Nazis voorbereid op machtsoverneming Onze regeering ontevreden over de conferentie? heeft Schaatsen Hangsloten J. POtJLESJN Ontstellend rapport over Duitschland ORGANISATIES WORDEN ELKE MAAND MACHTIGER Tribunaal-zitting Veredelings ver keer toegestaan Treinontsporing bij Blauw-kapelle Aanvullingsagenda Raadsvergadering Dr. B. S. A. Al voor de microfoon Groote overwinning van A.Z. P.C. Aegir in Eindhoven met 10-2 geklopt Onderwijzers kregen hun extra-maand Gecostumeerd ijsfeest Politie-varia Bredewold werd vierde op 1500 M. Vereeniging voor bijenteelt Dierenbescherming Biljartcompetitie district Eemland Distributienieuws Na sluitingsuur Oorlogsherinnerings- kruis Advertenties H. C. HEIDEMAN J. PO U LEUN Gemeentelijke Publicaties Brandpunten 4 Maandag 27 Januari 1947 DUITSCHE Nazi's zijn rustig bezig een organisatie voor te bereiden om de macht weer op te nemen. Zij trachten de controle te verkrijgen over de democratische administratieve appa raten die door de geallieerden zijn ingesteld. Duitsche burgers en nationaal-socialistische organisaties hebben in het buitenland zoo veel waarden kunnen achterhouden, dat zij den aankoop zouden kunnen financieren van de voedingsmiddelen die de West-Duitsche zones de eerste drie jaren noodig hebben. STADSNIEUWS De 1ste Kamer van het Tribu naal te Amersfoort deed hedenmor gen uitspraak in een viertal zaken. Nicolaas J. Leek, student te Amersfoort werd veroordeeld tot 2 iaat interneering met aftrek, uitzet ting uit de kiesrechten, en uit het rech te dienen bij de gewapende mahet. Jan H. Jaspers, magazijnbedien de kreeg 2 jaar met aftrek, met ont zetting uit de kiesrechten en het recht te dienen bij de gewapende macht. Willem N. Brbekhuijzen, stuur man, kwam eraf met 9 mnd. met af trek, ontzetting uit de kiesrechten. Alfons H. Kemper, groentenhan- delaar te Soest werd veroordeeld toe 2 jaar met aftrek en uitzetting u.t de kiesrechton. Deze feiten worden onthuld in een rapport van de internationale com missie voor Duitschland, waarin Groot-Brittanniè (Lord Brabazan of Tara en LorJ Vansittart), Frankrijk (Herriot), België (Gillon), Denemar ken (Christmas Moelier) en Neder-. Land (Beelaerts van Blokland) zit ting hebben. Het rapport is ter ken nis gebracht van de premiers en mi nisters van Buitenlandsche Zaken der betrokken landen. In het rapport wordt verder verklaard, dat het Duitsche volk. met uitzondering van een kleine minderheid, op het oogen- blik nog in het geheel niet den weg der democratie is opge gaan. Er bestaat thans door ge heel Duitschland een netwerk van nazi-organisaties, wier macht bij de maand toeneemt. Deze organisaties staan onder lei ding van voormalige belangrijke na zi-leiders, leden van buitenlandsche verwante bewegingen e.a. Zij pogen de zuivering te dwarsboomen, spion- nage uit te oefenen en wanorde te scheppen in door de bezettende mo gendheden gecontroleerde besturen en organisaties. Tot dit doeleind zijn plaatselijke groepen, zoogenaam de „blockwachten", opgericht in de vier zones. Sabotage In de Britsche zone ontplooit de ze organisatie een drievoudige actie: sabotage in de mijnen van het Rubr- gebied, overtreding van de boeren om hun producten niet naar de ste den te zenden en het verspreiden van de bewering, Jat de ondervoe ding der Duitschers te wijten is aan zenden van het \oedsel naar Enge land, waarbij valsche data en cijfers van zoogenaamde exporten worden voorgelegd. In de afgeloopen maanden hebben voormalige leien van de nazi-partij en de SS zich weder om in uniform vertoond in de verschillende zones, zoowel op besloten als op openbare bijeen komsten, in het bijzonder in Ne- der-Saksen en Beieren, waarbij zij openlijk werden toegejuicht door de bevolkng. Voorts wordt in het rapport een overzicht gegeven van de nazi-hulp bronnen. Jie zich in Argentinië, Zuid-Afrika, Zweden en Zwitserland bevinden. In den linkervleugel van het Rijksmuseum te Amsterdam is een tentoonstelling opengesteld van de kunstverzameling van 'me vrouw C. von Pmnwitz. Deze ver zameling. die vóór den oorlog te bezichtigen was in het buitenhuis „de Hartekamp" bij Bennebroek, heeft de oorlogsjaren in schuil kelders door gebracht en wordt nu, voor dat zij weer naar Ben nebroek verhuist eenige maan den in het rijksmuseum geexpo- 6eerd. Zaterdag opende d© Cana- deesche ambassadeur Z. E. P.- Dupuy in de „Kunstzaal plaats" te 's Gravenhage een tentoonstel ling van schilderijen van moder ne Canadeesch schilders. De tentoonstelling bevat een dertigtal schilderijen en aquarel len van een even groot aantal kunstenaars. Bovendien zijn er foto's van beeldhouwwerken te bezichtigen. Handel met Duitschland DE resultaten van de besprekingen, die een Nederlandsche handelsdelegatie met experts van de EngelschAmeri- kaansche bezettingszone in Duitschland hebben gevoerd zijn be neden de verwachtingen van de Nederlandsche regeering gebleven, zoo verneemt de Haagsche correspondent van Aneta-New York. cilteiten mogelijk zou zijn. Het kern punt van dit probleem is gelegen in het frit, dat een grooter gebruik van den Rijn een extra-uitgave van devieeen. welke Duitschland niet be zit. met zich meebrengt. Nederland sche voorstellen worden nog bestu deerd. Over het gebruik van Nederland- scbe havens heeft de Britsch-Ameri- kaansche delegatie zich bereid ver klaard te Berlijn Je Nederlandsche voorstellen voor te leggen. De dele gatie toonde zich niet optimistisch over de vooruitzichten voor het aan vaarden van dit schema. Van Nederlandsche zijde werd on geveer 30 millioen gulden per jaar aan groenten aangeboden. Voorts trachtte men aan Jen Britsch-Amcri- kaanschen tegenstand tegen uitga ven van buitenlandsche deviezen te gemoet te komen door voor te stel len dat een gedeelte van de opt- brengs in rekening-courant geplaatst zou worden als een uitgestelde vor dering op de Duitsche economie. Ook in dit geval werj een definitieve, be slissing uitgesteld voor een nader onderzoek te Berlijn. Veredelingsverkeer toegestaan Er werd een betalinesovereen- komst afgesloten, welke voorziet in de verrekening van wcderzijdsche oederenlcveranties door mid lel van een guldenrekening. Het saldo van deze rekening zal per kwartaal naar keuze van den crediteur in dol lars op in ponden worden betaald. Voor goederen, wplke Nederland uit Duitschland zal importeeren en contracten afgesloten voor een be drag van 875.000 dollar. Zij voorzien in de levering van kleurstoffen en andere artikelen, w aaraan in Ne derland een dringende behoefte be staat. Direct contact In principe is overeengekomen, dat Nederland voor eigen rekening, het veredelingsverkeer met de ge combineerde zones mag hervatten en wel in die bedrijfstakken, waar bij gebleken is of blijken zal. dat dit veredelingsverkeer voor beide par tijen van het brootste beiang is. Nederlandsche en Duitsche zaken lieden mogen direct contact met el kaar onderhouden ten einde alle vooroorlogsche kwesties, die met dit veredelingsverkeer samerhangen, te bespreken. Men erkende het belane van den doorvoor err den driehoekshandel voor de Nederlandsche economie. Het ligt in de bedoelin? binnen de grenzen, gesteld in de Britsch-Ame- rikaansche fusie-overeenkomst, door middel van de normale handelskana len de gelegenheid tot deelname aan dezen handel te openen. In verband met het lage peil van de Duitsche economie en een drastisch verlaagde levens standaard zal import van goede ren als koffie, thee, chocolade en tabak, die voor den oorlog een belangrijke rol speelden in het doorvoerverkeer, welhaast niet plaatsvinden. De Engelsche en Amerikaansche autoriteiaen in Duitschland waren bereid een grooter aantal toekomsti ge koopers van Duitsche artikelen toe te laten. Zoodra de noodige voorbereidingen hiervoor zijn ge troffen, zal de Ned. trustmij, nadere inlichtingen hierover verstrekken. Agrarische producten De mogelijkheid van export van Nederlandsche agrarische producten naar de Britsch-Amerikaansche zone is besproken en zal door beide par tijen nader worden bestudeerd. Transport-experts hebben een on derzoek ingesteld om te bepalen on der welke voorwaarden een grooter gebruik van dep Rijn en van de daarmede samenhangende havenfa- Tussehen Blauwkapel.West Rlauw-kapel-Noord is in den nacht vai Zaterdatr op. Zondacr om half één een as van een met vee geladen spoorwagen gebroken. Door de ont- snoring. die hierop volgde, werden drie palen van de electrische lei ding beschadigd, zoodat een deel van de hovenlciding naar beneden kwam. De liinen Utrecht-Amersfoort en Utrecht-Hilversum werden beide versperd. De versperring Utrecht Amersfoort kon spoedig worden op geheven en het treinverkeer werd verloonig met Dieseltreinen i.p.V. met electrische treinen onderhou. den Ernstiger was de versperring op de liin Utrecht—Hilversum. Van Utrecht uit kon Hilversum alleen bereikt worden door dieseltreinen te laten rijden van Utrecht over de Lunetten en het station Maliebaan naar Hilversum. Terug van Hilver sum naar Urecht kon de gewone weg worden gevolgd, zij het met vertraging. Om 15.15 uur waren de werkploegen der N$ er in geslaagd ook deze versperring uit den weg te ruimen en kon de treindienst op beide lijnen weer normaal electriseh worden gereden. Te den Haag overleed. 68 jaar, Lodewijk Schweitzer, oud bas-trombonist van het Residen tieorkest. Schweitzer was tevens leeraar aan het Kon. Conservato rium. Bijna alle trombonisten in Nederland en ook in het buiten land van den laatsten tijd we den door hem opgeleid. voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amers foort op Dinsdag 28 Januari 1947 des avonds °m 7 uur. 48. Voorstel van burgemeester en wethouders om een crediet te verleenen voor het aanschaffen en ombouwen van auto's ten be hoeve van den reinigingsdienst (Gedrukte Verzameling No. 12). 49. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verleenen van een aanvullingscrediet voor de verbouwing van het bureau Bevolking (Gedrukte Vérzame- ling No. 15). 50. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aanvragen en aanvaarden van voorschotten en bijdragen uit 's Rijks kas voor den bouw van twee woningen ann de Breestraat en de Kranke- ledenstraat (Gedrukte Verzame ling No. 16). 51. Voorstci van burgemeester en wethouders tot verhuring van een perceel grond aan de Nijver heidsstraat aan de N.Y. Handels onderneming II(Alba". 52. Voorstel van burgemeester en wethouders tot verhuring aan S. Bollegraaf van de oude ver brandingsruimte op het terrein van den reinigingsdienst aan de Nijverheidsstraat. 53. Onderzoek van den geloofs brief van het nieuw benoemde Hd van den raad den heer J. Bierens. Dr. B. S. A. Al, lid van den Raad der Gemeente Amersfoort voor do Partij van den Arbeid, zal Woensdag 29 Januari om 1S.45 uur over den zender Hil versum II spreken over „De Eco nomische dictatuur van Ameri ka'. De lezing is de eerste in een serie van drie, getiteld „Europa tussehen Amerika en Rusland." M ïjmlheer idle Redacteur Mijnheer de Redacteur. In uw blad van 21 Januari, on der het hoofd: „Prijzencontróle dienst was actief in Amersfoort" worden eenige gevallen opgesomd, van overvraging en prijsopdrij ving door diverse aannemersfir ma's in Amersfoort en in Soest, maar waarom worden geen na men voluit genoemd? Ik meen dat de betrokken „hëeren" dat meer zullen vreezen dan een geld boete waar ze meestal om lachen Dan zijn andere menschen ten minste tegen dergelijke firma's gewaarschuwd, en zullen hen zoo veel mogelijk uit den weg blijven. Verder komt in hetzelfde num mer een artikeltje voor, onder „Clandestiene handel in Cokes", waarin slechts voorletters van na men worden genoemd. Waarom ook hier weer geen namen voluit? Mag de burgerij niet weten wie de schuldigen zijn en zou vermel ding van namen voluit niet wer ken als een soort schandpaal, waarvoor de meesten toch wel respect zullen hebben? Gaarne had ik over deze aan gelegenheid een duidelijk ant woord, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, G. K. (Het zou onjuist zijn vóór de berechting van gevallen van prijs opdrijving of clandestienen han del de namen van de bedrijvers van dit kwaad in de dagbladen te publiceeren. Eerst na het uit spreken van het vonnis door den Tuchtrechter kan daartoe worden overgegaan. De publicatie van de namen is dan zelfs usance en van de zijde van de Justitie wordt in de advertentie-kolommen even eens aan de overtreding bekend heid gegeven. (Red.). In het kader der vergelijkings- wedstnjden speelde het eerste heerenelftal van A.Z. en P.C. gis teren tegen de kampioenen van het Zuiden, Aegir uit Eindhoven. Daar Aegir te sterk was gebleken voor het Zuidelijke waterpolo, lag het in de bedoeling van den zwembonil dit zevental in het Westen in te deelen in de tweede klasse. Na de 102 overwinning van A.Z. en P.C. zal de zwembond zich eerst-nog wel ernstig bera den, alvorens tot dezen stap over te gaan. Aegir trof het in zoover on gelukkig dat onze stadgenooten tegen de verwachting in geheel volledig konden uitkomen. Daar staat echter tegenover dat juist nu een zuivere krachtsvergelij- king mogelijk was, daar Aegir in eigen huis natuurlijk eveneens volledig te water ging. L'it dezen wedstrijd is duidelijk gebleken dat het Zuideluke waterpolo nog ver bij dat van het Westen achter staat. Direct bij het begin bleek dat wat snelheid betreft. Aegir niet bij onze stadgenooten achter stond. De Eindhovenaren speel den echter zonder veel samen hang en vooral de baltechniek liet veel te wenschen over. liet duurde dan ook niet lang of AZ en PC nam het heft in han den en al vrij spoedig had G. Mos terd. na keurig samenspel met ziin broer, het eerste doelpunt ge scoord. Aegir word geheel in de verdediging gedrongen en met do rust hadden de groen-witten den stand tot 60 opgevoerd. Na de hervatting deden zij het wat kal mer aan, maar toch was het reeds 80 voor Aegir kans zag door haar middenvoor hei eerste te- genpunt te maken. De AZ en PC- voerden den stand op tot 10—1 en vlak voor het eindsignaal zag Ae gir kans doelman de Jongh voor de tweede maal te passeoren (10-2). Bij AZ en PC werden de doel-' punten gemaakt door G. Mosterd (6), Th. Mosterd (2), W. Droog (1) en C. Hardebol (1). Er bestaat bij de Amersfoortsche onderwijzers die voor de door de 'rceering toegezegde extra maand salaris in aanmerking komen, eeni ge ongerusrheid en ontstemming over het tot nu toe uitblijven der uibetaling. Met het voorbeeld voor oogen der uitbetalingen in December j.l. in tal van cemecntcn in het land dit te begrijpen. Na informatie ter bevoegder plaatse deelde men ons mede. dat de betaling in Amers foort is uitgebleven omdat het offi cieel© besluit van den minister van onderwijs nog niet ten Gemeente huize is ontvangen. Inderdaad is p* een persbericht en een mededeeling voor de radio over deze kwestie geweest! Doch het is niet gebruike lijk dergelijke mededeelingen als bindend te aanvaarden. Inmiddels is bekend, dat tot uitbetaling kan worden overgegaan en de beno> digde gelden zijn daarvoor door de regeering ter beschikking gesteld. De onderwijzers mogen dus ver. wachten dat de maand extra salaris nu op korten termijn zal werden uitbetaald. Op de ijsbaan van de A.IJ.V. aan de Rubensstraat wordt mor genavond, een gecostumeerd ijs- feest gegeven. Er kan worden deelgenomen aan: a. groepen: b. paren; c. individueel; d- individu- eelen. C. van D. kreeg een proces-ver baal wegens medeplichtigheid aan het frauduleus slachten van een varken. Wegens diefstal van heerenstof- fen is H. van E. aangehouden. J. A. B. werd aangehouden we gens opzettelijke heling. De politie moest Zaterdag optre den bij een gevecht tussehen twee dames. Zaterdag jl. werden op de Noor derijsbanen te Groningen voor de eerste maal schaatswedstrijden ge houden om het nationale politic, kampioenschap. De Ruyter uit Zeist werd kampioen op de 500 en 1500 meter. Onze stadgenoot, de heer Bredwold was de ondste deel. nemer en plaatste, zich op de 1500 m als vierde en op de 500 meter als negende. De heer Bredewold toonde zich een goed rijder, hii maakte echter een te kalmen indruk en zou ongetwijfeld meer hebben kunnen bereiken. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 500 m.: 1. De Ruyter. Zeist., 57.8 sec.; 2- Jansen, Assen. 57.9 sec.; 3. Laurens, Arnhem, 591 sec-; 4. v. Meetoren, Leeeuwarden. 60.5 sec- 1500 M.: 1- De Ruyter, Zeist. 3 min. 9-3 sec.; 2. Jansen, Assen, 3 min. 10 sec-; 3. Van Moeteren, Leeuwarden, 3 min. 15 sec-; 4- Bredewold. Amersfoort, 3 m. 20.2 sec. Nieuwbouw in Breestraat en Krankeledenstraat Behalve voor den bouw van ijf woningen aan het Kleine Spui. zijn thans ook plannen ont worpen voor den bouw van één woning aan de Breestraat en èen woning aan de Krankeleden straat. Het is de bedoeling om ook deze beide woningen nog onder het bouwplan 1946 te doen rang schikken. De aanbesteding zal plaats vin den op 31 Januari a.s., waarbij met het door de commissie van gemeentewerken geuite verlangen orn de aanbesteding per woning afzonderlijk en in massa te doen geschieden, rekening zal worden gehouden. Indien de Raad zich 'met den bouw van de beide woningen kan vereenigen, ligt het in de bedoe ling claarvoor aan het rijk voor schotten en bijdragen uit 's rijks kas voor den bouw van één wo ning in de Breestraat en één wo ning in de Krankeledenstraat(-.te besluiten. Degenen, die Zaterdagavond de koude trotseerden om in de Markthal verpoozing te zoeken bij Willy Borani en zijn gezel schap, zullen het met ons e<?ns zijn. dat hetgeen dit gezelschap op de planken bracht maar zeer poover was. Wij zijn geneigd een uitzonde ring te maken voor de zangeres Nelly Rector. De manier, waarop zij Grieg eet. vertolkte was ten minste beschaafd. Soasl Een dezer dagen hield de af- deeling Soest van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in café „Zonneheuvel" een druk be- zochto jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat het bijen- houden in Soest met animo wordt beoefend en op hoog peil staat- Plannen werden beraamd om gezamenijlk naa^ den Noord Oost polder te reizen, teneinde daar van de klaverdracht te profitce* ren. De financieele toestand is ge zond en verwacht wordt dat de aanmerkelijke stijging der kosten door de contributieverhooging ge dekt zal worden. Door den oorlog is het aantal bijenvolken in ons land belangrijk verminderd en in het belang van de fruitteelt wenscht de regeerinc dat er krachtig naar verbetering gestreefd wordt. Aan de Soestcr imkers zal het zeker niet liggen. Onder leiding van het nieuwe provinciale hoofdbestuurslid zal door samenwerking der verschil lende afdeelingen, de bestuiving van het fruit, welks teelt in de provincie Utrecht zoo'n voorname plaats inneemt, verzekerd zijn. Het bestuur der afdeeling werd herkozen. Het verdere deel van I den avond werd gevuld met eeni- I ge demonstraties. De inspecteur van de Dierenbe^ scherming controleerde verschei dene kettinghonden. Vele hokken waren niet in orde: tochtig en zon der behoorlijk stroo voor ligging, zelfs met dit bijzonder koude weer Een mager hondje werd aange troffen in een ijzeren vat. dat bo ven een sloot geplaatst was. El lendiger en kouder is wel haast niet mogelijk bij deze strenge vorst. Reden lot ergernis geeft ook de toestand van vervuiling, waarin vele dieren worden aan getroffen. Totaal vervuilde koeien in een smerige stal, konijnen ge. heel besmeurd met modder, kip pen in een nachthok boven op een herg kippenmest in een ondrage- 1 ij ken slank. In al deze gevallen nam de inspecteur maatregelen tot verbetering van het lot dezer die ren. De uitslagen van de wedstrijden voor de tweede ronde in de afge loopen week waren: Kla-se C: CentraalVerg. Wa gen G0: AnimoOosterpark I 42. Klasse D: Oosterpark II Soest dij k I 2i; Soestdijk II-KOT 24. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wed strijden: Woensdag 29 Jan. Klasse D: Oosterpark IIKOT; Soestdijk I—Soestdijk 2. Donderdag 30 Jan. Klasse C: Centraal—Oosterpark I; Verg. Wagen—Animo. Uooalnnd Zij, die op of na 16 December 1946 in aanmerking kwamen voor toeslagkaarten voor zwaren of lnngdurigen arbeid kunnen ten distributiekantore in de week van 27 Jan. tot en met 31 Jan. weder om aanvraagforrruilieren indienen voor dezen toeslag. Dit geldt thans ook weer voor tuinders. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een caféhouder aan het Kruispunt, die blijkbaar geen re kening hield met het sluitingsuur voor café's. Degenen, die in de oorlogsda gen van Mei 1940 als militair der Kon. Landmacht feitelijk aan den strijd tegen den aanvaller hebben deelgenomen, dus daadwerkelijk in gevecht zijn geweest en overi gens aan zekere eischen voldoen, kunnen alsnog een aanvraag in dienen ter verkrijging van een machtiging tot het dragen van het oorlogsherinneringskruis met den gesp NederlandMei 1940. Voor nadere bijzonderheden xven- dc men zich tot het gemeentehuis. New Yorksche Beurs De markt opende prijshoudend. De onderhandelingen van de staalindu strie met de C.I.O. werden heden be gonnen en zullen Maandag worden voortgezet nadat eenige voorstellen der Union nader beschouwd zijn. De markf sloot goed prijshoudend. 24/1 23/1 24'1 23/1 36% 36 171 170 48% 47% 95 95 55 V, 5( Am. sue. 42% 43% A. I .w 1172% 172% Am.lOD 80% 80% Am. Vise 45% 50 Am. WW 17% 16% Anac.C. 39% 38% Air Red. Ait.Ch. Am.car. Am Cao. A.ömeit Atch.l. öaitim. tJenoix Bethl.S. öoeing 92 92 14% 14% 36% 36% 92 92 19% 19% Can.Pac, 13% 13% ChesaD. (Jhrysl. CurtWr. Douglas üup.N. 52". 56% 91% 91% 5% 5% 70% 70% 183% 183 ÊastmK 219 215% El.BwSh 16% 16% Gen.Ei. 37% 37% Gen.Mot. .,6% 56% Gooav.T 54'/» 54% Hudson I.Nickel 18% 18% 36 35% Int.TwT 17% 15 Kenn.C. MidCt. Montg. N.Am. 46% 35% 35 31% 32 N.CityB 41% 41% N. Dary 30% 31 N. Disc N.Steci NYCent 20% 20% 89 83 19 19% N.FoikW 225 226 North Am. 31% 32 N.Pac. 19% 19% Hacuard Param. Penns. Pr.üam PureUil RadioC, Rep.8c Scars R. 6% 6%: 28% 23 - - 25% 25% PnDodg 39% 38% Pr Com {,2 63 22% 22 9% 9% 27% 27% 36% 40% aheilUn. 29% 2T% Soc.Vac. 14% 14% St.Pac 42% 42% S. Rail 44% 43% StandBr. 36% 35% St.OilNJ 67% 67% Studeo. 21% 22% TexasC. 56% 56% l'idew. 19 19% Un.Pac. 128 127 U.Aircr 18% 18% Un.Corp 3% 3% UnPrulC 46% 46% USRuDÖ 53% 52 USStea 72 72% Westh.n. 25% 25% Woolw. 51% 52% Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het plotseling overlijden op 24 Januari j.l. van den heer A. W. H. VAN SOESTBERGEN in leven chef van organi satie van den buiten dienst. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 28 Januari a.s. des middags 1 uur te Bilt- hoven op de begraaf plaats Den en Rust. De Directie der N.V. Levensverzekering Maatschappij NILLMIJ van 1859 SCHOENEN, onvoorwaardelijke capitulatie van alle moeilijkheden Langcstr. 78 OOOOOOOOOOOOOOCKXX [/ut brandpunt in deze krant wordt gelezen in stad en land sooooooooooooooooo tandarts praktijk volledig hervat KITSEMA Stof zuiger fabriek HILVERSUM jiMom On re reparatle-ate. „noa REPAREERT 1 alle merlten 1 STOFZUIGERS JUIST NU ADVERTEEREN 1 in alle SOORTEN en MATEN Reeds vanaf f 2.95 per paar Speciaalzaak in huishoudelijke artikelen Utrechtschestraat 44 - Amersfoort HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amersfoort: Gelet cp artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door P. J VERHULST ingediend verzoek met bijlagen, om vergun ning tot het oprichten van een timmerwerkplaats en het daarin plaatsen van een electromotor van 2 Pk. en een benzinemotor van 1 Pk. tot het aandrijven van een cirkel zaag in het perceel, alhier gelegen aan het Monnikenpad 39 bij het Kadaster bekend onder Sectie B No. 4751 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Don derdag, den 6en Februari a.s., des voormiddags te 10 uur gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten over staan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, le lid der Hin derwet, zijn alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig ar tikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een cf meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amersfoort; Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de firma RIJNDERS en SLUITER ingediend verzoek met bii lagen, om vergunning tot het oprichten van een verfspuit inrichting en het daarin plaatsen van 2 electromotorcn in totaal van 6 Pk. tot het aandriiven van een verfspuit en een ventilator in hef perceel, alhier gelegen a^n den Bis schopsweg 139 bij het Kadaster bekend onder Sectie B No. 7309 op de Secretarie der gemeente ter visie igt en dat on Donderdatf den 6en FrL,ru*'"i a s., des voormidditfs te 10.15 uur gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of m^er zijner l^den, bezwaren tegen het oprichten van <$e inrichting in te hrengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, le lid der Hin derwet, zijn alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig ar tikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amersfoort; Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de N.V. Maatschappij voor wasverwerking ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden van een fabriek door het in werking brengen van een huisdrukkerij en het daarin plaatsen van 4 electromotoren in totaal van 4.8 Pk. tot het aandrijven van diverse machines in het per ceel, alhier gelegeh aan de Brabantschestraat 17 bij het Kadaster bekend onder Sectie D No 5900 op de secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Zaterdag, den 8en Fe bruari a s., des voormiddags te 10 uur gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Ge meentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, le lid der Hin derwet, zijn alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig ar tikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijfc verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amersfoort; Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door G. H Scheerder ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een limonadefabriek en het daarin oluts^n van twee electromotoren in totaal van 6 Pk tot het aandrijven van diverse machines en van een stoom ketel 4/10 atm. in de perceclen alhier gelegen aan den Soesterweg 353 en 355 bij het Kadaster bekend onder Sectie D no. 5879 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Zaterdag, den 8en Februari a s., des voor middags te 10.15 uur gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprich ten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15. le lid der Hin derwet, zijn alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig ar tikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. heeft weer een goed artikel Prima Amerikaansche met 2 koperen sleuteltjes. Prijs f 1.95 Dat moet U eerst zien! Heden verkoop van Aardewerk, THEE POTTEN en mooi geslepen DRINKGLAZEN Speciaalzaak in huishoudelijke artikelen Utrechtschestraat 44 - Amersfoort tot 20 woorden f 1.50 3x achtereenvolgens f 3.50 elk voord meer f 0.10 per plaat, sing extra TE KOOP AANGEBODEN Een nieuwe heerenfict»;. Br o 2709 bur van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD H.H. Kappers Heerenkap per uistekend kunnende knip. pen en scheren. Br. n.o, 2750 bur. van dit blad. DIVERSEN Voor lederwaren moet U zün b\j een vakman Honden, lijnen, halsbanden, tuigjes, worgbanden. bagageriemen. sportriemen, kinderwagenrie- men, hlompriemen, looprie. men. schakclrieinen enz. enz. ffahner's lederhandel, Arnh._ straat 18. Alle kleuren schoen. cream. 2710 Vrije Evang. Gem. Dinsdag 28 Jan 's avonds 8 uur Ds. Joh v. Petegem, Hilversum, in de kerk aan den Appelweg. 2574

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4