Allerlei Irood en Banketbakken OPENING „HOLLANDS ROEM" D. W. VAN DORSSEN R. K. Werklieden vereeniging Parochie St. Henrietta. Van avond om 8 uur houd deze vereeniging haar eerste jaarvergrukring in de bovenzaal van het parochiehuis. Daarom leden weest present! Interessante jaarverslagen Sn een belangrijke agenda met bestuursver kiezing. Oeen goed lid blijft thuis. De politieagent j. Strijland herdacht zijn zilveren ambtsjubilé bij de Amers- foortsche politie. De burgemeester overhandigde den tubilaris de medaille voor 25-jaar trouwen dienst. R. K. Eerste Hulp. Het bestuur van „Kath. Amersfoort" heeft aan 't bestuur van de R. K. Bond van H. K. en Winkelbedienden op haar verzoek tot oprichting eener R. K Eeiste Hulp bij Ongelukken medege deeld, dat na ingesteld onderzoek is gebleken, dat de oprichting als zelf standige vereeniging niet in overeen stemming is met de Kerkelijke Over heid, wier meening het is, dat deze aangelegenheid bij het Wit-Oele Kruis thuis behoort. Verder deelt het mede, dat na gehouden bespreking met het bestuur van 't Wit-Oele Kruis dit laatste geen vrijmoedigheid vindt nog dit jaar tot de organisatie van een Ie hulp Ie geraken, daar de nieuw te openen Kraamwijkverpleging haar eerste zorgen heeft en de financieele resultaten daar van dienen te worden afgewacht. Het bestuur van „K.A." verwijst tenslotte naar de op handen zijnde jaarvergadering van "t Wit-Gele Kruis, den leden supporters adviseerende daar de le hulpgedachte wederom naar voren te brengen en eventueel een voorstel te doen. De kosten van een le hulp toch zijn zeer gering, voorloopig zelfs (een gratis te geven cursus gaat aan alles vooraf) nihil. R. K. jeugd-Orkest „St. Caecilia". Zondagmiddag voerde het R. K. leugd-Orkest „St. Caecilia" in St. Aechten voor de kinderen op de Revue „Van al'es en nog wat". De zaal was geheel uitverkocht. 'sAvonds 8 uur werd dezelfde revue opgevoerd voor een nagenoeg uitver kochte zaal. In het eerste deel was buitengewoon mooi „Reisgezelschap op den levensweg", vreugde, geluk, eer, plicht en smart. Ook het ballet gevolgd door tableau was prachtig. Aardig was de parade van de linnen soldaatjes en Mijnheer Snelletjes (de C irige Berger) en Mijnheer Lang. Dit 6-jarig jong- mensch gaf in het 2e gedeelte een liederenpotpouri met gebaren en mi miek als een groot mensch. (Buziau in den dop). In het 2c gedeelte was bijzonder aardig en viel in de smaak. „Kookuurtje en kookballet". eveneens de propaganda-rede door Amundus Knerft, als candidaat-Kamerlid. Het ballet met finale vormde een waardig slot van deze Revue, die haar naam „Van alles en nog wal" alle deed. Het gebodene viel zee smaak, ook de muziek gebracht door het Jeugdorkest voor de Radio in het 2e gedeelte was af en getuigde van ernstige studie en van willen. De heeren Wielaert en van der Gang hulde voor het gepresteerde. Woensdagmiddag half 3 heeft een tweede opvoering plaats voor de jeugd en 'savonds 8 uur een 2e opvoering voor de grooteren, die dit werk meer naar waarde kunnen beoordeelen. Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. F. Bordewijk. De laatste eer Henriette Brey. Der Heidevikar. Lout de Bruine. Blafhoek. Pearl Buck. De Moeder. Agatha Christie. Parker Pyne investi gates. Agatha Christie. Why did 'n't they ask Evans? A Claasen. Voorzorgs- en beveiligings maatregelen bij event, gasaanvallen. Isabel Clarke. Grillige wendingen. Otto Gail. De steen van Atlantis. L. Gcysen. Spreekkoren. Th ten Have. Beknopte denkleer voor >;udiekringen. Fr. Herwig. Sextet in 't hemelrijk. Stins van Idserda. Moed houden, Maud. Het Joden vraagstuk Enck Kastner. Drie mannen in de Paul Keiler De zoon van Hagar. Karl Kurz. Tyra, die Marcheninscl. W. Lutjeharms. Zur Geschichte der Mykologie. J. Luning Prak. De school m cijfers. Mitleleuropa. Osteuropa in Natur, Kul- tur und wlrlschalt door P.Vosselere.a. A. van Oosten. Tijd der nooden. H. Pocls. Een zestal redevoeringen. Max van Poll. De economische structuur onzer maatschappij. E. Rombouts. Verstandig studeeren en vruchtbaar werken Miep van Rooy-Berlage De Concertvereeniging. Vijfde abonnementsconcert. Donderdag 20 dezer, des avonds te acht uur, zal in het Grand Théfltre het U.S.O. concerteeren onder leiding van Henri van Goudoever. Dit is het iifde abonnementsconcert van de .Concertvereeniging". Soliste is Hélène Cals, sopraan. Het programma luidt als volgt: 1.Uit de opera „Die Entführung ans dem Serail" Mozart (1756- 1791). a. Ouverture. b. Aria van Constance. 2. Uit de opera „Le Nozze di Figaro" Mozart. a. Ouverture, b. Recitatief en Aria van Susanna. 3. Uit de opera „Die Zauberflöte" Mozart, a- Ouverture, b. Recitatief en Aria van de Ko ningin van den Nacht. Pauze. 4. Pellëas et Mélisande, op G. Fauré (1845-1924). Suite d'orchestre d'après de pièce de M. Maeterlinck. I. Prélude. II. Andantino quasi allegretto. III. Sicllienne (de Pelléas et Meli- sande). IV. Molto adagio. 5. Rapsodie espagnole. M. Ravel (geb. 1875). Prélude la nuit. Malaguena. Habanera. Feria. Men zie de annonce in dit nummer. Eerste Nederlandsche Psychotechnische Tentoonstelling. Hedenmorgen werd in het gebouw aan de Zuidsingel (45 te Amersfoort, waar voorheen gevestigd was het Kantongerecht, door den Commissaris der Koningin in de Provincie jUtrecht, Jhr. Dr. Bosch Ridder van Rosenthal geopend de Eerste Ned. Psychotech nische Tentoonstelling, waarna een rondgang werd gemaakt door de vei schillende expositie-afdeelingen. Het Psychotechnisch Laboratoriui van het P. T. T. bedrijf, gevestigd te 'sGravenhage omvatte de volgende onderdeelen: A. selectie van personeel B. opleiding van personeel; C. aan passing van materiaal en omgeving aar den werkenden menschD. onder zoekingen over de psychologische werking van sociale maatregelenE. onderzoekingen over de psychologische werking van werving en reclame. De keuringsmethoden, met uilzondering van die voor chauffeurs, zijn geheel in het eigen laboratorium ontworpen en uitgewerkt. Het laboratorium der P.T.T, werkt in de eerste plaats voor de eigen dienst en verricht verder weten schappelijk onderzoek en voert keu ringen uit voor andere Staats- en Gemeentediensten. Inzendingen van hetgeen verricht wordt aan psychotechnisr' gaven vervolgens het laboratorium Sted. Universiteit, AmsterdamVrije Universiteit, AmsterdamPhilips Fa brieken, Eindhovenen Dr. D. Bos- stichting, Groningen. De verdere stands zijn van het Veiligheidsmuseum, Am sterdam; Genootschap van Reclame, Amsterdamfirma Scheltema en Hol- kema, Amsterdam en firma Post, Meet instrumenten, Amsterdam. De tentoonstelling wordt gehouden van 18—22 Februari en is geopend in 10-12, 14-18 en 20-22 uur. Deze eerste tentoonstelling van het geen in ons land wordt gedaan aan psychotechnischen arbeid, is mede met steun van de Gem. Amersfoort, hel Hoofdbestuur van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel, de Kamer van Koophandel en Fabrieken van de Gel- dersche Vallei, de K. N. A C„ V. V. V Amersfoort en particulieren, georgani seerd door het Departement Amersfoort d erNed Mij. voor Nijverheid en Handel. Wij willen gaarne aansporen tot een druk bezoek aan deze zeer belangwek kende tentoonstelling. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEK 6 cent per K.M. Woensdag 19 Febr. 8—9.30 Luxem burg. 10.30-11.10 Hamburg. 11.10- 12.20 Regional. 12.20 -2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 - 5 35 Regional. 5.45— 6.50 Luxemburg. 7—8 Gram.uitz. A.R.C. 8.10-1040 Luxemburg. 10.40-1200 Regional. Donderdag 20 Febr. 8—9.30 Luxem burg. 9,35 11.10 Hamburg. 11.10— 12.20 Regional. 12.20—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—5.35 Regional. 5.45— 6.50 Luxemburg. 7—8 Gram.uitz.A.R.C. 8.05 -9 20 Hamburg. 9.20-10 30 Lu xemburg. 10.30 12 Regional. Vrijdag 21 Febr. 8.00 9.30 Luxem burg. 10.10—11.10 Hamburg. 11.10 12.20 Regional. 12.2C-2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 5.35 Regional 5.45— 50 Luxemburg. 7 8 Gram.uitz.A.R.C. —8.40 Diversen. 8.40—9 50 Luxem burg 9.50—12 Stuttgart. Zaterdag 22 Febr. 8-9.30 Luxem- géest in onze woning burg. 10.10-II.10 Hamburg. 11,10 Jeanne v.Schaik-Willing. Sofie Blank. 12.20 Regional. 12,20 - 2.20 Brussel F. de Sinclair. Albrccht en de vrouwen. Vlaamsch. 2.20-4.05 Regional. 4.05— Otto Ursprung. Die katholischc Kirchen- j 6.50 Luxemburg. 7—8 Gram.uitz.A.R.C. njusik. 8—9.40 Keuten. 9,50—10.25 Munchen. Ernst Wicchert. De majoorsche. 110.25—12 Weenen. Nieuwe Telefoonnummers. 1860 Militaire Pensioenbond, Kon. Wil- helminastraat 21. 1786 Bevrachtings- en expeditiebureau „Centrum", Vermeerstraat 104. 2116 Baay, Pasteurstraat 16 2112 v. d. Berg, Kepplerstraat 3. 1572 van Berkel, Alb. Hahnstraat 6. 1523 de Boer, van Marnixlaan 41. 2106 Bok, Soeslerweg 277 1208 Bordes, Vondellaan 55. 113 Bovée, Autogarage, Kamp 41. 379 La Couronne, Hof 19. 2115 Cramer-v. Selm, Pasteurstraat 14, 1183 Deli Moeda, sigarenfabriek, Ro- zemarijnsteeg 1. 1513 v. Dorssen, Leusderweg 20. 2108 Dijkhuizen, Aldegondestraat 98. 2105 Metaalwarenfabriek Kluver. Koe straat 10. 1389 Eijgenbrood en Reenis, Hobbe- mastraat 1. 721 Oroenestein, Nieuweweg 2. 1827 Hoog-Mijderman, Pr. Mariel. 22. 2102 Janssen, Utrechtscheweg 309. 2109 Kikkert, Oude Soesterweg 119. 2114 Kruissink, Utrechtscheweg 200. 1766 Eetsalon, Nieuwstraat 6. 1686 Leopold-Oosterom, Arnh.weg 7. 2118 de Lyon, Ternateslraat 14. 612 de Mots, Woestijgerweg 137. 1815 Pijpekamp, Kroonljesmolen 6 2111 Reetns, Kapelweg 53. 1512 Roineijn, Arnh.weg 860, Leusden 2103 v. d. Rotte, Marnixlaan 23. 1064 Rijn, Stationsstraat 31. 2090 v. d. Spek, Pr. Frederiklaan 28. 1886 Stam, Utrechtscheweg 128. 1581 Statterheim, K.Wilhelminastr. 24. 2107 Suvaal, P.Pijperstraat 2t. 1870 Taxibedrijf, Kepplerstraat 1. 2113 Texaco, Alb. Neuhuijsstraat 3. 2110 Tieter, Gr. Haag 27. 1566 Tommei, Hooglandscheweg 1. 1858 Tulp, Jacob Catslaan 43. 1777 v. d. Weijden, „Huisvlijt", Leus derweg 78. 1775 v. d. Weijden, Religieuze kunst handel, Leusderweg 121. 1884 Wijnbergh, Varkensmarkt 11a. Burgerlijke Stand. Geboren Eduard Marie, z. v. G. A. C. Heunks en M. Jordense Leendert, z. v. J. Doornekamp en L. W. Palland Petronella Gesina Maria, d. B. A. Graaff en M. Smeekes Amalia Martha, d. v. D. Berends en M. J. I. Offereins Cornelis Johannes, z. C. J. Weers en M. J. W. Krabbe Brandje, d. v. H. Ernsten en G. v. Heuvel. OndertrouwdA. Groene- woud en J, Bouwman - C. W. Kornde- wal en J. E. Bouw H. A. Kraij en C. A. Sijsma. I OverledenC. Botten- burg. 78 jrwedr. v. C. M. Veenen- daal H. M. Ruitenbeek, 3 mnd. C. Floor, 67 jr., echtg. v, J. M. Hem- mers M. v. der Putten. 72 jr., wedr. v. J. A. Stilting M. v. d. Brink, 60 jr., echtge. v. W. Rijn J. H. Storm, 67 jr., echtg. v. M. C. W. Edauw, Handelsregister. Ingeschreven C. Korstanje, Centrale Verwarming, Woestijgerweg 15. Eig,: C. Korstanje. Herman Welcker, imp. en handel in parfumerieën. Utr.weg 123. Verhuisd Soestduinen Middellaan 3. Berger, lederhandel, Amersfoort, Coornhertlaan. Opgeheven. Fa. Willco, Garage enz., B.W. Laan 196 a en b. Omgezet in ee venn.; W. J. v. Dam Jr.H.A. Lippink- lof. Handelsnaam nuFordbedrijf „Willco". Hoekman en Co. Bakkerij. Soester weg 101. Uittr. venn.: J. de Goede. Eig. nuJ. L. Hoekman. 40-jarig Jubileum bij de Spoorwegen. Zaterdagmorgen werd de heer P. van Nieüwciihoven, chel de bureau bij liet Tractiebureau van de Nederl. Spoor wegen ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij de N. S. gehuldigd i'" voor deze gelegenheid feestelijk sierde tractiebureau. Ir. G. van Hillen wenschte den jubi laris geluk namens de directie en na mens het geheele tractiepersoneel en overhandigde hem een leeslamp. Namens de feestcommissie voerde de heer H. J. D. Welling het woord Onderwijs. Ook de Eerste Kamer heelt de wijzi ging der Onderwijswet goedgekeurd Zooals het ontwerp nu is aange nomen, behandelt het: de regeling van de bijdragen van buitengemeenten in de kosten van hoogere burgerscholen en gymnasia, alsmede regeling van sub sidie, school- en eindexamengeld van deze inrichtingen; omhoog gevoerd worden de leerlingenaantallen van de scholen voor uitgebreid en gewoon lager onderwijsde schoolgeldhelfing wordt verplicht; de teruggave van waar borgsommen voor bijzondere scholen wordt geiegeldop de onderwijzers opleiding wordt bezuinigd door ver mindering van het aantal kweekscholen de pensionneering van zestg-jarige onderwijzers wordt ingevoerd en de gehuwde onderwijzeres, die geen kost- winster is, wordt met 1 Januari 1937 uit het gewoon en uitgebreid lager onderwijs ontslagen. Naar men ons mededeelt is door de betrokken arbeidersorganisatie een actie ingesteld tegen een voorgenomen loons verlaging voor het personeel der firma Van Hofwegen van de Wasscherij De Kolk. Er is een ultimatum 'gesteld, hetwelk Zaterdag afloopt. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. GeborenPeter Jacobus, z. v. J. M. Hendriksen en B. G. Hoekman Maar ten Marius, z. v. J. W. v. d. Hoek en J. Vermeulen Roelof Karei, z. v. J. Meijer en A. H. v. d. Berg Bernar- dus Josephus Marie, z. v. A. H. Hak en A. H. van Rijn. OndertrouwdJ. v. d. Berg en J. A. Veldhuizen K Geysendorpher en S. A. Sieben A G. Visser en M. Zeedijk. Gehuwd W. J. Baron van Heeckeren en J. M. Boon. OverledenM. Broekman, 76 jr., wede. v. C. IJnzonides. Gevonden voorwerpen. Portemonnaies, handschoenen, trom. actetasch, hondje, mondnarmonlca, ko nijn, boodschappentasch, hond, rozen krans, beeldje in étui en heerenrijwiel. Baarnsche Rijsocieteit. De Baarnsche Rijsocieteit zai Zater dag 22 Febr. een gecostumeerd ruit feest in de manége geven. Een bont programma, bestaande een tiental nummers werd voor dezen avond samengesteld. Barneveld Burgerlijke stand. Geboren: Teunis, z. van T. Franken en v, Omme. Hendrika, d. van P. Bettink en T. v. Ee. Jacoba, d. van J. Arends en G. Malestein. Rikje, d. van C. J. v. Niekerken en M. de Kwaasteniet. Gerritje Aattje, d. van W. G. Hazeleger en E.Jansen Albertus Willem Hendrik, z. van W. H. v. d. Kamp en E. J. A. Zoet mulder. Johanna Anna, d. van Bakker en C. v. Soesbergen. Aartje Woutera, d. van E. v. Maanen en H. Verbeek. Ondertrouwd: H.v. Leeuwen en G. v. Santen. F. Davelaar R. Top. L. Bos en J. H. Davelaar. A. v. d. Lee en T. Zoeten. - H Hazeleger en J. Vonhof. Getrouwd G. v. a. Berg en H. v. d. Heuvel. E. v. Veldhuizen en W. Hazeleger. OverledenAart Oosterman, 84 jr. geh. me. J. v. d. Kraats. Hoogland Een zeer interesante Filmvoorstelling die aller lachlust zal opwekken, zal a.s. Zondagavond om 6.15 uur in Con cordia worden gegeven. Om half drie zal de kinderen gelegenheid worden gegeven om er van te profïteeren. Wie vóór de Vasten nog eens oprecht wil genieten, verzuime niet te komen. Een verrassing staat u te wachten. Geboren: Aartje, d v. H. Blanke- stijn en J. Walet Petrus Hendrikus, 't Klooster en H. Boerssen. GehuwdP. A. Hilhorst en W. A. v Hengel W. J. v. d. Hengel en M. A. Hilhorst. Hooglanderveen Vergadering Boerenleenbank. Voor zitter M. v. d, Pol opent de vergade- g met gebed, waarna de notulen werden gelezen. De heeren G. v. Dijk en P. Smeets werden aangewezen tot stemopnemers en belast met het der balans. De heer D. Brouwer wordt wederom t secretaris benoemd. Deze geeft een welverzorgd verslag over de finantieele aangelegenheden der Bank over 1935, waaruit blijkt dat, gezien de abnor male tijden, de toestand gunstig kan genoemd worden. Er was een winst van f 613.66, welke bijna geheel bij hel reservefonds werd gevoegd. De kassier icht den dank der vet.;adering ont vangen voor zijn accuraat beheer. De Zeereerw. fleer H, J. Broere, gees telijk adviseur, maakte daarna de op merking, dat hem gebleken was, dat de vereeniging nu haar derde lustrum vierde en sprak zijn voldoening erover uit, dat deze vereeniging steeds in bloei is toegenomen en zoo heilzaam in de parochie werkt. Bij de vacature H. v. d. Heuvel werd deze met algemeene stemmen herko zen en de vacature A. v. Lierop werd aangevuld door G. v. Dijk. Ten slotte sprak de Geestelijke Ad viseur de leden toe in bemoedigende woorden, met het oog op de zorgen die de menschen thans drukken. Laat den moed niet zinken, blijft samen werken zooals het in deze vereeniging geschiedt en men zal elkaar de lasten helpen dragen. De voorzitter dankte den spreker voor het opwekkend woord dezen avond gesproken en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. (NIJkerK Op de markt: 125,000 eieren f 3- 3.60, eenden eieren f 2 50—2.85, 28 biggen f 11—14; underen: kalfkoeien f95—140, kalfvaarzen f60 - 90, vet vee le kwal. f 0.18—0.26, 2e kw. f 0.13—0.18, vette koeien f 135—175; 90 nuchtere kal veren: mestkalveren f8—10. slacht- kalveren f2-4. Burgerlijke Mand (nadruk «'J"*"!: Geboren Gerrit, z. van W. v. Koog i L. v. Leuveren. Jaeojb, z. va W. Duits en E. Slomhorst. -Elisabeth, d. van A. Pijpers en A. v. Veidhu zc Fijtje, d. van P. Brons en M. U"1""-' OndertrouwdW. Kas en O- v. Bunt. OverledenW. v. Loozenoord. 65 jr., wednr, van B. de Groot. G- v. Essen, 83 jrwed. v. A. de Graaf. Soest Burgerlijke stand. GeborenArie Johannes, z. v. iu. Klein en N. Hafkamp Aalbert, z. v. H. v. d. Broek en D. Radslok -- Jo hannes Cornelis, z. v. C. G. v; Schalk wijk en J. v. Isselt - GecrtruidaiWi - helmina, d. v. G. Rijn en W. v. d. Broek. Ondertrouwd: W. C. v. d. Wijngaard en L. Groen S. v. Arkel en J. r. Timan. Overleden: Christina Spie ring, 73 j.. echtg. v. A. Schut- Hen drik Noorder, 88 j„ wedn. v. W. Vissei Henricus T. Horvers. 65 j., echtg. v. H. A. F. J. Schattenberg - Hendrik Vrielink, 65 j„ echlg. v. H. Schoppen. Kapelaan Oostveen herdacht den dag dat hij voor 12'/, jaar de Pries terwijding ontving. Om 9 uur droeg de jubilaris, geassisteerd door Pastoor W. Vossen Kapelaan Reyerse, een plech tige H. Mis van dankbaarheid op. Een auto met 5 reserve-officieren waarnemers reed met zeer groote snel heid, toen ter hoogte van de v. Beu- ningenlaan, de auto tengevolge v gladheid van den weg slipte, een draai maakte, enkele boomen ramde en ten slotte tot stilstand kwam. Koendering. een der inzittenden werd uit de wagen geslingerd, terwijl de 4 andere zware en minder ernstige kwetsuren opliepen. Koendering overleed. De auto werd zwaar beschadigd. Binnenland Niet in school Mgr. Diepen, bisschop van 'sllerto- genbosch acht het noodig het terwille van de schoolkinderen, ouders en scholen reeds vroeger voorZijn diocees gegeven verbodde school of leerlin gen le gebruiken voor collecten enz. te herhalen en aan te vullen. Hij verbiedt daarom le. dat in de scholen verkocht wordensluitregels, prentbriefkaarten, bloemetjes, vlaggetjes enz welk goed doel daarbij ook beoogd worde 2e. dat het onderwijzend personeel, katholieke vereenigingen, of wie ook. genoemde voorwerpen aan de kinderen medegeven, of de kinderen met prtk- kaarten of loten of busjes uitzenden of hen in dienst nemen voor collec ten enz. dat hel onderwijzend personeel de kinderen centen laat meebrengen als bijdrage voor de versiering van het beeld van O L. Vrouw in de Mei-j maand of van hel H. Hart in de |uni- maand enz. 4e. dat missiebusjes in de school geplaatst worden 5e. dat in de scholen reclame wore gemaakt voor uitvoeringen, bijv. dm het aanbrengen van biljetten en dot toegangskaarten te verkoopen. Door onbekende oorzaak is tusschen Coevorden en de Krim, een auto, di bestuurd werd door Jongerius uit Maai tensdijk en waarin zich enkele perso nen bevonden, die de installatieplech tigheid van pastoor Wanders te Zand berg, vroeger kapelaan te Utrecht, hadden hijgewoond, tegen een boo gereden. Door de schok sloeg pasio, Gerritsen van de St. Antoniusparochie te Utrecht met het hoofd doo voorruit. Met een schedelbasislractnur is hij in hel ziekenhuis te Coevorden opgenomen, alwaar hij van de II. Sa cramenten der stervenden is voorzien. Ook mevr. |ongerius moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Haar toe stand is minder ernstig. De overige zittenden kwamen er zonder letsel af. GEBR. RIJS SOESTERWEG 29 iiliMiis 3D cml pit kill M ImdilltiliiilDtl piiWIN iiiitiÉiil. extra li|« li tul Dlvidendboekjes opaanvr. beschikbaar Zondags van 4 8 uu- Geopend TELEFOON 2054 In den nachl is brand uitgebroken de boerderij van de familie Bouma. De brand nam spoedig een grooten omvang aan en de bewoners moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stel len In minder dan een uur tijds waren huis en schuur geheel afgebrand. 50 koeien en vier paarden kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon niets worden gered. - ien Hongaarsch zakenman is In den trein Warschau-Praag gechloro formeerd en bestolen van zeven mil- lioen kronen. De dief heeft door een ga', in de afscheiding van het compar timent den zakenman met chloroform verdoofd en '.'eft vervolgens zijn slachtoffer beroofd, waarna hij aan een klein slation uitstapte en verdween. - Tijdens een nachtelijke oefening in de nabijheid van Malacky, zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in bot sing gekomen. Alle inzittenden kwamen om het leven. Een der vliegers trachtte nrt zijn vaischcrm naar beneden te springen. Het scherm ging echter niet tijdig open. Kerknieuws Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Dr. J. de Jong, heelt benoemd tot President van hel Groot Seminarie „Rijscnburg" te Driebergen, alsmede lol Professor in de Ascese en de Liturgie, den Hoogeerwaarden Heer G. C Hartman: tot Professor in de Kerkelijke Geschiedenis den Zeereer- waarden Heer J. A. Prein heeft voorts benoemd tot Pastoor te Zeist den Zeereerw. lieer B. F Overmaat, thans pastoor te Maarn tot Pastoor te Maarn den Zeereerwaarden Heer L A. J. J. Feldbruggc, thans kapelaan der Sl. Martinuspatochic te Utrecht en tol Assislent te Hengelo (O (H. Lamber- tus» den Weleerw. Heer W. A. v. Beek President Seminarie Rijsenburg. De nieuwbenoemde President van het Groot-Seminarie „Rijsenburg", Ger hard Christiaaii Hartmann, werd 7 Nov. 1890 te Enschede geboren en 6 Aug. 1914 Priester gewijd. Hij was eerst assistent te Locnen en werd 4 Sept. I'J17 kapelaan ..an de St. Vitus-parocbie te Hilversum. 15 Sepl. 1922 volgde zijn benoeming tol professor in de exegese der ff. Schrift aan het Seminarie Rij senburg. Professor Hartmann veroverde hier de harten der toekomstige priesters, door zijn taak tweeledig op te vatten, n.l. als professor in de exegese, maar niet minder als priester, die steeds de persoonlijke belangen van zijn sluden- tcn in het oog hield. Elf jaar heeft hij zijn mooie taak aan het Seminarie met groote toewijding en met de van hem bekende opgewektheid vervuld. In Oct. '933 werd Professor Hart mann benoemd lot pastoor der H. Joscph-jiir. chie le Zeist. Daar heeft Pastoor Hartmann zicli als een ijverig parochieherder doen kennen, en hoe eer\..| uu ook de benoeming tot pre sident van het Groot-Seminarie voor Pastoor Hartmann isde Katholieken van Zeist zullen bun geliefden pastoor met leedwezen zien vertrekken. Mng. President Hartmann nog vele jaren de vaderlijke leider en vriend ran studenten en professoren van het Aartsbisschoppelijk Seminarie „Rij senburg". A.s. Donderdagmiddag 2 uur ZEE- EN RIVIERVISCHHZ1NDEL Leusderweg 20 Telefoon 1513 Speciaal adres voor vleeschcroquetten, gebakken visch, salades cn alle soorten opgemaakte schotels. Op de openingsdag geven wij bij elke aankoop van f().5u een slaatje of cro- quelje naar verkiezing ter kennismaking cadeau. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend,

De Eembode | 1936 | | pagina 2