L Verhitte gemoederen bij HVC-Zeeburgia Enveloppes, bloemen en redevoeringen Spanning in vierde klasse K stijgt voortdurend Uit Amersfoort ^1 J Enerveerende strijd tusschen enthousiasme en techniek Twee spelers van het veld verwijderd Boys hadden het heft in handen Amsvorde was steeds in den aanval, maar Barneveld wist niet van wijken V oetbalzondag mei verrassingen Receptie en feest in d'Oranjeboom Maandag 31 Maart 1947 3 O IJ reu beschouwing over spel en spelers in een wedstrijdzooais HVC Zondagmiddag op Birkhoven tegen Zeebui aio sveelde, is het noodzakelijk de. omstandigheden in aanmerking te nemen Deze waren dit maal niet bepaald geschikt roor een vlotte en rustige paitii voetbal, im mers, HVC' moest winnen om een behoorlijke kans 011 de bovenste plaats te behouden, Zeeburgia daarentegen zou alles in het, werk stellen om haar leidende positie niet alleen te handhaven doch ook te versterken. Dat 00'K de zenuwen een grooten rol zouden spelen was daarom •'rinrzicn. doen dat dit zou leiden tot het uit het veld sturen van een speler van beide ploegen is te betreuren. Vooral wanneer men weet dat een speler als Malestein zich anders nooit laaf verleiden tot onsportivit°>* rustig als voorbeeld voor andere spelers kan worden gesteld. Toch nam de scheids rechter, die voor een moeilijke taak stond, de eenige iuisf.e beslissing. Malestein beging twee fouten. De (ierste was een tegenspeler tc drei gen en de twee fout was om on middellijk daarna een vrijwel opzet telijke overtreding te begaan. Dat ooïr de rechtsback van Zeeburgia Sn it, nog geen drie minuten later, de kleedkamer moest opzoeken, was een logisch gevolg van het eerste incident. Wij zijn ervan overtuigd dat de scheidsrechter in normale omstandigheden bij natrappen een waarschuwing zou hebben gegeven, doch in de periode waarin dit ge beurde moest de scheidsrechter zich latten gelden wilde het spel niet nog meer ontaarden. Nogmaals, het is jammer dat deze incidenten zijn voorgekomen, maar zeker is dat het optreden van den scheidsrechter er ger heeft voorkomen. Spanning Reeds direct na den aftrap ont wikkelt zich een enerveerende strijd voi spanning. H.V.C. geeft wel dén toon aan doch het plaatsen is niet bes* en de roodwitten houden tc weinig rekening met den straffen wind. De Amsterdammers daaren tegen houden den bal laag bij den grond en plaatsen ook beter. De enthousiaste en groote H.V.C.-aan hang beleeft een angstig oogenblik al* Zeeburgia op den rand van het stialschopgebicd een vrijen schop krijgt te nemen. De rood-witten achterhoede weet echter een doel- runt tc voorkomen. Na een kwar- icr komen de gasten er beter in en er is een opvallend verschil in het combinatiespel der beide ploegen. Bii Zeeburgia doet de bal het werk er. bij H.V.C. moeten de spelers het doen. Het enthousiasme van de gantheeren is echter zeer groot en zij willen blijkbaar den slechten in druk die hun spel in den wedstrijd tegen Z.F C. heeft gemaakt weer teniet doen. Zeeburgia is technisch betèi doch het enthousiasme maakt H.\ .C. tot een absoluut gclijkwaar- digen tegenstander. Het Zccburgia- doel ontsnapt ternauwernood aan groot gevaar als Cesar, in moeilijke positie, een goed schot lost. De bal ketst echter op het lichaam van een Amsterdammer af. Nog twee maal probeert men in dezen aanval het doel te vinden, doch de Zcebur- gia-achterhoede kan eindelijk op ruimen. De spanning neemt steeds toe en met de spanning ook de fel heid in het spel. Vrije schoppen De scheidsrechter onderbreekt vele malen om vrije schoppen te la ten nemen, waardoor, alhoewel noodzakelijk, het spel eenigszins lam wordt gelegd. Het spel van de H.V.C.'ers is er op gebaseerd het werk van Zeeburgia af te breken. De flitsende aanvallen van de Am sterdammers zijn zeer gevaarlijk, doch de achterhoede, dikwijls ge steund door de middenlinie, weet het H.V.C.-doel schoon te houden. Een belangrijke rol speelt hierbij midhalf Barreveld. Overal waar ge vaar dreigt is hij te vinden. Trou wens alle H.V.C.'ers geven zich ten volle. De voorhoede heeft het zwaar te verduren omdat Zeeburgia bij optredend gevaar steeds een muur van spelers voor het doel optrekt. Gaar. de gasten echter ten aanval dan geschiedt dit ook met zijn al len Het spel der Amsterdammers is zeer beweeglijk en onoverzichte lijk Nadat ongeveer een half uur is Voorhoede had echter lood in de schoenen Het was alsof de voorhoedespe- lers van Amersfoortsche Boys lood in de schoenen hadden, wan neer zij bij de talrijke aanvallen, die op hel Maurikdocl werden gedaan, een kans kregen om te doelpunten. De mooiste kansen werden verknoeid door slecht schieten en het is jammer, dat een groote veldmecrderheid zoo doende toch nog op een nederlaag moest uitloopen. Van den aanvang af hadden de Boys-spelers het heft in handen en de Mnurik-voorhoedc kwam slechts sporadisch over de helft. Desondanks konden de Amers- foorters het net niet vinden. Ach terhoede en halflinie waren hij- zonder actief en vooral Je kei en Oost in je hebben gezwoegd van het begin tot het einde. Het was voor hen een teleurstelling te zien, dat. de talrijke kansen, die zij steeds weer gaven, niet wer den benut. De voorhoede-spelers van Maurik waren voor het doel daarentegen wèl gevaarlijk en een van hun weinige aanvallen resulteerde dan ook in een 1—0 voorsprong. Hoewel de gastheeren na de rust meer in den aanval waren, lieten ook de blauw-witten zich niet onbetuigd, zoodat de prima werkende Boys-achterhoede niet kon verhinderen, dat Maurik den stand op 2—0 bracht. Een fraai doelpunt van J. v. d. Burg (2—1) schepte nieuwe per spectieven, doch een onverwachte doorbraak van de Maurik-voor hoede bracht den stand op 31 Opnieuw verloor Amersfoortsche Boys een wedstrijd omdat goede kansen onbenut werden gelaten. gespeeld, wordt Malestein naar de kleedkamer verwezen, vrijwel direct daarop gevolgd door Smit van Zee burgia. Na deze intermezzi worden de gemoederen, die nogal verhit waren, iets kalmer en zakt het tem po aanzienlijk. Ook de rust bliikt kalmeerend te hebben gewerkt. Wel wordt nog stevig gespeeld doch de scheids rechter behoeft niet meer zoo veel te onderbreken. Na een kwartier neemt H.V.C., alhoewel het meest in den aanval, toch nog onver wachts de leiding. Keeper Wusten- hotf veroorzaakt door slordig af werken een corner, die De Groot goed neemt. Barreveld is naar vo ren gekomen en met een prachtigcn omhaal geeft hij zijn club de leiding (1—0). Onder luide aanmoedigingen van het publiek blijven de H.V.C.'ers aanvallen; het Zeeburgia-elftal wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. Een kwartier voor het einde loopt keeper Spcngen bil een Zr cburgia-aanval ver uit het doel, ee i klein misverstand met Van de Pol en de stand is gelijk (11). H.V.C. zet alles op alles om opnieuw een voorsprong te krijgen doch de versterkte verdediging der Amsterdammers geeft geen krimp. In de laatste minuten lijkt het er nog op dat Zeeburgia het winnende doelpunt zal scoren doch Verhagen schiet voor open doel over. Sengers, JL-. driebandenkoningdie Zondagavond Neder/andsch kam pioen werd Joop Bovee kwam nog niet tot een besluit De Amersfoortsche motorcrack Joop Rovce heeft ook dit jaar weer vele uitnoodïgingen uit het buitenland ontvangen. De ban de npositic is echter uitermate slecht, /oodat hij nog geen enkele definitieve beslissing heeft kun nen nemen. Zwem- en polowedstrijden AmersfoortZwitserland Ter opening van de feestelijkhe den in verhand niet hef 10-iarig be staan van het Sportfondsenbad te Amersfoort organiseert de AZC Ncptunus in samenwerking met het bestuur van het Sportfondsenbad op Zaterdag 4 October a.s. zwem en waterpolowedstrijden tusschen AmersfoortZwitserland. De ver tegenwoordigende Z\\ itserscho ploeg start op 30 Sept. te Den Haag. "2 October te Dordrecht, 4 Oct. te Amersfoort en 5 Oct. te Eindhoven. Eerste doelpunt viel uit strafschop Amsvorde heeft gistermiddag geen kans gezien, zich wat verder omhoog te werken. De fout was vooral hierin gelegen, dat de mid denlinie, die overigens uitstekend werk verrichtte, bij de aanvallen van de Iïarnveldsche ploeg niet ver genoeg terugtrok, zoodat het Amersfoortsche backstel steeds tegenover de gcheele vijandelijke voorhoede kwam te staan. Direct na den aftrap ging Amsvorde tot den aanval over cn moest de Bar- nevcldschc keeper ingrijpen. Na c.a. 10 minuten gaf de rechtsbui ten Haan een keurigen hoogen voorzet, doch Vink was een fractie van een seconde te laat, zoodat de keeper den bal nog juist in handen kreeg. Een goed schot van Haan belandde op de bovenlat. Ook de corner, die tijdens een he vige schermutseling ontstond, le verde geen resultaat op. Hoewel Amsvorde sterk in dc meerder heid bleef, zagen dc Barnevelders toch nog kans enkele gevaarlijke aanvallen te doen. Keeper Hen driks wist echter een doelpunt te voorkomen. Een prachtig schot van de Bameveldsche achter hoede bracht den hal hij den mid- voor, die meteen daarop scoorde De scheidsrechter annuleerde het doelpunt echter wegens buiten spel. Nog steeds bleef Amsvorde in den aanval, maar het Bame veldsche backstel wist van geen wijken en bij de enkele schoten, die gelost konden worden, stond de. keeper steeds op de juiste plaats. Eén minuut voor de rust werd aan Barneveld een straf schop toegekend, die onfeilbaar werd genomen, hetgeen tot gevolg had. dat Amsvorde met een oi. onnoodigen 10 achterstand de rust inging. Na de rust werd een Bame veldsche voorzet door het Amers foortsche backstel verkeerd beke ken. Keeper Hendriks trachtte nog, al vallende, de eer te redden, doch de hal werd nog juist voor Fraaie 5-0 overwinning voor K.V.V.A. Xa de lange vorstperiode is K.V.V.A. eindelijk weer binnen de lijnen verschenen en heeft in een fraaien wedstrijd op Soestcr- berg Birkhoven met 5—0 versla gen. Dc Amcrsfoorters speelden beter dan de gasten en zij hebben hiervan op uitmuntende wijze ge profiteerd. Aanvankelijk liet het zich aan zien, dat Soesterberg, door zijn aanvallen, spoedig een doelpunt zou kunnen maken, doch tenslotte bleken de K.V.V.A.-aanvallen veel verrassender en gevaarlijker te zijn. Na ongeveer 10 min. wist dc K.V.V.A.-koeper een keihard schot op meesterlijke wijze te houden. Het veld-overwicht werd gaan deweg verplaatst en tenslotte opende de K.V.V.A.-man v. Zuilen de score, waarin reeds spoedig de stand op 20 werd gebracht. Tijdens de tweede helft bleef Soesterberg onder druk van K.V.V.A. staan en weldra ver grootte K.V.V.A. zijn voorsprong tot 30. Deze voorsprong bleek voor de Amersfoortsche voorhoe de niet voldoende te zijn, want toen de scheidsrechter het eind signaal floot, was de stand reeds 50; een behoorlijke belooning voor een goed gespeelden wed strijd. zijn handen weggetikt (20). Dit werd Amsvorde echter te erg cn opnieuw deden zij eenige heftige aanvallen, die echter geen vap alle een goed schot opleverden. Eindelijk wist Pietersen. die den bal op c.a. 12 meter vrij kreeg, met een goedgeplaatst, hard schot den stand op 21 te brengen. Het overwicht van Amsvorde ging echter langzamerhand verlo ren cn keeper Hendriks had zijn handen vol. C.a. 17 minuten voor het einde ontstond voor Barneveld een nieuwe kans. De rechtsbin nen kreeg n.l. in vrije positie den bal naar zich toegespeeld. Hij pas seerde op prachtige wijze een der backs en bezorgde zijn club het derde doelpunt (3—1). Jaarlijksche uitvoering van „Jonge Kracht" De gymnastiekvereniging „Jon ge Kracht", een onderafdeeling van ilo speeltuinvereniging ..Soesterkwartier". gaf Zaterdag avond in de Markthal haar ja.ar- hjksche uitvoering. Aanwezig wa ren afgevaardigden van den Stichtschen Turnkring, den AB v. LO en van verscheidene zus terverenigingen. De voorzitter van de speeltuin vereniging, de heer Chr. Christ, dankte, voor den aanvang dei- uitvoering, den leider cn leid sters van „Jonge Kracht", den heer B. H. de Rijke en dc dames G. Tetenburg en J. Wijnahds. Hij sprak dc hoop uit, dat er in de r.abije toekomst in het Soester kwartier een geschikt gymna stieklokaal zal verrijzen, omdat „de jeugd zulks eischt". De aanvang van de uitvoering maakte een ietwat rommeligcn indruk, doch later viel er veel verbetering waar te nemen. Ove rigens zou stilte achter de cou lissen dezen indruk geheel weg gevaagd hebben. Voor de pauze was de daad aan de jeugd, die tot verrassende prestaties in staat bleken. Sprin- riet-. knots- en vrije oefeningen volgden elkander in een vlot tempo op, afgewisseld met „at tracties" als een Tiroler-dansje o.d. Na de pauze waren het de ouderen, die op de planken kwa men. Het brugturnen van de beeren was bijzonder spectacu lair, evenals de rhythmische oefe ning van de dames, die echter niet geheel zonder fouten werd uitgevoe-d. Soesterkwartier leed weer een nederlaag Wat verwacht werd is voor Soes terkwartier uitgekomen. Tegen Sa- mos 2 hebben de groenwitten een 50 nederlaag geleden Door deze overwinning zijn de „Samojeden" een stap dichter bij het kampioen schap gekomen. Soesterkwartier was qua veldspel niet de mindere doch in den aanval zeer onproductief. Evenals vorige week had Gouverneur een aanvais- vak van drie en ook nu werd niet de juiste tactiek gevonden. Keer op keer als er onzuiver ge schoten werd wisten do Utrechtena ren den hal te onderscheppen en naar het middenvak te dirigeeren. Het duurde niet lan? of Samo? had een 20 voorsprong verkre gen en moest hiermede tot rust te vreden zijn. In de tweede helft werd met enthousiasme gespeeld, evenwel konden onze stadgenooten niet voorkomen dat de stand op 4 0 werd gebracht. De volgende vak wisseling brachten Gouverneur es. in de verdediging en wij konden genieten van hun subliem verdedi- gingspel. Telkenmale werd het £0" vaar gekeerd en toen Samos den stanrl op 50 bracht kon dit drie tal geen verwijt gemaakt worden. Integendeel zij hebben Soesterkwar tier voor een nog grootere neder laag behoed. Het was jammer, dat de aanvallers nu niet tot doelpun ten wisten te komen. HET was Zondag weer eens een ouderwetsche voetbaldag vol verras-- singen, prettige zoowel als onpleizierigc. De meest prettige verras-' sing bezorgde Quick ons door een groote overwinning te behalen. Ook H.V.C. verrichtte een keurige prestatie door de leiders van de afdeeling, Zeeburgia, een gelijk spel af te dwingen. De minder prettige verrassingen kwamen van de zijde van Amersfoortsche Boys en Amsvorde, die beide' verloren. DE spanning in dc kopgroep van dc tweede klasse A is belang rijk toegenomen doordat Zeeburgia een punt moest afstaan en A.F.C. een flinke overwinning op R.C.H. behaalde. Ook W.F.C. en Z.F.C. blij ken nog goede kansen te hebben, hoewel eerstgenoemde club een lee- lijk<.- veer tegen Hilversum moest laten. De Spartaan won van Alk- maarsche Boys, waardoor ook de spanning in de onderste regionen belangrijk is toegenomen. Westfri- sin verdrong H.V.C. van de vijfde plaats door een ruime zege op De Kennemers te behalen. Zeeburgia 13 9 2 2 20 A F.C. 13 9 0 4 IS W.F.C. 12 7 1 4 15 Z.F.C. 12 6 3 3 15 Wcstfrisia 12 5 4 3 14 H.V.C. 12 5 3 4 13 R.C.H. 12 5 1 6 11 Hilversum 12 3 3 6 9 De Kennemers 12 4 0 8 8 Al km. Boys 13 3 1 9 7 De Spartaan 13 3 0 10 6 vierde klasse Kampong J wisselden van plaats. Ir. de S.E.C. - doordat S.E.C. onverwachts van The Victory verloor en Kampong Actif een nederlaag toebracht, 's Graveland kon het weer niet tot een overwinning brengen en verloor van L.V.V. De positie van 's Grave land begint nu wel benauwd te wor den. Quick behaalde een pracht overwinning op Ol.ympia. A.P.W.C. De Zebra's Kampong S.E.C. Actif R K.B.V.V. L.V.V. The Victory Quick Olympia 's Graveland 12 9 1 O 19 12 9 1 2 19 11 7 2 2 16 13 7 1 5 15 14 5 2 7 12 11 4 2 5 10 12 4 2 6 10 12 4 2 6 10 11 3 3 5 9 13 2 5 6 9 13 2 1 10 5 Hevige strijd Zoowel voor de bovenste plaats als in de staartgroep wordt in de vierde klasse K hevig strijd ge voerd. Dc spanning is er zeer groot. Wel staat Utrecht nog aan den kop maar de jonge vierde klasser. Wou denberg. die pas vorig jaar promo veerde van de onderafdeeling en niet te vergeten Nijenrodes hebben hun kansen nog volkomen in eigen hand. Laatstgenoemde club behaal de een zeer kleine overwinning op Utrecht, terwijl Woudenberg tegen Saestum een zege boekte. Van dc tien clubs zijn liefst vijf pretendent voor de onderste plaats en dat ter wijl de competitie al over de helft is. Onder deze pretendenten behoo- ren ook Amersfoortsche Boys en Amsvorde te worden gerangschikt. Dc Boys kregen in Maurik leelijk de kous op den kop, terwijl Amsvor de op eigen terrein van Barneveld verloor. P.V.C. kon het tegen Stichtsche Boys evenmin bolwer ken. Utrecht Woudenberg Nijenrodes St. Boys Barneveld Amf. Boys P.V.C. Amsvorde Saestum Maurik AAV kraakte met 2-14 Attila In een zeer eenzijdigen wedstrijd won AAV met grooten voor sprong. Met den regelmaat van een klok werden de doelpun ten gemaakt en dc rust ging met 0—7 in. In het tweede gedeelte van den wedstrijd wist Attila tweemaal achtereen te doelpun ten, doch hierna werden door A A V wederom zeven goals ge maakt. De doelpunten werden ge maakt door Leeflang -i. Starren 4, Nieuborg 3, Govacrt 2 en Heins 1. Veel waardeering voor het werk van jubileerende scheidsrechters 14 9 2 3 20 13 8 2 3 18 10 7 2 1 15 11 5 3 3 13 12 5 2 5 12 13 4 1 8 9 11 3 2 6 8 11 1 5 5 7 11 1 5 5 7 10 2 2 6 6 Dat -de groep Amersfoort van de Centrale Organisatie voor Voetbal scheidsrechters de sympathie heeft van de voetbalVerecnigingen, is Za terdagmiddag tijdens de receptie, die ter gelegenheid van het 12jA ja rig bestaan in Café-Dancing „D'Oranjeboom" werd gehouden, dui delijk gebleken. Het was een aaneenschakeling van redevoeringen, waarin de waardee ring voor het werk der Amersfoort sche scheidsrechters tot uiting kwam. Het bleef echter niet. bij waar- deerende woorden, want vele clubs, organisatie's enz. lieten hun geluk- wenschen vergezeld gaan van enve loppen met inhoud, met welke gelden men dc opleiding van nieuwe scheidsrechters en dc opvoering van het peil der huidige scheidsrechters denkt te financiocren. De groote rij van sprekers werd geopend door den heer A Mosterd, die sprak namens de onderafdeeling Utrecht van den KNVB. Namens de Ililversumsche colle ga's voerde scheidsrechter Huizinga het woord. Spreker zeide, verwon derd te zijn over de prettige verhou ding. die tusschen dc scheidsrechters en de voetbalverenigingen in Amersfoort bestaat. Nergens, aldus de heer Huizinga, vindt men zoo'n goede sfeer. Spreker wekte het be stuur op. voort tc gaan op den inge slagen weg, vooral ook omdat de KNVB zoo weinig voor de jonge scheidsrechters doet. hetgeen de ar beid van de groep Amersfoort zeer belangrijk maakt. De heer v d Kaa uit, Utrecht, du- namens het Hoofdbestuur van de COSV sprak roemde de organisatie van de jubileerende vereeniging. Als vertegenwoordiger van do EA PSV voerde hoofdinspecteur Backei het woord, die het. werk van de scheidrechters op één lijn stelde, met dat der politiemcnschcn. Zij al len hebben een paedagogische tank. niet in bet minst nu de jeugd dooi den oorlog zoo uit het gareel is g" slagen. Dc heer P Geytenbeek bracht J felicitaties over van de Federatie van Amersfoortsche voetbalverenigin gen. 11ii hooptt dat de goede ver standhouding blijvend zal blijken te zijnopdat, dc voetbalsport, op een steeds hooger plan gebracht kan worden, waarbij dc steun van de scheidsrechters onontbeerlijk is. De enveloppe met inhoud, die de heer Geytenbeek aanbood, moet be schouwd worden als een voorschot van de recette, die zal worden opge bracht door een wedstrijd in federa tief verband, ten hate van de jubi leerende vereeniging. De heer II Brits vertolkte de ge voelens van HVC Hij uitte zijn vol. doening over het feit, dat HVC nooit tevergeefs een beroep leed op do scheidsrechters. Spreker haalde her inneringen op uit den tijd. dat Amersfoort slechts enkele scheids rechters bezat, waaronder van Daal, die. als initiatiefnemer voor de op richting van de groep Amersfoort, zulk goed pionierswerk heeft ver richt. Behalve deze spiekers voerden nog vele anderen het woord en wel voor de verepiiigingen; APWC. KVVA, DOS Utrerhf, SEC! Soest, Sparta en NSC uit Nijkerk, Veensche Boys, HD S Leersum. Onder de schriftelijke gclukwen- schen bevonden zich die van VVOG uit Harderwijk en dc Eysink-Spnrt- Vcreeniging. Behalve dc vele enve loppen met inhou.l waren ook bloem stukken binnengekomen. Dc feestelijke herdenking vond 's avonds, eveneens in Café.Dancing „D'Oranjeboom". plaats. De heer W J C'rnanon. voorzitter van de feest commissie, hield een korte inleiding en gaf daarna het woord aan den voorzitter van de groep, den heer Z v d Biezenbos. De heer van de Biezenbos wees op do propaganda, die van dezen dag is uitgegaan. Spreker uitte zijn dank baarheid aan het driemanschap van Daal, van Barlingen en Srhellekens, dat in 1034 de vereeniging heeft opgericht. Hij geloofde, dat de ver eeniging zeker den weg is gegaan, dien deze menschen zich bij de op richting hadden gedacht. De heer van Barlingen. die nog steeds een belangrijke rol in het scheidsrechters- wezen vervult werd gehuldigd. Namens een dames-comité, dat speciaal voor deze herdenking was gevormd, bood mevr. Gcrth een fraaien medaillekast en een voorzit tershamer aan. Na dc officiecle opening bracht Ie cabaretgroep .,De Spitfires" een programma, samengesteld uit luchti ge schetsen en ernstige voordrach ten. voor het voetlicht. Vooral „Dat vergeet je niet", een bijzonder goed gebrachte declamatie, waarin het leed van gevangenen in concentra tiekampen werd weergege\en, bracht de talrijke aanwezigen onder den indruk. De avond werd besloten met een hal onder leiding van J Adelaar, waarbij de muziek werd verzorgd door -.The International Melody Ma kers". onder leiding van Joop Jan- NA DEN STRIJD. Dc oud-kam pioen Piet de Leeuw (rechts) wenscht den nieuwen driebanden koning Sengers geluk. Zeppelin (Quick) had doelpuntenhonger Olympia met 8-3 de dupe Quick slaagde er in op eigen terrein een groote overwinning op Olympia te behalen. Met 83 toonden onze stadgenooten zich de meerderen. Zonder aan de prestaties van de Amersfoorters afbreuk te doen, wijzen wij op de fouten, die keer op keer door den doelman van de gasten werden begaan. Vijf van de acht waren houdbaar. Olympia had den aftrap. Ge durende eenigen tijd verkenden de ploegen het terrein. Daarop nam Quick hel overwicht. Spora dische Olympia-aanvallen -and- den op buitenspel. Een hooghal van Zeppelin opende de score (10). Bij een der m dit gedeelte van den wedstrijd meer voor komende Olympia-aanvallen, maakte de rechtsbuiten van de gasten gebruik van een misver stand in de Amersfoortsche ach terhoede (11). Olympia vatte door dit doelpunt moed en slaagde er in enkele corners te forceeren. Uit één daarvan kopte de rechts buiten den hal in het doel (12). Quick hernam het initiatief en D. Brandsen scoorde, op het mo ment, dat dc scheidsrechter voor buitenspel zou blazen, doch door liet spelen, toen hij bemerkte, dat zijn fluitje niet werkte! (22). Even voor de rust verschalkte Zeppelin, die kennelijk doelpun tenhonger had, den Olympia-doel- man met e°n tergend langzaam schot (3—2). Do middenvoor van de gasten antwoordde met een keurig doel punt (33). helgeen voor Zeppe lin blijkbaar een wenk was om wat meer goals te maken. Hij scoorde driemaal achter elkaar (6—3). Vrijhof, de linksbinnen van Quick. maakte er 73 van. Intusscljen was dp Amers foortsche rechtsbuiten vervangen door .T. Visser. De gasten gaven den moed niet op en openden een hevig offensief op het Amers foortsche doel. dat echter geen succes had. Integendeel, Brand sen werkte den bal eenige minu ten voor het einde voor de laa» sten maal in het Olvmpia-dool (8-3). De algemeene indruk van den wedstrijd was niet bijzonder gun stig. Herd too pers slariten gisteren in hef lentegewaad gestoken Julianapark voor een 5 km langen veldloop. De kopgroep heeft juist een heuveltje genomen Hockey A.M.H.C.-ers waren niet opgewassen tegen cavaleristen Een A.M.H.C.-combinatie speel de Zaterdagmiddag een wedstrijd tegen een elftal van de school voor reserve officieren der Ca valerie. De Cavaleristen demonstreer den een verrassend goed spel, waarop de Rood-Witten, na hun lange rustperiode, niet het juiste antwoord konden geven. Ofschoon de rust met blanco stand inging, slaagden do gasten erin kort na de hervatting van het spel door middel van J. Kap- tei.in, de leiding tc nemen, door een fout van den links-back. Spoedig daarop vergrootte dezelf de speler met. een fraai schot den voorsprong. Tegen het einde wist 11ij den stand op 30 Ie brengen. Door de goede verdediging van H. Kapteijn. gelukte hel den Amers- foortschen aanval niet de eer te redden. Voorloopig Ned. zevental samengesteld Het voorloopig Nerlerlandsch ze vental speelt 13 April a.s. in Eind hoven een wedstrijd tegen een Ant- werpschc ploeg. Het Nederlandsche zevental is als volgt samengesteld: doel: Jo Rohner (Robben); achter: C. Bra sem (Zian), H. Ketelaar (Robben), W. v. Dijk HZPC)voor: Cabouts, R. v. Feggelen (Meeuwen). S R. Smol (Zian). Reserve speler: G. Mosterd (AZ en PC), reserve doel man H. Storm ('t IJ). The VictoryS.E.C. SEC speelde tegen The Victory met. twee invallers, voor van Kooij en Verwoerd, die geblesseerd waren. Het spel was nog maar eenige mi nuten begonnen, toen »Je Weesper mid-voor zijn club de leiding gaf, 1 0. Wegens een knie-blessure moest B de Rooij uitvallen. Hij werd ver vangen door den jeugdigen J van 't Klooster. Aardige spelmomenten wisselden elkaar af, doch van doelpunten kwam niet veel. Er was ongeveer een half uur ge speeld, toen de mid-voor van The Victory van verren afstand een hard schot loste, dat Joel trof. 20. «SEC zette aanval op aanval in. Klompen houwer en de invaller Dirksen, wis selden van plaats en hijna op het zelfde moment kreeg Dirksen den hal op de rechts-buiten plaats vrij. hij legde als het waren Klompenhouwer den bal verkeerd op den schoen en maakte het eerste doelpunt voor SEC (21). Kareisen van SEC kreeg Jen bal verkeerd op de schoen cn trapte in eigen doel. (31). Klompenhouwrer. die zijn oude plaats weer had ingenomen, plaatste na de rust den hal zuiver voor doel en Post joeg den hal in de touwen, (3—2). Pureveen van SEC moest zirh ook laten vervangen wegens 'n blessure. De stand bleef 32 tot ongeveer 3 minuten voor het einde, toen -door Thp Victory over links een corner werd genomen. De bal werd zuiver voor doel geplaatst en HornsveJd dacht den bal uit de lucht te „pluk ken". doch Kareisen stond hem op het critieke moment in dei. weg en beiden rolden met den ba. in het doel. zoodat de stand op 42 werd gebracht. 10 Officieren beëedigd Zaterdagmorgen vond in «do Bëriihard kazerne de bëöediging plaats van 10 reserve-officieren van verschillende wapens. De eed werd afgelegd in handen van don commandant van het 2e verken ningsregiment I.t. Kol. O. C. I. M. Jinssens. die hierna een korte toespraak hield. Mot muziekcorps der Cavalerieschool luisterde» do plechtigheid mot enkoio mar sdien op. Na afloop defileerden manschappen van het 2e Verkon- ningsregi.oicnt vptfr hun comman dant ou de beöedigde officieren. Do directeur van het wapen dor Cavalerie was eveneens hij de be- eediging aanwezig. Wiens brood men eet .1 W M Frorichs, die Maandagmor gen voor het Amersfoortsche Tribu naar terecht stond was een typisch voorbeeld van een brood XSR'er. Hij verkeerde kort na liet uitbreken van den oorlog in moeilijke financieelo omstandigheden, in 1940 toekende hij vooreen politie-opleiling in Duitsch- land, daar werd hem verteld dat het geen politie-, maar een SS-opleiding betrof. Frerichs werd voorzien van het bloed-groep-teeken, maar na 3 weken vond hij het. raadzamer naar Holland terug te koeren, waar hij in dienst trad bij den NAD. Hij werd ploegleider en kaderlid. Het beviel hem hest en hij bleef bij don NAD tof het einde van den oorlog. In Sept. '44 hielp hij stellingen bouwen voor de GT bij Smilde, vandaar werd Fre richs naar Duitsehland ovorge. plaatst, waar hij tot na den oorlog bleef Frerichs was lid van de NSB. Uitspraak over 14 oagen. Even uit den band De eerste trainingsdagen voor do reoruten en in het bijzonder voor de huzaren zijn zwaar. Het was Zater dagavond voor rle rccruten van het 2e en 3e escadron van het 2o leger kenningsregiment die gelegerd zijn m de Adolfkazorne dan ook een aan gename afwisseling toen zij voor de 1 rste maal onder geleide de stad in mochten. De RK huzaren brachten •■nkelo uren door in het. RK militair tehuis. Er werden spelletjes gedaan cn de band van de 2e Staf divisie droeg zorg voor ec-n prettige stem ming. De overige huzaren mar.scheer den naar het Christelijk Mil. tehuis a.d. Lange Beekstr. Ook daar voel den de recrutcn zich thuis. Met tam boer en pijpercorps Juliana, dat in het gebouw o.l.v. den heer De Vries reptcerden, verwelkomden hen met eenige pittige marschen. Laat in len avond keerden vele honderden re crutcn voldaan naar hun kamers te. rug. De eerste kennismaking met Amersfoort is hun uitsteken j beval len. Uitspraken Tribuncal Het Tribunaal deed Maandag uit spraak in enkele zaken: H J Meerbeek uit Woudenberg. A Kreuger uit Amersfoort, W C Smit uit Soest. II A Smit uit Soest en J B Willoms uit Amersfoort werden veroordeeld tot internecring voor den lijd doorgebracht in een bowa- ringskamp. Allen worden ontzet uit de rechten. Meerhoek moest bovendien f 3000 betalen. VIT bracht „De Verschoppeling" Men schrijft ons: Het, Amersfoortsch Toonco.Igezel- schap VIT bracht Zaterdagavond in het Clubgebouw' aan dc Zonnebloem- straat het tooneelspel in drie bedrij ven „de Verschoppeling" van A Boere. Het stuk werd vlot gespeeld. De rollen van den boer (R Kamerheek) en de boerin (Mevr. J K v d Molen- Vos) weiden goed vertolkt.. De rol van den Verschoppeling was bij den heer J Voerman, welke nok de spel- leiding had. in goede handen. Gok de décors waren uitstekend verzorgd. De heer L GYootkop ver zorgde grime en kapwerk. Na afloop werd nog enkele uren gezellig gedanst. Noteert U even GRAND: Land zonder leven. 2.30, 6.45 en 9.00 uur. CITY: De groote liefde van Mary Korotkova. 2.30. 7.00 en 9.00 uur. REMBRANDT: De big van het re giment. 2.30 en 8 uur. OPENB. LEESZAAL, dagelijks van 2—5 uur ruilen van boek. Lees zaal geopend van 10- 12.30 en van 25 uur. Goede Vrijdag en Zaterdag a s. gesloten 1 APRIL: Propaganda-avond schermsport, MarkthaJ, 8 uur. Kernavond Hum Verbond. Mevr. Spaander Duyvis: „Gnepsinstinct en gemeenschapszin", Kleine Spui 6. 2 APRIL: Cursusavond ds. v. Ros- sum. Onderwerp: „Christendom cn nieuwe Wereld". Geb. Vrijz. Hervormden, Zuidsinkel 8.15 uur. 3 APRIL: Ned. Herv. Ver. tot Af schaffing. F. den Eerzamen: „Le ven in en voor de gemeenschap". Volksgebouw 8 uur. „DE STICHTSCHE HEUVEL": Wo., Za, en Zondagavond dansen 7.30—11 uur. „CAFE DANCING BAKHUYS" (Weversingel 25): Wo., Za. en Zondagavond 7.30—11 uur. „DANCING VAN 'T HU. (Krom- mestraat): Wo Za. en Zondag avond dansen. 8—11 uur. Nieuwe lijsten Bij onze administratie ligt Je lijst G.25. betreffende de geïnterneerden op Java geëvacueerd naar Bata via, ter inzage. Passagierslijsten Oranje" en „Oldenbarneveld" Bij onze administratie liggen de passagierslijsten van het m.s. „Gran- je" en het m.s. „Johan van Olden- barneveldt" ter inzage. De vermoe delijke datum en plaats van aan komst is respectievelijk 5 en April to Amsterdam.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 3