DAGBLAD VOOR AMERSFOORT J. A. WOERDMAN BRANDPUNTEN Zuid-Hollands oudste kerk in vervallen toestand Frankrijksnationalefeestdag „Quatorze Juillet" Geld, kleren en een baan! E Hoe men over „zwart kopen denkt 25 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Waardevol monument te Ouderkerk „Exodus"-passagiers naar Frankrijk Niet meer zo als vroeger' Testen, waarvoor geschikt Over het algemeen niet zo erg" Huisarrest voor Maniu n El - i JUWELINE ALUMINIUM VERF Uw brandpunt Gescheurde muren, verteerd gewelf doen het ergste vrezen Ti7/£ heeft in onze na-oorlogse dagen nog aandacht voor een oude -■ dorpskerk, die aan seniele aftakeling lijdt? Wij maken grootse plan- nen voor een nieuwe stad. Oorlogsschade moet hersteld; huizen, fabrieken en kantoren moeten gebouwd. Het is „wederopbouw" wat de klok slaat. W ie heeft tijd en gelegenheid, zich het lot aan te trekken van een eeuwen oud kerkje, dat, verscholen achter de hoge IJsseldijk, wel van oorlogs teisteringen verschoond gebleven is, maar dat zeer bedenkelijke sporen van hoge ouderdom vertoont? Wij zijn trots op onze voortvarende archi tecten, wij begrijpen, dat alle krachten moeten worden ingespannen, om vijf wrede bezettingsjaren te boven te komen. Maar toen wij dezer dagen in Ouderkerk a.d. IJssel de fraaie dorpskerk bekeken, die in een zorgwek kende toestand verkeert, vonden wij het toch wel spijtig, dat geen geld middelen beschikbaar zijn, om dit historisch monument te herstellen. Volgens sommigen is de kerk meer dan 1U00 iaar oud. Zeker is, dat de muien van toren en schip nog 13e-eeuwse tufstenen gedeel ten bevatten. Niet alleen om de ouderdom, ook om de zuivere kruis vorm, de ranke achtkantige toren spits, de gebeeldhouwde kansel en banken, de antieke koperen kronen met inscriptie en vooral ook om het praalgraf van het geslacht Van Nassau La Lecq moet deze kerk worden aangemerkt als een monu ment van hoge culturele en histo rische waarde. Maar de muur aan de Noordgevel is ontzet en vertoont gevaarlijke scheuren; het houten tongewelf verkeert in deplorabele toestand en is bovendien met lelijke blauwe verf bedekt. Het koor. waarin zich het grafmonument bevindt, is door een muur van de rest van de kerk ge scheiden. De natuurstenen ba lustrade van de toren is onlangs af gebroken omdat men bang was, dat dezo naar beneden zou komen. De gemeente, die de toren in eigendom heeft, gaat nu de ba lustrade restaureren. De kosten, die ca. 8000 zullen bedragen, wor den voor 40% door het rijk, voor 15% door de provincie overgeno men. binnenkort zal met de werk zaamheden een begin worden ge maakt. Of de kerk zelf binnen afzienbare tijd zal worden hersteld, is nog niet bekend. Men vreest van niet. En, al zou men ertoe overgaan, het is zeer de vraag, of heren kerkvoog den voorstanders zouden zijn van een zo ingriioende verandering, als men wenselijk acht. Men zou het orgel naar de torenwand wallen ver- Het Engelse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft in een be kendmaking bevestigd, dat de pas sagiers van de „Exodus 1047 liet schip met illegale Joodse immigran ten, dat door eenheden van de Britse vloot naar Haifa is opgebracht thans met instemming der Franse regering naar Frankrijk worden te ruggezonden. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat Columbia, vol gens y.ij" consul-generaal te Mar seilles, bereid is visa te verstrekken aan de 4500 Joodse illegale immi granten van de „Exodus 1947". die thans naar Frankrijk worden terug gebracht. De Franse regering heeft echter nog geen beslissing genomen, of zij de immigranten in de haven Cette, van waar zij „clandestien" zijn uit gevaren, zil toelaten. h Acht personen werden gedood, toen gistermiddag een particuliere opslagplaats, waar voor het Argen tijnse leger wordt gewerkt, in de lucht vloog in de nabijheid van de stad Canuclas in de provincie Bue nos Aires. Maandag zijn 32 leden van het ondergrondse Ockrainse onafhankc- lijklicidslegei door een militair ge rechtshof in Znid-Oost Polen ter dood veroordeeld. plaatsen, de muur afbreken, die nu koor en grafmonument aan het oog onttrekt. Het 'komt ons voor, dat de kerkvoogden, zolang de toestand van het gebouw nog geen direct gevaar oplevert, geen geld zullen uitgeven voor een restauratic. Maar als het er van komt, dan zal Mo numentenzorg er zich achter moe ten zetten, om ervoor te zorgen, dat niet alleen practische, maar ook aesthetische overwegingen een rol spelen. De stenen balustrade van de loren te Ouderkerk a.d. IJssel is tijdelijk ver vangen door ruwe planken. Binnen kort zal de natuurstenen balustrade weer worden aangebracht. Niet alleen voor Ouderkerk, voor het gehele gewest is het van be lang, dat aan deze kerk, die tot de oudste van Zuid-Holland behoort, haar oude luister wordt teruggege ven. Het zal echter nog wel enige tijd duren, eer wy zover zijn, dat een werk als dit in een urgent bouwprogramma kan worden opge nomen. Als oorlogsvrijwilligers thuiskomen Inspectie demobilisatietreft reeds voorbereidselen Tegen het einde van dit jaar kunnen de eerste groepen oorlogsvrijwil ligers (5000 man) uit Indonesië verwacht worden. In 1048 moet gerekend worden op 30.000 man. Met die terugkeer is men er niet. Bulten alle ad ministratieve formaliteiten is er nog een andere, veel belangrijkere kwes tie: deze mensen moeten worden teruggebracht in de burgemaatschappy. Dit is een zaak van het gehele Nederlandse volk. eigen zaak, die ze voor hun dienst neming hadden, opnieuw willen op bouwen. Zij gaan ook spreken met de sociale dienst, welke bemidde ling kan verstrekken en richtlij nen kan geven voor de verstrekking van credieten. Er zullen zyn, die willen gaan studeren. Deze worden getest of het verantwoord is dit voor nemen uit te voeren. Dit geldt uiteraard voor degenen, die voor hun studie financiële hulp behoeven. In Utrecht komt een speciaal testkantoor voor stu die aan universiteit en MTS. Tcstbureaux Voor hen, die nog niet nauwkeu rig hun richting hebben bepaald ko men twee testbureaux voor be roepskeuze: één in Midden-Neder land cn één in het Zuiden. In het demobilisatie centrum is een medisch bureau, waar van ieder bij aankomst een röntgenfoto wordt gemaakt. Bovendien zijn daar twee keuringsraden, één voor algemeen onderzoek en één voor speciale ge vallen. Acht de keuringsraad, be last met algemeen onderzoek een nader onderzoek gewenst, dan wordt de betrokkene enige dagen in observatie genomen. Mocht het nodig zijn dat hij langer dan een week in observatie blijft, dan wordt hü tijdelijk overgeplaatst naar Woerden De demoblliserenden ontvangen een afrekening van de jaarwedde of soldij en een bonus van f 100 plus voor Iedere maand dienst f 10 lot een maximum van f 200, althans volgens de voorlopige bppalingon. In verband met dit vraagstuk heeft een redacteur van het ANP zijn licht eens opgestoken bij de dienst inspectie voor de demobili satie in Nederland, welke geleid wordt door kolonel J. M. A. Goede- waagen. Reeds vroeger werd de verwach ting uitgesproken, dat er militairen zullen zijn, die in Indonesië willen blijven. Dat kan gebeuren, zij heb ben namelijk de keus dédr te demo biliseren of in het vaderland. De inspectie demobilisatie tracht ten aanzien van degenen, die, wen sen te repatriëren, een zo duidelijk mogelijk beeld te krijgen van de lichting, waarin zij willen gaan. Dit beeld wordt hier te lande nog aange vuld door de resultaten, welke de sociale, psychologische en medische dienst straks heeft op te leveren. Terwijl de soldaat nog op de boot is, wordt hier getracht zijn bed te spreiden. Als het goed gaat, hangt hier zijn burger pakje klaar, figuurlijk en let terlijk. De soldaten worden bij debarka- tie in het bezit gesteld van een ver lofpas, geld, levensmiddclcnbonnen, cadi-rantsoenen en attenties, welke als welkomsgroet door verscheidene instanties worden aangeboden. Bo vendien ontvangen zij een couvert bevattende alle gegevens, waaron der tijdstip cn plaats, waarop zij zich in hun verloftijd moeten mel den. Waarheen in verloftijd? In do verloftijd gaat de militair: 1. Indien nodig naar een psjcho- logische test: 2. Naar zijn oude of zelfgezochte werkgever, aan wie hij een bewijs vraagt, dat hij kan worden tewerk gesteld 3. Op een aangegeven tijdstip naar het gewestelijke kantoor sociale dienst in of nabij zijn woonplaats: 4. Naar het demobilisatiecentrum te Huis ter Heide, voor administra tieve afhandeling en demobilisatie. Wie bij het verschijnen op het ge westelijk kantoor een werkgever zoekt en nog niet heeft gevnden, kan op de hulp van de sociale dienst rekenen. Ook zullen er zijn die een Gratis burgerkledij Dan komt het moment, waarop zij inderdaad hun uniform kunnen uittrekken. Zij krijgen gratis bur gerkleding. De minister van Financiën heeft goedgekeurd, dat de uitkeringen en verstrekkingen aan militairen, die uit de overzeese gebiedsdelen terug komen niet als loon wordt aange merkt. Voorts is voor deze soldaten een wachtgeld-regeling in voorbereiding Men is bovendien bezig, met, de vorming van een landelijke contact commissie, die alle comité's en bur gerlijke "instanties zal bundelen, welke zich willen inzetten voor het goed terugbrengen van de repatrië rende militairen in de burgermaat schappij. (Van onze corrspondent) PARIJS, 16 Juli '47. Voor de tweede maal sinds de bevrijding is de Veertiende Juli, Frankrijks nationale feestdag, gevierd, maar velen, die herinneringen bewaren aan de vooroorlogse „Quatorze Juillet", zeggen, dat het niet meer helemaal hetzelfde is. Nu moet men wel voorzichtig zijn met dit soort verzuchtingen. Rijna ieder een projecteert zijn eigen ouder worden buiten zich zelf. ..De lite ratuur, de vrouwen, de prijzen zijn niet meer wat zii waren, in ónze tijd... En vooral de feesten zijn op geen stukken na meer wat zij geweest zijn toen wij zelf nog jong waren!" Wat de literatuur en de vrou wen betreft, weiger ik de droef geestige grootvaders, die hier aan het woord zijn. te geloven. Maar wat de prijzen aangaat, stellen de onaandoenlijke statistieken hen helaas in het gelijk: het leven in Parijs is minstens 10 maal duur der geworden dan het vóór de oor log was. En daarom hebben zij het ook als zij over de feesten spre ken, eigenlijk niet helemaal mis. Want men kan in Frankrijk toch volledig feestvieren zonder een „goed" glas wijn. En wie kan tegenwoordig nog een ..goed" glas wijn betalen? Wij kunnen het niet tegenspre ken: niet alleen onze grootvaders waren jonger en sappiger, maar ook de ..Quatorze Juillet" zelfwas vochtiger in de tijd. dat zij nog lot 15. 16 Juli doordansten, om een uitbundigheid kwijt te raken, die hun Op onverklaarbare w ijze in de henen geschoten was. Weliswaar danse het volk van Parijs deze keer de 12e. de 13e èn de Veertien de Juli. maar dat was, omdat de 12e en de 13e dit jaar op Zaterdag en Zondag vielen en men moest dus wel dansen „voor zijn fat soen", maar men danste niet „door", men danste niet tot in de volgende nacht. Omdat men het geld niet meer heeft voor de drank en omdat men ook niet zo erg zor' geloos meer is Noq altijd twinkelende oqen en krullende lippen Ik hoor soms verhalen uit het buitenland over de grote somber heid. die zich van het Franse volk zou hebben meester gemaakt. In Parijs zou men slechts diepe rim pels zien in de vroeger zo gladde gezichten, de mensen zouden nors en knorrig geworden zijn in plaat* van vriendelijk cn vrolijk zoals weleer. Dit zijn bakerpraatjes. Na- tunrlijk. er is reden tot zorg. Velen hebben het moeilijk. Maar de Pa- rijzenaar is hetzelfde joyeuze, op geruimde wezen, dat hü altijd ge weest is. Er zijn nog evenveel (winkelende ogen en knullende lippen. En „Quatorze Juillet" Is ook dit jaar behoorlijk gevierd, tot diep in de nacht, zij '.iet dan niet tot héél diep Maar in het Zuiden viert men nu eenmaal van nature minder luidruchtig feest dan in het Noor den. Hossen, straatschenderij en dronkemanspret hebben er hij dit cultuurvolk nooit bij gehoord. M«n d?nst op straat even ordelijk als spontaan, met hele families, met oudjes en met kleine kinderen. Men is in een stemming van'vloei ende opgewektheid, met lampion nen. met gekleurde lampies, met orkestjes van allerlei soort. Men glundert, men danst, men is „uit". Ook dit jaar heeft men het niet ..af laten weten." Ook dit jaar was er een warm en weldadig „Quator ze Juillet." H. A. GOMPERTS Het eerste contingent met verlof naar Nederland terugkerende mili tairen van het K.N.I.L. arriveerde met het s.s. Volendamin de Rot terdamse haven. Bi: het van boord gaan werden aan de jongens namens de NIWIN bloe men aangeboden. Het Nederlands Instituut voor de Publieke Qpinic. heeft kortelings het publiek gevraagd' hoe erg men een aantal misdaden en overtredin gen vindt, vanaf heel erge, zoals moord tot dingen die men helemaal niet zo erg blijkt te vinden, zoals iets in de zwarte handel kopen cn niet aan de belasting opgeven wat men verdient De vraag van het N.l.P.O. luidde: „Ik zou graag Uw oordeel willen welen over enige misdaden en over tredingen. Ik zal ze opnoemen; wilt U mij dan zeggen of U ze verschrik kelijk, heel erg, tamelijk erg, niet zo erg of helemaal met erg vindt?" Elke ondervraagde kreeg een kaartje in handen Waarop de kwali ficaties stonden: „Verschrikkelijk. Heel erg. Tamelijk erg, niet zo erg en helemaal niet erg." Weinigen geen oordeel Slechts zeer weinigen (4 tot 6%) wisten geen oordeel te ge ven en hieronder zijn dan ook alleen de antwoorden van de overgrote meerderheid, die wel een mening uitgesproken heeft, verwerkt. Verschillende economische mis drijven cn overtredingen worden door het Nederlandse publiek als volgt gewaardeerd: Diefstal Kleine diefstallen in een fabriek Deviezer.smokkel Smokkelen van goederen Verkopen in de zwarte handel Niet a. d. belasting opg. wét men verd. 3 Iets kopen in de zwarte handel 3 14 28 30 25 12 22 40 23 Heel erg; Moord 3% 20% 27% 5% Te Boekarest wordt medege deeld dat dr. Maniu. de leider van de Roemeense Nationale Boeren partij (oppositie) zich thans in huisarrest bevindt. Hij is uit het sanatorium, waar hij een behan deling onderging, naar het huis van zijn neef overgebracht. 1 2 3 4 5 23 52 20 5 14 38 32 13 3 19 32 26 17 6 12 27 33 21 7 10 30 31 20 9 1: Verschrikkelijk: 3: Tamelijk erg: 4: Niet zo erg; 5: Helemaal niet erg. Meerderheden van resp. 75%, 52% en 51 vinden dus diefstal, kleine diefstallen in een fabriek (door personeel) cn deviezensmok- kel heel erg of erger. Gewoon smokkelen cn zwarte handel bedrij ven worden het meest „tamelijk erg" gevonden. Een meerderheid van 62 echter vindt iets In de zwarte handel ko pen niet zo erg of helemaal niet erg, 55 vindt belastingontduiking niet zo erg of helemaal niet erg. „Dit was Uw eigen oordeel. Hoe dertkt U. zullen de meeste andere mensen deze dingen beoordelen?" heeft het Gallup-instituut vervol gens gevraagd en diaruit blijkt dat bijna vier vijfde van het publiek meent dat „de meeste mensen", dus dat „men", er nog wat gemak kelijker over denkt. In plaats van 63 antwoordt nu n.l. 79%: Kopen in de zwarte han del helemaal niet erg (39%) of niet zo erg (40 Acht cn zeventig der onder vraagden meent dat de meeste mensen belastingontduiking even kalm (niet zo rg, hele maal niet erg) opnemen cn 53% gelooft dat „men" ook verkopen in de zwarte handel niet zo erg vindt. (Tegen 2b?« niet zo cn helemaal niet erg bij het eigen oordeel). Ter vergelijking de oordelen over twee ernstige misdaden: Helemaal Diefstal 12 3 4 Verschrikkelijk 82% 80% 23% 12% Heel erg 16% 17% 52% 53% Tan.elijk erg Niet zo erg Helemaal niet erg 1: Eigen oordeel: 2: Hoe „men" erover denkt: 3: Eigen oordeel; 4: Hoe „men" erover denkt. Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie. NADRUK VERBODEN. Het 22-jarige meisje M. U. de B. heefr in de periode September '46 April '47 niet minder dan 27.000 textielpunten bij de fa. H. te Zwolle verduisterd. A"e verduisterde cou pures heeft ze ver ocht aan een ze kere J. K.. die ze in een Zwolse dancing, had leren kennen. Het meisje ontving voor elke punt 15 ct, voor dit geld kocht zij kleren en sieraden Eis: jaar. waarvan 4 maanden voorwaardelijk. Tegen de heler J. K., die de bon nen in de zwarte handel gebracht heeft, kon opzettelijke heling niet bew? en worden cn zo requi eerde de officier van jusiitie wegens schuldheling 8 maanden. Srnr» van New-York Atch. 1. Baltim. Can Pac Hun C N.Y Ccn Pcnns.R. Sout Pac Un.Pac All Ch Am Can Am Car. A.bmrlt. A 1 enT Am lob. Anac C. Beth. S I Boeing A Chrysler I Citv B i Consoi E Uougiat Du.F N Eastm K Gen El i Gen.Mot i 13% m» 26-. i6>; 21', 44% 144'. 190'. 18(7 68% 13% 16 140% 190 92% 93 49% 48% 61% 61 156% 156', 76% 76% 37% 37% 87% 88"/, 16% 16% 60% 61% 39 39y„ 26', 26 58 56 90 192". 47% 47%, 38% 33 60% «0 21/7 18/7 Good T. 46", 47% HudsonM 17% 17% Int H 89 I Nickel 31", Int T enT 13% Kenn.C. 45% Monte W 63 Pac.M. 5% Radio C. 9 1 Rep.St. 27% Rev T.B. 42 arart K 40 Shell Un. 33 .soc. Vac. 17 Stand Br. 30' St.UnNJ 78 Studeb. 2223% lexas C. 67 67 U Aicr. 19% Un Corp. 3% Un Eruit 6% US Rubb 49 US Steei 73% Westing. 29% Wooiw 49% 90 3114 13% 46% 62% 27% 42 39% 33', 16^ 30% 19% 3% 56 49%' 74%! 29% 49% Omzet 840.000 OVERZICHT EFFECTENBEURS Amsterdam, 21 Juli. De berichten omtrent de ontwikkeling van de top- stand in Indonesië, vormden ter beurze van Amsterdam het onder werp van gesprek. Van opwinding was echter geen sprake en de beurs had een normaal kalm voorkomen. Het publiek toonde zich gereser veerd, want dit kon worden opgemaakt uit het feit, dat er niet veel orders waren. Voor de Indische fondsen en de cultuuraandelen viel evenwel enig aanbod te verwerken. Obligation Ned. 38 (3%) 3 dito '47 (3%) 3 Ned '37 3 NWS 2% Sp. eert 100 2% N.l. '37 A 3 Act. aandelen Bank- en cred. Instellingen: Ned. H Mij. A.K.U. aand. v. Berkels pat. Calvé Delft L. Br. en Untl. Philips gloeil Kon. Petr Mij. A'dam Rubber Deli-Bat. R.M Dost Java R M, Serbadjadi S R. Holl. Am. Lijn KN.S.M. Sch. Unie Rott. Lloyd St. Mij. Nederl. HVA. Jav. Cult. MIJ. Ned. Ind. S. U. 18/7 100% 99% 99 n: 82v; 101 95% 135 184% 124% 164 284'/, 357 418 145 105 61 78% 203 166 179 yt 178% 160 235% 125 21,7 100% 9«% 993* 82 y, 101% 96 133 182% 123% 163 284'; 358 417', 138% 100% 76 76 204% 163% 177% 177% 159% 227% 119% 119 Deli-Bat Deli-Mij. Senemb. Niet-act. aand Pr. en gm. leeD A'dam '37 1 3% 's-Hage '37 3% NH 3e 1. '33 2% R'dam le en 3e ing 1937 3% Dito 1938 3% 3 Utr. pr. '37 3% Ut gm. 37 1 3% Bank- en cred. instellingen: Utr. Hyp. 3% dito 2 p v u 3% Industr. obllg.: A.KU. obl. 5% Bergh's en 1 3% Levers Z M 3% Werkspoor 3%. Bt. Ptr Mij 3% Nlet-act. aand. Bank- en cred. InsteUlngcn A'damse B. 101% 100% 100% 102% 102% 104'-, 104 103% 103 143% 143% Incasso Rott Bankver. Twentse Bank Van Gelder K Nd H ovens Gist en Sp fab. Wilt. Fyenoord Diversen: Am. Ball. MIJ. Ned. Mij. Wv v. Amer fondsen Anaconda Bethl Steel Chrysler Gen Motors Intern. Nickel Republic Steel US Steel Phillips Shell Union Tidewater Pensylvanla bieden t laten 143% 143% 143 148% 161% 156% 142 141 -10 385* 62% 32 ya 3» 76% 38 yt 92 126 62^ 32% 28% 76% 64% 34% 21% 2i y, 2i y, 21% lieden overleed mijn lieve Man WILLEM LODEWIJK HENDRIK KöSTER HENKE Oud commissaris van Politic Officier in de Orde van Oranje Nassau in de ouderdom van 85 jaar. J. Koster Henke Wever. Harderwijk, 19 Juli 1947 Boekhorstlaan 25. Geen bezoek. Begrafenis zal plaats hebben op de. Algemene Begraafplaats te Har derwijk, op 23 Juli a.s. te 13.00 uur. Heden overleed in het Rode Kruis zieken huis te 'g-Gravenliagc, tot onze diepe \lroef.. heid, na een lang en smartelijk lijden, onze lifeve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der en Tante, JOHANNA HENDRIKA SASBl'RG, geboren VAN MILL, in de ouderdom \ao 78 jaar. l'it aller naam: J. W. SASBURG Sr. Wassenaar, 20 Juli 1947 Backershaegenlaan 30. Geen bezoek. Geen bloemen. Dp verassing val plaats hebben Woensdag a.s. in het Crematorium te Velsen, na aankomst \an trein 13.09 uur halte Driehuis Westeiveld, Beschermt Uw Machines Stoomketels Pijpleidingen IJzeren loodsen Landbouwwerktuigen met Roestwerend, hittebestendig in bussen van: 1 K.G. en 2% K.G. Utrechtsestraat 33 Telefoon 3626 DÏSTRIBHTIEKRÏNG AMERSFOORT. Aanvragen rijwielbanden. Degenen die nog niet in het bezit zijn gesteld van aanvraagformulieren voor rijwielbanden, knunen deze uitsluitend afhalen op Dinsdag 22 Juli 1947 en Woensdag 23 Juli 1947 op kamer 7 van het Distributiekantoor tegen overlegging van TD. Alleen zij komen hiervoor in aanmerking die in het bezit zijn van een rijwiel en nog nimmer buitenbanden hebben ontvangen. Alle ove- j rige aanviagen zijn hiermede vervallen. Inlevering moet geschieden volgens het nummer van de TD van het hoofd van het gezin volgens schema opgenomen in de publi catie van Maandag 14 Juli 1947. De Directeur van de Distributiedienst maakt bekend, lat over rijwielbanden niet gecorrespondeerd wordt. Binnengekomen brieven over rijwielbanden worden ter zijde gelegd. De Directeur van de Distributiedienst is verhinderd oin op Woensdag 23 en 30 Juli 1947 spreekuur te houden V A C A N T I E Met vacautie? Xeem goede voeten mee! VOETVERZORGER Heeft ze ook voor U. Langestraat 78 Tel. 6252. in deze krant wordt gelezen in stad en land Ondergetekende wenst zich te abonneren met ingang van per week a 31 cent per kwartaal a f 4. (doorhalen wat niet verlangd wordt) NAAM ADRES: WOONPLAATS: zenden aan de administratie van bet SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT 501ste STAATSLOTERIJ U KLASSE - Ie TREKKING - 21 JULI |947 MOGE PRIJZEN SM. J&S I.M4: TUI «M: 5117, 8027 - 1 2M: 2*70. 10* 5119. #941: 10188. 11388; 1217». 13998, I4«l«: 18988. 20257 PRIJZEN VAN 48.—: 102« 1092 1139 1179 1188 1213 1231 1271 1299 1308 1331 1398 1418 1433 1513 1343 1568 1691 1738 1789 1121 I8BI 1938 1957 1989 1989 2004 2148 2147 2152 2239 2249 2258 2362 2409 3418 2439 2485 2474 2478 2499 2494 2515 2524 2569 2587 2811 3616 2832 2880 J728 2738 2781 2797 2931 2951 29» 2988 3027 VMS 30 f4 3160 3727 3237 3260 52*8 5137 3533 3550 3353 1362 533» 3421 3489 3339 3549 3851 5877 3696 5705 3750 3751 3824 3369 3693 3906 39 M 4646 4107 4150 4188 4265 4217 4318 436» 426» 4599 4407 4543 4810 4626 4667 48*5 46*7 4899 4704 4729 4734 4844 4890 4915 4958 4187 5075 5114 $154 5243 5259 52*0 5271 5338 5339 5380 5332 5407 5420 5427 5430 5582 5598 5640 5777 5829 5849 5680 3865 5877 J505 5929 5950 5955 596Ï 6024 8027 8048 8059 8153 8179 «266 6207 6209 «221 «233 «382 6W9 6420 64» 651» 6M.S «599 65?2 6615 *617 6650 «780 6808 6*50 6860 6888 «»28 «934 61 57 (982 7 02 7 7 040 7095 7104 7149 7165 7164 7175 7192 72JI 7276 7278 7101 7417 7428 7444 7446 7475 7476 7502 7518 7575 7595 7618 7712 7757 7772 77*3 782* 7»4* 7868 7870 788» 7(10» 7P25 8002 8018 8022 10)2 8034 805» 1117 8152 8197 9238 8251 8384 8404 8409 1412 8455 8513 752» 8531 6558 8582 8564 8812 8651 1657 8726 8728 8742 8769 8790 M5» 8880 8891 •»8J 9042 «050 9077 «081 9044 9153 «1(6 »20S 9222 9228 9244 921) 932» 9J45 9)94 9406 9412 9J5I «483 «514 9515 9617 (881 9**2 P698 9700 «705 «708 9707 9722 972» 9744 9813 9820 «831 9856 9858 OA62 9805 ««06 9120 9939 9842 10O«l 10186 101*7 10197 10210 102.10 10237 10240 10248 10254 10255 10482 10599 I06O9 10623 10837 I0«)0 10710 10766 10777 1017» I07RI 10886 10872 10970 11017 11028 11029 1105» 11069 11184 H2I& 11346 IIÏJ8 11280 11205 11372 11408 11430 11435 IUW 11538 11537 II5S6 11623 11648 11662 J1806 11818 1187? 11889 11912 1192» 11933 11949 11962 11964 11989 12010 12015 12027 12041 12111 12127 1312* 12135 12143 12173 12191 12293 12308 12334 12338 12344 12346 I2JJJ 12358 I2J88 12384 12405 12453 12506 12543 12545 12549 12552 12546 12807 126*5 12671 12681 17T74 12792 12817 12W» 12952 12167 |3M,? 13051 13099 13111 13145 13216 13248 13280 1330» 13310 1)320 13383 13405 13444 13485 13491 1357? 13696 13629 13862.13735 13747 |37« |)772 13781 13792 13822 11804 13917 13963 13964 13965 14035 MOM 14059 14062 14063 14073 14217 14226 14250 14285 14321 14333 M345 14404 14443 14444 14469 14562 14596 14598 I45W 14868 14624 M*31 1467» M59I 14692 14736 14812 14848 14688 14894 14909 14X9 M91ft 14999 14592 15017 1 5028 15851 15288 15925 I5>50 IM09 14018 16028 1(068 1697? 16079 16086 18155 161(8 16187 16190 16199 1(20» 16214 16227 162)7 18286 16302 16410 16507 18528 16544 16565 16590 16770 16724 16764 167(6 16761 16914 16916 1615) 1(957 16967 16983 1691(4 17068 17141 1716) 17250, 17347 17417 17481 17488 17493 17315 (7539 17625 17677 17699 17702 I1RIS 17842 17911 17931 17455 18095 |||)7 |*M1 18163 18164 18187 1830) 18316 18311 I&320 18321 18338 ||3»j |»411 18496 18330 18537 185(2 11579 18605 18609 18624 18835 \uil 1868? 18711 18716 18737 11632 16834 18641 18845 18864 18891 ||«|0 16932 18946 18964 11969 19081 19102 1*121 l»145 19150 131*2 19201 19225 I9Ï40 19317 193)7 19436 19460 l»*4) 19146 19657 19819 19766 19803 19881 19940 19961 19996 29015 20059 200** 20072 20121 29138 20J07 20243 20291 20334 1789 1371 1912 l«29 2333 2351 2538 2559 2*38 2905 3271 3273 3601 3628 3992 4038 ♦418 4423 4848 4W9 5392 5320 5052 6885 6016 6020 (281 *248 6761 (4*5 7047 7086 7352 738* 7615 -7690 7950 7981 6276 8332 8588 8577 8943 8979 9226 9243 9590 9645 9711 9812 1008? 10058 10223 10367 10761 10950 11281 11381 tien U702 11990 11997 12200 12276 12411 I242J 12740 12770 I3J91 13210 Ifiïi 13571 13831 13*70 14110 14181 14471 14474 14797 14798 1*037 15047 |}(48 15485 15769 15794 18101 18119 16)09 1532» 16833 15892 17264 17243 17732 17753 18204 182Q7 1*444 18330 1*340"18307 1*9*5 19038 1*369 I9J72 199*2 '19976 203(0 2*376 JOJO# 207)5 .21125 21127 212*2 21322 2162J 2167» 21943 21HJ OOOOJOOCOCOOSOCOOOOCOOOOOOOOOOOOCOCC^OOOOOOC' VIERDAAGSE NIJMEGEN 23, 24 en 25 Juli Bij voldoende deelname EXTRA BUS AMERSFOORT- NIJMEGEN retour f 5.25. Aanmelding: Sigarenmagazijn de Kampioen, Utrechtse straat 30A, tel. 6621. tot 20 woorden i L50 3 x achtereenvolgens I 3.50 elk woord meer 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevraagd, dames mantel, zwart of donker blauw, in goede staat en voor zeer corpulente dame met opgave van prijs. Br. no. 7276 bur. van dit blad. TE KOOP 4 m. nieuwe gebloemde zomerstof; zw. winterman tel m. bontkraag; zw. ja ponnen, alles v. oudere da mes. Br. zw. schoenen m. 39; nieuwe wollen deken. Br. no. 7275 bur. van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD Een gezonde oude dame, zoekt plaatsing in rusthuis huis of inrichting. Br. no. 7268 bur. van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd: een kantoorbe diende (m. of vr.) goed kun nende typen. Drukkerij „Pa- tria", Spoorstraat 21. 7265 Prachtig ivoren schaak spel. Br. no. 7273 bur. van dit blad. Wegens omstandigheden te koop aangeboden een woonhuis. centrum stad. Huuropbrengst 4.25 p w. Belastingen 34.40 p. jaar. Voor elk aannemelijk bod. Br. no. 7272 bur. van dit bl. Te koop aangeboden, 2 waakhonden, oud 7 weken, kruising Herder-Bouvier 3 20 - en twee jonge mooie poesjes gratis. Huigenslaan 10. 7270 Te koop een tafelbijart en een winkelkast met glazen schuifdeuren. Br. no. 7269 bur.' van dit blad. Te koop, gr. vulkachel; kinderz. v. h.fiets: fietsza- del; kinderledikantje; 2 p. schoenen, m. 39 z.g.a.n. Fah- renheitstr. 24. 7267 Te koop aangeboden Ierse Setters geb. 19 Juni met stamboom. Prima afstam ming. Moeder Z.G. Vader U. Prijs 80.-. Mulder A 5 Bsummes- 7256 RUILEN Te ruil, drie-wieler. ge sleten bestelwagen, merk Framo voor goede motor fiets. St. Anfridusstr. 49, Amersfoort. 7271 DIVERSEN Radio rep., Jac. Catzslaan 41, tel. 5886. Vlotte service, van alle merken toestellen. 7274 Uw schoenen stuk? Geen nood! Met enkele uren weer thuis. Daar zijn wij speciaal voor ingericht! Honderden tevreden klanten. WjHémse Leusderweg 27. Maken schoenen sinds 1898. 7279 Denkt U erom met het af halen van foto's. Volgende week Maandag begint onze vacantie tot 4 Augustus. Portret Specialist de Sma len. 7277 No* op Uw stamkaart? Direct Uw schoenenbon af halen. en wonderbaar rrdoie zomerschoenen kopen bij Willemse. LeusderWeg 27 bij de overweg. 7278

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4