Ziekenfonds=leden Amersfgdrt Werners prima Oude Jenever f3.15 per Mterakrulk „d'flrnhemsche Poort", Pooriwal 50-52 Telefoon 242 Amersfoort Vergadering Dinsdag 3 Maart 8.45 uur, in 't gebouw Si. Jozef. Jaarverslagen Secretaris en Penning meester Rede Kapelaan H. Th. W. O. Oiliam te Utrecht. Vaststelling Bede vaartprogram en bestuursverkiezing. Na afloop der vergadering is er ge legenheid tot betalen der contributie. De Nachtelijke Omgang te Amster dam zal dit jaar gehouden worden den nacht van 14 op 15 Maart a.s. Op Zaterdag 7 Maart en Vrijdag 13 Maart a.s., telkens van 7—9 ure, zal het Bestuur in bovengenoemd Gebouw zitting houden tot uitreiking der plaats- kaarten, waarbij tevens t verschul digde reisgeld en de contributie moet worden voldaan. De kerk te Amsterdam is slechts toegankelijk voor deelnemers, voorzien zijn van een bewijs van toe gang, afgegeven door het Bestuur. Jaarvergadering van de R.K..,Ouders- vereeniging. De Voorzitter, de heer Luycx, sprak in zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom tot de aanwezige nieuwe leden. Naar aanleiding van een passage in de notulen inzake actie tot een geor ganiseerde Katholieke Kraamverpleging deelde de voorz. mede, dat intussen door het Wit-Gele Kruis de kraam verpleging is ter hand genomen. Vervolgens sprak de Zeereerw. Pater Van Kempen, Directeur van het Amers- foortse Retraitehuis een woord van propaganda voor de Gesloten Retraite, welke zo bijzonder van nut is voor de ouders, daar de retraite van de ouders vruchten voortbrengt voor 't hele gezin. Daarna volgt voorlezing van het Jaarverslag. Hieruit bleek, dat de ver eeniging in 1935 haar ledental zag toenemen van 115 tot 139. Tot Geestel. Adv. werd in de loop van het jaar benoemd de ZeerEerw. heer Pastoor Oostveen in plaats van den HoogEerw. Deken P. Sandkuyl. Rekening en verantwoording van den Penningmeester kwam niet aan de orde door ziekte van deze functionaris. De verkiezing van nieuwe bestuurs leden werd uitgesteld in verband met de vrij lange agenda en 't vrij geringe aantal aanwezigen. De animo voor een eer. feestvergadering blijkt nog steeds aanmerkelijk groter dan voor de laar vergadering, zoals werd opgemerkt. Het Bestuursvoorstel inzake aanvul ling van het artikel van het Huish. Regl., regelend de uitkeringen uit het Fonds „Voor Moeder en Kind" lokte aanvankelijk een vrij levendige dis cussie uit, doch werd na toelichting door het Bestuur zonder stemming aangenomen. Dan houdt de Zeereerw. Geestelijk Adviseur een lezing over Het Celibaat, een apologetische u tcenzetting en ver dediging van de Celibaalswet der H. Kerk. Spr. deed uitkomen, dat het Celibaat der R. K. Priesters aanvankelijk spontaan gegroeid als reactie op de Romeins-Heidense verdorvenheid, later door de Kerkelijke Overheid geregeld en vastgelegd van zeer groot is voor de H. Kerk. Spr. zette uiteen, hoe in vele ge vallen het Ctlibaat a.h.w. een vereiste is. Hij sprak in dit verband overDe Priester als Biechtvader, als Vader der armen, als onverschrokken verdediger der Goddelijke wetten tegen menselijk geweld, als de man, die altijd moei klaarstaan voor zieken en stervenden, ook voor besmettelijke zieken, als missionaris in verre en woeste gebie den. Hoe zou 'l zijn in al deze gevallen, ais de Priester een gezin had? Toch berust 't Celibaat nog op andere, diepere gronden, n.l, op de verhevenheid van deze staat zelf en op de heiligheid van het Priesterschap. Spr. weerlegt uitvoerig en duidelijk de verschillende opwerpingen, die de bestrijders van de redelijkheid der Celibaalswet naar voren brengen wijst erop, dat Christus zelf de v hevenheid en voortreffelijkheid van di staat in 't licht heelt gesteld. Spr. besluit met een aansporing tot de Ouders, dat zij eenerzijds geen dwang moeten uitoefenen, om hun kinderen tot de geestelijke slaat te brengen, maar anderzijds hen te wijzen op de verhevenheid van deze staat, wanneer de roeping daartoe zich openbaart. Spr. zegt dat veel roepin gen verloren gaan door 't optreden van Ouders. De Voorz. sprak een woord vai dank en deelde nog mede, dat van w-e de Oudersver.-niging binnenkor' een reeks van Conferenties zal worden gehouden in de Kerk van den H. Franc. Xav. door den Zeereerw. Pater zullen ooi. toegankelijk zijn voorniet- leden. Na een korte rondvraag volgde sluiting met Chr. groet. Zang en Vriendschap. Dit R. K. Mannenkoor, onder direc tie van Henk Ramselaar. gaf Woens dagavond in „de Valk" een concert, waarbij solistische medewerking werd verleend door Aleid Goeltsch, sopraan en Hans Ponten, bariton, beide uit Utrecht. Na het overwinnen van eenige terne moeilijkheden, en na het verlee- nen van zijn medewerking bij deze en gene gelegenheid om het terrein te verkennen, is Zang en Vriendschap Woensdag eigenlijk met een eerste concert naar het publiek getreden. Dit voor oogen houdende, zou het in hooge mate onbillijk zijn om aan de presta ties van dit koor een nog al strenge maatstaf aan te leggen. De uitkomst zou dan een niet te verdedigen gunstig oordeel zijn. Rekening houdende met het boven staande kan men zeggen, dat het con cert geslaagd is. Grove fouten zijn er niet gemaakt; er is met animo gezon gen en er heerscht blijkbaar een goede geest in het koor. Ramselaar beschikt in dit koor over goed materiaal, vooral aan den baskanl. Hij zal er nog veel mee kunnen bereiken, wanneer hij zorgt, dat enkele op den voorgrond tredende stemmen zich beter bij den koorklank gaan aanpassen. Die koorklank was nog beter tot zijn recht gekomen, wanneer meer ge bruik was gemaakt van de ondervin ding, door andere koren reeds opge daan, dat men beter voor in de zaal kan plaats nemen dan op het tooneel. Niettemin werd er goed werk geleverd ..Omhoog" van Heinze. Daar bleek reeds een zeer goede discipline. Ook in andere nummers als „Nimmer Nacht" van Andriessen werden lof waardige pogingen gedaan om een zekere geacheveerdheid te verkrijgen, lit die richting werke Zang en Vriend schap onverdroten verderDan zullen ook phraseering en tijdig afbreken steeds beter gaan en de prestaties dus op hooger peil gebracht kunnen worden, wat natuurlijk een vereischteis. De solisten pasten zich aan het kader van den avond heel goed aan. Persoonlijk geven wij de eerste plaats aan den bariton Hans Ponten, wegens keurige dictie en stijlbegrip. De so praan zong onbewogen, terwijl in het hooge register de tonen niet vrij er uit kwamen, tengevolge waarvan de zui verheid ook wel eens iets te wenschen overliet. Zij zongen eenige malen enkele duetten t.w. Sanctus en Benedictus van Tetterode; Tages Anbruch van Kaun en het aardige Gondolier» Henschelna de pauze het duet „Holde Gattin" uil die Schöpfung van Haydn. Ramselaar begeleidde hen volgzaam aan den vleugel. Er was weinig publiek, dat het v. bodene bleek te appiecieeren. Bloe men werden de soliste aangeboden. Zang en Vriendschap, goed pad G. J. De heer P. Nierop was Maandag 25 jaar bestuurslid van Amersfoort's Mannenkoor. Burger Weeshuis. Tot voorzitter van het college van Regenten van het Burger Weeshuis is benoemd de heer A. J. Spiekermam De Tuindersbond hield een vergadering onder leiding van P. v. Straelen, die er op wees dal deze bijeenkomst wordt gehouden onder buitengewoon moeilijke omstan digheden. De prijzen op de veilingen "n wederom gedaald en 1935 gaf geen ikel lichtpunt. De laatste jaren is van een loonende cultuur geen sprake en wanneer niet van Regeeringswege de hard wordt toegestoken, zullen de bedrijven ten gronde moeten gaan. In 1935 werd een toeslag op de veilingen gegeven van 12 millioen gulden en dat is nog veel te weinig. Spr. merkte op dat dit onder geen enkele voorwaarden bedeeling is, men heeft zijn arbeid voor gegeven. Het jaarverslag was somber gestemd i wees er op dat de vaste lasten ■or de bedrijven te hoog blijven. Het ledental liep terug. Tot bestuurslid werd herkozen A. H. v. d. Knoop. De heer P. Varenkamp, Hoofdbe stuurslid van N.T.B. hield eer. rede met als onderwerp „12 millioen e richtprijzen", waaruit bleek dat normen verkeerd gesteld zijn en 12 millioen s'echts 60 pet. wordt be taald. Afwachten en waakzaam zijn is het parool om de richtprijzen voor 100 pet. uit te betalen. Nederland, aldus Spr. kan niet buiten tuinbouw. Het claeringverdrag iju?t Duitschland noemde Spr. allerongelukkigst. Tenslotte betoogde Spr. dat de Ned. Regeering met deze wijze van aanpas sen niet moet doorgaan en het hand haven van bestaande wanverhoudingen door voor sociale verzekeringen het- Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGEN8 VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M In het St. Franciscus Weeshuis aan het Havik werd een gouden jubilé in allen eenvoud gevierd. Het was Broe der Franciscus (in de wereld Hendrik Groenestein), die op 20 Februari 1886 zijn intrede deed in het St. Franciscus Weeshuis en die nu zijn gouden ju bileum vierde. Hij was het die 45 jaren lang als weesvader is opgetreden en die getracht heeft bovenal, in het leven van die kinderen die ouderliefde moesten ontberen, liefde en vreugde te brengen. Tal van bloemstukken en gei ikwenschen waren een getuigenis dat zij die hun jeugd in het Weeshuis op hét Havik hebben doorgebracht, hun oude tehuis en hun vaderlijke vriend niet hadden vergeten, terwijl ook verschillende waren gekomen, zelfs van rndere plaatsen, om persoonlijk hun gelukwenschen aan te bieden. Toen wij den 71-jarigen Broeder Franciscus kwamen gelukwenschen was er juist een Frater uit het Leo-gesticht te Bor- culo, die, zoo gauw hij hoorde dat de pers aanwezig was, de lof van Broeder Franciscus ging verkondigen en vol dankbaarheid verhaalde van zijn jeugd in dit huis doorgebracht. En Broeder Franciscus wist geen raad en zei ten lange laatste, mijnheer, geen gekheid hoor, zet dat nu niet in de krant. En zelven vertelde hij dat in den oorlog, ten tijde van de Belgen, wel 22 jon gens in het huis vertoefden. En dat hij met de jongens naafde kermis ging, doch op dolle Vrijdag mochten ze ei niet komen. En wee degene,die |ei dan toch geweest was. Op een avond was de Weesvader met 7 jongens naar een uitvoering geweest en dat was erg laat, half 12. algeloopen. Op het Havik gekomen, vormden het 7-tal een kring om Broeder Franciscus en troonden hem zoo mee. door den Vijver, den Hof, waar de kermispret nog niet was geëindigd. En wat zeide de men- schen, kijk die Weesvader eens, die loopt zoo laat nog op de kermis. En zoo haalde Broeder Franciscus tal van dingen aan, waaruit bleek dat hij mee leefde met zijn jongens. En het deed hem goed dat zoovelen nu nog aan hem hadden gedacht. 14 Maart viert Overste Isedorus zijn zilveren feest en na Paschen worden deze twee jubileums op meer feeste lijke wijze herdacht. In het Parochiehuis Paulus Borstraat had de jaarvergadering plaats van de parochieele afdeeling van de R. K. Werkliedenvereniging „St. Joseph" onder leiding van den heer P. Beaufort, die in zijn openingswoord zijn vreugde uitte over de opkomst. De vergaderin gen worden regelmatig goed bezocht, doch het kan nog beter, aldus Spr. Medegedeeld werd dat van den heer C. v. Gioenewoud bericht was ontvan gen dat hij voor een bestuursfunctie niet meer in aanmerking wenscht te komen. Zaterdag 22 Februari a.s. wordt te 4 uur in het Bondsgebouw een Kaderdag gehouden. Ontvangen was een Jaarverslag van de Vereeniging „Hulp in Nood". Aan 196 gezinnen werd hulp verleend en aan 97 gezinnen werd een Kerstgave verstrekt. De verloting van Hulp in Nood bracht op een batig saldo van f307.25; giften van de R. K. Werk liedenvereniging en negen onderaf- deelingen f 138.81. en een collecte aan de kerken f219.03. Door den ZeerEerw. heer Hooijman werd één nieuw lid geinstalleerd, ter wijl de voorzitter welkom heette een 4-tal J.W'ers, die naar de R. K. Stands- overgegaan, de hoop uitsprekend dat zij even trouw lid de Standsorganisatie zullen zijn als zij steeds geweest zijn van de J W Het Jaarverslag van den Secretaris de heer W. Kloosterman vermeldde een leden- 328 en er bleek een opgewekt leven te heerschen in dez. parochieele afdeeling. Demaandelijksche Communie werd ter sprake gebracht, de deelname zoo slecht dat de Pastoor deze meer van de kansel afkondigde Aangedrongen werd te zorgen dat daarin verandering kwam. De kaart club telt 44 leden, de billardclub 18 leden en de loterijclub 17 leden. In voorbereiding is een schaak- en dam club. Van de Propagandaclub „De Kath. Werkers" zijn slechts 4 leden lid, s zeer slecht. De Secretaris sprak hoop u t dat wanneer de Credo Pugnoclub eerstdaags wordt in het leven geroepen, de belangstelling groo- De nieuwe regeling voor brillen, vormt get" bc'et toch Uw brillen van ons te betrekken, aant* vergoeding, welke „Mij. Ziekenfonds' op ruimschoots in mindering brengen. THEO GROENHUIZEN VAK-GPTICIËN - Langstraat 38 - Amersfoort Alléén gevest igd Utr.str. 40, Tel. 92 Ier z Aurelius, van de H.H. Harten. Nadere I zelfde bedrag te blijven heffen als in bijzonderheden hierover zullen nog be-1 de tijd toen de loonen veel hooger kend gemaakt worden. De Conferenties1 waren. gebracht aan den Geestel. Adviseur, Pastoor Hooyman, die de groote stuwkracht is geweest voor de vereeniging. Het Jaarverslag van den penning meester de heerj.j. Feiten gaf aan ont vangsten f 1220.86, uitgaven f 1210.67 '/a. batig saldo f 10.187a- Tol leden van de Kascommissie werden benoemd de heeren v. Luyn, G. Spijker en A. v. d. Wakker. De begrooting 1936 werd goedgekeurr met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 1262.20 en een post onvoorzien van f7.90. Tot bes aursleden werden herkozen de heeren P. Beaufort, J, J. Feiten en J. de Kruijf en in de vacature Groene- woud benoemd de heer J. A. Jagers Tot Voorzitter werd met groote stemmenmeerderheid herkozen de heer P. Beaufort. De ZeerEerw. heer Hooyman wees er in een korte toespraak op dat uit het jaarverslag wel is gebleken de noodzakelijkheid van een parochieele afdeeling. Er zijn echter leden die de vermaken als hoofddoel beschouwen en hoev. »i deze vermaken zeker een goede zijde hebben en een goede standhouding in de hand werken i toch het hoofddoel maatschappelijk en godsdienstig-zedelijke vorming niet worden verwaarloosd. Z.Eerw. hoopte dat allen trouw de ledenvergaderingen zuilen bezoeken en dankte het ijverige bestuur voor de verrichtte werkzaam heden in het afgeloopen jaar. Amicitia. In de jaarvergadering van Amicitia werden de bestuursleden Mennega en de Vries herkozen. Spoorwegen. Zooals bekend is worden van den dienst van Weg en Werken der Spoor wegen drie secties opgeheven. 1 Mei Alkmaar, I Augustus Amersfoort en I November Zwolle. Thans is besloten van de afdeeling Seinwezen onder den dienst Weg en Werken ressorteert, en waarvan 1 Jan. j.l. het district Groningen werd op geheven, ingaande I Mei a s. ook het district Maastricht te laten vervallen. Dit zal gevoegd worden bij het district Amersfoort, zoodat van de afdeeling Seinwezen dan nog overblijven de districten Amersfoort, Amsterdam, Rot terdam en Zutphen. Burgerlijke stand. GeborenGerril, z. v. J. Snijders er v. Willigenburg Johannes, z. v. Veenendaal en G. J. v. Leijenhorst Jacobus Martinus. z. v. J. W. Veld hoen en G. Vastenhouw Johanna üerarda Catharina, d. v. S VijnenP. J. M. v. Geel Cornelia |ohanna, d. J. J. Wijnands en A. v. d. Heuvel Christina Johanna, d. v. D. Hooft en W. v. Wcerhorst Jan, z. v. W. Geld en A. M. Brouwer Antonius August nus, z. v. A. B. Derk- sen en E. Berendsen. Gehuwd: P. J. Koppen en E. H, Kreijne J. H. C. Valckenier Kips en M. J. U. Jans A. v. Willigenburg en R. Kleinhoven A. L. Huizinga en J. C. W. Beek. Overleden: Arie Mark, 84 j., wedn. G. E. v. Eijs Cornelis H. v. Buu- ren. 78 j., echtg. v. A. Deenik Arie de Kraals. 2 j. A. v. Leeuwen. Gijsbert Schimmel, 74 j., wedn, v. G. Hinnekamp Elisabeth C. Al- merood, 81 j. Wouter Bos, 77 cchtg. v. A. Fokkens. Monumentenzorg. In een hedenmiddag gehouden ver gadering van de commissie voor mo numentenzorg kwam in behandeling een veizoek om vergunning voor den verbouw van den gevel der parochie kerk van den H. Franciscus Xaverius aan het Zand. St. Vincentius-vereeniging. Tot president der Conlerentie voor de parochie van den H. Ansfridus der Vereeniging van den H. Vincentius 5 Paulo, is benoemd de heer C- J. Haagen, tot vice-president de heer G. Hendriks. Nienwe zaken. In het pand Leusderweg 20 opende de heer D. W. v. Dorssen de Zee- en Riviervisctihandel „Hollands Roem", ook vleeschcroquetten, gebakken viscli, salades en alle soorten opgemaakte schotels zijn aan dit adres verkrijgbaar. Daar de heer v. Dorssen ais prima vakman bekend staat, zal zijn waar ongetwijfeld de naam zijner zaak eer aan doen. R. K. Vrouwenbond In SI. Aechten had de jaarvergade ring plaats onder leiding van mevr. Viester, die allereerst den nieuwen geestelijken adviseur, Pastoor Spitzen, installeerde.. Het jaarverslag der secretaresse gaf een overzichtelijk beeld van liet leven en streven der afdeeling. Het jaarverslag van de penningm.s gaf een bat'g saldo van f 183.09, Don het bestuur werd mej. de Roij vai Zuydewijn, die de functie van penning- meesteresse al zooveel jarer. op de meest accurate wijze vervuld, bloemen en een zilveren potlood aangeboden. Pastoor Spitzen hield een gloedvolle toespraak, waarin Z.Eerw. de richt lijnen aangaf voor de R. K. Vrouwen bond en aantoonde dat ook de vrouw een sociale taak heeft te vervullen. Ook wees Z.Eerw. er in 't bijzonder op dat de vrouw moet zorgen voor een Ka tholieke courant in het gezin en t zicht heeft te houden op boeken andere lectuur. Zaterdag wordt Arnhemscheweg 9a geopend een zaak in baby-artikelen kinderkleeding. Voor bijzonderheden e men de advertentie in dit nummer. Zondagsdienst H. H. Doctoren en Nacht-weekdienst Apotheker. W. Schmelling, F. v. Blankenheim- straat 6, Telefoon 996. A. C. Nicolaï, L. Bergstr. 41, Tel. 633. M. Kamerling. Ulr.weg 35. Tel. 142. Apotheek: Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt, Tel. 160. Uit den Omtrek Tentoonstelling Psychotechniek. In het werkgebied van den bedrijfs- psychotechnicus kan men verschillende onderdeden onderscheiden. Deze zijn a. Selectie van personeel met den juisten aanleg b. Opleiding van personeel op psy chologisch juiste wijze. c. Aanpassing van materiaal en om geving aan den werkenden mensch. d. Bestudeering van de werking van sociale maatregelen. e. Onderzoekingen over de psycho logische werking van werving en reclame. Bij de selectie van personeel wordt gebruik gemaakt van tests (toetsen). Een test maakt het mogelijk de mate. waarin een eigenschap aanwezig is, vast te stellen en te vergelijken met den norm. Voordat men voor een beroep tests kan opstellen, is het noodig, dat men weet. welke eigenschappen voor dat beroep van belang zijn. Aan het op stellen van de lests moet de analyse van het beroep vooraf gaan. Een en ander vindt men overzich telijk gedemonstreerd ter tentoonstel ling in het voormalig Kanlongerechts- gebouw, die Zaterdag den geheelen viel hun dag nog is geopend. deel. Hamers veld Zondagavond heeft „Eendracht" weer n tooneelavond gegeven. De Z.Eerw. Heer Pastoor sprak ee kort openingswoord. Eerst werd gespeeld het tooneelspi De gestolen juweelen". dat goed tc zijn recht kwam. Na de pauze „Jonas, de Recruut" een klucht die vlot geestig gespeeld werd. Moge a.s. Zondag de zaal weer i verkocht zijn. Om mee te werken aan het bevor deren van het veilig verkeer, heeft de gemeente aan de Heiligenbergerweg bij die gevaarlijke bocht, waarschu wingsborden geplaatst. Hoogland Een zeer interesante Filmvoorstelling die aller lachlust zal opwekken, zal Zondagavond om 6.15 uur in Con cordia worden gegeven. Om hall dre kinderen gelegenheid worden gegeven om er van te profiteered Wie vóór de Vasten nog eens oprecht wil genieten, verzuime niet te komen. Een verrassing staat u te wachten. De R. K. fanfare „St. Caecilia" heelt muzikale avonden geboden, die goed slaagden. In zijn openingswoord merkte de geestelijke adviseur op dat het mu ziekkorps zonder steun een zwaren strijd om het bestaan zou hebben. Vooral drong hij aan om „trouwe" donateurs te blijven. Tot uitbreiding van het aantal donateurs moet iedcr- n meewerken. Vervolgens werden onder leiding van Wakelkamp uit Amersfoort een viertal muzieknummers op keurige wijze uil- gevoerd. Daarna trader. Joe en Nelli voor het voetlicht. Zij wisten de bezoekers te „pakken" met leuke liedjes en met anccdoten, zoodat de lachspieren danig beweging kwamen. Herhaaldelijk daverend applaus ten Op Dinsdag 25 Februari a.s.. de s n 10 uur (precies), zal door Burge- mcesler e» Wtftoiidm w nnfa worden overgegaan tot de openoare verhuring van liet perceel tuingrond, grenzende aan den tuin van den ge meente-secretarie. Coöp. Brandverzekering, Hoogland. De leden verzekerde wordt mede gedeeld dal over 1936 premie moet worden betaald. Voor het ontvangen der jaarpremie zal het Bestuur zitting honden op Woensdag 26 Februari a.s. van 9-12 uur voormiddags en van 4—7 uur na- middags in Concordia. Het afhalen der nieuwe polissen kan geschieden op Donderdag 27 Fcbr. waar au de betreffende leden schrifte- Hoevelaken Op 27 Februari a.s. zal hier een luchtbeschermingsoelening worden ge houden en wel des middags om 4 uur en des avonds om 7.20 uur. Het is wenscliclijk dat di houders van automobielen geen gebruik van hun auto maken. en. indien liet nood zakelijk mocht zijn, liuii auto lusschen 7 en 8.15 uur Ie gebruiken, zich tijdig te voorzien van door de gemeente te verstrekken blauw papier, dat voorde lampen moet worden bevestigd. Soestcrbcrii Het station Huis ter Helde zal als zellstandlge halte oiden opgeheven. De stationschef zal den dienst ver laten. Woninjf nlichlingen Woningbureau Achler Johs. Knoppers e Amersfoort zal op DINSDAG 23 publiek A contant verkoopen Den gchcelcn Boerderij'lnvc'iitaris Have en Vee al»: I merrie paard, 7 kalldr. en II telmachine, wanmolen, hoekbank, tciihiigder. wecghuk! ■■■«molen.'bascule" balans met gewichten, ladder» en trap pen, bcigaaf m. Slocl, kori- cn mecl- kistcn, tonnen cn reefden, evenaars, ooslhoutcn tuigen, schaalbank tim mergereedschap. dubbele kaaspers. 2 wringkuipen, kaasslandaards mei plan- 8 kaasnappen, karnton mei wip, n tafel,2 kachels, pl.rn. 20.000 im haver, pai l|j nslaken en rijs- baklrog ei 1 i K.O. hu... balkeslieten. p. landhek slaande wilgenhoomen en eikenboomen, bouw-, deel- gcreedsehappen, en/, enz. Bezichtiging Maandag 3 staande |ohs. Knoppers op DONDERDAG Amcisloort publiek A c taris en h boedel i. 2 guste I zet, mestkar, vei,m», tuigen, hergaal niet t.„w. lllv,„„lcl Kl'" lchk l'- bankschroef'. mest, ladders, snij- ■oeicn, boerenwagen met ar,2 kruiwagens balans' patlij h( machine, smachten, vredinehoii ienn:..b_ü_UW-' dce|- vn melk gereed schappen. Kabinet, lateis, sloelen, k keukengereedschap enz. en 'SMorgans voorden verk I, kachel,

De Eembode | 1936 | | pagina 2