Zal Roozen Marianne van schrik doen verbleken? Wij kijken naar Zweden Tuinman metselde en... zag vijf woorden „Middenvoors-angst" van de Fransen Om de wereldtitel dammen Radio-programma 5 Gebrand op een revanche Ruzie over Roosevelt's correspondentie Nederland verloor nimmer in Parijs Dit jaar weer een nationale vijfkamp Voor de vierde maal gaat Keiler de strijd aanbinden Eerste partij tegen Ghestem op 31 Mei Het veldbloemenprinsesje Geen maatregelen tegen Cees Laseur Eindelijkuitslag van de rebus JU I I .11, Radio-programmaraad benoemd Zaterdag 24 Mei 1947, Na een onderbreking van elf jaar gaan we weer eens naar Par^s. Op Tweede Pinksterdag zal het voor de aohtsto keer zün, dat Nederland en Frankrijk elkaar ontmoeten. Van de zeven wedstrijden hebben wij er vUf gewonnen, waarvan drie in Parijs, mogen we voor de dag komen. Deze wedstrijd brengt verplich tingen mee voor Roozen, want alle drie keren, dat de Hollanders In Pa rijs speelden en met flinke cijfers wonnen, was het de midvoor, die de Parjjzenaars de schrik om het hart bracht. In 1922 was het Jan van Gendt, in 1931 Wim Lagendaal en in 1936 Beb Bakhuys. In 1922 werd het 50, waarvan Jan van Gcndt drie doelpunten voor zijn rekening nam en Harry Rodermond de resterende twee. Be halve deze robuuste schutters was het Jan de Natris, die de bewonde ring van de Fransen opwekte. Negen jaar later zagen do Fran sen een nieuwe reus het veld inko men, in de gedaante van Wim La gendaal, die des to meer opviel, doordat do j—,— rcchtcrvleu- gel Wels Adam van miniatuurfor maat was. De Rotter damse politie- inspeeteur Werd als „l'homme boulet de ca non" de kanonskogel man een figuur, die de boulevards nog lang stof ROOZEN gaf. Van 1-1 -ook 3 goals?... bracht hij met drie forse knallen de stand op 41 en al werd het later toch nog 43, deze Lagendaal- doelpunten bleven de grote attrac tie van deze ontmoeting. De derde en laatste wedstrijd in Parijs in 1936 bracht voor de Fransen een zwarte bladzijde in het boekje van de Nederland- Frankrijk ontmoetingen. Met niet minder dan 61 werd Marianne aan de schandpaal gezet en weer was het de centervoor. die met angstwekkende knallen gaten schoot in het net achter de Franse doelman. Beb Bakhuis Baqul ln het Frans gesecondeerd door Kick Smit en Leen Vente deed de Franse verslaggevers van schrik verbleken. Zonder hulp van „magi sche kwartiertjes" or mysterieuze influisteringen van Karei* Lotsy en Joris v. d. Bergh werd met angst wekkende regelmaat van de Hol landse klok de score opgevoerd tot 01. Na drie nederlagen zijn de Fransen vanzelfsprekend ge brand op revanche en aange zien het „on dit-on dit" over onze nationale ploeg en vooral de Belgische tam-tam in Parijs niet onbekend is gebleven, acht men nu do gelegenheid hiervoor schoon Wat voor de Belgen geldt, hun betere techniek na de oorlog is waarschijnlijk ook wel van toepas sing op de Fransen. Men kan er nog aan toevoegen, dat de Fransen slechts met 30 van de Engelsen verloren en wij met 82. Wij kun nen hier tegenover stellen, dat wat wij dit seizoen van Franse voetbal lers gezien hebben (Nederland Frankrijk, militair en Volewijckers Rennes) wel fraai was van tech niek, doch onvruchtbaar als het op doelpunten aankomt. En dit geert Met 33 doelpunten voor cn 14 tegen ons voldoendo houvast om de uit slag met vertrouwen tegemoet te zien. Naar wij vernemen zal het Ne derlands elftal pas in Parijs defini kc j Presidont Roosevelt heeft twee jaar voor zijn dood, n.l. op 19 Juli 1943, een lijst opgemaakt van zijn persoonlijke papieren en deze in verschillende groepen verdeeld. Sommige moesten gedurende 10; 15 of 50 jaar verzegeld worden be waard, omdat ze zo schreef de president nog levende personen in ongelegenheid zouden kunnen brengen. Andore moeston vour altijd ge heim worden gehouden. Zo had de president bepaald, dat do brieven, die hij had gewisseld mot de koning van Engeland, nooit mochten wor den gepubliceerd. Hetzelfde gold van zijn briefwissel! met kardi naal Mundelein, aartsbisschop van Chicago. De president had voorts bepaald, dat na zijn dood ziji papieren moes ten worden gerangsclvkt door een groep van drie personen: rechter Samuel Rosenmami en Iïarry Hop kins, zijn persoonlijke raadslieden en de secretaresse van het Witte Huis, Grace Tully. On het ogenblik vormt deze- beschikking van de overleden president het onderwerp van een zekere strijd Senator Brewster, voorzitter van de senaatscommissie tot onderzoek van de militaire aangelegenheden, heeft reeds enigr tijd aangedrongen op het ter in vage geven van alle pa pieren van Roosevelt, die verband kunnen honden met do petroleum- aankopen, die door d° marine in het Midden Oosten zijn gedaan en hij bowoert. dat het schiften der do cumenten in stukken, dio geheim moeten worden gehouden en andere, dio openbaai gemaak. mogen wor den, niet behoort te geschieden door de personen, aangewezen door de presidont, maar door parlements leden, dip krachten, hun ambt boter h staat zlin daarover tc oordelen. Hoe bestaat 't? Naar wij vernemen zal de ac teur van het Residentietoneel Hans Kaart zim toneelloopbaan opgeven om in de Ver. Staten Vertegenwoordiger te worden van een bloémbollenfirma te HI1- legom. Kaart stelt zich voor om voor eind Augustus naar Amerika te vertrekken. tief worden kozen. Het is aan twijfel onderhevig of Möhring van de partij zal zijn. In de wedstrijd te gen Wageningen werd hij bij een toevallige botsing opnieuw aan het hoofd verwond, terwijl hij tevens een bloeduitstorting ln het dijbeen opliop. Mocht hij Inderdaad niet meedoen, dan zal Schfivenaar wel invallen. Do vermoedelijke opatel ling van beide elftallen is: Het Nederlands Olympisch Comi té zal, voor het ecr8t n& dit jaar weer een nationale vijfkamp organiseren en wel van 8 t.m. 12 September te Amersfoort en omge- vlng. Het huidige tekort aan paarden plaatste de vijfkampcommissie voor de moeilijkheid dit onderdeel le doen vervallen. Ook in^ Engeland vreest men voor de vijfkampdeel- nemers aan do spelen in 1943 niet over een voldoend aantal paarden de beschikking te kunnen hebben, weshalve de Olvmnischo vijfkamp commissie voorgesteld heeft de deel nemers ditmaal toe te staan hun eigen paard tijdens de civss te be rijden. Deze maatregel zal voor de komende vijfkamo ook iü ons land worden toegepast. Naast de moderne vijfkamp zal tevens een vijfkamp worden gehou den waarbij het onderdeel paardrij den vervangen is door handgranaat- werpen. FRANKRIJK Heine Bergman Da Rul Jedrezack Rodriguez Cuissard Grégoire Prouff Heisserer Sinibaldi Baratte Rijvers Roozen de Vroet Möhring (Schjjvenaar) v. d. Linden van Bun Kraak Wilkes Stroker Vaast Drager NEDERLAND Van de zijde van het bondsbestuur vernemen wü, dat alle hindernissen overwonnen zijn en op 31 Mei te Amsterdam de eerste partij tussen Ghcstem (titelhouder) en Keiler (kampioen van Nederland en uitdager) zal aanvangen. Na een onderbreking van 7 jaar zal dan ook deze wed strijd weer gedurende een drietal weken de aandacht vragen van sportlievend Nederland. Voor Keiler zal dit de 4e maal zijn, dat hij om de we reldtitel zal strijden. Reeds in 1925 nam hij als 19-jarige aan het te Parijs gehouden tournool deel en bezette als hoogstgeplaatste Nederlander de eervolle 3e plaats. Aan dc grote wedstrijd, in 1928 te Amsterdam gehouden en waarin Springer ongeslagen de eerste plaats bezette kon Keiler wegens gezondheidsredenen niet deelnemen. In 1935 en 1938 kampte hij tegen de jonge Fransman Raichenbach en moest beide malen in hem zijn meerdere erkennen, hetgeen ook met Springer en Vos ln de tussenliggende jaren het geval was. Zeer belangrijk in een match deux van 14 partijen is het uithoudings vermogen cn te dien opzichte heeft ongetwijfeld de 24-jarige Fransman o.i. een voorsprong. Wij stellen ons voor na elke 3 ge speelde partijen een overzicht te ge ven en eindigen met een good-luck aan onze landgenoot! Naar wij vernemen zal de wed strijd in verschillende plaatsen ge speeld worden, zoals Amsterdam, Haarlem, Schagen, Alphen a.d. Rijn, Wormerveer, Beilen, Nijkerk, Lei den. Den Haag, Dordrecht en Utrecht. KELLER, Damkamploen van Nederland Kort na de Franse bevrijding daagde de jeugdige Ghestem, die in 1943 het kampioenschap van Frank rijk had veroverd, de inmiddels op gedoken Raichenbach uit en wist op sprekende wijze, de ook in Nederland zo gevreesde kampioen te onttronen. En zo zal dan deze uitzonderlijk sterke meester, die o.m. ook schaak kampioen van Noord-West-Frankrijk is en verleden jaar met de Holland- so meester kennismaakte (hij nam deel aan de Intern. Zeskamp en deelde de eerste plaats met Roozen- burg) de strijd aanbinden met Kei ler. Hoewel velen gehoopt hadden, dat de jeugdige Roozcnburg de eer zou zijn te beurt gevallen, de eerste na oorlogse uitdager te zijn, wist Keiler hem in het kampioenschap van Ne derland in een herkamp uit te scha kelen. Daarmede wercf hij voor de 10e maal kampioen van Nederland. Uit het voorgaande blijkt wel, dat Keiler, wies theoretische kennis en kracht enorm is, aan een hevig duel zal deelnemen. Als men de vraag stelt: wie zal winnaar worden, dan is het antwoord niet gemakkelijk. Van Ghestem's spel weet men min der dan van Keller's capaciteiten. /N de oorlog was Zweden ge noodzaakt een eigen mode le ontwerpen, en de Zweden zijn zeer vlugge leerlingen geweest. Zij vervaardigden modellen, uitermate geschikt voor vrou wen, die graag fleurige kleren dragen, doch voor al te excen trieke rreaties terugschrikken. Bovendien voldoen hun model len aan de eisen, dte door het allesbehalve ideale Zweedse kli maat worden gesteld. Stuk voor stuk redenen, die een blik op Zweedse modebladen voor de Hollandre vrouwen zeer instruc tief maken. Het complet, dat wij hierbij afbeelden, is bestemd voor dagen, waarop de zon haar stra len ju/ over ons uitstort. De plissé-rok is vervaardigd van zware duifgrijze zijde, de hoed heeft dezelfde tint en Is met een breed lila lint gegarneerd. Het fleurige jasje heeft een grijs fond, waarop een veelkleurig pa troon, waai in lilde boventoon voert, is gedrukt. Het corsage is van een diepere kleur paars; de forse handtas vén zwart slan- genleer is een product van de Argentijnse learwarenindustrie, die in zeer korte tijd tot grote bloei is gekomen. Het kleurengamma is dit sei zoen zeer uitgebreid; donker blauw, beige en wit zijn als steeds modern, doch Weke pasteltinten genieten een bijzondere populariteit. Bleek geel, licht cyclamen een kleur die aarzelt tussen roze cn lilo zocht grijs, powder blue", terwijl zij, die van zwaardere kleuren houden, kunnen kiezen uit fles. sengroen, koningsblauw en fel rood, mooie zuivere kleuren, die in de zomerzon nog stralender schijnen. Midden in het bonte korenveld, waar de Margrieten, Klaprozen en Korenbloemen bloeiden, woon de hot veldbloo'monprinsesjc. Ze was eon beeldig meisje. Op haar hoofdje droeg ze een kroon van vuurrode klaproosblaadjes en een rokje van sneeuwwitte mar- grietjeg cn het lijfje was een ko- renbloompje. Dus kinderen jullie ziet dat ze alle veldbloemen droeg, vandaar ook de naam veldbloemenprinses- je. O ja wat ik bijna vergeten zou, in haar handje hield ze een prach tige goudgele korenaar met wat groen omwikkeld vast. Maar nu zal lk eens wat van de bezigheden en andere dingen die het prinsesje deed vertellen. Dit is prinses Ma ja. Ghestem, de opvolger van Raichenbach De Centrale Ereraad voor de Kunst te 's-Gravenhage heeft bij vonnis d.d. 17 dezer uitspraak ge daan in het door Laseur ingestel de hogor beroep tegen de uit spraak van de ereraad voor de to neelkunst, d.d. 3 Augustus 1945, waarbij aan Laseur schorsing voor de tijd van 3 maanden was opgelegd. De Centrale Ereraad heeft dit vonnis vernietigd en be paald dat voor enigerlei maatre gel ten opzichte van Laseur geen aanleiding bestaat. Tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht is be noemd mr. V. J. A. van Dijk, thans rechter-plaatsvervanger: tot rechter- plaatsvervanger werd benoemd mr. C. E. E. Fromberg, thans substituut griffier. Nauwelijks is de Hollandse slagboom achter u dicht gevallen en hebt ge het land met de schrale étalages achter u gelaten of 't oog wordt getroffen door de weelde in de Belgische winkels. Daar liggen sinaas appels, bananen, zuid vruchten, allerlei soor ten noten, noem maar op. Een paar huizen verder is een chocola terie: tientallen soor ten chocolade, van de bitterste repen tot de fijnste bonbons, om van te watertanden. Kijk, weer een „snoep"-winkel. De francs branden in de zak. Zouden we...? Ge staat stil, voor dat ge er u van bewust wordt Voor de etalage kijkt ge naar al dat heer lijks. rumbonen, toffees pepermunt... ach wat niet. Wat zegt u, bon nen Die kennen ze hier niet. Aarzelend stapt ge naar binnen en begint te blozen als de winke lier, door de rumoerige bel geappeleerd, vraagt wat u verlangt. ..Kan ik misschien..." Zo doet immers iedere Nederlander op het ogenblik ziln bood schappen. We brengen ons trouwboekje mee om aan te tonen, hoe groot ons gezin wel is en zijn met de winke lier vergeten, dat we eens koning kraaiden. „Zou ik alstublieft..." De Belg ziet U ver wonderd aan. Daar komt een man, met francs in de handen vragen of hij alsjeblieft als het niet te veel en te onbescheiden is eens onsje van dit of dat .kan krijgen. Allee manneke, al kocht'e de hele winkel leeg je betalt er toch veur! Ja maar als dit op is, zult u bij de grossier weer op de wachtlijst worden ge zet en zit u misschien maanden zonder... Awel zulle, ge ziet het verkeerd. Als ik vanavond los ben staot er margen weer een auto voor de deur en krijg ih meer, dan ik kan betalen. Met een mond vol heerlijkheden stap je de winkel weer uit en koerst naar een textiel- magaztjn. Nergens de kaartjes met punten- aanduiding. Alles vry. Katoenen overhemden, natuurzijden ondergoed nylonkousen m!jjn hemeltje nylons. M(jn passagiere drukt haar neus tegen de rui ten als een kind dat voor een speelgoedwin kel naar een „Spoor tje" staart. En daar: kamgaren, Egyptisch linnen en welk een des sins! Overal propvolle ma gazijnen: huishoudelij ke artikelen, kruide nierswaren, zeep, par fums, banket, vlees... Niemand schenkt er bijzondere aandacht meer aan alleen die Hollanders zwerven be sluiteloos heen en weer als bijen die in een pa radijs van bloem tot bloem gonzen. ge bii Amechtig zakt neer op een stoel een stamineeke. „Zou ik misschien..." De fles staat al voor U. Een schaal met zoutjes staat er naast. Bescheiden neem je er wat van te beschei den. De kroegbaas ver wondert er zich over. „Hêdege soms geen francs* genoeg Aha, ge zilt een Ollaander. Maaike geef dieën heer 's een lekkere tas kaf fee." Blozend slorpt ge Uw dronk naar binnen. Ge vindt de Belgen „hinderlijk" gastvrij en voelt U hulpeloos als de sigaret, die U haas tig hebt gekocht, zodra de typisch geklede Bel gische douanier U door liet, wordt afgeslagen. De auto nadert Ant- wegpen hier en daar beschadigd door de gluiperige V-wa gens. Grotendeels weer pc herbouwd en weer be woond. Morsig en vuil, stinkend naar de smook van de altijd la dende en lossende zee schepen. 9 9 9 9 Daar is de Keizerlei: boulevard unique, in de schaduw van de Staatsie, café-terras aan terras. Flaneer- baan, toilettenparade. In de stoelen achter de bloembakken zitten goed geklede, druk ge barende neringdoenden en handelaars. Op de tafeltjes prijkt iis met aardbeien en slagroom, moccataart, een glas Graves supérieur, een schoteltje pommes fri tes. In de asbak liggen grote peuken „import', wikkeltjes van kauw gom. Men spreekt over de Kamerdebatten, dc voetbalwedstrijd, het weer. Men is voldaan over de gang van za ken, tevreden met de rijkdom, die geen aan dacht meer trekt. Een volle étalage is voor hen een bontgekleurde straatbcgrcnzing, niet een hemelpoort. Men heeft immers alles. En is het op of versleten, dan koopt men weer. Maar op de hoek van de zijstraat staan do schamelen, goedkoop, soms „ordinair" ge kleed, rafels aan de pantalons, de vuile pet over de ogen. Hier staat Jan Claque in een wolk van pene trante (ons nog welbe kende) tabak, de vin gers in de broekzak btf de laatste centimes. Hij lepelt geen slag room of chocolade-crè me. Hij zit zelfs niet achter een tas kaffee, zooals die anderen, die weinigen. Hier staat een maat schappelijke klasse, 'n groep de grootste groep: slachtoffers van de schijnwelvaart. Als zij in de spiegel rijk dom staren, zien ze een geraamte omkleed met vodden. Een bittere lachspiegel. Hier staat België, versnipperd door vele Interne tegenstellingen arm door de luxe van de boulevards. België: boom van gouden vruchten rot in de stam. want wat de Hollander ziet in de étalages: de nul len op dc prijskaartjes, ziet de massa in Bel gië niet op de loonzak jes. Ten eerste hoe ze heette. Haar naam was Prinses Maja. Mooie naam vind je niet? Ze woonde in do grootste cn mooiste klaproos die er in het veld stond. Je kon haar bloem boven alles uitzien. Verder woonden alle andere bloemenmeisjes in hun eigen bloem, rondom dc klaproos van Maja. 's Ochtends ale de eerste dauwdruppeltjes gevallen waren, sprong ze uit haar bloem en nam een bad. Dan bües ze op een klein gou den fluitje alle bloemenmeisjes bij elkaar, 'die inmiddels ook al een bad van dauwdruppels had den genomen. En daar stonden zo allemaal fris cn wel in de zonneschijn. „We gaan vandaag eerst naai de familie veldmuis toe, want daar zijn de kinderen allemaal ziek," zei ze met haar zilveren stemmetje. Zo togen ze op weg. De bloemenmeisjes hadden al lemaal een korfje in do kleur van luin jurkje bij zich, waar ze wat etenswaren voor de zieke muizen- kindertjes in hadden. De een had wat graankorrels, de ander een hompje kaas, dat ze onderweg gevonden hadden, die weer wat aardappels enz. Toen ze een eindje gelopen hadden kwa men ze eindelijk aan het holletje van de veldmuizenfamilie. „O, o", riep moeder veldmuis verrast uit: ..daar hebben we zo waar Prinsesje Maja met haar bloemenmeisjes. „Ja, wij kwamen eens kijken hoe het met de kindertjes gaat," zei Maja. „Och ja wat zal ik er van zeg gen, het gaat wel iets beter maar ze zijn hopeloos lastig en boven- "Uu n. De muizenkinderijes in hun nieuwe pakjes. dien moet ik ze wel in bed hou den, want. ze hebben helemaal geen kleedjes meer," zei Moeder veldmuis Hagedijk. „Maar dat is toch het ergste niet, die kleertjes zullen wij wel rnaken." Maja keerde zich tot de bloe- men-meisje6 en vroeg: „Wat vin den jullie ervan?" „O wij vinden het best en wq zullen druk hel pen," zeiden de bloemenmeisjes in koor. „Nu moeder veldmuis we heb ben nog wat etenswaar voor je meegebracht, dat kun je zeker wel gebruiken hè?" „Och, och wat fijn", zuchtte de muizenrnoeder weer. Dank jullie wel hoor." „Kom, laten w& gaan," zei Maja: „We moeten vandaag nog aan het werk meisjes, want de kleertjes moeten overmorgen klaar." En werkelijk hoor na twee da gen waren de muizenkleertjes klaar. Margriet en korenbloem brachten ze. Wat was de muizenmoeder in haap schik met bet. present. De volgende week vertel ik jul lie het verhaaltje verder. Tout va trés bien! Bet gaat goed met de Cana dese oorlogsbruidjes. Het meren' deel der huwelijken blijkt een groot succes te zijn. Bet aantal echtscheidingen is gering. Uit deze huwelijken zijn 20.812 kin deren geboren. De Canadese be volking is door de oorlogshuwe lijken met 67000 zielen toegeno men. V\JAAR Is de uitslag van if VV rebus toch gebleven, ta de H tante Ans?" zo schreven mij verschillende neefjes en nichtjes. Doordat het ver haal van Leo Lambert en Langoor de plaatsruimte van „Krabbeltjes en Babbeltjes" helemaal opslokte, kon er geen regeltje over dc rebus bij. Om nu geen boze gezichten te maken, zijn er deze week zes prijswinnaars. „Beter hard geblazen dan de mond gebrand," was dc oplos sing van de rebus. Lot Bljleveld uit V; Rika v. Veenendaal uit U; Tonny v. Wal- steijn uit A; Jan Penning uit A; Jaap v. d. Berg uit U. cn Grietje Pak uit W. hebben een prijs met het inzenden van de puzzle ge wonnen. Tuintrapje EEN tuinman moest een trapje maken in een park. Op iedere baksteen stond een letter, maar toeii de tuinman klaar was en zijn werk eens van alle kanten bekeek, zag hij op eens iets grappigs. Dc letters op de bakstenen waren toevallig zo ge plaatst, dat er van opzij gezien vijf woorden waren ontstaan. Proberen jullie ze eens te vinden, als jc de onderstaande gegevens goed hebt ge lezen! jI 1. De beginletter van deze rubriek. 2. Zit in het laatje van de kachel. 3. Een grappig beest of het eerste woord van liet leesplankje. 4. Komt uit dc schoorsteen. 5. Je zit er dikwijls op. De genummerde hokjes vormen een voorwerp, dat in iedere kerstboom te vinden is. Tot 30 Mei kunnen jullie de goede Misschien is Berend van de Brink over tien jaar wel een pracht van een voetballer in het Nederlands elftal. oplossingen opsturen naar de redac tie van „Krabbeltjes en Babbeltjes". Vergeet vooral niet je leeftijd te ver melden. Uit de brievenbus Barend van de Brink houdt vast heel veel van voetballen. Hij stuur de mij een tekening van een voet baller met... een kroontje op. On der de tekening stond „Koning Voetbal". Misschien lezen we over tien jaar in de krant dat Barend een pracht van een speler in het Nederlands Elftal is geworden. Je kan nooit wetenIn ieder geval zijn je tekeningen op tien jarige leeftijd al dik in orde, Ba rend! Een zelf gemaakt kruiswoord raadsel kreeg ik van Barbara van Veenendaal uit Z. Oel-oei, wat vond ik hem moeilijk. Eigenlijk wat te ingewikkeld voor mijn nichtjes en neefjes. Vooral de namen Emiel en Adolf waren niet voor de poes. De omschrijving van tuin was ook te moeilijk. Je had beter kunnen zeg gen: „Waar de tuinman in werkt". Dat zou veel duidelijker zijn. Vind je zelf ook niet? Het is ook niet de bedoeling, dat een puzzle te ge makkelijk wordt gemaakt. Probeer het daarom nog eens een keer Bar bara, ik weet zeker, dat het dan goed lukt! Eric van Randwijck uit A. kreeg eens een brief van mij. Deze keer ga ik weer een babbeltje met je maken in de krant. Bijna een maand geleden schreef je kleine zusje Olga een brief, waarin zij vroeg of Tante Ans iets voor haar wilde maken, omdat zij nog niet lezen en schrijven kon en toch een nichtje van mij wilde zijn. En nu moet jij tegen Ólsra zeggen, Do minister van Onderwijs,, Kun sten on Wetenschappen heeft be noemd tot loden van do radio-pro grammaraad: mr. H. Bijlevcld, voor zitter van het bestuur der rijksver zekeringsbank, te Amsterdam. Prof. dr. J. Clay, hoogleraar te Amsterdam, ds. J. de Graaf, Ned. Hervormd predikant te Overveen, pater dr. W. Hortogh te Haren G-), dr. J. A. de Koning, remon strants predikant te Utrecht, mr. A. E. M. Povel, advocaat en procureur te Amsterdam, mr dr C. J. F. A. van Rooy, burgemeester van Etten- Leur, H. Rutters te Amsterdam, prof. dr. A. Snijders, hoogleraar, wonende te Huis ter Heide, N. Stuf- kons, lid van de Eerste Kamer der Staten-Oeneraal, te Bilthoven, jkvr mr. C. W. Wittewaal van Stoetwo- gen, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, tc 's-Gravenhage, prof. dr. H. N. ter Veen, hoogleraar te Amsterdam, N. Vljlbrief, voorzit ter van de Algemene Bond van Ambtenaren te Voorburg. schap goed overbrengt ben je een reuze-reus. Dag Eric. Een dicrenvriendinnotje. die graag lid van de N.J.V.D. wil wor- dat ik vanavond nog iets voor haar zal maken, omdat zij mijn jongste krantennichtje is. Als jc deze bood- Krabbeltjes en Babbeltjes den, hob ik voor Lcentje Postma uit A. gevonden. Ik zal 1e haar ad ros gauw toesturen hoor! Groet jes voor jo broertje Albert. Nellie de Jong uit C. wordt har telijk bedankt voor haar raadsels cn het plaatjo. Volgende week ko men ze misschien in do krant. Schrijf nog cons een gezellige dikke brief over jc vondel, in welke rondo je zit en cbn verslag van een epan- nendo speurtocht? Freddy Blokpoel uit Z. heeft in spanning naar de krant van 17 Mei uitgekeken. Zo was zó nieuwsgierig naar de uitslag van dc rebus. Maar in do krant van 17 Mei stond niets en ook vandaag staat jo naam niet b(j do prijswinnaars. Een volgondo keer stuur je nog maar eens een puzzlo in! Wie weot TANTE ANS. ZATERDAG 24 MEI Avondprogramma HILVERSUM I: 10.00 Samuel Brill, cello; Jean Antonictti, piano. 19.30 Uitzending voor do rypore jeugd. 20.05 Dingen van de dag. 20.15 „The Ramblers". 20.15 Do- denhuls. Hoorspel. 21.45 En nu Oké. 22.30 Socialistisch commen taar. 22.45 Gemengd omroepkoor. 23.15 Hobby-Hoek. 23.30 Nacht voorstelling. HILVERSUM II: 19.20 Dansor- kest. 19.45 „Banden die binden" V. 20.05 Dc gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Actualiteiten. 20.20 „Wie weet hoe doze plaat heet?" 20.30 Lichtbaken. 21.00 „Het orkest zonder naam". 21.30 „Muzikale Tombola". 22.00 Rcgenboogcabarot. 22.45 Avondgebed. 23.15 „Vaders dagboek". 23.20 Radio Volkscon cert. ZONDAG 25 MEI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws. 8.30 Voor het platteland. 9.12 Postduivenberichten. 9.15 Gcestelhk leven. 10.00 Pinksterdicnstje. 10.30 Kerkdienst. 11.45 „Tot het nart van het volk". 12.05 „Made in England" 12.30 Dc Zondagclub. 12.40 Be kroonde koren. 13.15 Tipica-Orkcst. 13.50 De Spoorwegen spreken. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Het Omroep orkest. 15.45 Filmpraatje. 16.00 „The Skymasters". 16.30 Wat vrou wen op net hart hebben. 16.40 Een beknopte reportage. 17.00 Bijbel verzen". 17.10 Gesprekken met luisteraars. 17.30 Ome Keesje. 18 15 Sport. Kaatsen. 18.30 Strijd krachten. 19.00 Radiolympus. 19.30 „De Camera Obscura". 20.15 Pink sterverrassing. 20.45 „Paul Vlaan deren contra ,,De Markies". 21.10 AVRO-Allerlci. 21.15 Cabaret Chlel de Boer. 21.45 Instrumentaal en vocaal concert. 23.15 Reportage in Parijs. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws. 8.30 Hoogmis. 9.45 Het NCRV Koor. 10.00 Kerkdienst. 12.15 „In 't Bocckhuys". 12.30 Amusements orkest. 13.15 „Welk boek? Een goed boek!" 13.25 Amusementsork. 13.45 Apologie. 14.05 Kamerorkest. 16.10 „Als de Zomer komt......" 16.20 Plechtig Lof. 17.00 Kerk dienst. 18.30 Koorzang en Orgel spel. 19.15 „Kent gij uw Bqbol?" 20.07 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „De Zilvervloot". 21.15 „De zwarte tulp" IV (Slot). 22.55 „Vaders dagboek". MAANDAG 26 MEI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws. 8.15 Engels Concert. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Vioolconcert. 10.00 Pinksterfeesten. 10.30 Kerkdienst. 11.45 „Tot het hart van het volk". 12.00 Platcncabaret. 12.30 „In 't spionnetje". 13.15 „Mei-potpourri". 13.50 Jeugd Rode Kruis. 14.15 Sche- veningen „Parel der Noordzee". 14.30 Christine Béfort, alt en Pier re Palla, orgel. 15.45 Een repor tage van do 2de helft van de Inter land voetbalwedstrijd Frankrijk Nederland. 17.00 „The Skymasters" 18.30 Strijdkrachten. 19.05 After- dlnners. 19.45 Inleiding tot muziek begrip. 20.05 Plnkster-Radioscoop. 22.30 Viool en piano. 23.15 Dutch Swing College. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenwijding. 9.45 Londense orkesten. 10.30 Hoogmis. 11.30 Pia no, viool en cello. 12.30 Bach-Cyclus 13.15 Sangh en Spel. 14.00 Bonds dag van de Bond van Geref. Meis jesverenigingen. 15.00 Paasberg- koor. 15.30 „Pinksterblommen 16.00 Door en voor kleuters. 16.50 Het Hongaars Strijkkwartet. 17.30 Licht klassieke klanken. 18.00 „Hoort hoe zij spreken van 't groots ideaal18 20 Amati-Trio. 19.15 Onder de NCRV-Lecslamp. 19.35 Mandolinata. 20.05 Radio Philhar- monisch Orkest. 21.00 „Massche- roen 1941" 21.35 Orgel en viool. 23.00 „Schubcrtiade". 23.30—24.00 Het Utrechts Stedelijk Orkest. DINSDAG 27 MEI Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 9.15 Mor- genwding. 9.45 „Arbeidsvitaminen" 10.30 Van vrouw tot vrouw. 11 00 Radio Volks Universiteit. 11.30 New London Strijkorkest. 12.00 Het Lyra Trio. 12.30 Ons Platteland. 12.40 Pierre Palla, piano. 13.15 „The Skymasters". 14.00 Met naald en schaar. 14.20 De Kwintetspelers. 15.00 Uit de Wereldpers. 15.15 Ra dio Matinée. 17.00 Nederlands beste pianisten spreken en spelen. 17.30 Musette. 17.45 Het Rijk over zee. 18.30 Strijdkrachten. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Lichtba ken. 9.50 Concertgebouw-Orkest. 11.40 Sopraan en piano. 12.03 The Grenadier Guards. 12.30 „Het Or kest zonder Naam". 13.15 „Wolk boek? Een goed boek!" 13.25 Cello en piano. 13.50 Grootmeesters der moderne orkestratie. 15.00 „Onder ons". 15 30 Corypheeën der Ope rette. 16.30 Na schooltijd. 18.00 Pianoduo. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Merkwaardige Sterren".

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 5