Het bestuur kan een Kern oprich ten en desgewenscht weder opheffen. Het bestuur neemt dc leden der Kern aan en wijst daaruit den Kcrnleider aan. Hel heeft recht, een ltd te royeeren. De Kern verricht de haar toegedachte binnen het ressort der Vereeniging onder leiding van den Kernleider en van he Onverminderd de aanwijzingen Dagelijksch Bestuur der R. K. Staatspartij, waakt het bestuur er voor, door middel zijn afgevaardigde in de Kern, dat deze werk harer leden uitsluitend richt op: a. de bestudeering van en de bezinning op de beginselen der R. K. Staatspartij en kennis van het concrete politieke werk; b. het uitdragen dier beginselen en verspreiden en bevorderen ter plaatse van juist inzicht in de staatkundige feiten. PROPAGANDACLUB. Art. 28, Een propagandaclub der Vereeni ging moet. om als zoodanig te kunnen op treden. zijn opgericht of erkend door bestuur der Vereeniging. CANDIDAATSTELLINQEN. Art 29. In de ledenvergadering, welke gevolge artikel 20 elke candidaatstelling vo afgaat, stelt hel bestuur, zoo noodig rekening houdende met de besluiten van den Kring Utrecht der R. K. Staatspartij, desgewenscht één of meer candidaten aan de leden voor Evenzoo heelt één tiende der aanwezige leden en, indien er minder dan 100 aan - zigen zijn, hebben ten minste 10 leden recht een candidaat voor te dragen en eten. Over de verschillende candidaten door dc leden gestemd, indien hun aantal grooter is dan. hetzij door den Kring Utrecht der R. K. Staatspartij, zoo het «er Provinciale Statenverkiezing geldt, hetzij dooi de ledenvergadering, zoo het een Gemeente raadsverkiezing betreft, vooral is bepaald. Art. 30. De candidaten, ingevolge het vorige artikel aangewezen, worden op hctischc groslijst geplaatsi. Stemmingen over de alphabetische gros lijsten ter aanwijzing der definitieve daten en hun onderlinge rangorde Tweede Kamer- en Provinciale Statenverkie- :ekerd overeenkomstig ui 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Otflcleele KerkelUke^Mededeehngen^andere Indien een lid van oordeel is, dat emming de bepalingen van het reglemt of van nader gegeven voorschriften niet wi den nageleefd, kan hij: a. zijn bezwaren mededeelen aan het stei.. bureau, dat hiervan zal melding maken in het proces-verbaal der stemming; b. binnen drie dagen een bezwaarschrift indienen bij het bestuur. In beide gevallen kan het bestuur uit zijn 1 drie f 1 be noemen. oie de geopperde bezwaren onder zoekt en hierover in hoogste instantie beslist. Art. 34. Leden, die zich met betrekking tot de samenstelling der officlëele candidaten- lijsten schuldig maken aan organisatorisch of disciplinair ontoelaatbare praktijken, k -nerf door het bestuur worden geroyeerd. Het Krlngbestuur heelt de bevoegdheid de bovenbedoelde ontoelaatbaar geoordeelde praktijken der geroyeerde leden openlijk af te keuren en te verklaren, dat de betrokken Afdeeling niet verantwoordelijk is. Als een ontoelaatbare praktijk als hierbo ven bedoeld zal o.a. worden beschouwd elk optreden in strijd met de voorschriften artikelen 6 en 8 v; ment 1932". „Klescomité-regle- ooralgaande jaar het maatschap reeds bezaten, deelgenomen. Door een candidaat als No. 1 te stemmen geeft een kiezer dezen evenveel punten als er plaatsen op de candidatenlijst te zijn, terwijl iedere candidaat, wien een gend rangnummer wordt toegekend, aantal punten bekomt, dat verkregen wi door het getal der na de zijne nog te vullen plaatsen plaatsen met één te vernu deren. Op het stembiljet wordt gelegenheid geven, om door het zwart (rood) maken één hokje tc kennen te geven, dat men stem uitbrengt overeenkomstig het in Bij het opmaken van den uitslag dei stemming worden aan de candidaten punten toegekend op dezelfde wijze, als in de 3e alinea van dit artikel is omschreven. Arr. 36. Van onwaarde zijn stembiljetten a. andere dan die door het bestuur ver- KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFR1DUS lacob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Poslgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558. DONDERDAG Van 5 tot 6 biechlhooren. VRIJDAG Ie Vrijdag van de maand. De H. Mis om 7 uur en 8 uur gezongen H. Mis. 'sAvonds 7 uur Lof mei Litanie en Toewijding aan het Allerheiligst Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechlhooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks deH. Missen om hall 8en 8.10 Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DONDERDAG Half 8 lste H. Mts. Kwart over 8 2e H- Mts. lsteVrijdag der maand toegewijd aan het Goddelijk Har. van jezns; volle afl. lste H. Mis op Leo's Oord. Kwart over 8 gez. H. Mts, met de gebruikelijke gebeden. ZATERDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechlhooren van 3—6 uur. 6 uur Lof. b. die, waarop geen s aange- dle der komstig de reglementaire bepalingen van den Kring Utrecht der R. K. S'aalspartij. Art. 31. Op de alphabetische groslijst candldatcn voor den Gemeenteraad worden slectfis die candidaten vermeld, die bini een door het bestuur te bepalen tern schriftelijk aan het bestuur hebben verklaa dat zij bereid zijn een candidatuur v den Gemeenteraad te aanvaarden; b. dat zij genoegen zullen nemen met de aats, die hun op de definitieve candidalen- iijst zal worden toegewezen; dat zij geen candidatuur zullen bulten de R. K. Staalspatij; dat zij een benoeming niet zul.... vaarden, indien zij bij de olficiéele stemming Kir voorkeurstemmen mochten gekozen Deze verklaringen blijven tot den dag olficiéele stemming, ter inzage voor de lei der Vereeniging berusten|onder den Secretaris. Het schriftelijk ol door gedrukte stukken propaganda maken voor bepaalde candidaten is verboden; overtreding van deze bepaling kan door het Bestuur worden gestratt met royement als lid en schrapping van de daat van de lijst. Art. 32. Ook de stemmingen overdcf lijsten ter aanwijzing van de definitieve dldaten en hun onderlinge rangorde voc Gemeenteraadsverkiezingen geschieden van stembureau's, doch niet v College van Advies nader overleg is gepleegd en het resultaat van dit overt in de kiezers als advies is medegedeeld. Leden van dit College van Advies zijn die leden van het bestuur, die geen candidaten den Gemeenteraad zijn en zes personen een algemeene vergadering als zooda nig gekozen. De algemeene vergadering kiesi deze zes personen uil een voordracht, (hou dende twaall namen van personen, die even- den Gemeenteraad mo gen zijn, en op Ie maken door het bestuur met inachtneming van de verschillende maat schappelijke groepen. Art. 33. Een stembureau bestaat uit één Voorzitter en tenminste twee leden, aap te wijzen door het bestuur. Zoonoodig kunnen 'cnvccl plaatsvervangers .k gebrek niet in staa7zfjn"e te brengen, bij hel uitbrengen van n worden geholpen. c. die. waarop andere candidaten zijn geplaatst d. die. waarop minder dan de helft hel aantal te stellen candidaten isaangewer e. die, waarop méér dan het aantal te stellen candidaten is aangewezen. Art. 37. Onmiddellijk na afloop der st ming wordt haar uitslag door het stembui vastgesteld. Voorzoover het bestuur zi toelaat, hebben de leden het recht hierbij tegenwoordig te zijn. Een proces-verbaal der stemming, gewaar merkt en onderteekend door alle aanwezige, leden van het stembureau wordt onverwijld in gesloten couvert en onder overlegging' der stembiljetten aan het bestuur der Ver eeniging toegezonden. in een zitting van het bestuur wordt d uitslag der stemming vastgesteld. Als defini tieve candidaten worden gekozen verklaard die personen, welke in totaal de meeste s'emmen hebben verkregenhebben t< personen een gelijk aantal stemmen veri gen. dan gaat de oudste in jaren vóór. Het getal der aan ieder der gekozenen toegekende punten beslist omtrent de volgorde van di plaatsing der candidaten op dc candidatenlijst. Art, 38. De leden ver'-'-'— andere candidaten te stel steunen, dan die door de Vereeniging als Hidanig zijn gesteld. KLACHTEN, leder lid is bevoegd een klacht betreffende Vereeniging in te dienen bij hel bestuur in den Kring Utrecht der R. K. Staatspartij. De klacht is niet ontvankelijk, indien zij et duidelijk is omschreven, met reder- omkleed, gedagtcckend en onderteekend. Tegen de beslissing van het Kringbesluur _jn hij. die de klacht heelt ingediend, beroep komen bij het Partijbestuur bin dertig dagen na den dag, waarop de beslis- 'ng genomen is. WIJZIGINGEN. Ail. 40. Geen veranderingen kunnen in dit reglement worden aangebracht dan op eer uitdrukkelijk daarvoor beroepen ledenverga dering en met ten minste 2 3 der stemmen van de ter vergadering aanwezige leden. Een wijziging wordt eerst van kracht door goedkeuring door het Kringbesluur, lering daarvan met recht van beroep op het gering daarvan Partijbestuur. OPHEFFING. Art. 41. De Vereeniging ki jjgheven 1 worden op- door hel Dagelljksch Bestuur der Partij, overeenkomstig hel bepaalde in artikel 34 het Algemeen Partijreglcmcnt door een besluit der ledenvcrgaderi zoodanig besluit is slechts geldig, indien voorgesteld door hel bestuur en bij de op- - tor dc vergadering bekendgemaakt, meerderheid van ten minste 2/3der aanwezige leden genomen is. Na de opheffing der Vereeniging ■oordt de Penningmeester zijn kas i Krlngbestuur. De bij de opheffing in kas aanwezige mid delen worden In de kas van den Kring ge stort. De loopende verplichtingen der Ver eeniging worden, voorzooveel in de kas van den Kring gestorte middelen dit toelaten, door het Kringbesluur pondspondsgewijze jldaan. SLOTBEPALINOEN. Art. 42. In gevallen, welke bij dit reglement et zijn voorzien, beslist hel bestuur;even- jns in gevallen, zóó spoedeischead, dat de tijd tot oproeping eener ledenvergadering ontbreekt. In dit laatste geval is het bestuur mede- dccling en verantwoording verschuldigd aan de leden indeeerstvolgendcledenvergaderlng. rt. 43. Dit reglement behoeft, alvorens kracht te zijn, de goedkeuring van het uur van den Kring Utrecht der R. K. Staatspartij, bij weigering daarvan met recht van beroep op het Partijbestuur. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVER1US. 'I Zand no. 29 PastoorW. A. J. M. Oostvcen. "t Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG 's Middags van 5 lot 8 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG lste van de Maand. Te 7.45 gezongen H. Mis voor de lev. en overl. leden van het Gen. v. Hart. Te half 5 gelegenheid om te biechten voor de jongens van de 5de, 6d° "de schoolklasse. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje en Akle van Toewijding. ZATERDAG Van halt 4—halt 10 gelegenheid 1 biechten. 7 uur Lol met Rozenhoedje. Dagelijks dc H.H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST.HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG Van half 7 tot half 8 biechlhooren, VRIJDAG Eerste Vrijdag. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voo 5de leerjaar. Des nam. Biechlhooren van 4—! Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Avonds kwarf over 8 Congregatie tn de H. Familie, afd. mannen, DONDERDAG Biechlhooren 6-7 uur. 'sAvonds 7 uur Lof. VRIJDAG Ie Vrijdag der maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG 4—9 Biechlhooren. Dagelijks de H. Missen om 7,8 en 9 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof. Hamers veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. DONDERDAG. Half 7 Lof. Van half 6—half 8 biechlhooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag. Half 8 gezongen H. Mis. Half 7 Lof. ZATERDAG Biechthooren om 3, 4. 5, 6 en 7 ui in de week de H. Mis om half 8. Hooglanderveen PAROCHIE ST, JOZEF. Pastoor: H. j. Broere. Burgemeester van Tuyllslraat DONDERDAG 6—8 gelegenheid om te biechten. VRIIDAG u. lste Vrijdag. Om 8 uur gez. H. Mts. 's Avonds om 7 uur Lol ler eere van het H. Hatt me» gebeden. ZATERDAG 4—8 gelegenheid om Ie biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur. Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kalh. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 16 jaar. Het Museum Flehité aan den West- singel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. MAANDAG 9 December Ledenvergadering „Katholiek Amers foort" in de bovenzaal van restaurant „Princess" om half 9, waarin be stuursverkiezing. DINSDAG 10 December Kwart over 8 ledenvergadering van de Kath. Middenstandsvereeniging in Restaurant „Princes". Spreker mr. Bach overwetgeving en midden stand. WOENLDAG II December 8 uur vergadering van de R. K. Kies- vereeniging ter behandeling van een nieuw reglement. MAANDAG 16 December. 8!,4 uur in Princess: Lezing door Kapelaan Venings uil Utrecht over de H. Martelaren van Gorkum, voor de Kath. Handels- en Kantoorbe dienden. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Culturecle Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Thealre. 17 januari 1936. Dc Vereenigde Haag- sche Spelers. Pierre Balledux. „Dc Groote Kans". 30 April. N.V. Amsterdamsche Too- neelverceniging. A. van Dalsum en A. Defresne. „Circus Knie". De Oorlog. Hel groote en verblijdende feil in den internationalen diplomalieken toe stand is ditmaal, dat Italië na zijn dreiging mei oorlog legen de verscher ping der economische saclies, is gaan inluiden, toen hel bemerkte, dat Gc- néve zich niet liet intimideeren door de groote-monddiplomatie van Musso lini. Aan de krankzinnigheid van een oorlog legen heel Europa durft zelfs Mussolini blijkbaar niet meer Ie den- nu hij de Volkenbond in eenheid zich ziet. Er zal te eenigcr tijd vrede moeien komen in Abessynië en dan sjaal de Volkenbond voorde moei lijkheid van een rechtvaardige oplos sing van het vraagstuk der koloniën voor Italië, waarbij zich dan ook Duitschland voegt, dat zijn koloniën blijfi terugeischen. Uit Nazidonic. De algemeene situatie in Duilsch- land is er den laatsten tijd tiiel beter op geworden. De economische moei lijkheden stapelen zich op als gevolg van het gebrek aan grondstoffen, het verschrompelen van den export en hel gebrek aan deviezen om de voor de industrie benoodigde grondstoffen in te voeren. De toestand zou zelfs zoo ernstig zijn geworden, dal het groote werkverschaffingsplan, dal door de machlhebbers steeds is uitgebuit als een succesvol streven naar de ophef fing der werkloosheid, groot gevaar moei loopen De indnslrie kan haar arbeiders niet meer volledig aan het werk houden en massa-ontslagen zou den dreigen. Het onafwendbare gevolg 'SJ. da'overal cen bedekte doch niettemin dreigende ontevredenheid om zich heen grijpt.

De Eembode | 1935 | | pagina 2