Mout; ooiery9s idylle maakte een man van hem Première JrSI Heerschzuchtig in het leger, maar voorkomend echtgenoot Trix Terwindt kreeg „Medai of F Kranige illegale werkster geëerd NIEUWS VOOR PHILATELISTEN Zaterdag 18 Januari 1947 TV/T ET zijn huwelijk brak voor 1 Montgomery een periode van geluk en kameraadschap aan, zoo als hij nog nooit gekend had. Veertig jaar lang was het leven hem voorgekomen als een strijd, die elke minuut gestreden moet worden en waarin de enkeling trachtte zijn wil door te zetten. Eensklaps veranderde alles: in die wereld van onafgebroken strijd ontmoette hij iemand, die steeds aan zijn kant stond, wat hij ook deed. Hij had een „home" en een toewijding gevonden zooals hij zich nooit had durven droo- inen. Alles wat aan teederheid in hem leefde richtte hij op zijn vrouw, aan wie hij zich geheel wijdde. Hij omringde haar voortdurend met kleine zorgen. Was zii ziek? Hij verzorgde haar, hij stond klaar met kruiken en medicijnen, niets mocht haar storen of ver moeien Hij betaalde de rekenin gen van de leveranciers, regelde het heele huishouden, bestelde de kruidenierswaren, arrangeerde de meubels en belastte zich met de opvoeding van de jongens. Betty glimlachte zonnig en ver standig, en liet hem zijn gang gaan. Soms speelde zijn ijver hem parten Op een dag lag de tuin bedolven onder kolen en hout, die hij besteld had, zonder zich goed rekenschap te geven van de be hoeften van een huishouding. Hij krijgt een zoon DEN lSden Augustus 192S bereikte dit ge luk een hoogtepunt door do ge boorte van een zoon. dien zij Da vid noemden. Montgomery begon direct zijn verzorging, kleedingen opvoeding te organiseeron. Die taak was omvangrijker dan hij gedacht had en op een goeden dag verklaarde hij in ernst, dat hij geen kinderen meer wilde heb ben. omdat dit een ..te uitgebreide administratie" met zich mee bracht. In Camberley bemerkten zijn' vrienden en leerlingen weinig verandering in hem; hij was nog altijd even precies in zijn werk. De meeste leerlingen vonden hent droog, hard en veel te streng. Zij beklaagden zich erover, dat hij „altijd iedereen wilde comman- deeren". Op een keer ontstond een hevige twist met een kolonel, die in rang boven Montgomery stond. De manier, waarop Montgomery optrad, was nu eenmaal weinig geschikt om hem bemind te ma ken; zelfs als hij vriendelijk wilde zijn was hii dit te nadrukkelijk. Sir Charles Gwynn. commandant te Camberley. vertelde, hoe Mont gomery eens bij hem kwam met een radiotoestel onder zijn arm. „Ik breng U een radio", zei hij, „want U heeft geen toestel". Toen met een blik door de kamer; „U moet hem daar zetten". De generaal probeerde hem uit te leggen, dat hij geen radio wilde hebben, cn dat. als hij er een had, hij hem toch nooit op die plaats zou zetten, maar Montgomery be gon een heel betoog, om te bewij zen dat de generaal het beslist mis had en tenslotte werd de radio aanvaard en inderdaad op de plaats gezet, die hij had uitge kozen, waarna hij tevreden weg ging. Ernstig MEN kan begrijpen, dat veel menschen een beetje bang voor hem waren. Als men bij zijn vrouw op bezoek was. kon men echt gezellig zitten lachen, maar zoodra de heer des huizes binnen kwam. viel er een stilte en kwam er een gedwongenheid ovet- het gezelschap. Op een keer, dat de Montgomery's bij vrienden in Italië waren, werd er.een gecos- tumeerd bal gegeven. Dit was niets voor den ernstigen majoor en hij weigerde dan ook mee te doen, maar Betty aan wie zoo'n feestelijkheid altijd bijzonder be steed was. verscheen in de uni form van liaar man, met een snor retje op haar bovenlip. Allen keken vol spanning en niet zon der onrust hoe Montv dit zou opnemen. Alleen Betty was vol komen op baar gemak; zij nam haar glas mede en riep: „Op do gezondheid van de dames. God zegene haar!" En daarmede was het ijs gebroken. Voorkomend T_J ET huwelijk van A 1 Montgomery had zijn vrienden verbaasd. De kleine le vendige vrouw, met haar onweer staanbare lachbuien, haar verf doos en haar boeken was wel een zeer onverwachte keuze voor een man als bij was en wat hen nog het meest verwonderde, was het gemak, waarmee zij rnot hem om sprong. Men kende Montgomery eenvoudig niet terug, als men zag. hoe hij de minste wenschen van zijn vrouw prompt voorkwam. Van haar kant moest Betty haar man natuurlijk ook heel wat con cessies doen. Zij probeerde geen oogenblik haar man ertoe te brengen speciaal met haar vrien den om te gaan en een geheel ander leven te gaan leiden. Zoo als elke vrouw, die lief heeft, aan vaardde zij de omgeving, waarin hij zich bewoog, in dit geval dus do militaire entourage, als iets dat van zelf sprak. Maar daarom deed zij nog geen afstand van haar oude leventje, neen. zij re serveerde er een plaatsje voor in haar nieuwe woning. Zoo vormde zij een soort brug tusschen haar oude vrienden en haar man, tus schen den soldaat en de kunste naars. Bescheiden DE stugge manieren van Montgomery be perkten zich trouwens tot mili taire zaken. Als het over politiek, schilderkunst of boeken ging, was hij bescheiden, luisterde en vroeg met onuitputtelijk geduld; men vond hem dan zelfs beminnelijk. H-'j bracht waarschijnlijk iets van zijn eenvoud over in hun gesprek ken en vatte zelfs een oprechte viendschap op voor sommige vrienden van zijn vrouw. Van haar kant had zij spoedig de omge- \ing van haar man veroverd, evenals zijn familie. Ondanks bun totaal verschil lende karakters was ZH de ideale vrouw voor hem. Van het begin van haar huwelijk af had Betty nooit een goede gezondheid ge had; laten wij niet vergeten, dat zij veertig jaar was, toen zij trouwde en op het oogenbik, dat zij met haar man naar Lenk terugging verwachtte zij haar baby, zoodat zij niet aan de win tersport kon deelnemen. Zij bleef zwak na de geboorte van het kind en dit 'maakte dat Montgomery zijn zorgen voor haar verdubbel de. Hij deed geen afstand van de discipiine. die hij zich opgelegd had, maar terwille van haar deed hij concessies. Zij was gelukkig te verstandig om jaloers te zijp cp zijn werk en moedigde hem integendeel aan. Trouwens voor haar was het leger langzamer hand iets heiligs geworden. „Wat wil je?" zeiden haar vrienden, „ze is heelemaal omgeslagen; je zult zien dat al hun kinderen in het leger gaan!" en handelbaarder "]\/T ONTY had intus- -L*-'- schen den rang van eersten commandant bereikt. Men begon hem te kennen in het leger en luisterde meer naar zijn raad of om zijn eigen woorden te gebruiken de tegenstand werd zwakker. Spoedig zou hij waar schijnlijk het commando over een bataljon krijgen. Het huwelijk had zijn blik verruimd, hem han delbaarder gemaakt, geschikter voor bevordering. Hij zou nog lang 'moeten wachten voordat de hoogste legerleiding zijn bijtende critiek rustig zou accepteeren, maar hij leerde geduld te oefenen en begon bewonderaars-te krijgen. Na drie jaar van hard werk in Camberley ging hij naar zijn re giment in Woking terug. Hipr kreeg hij de belangrijke functie van secretaris van de commissie, die de nieuwe uitgave van „het handboek voor de oefening van de infanterie", moest voorberei den. Dit betcekende voor hem een sprong vooruit, want Montgome ry was in hart en nieren infante rist. Wat hem vooral interesseerde was de tactiek; in Camberley had hij als spreker over dit onderwerp bepaald naam gemaakt. Ook had hij eens. inplaats van met verlof te gaan. manoeuvres bij Sheer- necs bijgewoond en wel sis advi seur voor de infanterie en deze gelegenheid had hij aangegrepen cm zijn denkbeelden te ontvou wen. Deze maakten toen zulk een opgang, dat men ze liet drukken cn aan de oudere officieren uit deelde. Voortaan ging men steeds te rade volgens de richtlijnen, die i.ij had gegeven voor het gebruik van de infanterie-strijdkrachten. Leiding nemen HF. officieren, die be- *-^last waren met het verzorgen van het nieuwe hand boek waren niet overijverig en het kostte den secretaris niet veel moeite om gedaan te krijgen, dat het leeuwendeel van het werk aan hem" werd overgelaten. Dat was weer de beproefde tactiek, die Montgomery al van zijn kinder jaren had toegepast: de leiding nemen. Het handhoek, dat nog in 1939 werd gebruikt,0was dan ook in hoofdzaak een product van Montgomery's hersenarbeid. Toen verschijning ervan door allerlei omstandigheden wat lang op zich liet wachten, informeerde Mont gomery verontwaardigd bij het ministerie van Oorlog: „Waarom wordt de publicatie van mijn boek zoo lang uitgesteld?" Men gaf hem kortaf te kennen, dat het niet z ij n bock was; dat de stijl De geweldige tinbaggermolen „Roosevelt", welke voor rekening van de Biliton Mij. bij de scheepsbouw Mij. Tampa in Florida werd gebouwd, glijdt van de helling De Roosevelten een zusterschip, de ..Stuyvesant". dat onlangs tg water werd gelaten, zijn waarschijnlijk de grootste ter wereld in hun soort. De tinbaggermolens zullen worden gebruikt in de Indische wateren (P.) slecht was en dat men deze •ma nier van hem om zich het werk van de commissie toe te eigenen niet kon goedkeuren. Montgome ry's reactie hierop was eenvoudig: „Dit bewijst alleen maar, dat de hooge heeren compleet stapel zijn!"'Het kwam niet bij hem op, dat het ongelijk in een geval als dit aan zijn kant zou kunnen zijn. Tenslotte verscheen het handboek in den vorm, waarin hij het had geschreven. Als hij later ever dit werk sprak, zei Montgo mery: „Ik behandel hierin de ge- heele krijgskunst." Grootste hindernis Eindelijk, in 1930, nam hij de grootste hindernis in de carrière van den beroepsmilitair; hij werd bevor derd tot luitenant-kolonel en kreeg het commando over het Warwick-bataljon. Langzaam en moeizaam had hij de ladder be klommen en nu was bij weer terug in den rang, dien hij twaalf jaar geleden bij het einde van den oorlog had bekleed. In Januari vertrok hij met zijn bataljon naar Palestina, waar z*jn vrouw zich kort daarna bij hem voegde. Het was net in den tijd, dat het Joodsch-Arabisch conflict zich begon af te teekenen. Later zou het ernstiger afmetin gen aannemen, -maar toen was men van oordeel, dat dit eene ba taljon voldoende was ona de rust in het geheele land te handhaven en Montgomery had e:* een ge noeglijk bestaan. Net als Gordon van Karthoem, do man. van wien hij zooveel weg had. zag men hem nu en dan in Jeruzalem of Bethlehem wande len met zijn bijbel en zijn reisgid sen in de hand. Geregeld leven ClNDS eenigen tijd had hij zijn dagen zeer precies ingedeeld. Hij stond vroeg op meestal met zonsop gang las geregeld in den bijbel, en hield ervan daaruit passages aan te halen. En zoo ging dat door: een lialf uur voor het ont bijt, zooveel minuten voor rappor ten er» correspondentie, zooveel uur voor inspectie. Hij at zeer ma tig; van zijn longen had hij geen last meer. 'maar vermeed iedere overdaad; alcohol en tabak waren taboe voor hem en eiken avond ging hij om tien uur naar bed. Het had er alles van. dat hij meer cn meer den invloed van zijn va der onderging, naa~ mate hij ouder werd. De bisschop was nu bijna negentig en had zich terug getrokken in New Park in Ier land. Vandaar schreef hij gere geld aan zijn zoon en volgde diens loophaan met groote belangstel ling. Hij gaf hem in alles raad en was er niet van af te krijgen, dat voor Bernhardt een groote toe komst was weggelegd. Vaders dood lederen keer. dat Montgomery een brief van zijn vader kreeg, scheen hét hem of de jaren ver gleden en af hij weer die stem hoorde: „Bouwt op den Heer Wat je nok doet, laat God in je le ven altijd de eerste zijn Je komt uit een geslacht van gentle men TUINKALENDER IS JANUARI. Een rijk en lang durig bloeiend heestertje is de laag- blijvende Spiraea Bumalda Anthony Waf er er. Deze kan zoowel in de volle zon als in de lichte schaduw worden geplaatstVan einde Juni af bloeit ze met haar talrijke k'"-mijnroode, schermvormige bloemen, die ook wel als snijbloemen kunnen worden ge bruikt Wanneer men omstreeks mid den Augustus de uitgebloeide bloe men met de stengels wegsnijdt dan gaat ze 'n den herfst nogmaals bloeienVoor de kleine tuinen is deze Spiraea zeer geschikt. S. L. Herinner je, dat je altijd ver antwoordelijk moet zijn voor je daden en Monty liet dan hier voor zichzelf» op volgen een zin, die hij steeds vaker ging gebruiken „De Heer, machtig in den strijd." Het was net alsof vader en zoon vroeger nooit goed vertrouwelijk hadden kunnen worden, zoodat zij nog vee] hadden in te halen, maar tijd en afstand hadden hen nu van elkaar verwijderd en niet zonder angst zag Montgomery het oogenblik naderen van het af scheid voorgoed. Toen bij het bericht van den dood van zijn negen en tachtig jarigen vader kreeg, deed hem dit ontzaggelijk veel verdriet. Toen hij jaren later over den dood van zijn vader sprak, zei hij alleen maar: „Ik hield var. hem." Allan Moorhead, Montgomery (Nadruk verboden) Tijdens de strenge vorst van de vorxge^week had men gelegenheid de licht, boeien uit de Waddenzee en Noordzee een goede schoonmaakbeurt te geven In Den Helder werden de boeien afgekrabf en thans worden ze van een kwast verf voorzien. (P.) nrRIX TERWINDT, hoofdstewardess van de K.L.M., heeft vandaag van de Amerikaansche regeering de „Medal of Freedom" ontvangen, omdat zij zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt bij de hulpverleening aan neergeschoten geallieerde piloten. Hieronder publiceeren wij de zeer bewogen levensgeschie denis van deze kranige illeghle werkster. zeer vlot, en via het onbezette deel van Frankrijk, wist ze na een tocht, die acht maanden duurde, Zwitserland te bereiken. Maar, doordat ze geen pa pieren had, werd ze onmiddel lijk na haar aankomst in Zwitserland gevangen geno men. een gevangenschap, die drie weken duurde. De Zwitsers organiseerden van tijd tot tijd z.g. konvooien naar Spanj^en met het laatste konvooi (begin Juli) gelukte het Trix Ter- windt, voorzien van de noodige identiteitspapieren, mee te komen. Van Spanje uit zou ze per boot naar Amerika vertrekken, maar ze wilde naar Engeland, omdat ze dan niet ^oo ver van Nederland was. Daarom reisde ze naar Lis sabon, waar juist een K.L.M.-ma- chine landde. Parmentier bracht haar met dit vliegtuig naar Enge land, waar Trix eerst drie dagen in Engelsche en vervolgens in Ne- derlandsche politieke quarantaine kampen kwam. Dit duurde echter niet lang. Trix kwam in Engel- schen dienst' als cadet-officier „first aid nursery yeomanry". Hier onderging zij een uiterst zware training, waarbij zij o.a. driemaal als parachutiste oefen sprongen maakte. Toen deze opleiding (zij was de Beatrix Albertine Wilhelmina Maria Terwindt werd op 27 Fe bruari 1911 te Arnhem geboren. Nadat zij de M.U-L.O. had door loopen bezocht zij een buitenland- sche kostschool, waarna zij aan de Kunstnijverheidschool te Arn hem het diploma teekenen L.O. behaalde. Zij volgde hierna een cursus voor hinnenhuisarchitecte op de Kunstnijverheidschool te Amsterdam en werkte vervolgens één jaar als volontaire aan de Stedelijke Bibliotheek te Arnhem; gedurende dien tijd studeerde zij Italiaansch. Te Sittard volgde Trix Terwindt c«m cursus van twee jaar voor as sistent-bibliothecaresse en beland de, na nog enkele functies te heb ben vervuld, in 1937 bij de K.L.M. waar zij, in Maart van dat jaar, als stewardess in dienst kwam. Bij het uitbreken van den oorlog werd zij. zooals vele anderen, op wachtgeld gesteld; eenigen tijd la ter nam zij nog gedurende enkele maanden de functie waar van se cretaresse van den heer Parmen tier. In November 1941 werd zij secretaresse van den heer Fuchs. hoofd van het Vliegbedrijf. Naar Zwitserland Op 18 Maart 1942 kreeg mejuffr. Terwindt als lid van de verzets beweging, de opdracht om een Ne- dcrlandsc.hen cadet naar Zwitser land te brengen. Hiertoe reisde zij eerst per trein naar de Belgische grens. Daarna werden groote af standen te voet afgelegd. Zij had geen papieren, alleen adressen van enkele vertrouwden. Het pas- seeren van de Belgische grens ging tegen alle verwachting in eerste Nederlandsche vrouw, die deze ontving) voltooid was, kreeg Trix opdracht, om in den nacht van 13 op 14 Februari 1943 boven Drenthe af te springen, met (\i belangrijke taak, êen nieuwe ont- snappingslijn voor geallieerde pi-j loten op te bouwen. Juist in deze dagen was de situatie voor derge lijk werk o.a. door den juist op Rauter geplecgden aanslag, zeej gevaarlijk. Het z.g. ontvangstcomité, dat haar, zooals afgesproken was, zou opwachten, bracht haar naar een schuur, waar zij opgewacht werd door Duitschers. Trix was in han den van verraders gevallen! Zij werd onmiddellijk naar het hoofdkwartier van de Gestapo vervoerd, waar zij vier dagen bleef. Hiermede begon een tijd van ellende en onzekerheid. Ravensbrück Tot 8 Mei 1944 zat zij in een cel van de S.D.-gevangenis te Ha ren, daarna twee dagen in Schc- veningen en op 10 Mei werd ze naar „Ravensbrück" getranspor teerd. Tn dit kamp werd zij voor de buitenwereld als „overleden" opgegeven, maar in werkelijkheid werden hier do gevangenen voor uitwisseling „bewaard". Eind Februari 1945 werd mef. Terwindt naar Mauthausen (Oos. tenrijk) overgebracht. Het Inter nationale Roode Kruis bevrijdde haar hier op 25 April. In Sankt- Gallen (Zwitserland) moest Trix zes weken in een hospitaal wor den opgenomen, want het verblijf in kampen en gevangenissen had natuurlijk zijn ongunstigen in vloed doen gelden. Nadat ze weer eenigszins hersteld was, ging zij terug naar Engeland om rapjoort uit te brenpron. Op 7 Jonviari reis de ze weer naar Nederland, waar ze opnieuw bij de K.L.M. in dienst trad, ditmaal als hoofdstewardess. ÏVTEGEN nieuwe aanwinsten uit Frankrijk omvatten een serie var zes postzegels met toeslag, die norlretten van bekende persoonlijk heden uit de 15de eeuw vertegen woordigen; de eerste zegel uitgege ven ter eere van de Unesco (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) en twee aan vullingen van de landschappen- serie. De Uncsco.zegel, een postze gel van 10 francs in blauw, heeft betrekking oo de algemeene verga dering van de Unesco, die in het laatst van November en het begin van December te Parijs is gehou den. De zegel draagt van boven het opschrift: „U.N.E.S.C O. Paris 1946" en zij stelt een wereldbol voor, om- ge\en door twee lauwertakken.. Op een na alle persoonlijkheden, die in de portrettenserie worden ge. eerd, komen voor het eerst op)een postzegel voor, de eenige uitzonde ring is de heilige Jeanne d'Arc, dié van 1412 tot 1431 leefde en de Fransche legers ter overwin.nng voerde. De Maagd van Orleans is afgebeeld op een zegel van 5 francs met toeslag van vier francs, uitge voerd ii» ultramarijn. De overige portretten zijn van Jean Fouquet, een schilder, die van 1415 tot 1480 leefde, op een zegel I JE zult op een Vrijdag sterven precies orn elf uur 'savonds, zc-i de oude Eustapia en ze ver volgde: lk zie nog mèèr. Op een avond zul je van een donder slag schrikken, terwijl je. een trapje opgaat"; die avond zal het zijn. Haar stem daalde tot bijna onverstaanbaar fluisteren: De dood komt op een première en dan is het uit met Alberto Can- cion uit voorgoed uit.... De stem was onder het spreken zoo ver weggestorven, dat Dirk Brouwer niet meer met zekerheid wist. of zij nog toonloos voort siste, of dat alleen het waterketel tje op do kachel zoo monotoon ruischte. Hij dwong zich tot een onve'schillige houding en schou derophalend verliet hij den woon wagen van Mario Perugio, den befaamden occultist, die alle ker missen afreisde, om er de geheim zinnige kunst te vertoonen welke Eustapia hem leerde toen hij nog een kleine jongen was. In dien tijd was Eustapia wijd en zijd bekend en de tent, waarin zij met haar kristallen bol werkte was altijd tjokvol, maar sinds zij ver- li indscht was en haar bezoekers wegjoeg met de griezeligste voor spellingen. dwong Mario zijn moe der om werkloos in haar stoel te blijven zitten: niemand betaalt immers graag om te vernemen wanneer en hoe hij zal sterven? Zaken zijn zaken, vond Mario en hij kon het best alleen af met zijn publiek. DIRK BROUWER, die als Al berto Cancion bij een acro- batengroep werkte. laakte geen uitzondering op andere menschen; hij voelde neiging om waarde te hechten aan hetgeen Eustapia hem had gezegd. Alles, wat zij voorzegde kwam immers uit? Alles? Djrk glimlachte flauwtjes en trachtte zichzelf ge rust te stellen: vorige week had d"1 oude vrouw een vuurzee ge zien op de plaats waar dc wafe lentent van Piet van Garderen smnd. Nu prijkte op die plek de nougat kraam van Leemans. Van Gorderen was naar Brabant ver trokken, maar brand had hij niet gehad Op een Vrijdag, 's avonds om elf uur... Niet meer aan den ken! Dirk vervloekte zijn nieuwsgie righeid die hem naar de oude vrouw had gedreven. Waarom had Mario gisteren na sluitings tijd ook over zijn moeder gespro ken Het was waanzin, om te gelooven wat dio oude tooverkol in haar kindsehheid uitkraamde; heel haar vak was immers truc werk ?- Dirk stak een sigaret op en slofte verder tusschen de wagens, hier amicaal knipoogend, daar even pratend en tenslotte ging hij Je stad maar in. want hij ver veelde zich grenzenloos. Nog drie dagen in dit gat en dan misschien een paar dagen rust. Het was maar te hopen, dat Pedro met een nieuw cont-act uit de hoofdstad zou terugkecren. Was hij maar meegegaan naar cle beurs....; wat moest bi] hier doen als hij niet kon wer ken? Zonder Pedro viel er aan trainen niet te denkenEnfin, eerst maar een biertje en dan een bioscoopjë; een mensch moest iets uitvoeren EGEN zessen slenterde Dirk terug naar het plein, waar de houten noodschouwburg was op geslagen. Hij liep er langs en kroop aan den achterkant onder een tot deur dienend stuk zeil doek door naar binnen. De groote ruimte was leeg en donker, slechts een klein lampje brandde lyj do nooddeur. Dirk ging een der kleedkamers in en begon klaar te leggen wat 'hij noodig had om Alberto Cancion te wor den; daarna dook hij weer onde- het zeil door naar buiten, om in zijn kosthuis te gaan eten. Pedro zat al aan tafel bij moe der Calkoen die, als ieder jaar, een aantal kermisgasten in huis had. Zij was een gulle, hartelijke vrouw, die graag lachte en maan denlang kon te-en op het plezier dat ze, 's-avonds na sluiten met haar jongens en meiden, zoo^ls ze de gaston noemde, beleefde. Toen Dirk binnenkwam straal den vrouw Calkoen's oogen «*n eer PeJro zijn confrater iets had kunnen zeggen, werd Dirk door zijn kostvrouw omhelsd met een welgemeencl: Geluk jongen, veel geluk jij ook! Lachend maakte Di"k zich uit de moederlijke omarming |06 cn zette zich aan tafel om met smaak aan zijn gebakken aardappelen te beginnen. Onderwijl kwam Pedro los: h'j had geluk gehad in de stad. Ze zouden e-*n tournee van een jaar gaan maken met oen groot revuegezelschap. Gunsti ge condities: een flinke gage en veel séjour; Over twee maanden beginnen en tevoren eiken dag intensief trainen en rejjeteeren met de balletgroep, waarmee zij in combinatie zouden werken. Vrijdag 23 September beginnen. PEDRO moest nog veel rneer hebben gezegd, maar Dirk verstond bet niet meer; hij hoorde slechts die twee woorden; pre inière en Vrijdag;... Hij wierp een troebelen blik op vrouw Cal koen en schoof met oen ruk zijn bord opzij Goddank, h.j had zich vergist; zij leek niet op de moeder van Mario. Dat moest door den wasem van het eten zoo hebben geschenen Wat ?eg je ervan? Dirk verstond Pedro weer; de klokken, die in zijn hoofd den klank van de twee woorden had den geluid, zwegen. Hij be- heerschte zich:' Praten, Dirk! Praten, en dien onzin van dat kindsche mensch vergeten. Voor je ligt de toekomst open en op die première zal niets gebeu ren je zult het zien! Alle maal nonsens, onvervalschte ouwew- ij venpraatDe woorden begonnen Dirk van de lippen te stroomen. nog radder dan zijn koortsende gedachten hem door joegen. Niet meer denken aan dien waanzin hij moest ccn kerel zijn! Op weg naar dc tent praatte Dirk het restant van zijn angst volkomen weg en dien avond werkte hij beter dan ooit. '"POEN de acrobaten klaar waren 1 met hun tweede optreden, rookten ze tegen het verbod even een sigaret in hun kleed kamer, maar lang duurde het verstolen genot niet. want van buiten drong een snel-aangroei- end geioezemoes tot hen door. Pedro rukte het gordijn van het venster weg en met ontzetting zagen de Cancions dc nougat- kraam var Leemans en de huizen daarachter als pek branden.' Tusschen het toegestroomde volk stond in de eerste rij Eusta pia Perugio. Haar grijze haar- slierten woeien in den wind en met haar magere, hooggeheven vuisten woest naar bet vuur ge barend gilde ze: Ik heb ze ge waarschuwd ik had het immers zien braaden (Wordt vervolgd} van drie plus een francs, uitgevoerd in grijs, den beroemden dichter Francois Villon (1*431—1489) op een groene zegel van twee plus een francs, de historicus en biograaf Philippe de Commynes (1447—1511) op een zegel van vier plus drie francs in roodbruin, den katholie ken godgeleerde' en rector van de Parysche universiteit Jean Gerson (13621428) op een zwartbruine (sepia) zegel van zes plus vijf fiancs cn koning Karei VII (1403 HGli tijdens wiens regeering de honderdjarige oorlog een einde nam, op een scharlakenroodè zegel var. tien plus zes francs. Op een zegel van 15 francs is do Zuid-Fransche stad Recamadour mei haar op terrassen gebouwde huizen en op een rots opgetrokken lark van St. Amadour afgebeeld. Fen grijze zegel van 20 francs tenslotte vertoont het breken van de oceaangolven op de rotsen bij Pointe du Raz aan de kust van Bre. ta.gne. OlNDS de instelling van de UNO hebben verzamelaars gespecu leerd op de mofoG'kheid, dat er postzegels zouden komen, uitslui tend ten gebruike van deze organi satie, hetzij in den vorm van eigen zegels, hetzij in overdrukken van Amerikaansche postzegels. Een ambtenaar van de UNO heeft r en wel medegedeeld, dat het min stens tót het midden van 1947 zal di.ren, voor de internationale post. unie een beslissing zal nemen om- ti ent de wijze, waarop de post van d° UNO zal worden onderscheiden. Het postkantoor der UNO in het hoofdbureau van den Veiligheids raad te Lake Success (New York) maakt gebruik van een stempel: ..T'r.ited Nations-Lake Success, N.Y." met de aanduiding: „Courier o' the United "Nations". Ooslersche schoonheid en pracht zul. len dezer dag eh te Londen te aan- schouwe i zijn bij de vertolking vai% de Chineesche opera, welke dc ver halen uit het China der Middélm eeuwen in beeld brengt Mevr Chen in haar rol van Phoenix Li" C de opera „Mile Phoenix". (P.)

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4