Grote Halfjaar!. Opruiming A. H. v. Nieuwkerk n.v. Complete Woninginrichting: Allerlei Beekenstelnschelaan 10 - Telefoon 543 Wij ruimen op tegen sterk verlaagde prijzen. Prima Engelsche Woonkamers Eiken en Mahonie Slaapkamers BOEKENKASTEN EN CLUBS Profiteert allen van deze BUITENGEWONE LAGE AANBIEDING Bezoekt vooral onze 3 Toonzalen en de 28 MODELKAMERS Aan onzen stadgenoot, M. Nljboer, brigadier-majoor-Brigade-Commandant van de Brigade Rijksveldwacht te Amersfoort, is op verzoek met ingang van 1 Februari a.s. eervol ontslag ver leend. Van 1 Februari 1888 lot 1 Juli 1904 stond iiij bij H. M. Zeedienst, in welke kwaliteit hij in 1893 deelnam aan de Tamiang-expeditie op Atjeh. In 1898 nam Nijboer4deel aan de Pedir- expeditie op Aljeh, onder Vau Heutz, bij welke gelegenheid hij als nummer twee is voorgedragen voor een militaire belooning. Van juli 1904 tot 3 Juni 1905 was Nijboer ambtenaar bij de rijkswerkinrichting te Veenhuizen en van 3 Juni 1905 rijksveldwachter. Met 1 Januari 1924 werd hij bevorderd tot brigadier en 1 Juli 1926 tot brigadier majoor, waarvan de zes laatste jaren als Brigade-Commandant in onze ge meente heeft doorgebracht. De heer Nijboer is gerechtigd tot het dragen van het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen met 2 gespen, de bronzen medaille voor 12- jarigen trouwen dienst bij H. M. Zee dienst en de zilveren medaille voor 25-jarigen dienst bij het korps rijks- veldwacht. De heer Nijboer zal op 28 januari a.s. des voormiddags 11 uur in het Kantongerechtsgebouw te Amers foort afscheid nemen van de man schappen der Brigade en genoodigden. R. K. Spaarbank. Overzicht December 1935. Ingelegd f 15225.86. Terugbetaald f 12446.18. Aantal posten van inlage 90. Aantal posten terugbet. 52. Nieuwe boekjes 6. Afbetaalde boekjes 5. R. K. Openbare Leeszaal en |Bibliotheek. In de R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat wer den in 1935 30.119 boeken uitgeleend. Bovendien werden door de correspon dentschappen nog honderden boeken ter lezing verstrekt. Het aantal bezoekers van de Open bare Leeszaal bedroeg 7767. Aan werkloozen werd regelmatig lec tuur verstrekt op aanvrage. Ook als informatie-bureau op biblio grafisch gebied verleende de Leeszaal veel hulp. Het boeken-bezit werd regelmatig uitgebreid en een keur van werken op allerlei gebied staat den bezoeker ten dienste. Sociëteit „Amicitia". Naar wij van het Bestuur vernemen is sedert het vertrek van den gewezen Gerant, den heer Reinders, de heer J. Postma benoemd tot Kastelein der Sociëteit, terwijl de algemeene leiding van het bedrijf, alsmede de exploitatie der lokaliteiten is toevertrouwd aar den nieuw benoemden Secretaris, dei heer j. de Vries. De exploitatie der Bioscoop is sedert I Januari in handen van den heer J. jofcchem, Directeur van het Grand- Théiltre. 12'/j Jaar Zuigelingenzorg. Zaterdag 11 Januari is hel'.2'/, jaar geleden, dat het eerste kind werd in geschreven op het Consultatie-bureau voor zuigelingen. Dank zij de mede werking van het Gemeentebestuur, kon den plannen voor den bouw van een bureau worden uitgewerkt. Ai spoedig nam de trek naar het Consultatie-bureau toe, op de tweede zitting waren al 9 kinderen en steeds Is het aantal grooter geworden. De bij de opening uitgesproken ver wachtingen zijn ten volle in vervulling geRaan honderden moeders gingen en gaan met haar kinderen naar liet ge bouw in de Valkestraat om door ge regelde controle haar gezond kind ge zond te houden. Ja de toeloop werd zoo groot, dat zich de behoefte deed gevoelen aan een tweede bureau en in verband met het zich sterk uit breidende Soesterkwartlcr werd beslo ten een tweede Consultatie-bureau in te richten in het perceel Oude Soes- terweg 103. De volgende cijfers mogen bewijzen, hoe het Consultalie-bureau voor zuige lingen gegroeid is. In 1935 werden niet minder dan 559 kinderen nieuw ingeschreven. En verder werden in het zelfde jaar 9195 consulten gegeven. Ce eerste dokter van het bureau was wijlen dr. Helfrich, die met groot en- thusiasme het nieuwe v/erk aanpakte. Na zijn vertrek uit Amersfoort werd de leiding achtereenvolgens aan verschil lende doktoren opgedragen. De eerste zuster was Zuster Voigt. Lang deed zij haar omvangrijk werk alleen, de 'lat- ste jaren wordt zij door een tweede zuster bijgestaan. R. K. Middenstands- Vereeniging. In de Poort van Cleef had een leden vergadering plaats onder leiding van den heer L. van Hamersveld, die in zijn openingswoord, na een Zalig Nieuwjaar gewenscht te hebben, de aigemeene toestand bekeek en in dit verband voor al wees op de noodzakelijke samen werking. In het afgeloopen jaar heeft de eeniging met succes gearbeid en is het ledental gestegen van 128 tot nagenoeg 200, terwijl het vergaderingbezoek veel beter was. Ook deed Spr. uitkomen, hetgeen door den Middenstandsbond is bereikt. Spr. sloot met Gods rijkste zegen af te smeeken over de leden, hun gezinnen en hen arbeid, en over de Vereeniging en haar werk. Het was den geestelijk adviseur, Pas toor Spitzen, een genoegen in het be gin van het jaar het woord tot de leden te kunnen richten. De vereeniging is van begii godsdienstig, christelijk geweest. De godsdienst is de geest die levend maakte. Een vereeniging is waard wat de kwaliteit van haar leden is. Het Katholiek zijn van een Middenstander moet een diepen ondergrond hebben. Het hoofdgewicht van het menschelijk bestaan werd verlegd door het Chris tendom naar het leven hiernamaals, waardoor dus het streven naar ver gankelijke aardsche goederen de men- schen niet moet beheerschen. De geest der wereld stelt de goederen tot doei, de geest van het Christendom lot mid del. Logisch is dus dat ons Vereni gingsleven gaat in Katholieken geest om de Katholieke zakenmenscher. lei ding te geven en hen te doen beselfen dat zij drager zijn van ee.i beginsel. De geest van corruptie dringt door alle gelederen en het is geen won der dat allerhande financieele schan dalen aan het licht komen, waardoor het vertrouwen geschokt wordt. Door strikte rechtvaardigheid en eerlijkheid moet de Katholieke zakenman hel ver- bezitten of herkrijgen. Daar naast moeten zij toonen Christelijke naastenliefde, waaraan de wereld een schreeuwende behoefte heeft. Als laat ste en voornaamste taak moet de Mid denstander ook zijn leekenapostei, le vend met diep overtuigd geloof. In aansluiting met het gesprokene wekte Z. Eerw. op tot deelname aan de Middenstandsretraite welke gehou den wordt van 8—11 Februari a.s. in het Retraitenhuis te Amersfoort. Het laarverslag van den Secretaris gaf per 1 Januari 1936 een ledental in 196. in 1935 is de Afd. Amersfoort van :n R. K. Bond van Meikslijters tot stand gekomen. Getracht werd een af- deeling op te richten van den R. K. Kapperspatroonsbond, dit is echter nog niet mogen gelukken. Het Jaarverslag van den Penning meester gaf aan Inkomsten i 1601.18, Uitgaven f 1479,09, Batig saldo f 122.09. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren v. Gastel en Helsdingen. In de F. A. M. Is besloten ongeveer in Maart een winkelbeurs te organi- seeren welke uitsluitend in handen zal blijven van de organisatie. In de com missie van voorbereidingen werden door de Hanze benoemd de heeren G. A. Luycx, N. H. de Haan en J. de Vos. Door het Hoofdbestuur zijn politieke actie-commissie's in Middenstandsver- eenigingen van de hand gewezen, zoo dat deze commissie vanaf heden is opgeheven. Voor de R. K. Militairen. De maandelijksche Godsdienstoefe ning voor de R. K. militairen In het garnizoen, wordt gehouden door den Heer Aalmoezenier op Dinsdag en Woensdag a.s. Dinsdagmiddag half 4 de conferentie en van half 7—8 uur gelegenheid om te biechten. Woensdagmorgen 7 uur de H. Mis met preek en algemeene H. Communie. R. K. Vrouwenbond. Pater de Bièvre van de Orde der Dominicanen zal voor de leden van den R. K. Vrouwenbond een triduum of 3-daagsche geestelijke oefening lei den, welke wordt geopend op Zondag avond om half 8 in de parochiekerk aan de Langegracht. Voor de balie- Een jeugdige meubelmaker zou op een vergadering van de R.S.A.P. te Amersfoort den minister-president heb ben beleedigd, bovendien zou hij zich aan opruiing hebben schuldig gemaakt. De politierechter te Utrecht had verd. tot twee maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Verd. stond nu voor het Am- sterdamsche Hof terecht. De jongeman gaf toe, in zijn rede te hebben gespro ken over .vernietiging van dit gezag". Wegens beleediging van minister Colijn eischte het O. M. een gevangenisstraf van één maand. Een grondwerker uit Amersfoort, die in een politieke vergadering zijn geest verwanten den raad had gegeven wan neer de huisbaas om buur kwam, hem hardhandig de deur uit te smijten, was door den politierechter wegens opruiing tot een maand gevangenisstraf veroor deeld. In hooger beroep voor het Hof te Amsterdam, requireerde de procu reur-generaal bevestiging v.h. vonnis. Geslaagd voor diploma Boekhouden Ver. van Leeraren in de Handelswelen- schappen mej. j. Vernhout en de hee ren J. Kat, P. Kat, W. v. d. Weijde, H. Nichting, J. Korenhof en P. Kessel, allen opgeleid door den heer H. Broekhuyse, leeraar M.O. Boekhouden. V reemdelingen verkeer Deze nuttige Vereeniging, die door haar werken, de stad in dezen crisis- zooveel voordeel verschaft, door steeds grooteren getale vreemdelingen naar Amersfoort te trekken, doet thans een beroep op de vele ingezetenen, die tot nog toe afzijdig bleven, om toe te treden als lid. Men zie de advertentie in dit blad. Voor de rechtbank hadden zich te verantwoorden twee jongemannen, die zich schuldig gemaakt hadden aan een reeks van diefstallen van belasting- merken. Dit stel had in het bijzonder de omgeving van Amersfoort, Baarn en Soest onveilig gemaakt. De verdachten gaven de hun ten laste gelegde feiten toe. Zestien maan den gevangenisstraf was de eisch. De Jubileerende Infanterie. :t waren deze Jweek feestdagen voor de Amersfoortsche Infanterie en het soldatenleven had een dankbare afwisseling in de viering van het 122- jarig bestaan der Infantene-regimenten, welke hier in garnizoen liggen. Om 7 ur begon de dag met een reveille, itgevoerd door de stafmuziek onder kapelmeester van der Glas. Om 9 uur hield iedere regimentscommandant een voordracht over de geschiedenis van zijn regiment, waarna om 10 uur een marsch door de stad begon, vooraf gegaan door de stafmuziek. De troepen défileerden voor het bureau der IVe Divisie, waar de com mandant, generaal-majoor J. J. G. baron van Voorst tot Voorst de troepen gade sloeg en voor de villa van onzen bur gemeester aan de P. C. Hooftlaan, waar de burgemeester voor het défilé aan- Wijnhandel ..^^f che^Poort" Achter Amlcltla - E. J. WERING Mooie volle Bord.oox - MM" s»J{rl per flesch i 1.35 per 1 Telefoon 2 Cruze et filt Zondagsdienst H.H, Doctoren en Nacht-weekdienst Apotheker. A. Duyvis, Utrechtschev/eg 145, Telefoon 396. J. J. Lubsen, Snouckaertl. 12, Tel. 290. E. J. G. Mertens zur Borg, Laantje 5, Telefoon 1225. geanimeerde rondvraag volgde I Apotheek Fa. Ten Brink en Vermolen, sluiting. J Varkensmarkt 19a, Telefoon 160. Kerknieuws Het Apostolaat der Hereeniging. ledereen kent tegenwoordig hel Apostolaat der Hereeniging. Het is opgericht, opdat alle gedoopten in Seheel de wereld mogen toetreden tot e ééne ware Kerk van Christus; dat het wederom worde één Schaapstal en één Herder. Dit Apostolaat is een heerlijk werk voor eiken Katholiek. A w r-Mk-r- Iedereen weet, dat we moeten bid- A\ M L DSr(()jDT den voor de bekeering der heidenen. Wie bidt daar tegenwoordig niet voor Gij lezer en lezeres toch zeker ook, is 't niet? We moeten bidden voor de bekeering der zondaars. Maar we moeten ook bidden voor de bekeering of liever voor den terug keer van hen, die Christus wel kennen, maar niet behooren tot de Kerk van Christus Dat zijn de Protestanten, zult ge zeggen. Zeker voor hen moeten we bidden en vurig smeeken, dat ze toch lot de ééne ware Kerk mogen komen, Maar daar zijn nog andere Christe nen, die niet protestant zijn en die dichter bij de Kerk van Christus staan dan de Protestanten. Wie zijn dat? Dat zijn zij die in de catechismus worden aangeduid met den naam van Schismatieken of Scheur makers. De naam is wat hard, maar de is juist. En de tegenwoordige geloo- vigen van die secten verdienen geen verwijt, maar zijn bitter te beklagen. Ze zijn van jongs af opgevoed in de scheuring. Ze weten niet beter, denken, dat ze het ware geloof hebben. Maar helaas het is niet zoa Eeuwen geleden hebben hun vaderen zich afgescheurd van de Katho lieke Kerk. Dat gebeurde voor honder den en honderden jaren. En den de geloovigen in die landen ge boren en opgevoeo in de Schismatieke kerkgenootschappen buiten hun schuld, Arme geloovigen die niet leven in gemeenschap met den Paus van Rome! En zoo zijn er velen. Ongeveer 170 millioen. Ze wonen in Rusland, in Bulgarije, in de Balkanstaten, in Armenië, Syrië enz. Verdienen ze nu niet, dat wij voor hen bidden? Ze verdienen het, omdat ze zonder hun schuld in de dwaling leven, hebben ware priesters, ze hebben de heilige Sacramenten, maar ze gehoor zamen niet aan den Paus van Rome. :ijn dus niet in gemeenschap met In de oude school aan de Coninck- straat is begonnen met het uitdeelen van warm voedsel aan noodlijdenden, vanwege het Leger des Heils. R. K. Werkloozenzorg. (Ingezonden). Er zijn dagen in het leven van een werklooze, die zwaar, o zoo zwaar zijn. Het zijn die tijden, wanneer hij nog een blik durft werpen in de toekomst en in doffe smart terug valt in het heden. Is dif overdrijving of fantasie? Neen, duizendmaal neen, heel veel huishoudens zijn geslagen met volko men ellende, zoo niet met totale ont wrichting. Menig moederoog is verblind door tranen, haar kinderen niet te kunnen geven, waarop zij als kind recht hebben. Het is niet te verwonderen dat alle levensblijheid hier wegglijdt en zij op beuring. troost heel erg noodig hebben? Katholieke ingezetenen van Amers foort U kunt helpen Op een der dagen der laatste week in Januari zullen wij U doen toekomen een circulaire, waarin U beleefd ver zocht wordt om een geldelijke bijdrage. Bedoeling is nu hierop antwoord gehaald wordt op Zaterdag 1 Febr. Wij hebben eenige nobele dames en heeren bereid gevonden zich hiermede te willen belasten en doen hiermede een beroep op diegene om met eenig idealisme ons in deze bij te staan. Wij weten het wel dat heden ten dage veel gevraagd wordt, echter het doel waarvoor wij een beroep op U doen, moet de sympathie hebben van elk weldenkend mensch. Wij hopen van harte dat onze op zet moge slagen. Elke gave, hoe klein ook, zai zetter zijn verdienste afwerpen. Kom Katholieken, laat de woorden zoo vaak tot f" gericht over naasten liefde, elkaa nelpen en bijstaan, niet noodeloos geweest zijn. Helpt het Plaatselijk Comité de cul- lureele zorg onzer werklooze geloofs- genooten, onverschillig vanwelkestand, zoo hoog mogelijk op te voeren, L' kunt verzekerd zijn van aller dank baarheid. Mochten er dames of heeren zijn, bereidt ons te helpen, zoo kunnen deze zich schriftelijk aanmelden bij C. H. van Es, Marconistraat 31. Bij voorbaat onze erkentelijkheid en hartgrondige dank. Ook giften worden door genoemde dankbaar aanvaardt. C. H. VAN ES. Uit den Omtrek Achteveld Uitslag van den schietwedstrijd van de Achterveldsche Burgerwacht: te Jan Tijmensen 116 pnt.2e R. J. Visser 110 3e R. v. Druten 109; 4e R. Kleinveld 108; 5e H. Tolboom F. Bosman 108; 7e H. var Daaien 107; 8e W. v. Daatselaar 107 9e jac. Tijmensen 10710e j. Kerkhof lie A. G. v. d. Hengel 105; L Blom 105; 13e W. Schouten 14e Joh. Ossendrijver 103; 15e d. Hengel 102; 16e G. Tolboom 102; 17e H. v. d. Wetering 102; 18e B. Bosman 102; 19e Gerard Wijntjes 102; 20 J. v. d. Hengel 101; 21e A. Kooien 100; 22e G. Steenbeek 100; 23e P. v. Dijk 9924e D. v. Hamers veld 9825e J. Hoefkens 9826e W. r. Houten 97 27e Herm. v. Nimwegen 1728e M. v. d. Hengel 9729e J. Dijk 97; 30e D. Wijntjes 94; 31e Jac. Lammers 94; 32e jac. v. Laar 94; 33e Co v. Nimwegen 9334e R. Blom 93; 35e B. Tolboom 93; 36e Joh. Blom 9237e G. Verhoef 91 38e J. Bosman 9039e J. H Visser 8940e W. Wijn tjes 85; 41e R. C. v. Nimwegen 85; 42e W. Tolboom 83; 43e S. Kranen- dijk 70. Hoogland - Burgerlijke sland. GeborenGerritje, d. van J. Kok en W. Schoonderbeek. Cornells Joannes, z. van J. v. d. Wolfschaar en A. Kuijer. Alie Alijda, d. van H. v. d. Heuvel en R. A. v. Ruitenbeek. OverledenG. Sir.ink, 32 j., echtg. van A. Huijskes. G. Schuur, 79 jr., echtg. van H. v. Beek. A. Priem, 77 jr., wed. van T. v. d. Wetering. J. Eek, 43 jr., echtg. van C. v. Gulik. geheel de H. Kerk, en met Haar zicht baar Opperhoofd. Ze zijn niet vereenigd met de Kerk van Christus, en daarom ontvangen niet den rijken genadestroom, dien wij ontvangen in Jezus' H. Kerk. Ze verdienen, dat wij voor hen bid den, omdat ze onze broeders zijn en zusters, zoo dicht bij ons staande in het H. Geloof. Ze nemen zoo goed als alle geloofspunten aanmaar niet dat de Paus het Hoofd is der Kerk van Christus, en alles wat daarmede sa menhangt. Ze verdienen, dat vooral zij vooi hen bidden, die devotie hebben voor Maria, de Moeder Gods. Ook zij toch vereeren Maria, en wel vooral in hare Beeltenis van Altijddurenden Bijstand. Die heerlijke Beeltenis is tot ons gekomen uit hunne landen. Laten wij dan Westerlingen tot Maria bidden voor de Hereeniging der ge loovigen in de Oostersche landen met de ééne, Heilige, Katholieke Kerk. Bidden we dat de Moeder van Allijd durenden Bijstand alle arme afge- dwaalden terugbrenge tot ons aller Moeder, de heilige Katholieke Kerk. Apostolaat der Hereeniging onder bescherming van Maria, de Moeder van Altijddurenden Bijstand en den H. Jozef, Patroon der H. Kerk. Goedgekeurd door het Nederiandsch Episcopaat, DoelDe Hereeniging bevorderen van allen, die in Christus gelooven. zoowel in het Oosten als in liet Westen. Verplichtingen der leden: i. Zoo mogelijk eiken dag bidden één Wees Gegroet, met de schietge beden: „H.Maria, Moeder van Altijd durenden Bijstand, maak dat zij één zijn", en „H. Jozef, Patroon der Kerk, bescherm ons en ons Apostolaat". II. Elk jaar een bijdrage geven van één gulden, voor de behoeften van dit Apostolaat. ill. De Priesters dragen daarenboven éénmaal in het jaar de H. Mis op voor het Apolaat, bij voorkeur op het feest der Moeder van Altijddurenden Bijstand, of op de Solemniteit van den H. Jozef,t of onder het Octaaf van een dezer feesten. Geestelijke voordeelen I. Een volle aflaat onder de gewone voorwaarden a. op den feestdag van Maria, Moe der van Altijddurenden Bijstand. b. op den dag der Solemniteit van den H. Jozef. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 ■llguWE LUXE OUIWE WA0EW8 V008 BUITENHITTEN 6 cent por K.H. II. Era anaal van 300 dagen voor elk der bovengenoemde schietgebeden: H Maria Moeder van Altijddurenden Bijstand, maak dat zij een zijn „H. jozef, Patroon der Kerk, bescherm ons 0» 15 Dtc. ,927. N.B. Onze roemrijk regeerende Paus, Z H Pi us XI, is een groot voorstan der van het Apostolaat der Hereeniging, en verlangt vurig, dat dit Apostolaat krachtig worde bevorderd. Binnenland Tegenspraak. In verband met allerlei allerdwaaste geruchten, die omtrent den persoon van onzen zieken Aartsbisschop heb ben geloopcn. zoo schrijft De Maas bode, heeft de olficier van justitie Van de arrondissementsrechtbank te Utrecht, Mr. A. N. Fabius, liet tot zijn ambts plicht gerekend, zich er persoonlijk van te overtuigen of de Aartsbisschop tegen zijn wil, zooals het dwaze ge rucht luidde, in liet Antonius-zleken- huis zou worden verpleegd. Mr. Fabius heelt met Mgr. Jansen gesproken, ook heel vertrouwelijk on der vier oogen. Hij verklaarde, dat Mgr. Jansen zeer helder van geest en volkomen bij zijn verstand bleek te zijn en den olficier meedeelde, dat hij ge heel uit vrijen wil in het ziekenhuis verblijf houdt. Dc Aartsbisschop bleek kennis te dragen van de dwaze rond gestrooide praatjes, welke hij natuurlijk belachelijk noemde. Mr. Fabius had het niet op zijn weg vinden liggen, aan het onderhoud met den Aartsbis schop publiciteit te geven, maar nu men hem van meerdere zijden er naar gevraagd had, had hij geen bezwaar daarvan mededeeling te doen, In dc hoop dat nu een eind zou komen aan al de praatjes, waarvan in het geheel iets waar is. De beeldhouwer August Falisc te Wageningcn, is overleden. Hij maakte onder meer het groolc Dr. Schaepman- standbeeld te Tubbergen. De laatste drie jaren werd de Noord- Veluwe onveilig gemaakt door inbre kers, die lijdelijk onbewoonde villa's plunderden. Nu zijn ze door de politic gearresteerd. Er beslaan plannen om den ver maarden echoput bij Apeldoorn weer in exploitatie te nemen. Een bewoner van den Dalweg te Hilversuai heelt aangifte gedaan, dat een onbekende op zijn naam een ad vertentie had geplaatst, waarin... oude kerstbnoi.icn ie koop werden gevraagd. Het gevolg was. dat hij overstroomd werd met aanbiedingen. Karrevrachten kcrstbooinen waren al spoedig op zijn terrein gedeponeerd door volwassenen en kinderen, die het niet de moeite waard achtten liet „gevraagde" artikel terug te nemen, toen zij door den be woner op de hoogte waren gesteld. Op de markt te Ommen werd Sen satie gewekt, daar een woonwagenbe woner een collega na een hoogloopende ruzie, met een revolver achterna zat. De man schoot driemaal op den vluch teling, doch driemaal weigerde het wapen. Voor dc aanvaller voor de vierde maal had kunnen afdrukken, werd hij bij den kraag gegrepen en ontwapend, Marktbericht Ame. stoort, 10 Jan. 1935. Appelen 11 a f 20; Peren f 6 4 f 12 p. H.L Hoendereieren f3.00 4 J4.30 p. too st.; Eendeneieren f75 4 f3.10 p. 100 st.; Boter f0-— p. K.G.; Kippen (0.60 4 t 1.00; Hanen f0.90 4 I 1.25 Hennen f 0.— 4 fO Jonge hanen (0.00 4 fO.OO, Kui kens 10.90 4 f 1.40; Tamme ko- mjnen f 0.S0 4 f 1.40; Wilde ko nijnen f 0.45 4 10.60; Tamme duiven 10. 4 10.- per paar; Magere varkens f—-4f Drachtige zeugen f—4 f Biggen f 9.- 4 1 14.-; Oustc zeugen f 00.- 4 1 00 per stuk. Aangevoerd: 40 H.L. appelen; 5 H.L. peren; - H.L. kleiaard- ?Ppe.2li*S H L "ndaardappe- len, 140000 hoendereieren, 1200 eendeneieren; 20 K.O. boter; vette varkens, 0 magere var kens; 0 drachtige zeugen 164 biggen; 0 guste zeugen.

De Eembode | 1936 | | pagina 2