wiimun/Hi DAGBLAD VOOR AMERSFOORT MAGAZIJNMEESTER Zal Schulte de Nederlandse eer redden? Gen. Beck was centrum van samenzwering tegen Hitier Advertenties J. A. STOKVIS DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Een illusie minder Evangelische kerk in Spanje Het begon in '38 PRAKTIJK hervat. BRANDPUNTEN W ielerkampioenscliappen Wereldkampioen Peters, Gieseler en Harmans uitgeschakeld (Van onze speciale verslaggever) Parijs, Maandagavond, de enige plaats waar het vandaag in Parns nog uit te houden was, was in de Metro. Zodra men onder de grond ver dween om pijlsnel onder de boule vards door naar zyn doel te worden vervoerd herademde men, maar zo dra kwamen wij er bij de Pare de Princes weer boven of de hitte sloeg ons als een open oVen tegemoet. Alle hitterecords schenen van daag te moeten worden verslagen en in deze onmenselijke hitte moes ten de wielrenners een van de zwaarste wedstrijden van de we reldkampioenschappen de achter volging rijden. Geen wonder dat verrassingen niet uitbleven, dit was nog geen weer om kalm te werken, laat staan om te wielrennen. De Fransen sloten in ieder geval in de buurt van het stadion hun za ken en zetten zich in de schaduw van de grote tribunes neer. De jour nalisten op het middenveld tracht ten zich zo goed mogelijk tegen de brandende zon te beschermen met papieren mutsen, handdoeken en vierknoops zakdoeken en de ren ners lagen in de koele tunnels on der de wielerbaan hun beurt af te wachten totdat zij de gloeiende arena moesten betreden. Was het de schuld van het weer dat Nederland opnieuw zware te leurstellingen moest ondergaan Onze landgenoot Peters, immers de wereldkampioen der Profs, in de achtervolging, werd in zyn eerste rit door de Belg Debacker, die hem tot op 120 M. naderde, uitgescha keld. Peters had een goede start, nam een voorsprong in de eerste 4 ron den, maar bleek toen al zijn kruit verschoten te hebben en Holland had weer een illusie minder in deze kampioenschappen. De Haarlemmer klaagde er na afloop ook over dat hij niet „ging", neen, Peters is nog niet de oude, nog niet de grote strijder van ver leden jaar in Zurich. Daarna heeft hij ook veel tegen slag gehad. Eerst schakelde een zware val hem maanden uit. en vervolgens blesseerde hij ernstig zijn been, waarvan hij nog steeds hinder ondervindt. De blonde reus Nu is het oog van heel wklry- denrj Nederland alleen nog maar op SrbuJtr gericht. De blonde reus, die als wij hem goed geobserveerd heb- bcn. het op het ogenblik best naar zijn zin heeft, zal Nederland aan een titel moeten helpen, nu niet al leen Peters heden werd uitgescha keldmaar ook Gieseler en Har mans bij de amateurs en Pronk by de stayers. En Schulte zal een titel winnen, dit zeggen de buitenlanders ten minste en zjj doelen dan in de eer ste plaats op de achtervolging. Over de wegwedstrijd zullen wy het nu nog met hebben. In het Nederlandse kamp is men echter nog voorzichtiger geworden, vooral na Zondag. foen een zeker schijnende hoofdprys in de sprint ook een niet bleek te worden. Maar insiders knikten reeds stellig van ia loon men bloede Oerrit van daag weer als een kwajongen zag rijden omdat het nu eenmaal zo gemakkelijk ging. In zijn eerste se rie kreeg hii de Brit Summers te gen zich. die hii spelenderwijs eruit rer>d. wel haalde hii hem niet in omdat hii dit niet nodig vond. „Dat zal ik je betaald zetten" Maar toen trof de winnaar van Peters Debacker het wel erg slecht, dat hij tegen Schulte moest rijden „wacht mannetje dat zal ik je be taald zetten" moet deze ongetwij feld gedacht hebben. Toch had hij consideratie met de Belg en waar om niet. hij spaarde er slechts zich zelf mee. Na de start ging Schulte een halve baan op zijn pedalen staan en toen was het eigenlijk al beslist. Hij speelde met de Belg als een tyger met zijn prooi: hjj liet hem weer wat weglopen, gaf dan weer een rukje en won dus zo hij wilde. Dat hij zich niet beter In spande bewyst de tijd: 6 min. en 40.6 sec. Verder plaatsten zich in de halve finale de profs Koblet en de Italiaan Bevilscqua en Coppi. Nu is het wel zo goed als zeker dat CopDi in de finale tegen Schulte uitkomt, omdat hij toonde niet voor niets het werelduurrecord op zijn naam te hebben. Gieseler stelde teleur door bij de achtervolging voor amateurs in zijn eerste rit reeds kansloos ten onder te gaan tegen Francois (Uruguay). Harmans won eerst van de Hon gaar Nagy, maar verloor vervol gens van de Italiaan Benfenatti. De stayers By het stayeren bleek opnieuw, dat Nederland op dit punt nog wel wat te leren heeft. Onze kersverse kampioen Pronk kon het tempo niet volgen van vanavond, waarin Larhboley de sterke bleek. De Fransman die als vierde startte nam onmiddellijk de kop en stond die niet meer af. De enige die hem nog enigszins party gaf, was de Belg Michaux. Met nog ongeveer 170 ronden van de 220 (100 k.m te rijden opende de Hongaar Pataki een offensief waardoor hy onze landgenoot en Michaux passeerde en dit was aanleiding voor Lambo- ley om er eerst keurig vandoor te gaan. Pronk ging tegen het einde zoogenaamd voor een lekke band uit de baan, maar toen hij cr na twee ronden weer in kwam, consta teerde de jury dat het geen plat bandje was geweest, zodat hii de ronde niet vergoedt kreeg. Lambo- ley won in 1 uur. 26 min. en 36 sec. Michaux eindigde op ruim één ronde. Pataki op ruim 3 en Pronk kwam met 6 ronden en 200 M. achteraan. De serie achter motoren op Zon dagavond. waaraan geen Nederlan ders deelnamen, won de Fransman Lesueur in 1 uur, 20 min. 47 sec. De verontschuldiging was hier, dat de Italiaan Besson, die verleden jaar in de finalweede werd, na tachtig: kilometer opgaf, omdat hii een lege maag had... Bij restauratiewerkzaamheden in de 13de eeuwse kerk van Bicrum kwa men hij het afbikken der muren oude schilderingen aan het licht. Elf gedetineerden uit Vught ontsnapt In de nacht *raD Vrijdag op Zaterdag zijn uit het kamp Vught elf gedetineerden ont snapt. Vrijdagmiddag zijn pl.m. 35 man der buitenbewaking van kamp Vught in 6taking gegaan. De man nen waren ontevreden over een an dere indeling hunner diensten en eisten wederinstelling van het oude rooster. De kampleiding verklaarde zich bereid mej- de mannen te pra ten, wanneer zij eerst aan het werk gingen. Toen zij dit weigerden, wer den zij ontslagen. Zij werden ter stond van het kampterrein verwij derd. Hun pogingen van elders ontbo den bewakers te bewerken om ook dienst te weigeren hadden geen suc ces. De bewakingsdiensten vinden weer normaal voortgang. Ondertussen hebben elf gedeti neerden van do gelegenheid ge bruik gemaakt, om de benen te nemen. Vrijheid onder Franco? „L'Etoile du Matin", oen blad uit gegeven door de Evangelische Com missie in Spanje, de „Pro-Ilispana"', maakt melding van de volgende op roep: „Geliefde br cders in Jezus Chris tus, de Evangelische Kerk in Span je, die één is met die van de Her vormers en martelaren, in de 16e eeuw, wier opvatting van de Heilige Schrift door haar trouw bewaard wordt; zend U deze boodschap van Christelijke liefde en bidt God U te zegenen in al Uw werk. Reeds bijna 80 jaar leeft onzo Kerk nu ond?r een regime van re ligieuze verdraagzaamheid, dat haar geen moeilijkheden en ergernissen gespaard heeft. Nooit echter is deze verdraagzaamheid zo zeer beperkt dan sinds de tijd, dat Generaal Franco aan de macht, is gekomen Dit is de ware triomf geworden voor de R.K. Kerk. Dij de wet van 18 Juli 1945 is ons enige tegemoetko ming verleend, waardoor we on/.e godsdienstoefeningen in besloten kring mogen uitoefenen. Wanneer Kinderen kunnen ons veel leren Dat er voor iemand die leren wil altijd iets te leren valt, ja dat zelfs i3 kinderen onze leerme^Uos kun nen zijn, ie' me «i"-ze week weer eens op. Een van mijn jongens was jarig en hij vindt dat ieder jaar zo*n belangrijk feit, dat hij daar mee ieder die 't horen wil, in ken nis stelt. Een der hoogtepunten van de feestviering is dan natuurlijk Je tractatie op school. En dat kost me een snoepbon. Ditmaal kwam hij op de voor avond van bet feest aanzetten met een zak zuurballen, zo groot als tennisballen. Natuurlijk kwam ik met mijn bezwaren tegen zulk een tractatie; die kun je niemand pre senteren. Iemand heeft anderhalf uur nodig eer hy een woord kan zeggen. Eerst glunderde de jongen even, maar toen vertelde hij me zijn ge- ho'.'.r ïnoigeu cp dat en dat uur bij die en die leraar, ga ik tracteren. Eerst natuurlijk de leraar, da-i kan hij 't eerste halfuur niets vragen en wij behoeven met de monJ vo! niet te antwoorden. En zo is het gebeurd ook; 't moef een reuze zuigfuif geweest zijn. En nu Je toepassing: zou zo'n flinke zuurbal ook niet iets zijn voor sommige dameskransjes, waar men elkaar met het zonnigste ge zicht de onprettigste dingen kan zeggen'? Nog een aDder lesje: We zouden logé's krijgen en even voor hun komst zag ik op tafel in de huis kamer een pot staaa, gevuld inet oude pauwen veren (joost weet, waar die opgeduikeld warén) en voor het geval stonj een bordje met in het mooiste schoolschrift „Welkom". Mijn ogen zwierven de kamer al rond om voor die vertoning, die natuurlijk mijn jóngste had uitge vonden, een andere plaats te zoe ken, toen ik mo opeens bedacht. Staan laten, de jongen heeft het zo goed bedoeld. En meteen betrapte ik er mezelf op, dat ik niet eens een bloempje \oor mijn gasten op de logeerkamer had gezet, 'k Ben er dadelijk heen gegaan met wat bloemen, een paar prettige boeken en een aardig schemerlampje. Daar had Je jongen me attent op gemaakt. Nietwaar, we kunnen van de kinderen wel eens wat leren. we nu openbare godsdienstoefenin gen houden, doen we dat geheel voor eigen verantwoordiug. 4 Wat ons niet verleend wordt 1S net volgende: 1. Onze godsdienst en die van onze familie wort geminacht. Onze kinderen zijn gedwongen RK. on derwijs te ont\angen en eveneens tegenwoordig te zijn bij de mis. Pro testantse scholen worden niet Se" duld. 2. We hebben niet het recht om onze eigen kranten uit te geven, of theologische werken, zelfs niet onze gezangboeken. 3. Onze geloofsgenoten mogen geen burgerlijk huwelijk aangaau al zijn ze gedoopt in de R.K. Kerk. 4. Spaanse Protestanten kunnen verschillende staatsambten niet be kleden, onder voorwendsel dat de staat R.K. is. Wij verlangen, dat ons godsdienstig geloof geëerbiedigd wordt. Wij verlangen het recht om onze doden volgens Protestants ge bruik te begraven en om een Prote stantse dienst aan het graf te hou den, voorts willen wij er verzekerd van zijn, dat op plaatsen, waar geen algemene begraafplaats bestaat een gedeelte gereserveerd wordt, waar wij onze doden kunnen begraven. ar. Wij wensen het Evangelie openlijk te verkondigen, oodat onze volksgenoten hun houding van on verschilligheid en ongeloof laten va ren. In do huidige toestand kunnen wij er niet over denken om nieuwe kerken te stichten. Wij hebben ons land lief. wij verheugen ons om, gegrond in ons Evangelisch geloof, mede te werken aan de vooruitgang. Wij hopen, dat deze boodschap U maf bewegen ons te helpen, en wij bidden, dat dit alles ons allen meer mag veren'gen in de gemeenschap van onzo Heer en Zaligmaker." Waar is Toos van Etteren? De wnd. Commissaris van Po litie Justitiële Dienst verzoekt na mens de moeder te worden be kend gemaakt met dp verb'ijf- plaats van Tons van Elteren 20 jaar oud. Zi| verliet haar werkge ver op 7 Juli j 1. te 8.45 uur en is sindsdien spoorloos. Zij is vrij lang met los achterovergekamd baar. donkerblond, gekleed met bruin beige driekwart jasje, brui ne jurk. bruine lage sportschoe nen. geen kousen of sokjes en draagt bruin lederen schoudertas. Joodse verzetslieden geëxecuteerd De drie Joodse verzetslieden, die op 4 Mei jJ. wegens het deelnemen aan de aanval op de gevangenis te Acre ter dood weiden veroordeeld, zyn heden opgehangen. Derde reeks Duitse documenten Een derde reeks van documenten uit geheime Duitse archieven Is thans door de Britse admiraliteit gepubliceerd. Zy handelt over de oorsprong van graaf Stauffenbergs bomaanslag op Hitler In Juli 1944. Uit de docu menten bl(jkt dat Hitier b(jna vijfduizend Duitsers liet afmaken als wmaak voor de samenzwering. Generaal Beck, chef van de generale staf tot 1938. biykt het centrum te zyn geweest van de samenzwering. De geschiedenis van deze enige werkelijke Duitse opstand tegen de nazi's zal waarschijnlijk nimmer vol ledig verteld kunnen worden. De bloedige zuivering die op de bom aanslag volgde hebben veel bewijs materiaal vernietigd. Het fundament voor deze revolutie werd gelegd in 1933 toen generaal Ludwig Beck, chef van de staf van het Duitse opperbevel ontslag nam uit protest tegen de beraamde in vasie van Tseeho-Slowakije en een samenzwering op touw zette om het nazi-regiem omver te werpen. De revolutie werd hoofdzakelijk door leidende Duitse kringen voorbereid, daar het voor de gewone man onmo gelijk was om hieraan actief deel te nemen, gezien de activiteit van de Gestapo. Het groeiend besef, dat Duitsland voor een onvermijdelijke nederlaag stond, verdeelde het land in twee kampen. De ene groep bestond uit hen, die verdere nodeloze verwoes ting wilden voorkomen en de ande re uit hen, die nog in hun Fuehrer geloofden. Vele officieren schaarden zich aan de zijde van Beek. Graaf von Stauffenberg bevond zich on der degenen, die zich later bij hen voegden. Verraad van Fromm De aanslag op Hitler was een eer ste vereiste voor het succes van de samenzwering, omdat alle officieren persoonlijk de eed van trouw op hem hadden afgelegd. Daarom besloot men, dat Von Stauffenberg Hitier tijdens de conferentie te Rastenberg op 20 Juli 1944 moest doden. Zodra dit was geschied zou generaal Witzleben het bevel over de Wehr- macht overnemen, terwijl generaal Fromm als opperbevelhebber van de troepen in Duitsland Berlijn moest innemen. Zodra de rust hersteld was. zou Beek een regering samen moeten stellen, die vredesonderhandelingen zou beginnen. Zoals men weet mislukte het plan. Stauffenberg vergewiste zich niet van Hitiers dood, de verbindingen waren onzeker en Fromm, die later door de nazi's werd doodgeschoten, verried het komplot. Ondanks deze mislukkingen wer den andere delen van het plan uit gevoerd. Troepen van het reserve- leger begonnen hun opmars naar Berlijn zonder Fromm en generaal Witzleben vaardigde voordat hij ge pakt werd verscheidene orders en proclamaties uit. I D-dag een verrassing Uit de documenten blijkt verder, dat de Duitsers volkomen verrast werden door de geallieerde invasie in Normandië in Juni 1944. Naarmate de oorlog vorderde, werd de Duitse geheime dienst onbetrouwbaarder, zodat het hoofdkwartier zich abso luut geen beeld kon vormen van de geallieerde plannen. Tijdens een ..conferentie over de toestand" op 31 October 1944 vertelde men Hitier, dat de Britten geen grootscheepse lan dingen in het Noorden van Noorwe gen konden uitvoeren, daar Chur chill en Stalin het tijdens de confe rentie van Moskou over dit gebied niet eens konden worden. Hitier ant woordde hierop, dat deze redenering niet opging, daar de betrekkingen tussen Churchill en Stalin toclT al slecht waren en Engeland de Rus sische opmars in Noorwegen in het gebied van Narvik slechts kon ver hinderen door dat gebied zelf te be zetten. Het laatste document in deze se rie onthult, dat H.tler in December 1944 admiraal Doenitz verzocht, alles wat de Duitse marine had bij de ver dediging van Memel in te zetten, in geval de Russen een groot offensief zouden beginnen. CCD-rapport over Juni Ambtenaren van <le CCD maak- ten in Juni 1947 in totaal 6387 pro cessen-verbaal op. Hierbij wareu 89900 verdachten betrokken, lo 1269 gevallen werd tot inbeslagne ming van goederen overgegaan. Tegen 3321 verdachten werd een aanklacht bij do officier van justi tie ingediend, 5588 verdachten zul len voor de ambtenaar van de tuchtrechtspraak terechtstaan, ter wijl 81 verdachten voor een andere justitiële instantie moeten verschij nen. De meeste overtredingen werden begaan op het gebied van de ak kerbouwproducten, nl. 3102. Het aantal geconstateerde fraudes op het gebied van vee en vlees bedroeg 1471, terwijl op zuivelgebied 1191 verdachten geknoeid hadden. In beslag genomen werden o-m. 36.949 kg granen, zaden en peul vruchten. 5.953 kg vlees en spek, 62.907 eieren en. 133 varkens. Verdronken bij het baden He^ warme zomerweer heeft zijn offers gevraagd. Zondag is, hij het baden In zee, ter hoogte van Kijkduin, de 21-jari- ge C. de Kok verdronken. Hij had zich, ondanks het feit. dat hij niet zwemmen kon en door zijn vrien den gewaarschuwd was, te ver van het strand begeven. Het lichaam is nog niet teruggevonden. Een andere bader, de 24-jarige L. Aardboom uit Rotterdam, verdronk, toen hii Zondagmiddag op de Kra- Iingse Plas uit een roeiboot sprong om te gaan zwemmen. Bij een aan het water gelegen uitspanning in Wassenaar waren Vrijdag twee zevenjarige jongens aan-het pootiehaden. Zii gingen te ver en verdwenen in de diepte. Twee heren, die het ongeluk zagen gebeuren, sprongen gekleed te wa ter en slaagden er in de knaapjes weer boven te brengen. Een van hen kwam, na toepassing van kunstmatige ademhaling, weer bij bewustzijn. De andere jongen, die eerst na ongeveer tien minuten op het droge gebracht kon worden, was reeds overleden. J. C. Boswijk t Men meldt ons bet plotseling overlijden van de heer J. C. Bos wijk. zenuwarts te Den Doldcr. Dr. Boswijk werd 7 Februari 1894 te H'.opezand geboren. Na het be ëindigen van de medische studie speciali.-.eerde hij zich op het gebied van ziels- en zenuwziekten. Na eni ge jarei een particulier praetijk te hebben waargenomen, werd hij in Augustus 1927 als geneesheer aan de Willem Arntzhoeve te Den Dol- der verbonden. In verband met een ernstige hart ziekte had de overledene sinds eni ge tijd ziekteverlof. Beurs van New York Atch. Baltun. Can.Pac. Illin.C. N.Y.Cen. Penns.R. Sout.Pac Un.Pac. All.Ch. Am.Can. Am.Car. A.Smelt. A. .en Am. ob. Annc.C. Bethl.S Boeing A. Chrysler City B Consol E Douplas Du.P.N. Eastm K. Oen.El. Gen .Mot. 25/7 28/7 91 89 14% 14 13?» 13% 28 27'; 16% 21% 21% 46% 44% 145% 146 194 193 94 93 52 51% 63% 62% 157% 157 77% 77% 38% 33 91 89% 16% 16% 60% 59' - 40", 40? 26% 26% 57 56% 194% 193% 47% 47% 38", 38% 61% 60% Good HudsonM Int. H. 1. Nickel Int. en Kenn.C. Montg. W Pac.M. Radio C. Rep.St. Rev .B. Scars R. Shell Un.' Soc. Vac. Stand Br. St.OllNJ Studeb. texas C. U. Aicr. Un Corp. Un Fruit US Rubb US Steel Westing. Woolw. 25'7 2S/7) 47 46* 17 yt 17 90% 89 32 31* 13% 12% 47% 47% 66% 63%' 5 y, 5% 9% 9*1 28% 27%! 42% 42 40 39%' 33% 33% 16% 16% 31 30% 79% 78% 23% 22% 67% 68% 19% 19% 3% 3% 59% 58% 49% 48 25% 74% 29 y, 29% 51 51% ik Omzet 1.090.000 OVERZICHT EFFECTENBEURS Amsterdam, 28 Juli. De berichten uit Indone sië worden ter beurze kalm opgevat en de han del draagt een volkomen rustig en normaal ka rakter. Aanvankelijk be stond er enige vraag in het bijzonder voor cul tuuraandelen en Indi sche waarden, en het ge volg hiervan was dat de hoofdkoersen van deze fondsen zich algemeen een paar punten boven de vorige slotprijzen stelden. Ook vast ge stemd waren koloniale banken. Scheepvaart- aandelen en industrie- aandelen waren goed prijshoudend, Philips zelfs vergeleken met het vorige slot en met een hoofdkoers van 377 een vijftal punten hoger. Ko ninklijke waren met een hoofdkoers van 415 wei nig veranderd, een klei nigheid beter. Bij de aan vang van de vrije handel bleven de koersen aan vankelijk onbewogen, maar de koersverbetc- ring lokte klaarblijkelijk winstnemingen uit en re sultaat was, dat de koer sen een benedenwaartse richting gingen volgen, waardoor de koerswinst volgens de hoofdkoersen gedeeltelijk of zelfs ge heel verloren ging. H.V. A.'s byv. waarvoor by een vorige slotprijs van 215, vandaag een hoofd- Act. aandelen Koloniale Bank N. L H.bank Ned. H. Mij. A.K.U. aand. Bergh's Jurg. v. Berkels pat. Calvé Delft Crt Centrale Suiker Fokker Van Gelder K. Nd. H.ovens Lever Cert. Ned. Ford Ned. Kabclfabr. Philins gloei i D. Petrol. Mij. Kon. Petr. Mij A'dam Rubber Band. Rbb Mij. Deli-Bat. R M Dost Java R M. Serbadjadi S R. Holl. Am. T ün Java-C.-J. Lijn K.N.S.M. Sch. Unie Rott. Lloyd St Mij. NederL H.V.A. Jav. Cult. Mij. Ned. Ind S II Ver. Vorst C M. j Deli-Bat Deli Tabak I Senemb. koers werd vastgesteld van 249-%, werden by het scheiden van de markt tegen 24i.y2 verhandeld. Ook van de tabakken bleef van de aanvanke lijke koerswinst tenslot te niet veel over. De 25/7 28/7 28/7 Sltk. Hfdk Hfdk 108% 109% 104% 104% 104 137% 141 143 185% 185% 186% 300 300 124-,'» 127 127% 169 169 109% 221 220 220 142% 142 142 162 164 164 292% 291 292% 355 360 360 269'/, 269% 372 376 377 414% 413% 415 150 153% 155 108% 109 lilt'. 114'. 115 87% 94% 94% 82% 84 84 -'05% 202 204 149 149% 167 167 168 180% lbü'i 181 177 177 162% 164% 164% 245% 248 249%» 130% 133% 136 132 132', 133% 68% 69 136% 135'/» 137% 162% 164% 166 145% 144% 146»/» Actieve obllg.: Ned. '38 (3%) 3 dito '47 (3%) 3 Ned. '37 3 Dollarl. '47 3 NWS 2% Sp. cert. 100 2% NI. '37 A 3 Niet-actieve obligaties A'dam '37 1 3% 's-Hage '37 3% R'dam le en 3e ing. 1937 3% Utr. pr. '37 3% Ut. gm. 37 1 3% Pandbrieven Amst. Hypbank Arnh. Hyp. B. Friesch Gr. H. Grav. Hyp. Bk. Ned, Hypb. Veendam 3% Rott. Hyp bank Utr. Hypb. (2% vpl. uitl.) Westl. Hypbnk. Industr. obllg.: A.K.U. obl. 5% Bepgh's en 1 3% Levers Z M 3% Werkspoor 3% Bt. Ptr. Mij 3% Ned.-Ind. Spw. Niet-act. aand. A'damse B. H1L" Bank Unie 25/7 100)6 99?ii 99 100\ 82% 101», 95% 101% 102% 100% 100>„ 28/7 100% 99% 99', 100 82% 101» 95% 100% meeste rubberaandelen waarvoor de hoofdkoer sen- hoger waren, gingen in het vrije verkeer wel iswaar iets achteruit, maar konden tenslotte toch nog een kleine koerswinst aanwljzotj, 25/7 28/71 143% 143%, 101 100? i 103% 58% 143% 183|4 103 60 144 183 Incasso Rott. Bankver. Tw. Bank. Cert Gist en Sp. fab. Rott. Dr. Mij. Werksp Serie A Wilt. Fyenoord Aniem Ned. Ind. Gas Internatio Billiton 2e rubr. Amst. Ball. Mij Deli Sp. My. Ned. Ind. Spw. Diversen: Lever Br. Mij. Fin. N. H. Ned. Walvlsv. Prolongatie Amer fondsen Anaconda Bethl. Steel Chrysler Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel Phillips Shell Union Tidewater Baltimore Pensylvania bieden t laten 148 158 360 315% 166 74 w 149% 162% 360% 167% 356 141 41% 31% 107 153 358 143 99% 2% 39% 95% 126% 63% 33% 29 79% 64% 99% 2% 39^ 94%1 63%| 49% 28% 78% 65 34% 22 "Ki Arts Dameszomerschoenen „EEN SPROOKJE" Teleurgestelde U kunnen wij mededelen de Kinderschoenen zijn aangekomen Langestr. 78 Tel. 6252 Op onze ateliers is geregeld plaats voor BORDUURSTERS, NAAISTERS en LEERLINGEN. Borduur- en Lingerie- Industrie M. KALDENBERG, I.angestraat 93. Verkrijgbaar bij vel« pbabelijbe comlte's %i en aan ALLE POSTKANTOREN PLAATS EEN ADVERTENTIE TIJDELIJKE BEPERKING VAN HET RIJWIELVERVOER In verband mei de vacantiedrukte zullen in de maanden Juli en Augustus 1947 op Vrijdagen en Zaterdagen speciale rijwiel- treinen lopen waardoor het op die dagen althans in vele gevallen, uitgesloten zal zijn om rijwielen met treinen naar keuze van de reiziger over afstanden van meer dan 40 km. te vervoeren. - Deze beperking geldt eveneens op de Donderdagen 31 Juli en 7 Augustus 1947 Men is verplicht bij verzending per spoor zijn rijwiel onder aan de 2adelveren duide lijk van naam en adres te voorzien. Adres- plank|es zijn bi) de stations tegen betaling van t. 0.05 verkrijgbaar ONTVANGEN PRIMA GEGALVANISEERD PUNTDRAAD f 16.per rol bu kwantum korting. WEGENS VACANTIE GESLOTEN VAN 4 t.m. 9 AUG. E. J. v. NIMWEGEN IJZERHANDEL LEUSDERWEG 147 CXXO^OOOCCCCOOCOOOOOOOCCOC PSYCHE EN AURA Mensen als vergif en als medicijn. Belangrijke ver handeling. Hr. en Mevr. L. G. Roos. Woensdag 30 Juli '47 in Sierkunst, Utr. weg. ingang Steven v. d. Hagen- laan 1. Amersfoort. Toe gang 1.-. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20 uur precies Zeer mooie zwarte vleu gel, merk Scholtz en Losos. Vermeerstraat 37. 7392 Losbladige dictaatcahiers met prima ringmechaniek, f 3.50. Vóóroorlogse uitvoe ring. Ook enige grotere los bladige boeken. Lorjé's Kan toorboekhandel, Utrechtse- weg. 7404 Crème kinderwagen. Br. io. 7407 bur. van dit blad. Kinderwagen met bedje f 50.Soesterweg 354. 7402 PERSONEEL GEVRAAGD Gevr. voor direct of zo sp. mogelijk in gezin van 2 pers waar vr. hulp ontbreekt, flinke nette juffr. v. d. huis houding, Ned. Herv., gene gen alle voork. werkzaamh. te verrichten. Br. met opgave van cond. ref. en wanneer beschikbaar onder No. 7400 bureau van dit blad. Ondergetekende wenst zich te abonneren met ingang van per week a 31 cent per kwartaal a f 4. (doorhalen wat niet verlangd wordt) NAAM ADRES: WOONPLAATS: zendeD aan de administratie van bet SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT Gevraagd per 1 Aug. flink helder meisje voor d. of d. en n. Goed loon en meer hulp aanwezig. Mevr. v. Ommeren, Langestraat 14. 7382 Gevraagd: een halfwas bakkersknecht cn een loop jongen. Bakkerij ,.de Tijd geest", Arnh, weg 135. 7367 PERSONEEL AANGER Gedipt. kapster b. z. a. voor s Zaterdags, tevens kaplessen aangeboden. Br. onder No. 7403 bureau van dit blad. WONINGRUIL Woningruil Oosterhout (N.B.)Amersfoort. Winkel huis. bev. winkel, 2 kamers, keuken, 2 slaapk.. en zolder voor vrij, gedeeltelijk of ge heel huis te Amersfoort. Br. onder No. 7399 bureau van dit Blad. RUILEN Tc ruil aangeboden: 4 blanke clubjes en salon-ta feltje voor 3 donkere en salontafeltje. Marconistr. 9 7405 DIVERSEN Wij hebben het hele jaar hard gewerkt en nu gaan wij een week naar buiten, waar de vogeltjes fluiten. Wij wensen onze clientele ook een prettige vacantie. Maandag 4 Augustus is on ze zaak weer open en kun nen de klanten weer een filmpje kopen. Portretspe cialist: de Smalen. 7394 Verloren. Maandagavond, gaande van het station naar de City-bioscoop (Asch van Wijckstr.-St. Jorisstr.), een portefeuille met inhoud, geld en papieren, grote be loning voor de eerlijke vin der Portefeuille enig erf stuk overleden broer cn papieren onmisbaar. Dek kers, St. Jorisstraat 8a. 7406 N V. PHOENIX BROUWERIJ vraagt voor directe indiensttreding met behoorlijke technische materialen kennis en administratief onderlegd. Schriftelijke sollicitaties met opgave van referenties en verlangd salaris. 501ste STAATSLOTERIJ K1.ASSS - W TREKKING - JUU IMt ROGE PRIJZEN, a 000 6W1 - f 1 000 *7no - I 1 000: 110011 13131. 17434 f4 II, I398A - no 34T72 13347 I4S10 - I 100- 3593 10481, IJ8I7 PRIJZFN VAN I M KM 1011 1040 1091 1099 II» 1131 1209 1233 1288 12» 1431 1153 MM 1176 M00 IMS IS31 I54S I365 IM9 (WTlj 1028» 10579 10832 IIUS3 1285» 13241 11586 14012 14825 15153 15474 15849 16687 18549 1679# 17074 17454 17958 18232 16347 16770 10191 19*08 19845 ÏUl 43 2U490 20688 21257 1308 1311 1565 1598 2022 2035 2302 2400 2919 2922 3202 3293 5642 3836 3893 4010 4338 434» 4660 4613 5041 5081 3448 5461 5753 57J6 8145 8170 8478 8481 «637 6847 7084 7091 1413 7424 7730 7760 (114 6143 6167 8445 8734 881» 0257 9302 0653 9858 9967 9974 10262 10288 10514 10545 10734 10753 94 1119» I1221 1692 1704 1787 1788 1807 1863 IB«6 1903 J005 2059 2087 2110 2145 2160 2187 2188 2ji| I2J2 22S2 2455 2509 2517 2521 2883 2748 27» 2770 2788 2852 2946 2482 3000 3011 3042 3074 3301 3228 3252 3290 3318 3378 3393 3401 3410 3425 3428 3444 5475 1581 3795 3851 3873 3890 3894 3935 3918 3922 3974 3978 4048 4058 4108 4172 4141 4201 4223 4233 4270 4271 4377 4305 4432 4478 4498 4512 4548 4581 4599 4622 4738 4782 4766 4794 4827 Wjt 4074 4925 4930 4944 5093 5198 5199 5201 5254 5258 3303 5391 5413 5437 537.1 5585 580» 5613 5441 5687 3866 3695 3707 3722 3704 3197 3813 3887 J9v>| SM, j9M »0S3 «133 328 6218 624» 6263 6206 8344 6333 6303 6417 6442 6621 8636 6634 6667 6692 6710 6773 6783 6786 8833 6877 6917 «932 6933 «938 6930 6031 6188 7010 7037 7173 71»» 7193 7243 7263 7»4 7293 7334 7339 7383 7472 7493 749» 7307 7310 7J42 7343 7628 7832 7658 7613 7»|8 "»;7 9a?9> 7833 793« 7960 7988 8049 «080 818 >190 8222. «23» «248 823» «2(1» 8299 834 1 «334 844» 8430 6445 «4w» »SU0 8534 1388 8411 6867 «874 689» 8902 «9|1 «960 9102 «III 9120 9IJ5 9183 9238 932» 94». 947« 9301 9311 »3j2 »349 »»30 934» 9609 9484 |47jn 9780 97»| 9784 »g|1 »9II7 994» 9*63 9966 9964 1001» 1(1041 10078 10101 101 II IOI43 101M 10176 10238 I029H 10342 10141 10167 1038»10398 10442 1044» 10483 10496 10381 111604 IU623 106.36 1064 1 10642 10656 1049» 10714 I07J0 1087» I06»I 10903 10336 11006 11108 11107 11 112 1 1123 1129» 1129» I 1310 ll'JI» 11320 1132» 11346 11390 11427 M47I 1 1474 11490 1 1332 1 1333 1131)3 11373 ||37(. ||«21 ||7;|» H7j9 ||73l 11760 11796 11813 IIB60 11390 11933 1)963 119(16 11966 12009 1201» 12033 12077 12078 12085 12123 12146 12242 12234 12264 12333 12343 I2J83 12386 1239» 12413 (2448 12489 12181 12487 12493 12303 12334 12593 12711 1/143 12793 12836 12843 128(11 12878 I 293J 12939 I296J 12916 13044 1311» IJI28 13116 13211 13228 13245 13239 13273 13277 IJ3I9 13186 13791 13419 13431 13303 I3V>3 13544 13369 I3US4 13806 IJ907 13921 13924 13947 IJ9S4 IÏ974 13991 13999 14008 14022 14031 M03I HOV7 14141 14134 14192 14281 14298 14298 14332 14390 14400 1441» M42U 14136 11138 14162 11183 M181 111(6 M341 MSM MM! MWI M63I 14776 1481» 11824 14840 14838 14839 14031 13012 13031 13127 13202 13206 1322e 13202 13334 15364 IM2I 134.16 13443 13444 13449 1MS7 I34J3 13521 13333 15620 rllLT. 1384» 15618 13667 13681 13821 15826 13844 13815 IS9I6 13947 |3(32 (3985 13970 lijwo 1001» 18022 160.77 10014 18048 16140 18136 16201 10274 16300 16313 16343 16411 18416 16491 16500 16347 16333 16561 16603 16647 16672 1*680 10890 16695 16702 16774 I67ei 18788 16820 16861 16913 16920 16937 I61»3» 16944 16991 17028 17032 17043 17072 17109 17113 17180 17224 17283 17361 17391 17428 17432 17433 17439 17440 17435 17478 17484 17496 17538 17383 17840 17664 17672 17849 17899 171*13 17960 1797) 17984 ISIX8 18019 18030 16038 18098 18104 IRI30 18169 18178 18259 18280 18325 18357 1836? 18384 18419 18424 1*455 18500 18514 18521 10355 18375 18577 16393 18398 I8WI4 1863) 18646 18849 18890 13728 18758 18703 18836 18913 18971 18937 I89S2 190.(0 1910S 191II 19143 1*131 19162 19261 19314 19320 19337 I94M 1944* IV466 19501 1951» 19539 19376 19590 18632 19647 10613 19703 19716 19732 19731 19761 19793 19804 19828 19338 I984S 19373 19893 IP360 20012 20013 20017 20024 30O36 20048 20049 10103 20175 21093 20238 20261 20268 !iiU2 20335 20377 20381 20430 20447 W48S 20521 20547 20806 20844 20673 20703 20743 20764 20815 20824 20845 2CfU35 10922 20924 20935 20989 20972 21005 21039 21101 21113 21172 21210 21253 21202 21285 21350 21355 21JS* 21389 21482 21498 21506 21.311 21323 21541 lOtt 2)578 2137» 21583 21588 21563 21610 21(85 21872 21888 21M8 llttl

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4