Allerlei Oase Lieve Vronwe-Gilde Amersfoort. De 2e Kerstdag is een gedenkwaar dige dag voor het Qllde. In het jaar 1444 werd immers op 2e Kerstdag (St. Steianusdag) het O. L. Vrouwe-beeldje met groote luister in plechtige pro- cessie overgebracht naar de O. L Vrouwekapel. Op de Zondag vóór Pinksteren, vol gen wij (In het nachtelijk uur) ter eere van Maria, de aloude bedevaartsweg. Thans 2e Kerstdag, de herdenking van de eerste triomf van O. L. Vrouw van Amersfoort, willen wij als leden van het O. L. Vrouwe-Gilde benutten, om in het bijzonder op deze dag hare voorspraak af te smeeken. Kerstavond Parochiehuis Se. Henricus. Op den 2e Kerstdag wordt 's avond^ 8 u*»r in het Parochiehuis aan de Paulus Borstraat een Kerstavond gegeven met welwillende medewerking van het Da meskoor „Animato" en het Knapenkoor onder leiding van den WelEerw. heer Ch. Bachg en .De Lekenspelers" onder leiding van den heer G. Kruijver. Toegangsprijs voor deze buitenge woon mooie avond slechts 20 cent. De Solo vas den Kerstnacht. Op den 2en Kerstdag en de Zon dagen 29 December en 5 Januari zal door de Jonge Wacht Parochie St. Franci&cus Xaverius worden opgevoerd .De Solo van den Kerstnacht" een drama uit "t jongensleven in drie be drijven van Ed. v. d. Velde. Aanvang half 8. Ais we terugdenken aan de opvoe ring van vorig jaar „Aser Ben Aser" dan kunnen we wederom een pracht avond voorspellen en de zaal voorde drie avonden geheel uitverkocht. Entrée slechts 35 cent. Dameskoor .Bel Canto" Het Dameskoor .Bel Canto" onder leiding van den heer H. M. Scheifes geelt op Zondag 29 December te 8.15 uur in de Concertzaal .De Valk" een vocaal- en instrumentaal concert met medewerking van het versterkt Amers- foorl's Strijkorkest. Entrée 50 cent. Zondagsdienst H.H. Doctoren en Nacht-week dienst Apotheker. Ie Kerstdag. A F. Batenburg. Utr.weg 18, Tel. 448. M. A Duyvis, Utr.weg 145, Tel. 396. H. J. Kolk, Utr.weg 9, Tel. 579. 2e Kerstdag. J. j.Lubsen, Snouckaertl. 12, Tel. 290. E. J. G. Mcrtens zur Borg, Laantje 5, Teleloon 1225. W. Schmel!in„ heymstr. 5, Tel. 996. Apotheken voor de beide Kerstdagen: Fa. itlmann. Langestr. 9. Tel. 164. Java-Apotheek. Leusderweg 212. Kerstuitvoering in de St. Joriskerk. Ten bate van Kinderzorg werd gis teravond in de groote kerk door Amers- foorts Mannenkoor een uitvoering van gewijde muziek gegeven, terwijl Gerrit v. d. Burg eenige orgel beste gaf. Hel is een zeldzaam mooie avond geworden en daarom is het te betreu ren. dat het kerkgebouw niet zoo goed bezet was als wij gewend zijn. Boven dien is eens te meer gebleken, dat Amersfoort toch eigenlijk maar één goede concertruimie heeft namelijk de St. Joris. Avonden als deze roepen voor ons op tafereelen uit vroegere lijden, toen de Hoogfeesten van den Katholieke Eeredienst met vollen luister hier wer den gevierd. Dat moei ook immeus schoon geweest zfln! Na een prachtig gespeeld Praeludium en fuga in G. van J. S. Bach, zong A.M.K. achtereenvolgensStille Nacht, Nu zijl weilekome. Een roze frisch ont loken v. Praetorius en Kerstliedje van B. Diamant. Heerlijk klonken de ver trouwde klanken. Mannenkoor heelt zijn best gedaan om te geven wat het kon en dat was zeer veel. Jammer, dal li daziotijdzoekt iedereen zijn voordeel Geeft dus UW ORDERS Type-en VermMifvoldlglngswerk aan VITESSE KON. W1LNELMINASTRAAT 10 het beet# eo voordceiigste ndree Stille Nacht een bastaard-tekst gekozen was, evenals voor: Een roze frisch ontloken. De bewerking van: Nu zijl wellekome, is zeer knap ge schreven, reminisceerend aan de groote koorwerken van Ph. Loots, maar leek ons wat erg dik, waardoor het geheel juist iets te Iraag werd. Evenwel de uitvoering was zeer prijzenswaardig. Hierna volgde weer een orgelsolo: Noel van Enr. Bossi, een close-up van de herders te velde, een aardig stukje muziek, maar niet veel om 't lijf heb bend. Hierna zong A.M.K. twee dee- len uit de Deutsche Messe van Schubert, waarvan het Sanctus wel altijd een succesnummer zal blijven. Vervolgens speelde v. d. Burg de koraal-fantasie .Komt dankt nu allen Ood" van Dr. Joh. Wagenaar, waarbij als novum voor Amersfoort eenige trompetten en ba zuinen de koraalmelodie speelden. Wij mogen wel zeggen, dat dit experiment volkomen geslaagd Ishel klonk prachtig onder de ruime gewelven. De achtste Psalm van Verhey deed een beetje gewelddadig aan na de fijne Kerstliederen en de muziek van Schu bert. Mannenkoor heeft het werk trou wens wel eens beter gezongenmen was flink gezakt. Tot slot het Halleluja van Handel in de bewerking van Dr. Joh Wagenaar, eveneens met blaasin strumenten. Het was een waardig slot van een glansrijken avond. Vermelden wij nog, dal de blaas instrumenten in de goede handen waren van eenige stafmuzikanten. Een extra woord van lof komt dezen heeren toe. O. Nabij Birkhoven slip'.e door de gladheid een auto en kwam op het rijwielpad terecht. De 38-jarige wiel rijder v. D. werd in een greppel ge worpen, terwijl het rijwiel totaal werd vernield. Met een ernstige hoofdwonde en eenige kneuzingen werd hij naar hel St. Elisabeth's ziekenhuis over gebracht. In den avond trachtte de bestuur der van een vrachtauto tevergeefs zijn wagen tegen de helling van het Smalle pad op te krijgen. De auto schoof achteruit en kwam in botsing met een achter hem rijdende luxe auto. De laatste werd zwaar beschadigo moest weggesleept worden. Uit den Omtrek Achteveld Door de Geldersch Overijsselsche Zuivelbond is onze plaatsgenoot W. d. Hengel, gekozen lol voorzitter. Baarn Het verzoek om goedkeuring te ver kenen aan het in exploitatie brengen een gedeelte van het landgoed de Hdoge Vuursche zal worden afgewezen. Hameraveld De bekende filmpater. pater Buijs, heeft in het Ros Bayert" drie film voorstellingen gegeven. Er werd den aanwezigen een kijkje gegund in de kloosterhuizen te Steyl, Uden, Helvoirt en Teteringen, waar de jongens en meisjes zich voorbe reiden op hel zware missiewerk. Jaarlijks worden vanuit deze huizen een kleine honderd missionarissen uit gezonden naar alle gewesten der aarde. Vervolgens werd gedraaid de hoofd film .Ria Rago". Hoogland De Raad dezer gemeente is in open- bare vergadering bijeengeroepen legen Maandag 30 December 1935, des voor- middags 10 uur. ten gemeentehuize. Donderdag, tweede KeTstdag 6 uur, zal de Missienaaikring In Concordia en «ooneeluitvoering «vet. ten bate er Missie. Opgevoerd zal worden Haar Offer". Toegangsprijs 35 cent. Zondag 29 Dec. om 6 uur. Dezelfde opvoering en levens Kerstboomverlo ting ten bak der Missie. U komt toch allen zeker? Coöp. Boerenleenbank. Het bestuur van bovengenoemde ver- eeniging brengt Ier kennis van belang hebbenden, dat vóór Nieuwjaar alle boekjes Ier controle en ter verrekening der rente, moeten worden aangeboden. Voor het bovenstaande zullen bui tengewone zitdagen worden gehouden op 27, 28 en 30 Dec. a.s. teïkenslvan 9—12 cn van 2—6 uur. Op 31 Dec is hel kantoor den geheekn dag ge stolen. Niemand verzulrae óp de vast gestelde dagen hun boekje ter controle aan Ie bieden. Coöp. Zuivelfabriek. De Coöp. Zuivelfabriek vergaderde 's morgens, omdat het voor velen des avonds bezwaarlijk is. De opkomst was groot te noemen, er waren er 104* 4 Voorzitter A. Brouwer heette allen welkom en gaf een overzicht van de gebeurtenissen in hel afgeloopen jaar. Veel vertrouwen moeten de landbou wers hebben In Minister Deckers, want die voerde besluiten uit, die, band met de crisistijden, goed moeten genoemd worden. Hij heeft toch melkbeperkingbesluiten niet uitgevoerd en o.a. de roggeprijs bepaald jaren. Men heeft dus eenig vooruitzicht en men zal goed doen te hopen, dat ook een gunstige melkregeling zal komen. Daarna gaf de Directeur de heer W. Gudde een overzicht der jprijzen van Maart tot December. Over 't algemeen is hel bestuur tevreden over de eigen verkoop der producten, ofschoon er ook moeilijkheden zijn door groote concurrentie. Inzake de ijsfabrikage werd mede gedeeld, dat plannen in voorbereiding zijn om nieuwe afzetgebieden te be komen o.a. Amsterdam en den Haag. Den leden werd vooral op het hart gedrukt, dat ze toch de uiterste zorg moeten besteden aan de winning van eerste klas melk. Medegedeeld werd dat er een nieuwe karnton was aangeschaft, die prima boter leverde. Eenige discussie werd er gehouden over de verstrekking van goedkoope boter aan de leden. Daarna werden herkozen als t stuursleden de heeren Th. Hartman A. Kuyer, evenals de aftredende leden der contróle-commis'ie. De goedkeuring der vergadering werd gevraagd voor een crediet van f 0.000 bij de leenbank. Dit werd goedge vonden. Na bespreking van enkele andere ondergeschikte aangelegenheden, sloot de voorzitter de vergadering Christeiijken groet. Leusden Ondertrouwd v. Ettekhoven. C. Sonnevelt en T.. Soest Gehuwd: P. Hovius en M. v. d. Broek A. v. Oest en S. Buitenhuis. OverledenL. J. v. Agterveld. 4 w. - M. Keve. 17 mnd. - M. H. v. Reijssen, 69 jr., echg. v. H. C. Blom, Amersfoortsche R. K. Spaarbank OPQERICHT 15 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 - TELEFOON 1783 - OIRO No. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAO van 10 tot II uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding 3'/»% SpaarbusjesInleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Retraiten in het St. Alfonsushuis te Amersfoort Woensdag 1—4 Jan. Jongemannen (J.B.B. Gelderl.), verg. I6.S0 Zaterdag 4—7 Manncnenjongel.(].B.B.Friesl.)verg.f6.S0 Dinsdag 7—10 Mannen, (A.B.T.B. Utrecht), verg. 16.50 Zaterdag 11 14 Mannen en (ongel. Huissen e.a., verg. 16.50 Dinsdag 14—17 Mannen (A.B.T.B. Gelderland), verg. f 6.50 Zaterdag 18-21 jongemannen (mllitiepl. e.a,), verg. 16.50 Zaterdag 25—28 Meisjes, verg. 16.50 Dinsdag 28—31 Jongemannen (J.B.B. Utrecht), verg. 16.50 Zaterdag 1—4 Febr. Mannen en jongel. P.T.T. e.a., verg. 16.50 Dinsdag 4—7 Gehuwde vrouwen, Betuwe e.a verg. (6.50 Dinsdag 11 14 Gehuwde dames, verg. f 10.— Zaterdsg 15—18 Meisjes, Betuwe e.a., verg. f6.50 Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. heeft een klopjacht op de apen gcor-, ganiseerd. Te Cosenza sloeg de bliksem in boerenwoning. De boer, zijn vrouw en een dochter, werden op slag ge dood, twee andere dochters en een vrouw, die toevallig aanwezig waren, werden ernstig gewond. Alhier is in den leeftijd van 72 jaar vrij plotseling overleden, de heer P. ven Roomen. De overledene was jarenlang kerk meester in de parochie van de H. H. Petrus en Paulus, bestuurslid van het St. Jozefgesticht, bestuurslid der Onder linge Brandverzekering „De Soesler' en voorzitter van het Waterschap „De Lang Eindsche Maten". Voorts is hij mede oprichter der Coöperatieve Boerenleenbank en lid van den Gemeenteraad geweest. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open- - bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehité aan den West singel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 DONDERDAG 26 December. Om 2, 4 en om 8 uur bioscoop voorstellingen in Concordia, ten bate van het Jeugdwerk in de Par. O. L. Vrouw. Half 8 in St. Aechten. Opvoering van „Oh Solo van de Kerstnacht" door de Jonge Wacht, par. St. Franc. Xav. 8 uur. Kerstavond in hel Parochie huis Paulus Borstraat. Medewerking van „Animato" en de Leekenspelers. ZONDAG 29 December. Hall 8 in St. Aechten. Opvoering „De Solo van de Kerstnacht" door de Jonge Wacht, par. St. Franc. Xav. Kwart over 8 in de Valk. Kerstmu ziekuitvoering door het dameskoor „Bel Canto", dir. H. Scheiles. DONDERDAO 2 Jan. 2uur,Kerstboomfeest voor de meisjes der St. Ansfridus-Parochie in hel Pa tronaat. VRIJDAG 3 Jan. 2 uur Kerstboomteest voor de jongens der St.|Ansfridus-Parochie in hel Pa tronaat. ZONDAG 5 Januari. Half 8 in St. Aechten. Opvoering van „De Solo van de Kerstnacht" door de Jonge Wacht. par. St. Franc. Xav. ZONDAG 26 Jan. 's Avonds half 8 Concert- en Lach- avond in St. Aechten. door de R. K. Muziekver. „Wilskracht". KATHOLIEK AMERSFOORT. (Culiureele Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Theatre. 17 Januari 1936. De Vereenigde Haag- sche Spelers, Pierre Balledux. „D{ Groote Kans". 30 April. N.V. Amsterdamsche Too- Er reed een vrachtauto, waarvan de bestuurder in slaap gevallen was, Duinkerken op een groep schoolkin deren in. Drie jongens waren op slag dood. Drie andere kinderen werden ar gewond. Vermoedelijk door de gladheid is de onderwijzer van de St. Isidorus- hoeve-school Haaksbergen gevallen, waarbij hij een zware hersenschudding opliep. Des avonds is hij aan zijn verwon dingen bezweken. De scholen in Oklahoma zijn op last der autoriteiten gesloten in ver band met het uitbreken van een epi demie van hersenvliesontsteking. De ziekte heeft reeds drie dooden geSischt. In een nederzetting nabij Irkoetsk is een huis, waarin 160 personen woon den, verbrand. Negen menschen kwa- i in de vlammen om. Te Tokio (Japan) is de 25-jarige student Mitsoegi, die een hooge levens verzekering had afgesloten, door zijn ouders en zijn 21-jarige zuster ver moord om de hooge verzekeringssom machtig te worden.. Te Roden is bij een zekeren II. W. dislilleertoeslel in volle werking aangetroffen. Het toestel is met een hoeveelheid in gisting zijnde vloeistof en een hoeveelheid drank in beslag genomen. Uit Kimberley wordt gemeld, dat uitgehongerde chimpansees het dorp Maritzani hebben overvallen en daar groote vernielingen hebben aangericht en een kind hebben ontvoerd. Men DONDERDAO Tweede Kerstdag. - H. Missen om 7 uur en halt 9. 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Lol. DeJ nari^Biechthooren W"*'9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. Liturgische Kalender. Van 25 -28 Dec. Woensdag 25. Hoogfeest van Kerstmis met Octaaf. Tijdeigen. Nachtmis, DominusDageraadmis, Lux met 2e geb. H. Anastasia. Dagmis, Puer met laatste Evangelie van Driekoningen. Donderdag 26. H. Stephanus. Tijd eigen, Mis Cederunl, 2e geb. van het Octaaf uit de 3e Mis v. Kerstmis. Vrijdag 27. H. |oannes Evangelist, Tijd eigen, Mis In medio, 2e geb. als Donderdag. Zaterdag 28. H.H. Onnoozele Kinde ren, ^Tijdeigen, Mis Ex ore infantium, zonder Gloria, 2e geb. als Donderdag. KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van den Inhoud dezer Officleele Kerkelijke Mededeelden wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Officleele Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk PAROCHIEKERK O. L VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. SpiUcn. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG «Wts— Half 10 twee gelezen H. Missen. Half 11 plechtig gez. Hoogmis. Om 6 uur plechtig Lof. Biechthooren van 4-6 uur. DONDERDAG 2e Kerstdag. H. Missen als op Zondag. Om 6 uur gezamenlijke aanbidding voor de leden van de Altaarwacht. ZATERDAG 4-9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7.8 en 9 uur. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl. Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 558. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, daarna 2 gelezen H. Missen. Om half 8 drie H. Missen. Om 9 uur en half 10 twee gelezen H. Missen. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Biechthooren van 4 tot 6 en na het Lof. DONDERDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. De H. Missen als op Zondag. 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Van 4 tot half biechthooren. 7 uur Lof mei Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10 PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: W. A. J. M. Ooslveen. 'f Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Hoogfeest van 's Heeren Geboorte. plechtige Nachtmis, waarna 2 stille H.H. Missen. Na de plechtige H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt en onder de 2e stille H. Mis worden door de geloo- vigen Kerstliederen gezongen. Half 7 en 8 uur telkens 3 H.H. Missen waaronder de H. Communie wordt uitgereikt. Half 10 2 H.H. Missen. Half 11 Hoogmis. Na den middag van 3—6 uur gele genheid om Ie biechten. Plecntig Lol met Rozenhoedje. Na Hoogmis en Lof worden door Koen en geloovigen Kerstliederen gezongen. De geloovigen worden vriendelijk doch dringend verzocht in den Kerstnacht ter H. Tafel Ie naderen op dezelfde wijze als vorig jaar. De leiding is in handen van den kosler. De volgorde eerst middenschip, daarna de beuken en ten slotte de tribunes. DONDERDAG 2de Kerstdag geen verplichting Zondagviering, ofschoon 't de wensch is der Kerkelijke Overheid, dat de ge loovigen dien dag zullen vieren, door minstens de H. JVlis bij te wonen. De H.H. Missen als op Zondag. Lof met Rozenhoedje, waarna Kerstliederen. ZATERDAG Van half 4 lot half 10 gelegenheid om te biechten. Half 8 Lof met Rozenhoedje, waarna Kerstliederen. Behalve de Kerstdagen zijn deze week de H.H. Missen om 7. 8 en 9 ui PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Om 4 uur plechtige Nachtmis, waarna twee gelezen H. Missen. Na de Nachtmis wordt de H. Com munie uitgereikt. Om 7 uur achtereenvolgens drie ge lezen H. Missen, na de eerste dezer drie wordt de H. Communie uitgereikt. Om 9 uur twee gelezen H. Missen en 10 uur Hoogmis. Van half 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Om 6 uur Lof. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Renlinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Feestdag vtn 's Heeren geboorte. Nachtmis om 5 uur. 9 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. DONDERDAG 2e Kerstdag. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lol In de week de H.H. Missen om 7 en Hamer» veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TeleloonHamersveld No. 4. WOENSDAG. Hoogfeest vat! Kerstmis. 5 uur Nachtmis, waarna 2 gelezen H. Missen. 9 uur 2 gelezen H. Missen. 10 uur Hoogmis- 3 uur Lol mei Rozenhoedje. Na het Lof tot half zes gelegenheid oa tc biechten. DONDERDAG 2e Kerstdag. Dag van Devotie. De H. Missen ais op Zondag. 3 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Biechthooren om 3. 4, 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINU>. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Christus ge boorte. plechtige Vroegmis met assistc ntie. Na de plechtige H. Mis uitreiking det Communie en 2 stille H. Mi-sen. Half 10 een stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis. 3—5 biechthooren. 5 uur plechtig Lof. In de H. Missen collecte voor de ver siering der Ketk DONDERDAG 2e Kerstdag. Dag van devotie. Half 8 de Vroegmis. 10 uur de Hoogmis. 5 uur Lof en Rozenhoedje. 's Avonds 6 uur uilvoering in Con cordia ten bate voor de Missie. VRIJDAG Half 8 1ste 11. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. ZATERDAG Hall 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 3—6 uur. r Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. IOZEF. Pastoor: H. j. Broer*. Burgemeester van TuyiUtraaf. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur H. Nachtmis, daarna een gelezen H Mts. Om 3 uur gelegenheid om te biechten. 5 uur Lof. DONDERDAG. 2e Kerstdag. Feestdag De" iih MuiCpha?us'daB va" devotie. Ue II H. Missen als op Zondag. 5 uur Lof met Rozenhoedje ZATERDAG J 7^urRLofRenhe'd °m 'C bicch,en- Deze week de H. Mis om 8 uur

De Eembode | 1935 | | pagina 2