Rectificatie Retraite voor Mannen.! In afwijking van ons vorig bericht deelen wij mee dat de retraite voor mannen van Amersfoort zal gehouden wordah van Dinsdag 21 April tot Vrijdag 24 April. Wie wil deelnemen aan .ieze retraite melde zich aan bij de Zeereerw. Heeren Pastoors, bij de C. M. van Es, Marconistraat 31, of bij den Directeur van het Retraitenhuis. Naar betere samenwerking. Het personeel van wasscherij „De Kolk" ging na een staking van twee dagen, weer aan den arbeid, nadat een overeenkomst was geteekend. Punt 3 van deze overeenkomst gaf aan „Vóór 15 Maart zullen er bespre kingen plaats hebben over de her ziening van de loonen in gunstigen zin". De in punt 3 bedoelde besprekingen hadden plaats. De bondsbestuurders betoogden dat zij niet kwamen om het bedrijf naar de put te helpen, doch om het gezond te maken, mede door een goede samenwerking tusschen pa troon en personeel, waardoor ook het personeel 100 pet. arbeid zal leveren. Nadat een loonschaal was voorge legd. welke in gedeelten zal moeten worden ingevoerd, verzocht de directie de bestuurders hem een en ander schriftelijk te doen toekomen, waarna hij zal zien wat bereikt kan worden. Zaterdag heeft de directie het per soneel toegesproken en medegedeeld dat hij geen loonsverhooging kon en wilde geven. Hij betaalde 45 tot 50 pet. van de inkomsten aan loon en dat kon niet langer. Er moest perso neel worden ontslagen. Er is toen een personeelsvergade ring gehouden waarbij deze zaken wer den behandeld met de bondsbestuur ders. Eenige ontslagen zullen moeten worden ingetrokken. De bestuurders drukten het personeel op het hart voor 100 pet. arbeid te leveren en trouw te blijven aan de organisatie. Handelsregister. Ned. Bevrachtings- en Exp.bureau „Centrum", Vermeerstraat 104, Venn. J. jonker en M. A. van Rijn. „Roodkapje", baby- en kinderidee- ding, Arnh.weg 9a. Filiaalhoudster G. Janssen. Bur. v. d. Middenstand, Kamp 18. Eig. P. J. v. Helsdingen. Hollands Roem, vischhandel, Leus- derweg 20. Eig. D. W. v. Dorssen. Sigarenmagazijn Pallieter, Langestr. 72, opgeheven. Trappenfabriek Hevo, A. de Kamp 12, opgeheven. Coóp. Brandverzekering, Hooglan derveen, opgeheven. De Wapenwet. De Commissaris van Politie maakt den houders van bijzondere machti gingen tot voorhanden hebben van vuurwapenen bekend, dat zij moeten zorg dragen, hun machtiging voor den vervaldatum, ter verlenging in te leve ren aan het Bureau van Politie. Be langhebbenden, die hun machtiging voor den vervaldatum niet hebben in geleverd, worden geacht hun wapen(s) onbevoegd voorhanden te hebben, en zal tot het opmaken van procesverbaal worden overgegaan. Tevens wordt de aandacht gevestigd van de machtiginghouders op het na volgende: Bij verhuizing binnen de gemeente dienen zij daarvan van te voren kennis te geven aan bovenbe doelde afdeeling en moeten zij zich voorzien van een geleidebiljet en voor adresverandering de machtiging mede brengen. Bij verhuizing naar elders moet de verleende machtiging worden ingeleverd en dienen belanghebbenden zich eveneens te voorzien van een ge leidebiljet voor het vervoer van de vuurwapenen. De Ritsema Stofzuigerfabrieken te Hilversum hebben te dezer stede een filiaal geopend voor Amersfoort en Omstreken in het perceel Vermeer- straat 136. Een speciale aanbieding voor de openingsmaand is geboden ter 1 jnnismaking met dit Nederlands Fabrikaat. Olympiade ruiters In April zullen op de Leusderheide wedstrijden op ruitersportgebied den gehouden. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Donderdag 19 Maart. 8 15—9 45 Luxemburg. 10.10-11.10 Hamburg. 11.1012.20 London. 12.20 -2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—5.35 London 5 35-6.50 Keulen. 7—8Gram. Uitr. A. R. C. 8—9.40 London. 9.40- 12 Weenen. Vrijdag 20 Maart. 8.15—9.45 Luxemburg. 10.1011.10 Hamburg. 11.1012.20 London. 12.20 —2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—5 35 London. 5.45—6.50 Luxemburg. 7—8 Oram. Uitz. A. R. C. 8-9.30 Luxem burg. 9.30—12 London. Zaterdag 21 Maart. 8.15—9.45 Luxemburg. 10.10—11.10 Op avontuur. Aan het Station te Amersfoort kocht :n 15-jarige jongen een plaatskaartje voor Maastricht. Door zijn jeugdig uiterlijk en manier van optreden kreeg de ambtenaar de indruk dat er iets niet in orde was en waarschuwde de politie, die het jongmensch meenam naar het bureau. Daar kwam aan het licht dat hij te Amsterdam thuis behoorde en in dienst betrekking was bij een melkhandel. Met een bedrag van f 12 van zijn patroon was hij op stap gegaan met de tram naar Laren en verder per taxi naar Amersfoort. Het jongmensch is van Amsterdam teruggebracht en ter beschikking ge steld van den Hoofdcommissaris van Politie aldaar. De Katholiek Democraten. Voor de afd. Amersfoort van de Katholiek Democraten hield Mr. Peters uit Den Haag een rede over „De taak van de democratie in crisis tijd", in de Valk. Spr. schetste in kalme bewoordingen de aanpassingspolitiek van de Regeering, waarmede de R. K. S. P. maar niet wil breken. Volgens spr. zijn er nog drie wegen om uit de crisis te geraken, n.l. Com munisme, Staatsalmacht of een waar achtig Christelijke Maatschappij-orde- nfrfg. Dat de eerste twee wegen een gevaar zijn voor het Katholicisme meende spr. dat duidelijk genoeg was. De Kath. Democraten blijven aansturen op een politiek voor de maatschap pelijk zwakkeren. De Kath. Der ocraten stemmen, aldus spr., punt voor punt overeen met Quadragesimo Anno, die de richting hveft aangegeven om te komen uit de moeilijkheden. Enkele vragen werden door den spr. beantwoord. Wij mcenen op bijeenkomsten van de R. K. Staatspartij toch ook nog al eens over Quadragesimo Anno te heb ben hooren spreken. Botsing. Op de hoek Breestraat—Markthal- straat botsten een luxe auto en een vrachtauto tegen elkaar. Geen persoon lijke ongelukken. Beide wagens moes ten worden weggesleepi. Schoorsteenbrand. Met de minimax is een schoorsteen brand gebluscht in een perceel aan de Liendertscheweg. Op stap. Door een 16-jarige jongen werd te dezer stede zonder vergunning op den openbaren weg een concert gegeven met een trekharmonica. Het bleek dat hij het ouderlijk te huis, een woonwagen te |Zwolle was ontvlucht. Vanzelfsprekend is hij terug gebracht. Kennisgeving. De Burgemeester maakt bekend dat een commissie uit Gedeputeerde Sta ten in het gemeentehuis zitting zal houden op Maandag 30 Maart 1936 te 11 ure, ten einde de bezwaren aar te hooren tegen het plan van onteige ning ten name van het Rijk voor de verlegging van het gedeelte Hoevelaken Terschuur van Rijksweg. Het uitgewerkte plan is voor ieder ter inzage ter secretarie. Het betreft hier een stukje grond aan den Koedijk van Hooijer. Eenige jongens hebben een 6-wieli„ vrachtauto, die op het plein aan de Lieve Vrouweatraat op de handrem stond, met geblokkeerde wielen, in be weging gebracht. De blokken werden voor de wielen weggehaald, waarop het gelukte, de zware auto tegen den muur van de Geref. Kerk te rijden. De muur werd ontzet, terwijl de auto zoodanig beschadigd werd, dat hij niet door kon rijden. Het Sportfondsenbad. In de laatste weken is herhaaldelijk geconfereerd over de mogelijkheid binnenkort den bouw van het Sport fondsenbad aan den Bisschopsweg aan te vangen. De indertijd geraamde stichting-kosten zijn nu beduidend lager geworden. De grond is reeds in het bezit der Sportfondsen-combinatie. Men wil echter de zaak financieel goed gefundeerd in exploitatie bren gen en zulks vordert nogal lange onderhandelingen. De trouwe spaarders zou het goed doen, wanneer no_g dit jaar de eerste spade in den grond kon worden gestoken. Amersfoortache Kunstkring. Tentoonstelling van Schilderijen, Teekeningen en Aquarellen van Else Berg in de Stichting „de Armen de Poth", Coninckstraat 41, van 21 Maart tot en met 5 April a.s, dagelijks van 19—4 uur. Opening door A. M. Ham- macher, op 21 Maart om 3 uur. Toe gang leden gratis niet-leden f0.25, personen onder de 18 jaar fO.10. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Vigota Martha, van C. v. Es en F. E. A. Schöning. Tonia, d. van H. Veenendaal en T. Dikken. Peter, z. van J. Nijmeijer en A. Agter. Joseph Canisius Maria, z. vanJ.G. A. J. Heijmerink en G. M. C. Schönbergen. OndertrouwdH. J. Smit en O. W. Zaterdagavond reed een auto op den Zuidsingel tegen een boom. Van de inzittenden, vier jongens van 18 en 19 jaar uit Amsterdam, werden er drie door de politie aangehouden. De be stuurder had het hazenpad gekozen. De gehuurde auto werd in beslag ge nomen, terwijl de ouders gewaarschuwd werden. Dr. Schreuder, de arts in ruste, wordt Woensdag 18 Maart zeventig jaar. Hamburg. 11.10—12 20 London. 12.20 W. E. Meerbeek. A. ten Hoven en -2.20 Brjssel. 2 20-3.50 Diversen. S. C. de Wilde. 3.50 6.50 Luxemburg. 7-8 Gram.l Overleden: J. v. Wessum, 73 j.J Uitz. A. R. C 8—8.45 Deutschland.lechlg. van M. Wakelkamp. J. Holts- 8.45 9.35 Luxemburg. 9.35—12 Brus- ma, 33 j., ongeh. B. M. v. Beek, sel Fransch. J84 j., wed. van J. N. v. d. Ven. j Uit den Omtrek Baarn Ten huize van Baron Taets var Amerongen werd door Baarnsche be langstellenden in de rijsport een ver gadering belegd, teneinde te geraken tot de oprichting van een Landelijke Rijvereeniging. Na eenige besprekingen werd besloten tot oprichting over te gaan. Barneveld Op de stierenkeuring waren aange voerd 21 stuks, waarvan er 9 zijn goedgekeurd. De goedgekeurde dieren zijn van de navolgende eigenaren J. v. Beek, Lunteren2 stuks van Wed. A. v. d, Brink, Achterveld stuks van G. D. v. d. Brink, Achter veld A. v. Wieringen, Achterveld W. Boekhout Barneveld en G. v. d Top, Barneveld. Hoogland Zondag 22 Maart zal in de zaal van Concordia, aanvang 6uur 's avonds, de beroemde Christusfilm, of liever tooneelen uit het leven van Jezus wor den gegeven. Is er een tijd, die meer geschikt is, als juist de Vastentijd I In deze film worden dan ook alle hulp middelen ter hand genomen die haar ten dienste staan om de Heilige His torie van den Menschenzoon uit de schaduwen van het grijze verleden te doen oprijzen en deze voor onze oogen te doen opleven n de legendarische stedenBethlehem, Nazareth en Jeru zalem. Hier ontrolt zich het leven van Jezus als een panorama van liefelijke tafereeltjes, vanaf Zijn geboorte tot aan Zijne Verrijzenis. Alle episoden van het openbaar leven van Hem, Die eerst geheel en al vriend was der kinderen en nederigen van harte, worden naar waarheid en In pakkende staaltjes in den toeschou wer wakker geroepen. Vooral de lijdenstafereelen worden in zeldzaam grootschen stijl opgevoerd. Het afgrijselijk treurspel waarbij het wreede volk dengene verloochent, dien zij eerst tot Koning uitriepen de veroordeeling door Pilatus, die, hoewel hij zijn handen in onschuld wascht, Hem toch aan de soldaten overlevert; de schandelijke doornen kroning, de geeseling; dan de bestij ging van den CalvariebergJezus be zwijkend onder den zwaren last van het Kruis, en ten slotte de vreeselijke Kruisiging en de dood van den Meester ten aanschouwe van Maria en Maria Magdalena. Deze vreeselijke herinneringen aan het Goddelijk Offer, zullen nooit uit de gedachten gaan van d egenen, die in deze film de groote marteling Golgotha hebben aanschouwd, w; de eenige Zoon Gods Zijn Bloed gaf om voor de zonden der menschen te boeten. Te 's Hage overleed freule Cornelia Sebastiana Jacoba verLoren van The- ma?t in den ouderdom van 67 jaar. De begrafenis had Dinsdag plaats op de 1ste Algemeene Begraafplaats te Utrecht. 30 Maart houdt de daartoe aange wezen commissie in onze gemeente zitting voor het aanbrengen zwaren tegen de onteigeningsplannen voor het gedeelte Hoevelakcn-Ter- schuur. De stukken liggen ter inzage op de Gemeente-Secretarie, alsmede het uitgewerkte plan. Het betreft hier gronden onder Hoog landerveen. hoodig voor den aanleg van de.i nieuwen grooten rijksweg. Hooglanderveen J. B. B. De Jonge Boerenbond hield haar jaarvergadering. De heer J. Bok- kers sprak zijn voldoening uit pver de groote opkomst. Uit het jaarv^kty 61ëek,'tTat dë vèreeniging dit jaa)~ li ledenaantal was vooruitgegaan en dat vooral door de Geestelijke en Techn. adviseur, alsmede door de leden zelf veel lezingen waren gehouden, die de algemeene ontwikkeling der leden-be oogden. De penningmeester gaf een zeer uitvoerig finantieel verslag. De aftredende bestuursleden de hee ren )oh. Grootevheen, A. v. Lieropen Valkengoed werden bij meerder heid van stemmen herkozen. Daarna sprak de geestelijke adviseur, Pastoor H. J. Broere zijn groote voldoening uit, dat er door de leden zoo krachtig was meegewerkt om de vereeniging tot hoogeren bloei te brengen en waar door de zóó hoog noodige kameraad schap der leden sterk werd bevorderd. Hij hoopte dat het zoo zou blijven, dat het Bestuur en den Techn. adviseur met denzelfden ijver zouden blijven helpen tot aller welzijn. De Techn. adviseur deelde daarna zijn plan mede, waardoor hij meende, het verlangen van den geestel. adviseur te helpen verwezenlijken. Op de laatste vergadering van ditj seizoen zal hij nog spreken over den kalktoestand der gronden. Hij opperde verder het idee om dezen zomer een bezoek aan de Wieringermeer te bren gen. Dat vond grooten bijval. Nadat nog mededeelingen werden gedaan over een te houden melkcursus werd de vergadering gesloten. Leusden - Burgerlijke stand. GeborenFrancises, d. van R. Veld huizen en O. v. Dorfkelaar. Hen- drlka Geurtje, d. van Kuijt en H.Jan sen. OverledenW. Boersen. 78 jr., wed. van M. de Bruin. Nllkerk Op de markt. 220.000 eieren f 2.25—2,75eenden eieren f 2.20-2.45; 55 biggen f13- 15; I varken f60; 167 runderen, katf- koeien 190—150; kalf vaarzen f60— 85; vet vee Ie kw. f 0.18-0.26; 2e kw. f0.140.18; vette koeien f 135— 170; 116 nuchtere kalveren, mestkal- veren f 10—15; slachtkalveren 12—4. Stoutenburg Enkele stukken grond gelegen onder het gebied dezer gemeente, moeten worden onteigend ten behoeve den aanleg van den grooten rijksweg Hoevelaken—T erschuur. De kaarten liggen ter secretarie aan den Hessenweg ter Inzage. 30 Maart houdt een commissie daar zitting bezwaren te hooren. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adrianus Jozef, I. v. J. v. Burgsteden en C. Hilhorst Gijsbertha Christina Wilhelmina, d. v. H. Berg en A. E. de Vries. Over leden S. Phlippsen, 72 jr., wed. v. S. Nijholt. In tegenwoordigheid van Rijksland bouwconsulent Dr. Ir. van Daalen werd de eindles gehouden van de 2-jarige Landbouwcursus te Stoutenburg. Aan 't eind van de les werden de volgende diploma's uitgereikt. Met zeer veel vrucht: A. v. Reenen, A, v, Hamers- veld, P. J. van Donselaar, J. Donke laar, J. Laseur, C, Looyen, H. v. Dijk, J. v. Loenen, Met veel vruchtA. H. Renkers, Haverkamp. H. Rijken, G. Zijtveld, J. Verhoef. Met vruchtA. G. v. d. Hengel en v. Esveld. De leerlingen en de leeraar werden toegesproken door den heer Lam, ter wijl namens de leerlingen door J. La seur aan allen werd dank gebracht, waarvan deze den heer Schouten als bewijs van erkentelijkheid een electri- sche klok aanbood. Soest In den morgen ontstond brand in een der grooten houten schuren aan de Koninginnelaan. Spoedig was alle gevaar voor verdere uitbreiding ge weken. Van het woonhuis was reeds een dertigtal ruiten gesprongen. Het voorste gedeelte van de schuur brand de geheel af, doch het achterste ge deelte, waarin zich hooi, stroo, rijwie len en gereedschappen bevonden, kon gespaard blijven. De oorzaak van dezen brand wat gelegen in het stoken van een wasch- forn us. Soesterberg In den nacht werd door een onbe- voegde(n) een bezoek gebracht aan een onbewoonde villa, gelegen aan de Amersf.straat, toebehoorende aan mevr. S. Men heeft een radiotoestel en eenige huishoudelijke voorwerpen medege nomen. Een gedeelte van de militaire lucht- vaartafdeeling alhier zal worden vr plaatst naar het vliegveld Schiphol Eenheid. Wij lezen in de „Opmarsch" „Af en toe hoort men nog wel eens de betcekenls van de Katholieke Actie ten opzichte van de politiek zóó uit leggen, dat zij niet aan haar leden verbiedt zich aan te sluiten bij een politieke partij naar hun keuze, mits de leer dezer partij maar niet strijdig is met de wetten van God en de H. Kerk. Ziet u nu wel, zoo zeggen vele dissidenten, ons partijtje verkondigt geen leer, strijdig met de wetten van God en de H. Kerk, Gij kunt u gerust j ons aansluiten. Tegenover deze redapeerlng stellen wij de uitspraak van Peter Professor Dr. Seb. Trom S.J, te Rome. als volgt luidende „dat in landen, waar volgens hel oordeel der Kerkelijke|Overheid slechts één politieke partij zijn kan, die vol doende de rechten van de Kerk kan waarborgen en waar dus het hooger doel dier partij en de Katholieke Actie door omstandigheden als het ware samenvallen, de Katholieke Actie zijn leden zal moeten aansporen, die en enkel die partij te steunen." Wij mogen den bij uitstek deskun digen Prof. Tromp dankbaar zijn voor deze duidelijke formuleering, welke naar wij hopen, lederen twijfel thans zal hebben opgelost." Binnenland Voor bruggebouw. De benzine-belasting wordt met een halve cent per liter verhoogd. Uit de opbrengst wil men betalen de kosten van den bouw van bruggen zonder tolheffing. Op een buitengoed. Binnen enkele dagen zullen de eerste bewoners hun intrek nemen in het buitenhuis aan den Koningsweg rich ting Ede, een landgoed dat zich be vindt in het Nationale Park „De Hooge Veluwe" en dat vroeger bewoond werd door den Arnhemschen wethouder. Baron van Tuyll. Het buitengoed wordt zooals men weet in gebruik genomen door den Aartsdiocesanen Bond „De jonge Werkman" die het bestemde tot tehuis voor jeugdige R. K. werkloozen Het valt niet te ontkennen, dat men hier aan hel begin staat van een zeer belangrijk werk ten bate van de jeugdige R. K. werkloozen. Vestigingsverbod. Kon. Besluit is de beslissing van den gemeenteraad van Bussum waarbij een vestigings-verbod voor winkels zal worden afgekondigd op geschort. Bussum is de eerste gemeente, waar de raad een dergelijke verorde ning heeft goedgekeurd. De burge meester maakte bezwaar d>t besluit uit te voeren, omdat hij het in strijd met het algemeen belang acht. Hij heeft een beroep op de Kroon gedaan met als resultaat, dat de verordening Is opgeschort. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG ?s Avonds'kwart over 8 Congregatie van de H. Familie voor beide afdee- lingen. DONDERDAG Feestdag van den H. Jozef. 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7.8 en 9 uur Kerknieuws Aartsbisdom Utrecht. H. Exc. de Aartsbisschop Utrecht heelt benoemd tot pastoor te Deventer (H. Lebuïnus) den Zeereerw, Heer Th. E. B. G. Thuis, thans pastoor te Almelo (H. Egbertus) den Zeereerw. Heer A. W. van Rossum, thans pastoor te Zuidhorn en tot pastoor te Zuidhorn den Zeereerw. Heer P. P- A. M. Braam, thans kapelaan te Groningen. KERKELIJKE DIENSTEN. van den Inhoud deier Officieele Kerkelijke Mededeelingen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Officieele Kerkelijke Mededeelingen In andere bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens l. 15, e i de betrelt ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS jacob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. jacob Catslaan 28, Telefoon no. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. DONDERDAGI Feest van den H. Jozef. De H. Missen om 7 en 8 uur gezon gen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Kruisweg en zegen met het Allerheiligste.; ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8en8.10 PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS, 't Zand no. 29 Pastoor: W. A. J. M. Oostveen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG ir Lof ter eere van den H. Jozef met Rozenhoedje en Litanie van den H. Jozef. DONDERDAG Feestdag van den H. Jozef, dag devotie. Kwart vóór acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie van den H. Jozef. Kwart over 8 3e Conferentie over het Huwelijk. VRIJDAG Half 5 gelegenheid om te biechten voor de jongens van de 3e en 4e klas. 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Van half 4 half 10 gelegenheid om te biechten. Half 8 Lof met Rozenhoedje. A.s. Zondag zal de WelEerw. Heer Kapelaan Vernooij onder alle H.fl. Missen 'n predikatie houden over de K. V. waarna collecte. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8, PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAO r Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAO Feest v. d. H. Jozef. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof, VRIJDAG 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 5e leerjaar. Des nam. Biechthooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. gBl« WOENSDAG 7 uur Kruisweg. DONDERDAO Feestdag van St. Joseph. VRIJDAG 7 uur Kruisweg-oefening. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om 7 en Hnmersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoonfiamersveld No. 4. WOENSDAG Half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. Van half zes tot half acht gelegenheid om te biechten. DONDERDAG Feest van dc H. Jozef, Patroon van de Parochie. Half 8 gezongen H. Mis, Half 7 Lof. VRIJDAG Hall 7 Kruisweg en Lof. ZATERDAO Biechthooren oni 3, 4, 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Half 8 tste H. Mis. 8 uur üez. H. Mis. Na de H. Mis Kruisweg. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. 7 uur Lof Ier eere van den H. Jozef. DONDERDAO Feestdag van den H. Jozef. 7 uur 1ste H. Mis. 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lol. VRIJDAG Half 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op dc scholen ZATERDAG Half 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 4—7 uur. 7 uur Kruisweg met Lof Deze week de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broerc. Burgemeester van Tuyllstraat. WOENSDAG *s Avonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. DONDERDAG Feestdag van St. Joseph. 8 uur gez. H. Mis, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van St. Joseph. ZATERDAG 4-8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lot. Deze week de H. Mis om 8 uur. Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwslraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehifé aan den West- singel (uilgenomen des Zondags), Katholieke Spaarbank.Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot I uur WOENSDAG 18 Maart. 8 uur in St. Jozef, ledenvergadering afd. Amersfoort R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. DONDERDAG 19 Maart. 8 uur, in St. Jozef, ledcnvergaWfflhg van de R. K. Werklieden-vercenlging voor de sladsparochién. Rede te houden door Pater R. van Kempen, directeur van het St. Alf. Retraitenhuis. VRIJDAG 20 Maart. Jaarvergadering R. K. Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden. DONDERDAG 26 Maart. Kwart over 8, in de Valk, film over de tin-winning op Blllton, door Ingenieur Bijdendijk. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Cultureele Groep.) Uitvoeringen in het Orand-Theatre. 30 April. N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging. A. van Dalsum en A Dcfresne. „Circus Knie".

De Eembode | 1936 | | pagina 2