NACHTPCHTIER gevraagd LOU BOELJON: opperste consul van den KNVB Geen Joodsche staat in Palestina mogelijk Kantoorbediende (mnl. of vrl.) DAGBLAD voor AMERSFOORT BRANDPUNTEN Provinciale begrooting discussie in Ged. Staten beantwoorden het debat Advertenties BENZINEPOMP BEDIENDE NET VLUG PERSOON Kruideniersbedrijf OPVALLEND Moet de grondbelasting verhoogd worden? Uitvoer zal in '49 invoer dekken Strijdig met de SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd" w. Meuidyk Vandaag wordt hij zestig jaar A.HÖWELER MOLENAAR'S Automobielbedrijf N V. y.. Woensdag 26 Februari 1947 Het geval: Bastiaanse P)E zitting van Prov Staten be- -1-7 gon gistermorgen met een toe spraak, staande aangehoord, door den wnd. Commissaris gewijd aan de geboorte van de nieuwe Oranje telg. Daarna kwam de provinciale bc- grooting aan de orde. De heer Kooien deelde namens de Commissie van Rapporteurs mee dat de Rapporteurs zich kunnen vereenigen met de voorstellen van Ged. Staten. Alleen zouden zij de jaarwedde voor Ged. Staten in elk geval weer gebracht willen zien op 5000. Naargelang de financieele toestand toelaat dringen Rappor teurs aan op verhooging van sub sidies, De heer Ploeg (Arb.) opende de algemeene beschouwingen. Spreker had 't gevoel dat de Nota van Ged. Staten blijk geeft door twee ver schillende handen te zijn opge maakt. Het eene deel staat welwil lend tegenover allerlei verni<«iwing, het tweede neemt een star afwij zende houding aan. Wij moe ten alle moeite doen om de zelf standigheid van de provin sie te handhaven, maar w\j moeten niets nalaten om uitgaven te doen die verdedigbaar en noodr/kelyk zijn. Wanneer wij in het zware jaar '47 volgens den Minister niet den post belastingreserve kunnen putten wanneer dan wel Sprekers fractie staat op het standpunt dat verhooging van de belasting de voorkeur verdient boven verlaging van de bijdragen in de krankzinni genverpleging. Wij wenschen dat de provincie in elk geval de bezuiniging van 63.000 in de begrooting niet opneemt. Niettemin weegt de ver hooging van de sociale en cultureelc uitgaven ons nog zwaarder. Spre ker blijft aandringen op een 5- of 10-jarenplan met betrekking tot de wegen. De Kathfractie De heer Alders (KVP) betreurt dat de waardeering voor het perso neel niet in meer klinkende munt kan worden omgezet. Met belang stelling wacht hij de nadere be spreking van Ged. Staten met den Minister op dit punt af. Het Col lege schijnt ten aanzien van de drinkwatervoorziening minder dili gent dan nopens de electriciteits- voorziening. Zijn fractie zal, echter met een bloedend hart, haar sanctie geven aan de voorstellen inzake de verpleging van krankzinnigen. Spr. verzet zich tegen de beperking van de vrije gestichtskeuze. De communist aan het woord De heer Kramer (Comm.) deelt mede, dat de heer Bastiaanse uit de Comm. Partij „De Waarheid" is gezet. Alle verbindingen met hem zijn verbroken en als hij hier op zijn zetel blijft zitten doet hy dat in strijd met de bedoelingen waar mee hij door zijn kiezers op dezen stoel is gebracht. Spr. diende een voorstel in voor het plaatsen van een specialen post op de begrooting ter bestrijding van sociale nooden, dat echter wegens onvoldoende on dersteuning niet in behandeling kon komen. De heer v. Zwieten (K.V.P.) begreep niet, dat een niet bezette plaats in een krankzinnigengesticht nog meer moet kosten dan een be zette plaats. De heer Bastiaanse Onafh. Comm.) eischt dat de heer Kramer hier met beschuldigingen voor den dag zal komen. Dan kan spreker die weerleggen. Hij is van oordeel, dat het hier een rel betreft gericht tegen hen. die uit de concentratie kampen zijn ontslagen. C.H. tegen belasting- verhooging De heer v. Galen Last (C.H.) bepleit verhooging van subsidies voor t.b.c.-bestrijding en volksge zondheid. Hij betreurde de voorge stelde verlaging van de kosten voor krankzinnigenverpleging. Misschien kunnen bepaalde gebouwen van de Willem Arntz-Stichting voor een ander doel gebruikt worden. De Lopikerivaard De heer Woudenberg A.R.) breekt een lans voor verbetering van de wegen etc. in de Lopiker- waard. Do bochtige wegen en vele sloten mogen een stuk natuur schoon vertegenwoordigen zij zijn voor de bewoners een nacht merrie. De heer De Groot (C.H.) waar schuwt tegen al te luchthartige ver hooging van de grondbelasting. Wij mogen niet de kip slachten die de gouden eieren legt. Spreker doet een dringend beroep op Ged. Staten om in elk geval niet verder te gaan dan tot 45 opcenten. Dr. Fizaan (K.V.P.) beveelt verschillende medisch-hygiënische belangen aan. Het verbaast hem dat geen subsidie is uitgetrokken voor de bestrijding van de sterk toegenomen geslachtsziekten. Ook de t.b.c.-bestrijding moet beter ge steund. Minister Vos heeft in een rede, die hjj te Lochem hield, verteld, dat om den import tijdens 1946 te dek ken rond 600 millioen gulden in het buitenland moest worden geleend. „Wanneer ik echter naga wat wij met dat geleende geld hebben ge daan (machines gekocht, wegen hersteld, bruggen gebouwd enz.) dan meen ik, dat wij in 1946 niet armer zijn geworden," aldus ir. Vos. Voor 1948 schat de regeering zal onze uitvoer den invoer on geveer geheel kunnen dekken. Maar daartoe zal in de eerste plaats verhoogde productie noodig zijn. Dit kan, omdat de werklust weer belangrijk stijgend is. De in- dustrieele productie, van 1938 op 100 stellend, was in September 1945 slechts 41. Zij was in November '46 reeds tot 90 gestegen, zoo zei "mi nister Vos. Pruisen zal worden verdeeld Op de Dinsdag gehouden zitting van den geallieerden bestuurs raad te Berlijn is de wet aange nomen, waarbij de staat Pruisen wordt verdeeld, aldus de Britschc Nieuwsdienst in Duitschland. De ze wet, die vorige week door de plaatsvervangende militaire gou verneurs van de vier bezettings zones is opgesteld, verdeelt den staat Pruisen met zijn regeering in administratieve departemen ten. De onafhankelijke filmprodu cent J. P- Kennedy wil een of meer films vervaardigen over het lever van wijlen president Franklin Roo sevclt. Kennedy heeft daartoe reeds een contract gesloten met een van Roosevelt's zonen. parlementaire zeden? De heer De Vink (K.V.P.) be- tobgt, dat hier een warreling van wenschen is geuit, waarin moeilijk één lijn is te brengen. Het College heeft zich bij het opstellen van deze begrooting unaniem één gedachten- gang gesteld. Het dreigend tekort van 2Vj ton moest worden over brugd door een drietal middelen. Ten eerste een verhooging van de belastingen. Het tweede middel was de gekweekte reserve uit de belas ting-voorschotten van vorige jaren. Ten derde moesten wij overgaan tot vermindering: van uitgaven. Het College is zich bewust, dat de provincie ook een taak, zjj 't met een primaire, heeft t.a.v. de gezondheidszorg. Maar te veel geld kan hiervoor niet uitgegeven wor den. De post „onvoorzien" vormt een hoog bedrag, maar in die 140.000 zitten zooveel te verwach ten uitgaven, dat er slechts 20 k 25.000 werkelijk „onvoorzien" in zit. De veronderstelling van den heer Ploeg, dat onze nota door ver schillende handen werd samenge steld. is onjuist. De gedachtengang in verband met het economisch be heer is Gedep. Staten volkomen vreemd. Als wij dp bezuiniging op de krankzinnigenlasten niet uitvoe ren en bovendien de ideeën van den heer Ploeg volgen met betrekking tot de subsidies, dan zullen de op centen op de grondbelasting met sprongen omhoog gaan. Het College is voornemens zoo spoedig mogelijk contact op te ne men met het Departement, teneinde iets te bereiken voor de salarissen van het prov. personeel. Op de vraag of het tot een bij drage aan de gemeente Utrecht voor steun aan het U.S.O. zal ko men wenscht het College zich thans nog niet uit te spreken. De heer Noordewier (Arb.) eveneens lid van Ged. Staten, zegt toe, dat bij de verbetering van de wegen het Westen niet zal worden achtergesteld. Van het prov. we genplan zijn 80 k.m. uitgevoerd: er moeten nog 120 k.m. volgen. Dit kost 17 millioen. Voorloopig willen wij den weg Lopik-Montfoort stof vrij maken. Hierover verwachten wij nog een nader rapport van den hoofdingenieur. TWEEDE INSTANTIE De heer Ploeg (Arb.) merkt op. dat hij op een enkel punt is misverstaan. Sprekers fractie is vóór handhaving van vrije ge stichtskeuze. Er kan echter een moment komen, waarop er teveel gestichten zouden zijn. Dan zal het noodzake lijk zijn, dat hel Rijk een zekere ordening invoert. Het moet den heer De Vink toch wel iets zeggen dat minister Beel belastingverhooging voor de pro vincie primair acht. Wil men wer kelijk de algemeene belangen laten praevaleeren boven de groepsbelan gen, zooals Ged. Staten betoogd hebben, dan zal men de voorstellen, die sprekers fractie indient, moeten aanvaarden. De heer Alders (K.V.P.) is er niet van overtuigd, dat ook bij de aangegeven belastingverhooging betaald kan worden wat de heer Ploeg beoogt. DE ZAAK-BASTIAANSE De heer Kramer (Comm.) be toogde wat betreft het geval-Bas- tiaanse, dat dit is een interne par tij-aangelegenheid, waarover spre ker zich mot verder kan uitlaten. De heer De vink blijft betoo- gen. dat ais de Minister zich ver klaart tegen bezuiniging op een door de wet niet verplichte uitgave en daarentegen aandringt op een verhooging van de belasting, dit een aantasting inhoudt van de prov. autonomie. VOORSTEL-PLOEG VER WORPEN Het voorstel-Ploeg om de bezui niging op de bijdragen in de kos ten der krankzinnigenverpleging ongedaan te maken wordt verwor pen met 12 tegen 25 stcmnjen. De begrooting wordt nu artikels- gewijze behandeld. De meerderheid van Rapporteurs stelt voor de jaarwedde van de le den van Ged. Staten vast te stellen op 5000 (in '46 was het 4600). De heer De Liefde (Arb.) heeft dit voorstel ondersteund maar slechts met een gevoel van onbeha gen. Hij vindt het bedrag te laag. Z.h.st. wordt het voorstel van Rapporteurs aanvaard. Mevr. T e 11 e g e nV e 1 d s t r a (Arb.) pleit voor subsidie voor de opleiding van leerkrachten bij het kleuteronderwijs. De heer De Vink zegt overwe ging toe. HET U.S.O. Dr. Blom (Arb.) merkt op, dat de gemeente Utrecht een subsidie van 120.000 zal moeten betalen aan het U.S.O. Toch dient het or kest niet uitsluitend de belangen van de gemeente Utrecht. Zouden Ged. Staten niet bereid zijn bij ver schillende andere gemeenten een bijdrage aan te bevelen? De heer De Vink betoogt, dat het College zich omtrent deze aan vrage heeft willen vrijhouden. DE T.B.C.-BESTRIJDING Mej. Weel (Arb.) acht het on ontkoombaar, dat het subsidie van 6000 voor de t.b.c.-bestrijding wordt verhoogd. Na bestrijding door den heer De Vink werd met 18 tegen 19 stemmen het voorstel verwornen. De zitting wordt te kwart voor 6 verdaagd tot hedenmorgen 10 uur. (Vervolg van pap. 1) X.J ET beste verdeelingsplan kwam volgens Bevin neer op het handhaven in het Joodsche ge bied van 450.000 Joden en 360.000 Arabieren. Hiertegen hadden de Arabieren echter bezwaar ge maakt. Indien verdeeling wordt toegepast, aldus Bevin, zijn of al tijd de Arabieren in de minder heid of zii moeten weggaan. Inge val van het stichten van een Jood- schen staat zouden de Arabieren de kwestie voor de UNO brengen en in geval van verdeeling zou Sy rië of een ander land hetzelfde doen. Zoo kwam de Britsehe re geering tenslotte tot de con- ciusie. dat dit mandaat onuit voerbaar is. Bevin is echter van meening, dat de Britsehe regeering kan vaststellen, dat zij de oorspronkelijke op dracht van het mandaat heeft volbracht, afgezien van de ver zwaring van haar taak door de gevolgen van het Hitlerregiem. „Het is niet het mandaat over Palestina, dat gefaald heeft", al dus Bevin, „maar het moreel be sef van internationale organisa ties, die niet met dit vraagstuk ge worsteld hebben .doch het naast zich hebben neergelegd, getuige de 1 millioen verplaatste personen op het continent". Bevin heeft er varen, dat geen land deze men schep (niet alleen Joden), een vierduizendste van de totale be volking der aarde, wil hebben. Alleen 100.000 Bevin verklaarde, dat, indien met het toelaten uit overwegingen van menscheliikheid van 100000 personen in Palestina de politieke strijd om een Joodschen staat kan worden bijgelegd, hij bereid was een nieuwe poging aan te wenden en naar hii oprecht geloofde, met succes. Indien dit echter een voor- loopigen toevoer uit Europa bo- teekende. opdat daarna mil- lioencn binnen zouden stroo men om Palestina tot een vol- lodigen Joodschen staat te ma ken een plan, waar Enge land zich nooit te voren achter heeft gesteld dan zou. haar hii vreest, een geschil in het midden-Oosten ontstaan, dat hii niet wenscht. Bevin besloot zijn rede met de volgende woorden: „Ik zou zelfs nu nog liever willen, dat Enge land, in plaats van de kwestie naar de UNO te verwijzen, wegens zijn geheele traditie toestemming krijgt, deze aangelegenheid op ba sis van menscheliikheid te behan delen, trcue te keeren tot het plan om deze 100.000 onder te brengen (en laat er in geval van geschil een scheidsgerecht komen), zoo spoedig mogelijk een onafhanke- lijken staat in Palestina te vormen met Joden en Arabieren, die in het verleden altijd hebben samenge werkt, en dit geschil van een eeuw oud te beëindigen". Geen politiek Kolonel Oliver Stan lev. conser vatief minister van koloniën in Churchill's oorlogskabinet, sprak na Bevin. Hij zeide. dat een op somming der moeilijkheden, hoe wel hii met veel er van het eens was. tot niets leidde. „Eens zal iemand op een of andere wijze een beslissing moeten nemen." De op positie maakt geen bezwaar tegen het feit. dat de Palestijnschc kwes tie naar de UNO is verwezen. Zij critiseert de methode en het tijd stip van het beroep. De kwestie had tijdens de Algemeene Verga dering van October jl. aan de UNO voorgelegd moeten worden, thans zou zij tot September worden uit gesteld. Stanlcv stelde voor, dat deze aangelegenheid aan den Vei ligheidsraad voorgelegd zou wor den. Een tweede bezwaar van dc oppositie is, dat de Britschc regee ring de kwestie aan de UNO wil voorleggen, zonder aan te geven, welke politiek zii zelf verkiest. De regeering zal in September, zoodra de besprekingen beginnen, haar politiek kenbaar moeten ma ken. Het land heeft het recht om thans reeds te weten, welke deze is. om haar goedkeuring of afkeu ring uit te spreken. door 282. Mijn Grieksche grootvader begon erg le sputteren, toen hij mc alle gevaren verteld had en ik toch nog de reis naar het orakel wilde on dernemen. Maar toen dat niet hielp, vertelde hij me hoe ik al die gevaren bestrijden moest, stuur de me naar bed en begon alles voor mijn reis in orde te maken. Het was midden in den nacht toen hij mij wakker maakte. „Blondlokkige, klenzoon", zei hij: „de tijd waarop ge uw gevaarvolle reis naar het orakel van Delphi beginnen moet. is aange broken. Indien gij niet slaagt zal de bevolking van uw rijk straks zuchten onder de heerschappij van listensluwe samenzweerders, maar lukt het u om met goeden raad terug te keeren, dan zal uw naam voor altijd prijken in de boeken der ge- schiedenisleerende nageslachten „Oké", zei ik, terwijl ik in den wagen klom: „Hou je maar haaks opa. Tabé!" Ik zwiepte de zweep boven de paardenruggen en reeds weg van het paleis in de richting van dc kust. 't Was een aar dig eind en ik had den tijd om na te denken over alle heldendaden, die ik verrichten moest. Ik oefende me om een gezicht als een echte held te trekken, maar het lukte niet goed omdat ik tel kens aan de komende gevaren denken moest. Dat ik dan rilde zal wel van de koude nachtlucht geweest zijnIk liet de stad links liggen en reed naar een verlaten inham van de kust, waar grootvader een zeilboot klaar had laten leggen, Vlug klom ik erin, duwde af en dreef, geholpen door een gunstigen landwind, de zee op. Ik was juist op tijd om door het duister gedekt te ontsnappen aan de soldaten van Knokrinius, die de kust bewaakten. Nauwelijks was ik een paar honderd meter weg of de zon kwam een nieuwen dag aankondigen -.. Sportjiguren van vroeger en thans Als terrein-specialist eenig in zijn soort ÏJES Zondagsmorgens, als de regen kletterde tegen de ruiten of als de ijsbloemen onze sTaapkamervensters millimeters dik bedekten, hebben U en ik ons dikwijls nog eens lekker omge draaid in ons heerlijk warme bed. En juist op die dagen, onder de meest ongunstige weersomstandigheden, is hij er op uitgetrokken, die kleine groote man, de hoofdconsul van den K.N.V.B., dien iedereen in de sportwereld kent als Lou van het bondsbureau, hoofdconsul Lou Boeljon. Onze KNVB is de grootste en machtigste sportbond ;n Nederland. Die hond heeft een uitstekende re- Samen leven Manningham Buller. conserva tief en lid van de Britsch-Ameri- kaansche commissie voor onder zoek. beëindigde voor de conserva- tie\en het debat. Hij geloofde niet. dat de eisch tot een Joodschen staat op den langen duur in het belang der Joden was. Indien En geland volgens bepaling der UNO uit Palestina zou trekken en in- lien er maatregelen werden geno men voor een korte overgangspe riode. aldus Manningham Buller. zouden de Joden en Arabieren ta rnen leeren leven, zooals zii heb ben getoond te kunnen, toen zij nog niet onder invloed van buiten af stonden. Creech Jones, minister van kolo niën, die voor de regeering ant woordde, bevestigde, dat dc re geering geen politiek ten aanzien van de Palestiinsche kwestie heeft. Verantwoordelijkheids- en plichtsbesef hebben de regeering er van weerhouden het probleem eer der aan dc UNO voor te leggen, aangezien hii zelf wilde trachten een oplossing tot stand te bren gen. putatie verworven zoowel binnen als buiten de landsgrenzen. En die reputatie heeft hii werkelijk niet al leen te danken aan de prestaties van zijn voetballers. Hii dankt, zijn goeden naam voor een heel belang rijk deel aan den arbeid van zijn voortreffelijke leiders en medewer kers. Onder de vele, wijd en zijd beken de. groote mannen van den hond. is hou Boeljon een van do populair ste. En dat kan ook moeilijk an ders. Want wie hem kennen, weten dat deze uiterst vakhekwamp honds- functionaris letterlijk dag en nacht klaar staat voor iedereen, die zijn advies noodig h?eft. En er zijn tal- loozen, dlc hem raad vragen. Zijn lidmaatschap van dc Technische Commissie moge belangrijk zijn. voel meer nog rekei e* het. honds- bestuur en de vereenigingen op zijn adviezen als terreinspeeialist. Eenig in zijn soort Wanneer een vereeniging een nieuw terrein wil gaan aanleggen, wordt er in de meeste gevallen niet gewacht op de officieele goedkeu ring van dc plannen door den bond. Want bijna a'tijd is aan den heer Boeljon van te voren reeds ge vraagd boe de zaak het beste kon worden aangepakt En als hij heeft gezegd, hoe het moet of als hij een correctie heeft aangebracht in reeds uitgewerkte plannen, dan kan men er op rekenen, dat er geen teleur stellingen komen. Want Lou Boeljon, die heden zes tig jaar wordt, is in i leertijd van ruim dertig jaron een vakman ge worden op het gebied van voetbal velden en opstallen, die zijns gelijke in Nederland niet heeft. Honderden. nee duizenden malen heeft hij in dienst van den KNVB op Zondag en door de weeksche dagen, terrei nen bezocht van clubs tot in alle uithoeken var. het land. Od Zpnda- gen heeft hij beslist of de terreinen bespeelbaar waren i._ stroomenden regen en in bijtende koude. En op ontelbare andere dagen heeft hij het land doorgereisd en gecontro leerd of de velden voldeden aan de eischen rlie de bond stelde; wat be treft bpsneelbaarheid en afmetingen en of dc aanwezige materialen, als doelpalen, omrastering wasch- en kle«r]gelegenheden van degelijk ma kelij waren. Uitgesteld feest Vandaag wordt Lou Boeljon zes tig jaar. FTii zal zijn verjaardag stil letjes in eigen kring vieren. Maar over enkele weken zal hij in het openbaar en op grootsche wijze worden gehuldigd. Want kort na de bevrijding, op 16 September 1945 toen deze opperste aller vnetbalcon- suls 25 jaar als zoodanig in dienst van de» KNVB was. kon men dit jubileum nog niet vieren Dat feest komt dus binnenkort alsnog. Om hot voor den heer Boeljon tot een onvergetelijk feest te maken, heeft zich een huldïgingscomité gevormd, dat bestaan zal uit de beeren Lot- sy. Staal, De Munter, De Vries, Herberts. Van der Slik. Paauwe, Denis. Eikendanl. Van der Meer, Van Spaandonck, Bockmeulen en J. Th. Mulder. New Yorlcsche Beurs 25/2 24/2 Atch. T 90!, 02 Baltim. IJ3, Can. Pac. 13', lllin C. 26' - N.Y. Cent 19*; 20V Penns. R. 25 25 Sout.Pac. 43% 45" Un.Pac. 128 131'/ All. Ch. 169% 173% Am Can. 95V. 94", Am.Car. 52 A.Smelt 56: A.T.cnT. 171% 172 Am.Tob. 79 Anac.C. 40" Bcthl.S. 93'.: Boeing A 21»; Chrysler 98»! City B 40 Consol E 28% 28'; Douglas 70 73;; Du.P. N.190 190% Eastm.K.229 230 3en. El. 37% 37% Ccn.Mot. 60% 61% Bieden. 15% 13% 58% 40% 94% 22% 100!', 40' Good. T. HudsonM Int. H. I. Nickel Int.TcnT Kcnn.C Montg.W Pac M. RadioC. Rep.St. Rey.T.B. Scars R. ShcllUn Soc Vac. Stand Br. St.OilNJ Studeb. TexasC. U.Aircr. Un.Corp Un Fruit USRubb U.S Steel Westing. Woolw. 25/2 59 18% 78% 33% 15 46% 60% 7 9Y, 29 41V, 38 28% 14% 36". 65% 22% 58% 49!, 57'. 74% 26% 24/2 j 60% 19 SO J 34 16 47 61% 7% 95* 29% 41% 37% 29 14% 36% 66'., 23%, 8* '3% 50 1 58 75% 50% Omzet 1.280.000' Overzicht Amsterdam- sche Effecteubeurs De beurshandel gaf hoegenaamd geen teeke nen van uitbreiding, in tegendeel scheen het wel alsof de affaire nog verder was ingekrompen. Obligatiën sraatslccntngen Ned. I '40 4 N MO m bel fac. Ned. '41 3% Ned. '37 3 Ned *38 (3%) 3 MWS 2% 3d cert. 100 2'/i 24/2 25/2 83% 100% 99% 100% 99% 82% 101 N.I '37 A 3 °rov en com leen A'dam *37 I 3% 's-C-rav. '37 I R'dam '37 I III 3% Utr. or '37 3% Utr. gcm'37 I 3% Hyp Banlcen Arnh. H B. 3% Fr. Gran 3'A Nat Hyp. B 3% Rotterd 3% Utr. H. B E 3% Id m verpl. uitl. E. Nd S. Vb 3Vi Indust. AKU 3'/j Bergh's en .1 3% Lever 3% Bat. Petr 3Vi N I So '02 3% 97% 1015* 101% 102»; 1015* 100% 103 103% 105 103 52% 103 103% 1041, 103% 52 Aandeelen Banken A'damscbe B. Incasso Ned H MIJ. Robaver Twent. B (A.) Industr. Aand AKU v Gelder Unil CA. Ned Gist Ned. Kabel °hilios G.B. Rott Droogd. MUnb. en Pclr Conink. Rubber A'dam Rub. Dell.Bat. 87% 83* I Oost-Java 62* 62* 139 139% Serbadjadi 61* 61* 145% 145% Schoepvaart 117 118% Holl Amer 159% 159% 142% 144% KNSM 173 171 154 155 Scb Unie 140% 138% Rott Llovd 138 155 136 ,f 142 141% St. MIJ. Ned 122% 123% Suiker 233 234 H V.A 192 191 352 lav C- 98% 97 220 219 NI SU 102% 331 Tabak 282% 281 Deli-Bal. 109% 366% Deli Mij. 128% 127% 361% Senemb bieden 116 132 131% t laten Heden ging zacht en kalm van ons heen in den leef tijd van 71 jaar, onze lie ve Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder, Ir. JOHANNES VAN LONKHUIJZEN Scheik. Ing. Weduwnaar van GEERTRUIDA VIS Amsterdam: E. M. Verbrugge van Lonkhuijzen H. W. Verbrugge Ivo Schuilwerve Scheveningen: S. C. van Lonkhuijzen en verdere familie. Amsterdam, 23 Febr. '47 Condoleantie-adres: Prinsengracht 479. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 27 Februari, te 12.30 uur op de Algemeene be graafplaats te Amersfoort fSoeslerweg). De firma R. van den Burg betuigt haar harteliiken dank aan allen, die bij de herdenking van haar 60-jarig bestaan van hun belangstel ling en medeleven blijk heb ben gegeven. Amersfoort. Febr. 1947. VOETHUISVESTING Kroes één keer, Kroes steeds weer. Kroes als proef, Kroes steeds troef. Schoen- en voetverzorger Tel. 6252 - Langestraat 78 Keel-, neus-, oorarts Donderdag 27 Februari alleen spreekuur om 11 uur precies. EsnasoBBS ONMIDDELLIJKE VERLICHTING EN VERBETERING E. NOACK's Kon. Fijne vleeschwaren en conaervenfabriek Amersfoort vragen voor spoedige indiensttreding een Op de hoogte van eenvoudige adm. kantoorwerk zaamheden Leeftijd ca. 21 jaar. Sollicitaties schriftelijk SOESTERWEG 564, Amersfoort. xoooecoccoooooooo Gevraagd voor directe indiensttreding van goede getuigen voorzien. Stationsplein 5 Amersfoort NETTE MEISJES EN JONGENS vinden een aangenamen WERKKRING en worden volledig in het vak opgeleid bij SPAAN BERTRAM SIGARENFABRIEKEN Coninckstraat Aanmelden bij portier den TE KOOP wegens verande ring een goed loopend op mooien stand en in een flinke dicht bevolkte buurt. Huur pand zeer laag, f 8. p. week. Ruime toewijzingen en ruime voorraad, omzet 750 gulden per week. Voor serieuze koopers boe ken ter inzage. Brieven onder no. 3515, bur. van dit. blad. PLAATST EEN ADVERTENTIE van goede getuigen voorzien. Brieven onder no. 3496, bur. van dit blad. moet Uw advertentie zijn, dan wordt het meeste effect bereikt U wilt een effectieve adver tentie-campagne beginnen?? Vraagt dan gratis advies aan den reclame-adviseur van het tot 20 woorden f 1.50 3 x achtereenve lgens f 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. Juffr., 40 jaar b.z.a. als huishoudster in moederloos gezin, kinderen green bezwaar. Br no. 3504 bur, van dit bl. TE KOOP GEVRAAGD Een goed wandelw., liefst op kogcll. ook in ruil voor v.o. kinderw. beige kleur, met biibet. Br no. 3503 bur. van dit blad. Gevraagd: Sportkarretje, wieg of kinderwagen Aange boden: 6 kop en schotels, mandoline, z.g.a.n. d.sc'n. m. 40 of ged. verpl-uniform. Br. no, 3507 bur. van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN Te koop aangeb,: Ital. man. doline. als nieuw met hoes en winterjas, 's Avonds tusschen 7 en 8 uur. Parallelweg 2. 3469 Zwarte damesmantel, met persianer m 4042 f 125. Br. no. 3492 bur. van dit blad. Tc koop: Kookfornuis, in prima staat. 275 liter; partij tje droog eikenhout, voor kleinmcubcls, met plaatje triplex. Weltevreden 12. 3513 I.g.s.z. huisorgel zonder re gisters, te bezichtigen, 's avonds na 6 uur. L. v. Gorssel, Oude Soesterweg 58. 350f 1 Pr. nw. br. suède schoe nen, m. 41 te bcvr. Vlasakker, wég 28'. 3506 Piano te koop, Leusderweg 264. na 6 uur 's avonds. 3505 1 Pr. z.g.a.n hooge zwart lederen hcerenlaarzen, m. 40. Corneiissen, Spaarncstraat 165. 3501 TE KUUR GEVRAAGD Pension. Heer vraagt te Amersfoort, zit. (slaapk.) met pension. Weekeind afwezng. Br. no. 3510 bur. van dit bl. TE HUUR AANGEBODEN Moet U inwoners hebben? Ruil dan ons mooi klein huis je voor uw grootcrc woning. Br, no, 3509 bur. van dit bl. PERSONEEL GEVRAAGD Hulp in dc huishouding ge. vraagd in een klein gezin. Met prettige werkkring en eigen kamer met verwarming. Br. no 3508 bur van dit blad. Gcvr. flink meisje of werk. ster v* d. d., -helder kunn, werken en goed koken, v.g.g. v. Brieven met opg. verl. sala. ris onder n0. 3491 bur. van dit blad. Gevraagd flinke hulp in dc huishouding, tot 's middags 4 uur. f 14 per weck of voor eenige ochtenden een werk ster. Aanmelden: 's avonds na 8 uur Vcrmcerstraat 97, Amersfoort. PERSONEEL AANGEBODEN Verstclnaaister vr. thuis, werk. Ook stop. en breiwerk. Snel en billuk. Stationsstr 21, 3476 B.z.a. net burgermeisje. 29 jaar. N.H dat gaarne b\j bej. echtp. of iemand alleen, de lichtere hursh bezigheden zou willen verrichten, op de Ve_ luwe, met 1 Mei of eerder. Br. no. 3493 bur van dit blad. Beschaafde dame, 37 jaar, zoekt plaatsing als huishoud, ster gaarne bjj heer alleen, Br. no. 3514 bur. van dit bl. WONINGRUIL Woningruil, A'damAmers foort Aangeboden: Ruime ar beiderswoning te A'dam dicht b\i centrum. Gevraagd: Ar beiderswoning te Amersfoort of omstreken of Soester. straatweg s.v.p. melden: Far. nier Graanproducten Mij. Birkstr. 83 Soest, tel. K 3490 6193. 3461 DIVERSEN 500e Staatsloterij. Heden verkoop bu W. Sc'ieick, Col. lecteur. Hobbemastraat 23. Tel. 4251 giro 37593. Trek. kingsljjstcn worden in dc pers gepubliceerd 3267 2 Nette dames, zoeken ken. nismaklng met 2 nette hoeren, leeft 3040 jaar P.O. Br. no. 3512 bur. van dit blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4