Heere's Taxi-Bedrijf Eucharistische Kring. Op Vrijdag a.s., 's avonds te wordt er in de Kapel van het Pension St. Jozef aan de Weverssingel. Lol met predikatie gehouden voor de leden van den EuChari8tischcn Kring. De eerste Zondag der maand maan- delljksche algemeene H. Communie. «Helpt Elkander". De R. K. coöperatieve vereeniging .Helpt Elkander", vergaderde in St. Jozef. De secretaris bracht zijn jaarver slag uit, waarbij bleek dat de veree niging kerngezond is. Eveneens kwam ter tafel het verslag van den Raad van Commissarissen. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heeren B. Walet, J. van Empelen en Th. Huurdeman, wer den herkozen. Tot leden van den Raad van Commissarissen werden benoemd de heeren M. v. d. Berg en O. v. Keeken. De balans met winst- en verliesre kening over het jaar 1935 werd goed gekeurd en vastgesteld. De omzet in de afd. Bakkerij beliep f 19320.27; aan loonenen beheerkosten werd uitgege ven f4835 18. In de aid. Koloniale waren werd voor bijna f30.000 om gezet. Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de kiezerslijst 1936-1937 tot en met 16 Maart op de secretarie voor ieder ter inzage is nedergelegd. Burgerlijke stand. GeborenPetertje, d. v. W. Kreikamp en G. v. Willigenburg Reina Jo hanna, d. v. J. Bieshaar en R. T. v. de Kamp Hendrik, z. v. A. J. v. Ra- venswaaij en E. v. Hal Willem Bou- dewijn, z. v. V. B. Steggerda en W. A. Heere Maria, d. v. J. G. v. Bruggen en J. v. Essen Rosetta Ezie Dina, d. v. H. Polak en R. Beem joanny, z. v. E. W. Mosterd en M. J. C. Brakel Willem jan, z. v. B. Plante en G. L. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: J. W. Ariër en R. G. Daams W. Kraan en J. Louw Jansen en L. A. Spierings J. Mijnlen en H. P. Riezebos C. Sukkel en W. J. Geurtsen. GehuwdH. Kolkman en E. M. T. Jekel Janszen en J. C. Huber. OverledenReinier v. d. Burg, 57 j., echtg. v. M. de Ruiter E. Braaken- burg, 7 j. Geertje v. de Sloot, 77 j., wed. v. L. A. Sevenhuijsen johanna L. v. Dishoeckm, 63 j. Hendrikje Snel, II m. Petronella Buwalda, 79 j., wed. v. J. J. Kuneman Petertje Kreikamp, 1 dag. dan past volgzaamheid en gehoor zaamheid. Z.Eerw. dankte voor de ontvangen vriendschap en hoopte dat de woorden op de OlympiadevlaggenSneller, Hooger en Sterker, het devies zullen zijn van St. Hubertus, maar niet alleen het devies voor het materieele, maar meer nog voor het godsdienstig-zedelijk leven, opdat ge allen als lid van St. Hubertus aangenamer moogt worden in de oogen van God. Tot slot spoorde Z.Eer*. de ouders aan steun te verleenen aan de vereeniging .St. Hubertus". Het tweede deel van den avond begon met Rekturnen Heeren, Czardas Asp. Dames, Paardwerken jongens, vrije oefening in 2 deelen Dames, Brugturnen Heeren en tot slot een Sluierdans, zeer fraai uitgevoerd door een 4-tal dames. De leidsters van de meisjes, de da mes E. Groenesteijn, M. Fontijn, W. Rijke en 3. v. d. Vat kregen bloemen in ontvangst te nemen en de algemeene leidster mej. Couturier uit Soest pracht bloemenmand. St. Hubertus kan met genoegen op dezen avond terugzien. Er werd vlot en zeer goed gewerkt, al kwam er wel eens even plankenkoorts een en keling in de war brengen. Vooral het werken der dames en asp. dames is hard vooruit gegaan, terwijl het werken van de heeren onder leiding van den heer L. Vial bijzonder zwaar |was en ook daar een belangrijke vooruitgang was te bespeuren. De jongens onder leiding van den heer W. Elferding hadden met vrije oefening nog het meeste last van plankenkoorts, doch ijverig werken en volgend jaar staan ook jullie sterk. Gaat op den ingeslagen weg nog voort, leden van St. Hubertus en vooral zorgt er voor dat de geest onder elkaar blijft zooals ze thans is en 't zal cer.do blijven gaan. Nieuwe zaken. In het perceel Arnhemscheweg 9a is Zaterdag geopend een speciaalzaak n Baby- en Kinderkleeding genaamd Roodkapje". De keuze in wiegen en kinderledikantjes is zeer groot. Ook voor de baby-uitzet slaagt men hier zeker. Inkwartiering. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat op de Afd. Bevolking en Militaire Zaken, Gemeentehuis Kamer 3, inzage kan worden genomen van de lijst, bevattende de namen der in woners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van krijgs volk in aanmerking komen, met aan duiding van de mate waarin ieder hunner geacht wordt daarin te kunnen voorzien. R. K. Gymuastiek-vereeniging „St. Hubertus" Een goed geslaagde Jaarlijksche Uitvoering. Vrijdagavond gaf in „De Valk" de R. K. Gymnastiek-vereeniging „St. Hu bertus" haar jaarlijksche uitvoering, De voorzitter, de heer J. v. d. Pol heette de aanwezigen van harte wel kom, in 't bijzonder den vertegenwoor diger van den A. B. v. L. O. en afge vaardigden van zusterverenigingen uit de stad en omliggende plaatsen. Daarna had de opmarsch plaats, welke, rekening houdende met de be perkte looneelruimte, goed werd uit gevoerd. Op vlotte wijze werd het programma afgewerkt, met muzikale begeleiding van een strijkje onder leiding van den heer van Doorn ot van gramophoonplaten voor bepaalde nummers. In volgorde werd afgewerkt, vrije oefening Heeren, kleine jongens, lenigheids-oefening asp. dames, brug turnen jongens, Kabouterfeest kleintjes, vrije oefening meisjes 10—14 jaar, Dames, JongensKlompendans Meisjes 1014 jaar; vrije oefening kleine meisjes en In door-training Heeren. Bijzonder aardig was het Kabouter feest en ook de Klompendans. Voor de pauze werden nog een 4-tal fraaie standen uitgevoerd, Kracht, Trouw, Vreugde en Droefheid. Na de pauze werd Kapelaan van Straelen door den voorzitter voor de laatste maal hartelijk welkom geheeten. Spr. betreurde hel dat Kapelaan van Straelen Amersfoort en ook St. Hubertus moest gaan verlaten en roemde de steeds aangename samenwerking. Kapelaan van Straelen was dankbaar voor de ontvangen uitnoodiging en het deed hem goed om voor de laatste maal het woord te mogen richten tot de St. Hubertusleden op de jaarlijksche uitvoering. Het Priesterschap, aldus spr., geeft zeer verschillende functie's, de een aangenaam, de ander minder, doch het adviseurschap van St. Huber tus behoorde wel tof de meest aan gename functie, omdat in St. Hubertus steeds de beste in het bestuur werden gekozen, waar de adviseur op kon boi-wcn. Het is voor spr. een offer Amersfoort en zijn werkkring te moeten verlaten, doch wanneer de Kerkelijke en Militaire Overheid zulks verlangen, Rioolstelsel. De uitvoering van diverse werken volgens het rioleeringsplan van 1931 heeft tot resultaat gehad, dat de afvoer van rioolwater thans voor het grootste deel niet meer geschied naar de grach ten en beken, doch rechtstreeks naar de Eem. Slechts op enkele plaatsen vindt nog loozing op de binnen- en buitensingels plaats. Dit is n.a. het geval ten aanzien van het rioolwater, afkomstig van de terreinen in de om geving van den Heiligenbergerweg. Het kwartier, gelegen tusschen de Luntersche Beek en de Barneveldsche Beek, werd indertijd niet opgenomen in bovengenoemd rioleeringsplan, aan gezien hel betrekkelijk weinig bebouwd was. Het is echter gebleken dat het rioolwater, afkomstig van het Heiligen- bergerwegkwartier waartoe ook het afvalwater van een aantal wasscherijen en van de kazerne met de stallen be hoort de beek dermate verontrei nigt, dat het zeer gewenscht is, om de afvoering naar de beek te doen beëindigen en zoodanige werken uit te voeren, dat dit vuile water gebracht wordt op de rloleering in den Zuid singel. Het rioolwater zal door een duiker door de Oostelijke Singelgracht naar een te bouwen pompgebouwtje aan de beek gebracht worden en van hier opgepompt en langs een persleiding door de St. Andriesstraat geperst wor den naar het riool in den Zuidsingel. Een pompinstallalie en persleiding is noodzakelijk De meest geschikte plaats voor het pompgebouw is ter plaatse bij de brug waar het poorlwachtershuisje slaat. Dit huisje zal moeten worden afge broken. Gewenscht is ook het riool in de Heerenstraat, dat gedeeltelijk loost op de Oostelijke Singelgrachl, zoodanig te verleggen, dat het water geleid wordt naar het riool Zuidsingel. De kosten van deze riooleerings- werken worden geraamd op f33.000, RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 26 Febr. 8.15—9.45 Lu xemburg. 11.05—12.20 Londen Reg. 12 20 -2,20 Brussel VI. 2.20-5 35 Londen Reg. 5.45—6,50 Luxemburg. 7—8 Gram.uitzending. 8.05—9 Leipzig 9—11 Luxemburg. 11—12 Droitwich. Donderdag 27 Febr. 8.15-9.45 Luxemburg. 10.10—11.05 Hamburg. 11.05- 12.20 Londen Reg. 12.20-2.20 Brussel VI. 2.20—5 20 Londen Reg. 5.20—6.50 Hamburg. 7—8 Gram.uitz. 8.10-9.20 Berlijn. 9.30 -12 Weenen. Vrijdag 28 Febr. 8 15-11.05 Ham burg. 11.05 1 2.20 Londen Reg. 12.20 2.20 Brussel VI. 2.20-5.35 Londen Reg. 5 45—6.50 Luxemburg. 7—8 Gram.uitz. 8.05—12 Londen Reg. Zaterdag 29 Febr. 8.15—9.45 Luxem burg. 10.10—1105 Hamburg. 11 05 12.20 Londen Reg. 12.20 -2.20 Brus- Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WA8EN8 VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Waarschuwing. Blijkens mededeeling van den com missaris van politie, worden onze stad- genootenvrij regelmatig „verrast" met een per post toegezonden circulaire van een Haagsche financieele instelling. Deze past een naar Amerikaansche wijze overgenomen systeem toe, waarbij1 het saldo van het eene syndicaat in een volgend wordt overgenomen, het geen reeds verwarring moet stichten en waarbij wordt getracht het publiek te verleiden om met weinig geld deel te nemen aan beursspeculaties. Het systeem zelve berust geheel en al op vertrouwen op den exploitant, welke zich van contriMe van derden vrijmaakt door eigendunkelijk de keuze van den aan- en verkoop der fondsen te bepalen. Hij bepaalt tevens wanneer behoort te worden geliquideerd. Terecht vreest men in den kring Van effectenhandelaren, dat dit systeem tot grroien zwendel zal uitgroeien, waar- n het deelnemen aan deze syndicaten oet worden ontraden. Natuurlijk vindt het systeem ook eer „navolgers". Er zijn den laatsten tijd meerdere kantoren, waar men zich geheel en al op den exploitant verlaten, daar deze geheel eigendun kelijk collectief aan- en verkoopt, enz. Quasi stelt men zich nu onder toe zicht van een of ander kantoor klinxenden naam, maar het is raadzaam ook niet te veel op mooie namen af te gaan, doch liever zich eerst eens om inlichtingen bij de po litie te vervoegen. Uit den Omtrek Actiteveld Onder leiding van C. Boersen werd hier een propaganda-vergadering ge houden voor den Kath. Jonge Boeren bond. Pastoor Elberssen van 't Goy sprak aanwezigen toe en gaf hun een duidelijk beeld van de standsorgani satie der landbouwers en de plaats der R. K. Jonge Boeren in die orga nisatie. Allen werden aangespoord lid te worden, om te worden opgeleid voor later als zij zelfstandig komen te staan. Als tweede spreker kwam de land- bouwonderwijzer Lieshout, die idealisme der standsorganisatie voren bracht en zeide, dat men geen politiek mag behandelen, maar wel onderricht mag worden hoe de samenstellingen werking van gemeente raad, provinciaal bestuur en regeering is. 18 nieuwe leden werden ingeschreven. De geestelijk adviseur sprak ook eenige waardeerende woorden aansporing. Hoogland Bij de te Utrecht gehouden Hengsten- keuring werd goedgekeurd voor Stam boek en Rijk „Godsher" van J. Wolfshaar alhier. Nljkerk Op de markt: 135.000 eieren f 2 90Tf 3 90een deneieren f2 50—f2,70; 46 biggen f 12—f 157 varkens f50-180; 155 runderenkalfkoeien f 95—f 145 kalfvaarzen f70—f85; vet vee lekw. f0.17f0.262e kw. I0.14-f0.l7; vette koeien f 130—1180 90 nuchtere kalveren: mestkalveren f8—f 10; slacht- kalveren f2—5; 2 schapen fll Leusden Ter gelegenheid van de heropening van „De Mof" had een uitvoering plaats welke een feestelijk karakter droeg. Onder de talrijke genoodigden merkten wij o.a. op Freule de Beaufort, de burgemeester van Leusden, verder besturen van diverse vereenigingen. De belangstelling was zeer groot, zoo dat in de groote zaal geen plaatsje onbezet was. Medewerking verleenden de Muziek- vereen. „Lisiduna", Chr. Zangvereenl- ging „Kunst veredelt", Kinderkoor „Nachtegaaltje", terwijl samenspraken werden gegeven door „Dorcas" en de C. V. Het Filmspel „De Faam" Amersfoort vertoonde eenige films. Alle medewerkenden hebben hun uiterste best gedaan om den avond te doen slagen. Het „Mof-Comité komt een woord in lof toe voor het vele werk door haar vcricht. De nieuwe „Mol" is een groote aanwinst voor Leusden, in het bijzon der voor het vereenigingsleven in al zijn vormen. Eemne» In verband met het feit, dat de brug- Soest Burgerlijke Stand. GeborenOeertruida, d. van •t Klooster en C. v. d. Grift. Anna Maria. d. van W. M. Sukkel en G. Th. Rikken. Jan Lodewijk, z. van C Smit en J. M. Ch, Liesker. Alber- dlna Oeertruida, d. van W. v. Kleef en J. v. Briencn. Cornells Johannes, z. van J. Ch. Gijtenbeek en J. M. Helsdirgen. Albert, z. van C. Essen en M, Verwoerd, i Getrouwd N. H. Hagen en Chr. R. Majoor. Overleden E. de Bruyn, 55 j., ongeh. G. Tromp, 75 j., echtg. van C. J. v. Bezooyen. M. J. de Haan, 69 j, ongeh. - Dijk, 78 j., wedn. van E. Dollemam. J. M. Gortemulder, 58 j„ echtg. van Swanink. G. Koen- derink, 22 j„ ongeh. Pater Horten, die door de Duitsche Geheime Staatspolitie was gearresteerd onder beschuldiging van deviezen- smokkelarij, is op denzelfden dag, dat het vrijsprekend vonnis geveld werd, nog vóór hij deze uitspraak kon ver nemen, in de ziekenafdeeling der ge vangenis overleden. Pater Horten heeft tijdens zijn ge vangenschap vreeselijk veel geleden. Aan een collega schreef hij„Voor God en mijn geweten en ookjtegen- mijn Vaderland weet ik mij on schuldig. Ik vind het echter verschrik kelijk, dal velen zich aan mijn arrestatie zullen ergeren. Deze gedachte foltert mij voortdurend Pater Horten, wien zelfs zijn brevier en rozenkrans waren afgenomen, heeft het leed niet kunnen verdragen. Hij is er aan bezweken, nog vóór hij zijn vrijsprekend vonnis mocht vernemen. Even over de Duitsche grens is een aanval gepleegd op pastoor Menneman bij Recklinghausen. Twee gemaskerde kerels klopten 's avonds. De pastoor opende de deur en op hetzelfde oogen- blik sprongen twee gemaskerde roovers op hem af. Zij drongen den 69-jarigen priester, terwijl zij hem pistolen voor hielden, in de studeerkamer. Een der bandieten trok hierbij nog een dolk. Met dreigende stem vroegen zij„Waar is de brandkast De overvallene vei klaarde, dat er in het heele huis geen brandkast te vinden zou zijn. Dan dwongen zij hem tot afgave va beurs, waarin ongeveer 8 Mark aan geld was. Terwijl een der bandieten den pastoor met het pistool in bedwang hield, doorzocht de andere een zijka mer, waar hij tafelzilver stal. Met be dreigingen verlieten de bandieten de pastorie. Bij nader onderzoek bleek, dat de boeven tot 4 meter voor de pastorie de telefoonleiding hadden doorgesneden. De kerels droegen don kere maskers. Dit geval herinnert sterk aan de moord op pastoor Litjens Ie Geisteren. De politie te Amsterdam heeft 2 kinderen van 7 en 8 jaar aangehouden, die zich herhaaldelijk schuldig hebben gemaakt aan diefstal van rijwielen. Een Amsterdamsche vrouw, die tot viermaal toe heeft geweigerd de pa pieren aan te nemen, die aan haar zoon werden gezonden voor het vervullen van den dienstplicht, moest zich we gens deze feiten verantwoorden voor den kantonrechter. Deze veroordeelde haar tot drie dagen hechtenis. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft besloten tot demping van gedeelte van het Rokin. In het jaar 1935 zijn in geheel Ned. indiëin totaal 12.968 personen aan de pest overleden. Kerknieuw» Aartsbisdom Utrecht. Bij deze wordt ter kennis gebracht in belanghebbenden, dat Mgr Dr. J. de Jong in den voor- en namiddag van Donderdag 27 Febr. te zijnen paleize Maliebaan 40 te Utrecht, degenen zal ontvangen, die Z. H. Excelianhe hun gelukwenschen met zijn verheffing tot Aartsbisschop van Utrecht verlangen aan te bieden. De ontvangst zal plaats vinden als V°\faii 10.30—11.15 uur de geestelijk heid. Van 11.15-11.30 uur de Oversten van religieuze huizen. Van 11.30-12.30 uur de R. K. Ver eenigingen, waarbij elke vereeniging slechts door twee leden mag worden vertegenwoordigd. Van 3.00—3.30 uur wereldlijke auto riteiten. Van 3.30-4.30 uur paticuliere per sonen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Dr. J. de Jong, heeft be noemd tot kapelaan te Utrecht (H. Martinus) den Weleerw. heer A. J. E. van den Muysenbergh, thans kapelaan te Sappemeer (Gron.) Tot kapelaan te Eist (O.B.) den Wel eerw. heer H. J. Beltman en tot kape laan te Westervoort den Weleerw. P^ler G. J. H. Hofstee O. Carm. Zusters van Tilburg. Einde 1935 telde deze Congregatie 3976 zusters. Er waren toen daaren boven nog 81 postulanten. Het getal kinderen, dat einde 1935 werd onder wezen, bedroeg 57 220; het aantal hulpbehoevenden en oude mannen en vrouwen, die verzorgd werden, was 3484, terwijl het getal verpleegden in de verschillende ziekenhuizen bedroeg 680.304. In 1935 zijn 105 zusters ge profest en 55 zusters overleden. Be halve het Moederhuis te Tilburg heeft de Congregatie nog 100 Succursaal- huizen. HalM) Lof met Rozenhoedje. A s Zondag begint de maand Maart, bijzonder Ap*M «f"»*"» van den H. Jozef. Collecte voor de armen. Dagelijks de H.H. Missen om 7 8 en 9 uur, behalve Maandag en Dinsdag. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat zio 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Asch-Woensdag. H.H. Missen om 6 uur, 7 uur, om 8 uur gezongen H. Mis. De Aschkruisjes worden uitgereikt al leen na iedere H. Mis. Om 7 uur Lof. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Opei bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags) Kaïholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot I uur. DINSDAG 3 Maart. Kwart over 8 jaarvergadering van het Genootschap De Stille Omgang in het gebouw St. Jozef, aan de Lieve Vrouwestraat. DINSDAG 10 Maart. Ledenvergadering in Hotel „Mono- pole" van de R. K. Middenstands- vereeniging. OnderwerpHet herstel der maat schappelijke orde volgens de Ency- sliek„Quadragesimo Anno." VRIJDAG 20 Maart. Jaarvergadering R. K. Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Cultureele Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Theatre. 30 April. N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging. A. van Dalsum en A Defresne. „Circus Knie". ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 3c leerjaar. Des nam. Biechtliooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. Zondag na de Hoogmis betalen der driemaandclijksclic bankenpacht. PAROCHIEKERK O.L. VROUW HEMELVAART Langegracïit no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telcf. 1450. WOENSDAG Asch-Woensdag. geboden vasten- en onthoudingsdag. uur gezongen H. Mis. Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 's Avonds 7 uur L.of. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG •9 Biechthoorcn. Vanaf Woensdag de H. Missen om 7, Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Asch-Woensdag- Begin der Vasten. Geboden Vasten- en Onthoudingsdag, Voor de II.II. Missen wijding en uit- deeling der gewijde Asch. VRIJDAG 7 uur Kruisweg-oefening. ZATERDAG Biechthooren vanal 4 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 en KERKELIJKE DIENSTEN. Tengevolge van gewijzigde tarieven bij de Amsterdamsche tram is het aan- passagiers het vorig jaar ongeveer millioen hooger dan over 1934. De onlvangsten'zullen f 100.000 hooger zijn. De Commissaris van Politie te UIm heeft dezer dagen de volgende veror dening uitgevaardigd „Nog steeds heerscht de onhebbe lijkheid. dat joodsche veehandelaren Duitsche boeren bij den veehandel, het bijzonder op de veemarklen, r (jij) aanspreken In hut belang et aanzien van den Duilschen boerenstand zie ik mij genoodzaakt, deze onhebbelijkheid te verbieden, en ik zal iederen Joodschen veehandelaar, die een Duilschen boer, een Duitsche boerin of hun groote kinderen met „du" toespreekt, wegens grove onbetamelijk heid aan strafvervolging onderwerpen." het waterschap, gelegen den Eemnesserpolder, worden bereden „A -» J r» UCII LCIIIIiCSdCIUUlUCI, WUIUCII ucirucii |ei!n «fSff h 7 Londen RefMmeI groote vrachtauto's, waartegen de 3.50 —6.50 Luxemburg. 7—8 Gram uitz. hrll nip, hpctanH „iin hJI„ 3.50 —6.50 Luxemburg. 8 12 Londen Reg. bruggen niet bestand zijn, heeft het Waterschap doen weten, dat het geen verantwoordelijkheid aanvaardt, indien Hoofdpijn. Kiespijn héeTta,oUmn0de!| ,och de bn,88e" ',nel automobielen ien teverdrijven ise«n Mijnhard!'» Poeder woruen bereden. Voorts is bepaald, stuk 8 et; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. I dat herstel van schade aan bruggen Een watervliegtuig is tegen den kerktoren van Rovigno gevlogen en bij 'n poging om in de haven te dalen van vijftien meter hoogte in zee ge stort. De eerste piloot en een passa gier werden gedood, drie andere leden der bemanning gewond. Het auteursrecht van den Inhoud Officlccle Kerkelijke Mcdcdeellngen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van atle onderstaande Otficleele Kerkelijke Mcdcdeeliiigen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betrett ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort, PAKOCHII KERK ST. ANSFRIDUS |icob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 558. WOENSDAG Asch-Woensdag, geboden vasten er onthouding. Na dc H. Missen worden de Asch kruisjes gegeven. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. r Lof met Rozenhoedje. Dagelijksde H. Missen om half8en8.10 Hamers veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG Asch-Woensdag. Begin van de 40- daigsche vasten. Geboden vasten- en onthoudingsdag. Half 8 wijding en uit reiking van de gewijde Asch. Daarna gezongen II. Mis. DONL RD/.Ü 6 uur Lof. 'Mi' VRIJDAG 6 uur Kruisweg. ZATERDAG Biechthooren om 3. 4, 5, 6 en 7 uur' In de week de H. Mis om halt 8, Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Asch Woensdag, begin van de groote itdeeling - Van de 11.000 inwoners, die de stad Coshocton in Ohio telf, zijn er ruim 2000 ziek. Door het slechte drink-1 water hebben zij een darmkwaal op- gelonpen. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: W. A. J. M. Ooslveen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Asch-Woensdag, geboden vasten- er onthoudingsdag en begin van de 40- daagsche vasten. Kwart voor 8 gezongen H Mis. Na de II H Missen alsmede om \i uur worden de aschkruisjes gegeven. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van hall 4 - halt 10 gelegenheid Vasten. Na beide H. Missen der Aschkruisjes. 12 uur voor he"t werkvolk en kinderen. I) uur catechismus op dc scholen. Isle H. Mis. gez. H. Mis. DONDERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwatl over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. - catechismus op de scholen. ZATERDAG Hall 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 3-6 uur. Kruiswegmet Lof Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat WOENSDAG Asch-Woe.fdag. Om 8 uur gez. H. Mis. .C, s wi'(|i"K vandcAsch; "a °.e Mis Asch-kruisjes. Begin van de 40-daagsche tasten; Vasten- en onthoudingsdag. VRiJDAG. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG te biechten. 8 gelegenheid om |7 uur Lof. Ie De/c week de Mi om 8uur.

De Eembode | 1936 | | pagina 2