Amersfodrt ©dzUffiM Werners prima Oude Jenever f 3.15 per LltersKrulk „d'Arnhemsche Poorl", Pooriwal 50-52 Teletoon 24a Mnziek. De Amerstoortsche Kunstkring geeft voordracht over .Muziek in den Mui- derkring" door mevr. A. Komter Kui pers te Laren, met medewerking van mej. N. Blok, sopraan te Bussum, in. hotel Monopole, op Dinsdag 31 Maart om 8 uur. De voordracht wordi muzi kaal toegelicht door liedjes van Hooit, Vondel. Huygens, Bredero e.a.muziek van Sweelinck en Huygens. Van de liederen is de oorspronkelijke bij de gedichten aangegeven .stemme" opge zocht en voor zang en klavier bewerkt door mevr. A, Komter Kuipers. Eind April zal voor de kunstkting optreden het Indische ballet Menaka. Ofschoon deze uitvoering het slot zal vormen van het seizoen l935-'36, heb ben nieuwe leden voor het volgende verecnigingsjaar reeds toegang tot deze voorstelling. 7 Parochie St. Henrietta In de parochie St. Henricus is op gericht een aldeeling van de Congre gatie der H. Familie voor jongens van 12 tot 17, aanvangende met een leden tal van 110. De oefening om de 14 dagen Dinsdagsavonds te 7 uur zal worden geleid door den WelEerw, Heer Kapelaan C. Bachg. Nationale Reclaaaeeringsdag. Zooals we reeds eerder meldden, hebben de Reclasseerings-instellingen het voornemen een Nationale Reclas- seeringsdag te houden, teneinde de geldmiddelen van de vereenigingen te versterken, die in verband met de tijds omstandigheden het toch al moeilijk hadden en bovendien door subsidie vermindering voortdurend worden be dreigd. Alle instellingen doen aan deze actie mede. Ook in onze gemeente is een comité gevormd, dat speciaal belast is met de uitvoering van de collecte. Hierin hebben zitting: G. A. L. Spel berg. voorz. mej. C. A. C. Best. secr. G. A. Hendriks, 2e secr.; J. van Ha- selen. penn.mej E. J. Hesselink, ds. S. J. Popma, J. M. N. v. d. Drilt, mevr. D. Goekoop-de Lange. A.J. Huijskens. freule Reigersberg Versluys, mevr. M. Cramer-Weenink, C. J. Haagen, P. v. d. Meulen, mevr. P. Tillemans-Persijn, J. H. v. d. Esker, W. Koopmans. P. Lukkenaer, F. L. Schrijver, D. Brouwer, W. J. Cbrtiaans, A. J. Kloosterman, ]i B. Lubberts. kapelaan C. C. J. Bachg, P. J. de Groot. H. G. Huslage en IJ. B. Potjewijd. Beroer Strijkkwartet. Ongeveer een jaar geleden maakten wij In Amicitla kennis met het Berner Strijkkwartet. Enthousiast over het prachtige, fijnzinnige spel der heeren hebben wij toen den wensch uitge sproken dit kwartet meermalen U mogen terugzien en aanhooren. Gisteravond vormde een concert var dit kwartet het sluitstuk van de abon nementsconcerten der „Concertvereeni- ging". Voor den cellist Lehr, die vorig jaar zulk prachtig spel en zoo'n fraaien toon te genieten gaf, bleek nu Richard Sturzenegger in de plaats getreden, die voor zijn voorganger zeker niet onder doet. Het programma omvatteeen Strijk kwartet op. 41 in A van Schumann op. 132 in o van Beethoven en op. 5 no. 5 van Haydn. Het spel van dit kwartet is en blijft meesterlijk. Iedere noot krijgt de waarde die haar toekomt, haar plaats is nauw keurig bepaald. De techniek der heerar is in alle opzichten volmaakt: een ruw of minder edel geluid werd niet ge hoord. Het programma was niet gemakke lijk te verwerken. Op de eerste plaats wegens de fatale acoustiek van de zware gordijnen, die onmiddellijk ach ter het kwartet waren toegeschoven. De spelers gaven zich alle moeite het euvel te verhelpen, maar tevergeefs. Het geluid werd onmiddellijk afge dempt, terwijl toch juist een dergelijk ensemble aangewezen is op een acous tiek, waarin een toon eenige ruimte werking krijgt waardoor hij kan zingen gaan. Dit euvel maakte hel prachtige, boeiende spel eenvoudig stuk, en zoo is een zekere vermoeidheid en ver veling alleszins verklaarbaar. Daaren boven bleek zelfs Beethoven minder geniale oogenblikken gehad te hebben, want het andante was toch wel buiten alle verhoudingen. Hier was hel voor den meesier blijkbaar een moeilijk iets Burgerlijke Stand. GeborenAlbert, z. v. C. J. Verboef en H. Niewold johanna Maria, d. v. A. J. W. v. d. Heuvel en O. Brink huis Jannetje Ottolina, d. v. O. Met horst en J. van Qlnkel Johannes Everardus Hendrikus, z. v. J. Tesson en A. E. Kaas Anna Maria, d. v. E. J. v. Deuveren en C. G. Haarsma Stephanus, z. v. S. Spijker en A. v. de Grift Wilhelmina Petronella Maria, d. v. L, J. v. Beers en M. v. der Flier - Willempje, d. v. A. Bakker en L. Hooijer. OehuwdE. Kraan en H. Moro K. A. Klaversteijn enJM. J. Kapteijn J. C. Hoogland en M. Wleriz. OverledenJ. Meinen, 79 jr., echtg. v. G. Gruppen A. B. M. Hacke, 58 jr. E. Porck, 56 jr., echtg. v. G. J. Roosen Goor, 60 jr., echtg. v. A. v. de Steeg J. de Waal, 72 jr. .Wilskracht." Ter gelegenheid van het 15-jarig beslaan van de R. K. Muziekvereni ging .Wilskracht" is er Zaterdag 25 April van 3—5 uur receptie in het gebouw St Jozef. Zondag 26 April opvoering van de Jubileum-Revue in de gemeentelijke Markthal. Wegen rond Amersfoort. Voor belanghebbenden en belang stellenden hield Ingenieur Spaander een lezing over het wegen- en verkeers vraagstuk rond Amersfoort. Hij ontwikkelde daarbij een eigen plan dat naar zijn opvatting v* Amersfoort beter is dan het nu de orde zijnde rijkswegenplan Hoevelaken als centraal k-uispunt. W e rkverschaffing Op de begrooting is een bedrag van f 125.000 uilgetrokken voor werkver schaffing. Het ligt in de bedoeling hier voor de volgende werken te doen uitvoeren: 1. aanleggen van wandelpaden achter de boomen langs den Soeslerweg (vanaf den overweg tot den weg, welke toe gang geeft naar het sportterrein). Kos ten f4900. Bovengenoemd gedeelte van den Soesterweg is rijksweg, waarom over leg is gepleegd met den Rijkswater staat, waarbij is gebleken.dat uitvoering van dit werk mogelijk is. De slooten langs den Soesterweg zullen worden dichtgemaakt, terwijl ongeveer 2 M. daarnevens nieuwe slooten zullen wor den gegraven, behoudens bij het hotel Birkhoven, waar een rioleering kan worden gelegd. 2. Diepspitten en beplanten met eikenhakhout en berken van de strook grond, liggende langs de Zuidzijde van de Hugo de Gr^otlaan, vanaf het Bor- neoplein tol bij de Jacob Catslaan, benevens het maken van doorzichten het bestaande hakhout en het maken van wandelpaden met omgekeerde heideplaggen, aansluitende op de paden Berg Zuid (klein Zwitserland). De kos ten hiervan worden begroot op f9175. 3. Aanleggen van een rijwielpad van puin en sintels (gespramexd) langs een gedeelte van het Smallepad vanaf de Brouweistraat tot de Stationsstraat. De kosten hiervan worden begroot op 11000. Herstellen der kademuren aan de Kamperbinnenpoort, benevens het door trekken der walmuren en het maken van een waterkom De kosten hiervan worden begroot op f7.800. Aanbrengen van beplanting op het terrein tusschen Leusderweg en Woes- tijgerweg (achter het Badhuis) benevens het herstellen van het hekwerk. Koslen 1750.—. Afwerking moet voorts noggeschie- :n van aanleg rijwielpaden i delpaden Daam Fockemalaan Aanbrengen perkoenpaalbeschoeiing langs het talud der grachten en beken. Verbeteren van het Lockhorsterbosch en de voortzetting van het in 1935 aangevangen werkaanleg boschvijver. Voor den boschvijver is nog beschik baar 188.700. In 1935 is aan den bosch vijver verwerkt f39.200. Uitgaande van de oorspronkelijke begrooting moet dan 1937 nog f57.100 verwerkt worden. De perkoenpaalbeschoeiing zal ir totaal 14000 meer kosten dan oorspron kelijk begroot. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 22 Maart. 8.15-11.30 I u- xemburg 11.30—5 50 Brussel VI. dolle kunnen vinden. Haydn 'tracht Luxemburg. 8.30-11.20 Maandag 23 Maart. 8.15-10 Lu xemburg. 10.10—11.05 Hamburg. 11.05-12.20 Londen Reg. 12.20-2.20 Brussel VI. 2.20—5,35 Londen Reg, 5.45—6.50 Luxemburg. 7 -8 Gram.uitz. 8—12 Londen Reg. Dinsdag 24 Maart.8.15 lOLyxem- burg. 10.10—11.05 Hamburg. 11.05— 12.20 Londen Reg. 12.20-2.20 Brus sel VI. 2.20-5.0 Londen Reg. 5.20 - 6.50 Keulen. 7-8 Gram.uitz. 8-9.20, Keulen. 9.20-9.50 Diversen. 9.50— 1 April tot en met 4 April „Ten- oonstelling over Amersfoort oud en "ieuw" in de Openb. Leeszaal, Muur- uizen 9. Zondagsdienst H. H. Doctorèn en Nacht-weekdienst Apotheker. J A. Hendriks, Berken weg 25, tel. 1384 l J. W. Schmelling, Frederik v. Blan- »kenheijmstr. 6, tel. 996. Dr. A. C. Nicolai, L. Bergstr. 41, tel. 633 ApothekerJos Haan, Julianaplein 3, tel. 1150. Alléén gevestigd Utr.str. 40, Tel. 92 WEL BETER, NIET DUURDER Uit den Omtrek echter met zijn oergezonde muzikali teit een trisch einde. Het andante, ook wel siandchen genoemd, met zijn fraaie pizzicati-begeleiding demonstreerde zeer goed de gelukkige verhoudingen In dit ensemble. De Burgemeester sprak na de pauze een woord van opwekking om na dit eerste seizoen ook de komende jaren de „Concerivereeniging" trouw te blij- vcn cn liet de aanwezigen beloven er voor te zorgen, dat de enkele leege plekken m de zaal alsnog zullen wor den aangevuld. O. J.| Achteveld De bouw van een woonhuis met sci-uurtje voor H. Berg is gegund aar Koudijs te Woudenberg. Hamersveld Op initiatief van onzen parochie herder kwam het hier tot oprichting van een eigen afdeeling van den Kath. Boerenbond, terwijl tevens de Kath. Jonge Boeren hun vereeniging kregen. Pastoor Elbersen van 't Gooy, wees op de sociale beteekenis van een eigen standorganisatie. Organisatie is abso luut noodig. We moeten eindelijk eens ophouden, met alleen te profiteeren van 't werk, dat anderen met groote energie ook voor ons verrichten. Zelf moeten we mee werken aan 't groot en sterk maken van een organisatie, die uilsluitend onze geestelijke en tijdelijke belangen op 't oog heeft. Niet moet gevraagd worden wat biedt ons nu die bond? maar: wat zou er var de boerenstand terecht zijn geko men zonder dien bond. Neutraliteit is verkeerd en gevaarlijk. Ze kan slechts ontaarden in slapheid. De landbouw-onderwijzer Lieshout zette o.m. de praclische zijde van den Bond uiteen. 't Is de sterkste organisatie op dit gebied in ons land, kan invloed doen gelden inkeuringscommissie, vee voedercommissie, onderwijscommissie, akker- en weidebouwcommissie De bond geeft een eigen blad dat den boer op de hoogte houdt van alle crisisbesluiten, pachtkwesties, melkprijzen enz. enz. Desgewenscht kan overgegaan wor den tot eigen verzekering, eigen in koopcentrale. Dit laatste echter alle maal los van de eigenlijke organisatie, dus zonder eenige risico voor andere leden. Het is allerminst de bedoeling, goede in een bepaalde gemeente, zoo als coöperaties, leenbanken enz. af te breken. De eenige bedoeling is: los van alle winstbejag, een sterke orga nisatie te krijgen, waarin de katholieke boer zich veilig en thuis voelt. Pastoor Croonen sloot de vergade ring, onder dankzegging aan de beide sprekers, die,'op hun eigen bevatte lijke wijze, 't publiek, van 't nut eener eigen katholieke stands^rganisatie had den overtuigd. Hoogland Zondag 22 Maart zal in de zaal van Concordia, aanvang 6'/, uur's avonds, de beroemde Chrisiusfilm, of liever tooneelen uil het leven van Jezus wor den gegeven. Is er een tijd, die meer geschikt is, als juist de VastentijdIn deze film worden dan ook alle hulp middelen ter hand genomen die haar ten dienste staan om de Heilige Hf torie van den Menschenzoon uit schaduwen van het grijze verleden te doen oprijzen en deze voor onze oogen te doen opleven in de legendarische stedenBethlehem, Nazareth en Jeru zalem. Hier ontrolt zich hel leven van Jezus als een panorama van liefelij e tafereeltjes, vanaf Zijn geboorte tol san Zijne Verrijzenis. Alle episoden van het openbaar leven van Hem, Die eerst geheel en al de vriend was der kinderen en nederigen van harte, worden naar vaarheid en in pakkende staaltjes in den toeschou wer wakker geroepen, De leden der Coöperatieve Brand waarborgverzekering vergaderen Don derdag 26 Maart om half zeven in Concordia. Aan de orde komt het jaarverslag en bestuursverkiezing. In Concordia kwamen de leden van 11.20 Hamburg. 11.2012 Londen Reg, den Katholieken Boerenbond bijeen onder leiding van Voorzitter P. Kok. Besproken werd de noodzakelijkheid van 't lezen van principieel Katholieke couranten. Evenals de Standsorgani satie voor den boer moet zijn princi pieel Katholiek zoo moet ook zijn lectuur zijn: principieel Katholiek en niet van een onmogelijke neutraliteit, die nooit kan komen tot een positieve verdediging van wat voor den boer op Katholieken grondslag noodig en wen- schelijk is. Er werd een pakkend propagandis tisch woordje voor de Katholieke Pers gesproken. Vijf aandeelen van de rentelooze leening voor Concordia werden uit geloot en tegen 1 April a.s. betaalbaar gesteld. Het jaarverslag gaf een opgewekten indruk van het Bondsleven. Over het financieel beheer werd gunstig rapport uitgebracht. De heeren P. Kok en P. v. d. Tweel werden met algemeene instemming als ÖeSIuürslèden herkozen. De heer Segers, die als technisch adviseur zoo ijverig ste°ds doende is om de landbouw prac .sch vooruit te helpen, besprak daarna de uitkomsten van het grondonderzoek dat in Hoog land was gehouden. De gunstige uitkomsten danken aan het veelvuldig gebruik van slakkemeel en kalk. Ook de ontwatering had medegeholpen. Spr. drong er op aan, nu men op peil was, zoo te blijven doorgaan. Hierna gaf hij een uitleg voor het be rekenen der hoeveelheid kalk met be hulp van den kalkfactor. Spr. wees er op, dat door het ge bruiken van stalmest het humusgehalte in den grond op peil blijft. Nog werden besproken de alcahsche meststoffen. De waarde van kalkmeslstof hangt af van kalkgehalle i fijnheid. Aan den Jongen Boerenbond, die tot het grondonderzoek het initiatief bracht spr. welverdiende hulde. Er werd nog medegedeeld, dat door de afdeeling een tweede zaaimachine was aangekocht. Het stoffelijk overschot van freule Ver Loren van Themaat, van den Hui Schothorst, die in den ouderdom v 67 jaar overleed, werd te Utrecht ter aarde besteld. Haar nagedachtenis werd gehuldigd als die van een stille wel doenster. Ook werden hare verdiensten voor de Hervormde Gemeente herdacht. Met belangstelling ziet men uit naar hetgeen er met het grondbezit van de familie Ver Loren gaat gebeuren. Men verwacht een verkoop. Donderdag kwam de Commissaris der Koningin, vergezeld van de Ge deputeerden Mr. de Vink en Van Spanje, den hoofd-lnspecteur voor volkshuis vesting en twee ambtenaren naar deze gemeente om den brugbouw in den Hamschen weg te inspecteeren en ter plaatse zich te oriénteeren over voor genomen uitbreidingsplannen. Geboren Bernardus Lambertus, z. i A. Schoonderbeek en M. Sand- brink. Hendrik, z. van D. van Leijen- horst en J. v. d. Kooij. Antonius Theodorus Simon, z. v. A, Tolboom en H. M. Kok. OndertrouwdJ. J. F, Verv/aal en J. Adanus. Over leden üeerrlije v. d. Hoef, 54 j., echtg. T van 't KloosterHuijsman, weduwn. van T. Otsen. Eemne» Bij de installatie van den nieuwen burgervader gaf de gemeente-secretaris Hoepen dc volgende mededee- ;en over Eemnes: ie gemeente wordt als „Emmenesse" reeds genoemd in een oorkonde van 1339 van Willem IV, Graaf van Holland en Henegouwen, den eigenaar van Gooi- en Eemland. in de jaren vóór 1339 en ook daarna ontstonden twis ten tusschen den Graaf van Holland en den Bisschop van Utrecht over de Veenpolders van Eeemnes. In 1339 sloot Eemnes zich bij Hol- ._nd aan en de Eemnessers noemden zich toen Oost-Hollanders (dus „Goijers"). Met eenig recht zouden we over 3 jaren het 600-jarig bestaan van Eem nes kunnen vieren. In een oorkonde van 1357 van Woensdag na Sint Bonifaciusdag wordt Eemnes genoemd, „de Stad van Eem nes", welk recht ons door onzen Eer- zamen Vader in God onzen lieven Heere Johannes van Arkel, Bisschop van Utrecht, gegeven werd. Deze stad rechten werden verleend bij den Vrede tusschen den Graaf van Holland en den Bisschop van 2 October 1349, waarbij o m. Eemnes-Buitendijks van Eembrugge werd afgescheiden. Het is te begrijpen, dat Eemnes in den strijd tusschen Holland en het Sticht er niet best kwam. Eemnes was rijk aan vee en dit was een gunstige gelegenheid voor strooptochten, doch de veenen en de aangewonnen landen bij den Eemnond, waren omstreeks 1348 oorzaak van dien strijd. Doch het was niet alleen de minder goede gezindheid van de buren, waar onder de Eemnessers hadden te lijden, Het auteursrecht van den inhoud ----- Officleele KerkeICke Medcdeellngen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswei vïn giie onderstaande want vooral gedurende de wmtermaan den bedreigde een gtoole vijand uit het Noorden hun have en 8oed Wanneer dc Noord westerstorm loeide wist ieder Eemnesser wat d t betee- kende. In l570bijdenberuchtenAI ei- heiligen vloed, verdronken er te Bun schoten en Eemnes veelmenschenen vee; ook in 1702 is veel schade door het water veroorzaakt. Nadien is de Wakkercndijk de hoold- waterkeering belangrijk v?'h0°jjd- In onzen tijd is nog bekend de dijk doorbraak van 1916; gelukkig zonder ernstige gevolgen. De tijden van onrust en strijd liggen nu reeds lang achter ons, de zorg voor overstroomingen is eveneens voorDij. KERKEL-IJKE DIENSTEN. 1912. Hel overnemen van auc oiracniaauwi OfGcieele Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, word! uitdrukkelijk verbodenkrachiens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dil betrelt ook het overnemen mei bronvermelding PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H H Missen om 7 uur en half 9. Om lull 6 uur Lijdensmeditatie. 8'uitgezongen St. Antoniusmls. WOENSDAG Feestdag van Maria Boodschap. 7 45 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie afd. vrouwen. DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4-9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7.8 en 9 uur. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |icob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan 28, Telefoon no. 558 ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Miserere en Meditatie over het Lijden Onzes Heeren Jezus Christus, waarna kort Lol. WOENSDAG Feest van Maria Boodschap. De H. Missen om 7 en 8 uur gezon gen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie van den H. Jozef. VRIJDAG 'sAvonds 7 uur Kruisweg en zegen met het Allerheiligste. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H, Missen om half 8 en 8.10 PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS 't Zand no. 29 Pastoor: W. A. J. M. Oostvcen. 't Zand no. 31. Teletoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half II Hoogmis. 6 uur Lijdensmeditatie en plechtig Lof, waaronder officieele oprichting van de Altaarwacht. De leden van de Altaarwacht worden ndelijk verzocht dien avond veel mogelijk aanwezig te zijn en hun bewijs van lidmaatschap mede brengen. WOENSDAG Feestdag van Maria Boodschap, dag devotie. ir H. Mis vanwege de Altaarwacli Vervolgens de H.H. Missen te 7.45 e 7 uur zal de H. Communie litgereikt. af ter eere van den H. Jozef. De kinderen, die 2e Paaschdag hun Iste H. Communie doen, moeteii Woensdagmiddag te 3 uur in de kerk komen. DONDERDAG Kwart over 8 4e Conferentie over hel Huwelijk. VRIJDAG Half 5 gelegenheid om te biechten voor de meisjes van de 3e cn 4e klas. 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Inplaats van 22 Maart zal de WelEerw. Heer Kapelaan Vernooij op Zondag 29 Maart onder alle H.H. Missen 'n dikatie houden over de K. J. V. '»aarna collecte. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8, 9 uur, behalve Woensdag. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paul us Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat uo 34. Telefoon 1158. ZONDAG 7 uur H. Mis. Hall 9 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Meditatie en Lof. DINSDAG Om 7 uur H. Familie voor de Meisjes. WOENSDAG Feest van Maria Boodschap. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 4e leerjaar. Des nam. Biechthooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor Q. Rentlnck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Katechismus. Half 5 Meditatie en Lof. WOENSDAG Feest van Maria Boodschap. Dag vin devotie. 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg-oefening. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om l.m H amersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hainersveld No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Miserere, Meditatie en Lof. MAANDAG Om 7 uur H. Mis in de kapel van hel St. Ansfridus-Gesticht. WOENSDAG Feest van Maria Boodschap. Dag van devotie. Halt 8 gezongen II. Mis. 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG Hall 7 Kruisweg en Lof. ZATERDAG Biechthooren om 3. 4, 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. PastoorW. S. de jong Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Meditatie en Lof. Na de Meditatie j; 6'.t opvoering van den beroemden Christushlm. 's Middags 2';, uur voor de kinderen. MAANDAG Iste H. Mis op Leo's Oord. Kwait over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DINSDAG Half 8 Iste H. Mis. Kwail over 8 2e H. Mis. WOENSDAG Feestdag van Maria Boodschap, dag van devotie. 7 uur Iste H. Mis. 8 uur gezongen H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. 7 uur Lof ter cere van den H. Jozef. DONDERDAG Hall 8 Iste H. Mis. 8uur 2e II. Mis. VRIJDAG Hall 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. ZATERDAG Hall 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 4—7 uur. ir Kruisweg met Lof Deze week de H.H. Missen om half 8 kwart over 8. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllslraat ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 uur Catechismus. 6 uur Lol en Lijdensmeditatie. MAANDAG H. Mis in het Sl. Josephgesticbt. WOENSDAG Feestdag van Maria Boodschap. 8 uur gez. H. Mis. Om 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. 7ATBUI\«n ZATERDAG 4-8 gelegenheid c 7 uur Lol. Deze week de H. Mis om 8 uur. n te biechten.

De Eembode | 1936 | | pagina 2