DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 3 BELANGRIJKE PUNTEN I VanG. Minne tot Gust. de Smet T}iAMA 2o«-l0tïoH Idarouo^ flinke Winkeljuffrouw DAGBLAD VOOR AMERSFOORT SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd" Plaats van kerkmuziek in eredienst Felle strijd te Valkenswaard Bons wint 2e prijs Uno-affiche HOOGOVENS EEN INGENIEUR Vlugger bruin on mooier bruin Firma B. VAN 't EIND GESLOTEN. Jlcitci -fiest Buurtvereniging. BRANDPUNT J <lP *>s J 4 Maandag 14 Juli 1947 W. Meuldijk 391. Het was geen erg gemakkei ije toestand waarin ik mij nu bevond; met armen en henen klemde ik me vast aan die dwarsbalk boven de achtbaan en keek door de stellage heen in een duizelingwekkende diepte. Gelukkig hoefde ik niet laug te wachten, een halve minuut later hoorde ik ratelen in de bocht boven me en zag het eerste wagentje, waar Daantje in moest zit ten over de rails naderen, waar ik boven hing. Het kwam de hoek om wanklen, suisde onder de lat door, waarvan ik me in dezelfde seconde los lietIk had me zelf goed gericht, plofte iu het karretje neer naast het grijnzende masker dat Daantje uit de griezeltent meegenomen had. om voor spook te spelen Erg zacht kwam ik niet tussen de houten wanden terecht maar ik zou die pijn zeker niet gevoeld hebben als mijn poging met succes was oekroond Ik schreeuwde van teleurstellinga'le moei te was weer voor niets geweestwant het wagentje bleek léeg te zijn, onzichtbare Daantje v as in die tussentijd uitgestapt en had de kar pileer, verder laten suizen! InmijD woede raasde en tierde ik tegen het masker, dat scheen te spot ten met mijn pech. maar het stomme ding gaf natuurlijk geen antwoord. Professor Steekneus stond bij de startplaats, hij was ook uitgestapt en keek al vrolijk omdat hij meende, dat ik Daantje gevonden had. Toen mijn wagentje be neden kwam, sprong ik er uit, woedend en kwaad op iedereen en alles over zóveel tegenslag. „Waar is Daantje" brulde ik. „Hij is al uit de achtbaan, hij moet hier langs gekomen zijn, waar is dat vervelende onvindbare en onzicht bare joch!" Verschillende vormen De Leie bezielde ook Hollanders DE aarde doorzongen van 'n reli gieuze hymne zo typeerde ik het werk van De Saedeleer en Gust v. d. Woestjjne. Beiden hadden be hoefte aan een grote stijl Misschien is hun die behoefte wel bewust ge worden door George Minne, de oudere vriend (beeldhouwer en te kenaar) die al heel jong in Gent op z'n twintigste was hij vrind van Maeterlinck naar vergeestelü- kuig streefde. Karei van de Woes- tync. die veel over Minne heeft ge- .•^rhreven, moest tot de conclusie komen, dat er steeds aan zijn kunst iets geheimzinnigs is geweest; hii weet dit aan de „veelzijdige en half bewuste schakeringen van zijn in nerlijk bestaan en aan zijn fiere schroom om de openbare uitstelling daarna." Dit verklaart wellicht, waarom men zich in de museum zaal, die aan George Minne gewijd is, bij alle waardering en bewonde ring. zo heel moeilijk geheel kan overgeven aan zijn werk. In dit op zicht. en hier niet alleen, is er analo gie met Toorop, al geloof ilc, dat de aandrift waaruit Minne schiep, van dieper kwam dan bii zijn Noord-Ne derlandse confrère In beiden is een krachtige asceti sche trek, maar zekere coquetterie in Toorop's kunst, vooral de latere, kan hinderen, is aan Minne vreemd. Minne uitte zich moeilijk en hij wan trouwde zichzelf, vermoed ik, méér. Anders is het nau welijks te verkla ren, dat hij. wiens hart toch aan de Gothiek hing zie zijn knielende knaapjes in een bepaalde periode weer volkomen realistisch is gaan werken, zó zelfs dat 't moeite kost hem van Meunier te onderscheiden. Ook het woord „mystiek" wijst v. d. Woestljne af. Op dat punt ben ik geneigd een vraagteken te zet ten. In George Minne valt een mystieke trek, dunkt mij. moeilijk te miskennen voor al in zijn tekeningen. Juist omdat hij zo'n typische overgangsfiguur is geweest, zal het moeilijk blijven 't laatste woord over hem te spreken. In een tijd, die zwoer bij Rodiil en Mcunier, heeft hij in het kleine dorpje waar hij woonde, een pure en edele verstilling in zijn werk ge zocht, een vermijding van alle op hef. een lyrische, koele en toch ook tere bezinning. Sommigen mogen tegenover de knielende knaap sma lend spreken van „honger-oedeom" men zie eens naar de vertoning waarmee de handen bewerkt zijn. Wie zoiets subtiels vermag is een kunstenaar van formaat Men heeft Minne wel eens ..le Sculpteur «lu Geste" genoemd, maar dit klinkt mij voor deze Vlaamse Prae-rafaë- liet te rhetorisch. Wat hij intussen als beeldhouwer te weinig had een doordringen in de physionomie, een dieper betekenis geven óók aan het gelaat dat heeft hij in zijn tekeningen veelal wel gegeven. Vandaar, dat sommigen zijn teke ningen hoger aanslaan dan zijn sculptuur. Het zijix^ typisch teke ningen van een beeldhouwer, met dien verstande, dat doorgaans aan het plastisch modelé. aan het volu me. de ronding, alle recht is weder varen. Zelfs in Christus aan het Kruis ls dit het geval, speciaal bii de armen. Welke tekenaar zou de van expressionisme welvingen en de contour zo mini- tieus hebben kunnen weergeven zonder in pietepeuterigheid te ver vallen Ziin kleine tekeningen ..Moeder en kind" (117, 118) met potlood op papier getekend, waar men de lichaamsspanning zo direct van het blad afleest, zijn my het liefst. Zrjn Christus met de kelk met houtskool op ruwgeschaafd hout gezet heeft iets gemaniëreerds evenals Piëta (van 1925) hoewel juist weer Maria's trekken een fijne lieflijkheid hebben behouden. Gestel, Servaes, Cantré I N de volgende zaal zijn drie kun- 1 stenaars bijeengebracht, die wei nig of geen onderlinge verwant schap bezitten, en die slechts op enige afstand tot de Laethemse ko lonie te rekenen zijn: Leo Gestel, de Hollander Albert Servaes en Jo zef Cantré. De eerste, die na 1925 slechts een paar jaar in Laethem woonde, heeft van Gustaaf de Smet en van het landschap veel opgesto ken. Ziin kunst heeft niet aan diep te, maar wel aan geest en humor, en ook aan bondigheid gewonnen. Vooral Landschap in Vlaanderen, een rhythmisch verfijnde gouache en zijn Dorp St. Martens-Laethom in discrete tinten en decoratieve vormen houden blik en geest ge boeid. Een gans andere mentaliteit treedt uit het werk van Servaes naai voren Een expressionnisme, dat tegelijk de Vlaamse zin voor het anccdotische. het vei tellende behoudt. In zijn Piëta (1920) vindt men iets van de Servaes der ver maarde kruiswegstaties terug, de Begrafenis met de sombere par tijen vind ik hier zijn beste doek. Met Jozef Cantré, de beeldhou wer, kan ik onmogelijk weglopen. Dit werk is door ziin gepraeorcu peerde vorm zeer aan een bepaalde lijd gebonden i Jonge Vrouw en Lu fdedans) óf het is zoals de vrou wefiguur uit '44 te weinig overtui gend. Het realistisch en psycholo gisch interessante portret van Ka- rel v. d. Woestijne (1935) acht ik uitgesproken ziin beste en gevoelig ste werk. Sterker is hij als xvlo- graaf. De techniek van het hout snijden zit hem in het bloed. Cantré heeft daar een eigen stempel op gedrukt en bezit het middel, om in moderne stvlering toch de Vlaamse schilderachtigheid en romantiek te laten meespreken. Geen wonder dat Karei v. d. Woestijne hem gaarne zocht als illustrator. Gust. de Smet EN nu komen we tot een der centrale figuren dezer tentoon stelling: Gustaaf de Smet. Vroeger heb ik zijn werk wel eens minder hoog aangeslagen; misschien, door dat hrj te veel zijn best deed om gelijke tred te houden met ziin vrienden v. d. Berghe en Permeke en daardoor gewild aandeed. Roger Avermaete heeft daar op gewezen. Ik moet zeggen nog nooit zo'n tref fend beeld van zijn werk en ontwik keling te hebben ^ekregen dan juist in deze zaal, waar zijn schilderijen (behalve het stilleven-in-de-ver- strooiing...) voortreffelijk voor de dag komen. Van de vlakke naïeve schildering in geestige doeken als de Mosseleters ('23) en de Aanbid der van de Acrobate (herinnering aan wat zijn schilderende voor ouders voor de Gentse kermisreizi gers deden?...) komt hij over het treffende „Jagen in de sneeuw" met het veel minder geslaagde Ker mis te Deurle ('31) tot mensver beeldingen als Meisi? in het blauw, en Vrouw met groene hoed, en bo venal het hierbij afgebeelde onge nummerde portret. Hrj bliift typisch Vlaams, maar de anecdote verliest haar betekenis en wordt vervangen door een diepere trek. In genoemd portret is hij verwant aan Breitner, zij 't dan met Vlaamse inslag. Het is modem en drastisch, maar toch van een grote, ja klassieke allure. Wie in deze zaal rondkijkt zal Avermaete gelijk geven: De Smet maakt alles goed door zijn kleur, die nooit hard of schreeuwend I wordt. Ze speelt steeds in een ge temperde harmonie, met als ..Leit motiv" zachte accoorden van bruin. C. A. S. Radio-uitzendingen kerk en zending in Indonesië In de uitzending uit Batavia naar Nederland op Zondagmiddag (ont vangst in Nederland 5 uur n m.), wordt om de 14 dagen gesproken I door een vertegenwoordiger van kerk of zending over actuele onder- werpen. Deze toespraak komt dade- I lijk na de drie min. nieuwsberichten, dus even over vijven, en duurt ze- ven minuten. Men kan deze uitzen- ding beluisteren op d 15 en 16 m. band. maar aangezien dit vaak on- i duidelijk doorkomt, wordt in Hol- j land alles gerelayeerd op hetzelfde ogenblik op 1850 mete*. Tn de stewardessenkamer op i Schiphol klinkt schaterend gelach. Van de blonde 23-jarige Loes Hold glinsteren de blauwe pret-ogen in haar gebruind ovaal gezichtje. Als I stewardes.se van de KLM gast- vrouwe van een steeds wisselend gezelschap maak je soms grappi ge dingen mee. Zie hier wat zij haar collega's vertelde: ..We waren juist gestart voor Londen. Ik liep eens langs de pas sagiers om te kijken of iedereen goed zat. Op de eerste plaatsen vooraan in het vliegtuig, zaten een dame on heer dicht tegen elkaar. Juist nam ik me voor. deze idylle niet te storen, toen het me opviel, dat d«^ meneer wat erg zuur keek voor deze omstandigh» den en de mevrouw heimelijke pogingen tot wat meer levensruimte in het werk stolde. Ik raadpleegde de passa gierslijst. Ze behoorden niet bij el kaar Mijn blikken werden iets min der bescheiden Ineens zag ik het. De schatten. Ze hadden van twee riemen één safete-helt gemaakt De idylle was volkomen onvrijwillig. Twee minuten later had ik ze ver lost. Ze haalden weer veel ruimer adem." Op 16 Juli vertrekt het Concertge bouworkest naar Zwitserland, om in de Kurzaal van Interlaken een zes tal concerten te geven. Twee van de vier scheidende leden van het orkest, namelijk de heren Radius en van der Griend, zullen de reis naar Zwitser land meemaken. In besloten kring is afscheid genomen van de heren H. F. Beek. C. van de Griend? C. de Rook en A. J. Radius. Conferentie in Lutherse Kerk te Amsterdam In zekere zin zou men de. in het vorig najaar uitgekomen, boeken van D. W. L. Milo (Zangers en Speellieden") en van ds. S. P. de Roos („Beginselen van Kerkmu ziek") als aanleiding kunnen zien tot de referaten, welke op de zo- merconferentie van de Vereniging voor Prot. Kerkmuziek zijn gehou den. Men had besloten hier de Lutherse muziek eens te doen be lichten tegenover de Calvinisti sche en nodigde daartoe de orga nist van de Ev. Lutherse Gemeen te van Utrecht, de heer Willem Mudde uit te spreken over de be ginselen van de Lutherse kerkmu ziek. waarnaast ds. De Roos de Aspecten der gereformeerde kerk muziek zou belichten. Het is inderdaad meer een naast, dan een tegenover elkaar gewor den. Want hoewel Milo. als (neo-) calvinist de koorzang in de ere dienst radicaal afwijst, kan ds. De Roos als calvinist deze verdedi gen. daarbij mét Mudde het koor aan de zijde der verkondiging plaatsend, ook al weet hij daar bij Calvijn zelf geen grond voor aan te wijzen. In één ding wees hij echter de koorzang af. n.l. ter vertegenwoordiging van de ge meente. Mudde kon in zijn enthousiasme uitgaan van een erenaam zijner kerk, welke „Zingende Kerk" luidt. Die naam verkreeg zij niet door het eenstemmig gemeente zang alleen, door Luther (evenals door Calvijn overigens) weer in gevoerd, maar ook door het meer stemmige koorgezang, waarvoor de Wittenberger Hervormer niet cp aesthetische gronden maar the ologische gronden koos. Zover kan men met Calvijn niet gaan. maar wie waarlijk uit het Nieuwe Tes tament wil leven, zal steeds meer gaan inzien dat het in de ere dienst hij de Oud-Testamenlisch? Psalmen niet kan blijven, doch dat het loflied zich steeds zal ver nieuwen. Kerkconcert Daarvan getuigde het grote, veelbiedende. doch ook veeleisen de programma van kerkmuziek dat 's middags met inspanning en aandacht is gevolgd. Hier vonden meer en minder geslaagde uitvoe ringen van oude en nieuwe kerk- muzieken plaats, waaraan ook het Utrechtse Lutherse Kerkkoor on de heer Mudde medewerkten. Behoudens de sluitingsdienst van Zondagmorgen, in dezelfde kerk gehouden waar ook de confe rentie plaats vond. n.l. in de Lutherse Kerk aan het Spui te \msterdam. werden de con f eren- tie-dacren geopend en besloten met 'net lithurgische Morgengebed en Vespers De bijeenkomsten hebben onder een wisselend praesidium gestaan, o.a. van de oud-minister prof. dr. G. van der Leeuw, voor zitter der organiserende vereni ging. Eén zakdoek voor Munster De toewijzing van textiel ter distributie onder de 100.000 inwo ners van Munster heeft de vori ge maand bestaan uit.... één zak doek. De burgemeester heeft bekend gemaakt, dat de zakdoek waar schijnlijk in het stedelijk museum zal worden opgehangen ter her- innering aan de thans heersende schaarste. De belangstelling voor de inter nationale motorterreinwedstrijden, die Zondag in Valkenswaard werden ge houden, was zowel va.i de zijde van de renners als van het publiek bui tengewoon groot. In alle klassen is felle strijd ge leverd om de leiding, waarbij vooral de Amersfoortse renners zich van hun beste zijde deden kennen, ook al waren de resultaten niet altijd in evenredigheid met hun rijden. Jo Bo- vee kon het op een sportief aan hem afgestane motor niet verder brengen dan een paar ronden. Henk van Har ten had in zijn klasse liefst viermaal met pech te kampen. Desondanks werd hij nog keurig tweede. Gerard Brom had in de eerste ronden pech, doch reed zijn wedstrijd volkomen uit. H. Veer liet direct na de start zien dat hij niet voor niets naar de Junioren is gepromoveerd, doch ook hem achterhaalde het pechduiveltje. Dick Renooy en Mobi Vierdag wa ren een klasse op zichzelf en won nen dan ook onbedreigd. Over het algemeen werd in de andere klassen onder hoogspanning gereden en vooral de strijd tussen de Hollanders en Belgen was enerve rend. De Hollanders waren echter de Belgen volkomen de baas. Dat Van Opbergen tenslotte de 500 cc. Senio ren won was te danken aan de pech van Bovee en Jan Veer. Junioren: 125 cc: 1. P. van Docküm, Rotter dam, Eysink; 2. J. Klinkhamer, Vroomshoop, D.K.W.; 250 cc: 1. L. Keerens, Sittard, Triumph; 2. H. van Harten, Amersfoort, Triumph; 350 cc: 1. Jonkers, Valkenswaard, Match less; 2. W. van Dorrestein, Soester- berg, Horex; 3. C. J. v. d. Pol, Vee- nendaal, Norton; 500 cc: 1. J. van Keulen, Eindhoven. Norton; 2. Vlas blom, Rotterdam, Royal Enfield. Senioren: 125 cc: 1. D. Renooy, Amersfoort, Eysink; 2. M. den Haen, Strijen, D.K. \V. 250 cc: 1. Mobi Vierdag, Amers foort, Velocette; 2. J. van Breukelen, Soesterberg, Velocette; 350 cc: 1. H. Veer, Borculo, Triumph- 2. R. van Thielen, België, B.S.A.; 3. van Heu- kelom, Hilversum; 500 cc: 1. J. van Opbergen, België, Triupmh; 2. P. Plompen, Eindhoven, Triumph. Zijspancombinaties: 1. Herman Zuur, Den Haag, B.M.W.; 2. C. van Rijssel, Den Haag, B.M.W.; 3. J. Swolfs, België, Triumph. De Nederlandse kunstenaar Jan Bons heeft de tweede pni». groot S 1000, gewonnen in de prijsvraag voor de beste affiche van de UNO voor dit jaar. De Canadees Henry Eveleigh be haalde de eerste prijs 1500) en de Zuid-Afrikaander Rowan Prins de derde 500). De volgende tien artisten ontvin gen prijzen van S 100: Stanley Da vidson (Australië); Santiago Nat- tino Chili)Jose Bermudez Cu ba): Eris Steinmoller (Tsjecho-Slo- wakije); Gabrielle Bessis (Frank rijk); L. C. Mitjchell (Nieuw Zee and); een artist tekende met „Per- mittet" (Noorwegen) Leif Palson (Zweden); Leonard Beaumont (Verenigd Koninkrijk) en McKnight Kauffer (Amerika). Soest Soester Natuurbad officieel geopend Zaterdagmiddag te zeven uur werd het* Soester Natuurbad in tegen woordigheid van vele genodigden officieel geopend. Wethouder K. de Haan, tevens voorzitter van het Stichtingsbestuur, gaf een kort overzicht van de plan nen die gemaakt zijn voor het vol ledig herstel van het bad. Spreker bracht hulde aan de aannemer met zijn personeel, die in zo'ii kort tijds bestek het mógelijk hebben gemaakt het bad thans reeds voor het publiek te kunnen openstellen. De burgemeester, S. P. Baron Ben- tinck, wees op het grote belang voor de gemeente dat nu weder een goede 7.wemgelegenheid aanwezig was en het grote nut van het natuurbad in de toekomst met het oog op Soest als pensionplaats. Tevens sprak hij met waardering over de voortvarend heid van het bestuur der stichting, in 't bijzonder de voorzitter, die alles in het werk hadden gesteld om de gemaakte plannen te verwezenlijken. Als verrassing deelde hy mede dat 7.0 juist het. bericht van Gedeputeer den van Utrecht was binnen geko men dat ook het tweede aangevraag de crediet voor de wederopbouw van het natuurbad was goedgekeurd, iO- dat de gemaakte plannen verder kunnen worden afgewerkt. Luit. Adj. Jansen, bracht namens de garnizoenscommandant, Majoor C. R. Decker, het stichtingsbestuur dank voor de snelle wijze waarop het bad is hersteld waardoor de hier gelegerde militairen van deze fraaie zwemgelegenheid gebruik kunnen maken. Nadat de heer Pesie, als be stuurslid van de Ned. Bond van Openluchtbaden en de heer Nooder als gemeenteraadslid nog het woord hadden gevoerd, werd de aanwezi gen een thé aangeboden. Daarna maakten allen een rond wandeling over het uitgestrekte terrein en werden de ^verschillende aangebrachte vernielingen en de reeds verrichte herstellingen in ogenschouw genomen. Promotie-wedstrijden LTC „Soest" Van de vastgestelde promotie wedstrijden kon Zondag de ontmoe ting Soest 1 tegen Dash 3 (Amster dam) geen doorgang vinden wegens niet opkomen van Dash 3. Soest 2 moest in de Haarlemse L.T.C. 3 met 35 haar meerdere erkennen. De gedetailleerde uitslagen waren: Heren enkelspel: P. Dekker wint van L. Bunge (H.) met 63, 62; J. Hoppenbrouwer verliest van H. Bouman (H.) met 16, 3.6. Dames enkelspel: Mevr. Goedkoop verliest van Mej. Dornhoff met 16, 26; Mej. C. Wilmink wint van Mej. F. v. Marken met 61. 62. Gem. dubbelspel: Mej. Wilmink en P. Dekker winnen van Mej. Dorn hoff en L. Bunge met 36, 62, 73; Mevr. Goedkoop en J. Hoppen brouwer verliezen van Mej. F. v. Marken en Rahnèn met 57, 5-7. Dames dubbelspel: Mevr. Goed koop eri Mej. C. Wilmink verliezen van de dames Dornhoff en v. Mar ken met 68, 46. Heren dubbelspel: P. Dekker en J. Hoppenbrouwer verliezen van A. Bouman en G. Rahnsen met 16, 5—7. Twee jubilea bij gemeente werken Op 1 Juli j.I. herdachten de chauf feur H J. Vos en de kantonnier K- van Ooijen, de dag, dat zij 25 jaar geleden in dienst bij gemeentewer ken kwamen. Dif fe't is deze week herdacht. Verschillende sprekers, w.o. de directeur van Gemeentewerken, de Wethouder van gemeentewerken, de Inspecteur van bouw. en woning toezicht en enige collega's van de jubilarissen, hebben woorden van waardering en plichtsbetrachting geuit. Portret door Gustaaf de Smet IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlancfsehe Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmulden zoekt Voor haar afdeling Bedrijfsorganisatie en Tariefstudie om na ingewerkt te zijn de dagelijkse leiding van deze afdeling op zich te nemen. Ervaring op dit gebied of op dat van de bedrijfsleiding wordt vereischt Sollicitatie» met beschrijving van levensloop en opleiding worden, zo mogelijk vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer P 16, ingewacht bij de Sociale Afdeling Blijenhoevc. Brain is eigenlijk niet het juiste woord. „Tan" heet het prachtige egale zonnebruin, dat U met Diana zon-lotion krijgt. Met het beroemde filter, dat alleen dc gezonde ultra-violette straleo doorlaat. Dc zon-lotion die zonnebrand voorkomt, de huid soepel houdt en prettig, koel aanvoelt f* vandaag nog kopen i JUIST NU ADVERTEEREN 1 Kantoor en Magazijn van Ie Snouckaertlaan 2830 zijn wegens vacantie van 21 TOT 26 JULI het ideale laxeermiddel met chocoladesmaak 20 tabletten 60 cent Verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten GEVRAAGD Aanmelden dagelijks tot 8 uur Fa. M. R. N. OOSTERVEEN, Langestraat 42, Telef. 6777 rt#- 1. Allestamkaarteneindigendeop 3 ontvangen een schoenenbon. 2. Daarna duurt het waarschijnlijk anderhalf jaar voor er voor U weer 'n bon komt.. 3. Uw besluit: Schoenen kopen die lang meegaan, schoenen Ondergetekende wenst zich te abonneren met ingang van per week a 31 cent per kwartaal a f 4. (doorhalen wat niet verlangd wordt) naam ADRES: WOONPLAATS: zenden aan de administratie van bet SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT V/elke buurtver. is genegen plm. 60 kinderen m. 10 leid sters, 2e of 3e week van Augustus uit te wisselen? Br. secr. A. Boer. Noord plein 77 R'dam. Tel. 42160. PERSONEEL AANGEB Besch. j. meisje, alg. ontw. verpl. ervaring, dipl. H. S. zag zich gaarne geplaatst per 1 Sept. in rustig klein gezin of bij bej. echtpaar, eerst intern, later extern te Amersfoort of omgeving. Goed salaris vereist. Corres pondentie-adres: Mej R. Ga- zan. Fortlaan 14. Bussum. 7124 DIVERSEN Herma verloor zilv. arm bandje met ..bedeltjes" van sportf.b., Vermeerstr., Ev.' M.weg naar huis. Laurens Costerplein 19; de Nie. Gaar ne aldaar terugb. 7128 et t°°°' etedeld PerldOQ Reinere schuit0'0 lnte°* de tandenbot^ VP° Weer zo'n goed -product!

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4