Korfballen in 1947 DAGBLAD .oor AMERSFOORT BRANDPUNTEN Bij de Landwacht om vrij te komen van Duitschland Het IJselmeer ligt in boeien CHAUFFEUR DenktUerom? CILLI WANG GRATIS Goocheltoeren en poppenkast Koppelverkoop is niet toegestaan Cas Kleefstra naar Indonesië Kringcompetitie voortgezet „Centraal" komt opzetten Soestdijk en KOT behalen winst Oranje-Vereeniging - Amersfoort Algemeene Leden-Vergadering NATIONALE FEESTDAG MOTORJACHT Uw brandpunt 4 Dinsdag 4 Februari 1947 STADSNIEUWS Later portier van het NSB-hoofdkwartier Voor de Amersfoortsche kamer van het Utrechtsche Tribunaal siond Maandag terecht de zuivel- bereider Jacob Spelt uit Leusden. Spelt had in Maart 1044 dienst ge nomen bij de Landwacht. Hij ver telde daartoe gedwongen te zijn door de NSB, want deze verschaf te hem papieren, waarmee het hem gelukte uit Duitschland, waar hij tewerkgesteld was. naar Nederland terug te keeren. De NSB eischte daarop van hem, dat hij toe zou treden tot de land macht. Ook wis hij eenigen tijd in de 6tal werkzaam van de WA- kaderschooi te Leusden. Later werd hij portier van het NSB- hoofdkwartièr op de Maliebaan te Utrecht. De uitspraak werd be paald op 17 Februari. Vervolgens stond terecht Jacob van de Bunt uit Amersfoort, die in 1942 vrijwillig voor de Oost compagnie naar Riga was gegaan, waar hij in beslag genomen boer derijen beheerde. In 1913 trad hij toe tot de Wach- abteilung des Chefintendanten in den Niederlande. In uniform bewaakte hij diverse gebouwen en huizen. Op een vraag van Dr. Joh. S'cheurer, of hij vriendschappelijk was omgegaan met de Duitschers, antwoordde v. d. Bunt, dat dit niet geheel juist was. Zelfs was hij in 1944 gearresteerd en over gebracht naar kamp Amersfoort. Tijdens het transport naar Duitschland was hij uit den trein gesprongen. Daarna was hij on- De Oranjevereeniging „Amers foort" gaf Zaterdag, ter gelegen heid van den verjaardag-van prinses Beatrix, voor de kinderen van haar leden twee voorstellingen in de Markthal, waaraan o.a. het» gezel schap Desiré Loran mc-dewerkte. De voorzitter van de Oranjever eeniging, de heer Hollander, verwel komde de jeugd op hartelijke wijze. Daarna waren woord en daad aan het gezelschap Loran, dat vooral met een voorstelling van Jan Klaas- sen en Katrijn veel eer inlegde. Ook Desiré Loran wist met zijn goocheltoeren de aandacht van de jeugd te boeien. Jan Mastenbroek speelde op zijn accordeon bekende wijsjes, die luidkeels werden mee gezongen. 't Hoeft geen betoog, dat de kinderen hebben genoten. Overeem weer terug in ouden werkkring In aansluiting aan ons bericht over het vertrek van den heer H. Overeem als rechercheur bij de PRA te Amersfoort zij nog medegedeeld dat hij op eigen verzoek zijn werk kring heeft verlaten om zich te wij den aan zijn vroegere taak. Burgerlijke stand 3 FEBRUARI Geboren: Gerrit Willem Engbert, z. v. J. J. van Lottum en M. Arf- ruan; Elbert, z. v. G. de Gans en J. C. de Ruiter; Geertruida Martina Maria, d. v. G. C. van Doorn en J. H. Sutherland; Dirk, z. v. D. Meer- ding en G. Karsbergen; Petrus Hu- bertus Johannes Maria, z. v. P. J. Snel en W. B. A. Jansen; Hendri- kus Theodorus Jacobus, z. v. H. A. Schaars en H. W. J. Kampschrcur; Eveline Beatrix, d. v. H. Jansen en J. Pataille; Johannes Andreas Ma ria, z. v. A. van Veenschoten en J. C. van Wezel; Cornelis .Jacobus Ig natius, z. v. C. P. Rijs en J. A. M. van Oursouw; Jan Arend Albert, z. v. A. J. Woudenberg en J. A. van den Akker; Marinus, z. v. A. J. Ra- veling en J. G. van der Schalk. Gehuwd: H. Morren en G. van den Brink. Overleden: Hooft. Johannes Eve- rardus Hendrikus, 3 dag, zoon van Hooft. Hendrikus en Geijtenbeek, Hendrika Helmina; Hootsen, Catha- rina Geertruida, 60 jaar, ongehuwd; Falk, Anna, oud 57 jaar; Schulz, Maria Wilhclmina Margaretha. 79 jaar, wed. v. Bouman, Johannes Jurriaan; Van der Brugge, Johan nes Cornelis Jacobus, 83 jaar. we duwnaar van Troost, Keeltje Cor nelia. dergedoken. Uit het huis, waar hij onderdak gevonden had. nam hij meubelen e. d. weg om te ruilen voor voedsel. Uitspraak op 17 Februari. Het Tribunaal deed uitspraak tegen: Willem Blijenburg en Mira Spruyt uit Amersfoort, die war den veroordeeld tot interneering gedurende den tijd doorgebracht in bewaring en ontzetting uit de kiesrechten. De behandeling van de zaak te gen Johan Brouwer werd voor nader onderzoek geschorst. Andreas N. J. II. uit Amersfoort kreeg twee jaar met aftrek en ontzetting uit de rechten. Het is de prijzencoramissie op gevallen. dat sommige winkeliers, wanneer zij een begeerenswaardig artikel hebben aan te bieden, den verkoop hiervan verbinden met die van een minder gewild arti kel, ten einde dit laatste op die manier ook nog kwijt te raken. De commissie vestigt er de aandacht op. 'dat deze z.g. koppelverkoop verboden is. Men koope dus voort aan geen goederen, welker ver koop verbonden is .met die van een ander voorwerp, te meer daar men hierdoor indirect genood zaakt wordt voor het betreffende artikel meer te betalen dan strikt noodzakelijk is. De commissie wijst er voorts op dat, hoewel hij de behandeling van sommige klachten, die wor den ingediend, geen direct resul taat voor den klager kon worden bereikt, de bemoeiingen van de commissie uiteindelijk wel gevol gen bleken te hebben, doordat de betrokken winkelier vrijwillig den prijs verlaagde. Hieruit blijkt dus. dat het indienen van klachten niet alleen voor den betrokkene van belang kan zijn. doch tevens voor de geheele burgerij. De commissie hoopt, dat een en ander een aansporing voor het publiek moge zijn om de noodige aandacht aan de gevraagde prij zen te besteden, on. indien men deze niet juist acht. een klacht of een verzoek om inlichtingen in te dienen bii de prijzencommissie. stadhuis. Westsingel 43 (schrifte lijk te allen tijde of mondeling op het spreekuur, iederen Maandag tusschen 19 en 20 uur. Oud-illegale werkers Op de j.l. gehouden vergadering der G O.Ï.W. kring Amersfoort e.o. werd met algemeene stemmen besloten den kring Amersfoort e.o. te ontbinden in verband met het reeds vervuld zijn van de meeste barer doelstellingen. Het voornaamste doel: zorg voor voor de nagelaten betrekkingen der verzetsslachtoffers zal men voortaan als medewerker der „Stichting 19401945" als oud- illegale werker kunnen bevorde ren. In dit verhand blijft dus de band tusschen de oud-illegale wer kers nog bestaan. Noteert U even GRAND: De bittere Waarheid. 2.30, 6.45 en 9 uur. Zo. 2. 4.15. 6.45, 9 uur CITY. Het executicpeieton. 2.30, 7 en 9 uur. REMBRANDT: De Jmtjes 2.30, 6.45 en 9 uur. 4 FEBR. Cabaretavond Nivvinactie Markthal 8 uur. Genootschap Nederland-Frank rijk lezing prof. Etienne Guil- hou. Sierkunst, Utr. weg 20.15 u. 5 FEBR Ned. Ver. tot Afsch. Peer Gvpt L. Costerplein 8 u. Hartveld kwartet. Amicitia S u. Uitv. „Wilskracht". Markthal 8 u. ,,De S'ichtsche Heuvel": Zat... Zon., en Woensdagavond dansen van 7,30—11 uur. Zondagmiddag 2.30 6 uur. Dancing van 't Hul: Zat._, Zon., en Woensdagavond 8—11 uur dansen. Zondagmiddag 36 uur. Aead. de Danse: lederen Zondag dan.-er» van 36 en 811 uur. De bevolking van Amersfoort zal aan de Nederlandsche soldaten in Indo nesië een cantinewagen aanbieden. Tijdens een tweedaagsche rit door stad waren de inzittenden in de gelegenheidom te constateerenwat er in dezen contineicagen bereid kan worden. De erwtensoep vond bij de heerschende koude gretig aftrek. P Op „zee" veel vastgevroren schotsen en ook veel barsten Geen tochten naar Nijkerk en Elburg Het ijs op het IJsselmeer is wel eens mooier geweest. De schaatsen rijders uit Spakenburg, die hoopten groote afstanden te kunnen afleg gen, zijn bedrogen uitgekomen. Vele scheuren en blokken ijs maken het IJsselmeer onberijdbaar. Ten Westen van de haven van Spakenburg is een baan gemaakt, die door een groot aantal liefheb bers wordt bereden. Ook beoosten de haven was nog een kleine baan. Er stond echter zoo'n koude wind, dat er Maandag bijna niemand op het IJsselmeer schaatste. Eem berijdbaar De Eem is vrij goed berijdbaar. Vooral de schaatsenrijders uit Baarn maken tochten naar den mond van de Eem. Wanneer men echter op het IJsselmeer komt, is het weer gedaan. Tochten over het meer, zooals naar Nijkerk, Harderwijk, Huizen of Muiden zijn vrijwel onmo gelijk. Nu er sneeuw op het ijs ligt trachten vele Spakenburgers spie ring te vangen en bot te kloppen. Sommigen vangen tientallen ponden, anderen vangen wat voor eigen ge bruik. De jeugd geniet op het ijs in de Haven en op de Binnengracht, maar ook daar is het niet ideaal. In Harderwijk Het is gedurende een vorlsperiode altijd een beetje triest aan de'haven van Harderwijk. Is het daar gewoon lijk een en al beweeglijkheid, bij langdurige vorst ligt alles stil. De visscher benut dan zijn tijd om bin nenshuis zijn spullen na te zien en te herstellen voor de komende vangst. Sedert eenigc jaren bestaat er ech ter een commissie die in dergelijke Aardappelen, groenten en fruit Men vraagt, ons commentaar op een artikel in „Het Parool" over den detailhandel in aardappelen, groenten en fruit en over het ver weer daarop in het betrokken vakblad. Er schijnt in zoover een misverstand te bestaan dat som migen meenen dat dit artikel in ons blad gestaan heeft. Dit is on juist- Het is verschenen in bet dagblad „Het Parool" te Amster dam- Predikbeurten Vrije Evang. Gem. Dinsdag avond 8 uur, kerk aan den Appel weg ds. Job. v. Petegcm (H'sum)- Lunsden Burg. de Beaufortweg Bij besluit van Burg. en Weth. is aan het gedeelte van den Hei- ligenbergerweg van Huize Heili genberg naar bet Gemeentehuis den naam Burgemeester de Beau fortweg gegeven. perioden wat leven in de brouwerij brengt in den vorm van ijsvermaak. Zoo werd Zaterdagmiddag een hard rijderij gehouden op het IJsselmeer, waarop dicht bij de kust een baan was uitgezet. Over het algemeen is het op „zee" niet zoo best om te schaatsen. Er zijn veel vastgevroren schotsen en ook veel barsten, zoo dat ditmaal de traditioneele tochten naar Nijkerk en na3r Elburg achter wege zijn gebleven. Met het jeugd- fanfarecorps voorop maakte het bestuur met de deelnemers eerst een ommegang door de visschers- wijk en daarna ging het onder groote belangstelling naar de baan. De uitslagen der wedstrijden wa ren als volgt: Mannen boven 18 jaar: 1. J. van Zijl, 2. J. Priem. 3. Joh. Klaassen, 4. Uit de Bosch. 5. J, Roggeveen. Jongens van 16 en 17 jaar: 1. A. Uit de Bosch, 2. M. Roelofsen, 3. H. Visser, 4. D. Foppen, 5. H. Bakker. Dames boven 18 jaa: 1. mej. B. Karssen, 2. mevr. G. Petersen Veenema, 3. mej. Joh. v. Schie, 4. mej. L. Foppen. Meisjes van 16 jaar en 17 jaar: 1. A Bruinink, 8. Dini de Groot, 3- Aartje Petersen, 4. Leni Tromp. Er werden goede prestaties gele verd. Soest „Crescendo" gaf een uitvoering De R.K. Gymnastiekvereniging ..Crescendo" gaf Zondagavond in het St. Josephgebouw aan de Steenhoffstraat te Soest, haar eer ste uitvoering na de bevrijding. De zaal was stampvol belangstellenden. Het programma, dat negentien nummers vermeldde, werd vlot af gewerkt. De vrye oefeningen, zoo wel van meisjes, dames en heeren, werden keurig uitgevoerd. De rhyth- mische oefeningen van de dames vormden het beste nummer van den avond. De heer en mevrouw Vos, gym nastiekleraar en leerares der ver- ceniging, hebben eer van hun werk. „Crescendo" kan op een geslaagde uitvoering terugzien. Uit het politierapport Bij een controle-bleek, dat in ver scheidene bedrijven de arbeidswet slecht werd nageleefd. Arbeidslijsten en registers, even als arbeidskaarten voor jeugdige personen, zijn zelden aanwezig; als ze aanwezig zijn, dan zijn ze slecht Ingevuld of ongeldig. De politie waarschuwt onderne mers, dat deze registers en lijsten voortaan in orde moeten zijn. B., aan de Vosseveldlaan, deelde de politie mede. dat zijn kat door een tweetal ♦schoten doodelijk ge troffen was. Bij onderzoek bleek dat buurman, H. v. O., in het bezit was van een flobertbuks (6 mm). Hij had daar mede de kat, die achter zijn kippen gejaagd had, doodgeschoten. Daar v. O. niet in het bezit was van een vergunning om een vuurwapen voorhanden te hebben, werd het wa pen in beslag genomen en tegen v. O. proces-verbaal opgemaakt. Een aantrekkelijk programma De korfbalsport in de provincie Utrecht heeft een hevige vlucht genomen. De groote acties, die on der auspiciën van den Gooischen- en Utreohtschen Korfbalbond zijn ondernomen hebben hun vruchten direct na de bevrijding dus wel afgeworpen. Immers verschillende nieuwe vereenigingen hebben zich bij den G.U.K-B- als lid aange meld- Wij noemen D-S.O-. Utrecht; .Huizen; Do Vallei; Yeenendaal; Wind vogels. Spakenburg; Eterna, Leersum en Bilthovöh. Kortgeleden meldden wij ook reeds dat de .Amersfoortsche korf- balvereeniging „Amersfoort" weer arctief is gaan korfballen. Jam mer is daf vele actieve korfballers naar Indonesië moesten vertrek ken. Ook de. secretaris-penning meester van den G-U-K.B., de heer P- Henstra, heeft de wapenrok aan moeten trekken wat vöor den bond een gevoelig verlies is. Nochtans blijft men niet hij de pakken neerzitten. Het bestuur van den korfbalbond heeft reeds meer bewezen over een grooto ac tiviteit te beschikken en zal ook nu weer do moeilijkheden weten op te lossen. Het bestuur van den G.U.K-B- start in 1947 met het de vies „aanpakken". Het program ma dat ontworpen is mag er zijn en zal ongetwijfeld nog aangevuld worden niet menig helangri.ik eve nement. In Februari worden test- wedstrijden georganiseerd in ver scheidende plaatsen in Gooi en Utrecht waaraan deelgenomen «wordt door Altius, Olympia, Soes- terkwartier. Amersfoort. Rhenen, R.D.Z-, De Tovers, Samos, Vogel. S-K-V-, S.S.V-U-, Terre Neuve en Bilthovcn. In Maart zijn er GooiUtrecht wedstrijden voor K.N.K.B.-ers, G LT.K.B.-ers en adspiranten te Bilthovcn- Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat dit jaar voor de eerste maal de beste adspiran ten uit den G-U.K.B. tegen elkaar zullen uitkomen. Verder is er in de maand Maart de match G.U.K.B. twaalftal Haarlemsch twaalftal, vermoede lijk te Utrecht. In April: Gooi—Utrecht, wedstrij den voor K-N.K.B-ers. G-U-KB.- ers en adspiranten, die op Zater dag spelen te Amersfoort. GUKB- t waal f tal (GUKB-ers)Geldersch Wanneer Woensdag a.s. de tros sen van de „Johan van Oldenbar- nevelt" zullen zijn losgegooid om de reis naar Indonesië te aanvaar den dan js ons land weer een be kende soortfiguur voor enkele ia- ren kwiit. Cas Kleefstra, Nederands' beste amateur-wielrenner, winnaar van het Cauberg-criterium, winnaar van vele wegwedstrijden, sportman van het zuiverste water, maakt nl. deel uit van een contingent militairen daf naar Indonesië vertrekt. Wij troffen hem in Amersfoort en maakten van de gelegenheid ge pruik hem naar zijn toekomstplan nen te vragen. Hij vertelde ons dat het hem ont zettend speet daf hij ons land ging verlalcn, vooral omdat ziin tijdelijk verblijf in Indonesië hem onvol doende gelegenheid zal geven om zijn sport te beoefenen. Wel is het hem gelukt van de legerautoritei- ten toestemming te krijgen zijn race fiets mee te nemen en misschien ook zijn hometrainer, doch sportevene menten zooals in ons land verwacht hij in Indonesië niet. Hij wil zich echter behoorlijk blij ven trainen om, wanneer hij t.z.t- in ons land terngkeert en dan weer eenigen tijd als amateur heeft gere den, zich te gaan scharen onder de rijen van professionals. Daarbij zal hij zich dan niet alleen gaan toeleg gen op wegwedstrijden. Het is nl zijn plan om, wanneer hij na zijn terugkeer weer behoorlijk in condi tie is, een koppelgenoot te gaan zoeken en deel te nemen aan baan- wedstrijden. Wij zijn ervan overtuigd dat de liefhebbers van de wielersport Cas Kleefstra bij zijn terugkeer in ons land weer met vreugde bij de wed strijden zullen begroeten. twaalftal (GKB-ers) te Rhenen- Roode Dui\els (voorl. Belgisch twaalftal)—G.U-K.B-.twaalftal te Antwerpen. In Mei: G.U-K.B. twaalftal (N.K. B.-ers, die op Zaterdag spelen tegen Districtsveteranen te Hil versum. Hemelvaartsdag zeer waarschijn lijk te Bussum de jaarlijksche G-U-K-B-series, aan welk toyrnooi vorig jaar door plm. 100 twaalf tallen uit het geheele land werd deelgenomen. Tenslotte wijzen wij op de vele choolkorfbaltournooien. die op 't programma slaan, n.l. te Zeist, Rhenen. Amersfoort. Hilversum en Utrecht. Het tournooi te Utrecht zal zeer waarschijnlijk zelfs in ternationale deelname hebben. Men is n.l. met Engelsche scholen in onderhandeling. Gisteravond werden In het Sportfond senbad weer eenigc polo_wedstrijden voor de kringcompetitie gespeeld. Als eersten gingen de dames van Brandenburg 1 tegen Zwemlust 2 te water. Brandenburg won dezen wed. strijd met 10. Een grappig moment was toen na dc hervatting een der Zwemlustdames vergeten was dat er van doel gewisseld was. Met groot enthousiasme zwom z\j ongehinderd met den bal in de richting van het eigen doel. Juist op het moment dat ze zou schieten zag ze haar eigen keepster voor zich liggen die al steeds probeerde door allerlei bewegingen en gegil de aandacht van haar verwoede clubgenootc te trekken, wat eerst op het allerlaatste moment gelukte. Als tweede wedstrijd werd gespeeld UZCS III heeren tegen ForeLcombt. natie. De Utrechtenaren toonden zich verre de meerderen en wonnen ver diend met 50. Vervolgens speelde 'het 3de heeren. zevental AZ PC tegen UZSC IV. Al vrij spoedig na het begin nam UZSC de leiding door een goed schot van den middenvoor. AZ PC deed voor de rust wat het kon, maar mede door een aantal invallers wilde het niet lukken. Eerst vlak voor dc rust wist L. v. d. Wijngaarden na keurig uit de achterhoede te zijn weggezwom men, den gelijkmaker te scoren (11). Na de hervatting was het met de Groen.Witte gedaan. UZCS toonde over een beter uithoudingsvermogen te beschikken en won tenslotte ver. diend met 41, Het vierde heerenzevental van AZ PC deed het tegen Branden, burg III nl weinig beter. Binnen kor. ten thd hadden de Bilthovenaren de leiding genomen en met de rust had. den zü een verdienden 4 1 voor. sprong. Vlak voor dc rust had Schreu- der met een goed schot het eenige Amersfoortsehe doelpunt gemaakt. Na de rust werden geen doelpunten meer gemaakt zoodat het einde met een 41 overwinning voor Branden, burg kwam, „Amersfoort" won geen enkele partij Zondagmiddag is te Amersfoort voor de hoofdklasse competitie van den Nederlandschen Schaakbond de wedstrijd Schaakgenootschap AmersfoortBussumsch Schaakge nootschap gespeeld. De Bussum- mers wonnen met 8VéU&- De gedetailleerde uitslagen lui den: Amersfoort Bussum J. C. Marx-H. v. Hartingsveld 01 A. v. d. Ley-L. C. Dekker I2 J .A. Duding Jr.-A. A. Nijssen 01 S. van Zijl-J. J. v. Weering -0—1 J. Sandbrink-G. R. D. v. Does- burgh Vz—Ya Mevr. F. Heemskerk-A. M. v. Epen 01 A. Geudeke-J. P. Grondman 01 F. Delsink-R. v. d. Kolk 01 A. Huisman-J. B. Troost 5 H. F. Jongman-E. v. Oeveren 01 Volledige uitslagen klasse C. Centraal-Oosterpark 60. Ver gulde WagenAnimo 42. Stand: Animo 18 pnt. Centraal 16 pnt. Verg. Wagen 16 pnt. Ooster park 10 pnt. (met nog één wedstrijd te spelen). Soestdijk ISoestdijk II 60. Oosterpark IIK.O.T. 06. Stand: K.O.T. 16 pnt., Soestdijk 16 pnt., Oosterpark II 8 pnt., Soest dijk II 8 pnt. (met nog 2 wedstrij den te spelen). Programma op Woensdag 5 Fe bruari a.s.: Soestdijk II-Oosterpark H. K.O.T. Soestdijk I. Programma op Donderdag 6 Fe bruari a.s. AnimoCentraal, Oosterpark Vergulde Wagen. Personeele kampioenschappen: Voor de finales 5e klasse hebben o.s. spelers zich geplaatst: A. Spijker, D.O.S.; C. Visser, Zon neheuvel; A. Visser, Zonneheuvel; M. Pohlman, Centraal; A. Bokma, D.O.S.; R. Graansma. Verg. Wagen; J. AldercHng, Gouden Ploeg; D. Kater, Centraal. Reserves: J. Bui tendijk en v. Woensel, Zonneheuvel. De finales beginnen: Dinsdag a.s. in Zonneheuvel en Donderdag in de Gouden Ploeg. Bredewold reed zwaar traject geheel uit Zaterdag werd er op de Loos- drechtsche plassen een schaatswed strijd gehouden over acht ronden van vijftien kilometer, waaraan werd deelgenomen door drie leden van de E.A.P.S.V., de heeren Brede wold, Van Dijk en Van Dorp. Alleen Bredewold slaagde er in het geheele traject uit. te rijden. De hoofdagent van politie Lagerwaard, die zich had belast met de verzórging van dc Amersfoortsche riiders. beschreef de prestatie van Bredewold als volgt. Een ooggetuige. Om ongeveer elf uur stonden de rijders, benevens twee rijdsters, op gesteld aan den start. Past om kwart voor twaalf vertrokken de deelne mers. Ik z^g Bredewold midden in een groote groep rijders pogingen doen zich bij den kopgroep te voe gen, maar omdat de baanbreedte slechts drie meter was, slaagde hij daar aanvankelijk niet in. Pas na tien minuten rijden, kreeg hij de ruimte. Hij trachtte opnieuw de kopgroep, waarin zich bekende rij ders als Schipper, Abe de Vries en Bosman bevonden, in te halen. Ook ditmaal lukte het niet. In de ze vende ronde, dus na 105 kilometer had hij dertig minuten achterstand. Er werd in een hoog tempo gereden. Hoewel Bredewold gedurende de laatste ronde steeds alleen reed, liep de winnaar slechts zeven minuten op hem uit. Bredewold passeerde ale twee en twintigste van de 190 deel nemers de finish. Sommige deelnemers verklaarden, dat deze tocht zwaarder was dan een elfstedentocht, hoofdzakelijk omdat het ijs zich in een zeer slech ten toestand bevond. Bovendien werd er in een zeer hoog tempo ge reden. In het Sted. Museum te Amster dam is een tentoonstelling geopend van Canadeesche kunst. Onze landgenoot Broekman, die bij de internationale schaatswedstrijd den te Oslo een kranig figuur sloeg zién we hier in actie op de ijsbaan te Bislet. (P.), De Heer en Mevrouw VAN DOORN— SUTHERLAND geven kennis van de ge boorte van hun Dochter GEERTRUIDA MARTINA MARIA. Wij noemen haar Truusje. Langestraat 139. Amersfoort, 3 Febr. 1947. ONMIDDELLIJKE VERLICHTING EN VERBETERING BEKENDMAKING. Het hoofd van het ge meentebestuur van Amers foort maakt bekend, dat door de Gedeputeerde Sta ten der provincie .Utrecht, bij besluit van 21 Januari 1947. 2e afd. nr 144/94, is goedgekeurd het besluit van den raad dezer gemeente, dd 14 Juni 1946, no. 158, strekkende tot wijziging van de Verordening, regelende den aard van de bebouwing en het gebruik van bepaald aangewezen gronden, gele gen in de bebouwde kom der gemeente. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage op de afd. Technische Zaken, bijge bouw Stadhuis, kamer 19. Gevraagd ervaren bekend te Amsterdam. Fa. HOUTZAAGER HEINEMAN Groote Spui 1921 Amersfoort. Tel. 3353 WIE WIL WETEN wat 'm in 1947 boven z'n hoofd hangt, stuurt postwis sel groot f 2.50 met naam, geboortedatum en geslacht op het strookje van den post wissel JEAN FAGEL. astro loog. v/d. Meerstr., Haarlem Secretariaat: Arnhemscheweg 178 cp VRIJDAG 7 FEBRUARI a.s. in Café Restaurant „DE WAPENROEM" Utrechlscheslraat 49. Voor agenda zie raam- en aanplakbiljetten. N.V. NED. BUURTSPOORWEG MIJ. ZEIST. Wanneer de NATIONALE FEESTDAG valt op den dag volgende op dien, waarop de geboorte plaats heeft, zal op dezen dag de dienst onzer tram- en autobussen gere den worden als op Zondagen. DE DIRECTIE. Morgenochtend 10 uur begint de plaatsbespreking voor Donderdag 6 Febr. 8 uur. GRAND-THEATRE HYPOTHEEK OP WOONSCHEPEN beschikbaar, te koop gevr. Woonschepen, Zeil- en Mo torjachten, Bootmotoren. Ing. Bur. Junior Vlaming Pr. Hendrikkade 48 A'dam. te koop gevraagd lengte 6 lot 10 meter. Postbus 1005 Amsterdam. adviseert onze reclame-adviseur U bi| samenstellen van Uw reclame-campagne U behoeft niet anders te doen dan even no. 6235 te bellen of te schrijven aan de advertentie-afdeeling van het tot 20 woorden I 1 50 3 x achtereenvi Ige'ns 1 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. B.z.a. juffr. voor hulp in de huishouding voor 3 d. of 4 m. of als werksjer. Br. no, 2917 bur. vpn dit blad. TE KOOP GEVRAAGD PERSONEEL GEVRAAGD Huis op goeden stand met tuin en garage te koop gevr. Mooie woning op goeden stand .staat ter beschikking. Uitv. offerte onder no. 2919 bur. van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN Te koop: gasgeiser fabr. Siemens; 2 st. U.balken N P 14x4.62 M. 1 st, idem N P 19 x3 M. Br. no. 2918 bur. van riit blad. Eenige bal.masqué.pakjes, kinderwagen, eenigszins de fect. 2 w. jumpers, jacquet m. vest, 2 p. schoenen m. 37. bontmof en cape. Borgesius- laan 27, tel, 4864. 292ö Nieuwe mantel, m. 4446, en kinderwagenvacht. Smalle- pad 14. 2923 Kinderbox met telraam 'merk Ether en een wieg H. Wernscn, schildersbedrijf. Breestraat 5052. Amers foort. 2923 Voor beslist net meisje is plaats op ons foto.atelier. Te vens voor winkelwcrk. Fa. A. J Fortgens, Langestraat 106 A. 2929 Gevraagd een winkeljuf frouw. Na 6 uur. Keet., O. Socsterweg 127 Amersfoort. 2930 In gezin te Hnr'derwu'k met groote kinderen, gevraagd een meisje v. d. of d. en n. Inlich tingen: Arnhemscheweg 123, Amersfoort. 2931 Terstond gevraagd 1 of 2 bekwame schilders bij schil ders bodruf. E. v. d. Pol, Xerk. straat, Nijkerkcrvecn. 2932 Flink dagmeisje gevraagd in klein gezin. Aanmelden Leusdcrweg 186. 2S66 PERSONEEL AANGEBODEN Prima brandhout. Appel- en perenboomenhout Kachelklaar h f 42.50 p. 500' kg. Franco thuis J. v. d. Bor. Zwarte- broekerweg 42, Terschuur. 2607 lste kapster b.z.a. volledig met vak bekend. Br no. 2922 bur. van dit blad. B.z.a. ervaren chauffeur ook genegen transportwerk zaamheden te verrichten. Br no. 2912 bur. van dit blad. Besch. juffr. zoekt bezigh. voor 2 avonden in de week, liefst schrijf, of naaiwerk ook wel oppassen bij kinderen of zieken. Br. no. 2927 bur. van dit blad. WONINGRUIL Woningruil klein Ciuis op prima stand lage huur aange. boden voor grooter huis met tuin en liefst garage, Br. fr. no. 2920 bur van dit blad. Woningruil. Hilversum Amersfoort. Kamer. suite, gang en keuken. Boven: 4 slaapkamers. waarvan 2 met vaste waschtafel en ruimen zolder, te ruilen voor een wo ning in Amersfoort. Veenema, Noorderweg 82, Hilversum. 2921 Woningruil, geriefelijke wo ning te Leeuwarden voor wo ning te Amersfoort. Inl na 20 uur J v, Dieststraat 2. 2926 DIVERSEN Lederen veters, twee in één, 2 stuks 45 cent; zware leesten f 2.75 Reclame; lederen da meszolen 75 et. p. p.; lederen l eerenzolen 85 et, p. p.; plak- zolen dames 35 et. p. p.; plak- zolen heeren -15 et. p p.; gr. doos lc kwal. ledervet 45 ct.; v.o schoencrème 2o ct, p, doos stootplaton v.a. 5.7_g ct. p. p. Haal 'r van Maanen bij, Socs terweg 214 2911 Sportief meisje N.H. 25 jr. zoekt een vriendin. Br. no] 2924 bur. van dit biad. Wij Handhaven, ons prima werk voor het verven en re- pareeren van lederkleeding, "»ug. goed en billyk en alles in één weck terug. Het ver ven van tasscheri, handschoe nen en schoenen binnen 48 uur Geen vcrzendrisico Alles op eigen ateliers: „Alveri". Mo. torkleedingbedrijf, Kamp 34, Amersfoort 2703 Weggeloopcn, wit. zwarte Spaniel in omgeving Hamers- veld Gelieve terug te beo gen b(j A. J. Nijenhuis. Spaar- nestraat 43. Amersfoort. 2934 in deze krant wordt gelezen in stad en land

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4