Amersfoortsche R. K. Spaarbank yrSto OPGERICHT 15 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 TELEFOON 1783 - OIRO No. 248878 Qelegcnhcld tot Inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG van 10 tot II uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding 3%,% Spaarbusjes: Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Esperanto-nleuws. Zaterdagavond j.l. werd in Princess- room alhier een Esperanto Propaganda- Comlté samengesteld, uit vertegenwoor digers van de verschillende Esperanto- vereeuigingen. Voorloopig werd tot voorzitter gekozen de heer W. Koop- inans, van wien ook het initiatief was uitgegaan tot vorming van zulk een commissie. Het adres van het secreta riaat is voorloopig te zijnen huize, nt. Edisonstraat 15, Amersfoort. Het doel van het comité is propa ganda voor Esperanto, in den ruimsten zin van het woord. Leden van het comité zijn: de Ka tholieke Esperanto-vereeniging „Pastro Emile Peltier" afd. van Nederlanda K.-tolikode plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders Esperan tisten, de neutrale Esp.ver. .La Estonto estas nia" en de .Nederlanda Espe- rantistoj Qruparo". Roode Kruis. Aan ds. J. Visser te 's Gravenhage, gewezen kringcommissaris van het Ned. Roode Kruis alhier is door Prinses Juliana als voorzitster van het Ned. Roode Kruis, de medaille van het Roode Kruis uitgereikt. De Prinses herdacht daarbij de vele diensten door ds. Visser gedurende een lange reeks van jaren aan het Ned. Roode Kruis bewezen, In bewogen woorden gaf de heer Visser uiting aan zijn erkentelijkheidI voor de onderscheiding, uit handen van de Prinses ontvangen. Onze stadgenoot, A. Wildeman, is benoemd tot .toofd van de bijzondere lagere school te Ruinerwold. Katholieke Middenstand. Donderdag 12 Maart vergadert de R. K. Middenstandsvereeniging in Mo- nopole aan het Stationsplein. De heer jos. van Wel, oud-wethouder van Helmond, zal een rede houden over het herstel der maatschappelijke orde volgens de encycliek Quadrage- simo Anno. In den nacht heeft de politie op de Langestraat aangehouden een auto bestuurder uit Putten, die blijkens zijn vreemde manoeuvres niet in staat bleek zijn auto goed te besturen. Bij onder zoek bleek, dat hij sterken drank hac gebruikt in zoo groote mate, dat hi zelfs moeilijk loopen kon. Een limo- nadefleschje met drank werd nog in de auto gevonden- Show van voorjaars-mantels. Het Kledingmagazijn „De Dom' heeft de verkoopgelegenheid uitgebreid door te brengen een keurcollectie van de meest moderne voorjaarsmantels voor dames en meisjes. Om de aan dacht op dit feil te vestige-- heeft het Kleedingmagazijn „De Dom naast pu bliciteit in de verschillende bladen, een nieuwe reclame-gelegenheid benut, n I. een modeshow in de etalage aan de Varkensmarkt. Afwisselend verschijnen een paar mannequins in de etalage, welke als salon is ingericht, om de modellen op de meest voordeelige en elegante manier te demonstreeren. De belangstelling was Maandag en heden morgen zeer groot, terwijl bin nen dc gelegenheid was opengesteld om rustig zittend de keurcollectie te bewonderen, waarvan vele dames een dankbaar gebruik maakten. In verband met den rijwielplaatjes- dicfstal te Amersfoort heeft de Amers- loortsihe recherche huiszoeking ver richt bij een 32-jarigen smid te Amers foort. Daarbij werden eenige voorwer pen gevonden, afkomstig van diefstal te Haarlem. Uit hel onderzoek is ge bleken dat de smid in den nacht met een 24-jarigen timmerman uit Amers foort een reeks inbraken Ie Haarlem heeft gepleegd, waarbij twee fietsen en een tiental rijwielplaatjes werden gestolen. De smid heeft een bekentenis algeiegd en tevens verklaard, dat hij tezamen met den timmerman in Alk maar 104, in Zeist 30 en in Amersfoort 50 plaatjes heelt ontvreemd. In den nacht is een taxi, komende uit Utrecht, tegen de gesloten spoor-1 boomen aan den overweg op den Uit den Omtrek Achtevelcl Aan den aannemer R. van Nimwegen is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor de som van f2200. Baarn Burgerlijke stand. Geboren: Willem Jan, z. van W. Hesseling en G- Smit. Margreta, d. van B. v. Kouterik en C. Blokker. Overleden A. Ph. J. Dikkers, echtg. van H. P. G. den Tex, 48 jr., (over leden te Nijmegen). J. de Boer, weduwn. van T. v. d. Brink, 79 jr. Getrouwd A. J. Buik en H. v. Harten. A. N. Rebel en j. v. Harten. H. D. Rijnaard en G. A. Onske. Ct. J. Ernst en W. A. Scheppers. Plechtige Eerste H. Mis. Op Zondag Laetare, 22 Maart, hoopt de Eerw. Frater CrispusSchoutenO.F.M. in de Kloosterkerk te Weert de H. Priesterwijding te ontvangen. Op den Eersten Paaschdag zal hij te tien uur in de parochiekerk van den H. Nicolaas alhier, plechtig het H Mis offer opdragen. Kaart van Baarn en Soestdijk, Bij de firma Vethake Co., make laars, is dezer dagen verschenen de kaart met Uitbreidingsplan der gemeente Baarn en Soestdijk. Een mooi stuk werk, dat ons aller aandacht verdient. Naast een plattegrond van Baarn, vinden we er op een plattegrond van onze bosschen, en van Soestdijk en een schema van het uitbreidingsplan. De Bilt Op den weg Utrecht—De Bilt met zijn vele drukke zijwegen zijn natrium- lampen geïnstalleerd, hetgeen de vei ligheid van het verkeer op dezen weg zeker ten goede zal komen en waar door de weggebruikers reeds op grooten afstand het verkeer kunnen overzien. Hamersveld Aan de bouwers C. van den Berg Achteveld en Vermeulen te Wouden berg is gegund het bouwen woonhuizen voor de familie Van Keulen. Hoogland De district secretaris van de Land- bouw-Crisis Organisatie maakt bekend, dat voor het opgeven en afhalen van kalverschetsen, het aanvragen van huisslachtingen en andere zaken be treffende boven genoemde Organisatie, uitsluitend gelegenheid is Donderdags- namiddags van 6—8 uur aan huis en Vrijdags van half elf tot elf uur op de Keizerskroon te Amersfoort. De District-secretaris, P. KUIJER. Nijkerk Burgerlijke stand (nadruk verboden) Geboren: Gerard, z. vanG.deJong en J. R. Blokhuis. Sake Marten, z. van J. Feenstra en W. Bosma. Hen drik, z. van W. F. v. Nieuwenhuizen en E. v. Meerveld. Anlhonia, d. van Tijssen en W. v. Geutselaar. Hermanus, z. van A. v. Vaneveld en Versteeg. Ondertrouwd: E. Bouw H. Mostert. J. Franken en W. Dekker. W. Timmer en H. v. Essen, H. v. d. Kemp en P. v. Peursem. GetrouwdW. v. Broekhuizen en v. 't Hof. H. Jansen en J. Geurt- n. Overleden: C. v. d. Heuvel, 2 jr. v. Someren, 37 jr., echtg van H. Versleeg. H. Kas, 61 jr., echtg. van Beek. Het Is verboden Gedenkt de Stille Armen! PenningmeesterMr. A. E. Th. Kooien, Utrechtscheweg, Amersfoort. Postrekening no. 126051. Dc Rljkszuivelinspeclle maakt er op merkzaam op, dat net bereiden van margarine slechts is toegestaan aan erkende margarinelabrikanten en dan log slechts onder zekere voorwaarden. Het zelf bereiden van margarine vormt daarom een wetsovertreding, die den bedrijver ervan met den straf rechter in aanraking zou kunnen bren gen. De Rljkszuivelinspeclle raadt dus aan, ter voorkoming van moeilijkheden om zich te onthouden van het zelf bereiden van margarine. Buiten beschouwing blijve hier de juistheid van het verbod zelf, in dezen tijd van Sterk verminderde financieele draagkracht en dus gestegen behoefte aan een goedkoop spijsvet voor de boterham. Want de goedkoopte is de prikkel, welke het vindingrijke publiek er toe drijft, om zijn margarine zelf te gaan maken. Vergeleken bij den tegenwoordigen prijs der sterk belaste margarine bedraagt de besparing geveer 50 pet. 't Dienstmeisje. Het zal niet zoo heel lang meer duren, of ook het huispersoneel zal vallen onder de wet van 16 Mei 1934 tot regeling van hfet verrichten van arbeid door vreemdelingen. Dat be- teekent, dat in den loop van deze of de volgende maand het houden van een buitenlandsche dienstbode aan een vergunning kan worden onderworpen, zooals dat nu ook reeds het geval is bij andere bedrijfsgroepen. Voor zulk een vergunning, welker geldigheids duur steeds aan een termijn wordt gebonden, moet twee gulden worden betaald en voor elke verlengingervan één gulden. Electrificatie. De Spoorwegen hebben besloten over te gaan tot electrificatie der baanvakken Amsterdam-Arnhem |den Haag-Utrechl, Rotterdr.m-Gouda, en Utrecht-Eind hoven, De bedoeling is de electrische dienst op deze lijnen in te doen gaan met de nieuwe dienstregeling van 1938. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Z. H. EXC. MGR. J. H. G. JANSEN. Verheffing tot titulair-Aartsbisschop van Selimbria. Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen heeft door bemiddeling van den Apos- tolischen Internuntius te 's-Gravenhage Mgr. P. Giobbe de pauselijke Bulle ontvangen, waarin de Heilige Vadi; hem verheft tot titulair-Aartsbisschop •.an Selimbria (het tegenwoordige Siliwri in Griekenland aan de zee van Marmora). De Buile is gedagteekend 8 Febr. 1936. Tegelijkertijd geeft de Aposto lische Internuntius krachtens speciale opdracht van den Heiligen Vader, nog maals uitdrukking aan de gevoelens van groote dankbaarheid van Zijne Heiligheid jegens Mgr. jansen, „wegens zijn voorbeeldige en werkelijk held haftige bezorgdheid, om te voorkomen, dat het Aartsbisdom in iets schade zou lijden". eieren f2.40—2.60 31 biggen 13- 15.50; 2 varkens (55-70; 196 rui deren, kalfkoeien f95—145; kalfvaar- zen f60—90 vel vee le kw. f0.17— 0.27 2e kw. 10.13-0.17 vette koeien f130—175; 122 nuchtere kalveren mestkalveren f815. Soest Woensdag 18 Maart zal in het café van H. Butselaar aan den Korten Brink- eg worden verkocht Woonhuis metluin en garage,Nieuwe- eg 15c; Woonhuis, Nieuweweg 15d; men werd zoodaniü vernield, dat het,,,en 4 ^orteweg. men werd zoodanig vernield, dat het gerulmen lijd duurde, geopend kon worden. Op de Algemeene Begraafplaats!" aan den Soesterweg werd Ier aarde besteld het stoffelijk overschot van' A. Veen, oud-hoofd der school Punten-1 burg De belangstelling was zeer groot. Kapitein v. d. Drift huldigde namens de c< Binnenland Zomertijd. Kon. Besluit is bepaald, dat in 1 toezichtopde bios-11936 de vervroeging met één uur van copcn den lieer Veen voor zijn waarde- dtn wettelijken lijd, zal aanvangen den vol oordeel. Il5den Mei en zal eindigen 4 October. Ieder onrecht wreekt zich en ook Hitier, de Duitsche machthebber is weer eens in geslaagd politiek rumoer in Europa te ontketenen. Hij heeft eigenmachtig het verdrag van Locarno verbroken en garnizoen gelegd in de grensplaatsen tegenover Frankrijk en België gelegen. De gevolgen van deze onrechtmatige daad kunnen geweldig zijn. „In geval Duitschland op eenigerlei wijze de bepalingen van artt. 42 en 43 schendt, zal het worden beschouwd als een vijandige daad le verrichten tegen de mogendheden, welke dit ver drag hebben onderteekend; een daad, die er op is berekend den wereldvrede te verstoren". Aldus luidt een der bepalingen van de eenzijdig verbroken overeenkomst Hitier tracht natuurlijk zijn daad goed te praten en beroept zich op de overeenkomst door Frankrijk met de Bolsjewisten van Rusland gesloten. Ook biedt hij aan, een nieuwe serie verdragen af te sluiten waarbij dan de vrede meer en beter zou zijn gewaar borgd dan nu het geval is. De Fransche premier Sarraut heeft een radiorede gehouden, waarin hij zeer scherpe bewoordingen weigerde de door Duitschland gevolgde methode te aanvaarden. De Fransche regcering zal niet wijken voor een bedreiging zal niet onderhandelen, wanneer strijd met plechtige verklaringen de Duitsche soldaat post vat aan den oever den Rijn. In waarheid kan worden geconsta teerd dat het nationaal-socialistisch bewind aangaande het nakomen van beloften en het uitleggen van verdra gen op ander terrein ook zonderlinge staaltjes heeft vertoond. Men denke maar eens aan de chichanes ten op zichte van het concordaat met den H. Stoel. deze trouwbreuken zuilen funeslen invloed doen gelden bij het overwegen der nieuwe Duitsche aan biedingen. Het Verdrag van Locarn is alzoo eigenmachtig en eenzijdig verscheurd. Dit verdrag was van heel anderen aard dan het Verdrag van Versailles. Het was niet gedicteerd en opgelegd. Het was door Duitschland geheel uit vrijen wil aangegaan. Weliswaar door een Duitschland, dat onder een ander regime stond, doch Hitier heefi ook de verplichtingen van het Locarno-verdrag steeds erkend en aanvaard. Nog op 21 Mei 1935 verklaarde hij in een rede, voor den Rijksdag gehou den, „dat de Duitsche regeering stipt en eerlijk elk verdrag zal nakomen, dat het vrijwillig onderteekende, ook al geschiedde zulks voor het nationaal- socialisme aan het bewind kwam. Wij zullen al de verplichtingen na'even, die Locarno ons oplegt." De Fransch-Duitsche verhouding zit nu dus weer in schier onwrikbaar wantrouwen vast geklemd. Deze week nog komt de Volken bondsraad bijeen en moet hij aanbe velingen opstellen voor de thans te treffen maatregelen. Wat zal er gebeu ren? Kan er iels gebeuren? Moet het Recht gehandhaafd worden in zijn strikten voim, ook al beloopt men daardoor de kans van een vree- selijken nieuwen wereldoorlog? Of moet men voor de zooveelste maal zich maar weer schikken naar het brutale gebaar en het plompe optreden met het gevolg, dat de internationale rechts- bcdeeling schrikkelijk geweld lijdt? Een dlenitplIcMIge I» le Lelde" I» een tóbbe met kokend ««'"g™1™: Het slachtoffer is aan de gevolgen overleden. In geheel China aal onvemflld de algemeene dlenalpliehl woitains- voerd. De militaire diensttijd ia 2 ia» draeen voor alle mannen van 18-45 die geen lichamelijke gebreken jaar, hebben. Er zijn eenige zendingen uil Aals meer in Toronto (Canada) aangekomen. De bloemen kwamen in uitstekenden staat aan. Er blijkt voor deze zendingen in Amerika en Canada belangstelling te bestaan. Te Beekbergen is Dr. Kool bij het nemen van een bocht met zijn auto tegen een *oom gereden. De wagen sloeg om en werd geheel vernield. Dr. Kool moest in zorgwekkenden toe stand naar een ziekenhuis vervoerd worden. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. VRIJDAG 7 uur Kruisweg en kort Lol. OmTEhaïfAl?2 voorbereiding voor het Des6 nam. Biechthooren van 4-9 uur. Dagelijks de H. Missen r half 8 en 8 uur. i 7 uur, Ingezonden Van de 68.000 kleine boeien, die zich voor een uitkeering ineens (van f25, f40 of f50 naar gelang van den omvang van het bedrijf) hebben aan gemeld, zullen er na de schifting, waar mee men thans in den Haag bezig is, naar het zich liet aanzien, hoogstens 25000 overblijven. Een wetsbepaling is in overweging welke wielrijders verplicht rechts te houden. Tegen een algemeen voor schrift, dat wielrijders verplicht zijn van de rijwielpaden gebruik te maken, waar die aanwezig zijn, bestaat het bezwaar, dat nog niet alle rijwielpaden berekend zijn op het opnemen van het geheele rijwielverkeer. Het witte spat bord met reflector acht de minister de veiligheid van den weg vol doende; overigens zijn maatregelen in voorbereiding om het gebruik van deugdelijke reflectoren te bevorderen. De gemeenteraad van Zelhem heeft met algemeene stemmen besloten de bestaande belasting op het dansen te vervangen door een heffing van 50 cent voor eiken deelnemer aan een dansles ol danscursus. Noch Ged. St., noch de minister hebben bezwaar tegen deze wijziging. De centrale recherche heeft te Rot terdam in ecu auto 3 K.G. ruwe opium aangetroffen. De auto en de opium werden in beslag genomen. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opge maakt. Te Bendoengan nabij Bandoeng (Ned.-lndië) is een auto legen een boom opgebotst. De Inlandsche chauffeur werd op slag gedood. De inzitterde passagiers, de Raadt en zijn twee kin deren, werden ernstig gewond. In de O. L. Vrouwenkerk te Mtin- chen, zeide kardinaal Faulhaber tijdens een predikatie: „De schrijver Mythos (Rosenberg) heeft te gegeven, dat hij mij geen achting meer toedraagt. Ik als aartsbisschop zou mij doodschamen, wanneer ik achting zou genieten van den man, die den Mythos heeft geschreven". De duizenden toe hoorders riepen: „bravo!". Op aandringen van en in overleg met Ned. autoriteiten, is een regeling jfc>t stand gekomen, welke voor Jood- sche Nederlanders, die in Duitschland een bedrijf of vrij beroep uitoefenen, de mogelijkheid opent om bij repatri- cering 'n deel van hun vermogen over le brengen, ten einde in Nederland een nieuw bestaan op le bouwen. Voorlaan zullen piloten, die over Egypte vliegen, voordat zij starten, een som van 500 pond sterling moeten storten. Het Egyptische departement voor de burgerluchtvaart wil deze be paling laten gelden voor buitenlandsche vliegtuigen op Egyptisch grondgebied. Het geld zal worden gebruikt ten einde eer. fonds te vormen voor het opsporen van vliegers, die in de woestijn ver loren zijn geraakl. Ingediend is 'n wetsontwerp lot verhooging van de befooling van het Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen. Ter zake van de aanschaffing van auto mobielen en motorrijwielen, zoomede de aanschalfing van nieuwe werklui- Rcclassccring. In Uw blad was het verslag opge nomen van de jaarvergadering der Reclasseeringsvereeniging voor Amers foort en Omstreken. Men heeft daaruit kunnen lezen, hoe wij met zeer bescheiden middelen woekeren om ons werk onder hen, die met den strafrechter in aanraking zijn of geweest zijn, te kunnen vol houden. De tijden zijn zwaarwe weten het allen. Dat wil zeggen, dat ons werk zich voortdurend uitbreidt. Toch wil len wij voortgaan met het steunen van hen, wien dc verleiding éénmaal te machtig was; wij willen doorgaan met onze pogingen, hen op de been te helpen en te houden, hen in staat te stellen, den gemaakten misslag te her stellen. Er is hiertoe noodig groote toewij ding en eindeloos geduldhelaas moet eenige teleurstelling worden geboekt. Maar de teleurstellingen worden dub bel en dwars vergoed dorr de posi tieve resultaten, die wij toch ook grooten getale kunnen aanwijzen. Wij hebben ech'.cr sleun noodig. niel alleen financieelen, maar ook sleun ons werk Wij zor' en leden, die krachtig met ons willen samenwerken ter bereiking van ons doel. Zijn er onder de lezers van Uw blad, die ons willen bijstaan laten zij zich dan opgeven aan een der beide onder- geteekenden. Mannen en vrouwen var iedere religieuse of politieke overtui ging zijn ons welkom; wij werken im mers onder alle klassen en alle ge zindten. Moge deze oproep bij allen, dien is werk ter harte gaat, die beseffen, welke moeilijkheden wij hebben te over winnen en die begrijpen, dat die moei lijkheden slechts door den steun van velen kunnen worden overwonnen, weerklank vinden. Laat ons werk niet in den steek! Met dank voor de plaatsing, Mr. W. J. B. VERSFELT, Voorz. Ds. A. F. L. VAN HENGEL, Secr. KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van den inhoud dezer Olficiecle Kerkelijke Mededeelingcn wordl verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Olficiecle Kerkelijke Medcdeelingen in a i van dc Auteurswet. Dit Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS l'icob Calslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan 28,^Teleloon no. 55- WOENSDAO 7 uur Lof Ier eere van S Jozef. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechlhooren. r Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8en8.10' «PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: W. A. J. M. Ooslveen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Onder de H. Mis van 7 uur Generale H. Communie der Militairen. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef ozenhoedje en Litanie van den H. Jozef. DONDERDAG Kwarl over 8 2e Conferentie over het huwelijk, met als onderwerp: Grond slag en Opbouw van het Huwelijk. VRIJDAG Half 5 gelegenheid om te biechten voor de meisjes van de 5e, 6e en 7e klas. 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG 7 uur Lof. Avonds kwart over 8 Congregatie an de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. -n VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 Biechthoorcn. Dagelijks de H. Missen om 7.8 en 9 uur. Achterved PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoo: O. Rentinck. Telefoon no. 20. VRIJDAG 7 uur Kruisweg-oefening. ZATERDAG Biechthoorcn vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om 7 cn 8 uur. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG Half 7 Lof ter eere van den H. Jozi VRIJDAG Half 7 Kruisweg en Lof. ZATERDAG Biechthooren om 3. 4. 5, 6 en 7 ui In de week de 11. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Hall 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 lste H. Mis Kwart over 8 2e II. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen ZATERDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 47 uur. 7 uur Kruisweg met Lol Deze week de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van TuyllstraM. WOENSDAG 's Avonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. VRIJDAG, lur Kruisweg. TERDAG 8 gelegenheid om te biechten, lur Lof. Deze week de fl. Mis om 8 uur. D_„ aanmaak van geschut en i Half 8 Lof met Rozenhoedje. projectielen, wordt de begrooting ver- Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8. en met f96.000. |9 uur. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). KatholiekeSpaarbank.Zitling Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. DONDERDAG 12 Maart. Vergadering van liet Wit-Gelc Kruis 's avonds 8 uur, in hel gebouw van de R. K. Spaarbank, Brcestraat. VRIJDAG 20 Maart. Jaarvergadering R. K. Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Cultureele Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Theatre. 30 April. N.V. Amstcrdamsche Too- neelverecniging. A. van Dalsum en A Defresne. „Circus Knie". Marktberichten. Kaasmarkt Amersfoort. 9 Maart. Aangevoerd 8 wa gens bevattende 2000 Kilo. Prijs, 1 18.00 tot 122.00 d. 50 Handel vlug. f 22.00 p. 50 Kilo

De Eembode | 1936 | | pagina 2