DE EETSALON weergeopend is? Allerlei In dezmtijd zoekt iedereen Heere's Taxi-Bedrijf rood- eo Banketbakken WEET U DAT NIEUWSTRAAT 6 Nieuw gerestaureerd |7| Qcxelllg, huiselijk Ingericht Heerlijke gebakken vlschschotcls Slaatjes, Croquetten enz. A. VAN DE LEE NIEUWSTR. 6 - TEL. 1766 Handelsregister. Ingeschreven Van Daal en de Wilde, Electr. Trap- penfabriek, enz., Bolderstraat 9. Venn. P. van Daal, J. J. de Wilde. De Wed. Stadlander en Middelhoven, N.V., houthandel, Lageweg, beheerder v.h. filiaal Sj. Vos. O. H. Wilders, Handelsbedrijf, Oraan en Meel, Huygenslaan 27. Eig.O. H. Wilders. A. van Beek, Café, Soesterweg 201, opgeheven. N.V. Soplafabrieken, A. v. Wijckstr. 23, intr. adj.-dir. F. H. Stam. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 29 Januari8—9.20 Brus sel. 9.20-12.20 Keulen. 12.20-2.20 Brussel. 2.20- 4.50 Londen. 4.50—5.20 Hamburg. 5.20-6.50 Leipzig. 7-8 Uitz. A.R.C. 8-9.20 Berlijn. 9.30- 12.— Weenen. Donderdag 30 Jan.8—9.20 Brussel. 10.10—12 Hamburg. 12.20—2.20 Brus sel. 2.20-4.20 Londen. 4.50-6.20 Droitwich. 6.20—6.50 Deutschland- sender. 7—8 Uitz. A.R.C. 8-9.05 di versen. 9.05—12 Radio Parijs. Vrijdag 31 Jan.8—9.20 Brussel. 10.20-12.20 Hamburg. 12.20-2.20 Brussel. 2.20-5.20 Londen. 5.20-7 Leipzig. 7—8 Gram.uitz. A.R.C. 8- 8.20 Londen. 8.20-9.20 Keulen. 9.20 —9.50 diversen. 9.50—11.20 Stuttgart. 11.20-12 Weenen. Zaterdag 1 Februari8—9.20 Brus sel. 10.10-12.20 Hamburg. 12.20— 2.20 Brussel. 2.20 - 4.35 Londen. 4.50 —6.50 Radio Parijs. 7-8 Uitz. A.R.C. 9-10.20 Droitwich. 10.20-12 Weenen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Jacobus, J. A. v. Hattum en A. H. v. Diermen Bramdina, d. v. J. Libbinga en J. M. Montauban Johanna Lambertha, d. v. H. P. v. Wegen en A. H. Boers- sen. OndertrouwdT. v. Hamersveld en H. G. Smink P. J. Haneveer en J. Veldman G. Hop en R. Kraan G v. der Toorn en A. W. Bokkers H. Fliek en S. M. Teske. Overleden C. de Bruijn, 58 jr., echtg. v. G. Duits. GeborenGerard Johan Marie, z. van G. H. A. Rouwhorst en E. S. Stokkermans. Hendrikus, z. v. d. Berg en J. Hagenbeuk. R. K. Vrouwenbond. Op 4 Februari wordt er een Ten toonstelling gehouden, in het gebouw St. Aechten, van goederen vervaardigd en geschonken door de leden naai- en brei-actie. De tentoonstelling is geopend van 2 lot 6 uur. Des avonds 8 uur uilvoering door de leden van de R. K, Gymn.Ver. St. Hubertus. Er zullen ook eenige mooie prijzen verloot worden ten bate van de Vermoedelijk zijn met een valsche sleutel ongewenschte bezoekers bin nengekomen in een fabriek aan de Breedesteeg. De buit bedroeg f 170. Twee jongelui uit het R.O.Q. zijn weggeloopen. Ze hebben niet lang van hun vrijheid genoten, want in het Soesterkwartier werden ze door een agent aangehouden. Ze wilden naar Amsterdam. De politie werd per alarmtoestel gealarmeerd voor een schoorsteenbrand up den Lienderlscheweg. Bij aankomst bleek het perceel onder Hoogland te hüuren. De brand liet zich echter ernstig aanzien, daar houtwerk in de omgeving van de schoorsteen reeds brandde, zoodat de politie ingreep en met een minimax en eenige emmers water de vlammen doofde. Uit den Omtrek 416 674 1090 Baarn Bevolking. De bevolking der gemeente Baarn, bestond ultimo 1934 uil 5957 mannen, 7129 vrouwen, lotaal 13086. Vermeerderde in 1935 M. V. Tot. door geboorte mei 100 130 230 door vestiging met Totaal vermeerderd Verminderde in 1935 door overlijden met door vertrek met Totaal verminderd Vermeerdering in 1935 516 804 1320 Vermindering in 1935 500 786 1286 Vermeerderde met 16 18 34 Bevolking 31 Dec. 19355973 mannen, I 1320 446 715 1161 500 786 1286 7147 vrouwen, totaal 13120. Gesloten werden 64 huwelijken, waar van 26 kerkelijk werden Ingezegend. Burgerlijke Stand. GeborenTheresla Maria Bernadette, d. v. Q. J. Th. Beuken en L. A. Keljzer Hendrika, d. v. J. H. ten Hoedt en S. Blom Grietje Anneke, d. v. J. G. Brandsma en A. Hylkema Cornelia, d. v. T. Bos en R. Schmelter Jacobus, z. v. J. v. Daal en W. Voigt. Ondertrouwd: W. J. Baron v. Heecke- ren en J. M. Boon H. Groenesteijn en G. Breunesse. GetrouwdH. Heijbroek en J. J. Somer. Overleden: G. van de Pol, echtge. v. J. R. Sohl, 61 jr. C. de Winkel, wede. v. W. Egels, 85 jr. - H. Voort man, wedr. v. E. M. j. Colijn 81 jr. Gerritje Veldhuizen, 12 jr. F. Timmer, wede. v. Ph. Dleffenbach, 82 jaren. Gevonden Voorwerpen. Handschoenen, mes met schede, heerenrijwiel, ceintuur, mutsen, sleu tels, manden en koffertje met inhoud. Barneveld Op ruim 80-jarigen leeftijd is over leden M. J. Knottenbelt, lot voor enkele jaren terug een bekend graanhandelaar en molenaar. Ook heeft hij voorheen gedurende een aantal jaren, zitting gehad als raadslid. Doorn De ex-keizer van Duitschland Wil helm is 77 jaar geworden. In verband met het overlijden van den Koning van Engeland, vonden geen feestelijkheden plaats. De eenige gast was de hertogin van Brunswijk, de dochter van den ex-keizer, benevens eenige intieme vrienden. Op een lateren datum even wel zullen de kinderen en kleinkinde ren van den ex-keizer in Doorn zamen komen om den verjaardag feestelijk te vieren. Hamersveld Onze parochieherder, Pastoor Croo nen, gaf weer een lichtbeelden-avond naar aanleiding van de Intern. Bidweek. Besproken werden de dogmatische scheuringen, vooral in de eerste eeuwen van het Christendom. Aan het slot een aansporing mee te helpen tot berei king van dat mooie doel, mee te wer ken aan de vervulling, zoo spoedig mogelijk, van den harlewer.sch van Christus: „Dal alle één zijn". Hoogland maar onze jonge mannen mogen zich blijvend herinneren wat hun geestelijke adviseur Pastoor Elberssen van 't Goy hun voorhield. St. Christophorus, de reus, op schouders het Christuskind rustte, was Christusdrager. In onzen modernen, meer en meer heidenschen tijd zou ik Hem aan u allen tot patroon en voor beeld willen geven. Ook gij in uw jonge sterke hart vol mooi geloof, ook gij moet Christophori zijn. De H. Vader der gansche Christen heid roept u op Christus uit te dragen de wereld in, vraagt uw krachtig roomsche actie, uw principieel, uw beginselvast belijden. De Paus roept speciaal de leeken op tot heldhaftig heid, tot daden in en voor het Rijk van Christus. Uw leekenapostolaat wordt geboren uit godsdienstige geestdrift en verant woordelijkheidsgevoel, wordt geken merkt door eendrachtig samenwerken, dat steunt op groote christelijke liefde. De wereld wil u Christus, uw ziel ontnemenwij daartegenover zullen aan de wereld Christus brengen. In onzen tijd neutraliseeren velen hun leven, door ons bezit en actie le becritiseeren en die van de tegenpartij te steunen terwijl die tegenpartij volkomen een partij tegen ons in; niet neutraal niet enkel veel onkruid geko men in den akker van God's Kerk inwendig tusschen de Christenen, die vervagen van levensrichting en opvat ting maar ook van buiten af wordt brutaalweg, onder leiding van staats- overheid en gpzag, het dynamiet gelegd onder de fundamenten van Christus' Rijk. Liberale wetenschap en pers in alle gevolgen van rood en ongeloof in bondgenootschap van den liberalen Mammon, hel persoonlijke eigenbelang, trachten den tempel van het geloof te verwoesten, recht en liefde te vernie tigen in de praktijk des levens, en in plaats van de waarheid met gif, met logen en bedrog het menschdom in te spuiten. De Christelijke bodem, waar als top een rijke akker weleer hel geestelijke volksvoedsel groeide wordt vertreden, Daartegenover laat Pius zijn stem hooren en tot al de katholieken, ook tot de jonge garde klinkt zijn roep tot katholieke actie, tot katholieke voor Christus Koning. Om sterk te worden en te blijven, krachtige gezondheid te doen gedijen hebben wij voedsel noodlg, en telkens eer opnieuw. Dat voedsel is Jezus, onze vriend in Zijn H. Sacrament. Door dit offer, door de H. Communie, ons deelen in Hem als slachtoffer, door Zijn Persoon aan ons te binden, staan dan ook Zijn leer en voorbeeld dicht bij ons. Dan ver eenigen wij ons met Hem, zóó dat Hij werkt in ons. Wij worden dan Zijn werktuigen. Dan leven niet wij meer maar Christus leeft in ons. Dan zijn wij Christusdragers, die Hem toonen onverschrokken. De vraag: wat deed Christus voor u Wat doet gij voor Hem moet uw leven, uw daden vullen. Met Christus overwint gij u zelf Met Christus zijt gij sterk en in slaat tot daden, onover winlijk. Zonder Hein zijt gij niets en kunt gij niets. Kapelaan Tempel gaf een en ander ten beste over het Nationaal Socialisme om te onthouden: De N.S.B. is een stelsel van reactie en nationaal herstel. Het is een stelsel, dat gevaarlijk is en door onze Kerke lijke Overheid gebrandmerkt wordt. Onze N.S.B. vindt haar afstamming van het Italiaansche fascisme en de leer van hel Nationaal Socialisme in Duitsch land. Bij het fascisme is de mensch er voor den staat. Bij ons katholieken is de staat er voor den mensch. Het Duitsche program bracht aan stonds den rassenstrijd. Ook bij het Nationaal Socialisme eischt men de menschen op staat. Het is de dictatuur in het binnen land. Met een bang hart zien wij der gelijke bewegingen opkomen in ons land. De verheerlijking van het staats- absolutisme is zeer gevaarlijk Aan den staat worden meerdere en hoogere rech ten toegekend dan door ons katholieken en worden goedgekeurd, ij erkennen den slaat als komend van het gezag van God en als een middel om te komen tot het doel waar- steld. wekt bij ons de vrees, dat ook in ons land op dezelfde wijze zal worden te werk gegaan, wanneer een dergelijke be weging het heft in handen krijgt. Mogen wij het als risico op ons nemen, dat wij de oude lijder, van be knotting en beperking van onze rech ten zien terugkeeren? leder stelsel heeft fouten en in den tegenwoordigen tijd valt het r.l als bestuurders te voldoen. Wij moeten als katholieken, een hecht front behouden om de wanverhoudin gen weg te werken, met de oogen ge richt op God, Wij als katholieken kunnen de we reld redden door als katholieken ons beginsel trouw te zijn. Christus, Hij heeft het ons geleerd. Hij bracht niet het zwaard, doch de liefde. Christus alleen kan ons de ware vrede en eenheid brengen. Wij zijn een kleine groep van een kleine stand. Maar vele kleinen maken een groote Iedere groep en ieder in dividu moet aan het groote doel mede werken. Leusden Geboren: Regina, d. v. T. v. d. Pol en M. H. de Bruin. Nllkerk Er zullen op Donderdag 27 Febr. boven deze omgeving luchtbescher- mings-oefeningen gehouden worden. Op den bewaakten overweg nabij Slichtenhorst, wilden twee vrachtauto's elkaar passeeren. Doordat de wagens voor elkaar uitweken, geraakten beide ter zijde van den overweg tus schen de rails. Een der vrachtwagens kon spoedig weer op den weg komen. De andere, een zeer zware vracht1 gen, die de lijn van Amersfoort r Nijkerk versperde, kon niet weer op den weg komen. Het duurde langer dan een uur, voordat hel voerluig van de lijn was getrokken. Het treinverkeer ondervond ruim een uur vertraging. Op de markt: 100.000 eieren f3.10—3.60, eenden eieren f2 40—2.80, 2 schrammen f 18- 22, 36 biggen f 12 16; 101 runderen kalfkoeien f 100—145, kalf vaarzen ft>5 —90, vet vee le kw. f 0.17—0.25 per pond, 2e kw. f 0.13 - 0.17 per pond, vette koeien f130—170; 43 nuchtere kalverenmestkalveren if 812, slacht- kalveren f3—6. Stoutenburg Geboren: Willemijntje, d. v. A. v. Veluw en H. Lagerweij. i Overleden: N. Verweij, 68 jr., ongehuwd. Binnenland Keizer Wilhelm. Katholieke actie wil zeggen Christus leven en kracht in u opnemen, in uzelf doen overgaan dan zijt gij sterk ir Hem, als Hij. Dat leven van Christus, die godde lijke kracht gaat in u over door uw leven te verbinden met net Zijne, uw persoon te binden aan den Zijne. Zijn leer en voorbeeld staan in zeke ren zin ver van ons, maar Zijn Persoon is zoo dichtbij. wezenlijk ver, dat we het rangschikken naast andere bijna legendarisch gewor den tijdperken. Hoe is het mogelijk geweest, dat heel de wereld gespannen kon zijn op de woorden door zijn mond gesproken, door zijn hand geschreven? Is het wel waar geweest, dat hij door een deel der wereld als een genie verheerlijkt, door een ander deel der wereld als een gevaarlijk fantast verguisd werd? Ja, het is waar geweest. Hij werd ook de Oberster Kriegsherr in den verschrikkelijkste aller oorlogen. In zijn naam gingen duizenden zingend en enthousiast den oorlog tegemoet. Zijn beeltenis was opgericht in de harten van millioenen. En toen kwam die som bere Novemberdag, dat een oud ont goocheld man zich meldde bij de Neder- fandsche douane te Eijsden. Dat hij werd geïnterneerd in een klein landje zonder pretenties van een wereldheer schappij. En nu leeft hij daar als een beminnelijk landheer, terwijl de wereld geschiedenis geheel buiten hem om verder rolt, terwijl het nieuwe regeeren in zijn land zich tooit mei kaplaarzen en een slordigen regenjas. Maar toch durf ik wedden, dat er gisteren in velen nog iets van pijn heeft getrokken, omdat ze even her zagen dien tijd van keizerschittering en huzarenpraal. Doch dat werd gauw onderdrukt. Het leven is niet terug te wentelen. Een oud man viert feest in Doom. Maar nog levend als mensch is hij als wereldfiguur reeds lang ten grave gedaald. Opgave van VarkenB. In den leveringskring Amersfoort zal de opgave in het vervolg weer zonder leveringskaarten aan de zaak voerders kunnen plaats vinden. Di geldt voor de gemeenten Hoogland, Sloutenburg, Bunschoten, Leusden en Amersfoort, liggende in genoemden kring Amersfoort. Tevens wordt de aandacht er op op gevestigd, dat het maximum gewicht van varkens, welke voor bacon- bereiding worden afgenomen, ingang van 27 |an. verlaagd is van 95 kg. tot 90 kg. Varkens welke dit maximumgewicht overschijden worden bij de levering geweigerd, tenzij er bijzondere toe stemming tot het leveren ervan is ver kregen. Vreemde arbeidskrachten in ons land. De reeks van bedrijven in welke geen vreemdelingen mogen werken zonder dat zij in het bezit zijn van een schriftelijke vergunning daartoe wordt uitgebreid. Thans komen onder de beperkende bepalingen te vallen o.a. de mijnen, transportbedrijven, laboratoria, distil leerderijen en bierbrouwerijen, gas- er electriciteitsbedrijven, uitgeversbedrijf, advertenlie-bureaux en journalistiek, drukkerijen, ziekenhuizen en pensions. in Abessynië. Langzaam nuar zeker gaan de Ita lianen in Abessynië verder, zij het ten koste van zware offers aan manschap pen, geld en goed. De Italiaansche legerleiding bedient zich bij voorkeur van zwarte inlandsche troepen uit de Italiaansche koloniën. Wel behalen de Abessynen nu er dan een succesje, maar het is uitge sloten dat ze op den duur de macht van de moderne Italiaansche oorlogs voering. kunnen weerstaan. Het resul taat is dan een uitgemoord land er een doodelijk verzwakt Italië. De begrafenis van King George. Met grootschen praal werd hel stoffelijk overschot van wijlen den Koning van Engeland grafwaarts ge voerd. In Hyde Park posteerden zich zestig lieden van het Britsche Legioen en vertegenwoordigers van buiten- landsche oud-strijdersvereenigingen. Achter de affuit met het stoffelijk overschot gingen 1500hooge officieren. Koning Edward volgde in marine- uniform te voet het stoffelijk overschot van zijn vader. Achter hem de overige vorstelijke personen. De stoet is ge sloten door eenige staatsiekarossen, de koningin en de overige i dames van de koninklijke familie plaatsnamen. Gedurende de twee dat de stoet door de stralen van I den trok werden in Hyde Park en Tower schoten gelost. Op verlangen van den Koning was de bijzetting le Windsor eenvoudig. De plechtige stilstand van twee minuten had plaats op het moment, dat de kist in de groeve werd neer gelaten. Er staan zoo schreef Quaeritur iu „De Morgen" in de krant be richten over den verjaardag van ex- keizer Wilhelm. En het is als bij ver rassing dal we constateerenDat is waar ook, hij leeft nog. Hij leeft tenminste nog als mensch, als bezitter van een landgoed in het fraaie Sticht. Maar een andere Wilhelm, .,de" Wilhelm der historie is allang ge storven. En met hem een tijdperk, vlak achter ons liggend, maar reeds zoo on-1 Het beste en voordeeligste adres zijn voordeel Geeft dus UW ORDERS Type-en Vermenigvuldiglngswerk aan VITESSE KON. WILHELMJNASTRAAT 10 Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE JïiGEMS VOOR 3UITENRITTEN 6 cent per K.M. !en jonge vrouw uil Amb<y heeh haar leven te danken aan zij het hart „niet op de luiste plaats ""tiaar man was ba.i8metl»tsc»«™ maken van een revolver, waarvan hij ten onrechte meende, dat zij met g laden was. Het schot ging af en w» de vrouw in de linkerzijde van de borst. Bij het onderzoek >n hel zieken huis constateerden de dokters, dat het hart van de vrouw zich in de rechter zijde van haar lichaam bevond, zoo dat het schot geen doodehjke gevolgen heeft. Een militair vliegtuig uit Soester- berg bemand door een luitenant-vlieger en een sergeant-instructeur, is boven Rhoon onder het vliegveld Waalhaven met een ontzettende snelneid neerge stort en even voorbij den Rijsdijk in den grond geboord, De beide inzitten den zijn om het leven gekomen. De vermoedelijke oorzaak moet gezocht worden in het afbreken van een vleugel daar deze het eerst naar beneden kwam. Het toestel moest worden uitgegraven alvorens de lijken konden worden ge borgen. De penningmeester van een bcgra- fenis-vereeniging te Amsterdam is se dert 14 dagen spoorloos verdwenen. Gebleken is, dat de man eenige dui zenden guldens uit de kas der veree- niging heeft verduisterd. Te Amsterdam is een 78-jarige man dood in zijn woning gevonden. Daar de buren hem een paar dagen niet gezien hadden, waarschuwden zij de politie, die de deur openbrak en den ouden man in zeer verwaarloosden toe stand dood op zijn bed vond liggen. De binnenlandsche sigarettenpro- ductie bedroeg over 1935 134.607 mil- lioen stuks, hetgeen een nieuw hoogte- record is. Het vorige record bedroeg 125.611 millioen in 1934. De marechaussee le Grave heelt een uitstekende vangst gedaan met de arrestatie van 4 jonge lieden, die zich in de laatste weken hebben schuldig gemaakt aan het plegen van verschil lende inbraken. Onder Delft zal het vliegveld voor den Haag en Rotterdam worden aan gelegd. De Hooge Raad heelt uitgemaakt dat de fieteen ook over dag moeten zijn voorzien van een wit achterspat bord. In Noord Engeland is het zeer koud. Er is veel sneeuw gevallen. Tenge volge van de hevige vorst zijn tal van schapen doodgevroren, In de week, die eindigde op lK Januari zijn in Engeland bij verkeers ongevallen 100 menschen om het leven gekomen en 2889 gewond De cijfci voor de overeenkomstige periode va het vorige jaar zijn 115 en 3223. Het aantal inbraken en insluipingen, dat den laatsten lijd in „Zuid'' te Am sterdam is gepleegd, is weer met eer vermeerderd. In den nacht werd ii een benedenhuis aan de Zuider-Amstcl |aan ingebroken. Eei geldkistje met 2000 gulden, dat in een kas' borgen, werd buit gemaakt. PAROCIIIEKBEK^RAWarCllS 'I Zand no, 29 Puloor: w. A. J. M. OoMveen. •tZand no. 31. Telefoon 730. Vot halM°iol half 10 gelegenheid om te biechten. Huif 8 Lof met Rozenhoedje. As Zondag Feestdag van MarlaJZuive- rintt ol Lichtmis. Dagelijks de H-H. Missen om 7, 8, en 9 uur. PAROCHIEKERK ST. HENRlCkJS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor hel 3de en 2e leerjaar. Des nam. Biechthooren van 4—9 uur, Dagelijks de H. Missen om 7 uur. hall 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Lingegrachl no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Geen Congregatie van de H. Familie. DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG 4-9 Bicchlltooren. Dagelijks de li, Missen om 7.8 en 9 uur. GEBR. RUS SOESTERWEG 29 Bilutiikjis 3D cm! pn bili jirj Imisi-lktilp 10 cl in bill pond Cocnbiibjis 30 cl. pil bill pud Dividcndbockjcs op aanvr. beschikbaar Zmdags van 4 8 uur Geupenri TELEFOON 2054 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Renlinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof. In de weck de II.II. Missen om 7 c Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor II. J- Croonen. Telefoon Hamersveld No. 4. DOM' r Lol. ZATERDAG Biechthooren "in 3. 4, 5, 6 en 7 ui In de week II. Mis om hall 8. Hooitldiid PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. dc Joiik Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Hall 8 Isle II Mis. Kwart over 8 2c tl. Mis. VRIJDAG Halt 8 Istc II. Mis. Kwart over 8 2e II. Mis. 6 en 10 uur catechismus op dc scholen, ZATERDAG Hall 8 Isle II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 3—6 uur. uur l."l met Rozenhoedje. Hooitlundarveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: 11. Brocre. Burgemeester van Tuyllstraat. ZATERDAG 4 8 gelegenheid om tc biechten. 7 uur Lui. Deze week dc II. Mis om 8 uur. KERKELIJ T IE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Calslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. |acob Catslaan no. 28. Telefoon 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren, 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om hall8en8.IO Utuidpleog deze korte uiienda. DAGELIJKS geopena de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwst raat nu. 24. Kusteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flchlté aan den West- singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank.Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 I'd II uur, Zondag van 12 tot I uur. WOENSDAG 29 Januari. 's Avonds kwart over 8 jaarverga dering van de R. K. Kiesvereeniging in St. Aechten. Zie convocatie. VRIJDAG 31 januari. 3 uur iu Lunchroom Princesse, Jaar vergadering der aid. Amersfoort. K. K. Il.mdclsreizigersvcr. St. Ctiris- i»Hol, Jaarverslagen. Bestuursverkie zingen Lezing door Herman Post "Vt-r Internationaal Zeeliedenwcrk. WOENSDAG 5 Februari. Jn de Markthal optreden van de troubadours van den Kath. Radio- Onirciep. DONDERDAG 6 Februari, f. U1'r vergadering van de leden der K. Wcrklicdcnvcreeniging voor de Stadsparochieën in St. Jozef, DINSDAG II Februari. F eest vergadering voor de leden van dames Mlt'llu"5,andsver. met hun WOENSDAG 12 Februari. Kwart «vcr H propagandavergadering Je Drankbestrijding in St. Aechten. Spreker Pater Patricius over: „Dr Anëns en zijn werk." DINSDAG 16 Februari. 8 uur. Feestavond in „De Valk" voor de i<. K. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. met medewerking van Tooneelvcr. „Eigen Kring".

De Eembode | 1936 | | pagina 2