Ziekenfonds-leden Allerlei Werners prima Oude Jenever f 3.15 per L>lterskrulk „d'rtrnhemsche Poort", Poortwal 50-52 Telefoon 242 Parochie St. Henricua. Dinsdag 18 Februari a.s. 'savonds 8 uur houdt de R. K. Werkliedenver- eeniging in de St. Henricusparochie haar eerste jaarvergadering op de bovenzaal van het Parochiehuis. Geen goed lid van de vereeniging zal daar ontbreken. Immers wie een goed iid wil zijn van een of andere organisatie bezoekt de vergaderingen, wie geen vergade ringen bezoekt, blijft niet op de hoogte van het wel en wee van zijn organi satie en wie daarvan niet op de hoogte is, heeft geen interesse, stelt geen belang. Wie een goed lid wil zijn van zijn vereeniging bezoekt de vergaderingen, een goed lid bezoekt dus zeker de jaarvergadering. Want dan hoort hij nog eens, wat in het afgeloopen jaar is gepresteerd. Hij weet dat alles wel, maar het interes seert hem alles nog eens in volgorde en verband te zien. Bovendien op de jaarvergadering hoon een lid dingen, welke hem anders onbekend blijven, b.v. de finantieele stand van de vereeniging, het weder varen van onderafdeelingen enz. Doch het meest is de jaarvergadering belangrijk, omdat er gehandeld wordt niet slechts over zaken, maar ook over personen, op de agenda der jaarver gadering komt n.l, als vast punt voor bestuursverkiezing. Een punt, wat natuurlijk ieder lid moet interesseeren, want al is het niet uitsluitend, voor een groot deel hangt het wel en wee eener organisatie af van degenen, die haar besturen. leder lid moet het daarom van be lang achten, dat tol bestuurslid ge kozen worden de besten, mannen, die kunnen en willen werken voor de uiterlijke maar ook innerlijke groot- making van hun organisatie. Een lid daarom, wien zijn vereeni ging ter harte gaat, is present op de jaarvergadering. Welnu de werkliedenvereeniging in de St. Henricusparochie houdt Dins dag a.s. haar jaarvergadering en wel haar eerste. Geen goed lid besta het daar te ontbreken. G.A. K R.O.-propagandist. Tot K.R.O.-propagandist voor Amers foort is benoemd de heer L. van Gelder, St. Bonifaciusstraat 17. Feest-propagandavergadering R.K. Middenstandsver „De Hanze". Deze goed geslaagde feestelijke bij eenkomst had Dinsdagavond plaatsin „De Valk". De Voorzitter, de heer L. A. A. van Hamersveld sprak zijn vreugde uit over de groote belangstelling van deze feest-propagandavergadering, wantdeze feestelijke bijeenkomst moet een pro paganda zijn voor de beweging. Onze Standsorganisatie telt momenteel 20.000 leden, doch dat getal is nog voor uit breiding vatbaar. De Vakorganisatie moet de leden toevoeren aan de Stand organisatie. Hedenmiddag, aldus Spr. werd in het Retraitehuis aan de B. Wuytierslaan een retraite voor de Middenstand gesloten. Jammer genoeg waren er slechts 30 deelnemers. Doch deze dertig zijn propagandisten voor: de Besloten Retraiten en hebben daar weer geleerd beoefening van de echte Christelijke naastenliefde. Spr. hoopte dat de innerlijke verdieping in de Standsorganisatie moge verstevigd worden. Daarna werd het Propagandalied gezongen. De avond werd gevuld met muziek, optreden van het K.|.M.V. kwarle*. en van den Tooverkunstenaar en Confe rencier Willy Albert. In een samenspraak gaven Thomas- vaer en Pieternel een overzicht van het bereikte door de R. K. Midden- r.t iiidsverceniging en menige raken zet werd gegeven. Na afwerking van het programma bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, 't Was een geslaagde ceelen Bloemendaalsche straat 48 50 en 52. Laagste inschrijving: v. d. Brink Dokter, Voorlhuizen f 1894. jeugd-Orkest „St. Caecilia" Zondag a.s. brengt het Jeugd-Orkest „St. Caecilia" de Revue „Van alles en nog wat" onder leiding van den heer Wielaert. Half 3 Kindervoorstelling. 8 uur Avondvoorstelling. De R. K. Oudersvereeniging houdt haar Jaarvergadering op Dinsdag a.s. in „Princess". De agendapunten zijnOpening, Notulen; Mededeelingen; Jaarverslag van den secretarisVerkiezing van drie bestuursleden wegens periodiek aftre den van de heeren A. F. v. Hamers veld en J. A. J. Rijkers, waarvan de eerste zich niet herkiesbaar stelt en wegens tusschentijds aftreden van den heer Boog; Behandeling van een Be stuursvoorstel tot uitbreiding 18 van het Huishoudelijk Reglement, regelend de uitkeeringen uit het Fonds „Voor Moeder en Kind"; Lezing door den Geestelijken Adviseur, den Zeer- eerw. heer Pastoor W. A. J. M. Oost veen over „Het Celibaat"; Rondvraag Sluiting. Rekening en verantwoording van den Penningmeester moeten uitgeste'd wor den wegens ziekte van de betrokken functionaris. Het 9-jarige zoontje van R. uit de Asterstraat Is dichtbij den spoorweg overgang aan detMiddelhoefschenweg dooreen goedertndein uit Amsterdam gegrepen en onmiddellijk gedood. Zondagsdienst H. H. Doctoren en Nacht-weekdienst Apotheker. H. J. Kolk, Utrechtscheweg9. Tel. 579. A. Hendriks, Berkenweg 25, Tel. 1384. E. J G. Mertens zur Borg, Laantje 5. Telefoon 1225. Apotheken: Van den Bovenkamp, Utrechtscheslraat 45a, Telefoon 63 en en Soester-Apotheek, Soesterweg 94, Telefoon 709. Burgerlijke Stand. Geborenjohanna Gerarda Maria, d. v. P. Kammeijer en G. J. Verheuvel Petronella Aleida, d. v. W. H. van Nes en H. P. van Keulen Klaas, z. i. G. Buijert en J. Dikken Gijsber- us, z. v. W. J. v. der Heijden cn C. d. v. de Brug Anthonius Bonifacius Carolus, z. v. A. M. Thijssen en M. T. in Kriigten Wilhelmus Reinier, J. O. Heere en G. C. de Vos AgnesjTheodora, d. v. H. Termatenen M. v. Moorselaar. Gehuwd; J.C. Haze laar en G. J. G. Korndewal P. J. Hane- veer en J. Veldman J. M. Hoefsloot en J. Pouwen R. A. v. Hoeijen en J. de Valk S. Lokerse en W. J. Thomassen. I OverledenG. van dei Wart, 59 jr., echtg. v. C. ten Hoove H. J. v. Appel, 50 jr., echtg. v, A. Ruijten- beek C Meijer, 73 jr., wedr. J. v. de Ven M. Derks, ongeh. E. Kraal, 72 jr„ wede. v. J. M. Bantjes G. v. der Flier, 76 jr.. wede. v. F. de Bree A. v. d. Brink, 75 jr., echtg. v, A. v. Leuveren A. de Waal, 65 De opruimings-ervnring. In een vergadering van de Federatie van de drie Amersfoortsche Middcn- standsverecnigingen werd medegedeeld. dat bij de in lanuari gehouden oprui mingen de verkoop beneden de ver- wachtingen is gebleven. Vermoedelijk ^himrn door de slechte economische omstan- üikkes, dlgheden, De meeste winkeliers achten zich gebaat bij de wettelijke regeling, om dat nu gedurende het jaar meer regel matig wordt verkocht, T"tCommissarissender N.V. Phoenix Brouwerij werden b> noemd W. C. Kort hals Alles en Mr. E. J. Korthals Altes, beiden ie Amsterdam en H. Jager Ie Bnarn. Door den bouwkundige Jacobs werd aanbesteed het verbouwen van de per-|A. Hogenboom, van Langestr. 29a naar 'olfswinkel, 57 jr., echtg. v. M. Zijd- veld H. Ramselaar, 9 jr. Katholieken die verhuisden. M. Vermeulen, van Kruiskamp 19 naar Utr.weg 87, dienstbode. J. v. Bokhoven, van Bankastr. 11 naar Scheltemalaan 11, dienstbode. E. Berghuizen, van Havik 24 inw. naar Soesterweg 460 bov., transp.arb. L. v. d. Ham, van Tulpstr. 39 naar Puntenburglaan 4, schilder N.S. J. Reinboud, van Langestr. 29a naar Snouckaertl3an 20 inw. J. Wilier, van Wijersstr. 12 ben. naar Schimmelp.str. 43, z. b. Wed. E. Kraanen, van Bloemend.sir. 5 naar Westsingel 32, z. b. v. Nieuwenhoven, van Leusderweg 55 inw. naar Röntgenstr. 22, hand.r. Hagebeuk, van Papaverstraat 31 aar Seringslr 50, fabr. arb. G. Ruygrok, van Schimmelp.str. 6 inw. naar Langestr. 31a, huish. A. Hacke, van Arnh.weg 96 inw, naar Arnh.weg nieuw, hoedenmod. v. Hoeyen. van Arnh.weg 182 naar Muurhuizen 125b, z. b. H. Krieger, van Soesterweg 315 naar Schimmelp.kadc 48, wachtm. üoudsbl.str. 23 naar Beekstr. 31, pettenm. v. Liempt, van 2e Inf. Kaz. 2b 2e Inf. Kaz. 5. korp. kok Inf. J. Rommers, van Bolderstr. 35 Haverstr. 4, arbeider. v. Schijndel, van Havik 53 Hellestr. 77, z. b. v Es, van 't Zand 41 naar Alde- gondestraat 86, dienslbode. G. Klappers, van Teut 39 naar Lange- gracht 33, S. v. d. Laak, van Langestr. 29a naar K. Wilhelminastr. 16, dienstbode. AMER5FGDRT Alléén gevestigd Utr.str. 40, Tel. 92 Hof 9, broodbakker. L. Dreu, van Zonnebl.str. 78 naar Tulp straat 39, wagenl. N.S. A. de Jeger, van Vermeersir. 39 naar Scherbierstraat 16, los arb. A. Pol. van Breedesteeg 3 naar Muur huizen 125b, z. b. A. Peters, van K. Bergstr. 9 naar Arnh. weg 213b, dienstbode. Uit den Omtrek Barneveld Er werd uitspraak gedaan in de zaak tegen drie Amsterdammers, n.l. de 27- jarige houtbewerker J. M„ de 33-jarige varensgezel N. M. en de 36-jarige sla ger K. W. L„ die ingebroken hadden in de Coöperatieve zuivelfabriek te Barneveld en daar eenig klein geld, postzegels en sigaren hadden bult ge maakt. Ze werden ieder tot drie jaai gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was vier jaar voor ieder. Hamersveld De „Eendracht" geeft op Zondag 16 en 23 Febr. weer een uitvoering in het Ros Bayert. Opgevoerd worden „de Gestolen Juweelen" en „jonas de Recruut". Gezien het succes der vorige uitvoeringen worden weer twee schit terende avonden verwacht, Hoogland GeborenMarrelje, d. v. M. Vedder en F'. Blokshuis. GehuwdJ. v, Bal- goijen en M. Wernsen. Overleden: Elisabeth Spruitenburg, 69 j. Soest Alhier overleed na een kortstondig lijden op 65-jarigen leeftijd H. Th. Horners, die langen tijd onderwijl was der R. K. jongensschool aan Steenholstraat. Voorts was hij directeur van het R. K. Zangkoor St. Caecilia, alsmede van de R. K. muziekvereni ging in de oude parochie. den ander. Overal draait de gramafoon dezelfde plaat; „Mijne heeren, wij min nen den vrede zoo hartstochtelijk als nog niemand hem gemind heeft. Al ons denken en voelen en trachten is: vjedeNiemand willen wij kwaad, onze burgers wenschen rustig te werken aan hun welvaart. De oorlog is de meest monsterachtige krankzinnigheid gewor den. Niemand kan er meer voordeel van verwachten. Maar onze eer gebiedt bewapening, de velligheidshonger kan alleen gestild worden door meer wapen tuig. Het geld? Voor zoo iets moet het geld er zijn. Daar wordt niet verder over gepraat. Sociale voorzieningen, woningbouw en dergelijke grapjes, daar moet men in deze tijd van krapte ieder muntstukje voor omdraaien en nog eens omdraaien. Maar wapenen? Het beste, het grootste, het duurste is nog niet goed genoeg. Wie dat niet begrijpt, bezit geen vaderlandsliefde.Zoo pralen alle grooten der aarde en ik tracht zelfs aan te nemen, dat ze het meenen ook. Maar de volkeren kijken hun regeerders eens scheel aan, wen den den blik achterom en zien, hoe het vóór 1914 was, net zóó was; die hartstochtelijke vredesmin gepaard aan die hartstochtelijke bewapeningsliefde. En ze huiveren. Het is goed in een klein land te leven, waar alleen maar de wil kweekt wordt om te handhaven, niet om te veroveren of heroveren. Onze regeerders hoeven we in dit opzicht niet met een scheel oog aanjte kijken, want ze vragen alleen maar wat hoog noodig is. Doch het huiveren wordt ons ook niet bespaard. Slachtoffers van den wereldoorlog. Te Weenen is een van de afgrijse lijkste nalatenschappen van den wereld oorlog aan liet licht gekomen. Op een afgelegen deel der terreinen van het grootschê Weensche Frans Jo seph Ziekenhuis, staat een klein ge bouw Vreemdelingen mogen het niet na deren, oud-verpleegden van het Zieken huis, die het geheim weten, blijven vrij willig uit de buurt. De eenigen, wien de toegang niet geweigerd wordt, zijn een zestal met zorg uitgekozen doctoren ongeveer 25 verpleegslers. In dit gebouw leven 80 „doode man nen", slachtoffers van den wereldoorlog. De wereld gelooft dat zij dood zijn, Ifs hun familieleden is officieel mee gedeeld, dat zij gevallen zijn. Op de officieele doodenlijsten komen zij voor onder de namen van hen, „die geval len zijl op het veld van eer". Maar zij lever, nog steeds De reden voor hun geheime afzon dering is hun afgrijselijk uiterlijk, en hun verminkingen, veroorzaakt door bommen en gifgassen, leder van deze wrakken, die tuis mannen waren," iu geheel verlamd, blind, doof en stom. Het eenige, dat zij volgens hun ver zorgers kunnen doen, is ademhalen en eten, Niemand weel, en niemand zal ooIL weten, wat zij denken, indien zij thans nog in staat zijn Ie denken welke folteringen zij doorslaan. Want geen klank ontsnap* ooit aan lippen. Zij liggen in bedden, die den hebben van manden, waarin zij ge makkelijker verpleegd kunnen worden, bommigen waren bijna nog jongens, toen de oorlog uitbrak, die hen mis vormden. Een staf speciaal opgeleide docloren waakt over hen, alles in het werk stel lende om hun folieringen te verzachten. Binnenland De nieuwe regeling voor brillen, vormt geen beletsel om toch Uw brillen van ons te betrekken, Mngeztei wj vergoeding, welke „Mij. Ziekenlonds op bullen uitkeert, ruimschoots in mindering brengen. THEO GROENHUIZEN VAK-OPTICIËN - Lentestraal 38 Amersfoort Seminarie Apeldoorn. In het klein-seminarie van het Aarts bisdom te Apeldoorn heett de officieele aanbieding plaats gehad van het ge schenk van de ouders der leerlingen, bestaande uit een H. Hart-beelden t Maria-beeld met Jezuskind, vervaardi door Wim Nijssen te Blaricuin en 1 stemd voor de kapel van het klein- Ongeveer 500 dames en heeren, ouders van leerlingen, waren aula van het klein-seminarie bijeen gekomen, waar ze door President Koop- mans, werden begroet. President Koopmans dankte op harte lijke wijze voor deze cadeaux, Hierop werd den bezoekers een maal tijd aangeboden. Vervolgens bezichtig den ze het nieuwe gebouw en zijn om geving onder leiding van de leeraren. Tenslotte celebreerde president Koop- mans met assistentie in de kapel een plechtig Lof, waaronder, in tegenwoor digheid der bezoekers, de beelden den ingezegend. Mr, Baron van Hövell tot Westcrflier f. Te Boschvoorde nabij Brussel is op 58-jarigen leefiijd overleden de Com missaris der Koningin in de provincie Limburg, Mr. E. O. J. M. Baron Hövell tot Westerflier. De Commissaris der Koningin ver toefde aldaar met zijn echtgenoote oj advies van den geneesheer met ziekte verlof. r E. O J. M. Baron van I tot Westerflier werd te Twello geboren. Hij bezocht het gymnasium te Maast richt en studeerde in de rechtsweten schappen te Utrecht, Na als advocaat en procureur te Utrecht te zijn werk zaam geweest werd hij burgemeester van Cuicmborg en later van Breda. In 1918 werd hij benoemd tot Commis saris der Koningin in de provincie Limburg. Hij huwde te Amersfoort met freule Schimmelpenninck van der Oye. Correspondentie. Eenige volgend erslagen worden opgenomen. Oorloga-stemming. Daar vliegen ze dan omhoog, de oorlogs-budgctteu in heel de wereld, aldus Quacrilur in „De Morgen". Niemand is begonnen, ieder volgtj Leon Blum, de leider van de Fran- sche socialisten, is door eenige poli tieke tegenstanders te Parijs aangeval len cn gewond. Hij is met een door gesneden slagader in het ziekenhuis opgenomen. Op den weg van Ermelo naar Har derwijk is een 17-jarig meisje door een auto aangereden en op slag gedood. Het meisje kwain van een woning ge fietst en stak, zonder licht op, den straatweg over. juist op dat oogenhlik passeerde dc auto. Een Sowjet-Russlschjvcrkeersvlieg- tuig. dat op weg was naar Alcsandrov, is tijdens een hevigen sneeuwstorm neergestort en verpletterd op het ijs van een kanaal In Tartarije. De piloot cn drie passagiers werden gedood. Twee skiloopers, deel uitmakende van een reddings-expeditie, zijn tengevolge van de koude eveneens orn het leven gekomen. Te Valencia is een volle tram ten gevolge van het weigeren van de rem men, door de spoorboomen heen ge reden. Zij werd door een electrischen trein gegrepen, een eind2 meegesleurd en verbrijzeld. In het puin vond men 4 lijken en 15 zwaargewonden. De invloed der rationalisatie blijkt duidelijk in de Ned. mijninduslrie, die in 1929 met 37837 arbeiders 11.581.202 ton kolen produceerde en in 1935 11.887.834 Ion met 29.003 arbeiders. De productie was dus in 1935 onge veer gelijk, zelfs nog iets Itooger dan in 1929, het aantal arbeiders echter bijna 9000 kleiner. Toen de landbouwer Botjes te Blij- ham in den stal bezig was met het schoonmaken van zijn jachtgeweer, ging dit, terwijl hij met een arbeider stond te praten, plotseling af. De kogel ging Botjes door hel hoofd. De dood trad onmiddellijk in. Kinderen, die aan hel schaatsen rijden waren, zijn te Coiie door hel ijs gezakt. Twee kinderen van II en 12 jaar werden levenloos opgehaald en een derde werd in ernsligen toe stand aan land gebracht. Negen mecaniciens van de Vlieg- school der Luchtvaartafdeeling op Soe- sterberg kochten samen een half lot in de Staatsloterij. Dezer dagen viel de f 50.000 op hun nummer, zooda'. ze samen de helft van den prijs kunnen deelen. Te Londen is in liet tehuis vc blindgeworden soldalen een man e genomen, die tijdens den veldslag v Arras in 1917 gegast was, en die ee nu daardoor blind is geworden. Di: het vijftiende geval in de laa ste twee jaar, dat iemand in hel blindentehuis is opgenomen, die het gezichtsvcrn) gen heeft veilorcn tengevolge van vi haagde uitwerking van mosterdgas. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Kerknieuws Onze nieuwe Aartsbisscho p Het Utrechtsclie Aartsbisdom heeft nu een nieuwen Herder, in verband met den ernstigen toestand, waarin;d Hoogwaardige Voorganger van Mgi Dr. de Jong verkeert, past liet zeker ook nu met ingetogenheid dit feit te herdenken. De bezorgdheid om den ernstig zieken Herder van de afgeloopen jaren blijft bestaan, en blijft ook een schaduw werpen op het verheugende feit de troonwisseling Doeli daarnaast is er dankbaarheid bij talloozen. omdat zulk een waardig en geliefd opvolger in de rechten treedt van Mgr. Jansen. Na zijn wijding heeft Mgr. de long meerdere dienstreizen gemaakt. Waa Hij ook verscheen heeft Hij zich doe: kennen nis een Herder die vol liefde ir zijn diocesanen, welzijn van liet Aartsbisdom steeds bijzonder ter harte ging. Mgr, de Jong werd steeds geschil derd als een oprecht en eenvoudig mensch, die iedereen die gch< grootste vriendelijkheid ie woord stond. Dr. A. C. Ramselaar schetste Ht indertijd als den man van liet eiland die alles overzag, cn er is alle reden te verwachten, dat de nieuwe Hei der van Utrecht met Zijn breeden kijk op historische dingen ook in on2e moeilijke tijden den weg zal aangeven, waarlangs de route loopt naar goede oplossing der bestaande ei Utrecht bezit nu zijn rieuwen Aarts bisschop. Het metropolitaan Bisdom kan Mgr. Dr. de Jong zijn eigen Herder noemen. Zeer zeker is er reden tol groote vreugde, die we om geheel in den geest te blijven van Mgr. de jong weliswaar in de bijzondere omstan digheden van de Opvolging temperen, maar die toch een reeöle vreugde is. diep in het hart van al zijn diocesanen i de Nederlanders. Zeker zal heden in hel geheele land :n vurig gebed worden gestort voor den nieuwen Aartsbisschop, opdat God Zijn arbeid ook verder met Zijn rijken Zegen moge ondersteunen. Zooals uit het bericht van de Pau selijke Internunliatuur blijkt, heeft Z.H. de Paus de aanvrage van Mgr. Jansen te worden ontheven van den last het Bestuur met diep leedwezen over hel feit, dat ziekte den Aartsbis schop lol dit besluit heelt genoopt, aanvaard. Het bericht uil Den Haag meldt tevens dat de II. Vader Zijn groote bewondering heelt uitgesproken de herderlijke leiding van Mgi Jansen en het voorbeeld van zijn groote deugden. Bij deze woorden van Z, H. de Paus zou men een nogenblik willen stilstaan. Een zeer dierbaar Bestuurder gaat heen van de Zijnen, om nu in het licht der eeuwige waarheden hel lijden van Zijn ziekte aan God op te dragen, met de intentie, opdat Zijn diocees door het offer wat Hij bracht nieuwe zegeningen van O. L. Heer zal ontvangen. Aartsbroederschap der H. Familie. Woensdag 12 Februari was een dag, die met gulden Ieders in dc annalen van de Congregatie der H. Familie verdient vermeld te worden. Immers op dezen dag herstelde dc Eerw. Heer Directeur, kapelaan Th.v. Leeuwen een hier in Amersfoort be staande gewoonte in eere; door Zijn Eerw. werden n.l. cenjgeneraal-prefect i generaal-preleclcs geïnstalleerd. Daartoe werd. na afloop der confe rentie, een korte vergadering in het Patronaatsgebouw gehouden. In zijn openingswoord deelde de Di recteur mede, dat. in verband met ver schillende omstandigheden, niet direct i.i den dood van. den vorlgcn gene- aal-prelect, tot benoeming van een nieuwen luncllonaris was overgegaan, doch dat Z.Eerw. Ihans den tijd ge komen achtte een opvolger voor wijlen den lieer Luycx te benoemen. Ook de generaal prefectes is onlangs overleden, zoodat wij ook in deze vacature moeten voorzien. Alhoewel het een uitsluitend aan den Directeur toekomend recht Is. degenen Ie benoemen die ZEeiw. bij hei be stuur der Congregatie bijstaan, heeft hij het voor dit maal goed gedacht de meening te hooren van tiet gchcclc beambten-corps en zich eventueel aan dat advies te houden. De onbestreden eandidalcn van Di recteur en bestuur waren voor de man- nen-nf 'ccling de heer A. C. Betjer cn voor de vrouwen-afdeeling mej G. M. v. d. Uithoorn. Na deze korte inleiding ging men tot de stemming over. 'l ot ons aller vreugde waren dc beide candidatcn met algcmcerie stemmen door de vergadering gekozen; voor- uilslag die van groote homo geniteit tusschcn Directeur, bestuur ui beambten getuigde. Hierna nam de Eerw, Directeur het oord om zijn vreugde uit te spreken iet het resultaat van de stemming, e roet den minsten twijfel g.talen had, dat hier de juiste personen wer den benoemd. Moge dc eensgezindheid die deze vergadering kenmerkte voor de toekomst bestendigd blijven. Vervolgens wendde Z Eerw. zich met een kort woord van gelukwenscli tot in lieer Beijcr. Het duet mij genoegen, nisdus de Directeur, dat ikUalsgenera.ii-prefect mag installccrcn cn gelukwenschen. omdat U deze eervolle benoeming in derdaad toekomt. De liefde en toewij ding waarmede gij jaren lang. dikwijls >p een bescheiden plaats, voor dc :ongregaiic gewerkt hebt, hebben U het vertrouwen en de hoogachting van Directeur cn medebestuursleden doen winnen en zijn voor ml) de beste waarborg, dal ge ook m de toekomst uw beste krachten voor de groei en bloei der Congregatie zult blijven geven. Zich daarna tot Mej. v. d. Uithoorn wendend, sprak Z.Eerw. er zijn vreugde over uil, dat hij haar met deze eervolle benoeming mocht gelukwenschen. Ik weet, aldus de Directeur, dat gij, on danks de vele werkzaamheden die U, als secretaresse der Vrouwcnafdeeling, moet verrichten, de nieuwe functie zult aanvaarden, wanneer ge weel, dat ge daarmede een goed werk voor uw "angregatle zult doen. Dc Eerw. Directeur besloot zijn toe spraak met de hoop uit ie spieken, dat nu een oude traditie in eere is hersteld, de Congregatie in groei en bloei moge toenemen en beval de Aartsbroederschap in de blijvende ncli- "iteit der beambten aan. I Ten slotte verkreeg de heer A. C. Be.jcr nog even liet woord orn er zijn vreugde over int te spreken, dat de geheele veigadeiing hem unaniem tot generaal-pretect we.ischle, dankte den Eerw. Heer Directeur alsmede alle aan wezigen voor liet in lieni gestelde ver trouwen en beloofde alles Ie doen wat in zijn vermogen ligi ja, vertrou wen niet te beschamen. Na deze woorden, die met applaus uit de vergadering werden ondersteund sloot de Eerw. Heer Directeur deze uitstekend geslaagde vergadering met gebed. Wij willen dit overzicht niet beslui ten, zonder de hoop uit te spreken, dat deze van eensgezindheid getuigende vergadering, aanleiding voor alle eoed- willcnaen moge zijn, eendrachtig saam te werkeii aan den uitbouw van onze Congregatie. Mei Bestuur.

De Eembode | 1936 | | pagina 2