Allerlei Werners prima Oude Jenever f3.15 per Lilterskrulk „d'Arnhemsche Poort", Poortwal 50-52 Telefoon 242 Stille Omgang. Tienduizenden maken zich weer ge reed voor den eerbiedigen Stillen Om gang te Ainsterdam een rustige, groot- sche hulde aan het H. Sacrament, een echte bedetocht gelijk geen andere. Nu vragen we echter uw aandacht, uw sympathie en steun voor een stillen omgang hier in onze stad Amersfoort, georganiseerd door de R. K. Commissie voor Cultureele Werkloozenzorg. Deze commissie, opgericht om de godsdien stige en moreele nooden te lenigen van de werkloozen en hun gezinnen onder de verschillende standen, Zaterdag 1 Februari bij de Roomsch Katholieken huis aan huis komen, door inzameling en inleekening uw gelde- lijken steun vragen om de werkloozen godsdienstig te kunnen helpen. Buiten gewoon sympathiek! dat is een stille omgang, ingegeven door de liefde voor Onzen Goddelijken Verlosser, lijdend in zqn medemenschen het moet een rustige, grootsche hulde worden voor den lijdenden Zaligmaker, een stille omgang Hem echter even aan genaam als de omgang ter eere van zijn H. Sacrament. Het moet worden een bedetocht gelijk geen andere Daarom wilt allen zonder uitzon dering-die bede verhooren Zaterdag 1 Februari onze stille omgang R. K. Kiesverceniging. Woensdag vergaderde de R. K. Kies- vereeniging .Recht en Orde" onder leiding van Mr. Kooien, die in zijn openingswoord op een korte vrucht bare bespreking aandrong. De notulen werden goedgekeurd. Het jaarverslag wees op een leden- lal van 804 en gaf een beeld van het geen zich afspeelde in het afgeloopen jaar, dat zich kenmerkte in een op levende belangstelling van de leden. De voorzitter bracht dank aan de raadsleden die in 1935 zijn afgetreden n.l. mej. Hamersveld en de heeren Hehenkamp en Zwart. Het jaarverslag van den penningm. gaf aan een batig saldo van f4.45'/j. Tot bestuursleden werden herkozen mej. E. v. Hamersveld en de heeren A. M. M. v. Loon en J. v. Wandelen en gekozen de heeren J. J. de Kruijff, J. Boekenoogen en L. A. v. Hamersveld. Medegedeeld werd dat de eerstvol gende kernbijeenkomst zal worden ge houden Woensdag 5 Febr. te half-9 in gebouw Breestraat 20. Aan de aftredende leden van het bestuur de heeren v. d. Linden en Nieuwendijk werd dank gebracht voor bun werk in het belang van de R. K. Kiesvereeniging. R. K. Oudersvereemging. Dinsdagavond vierde de R.K. Ouders- vereeniging (eest in Monopole. Daar de Voorz. bij de aanvang niet aanwezig kon zijn, opende de Secretaris met een woord van welkom tot de zeer talrijk opgekomen deelnemers en in het bij zonder tot den Zeereerw. Heer Pastoor Oostveen, die inplaats van den Hoog- eerw. Heer Deken P. Sandkuyl tot Gees telijk Adviseur van de Vereeniging is benoemd. Spr. herinnerde aan de ver diensten van den scheidenden G. A. en stelde den nieuwen G. A. aan de leden voor met de wensch, dat onder en door zijn leiding de Vereeniging ook verder moge groeien en bloeien. Pastoor Oostveen sprak zijn vreugde uit over zijn benoeming tol G. A. van de Oudersvereeniging. Spr. is zeil uit een zeer groot gezindat zijn belang stelling voor het werk van de Bond voor Groote Gezinnen niet dateert van vandaag of gisteren moge blijken uit het feit, dat hij reeds sinds meerdere jaren geabonneerd is op het Orgaan van de Bond:.Het Gezin". Spr. zeide, al zijn krachten in dienst te willen stellen van de Vereeniging. Daarna nam het vroolijke gedeelte van de avond een aanvang. Het duo Pijpers bracht en hield op zeer ver dienstelijke wijze met hun vroolijk reper toire de feeststemming erin, waarbij vooral enkele nummers met geestig- ironische critiek op allerlei toestan den in stad en land daverende bijval oogstten. Dat deze avonden, die ook toegan kelijk zijn voor de jongelui, zeer in de smaak vallen, bewees de groote op komst, die zoodanig was, dat 't een oogenblik leek, of de zaal te klein zou blijken, maar tenslotte was er toch voor allen plaats. In de loop van de avond werd een fruitmand verloot en nog enkele prijzen veroverd door dansende paren. De Voorz. sprak nog de wensch uit, dat de aanwezige leden ook allen mogen vexscfciinen op de gewone ledenverga- - 'i en in 't bijzonder op de aan-1 Maandelijksche Recollectie. Maandag 3 Febr. kwart na 8 i Kerk van St. Franciscut, Xaveriur Maandelijksche Recollectie voor allen, die te Amersfoort of elders retraite hebben gehouden. De deelname aan die recollectie wordt dringend aan geraden. Dinsdag des voormiddags ten tien uur, zal ten laste en ten huize van A, Th. Reijnier, staande te Amersfoort in het woonwagenkamp, worden overge gaan tot den openbaren verkoop van eer in beslag genomen woonwagen. ^Sierkunst" zal door het Amers- foorts kunstenaarsgilde tot 15 Febr. een tentoonstelling var bouwkunst en kunstnijverheid georganiseerd worden De opening heeft •**- gaande jaarvergadering. plaats door O. van Tusschenbroek. Door notaris Dammers werd in Concordia geveild een villa met erf tuin aan de Barchman Wuytierslaan 186. Het perceel werd toegewezen aan H. Scheepstra voor f6000. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnold, z. van W. de Kroon en H. E. de Ruiter. Maud, d. van H. J. H. Peper en L. Eschwege. Richard, z. van T. v. Dusschoten en G. Kamphorst. Cornelia, d. van G. Wijnands en E. H. Meijer. Hen- drika, d. van T. Ramselaar en G. A Gijtenbeek. Wilhelmina Elbertje, d. van H. jonkman en L. Knoppers. Getrouwd J. J. Witzel en C. G. Schui temaker» A. J. v. Beek en M. J. Zoon. C. Kolijn en P. v. Schaik. Overleden: P. A. Mariouw, 63 j., echtg. van A. J. Groen. Th. v. Zwol, 2 m. C. M. v. d. Meer Mohr, 73 j., ongeh. W. H. Kitselaar, 5 j. G. v. d. Vegt, echtg. van F. Eikerbout. E. Spruitenburg. 69 j., ongeh. Burger Weeshuis. De gemeenteraad benoemde Dr. Schreuder tot Secretaris-penningmee ster van het Burger Weeshuis. Als leden van het college van regenten dier stichting werden herbe noemd notaris Klaassen. architect Pothoven, mevr. Van den Bovenkamp en mej. J. M. C. de Haan. Verkoop van bouwterrein. De gemeenteraad besloot tot ver koop van de volgende bouwterreinen Aan de van Rootselaarstraat groot 1713 MJ. aan Gebr. Jansen voor f 9900. Aan de Groen van Prinstererlaan hoek Troelstralaan groot 1460 MJ. aan J. G. Overeem voor f6600. Aan de van Dijckstraat groot 915 M*. aan de Jonge en Lamraers voor f6300. Waarschuwing. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat op de schiet banen der Leusdensche heide schiet oefeningen zullen worden gehouden met geweren en mitrailleurs op volgende dagen en uren 31 Januari, 2 Maart, 9 Maart en 10 Maart e.k. telkens van 19.00—22.00. Het onveilige terrein zal door vlag gen worden aangegeven op dezelfde punten als zulks reeds plaats heeft bij schietoefeningen overdag, doch boven dien zullen op die vlaggen en op de twee vuurballen rood licht gevende lantaarns worden geplaatst. Het plaatsen der lantaarns zal zoo tijdig geschieden, dat iedereen de gelegenheid heeft het onveilige terrein nog bij daglicht te verlaten. Speelplaats. Op advies van Burgemeester Wethouders besloot de gemeenteraad gelden beschikbaar te stellen voor het bestraten van de speelplaats der R. K. Jongensschool aan de Schimmepeln- ninckstraat en Kade. De Rijksgebouwendienst heeft besteed het bouwen van een stations gebouw te Utrecht. Laagste inschrij ver was T. van Hoogevesl alhier voor f 125.880.-. Kamperbinnenpoort. Ged. Staten van Utrecht hebben hunne goedkeuring gehecht aan het door den Raad van Amersfoort in Oct, 1935 genomen besluit tot het aangaan van een overeenkomst met de familie Sanders, waardoor de verbreeding van de Kamperbinnenpoort mogelijk wordt. Bovendien is In bewerking een plan, bij uitvoering waarvan het grasveldje aan den wal bij de gerestaureerde zijde van de Kamperbinnenpoort een water partij wordt. Het Sportfoodsenbad. Naar wij vernemen is er alle aan leiding om te mogen verwachten dat binnenkort eene financieele regeling zal kunnen worden getroffen, waardoor het mogelijk wordt met den bouw van het sportfoodsenbad aan den Bisschops- j Iweg aan te vangen Gemeenteraad. de behandeling der ingekomen stukken en mededeelingen vroeg de heer Van der Linden in den gemeente raad een betere regeling voor de ver goeding der telefoonaansluitingen. De heer Benninga opperde bezwaren tegen enkele overschrijdingen der be grooting 1935. Wethouder Thien zeide, dat het niet mogelijk is altijd alles precies kloppend en pasklaar te stellen De ramingen zijn zoo scherp mogelijk gesteld in deze tijden. Er zal worden gestreefd naar tijdiger aanvragen van crediet bij overschrijding van posten. De verwarming van schoollocalen was bij de begrooting door de heeren Luycx en van Galen Last aangewezen als een object waarop nogal sterk kon worden bezuinigd. Een rapport van de afd. Openbare Werken, die met de zorg voor de ver warming is belast, gaf aan dat er groote verschillen waren, ontstaan mede door ligging der localen, capaciteit der ver warmingsinstallatie, enz. enz. In enkele gevallen was het brandstoffengebruik bij de Chr. Scholen nagenoeg gelijk. Wethouder Noordewier zeide dat voort- uing was gestreefd, dat reeds beduidende bezuiniging was bereikt en dat naar meer daling van uilgaven voor verwarming zal worden gestreefd. De heer van Galen Last wil nader op de zaak terugkomen, terwijl de heer Luyxc mededeelde dat hij Kath. scho len had bedoeld, bij zijn opmerking dat daar minder werd gebruikt. Cijfers kan men verschillend groepeeren en zoo tot een varieerende conclusie komen. De regeling van het taxi-bedrijf werd aangehouden om gelegenheid te krijgen een beter overzicht van een en ander te krijgen. De Raad wilde zelve meer dere bepalingen vaststellen. Met algemeene stemmen besloot de Raad te aanvaarden een rentend voor schot van het Rijk ten bedrage van f 90.000, om daarmede te bekostigen de noodzakelijke verbeteringen van eenige honderden gemeente-woningen, die slechten toestand verkeeren. Aangedrongen werd op ruime toe passing van aanbesteden en zoo min mogelijk eigen beheer. Bij he'. voorstel tot rooien en aan planten van boomen langs gemeente wegen, werd door den heer Spieker- mann aangedrongen om deze beplan tingen meer planmatig aan te brengen. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot aankoop van strooken grond voor verbreeding van de Barch man Wuytierslaan en tot vermindering van verschillende huursommen. Tot vrhuring van een ruimte openbaar slachthuis voor darmenop-r slagplaats aan de Slagersvereeniging, werd besloten. M. van de Bunt zal moeten ontrui men de woning met grond in de Bok- keduinen. Een perceeltje grond aan de Narcis straat werd verhuurd aan T. Wijnands. Het voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit tot verlaging der Perso- neele belasting voor koffiehuizen en tot het vaststellen van dit besluit met ingang van 1 lanuari 1937, werd aan genomen. De heer Waterloo informeerde naar de mogelijkheid om de betrokkenen langs anderen weg het te derven be drag te vergoeden. Wethouder Thien zeide dat B. en W. die mogelijkheid niet hadden kunnen vinden. Bij de rondvraag verstrekte mr. Sta dig inlichtingen over het strooien van zand na sneeuAval. Tegenover den ontevreden heer Polder verklaarde hij dat alles was gedaan om de wegen begaanbaar te houden. Het crediet van f6000 is er geheel mede gemoeid. De heer Van Gent informeerde naar een verbeterde verkeersregeling, op de Burgemeester mededeelde dat een vergadering der verkeers-commis- sie aanslaande is. De hee Van der Linden vroeg eenige gegevens over de rouleering van ar beidskrachten, terwijl de heer Beaufort aandrong op betere straatverlichting het Soesterkwartier. De heer Waterloo had zich schriftelijk lot BurgemeesterenWethoudersgewend met eenige vragen betreffende het be heer der Autobusdienst en het bedapr. ken der commissarissen van den bus dienst. Burgemeester en Wethouders hebben die vragen beantwoord in een uitvoe rige nota, waarin hun zakelijk stand punt behoorlijk werd verklaard. De heer Huslage, afgetreden com missaris, had het antwoord met belang stelling gelezen en was van oordeel dat geen voorstel in deze door den Raad kan worden gedaan. Hij gaf in overweging nog nader overleg te plegen met de afgetreden commissarissen. N.V. Amersf. Autobusdienst, Woensdag werd ten gemeentehuize eene buitengewone algemeene verga dering gehouden van aandeelhouders der N.V. Amersf. Autobusdienst. Aan de orde was de benoeming van drie commissarissen. Gekozen werden mef algemeene stemmen de heeren Ir. Bakker, O. Plantenga en A. W. P. Loolf. Het afgetreden college van commis sarissen bestond uit de heeren Ir. Korthals Altes, H. Huslage, J. v. Lonk- huflsen en Th. Steenaart. Inlevering van loonlijaten der Ongevallenwet 1921. Door de ambtenaren van den Raad van Arbeid Amersfoort, belast met het toezicht op de naleving van de On gevallenwet, werd wederom een aantal werkgevers geverbaliseerd wegens het niet binnen den voorgeschreven termijn inleveren van de loonlijsten over het Ie halfjaar 1935. Deze werkgevers werden deswege tot geldboeten veroordeeld. Men zij er dus op bedacht, tweede halfjaar 1935 is verstreken op tijd, dus vóór den len Februari a.s. de loonlijsten over het verschenen halfjaar volledig ingevuld in te leveren. Broeder Franciscus. Donderdag 20 Februari a.s. hoopt Broeder Franciscus Jden dag te her- i denken waarop hij 50 jaar geleden AMER5FGDRT s&ss?ï„£ SUi Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K M. Dan zal komen spreken, de heer Dik- staal uit Utrecht over: „De behande ling van de boomgaard." Nogmaals leder, die er belang bij heeft, verzuime niet. yiDe vergadering begint te 6 uur in „Concordia", S. M. A. D. A. M. A. D. A. beteekent „JVlissie Actie Dekenaat Amersfoort' Op initiatief van het Missie-Comité in het Aartsbisdom werd in een onder leiding van den Hoogeerw. heer Deken Sandkuijl gehouden samenkomst der Pastoors van de Amersfoortsche Pa rochiën besloten tot het houden van Propaganda Missie-dagen Dekenaat Amersfoort. Vastgesteld werd dat deze zullen zijn van Woensdag voor den feestdag van 's Heeren Hemelvaart tot en met den daarop volgenden Zondag. Met de leiding van hel comité voor de organisatie dezer Missiedagen is belast de Zeereerw, Heer Oostveen, pastoor der St. Franciscus Xaverius parochie, wien als secretaris is toe gevoegd de heer|Herm. Kroes, Hoog- landscheweg no. 15, telefoon 1397, terwijl als penningmeester zal fun- geeren de heer A. H. H. Rekveld, St. Radboudstraat no. 9, telefoon 1113. In voorbereiding is het vormen van een Eere-Comité en het samenstellen van sub-commissies die zich met ijver zullen gaan wijden aan de goede or ganisatie van de verschillende onder deden. Met vereende kracht hoopt men te komen tot schoone dagen, Verdere bijzonderheden zullen regel matig worden gepubliceerd. Amersfoort's Mannenkoor. Gisteravond gaf Mannenkoor zijn jaar lijks groot concert in het Grand Theatre, dat goed bezet was. Het is voor den verslaggever ditmaal geen aangename laak zijn indrukken weer te geven, want deze zijn grootendeels ongunstig. Maar ieder zal met ons overtuigd moeten zijn, dat deze ongunstige indrukken niet zoozeer aan Mannenkoor te wijden zijn dan wel aan de ten eenemale fu neste acoustlek van het Grand Theatre. Deze uitvoering was een experiment omdat er voor het eerst koorzang ge hoord werd. Vermoedelijk zal het ook wel voor het laatst geweest zijn, tenzij er ingrijpend verbouwd wordt op het tooneel. In ieder geval is het jammer, dat Mannenkoor hiervan de dupe is geworden. Begonnen werd met hel „Veni Cre ator" en «Tantum Ergo" van Diepen- broek. Vooral het Tantum Ergo werd in deze eerste uitvoering een misluk king; van de prachtige melodische lijn bleef niets over door het vele ontijdige afbreken. De organist, Mees van Huls. kwam op storende wijze precies achter den zang aan. Misschien heeft dit zijn reden in hel feit. dat hij den koorzang niet voldoende kon hooren; anders pleit het niet voor zijn kunnen. Als hoofdnummer werd vertolkteenige Mis-fragmenten van Carnazzi n.l, Kyrie en Gloria. Het werk, datecrend uit eind 16e eeuw, is in concerlvorm gehouden met solo-passages voor bas-barylon, eerste en tweede tenor. Het koorwerk muntte niet uit daar groote accura tesse; er waren veel ongelijke inzetten bleek niet overal rolvast. De solopartijen werden gezongen door Michel Gobets en Lex Karsemeijer (tenor) en Nico Huisman (baryton). Beide laatstgenoemden trachtten nog stijl in hun zingen te brengen, zich aan te passen aan de religieuse sfeer, maar de heer Gobets was het spoor bijster. Deze zong ook ter afwisseling eenige liederen van Wolf en een aria uit de Requiem van Verdi. Er ontbrak alle spanning aan; het was absoluut onverschillig en zuiver cerebraal, Nico Huisman deed het na de pauze veel beter, hij heeft een nobel geluid en paart aan een vrij gevorderde techniek' een voldoende uitdrukkingsvermogen. Lex Karsemeyer is nog beginneling; wij w llen hem nog wel eens hooren. Mee» van Huis begeleidde Nico Huis an accuraat aan den vleugel. Mannenkoor zong na de pauze wat beter; men was wellicht een beetje geaccomodeerd. „Jagersliedje" van Ba- dings is knap, maar moeilijk; dito „Gebed vóór den tempel" van Roeske, het concoursnummer van vorig jaar. Maar alles bleef toch onbevredigend. A. M. K. neme spoedig revanche in Markthal of Joriskerk. Het kan geluk kig beter, getuige de pracht-uitvoering met Kerstmis l.l. Daarom niet ont moedigd I Amersfoort kent zijn Mannen- 50 jaar fungeerde hij 45 jaar als vader van het St. Franciscus Weeshuis aan het Havik. In Maart herdenkt Vader Isidorus zijn 25-jarige Professie. Aartsbroederschap H. Familie. A.s. Woensdag 5 Febr. geen Mannen- congregatie der H. Familie, doch Woensdag 12 Febr. d.a.v, confeientie voor belde afdeelingen. Het 12'/,-jarig bestaan der Amers foortsche Schoolvereeniging zal bin nenkort feestelijk worden herdacht. Floraliavereeniging. Hoewel nog midden winter, toch is jt bestuur der Floraliavereeniging reeds begonnen met de voorbereiding voor de tentoonstelling in dit jaar. Zoo heeft de aanbesteding der planten reeds plaats gehad en is ge gund aan de bloemisterij Hendrlksen, Heiligenbergerweg 40. Voor de uit te reiken planten is de keus gevallen op Oeranium, Fuchsia en Afrikaan. Dit zijn wel goede be kenden voor de kinderen, mee te bereiken is. De prijs is zoo laag mogelijk ge steld en zullen deze drie planten tegen een kwartje aan de kinderen worden uitgereikt. Dezer dagen wordt begonnen met het inroepen van de medewerking der hoofden van scholen ter verkrijging van opgaven der deelnemers. Zondagsdienst H. H. Doctoren en Nacht-weekdienst Apotheker. Chr. G. Hoornstra, Snouckaertlaan 8. tel. 2012. Breedveld, Kon. Wilhelminastraat 5, tel. 547. J. J, Lubsen, Snouckaertlaan 12, tel. 290. Apotheek J. S. N. Cramer, P. Buijslaan 93, hoek Utr.weg, tel. 902. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 2 Februari. 8.20-9.35 Hamburg. 9.35-12.15 Keulen. 12.20-3.20 Brussel Vlaamsch. 3.20-7.20 Brussel Fransch 7.20-9,20 Keulen. 9,20-10.35 Droitwich. 10.45 12 Weenen, Maandag 3 Februari. 8-9.20 Brussel Vlaamsch. 10.10 11.10 Hamburg. 11.10—12.20 Londen. 12.202.20 Biussal Vlaamsch. 2.20— 5.35 Londen. 5 35—6.50 Stuttgart. 7— 8 Gram. Uitz. A.R.C. 8—9 05 Londen. 9.05—11.05 Radio Parijs, 11.05 -22 Weenen. Dinsdag 4 Februari. 8—9.20 Brussel Vlaamsch. 10.10' 11.10 Hamburg. 11.10-12.20 Londen. 12.20-2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20- 5.20 Londen. 5.20- 6.50 Keulen 8 Gram. Uitz. A.R.C, 8-10.4U Boeda pest, 10,40—12 Droitwich. N. v. Velsen en C. Boerssen. Al- bert, z. van T. Versteeg en G. Bouw. - Wlllemljntje Maria, d. van K. v. Dasselaar en J. Mastenbroek. Gijs- berlha Hendrika Theresia, d. van J. Hoef en G. v. d. Boom. On dertrouwd: J. v. Balgoijen en M. Wernsen. De R. K. Boerenbond hield een algemeene vergadering met het lid der Tweede Kamer M. P. v. d. Weyden als spreker. Hij ging na wat de Regeering be reikt had met de prijs-correcties voor den boerenstand en het doel van de wetsontwerpen, die thans aanhangig zijn, of nog gemaakt worden. Daarna gaf hij, in voorzichtigen vorm uitge drukt, aan, hoe de Kath. fractie en tal groote vereenlgingen dachten over devaluatie, Nadat hij de naweeën eener inflatie voor een land en zijn volk opgesomd had, stelde hij den verkeerden weg in het licht, dien de Regeering in ons land is opgegaan, met alles maar tc steunen, Uiteindelijk moeten deze mid delen fliasco leiden. De teruggang van bezit en toename 'an schulden moet vour ons land heilloos worden. Blijlt de Regeering vasthouden aan haar politiek, dan moet ook het schuldenvraagstuk worden her zien, Hel juridisch karakter van geld bezit wordt maar te hoog opgevoerd. zijn opvatting slechte ge volgen van het vasthouden aan den .gaven" gulden, toonde Spreker. Bij de rondvraag werden vele vragen gesteld, die Spreker uitvoerig behan delde. Daardoor kregen de toehoorders nog een beteren kijk op het geldvraag- stuk. Ook de crisis-varkenswet en margarine-verkoop kwamen aan de orde. Hooglanderveen De door den heer notaris Tc Leuken tc Amersfoort geliquideerde Coöpera tieve Brandschade-verzekcringle Hoog landerveen heeft sjnds 31 Dee. II. op gehouden te beslaan. De deelnemers zullen uil de reserve ontvangen f7.04 per I IU00 verzekerd kapitaal, Soest Aangezien de breedte van de Toren straat niet voldoende wordt geoordeeld voor het verkeer in heide richtingen en daarvoor gevaar oplevert stellen B. en W. den raad voor deze straat voor het berijden met bespannen rij- of voertuigen m de richting van Amers foort naar Soest te sluiten. Socsterberg Den 8cn April a.s. wordt lil het Theehuis Soestcrdal een luchtvaart- tentoonstelling geopend. Vele instanties op luchtvaartgebied hebben haar mede werking reeds toegezegd n.a. de lucht- vaartafdecllng S icsterberg, de K.L.M., de Kon. Vereeniging voor Luchtver keer, de Fokkerfabrieken enz. Tijdens de tentoonstelling zal er gelegenheid zijn om een rondvlucht boven Soesterberg te maken. Uit den Omtrek Barneveld Als een bijzonderheid kan meege deeld worden, dat de boomen, die onlangs langs den weg te Terschi gerooid zijn, 130 jaar oud waren. De straatweg is in 1803 onder Napoleon gelegd en de boomen zijn enkele jaren later gepoot. [In 1935 waren ter eiermarkt aange voerd 63.095.000 stuks, welke hebben opgebracht f 1.902.123.25 De middelprijs over het geheele jaar bedroeg f3.015 per 100 eieren. De hoogste prijs werd besteed op 21 Nov., toen gemiddeld f5.75 per 100 sinks werd betaald, terwijl de laagste prijs werd gegeven op 21 Maart, n.l, ge middeld f2.10 per 100 eieren. In vergelijking met 1934 is de aan voer met 4 milHoen verminderd. Sinds 1930, toen de aanvoer bijna 71 mlllioen eieren bedroeg, is de op brengst (er markt alhier gedaald met meer dan twee milHoen gulden, ol mei ruim 50 pet. Bovendien waren op de markt te Voorthuizen in het afgeloopen jaar nog circa 4 millioen eieren aangevoerd, Hootfland Jonge Boeren-Bond. Op Dinsdag 4 Febr. a.s. vergadert de Jonge Boeren-Bond. Alle leden van -die vereeniging, de leden van de A.B. koor"beier Het" wacht op het volgend It.B. en andere belangstellenden wor- concerf. O. J. (den tot die vergadering uitgenoodigd. n de tweede helft van de vorige eeuw trok Ludwig Dembitzki uit de Bockowina naar Mexico. Onlangs be reikte zijn familie het bericht, dat Dembitzki in 1912 gestorven is en dat, daarbij geen nakomelingen heeft achter gelaten, zijn gehcclc vermogen ten bedrage van 50 millioen dollar hun toekomt. De officier van justitie bij de recht bank te Middelburg heelt legen den 69-jarigen arts J. de V. uit Zlerlkzee. die foutieve opgaven had gedaan voor de inkomsten- en vermogensbelasting, twee maanden gevangenisstraf geëischt. In een woning tc Amsterdam is 1 '-jarige jonge man door clectri- schen stroom op slag gedood. Hij had zelf een leiding aangelegd en bij hel inschakelen daarvan werd hij gedood. - In de kinderafdeling van het tuber- culosen-sanatorium te Malvern brak hrand uit. Een verpleegster ontdekte cien brand en slaagde er met levens gevaar In 17 kinderen tc redden. Twee knaapjes vonden evenwel den dood. terwijl een verpleegster en verscheidene Kinderen werden gewond, Tc Etten (N.-Br.) is men met 25 jeugdige werkloozen begonnen aan het omspitten van drie pcrceelen grond. De jongens krijgen ieder een gedeelte ru ,Kr","d J'"-'gewezen, om daarop moerbeisiruikenjte planten, waarop dan zijde-rupsen zullen worden geteeld.

De Eembode | 1936 | | pagina 2