Ook Schulte hielp ons land niet aan een titel Examens van de Industrie- en Huishoudschool Jonge vaklieden deden overgangsexamen Pronk plaatst zich in de finale LAATSTE BERICHTEN Britse hulp stop gezet Letterlijk! Muziek moet er zijn „SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd' Donderdag 31 Juli 1947 3 W ielerkampioenschappen Blonde Gerrit onderschatte Coppi en... verloor gedecideerd Van onzen correspondent) Het ging van mond tot mond In het Pare des Princes. Neen, ook Schulte is er niet in geslaagd Nederland aan een wereldtitel te helpen, waarop na het min of meer teiurstellende rijden van Van Vliet en Derk- sen in de sprint, toch wel vry zeker was gehoopt. Misschien wat te sterk, ook door Schulte zelf. al beweerde hij na z^jn nederlaag, dat dit niet zo was. Hjj heeft nooit kunnen vermoeden, dat zijn tegenstander, de Italiaan Coppi In zo'n prima conditie was, anders had hg zich serieuzer voorbe reid. Hil heeft nu waarschijnlijk met één oog naar de tijd van zgn land genoot en wereldkampioen Peters gekeken, die er immers met 0 min. 33.4 sec. was gekomen. De tijd van Coppi in de rit tegen Schulte was evenwel 6 min. 19.6 K-an&ois, die in de demi-finale de Deen Andersen had uitgescha keld. De Uruguayer. was in de fi nale 3 ronden voor 't eind finaal uitgereden. Toen )t schot weer klonk dat de titel voor Benfenati betekende werd hij van alle kanten door landgenoten omhelst. Het vlkslied werd gespeeld door de Militaire kapel, maar toen het op de nationale hymne van Urugay aankwam, bleek deze niet inge studeerd te zijn. De aanwezige Uruguayers schaarden zich toen zelf maar om de microfoon en zongen haar al was het maar een tikje 1'imprOviso. Pronk had geluk De stayers die in de voorafgaan de series niet waren geplaatst, kregen vanavond nog hun kans. Onder hen bevonden zich onze landgenoten Pronk en Matena. de Deen Falk Hansen, de Brit Sum mers. de Belg Goethals en de Hongaar Pataki. Met weer leefde in deze serie wel erg mee. want hoewel een zwaar onweer op til wil9 kwam de regen eerst los toon juist de bel voor de laatste ronde ging. De meeste deelnemers ble ken slechts over weinig stayers- bloed te beschikken. Hoewel I ronk en Matena aanvankelijk de eerste viool speelden, gaf laatst genoemde het tegen het einde op en Pronk moest halverwege adem huppen, hetgeen hem de eerste plaats aan Hansen kostte. Deze werd het tenslotte ook te machtig en hij moest zelfs op een bran card worden weggevoerd. Pronk was nu ineens weer de leider en oude zwaar hemelvuur ging hij als eerste door de finish in 1 uur. '25 min. 22 sec. De Brit Summers word tweede op een ronde en 250 meter en de Hongaar Pntakl 3e als eenogige koning op 5 ronden 300 meter. Hierdoor heeft Pronk zich alsnog in de finale geplaatst, welke Zaterdagavond zal worden verreden. In de finale tegen jijn landge noot Bevilacqua legde hij er even wel nog een schepje op en noteer de hij zelfs 6 min. 16.2. Als iemand deze titel dan ook dubbel en dwars verdiend heeft dan is het deze bescheiden en slanke Ita liaan de houder van het wereld uurrecord. „Sjoelt" klonk het van de tribu nes toen Schulte voor de demi-fi nale moest aantreden tege'n Coppi om reden dat de Italiaan in de voorgaande ritten de snelste tijd had gemaakt en Schulte de lang zaamste. Maar deze roep sloeg al spoedig over :n Coppi. Coppi. want toon onze landgenoot met zijn rood-Wlt-blauwe trui zijn ge bruikelijke snelle start maakte, bleek deze helaas ditmaal niet be stendig te zijn. Een handjevol Ne derlandse toeschouwers op de slechts schaars bezette tribunes zagen zijn voorsprong van onge veer 20 meter reeds in de 3e ronde slinken. Toen de 4e volbracht was had de Italiaan de stand alweer gelijk gemankt. Er was evenwel nog geen man over boord en Schulte zou ongetwijfeld weer wat met zijn tegenstander spelen, was de algemene opinie, t'eze mening vervloog evenwel al spoedig en radicaal want Coppi nam in de 5e ronde 10 meter voorsprong en dit werd in de 6c 25 tot 40 meter. Dat was niet normaal meer! En jawel, men kon liet hij Schulte nu zien. dat het hittere ernst was. dat wil zoggen dat hii niet harder kon Zijn anders zo soepele tred ver dween uit zijn benen en hii begon te schokken met zijn lichaam. Zijn tegenstander daarentegen proefde reeds de overwinning, zag de prachtige witte zijden trui met alle kleuren van de regenboog al voor ziin ogen schemeren en ver slond de meters. In schitterende stijl ging hij over hot cement en na de Se ronde keek hii dc Neder lander reeds in do rug Zou Schul te nog een eindspurt inzetten? Niets van dit alles. Coppi haalde de blonde Hollander zelfs niet minder dan 165 meter in. „Ik kon niet sneller" Schulte had zijn tegenstander sterk onderschat. Dat zou dan zijn gekomen, omdat hiiCoppi de laatste maanden nergens meer had gezien. Deze had zich stille tjes en naar nu bleek wel geducht voorbereid. „Ik had een tand hoger moeten rijden" zei Gerrit spijtig. „Ik kon nu niet sneller, ondanks het feit dat ik heel niet moe was." Dat neemt niet weg dat de Italiaan prachtig gereden heeft. .Rijd maar eens 6 min. 19 dat presterdo ik in mijn beste tiid 10 jaar geleden". Dan maar het vol gende jaar in Amsterdam, merk ten wij op. Schulte maakte een af wijzend gebaar. ..neen. ik train er niet meet voor. ik houd mij voort aan hij de weg. Zondag zal ik ze eventjes iets laten zien in Reims" en toen verdween hii opnieuw naar de baan om voor de 3e plaats te strijden, met de Zwitser Koblct. Maar de fut was er uit. Schulte had het nu eenmaal in zijn hoofd: „Het gaat niet", en ondanks het feit dat hij nu een tand hoger reed verloor hii ook van de Zwit ser en wel met 25 meter. De tijden waren resp. 6 26.6 en 6.36.6. Weer een Italiaan Bij de amateurs kwam even eens de titel bii een Italiaan. Hier versloeg Benfenati de Uruguay Schaatsen Mr. Hepkema overleden Mr. Mindert Evert Hepkema, de populaire oprichter en voorzitter van de Friese elfstedenvereniguig. is 29 Juli op 65-jarige leeltljd te Leeuwarden overleden. Mr. Hepke ma had zich vroeger veel met de wielersport bezig gehouden en was ook in de Friese voetbalwereld geen onbekende. Toen de Friese IJsver eniging zich niet meer bezig hield met de organisatie van de eüsteden- tocht nam mr. Hepkema deze taak over en tot en met afgelopen winter ls hij steeds de centrale figuur ge weest. Boksen Paterson wereldkampioen af Het bestuur van de Britse boks- bond heeft de Schot Jackie Paterson vervallen verklaard van zijn titels van wereldkampioen, kampioen van Engeland en kampioen van het Brit se rijk in het vlieggewicht. Paterson moest voor het bestuur verschijnen in verband met zijn niet uitkomen op 16 Juli j.l. tegen Dado Marino (Hawaï), in een match om het we reldkampioenschap. Na een langdu rige vergadering, waarin om. me dische rapporten werden bestudeerd, kwam het bestuur eenstemmig tot bovengenoemd besluit. De drie titels zijn vacant verklaard. Ronde op de Bosbaan op 10 Augustus Ook dit Jaar zal de A.S.C. „Olym- pla" een internationale ronde op de Bosbaan bij Amsterdam organiseren. Zondag 10 Augustus om 12.15 uur zullen niet minder dan 135 amateurs in deze derde ronde op de Bosbaan voor een 100 K.M.-wedstrijd starten. Daaronder zuilen zich niet alleen de sterkste Nederlandse wielrenners bevinden, maar onder meer 6 Zwe den, 2 Zwitsers en 4 Belgen. Om 15.30 uur. wordt vervolgens liet startsein gegeven voor de pro fessionals. waarvan thans nog niet te zeggen is, hoeveel er zullen uit komen. Sport of politiek'/ De Roemeense lawntennis federa tie heeft Vinicus Rurac en mevr. Magda Rurac voor het leven gedis kwalificeerd. Zij hadden beiden aan de wedstrijden te Wimbledon en aan de Franse kampioenschappen deel genomen. In de aankondiging van de federatie wordt gezegd dat de Ruracs, na uit Parijs te zijn ver trokken. niet naar Roemenie terug keerden maar naar Amerika zijn gereisd. Mevr. Rurac had onlangs al moei lijkheden met haar federatie gehad toen zo aan een tournooi in Enge land deelnam en telegrafisch ge waarschuwd werd dat ze geschorst zou worden als ze niet binnen tien dagen naar Roemenie terugkeerde om daar aan internationale wed strijden deel te nemen. Na een tweede waarschuwing ging zij per vliegtuig naar Roemenië, cn keerde later terug naar Engeland voor de Wimbledon kampioenschappen. De Britse regering heelt hel verstrekken van alle militaire goederen en het verlenen van alle militaire faciliteiten aan de Ne derlandse autoriteiten in het Ver re Oosten stopgezet, aldus heeft Bevin, de Engelse minister van buitenlandse zaken in het Engel se parlement meegedeeld. Bevin legde deze verklaring af in antwoord op een vraag van het Labourlid Majoor Bramall. of Be vin wilde verzekeren, dat aan de Nederlandse regering geen oor logsmateriaal zal worden ver strekt. zo lang de vijandelijkheden in Indonesië voortduren. Hector Hughes (Labour) stelde de vraag, hoeveel Nederlandse troepen van leger en vloot thans in Engeland worden opgeleid en of er stappen zullen worden on dernomen om. aan deze overeen komst een einde te maken. Bevin antwoordde: „Neen. dat kan ik niet doen. Tenslotte werd Nederland door de Duitsers over rompeld. Wij hebben plechtig op ons genomen om het Nederlandse leger, dat uitelkaar geslagen werd. opnieuw uit te rusten en op te leiden. Ik kan echter de Neder landse regering meedelen, dat wil dit niet doen voor de dooleinden. die deze oorlog met Indonesië na streeft." AmsterdamBatavia niet vertraagd In tegenstelling tot 'opende ge ruchten. \ernccmt het A.N.P. van de zijde van dc K.L.M. clat dc dien- sicn op dc Amsterdam-Batuvia route geen enkele vertraging of wij ziging ondervinden. Van officiële zijde bereikt ons een overeenkom stige mededeling. Een pendant van het grapje over de fietsende dwaas, die on derweg besloot terug te keren en daarom afstapte om stuur cn zadel te verwisselen, heeft zich te Rotterdam in werkelijkheid afgespeeld. Een jongedame van omstreeks twintig jaren stapte over het middenbalcon, dat de Rotterdamse tramwagens ken merkt, in lijn 16 en wilde in het voorste gedeelte gaan zitten. Voor alle zekerheid informeerde ze. voordat de tram weer ging rgden. of ze de goede richting naar het Mathenesserplein nam. Nee, zei de conducteur, dan moet U de andere kant nemen en hij doelde daarbij °P de halte aan de overzijde. Enige minuten later zag hij het meisje echter toch in de wagen zitten, echter niet in het voorste gedeelte, maar achterin. Ze meende het advies goed opgevolgd te heb ben. V/Vines uit Amersfoort Ongelukken aan zee Woensdagmiddag begaf de 39- jarige tramconducteur A. dc Jonge uit Amsterdam zich bij Zandvoort in zee. Hij zwom vrij ver uit de kust, plotseling verdween hij in de golven. Zrn vrouw, die op het strand stond, zag het ongeluk ge beuren en direct werden reddings pogingen ondernomen, echter zon der succes. Enkele badgasten uit Egmond aan Zee waren met een bootje dc zee opgeroeid, toen dit plotseling een paar honderd meter uit dc kust, omsloeg. De inzittenden, drie dames cn twee heren, wisten zich aan de omgeslagen boot drijvende te hou den, tot leden van de Egmondse reddingsbrigade hen uit hun nete lige positie kwamen verlossen. Twee dames en een heer werden bewus teloos naar het strand gebracht. Ondanks herhaalde pogingen hier toe, keerden de levensgeesten bij de heer Lits uit Amsterdam niet terug. De 60-jr.rige A. Kruit te Rotter dam was in de Waalhaven met zijn 11-jarige kleinzoon aan het baden Onverwacht verdween de jongen in de diepte. De grootvader moest enige malen duiken, eer hij zijn kleinzoon boven had gehaald. De levensgeesten waren toen echter reeds geweken. Uit alle windstreken van ons land komen Zaterdag en Zondag muziek corpsen naar Amersfoort om deel te nemen aan het d or do Amorsfoort- se muziekvereniging „Excelsior" georganiseerde Nationaal Federatief Muziekconcours. De corpsen zullen opmarcheren naar 't terrein van de de speeltuinvereniging „Het Lcus- derkwartier" aan do Ampèrestraat, waar „Excelsior" een onderafdeling van is. De feestelijkheden worden ge pend op Vr iagavond 1 Augustus met oen door het bestuur van do Amersfoortse Muziekvereniging aan geboden concert. Voorts brengt do muziekvereniging. Somprc Crescen do „Oldcnzanl" op Zondag 3 Augus tus om kwart voor twaalf de burge meester aan zijn woonhuis in de Heinsiuslaan een serenade. Na een begroeting wordt op Za terdag 2 Augustus door de deelne mende verenigingen gemarcheerd door de volgende straten: Helle straat, Plantsoen West, Utrechtse- straat, Varkensmarkt. Arnhemse straat. Arnhemscweg, Leusdcrweg. Woestijgerweg, Franklinstr., Rönt genstraal. Marconistraat, Ampère- straat. Vertrek om 2 uur van de Hellestaat. Sempre Crescendo geeft op Zaterdagavond een ere-concert. Meten met de verkeerde maat Twee melkventers werden ge verbaliseerd wegens het gebrui ken van melkmaten voorzien vin het afkeuringsmerk Het is weer onder maat Van een Spakenburger vishan delaar werden 20 kg. onder maatse paling in beslag genomen. Het is ijselijk Een banketbakker, die zijn con sumptie "ijsjes te duur verkocht, kreeg een verbaal. Zwem zonder kapitaal Uit de Garderobe van Pesi'sbad werd f 30.en een portefeuille met inhoud ontvreemd. Het pu bliek wordt aangeraden zo min mogelijk waardevolle artikelen en gelei mee to nemen naar zwem- gelegenhedon. door \V. Meuldijk 405. De zak, waarin ik geknopt zat, lag in een ongemakkelijke houding in een hoek van het vliegtuig. Ik probeerde mc te bewegen; het lukto niet. Maar gelukkig bedachten mijn ont- voeriers, dat ik nu toch niet meer ontsnappen kon en lioton mij eruit. Dadelijk hegon ik to ra zen en to tieren, zei, dat ik, zodra ze weer op de begane grond waren, naar do politie zou lopen en hun in de gevangenis zou laten wer pen en dat het gemeen was om mot zo'n tweeën één jongetje te overvallen. Maar die twee trok ken zich van mijn protesten niets aan. De een stuurde het toestel on dc ander staarde stijf on strak voor zich uit en zei zelfs geen: „Ah" meer. Ik kreeg er spoedig genoeg van mgn woorden aan die zwijgende zwartjurken te ver spillen. Mijn nieuwsgierigheid begon hot ook van mijn ergernis te winnen Voor do eerste keer in mijn leven maakte ik een reis per vliegtuig en dat nieuwtje nam spoedig al mijn aandacht in beslag en -deed me mijn vervelende reisgenoten vergoten. Hang was ik niet, het leek wel een beetje op het reizen ia een trein. Het schokte niet zo org en het gezoem van dc motor maakte me slaperig.. Toen ik weer wakker werd was het buiten ondertussen donker geworden. Er dreven dichte regenwolken voorbij. We moesten al heel wat uurtjes gevlo gen hebben; het land waar ik hoon gebracht wrd lag zeker een heel eind van ons eigen landje vandaan. Plotseling zag ik beneden de lichten van een vliegveld. Wo doken omlaag en taxieden ovou later over do grond. Kans om te ontsnappen was er niet. Nauwelijks stond het vliegtuig stil of er kwam een auto aangereden, waarin mijn ontvoerders snel cn stil met me overstapten. Van het land waar wo door begon nen te rijden kon ik alleen wat borgtoppen hoog tegen vlo nachtelijke hemel afgetekend zien. Verder wist ik niets Ik begon naar het einde van deze geheimzinnige reis te verlangen. HET 7000-TON GROTE NOORSE SCHIP „OCEAN.LIBERTY", geladen mei nilraal in brand gevlogen in de haven van Brest, waarbij een groot aantal slachtoffers te betreuren viel en vele personen gewond werden. Deze per kabel overgebrachte foto toont het brandende schip, voordat het in de lucht vloog. Aan de Ambachtsschool te Amersfoort werden bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Timmeren: A. Adams, Hoog landerveen. VV. W. v.^Asch, Soest, A. H. v. d. Berg. H. Blankesttfn, Leusden; D. J. v. Bochove, G. J. Brundel, Hoogland, g. J. de Brugn, A. J. van Dalen, C. W. van Dam, W. Derksen, P. van Essen, J. van Gils, Leusden; J. v. d. Grift, Soest; P. C. v. d. Grift, Hoogland; J. H. Hooft, Soest W. v. d. Hoogen. Bun schoten; M. Hoogland, Hoogland; W. L. v. d. Hul. H. J. Hullegien, Veenendaal; R. W. van Hunnik, A. Jansen, L. A. van Keulen, D. Loh- man. H. Meerbeek, Woudenberg; C. L. Meijer, W. Middelaar, Hoogland; A. Montauban, Leusden; H. van Noortwgk, Bunschoten; KI. Ooster huis, Baarn; F.. Osnabrugge, Scher- penzeel J. du Pree. Scherpenzeel; G. A. de Ryke, Leusden; J. G. van Schalkwijk, E. J. Schreuder, Aschat A. G. Spruitenburg, J. Traa. Stou- tenburg A. N. Vermeulen, D. Wa- gensveld, Scherpenzeel; C. J. Werk hoven. Soest; C. v. Ykcn, H. J. Zuurveen. Niet bevorderd 11. Afd. Machlne-Bankwerken: C. A. Arends, J. Arlar, J. D. van Barlin- gen, A. Blankestijn, Soestdijk; P. Blokhuis. Spakenburg; C. v. Bu- rlk, E. Canis, R. v. d. Duinen, Soest W. van Dijk, P. Dijkhuizen. W. Ger- ritse. A. van Ginkel. Soest: J. W. de Gouw. Soesterberg; D. v. d. Groep. Spakenburg; A. Hageman, G. J. Hengeveld, C. J. van Heng- stum, Soest: J. v. d. Hoef, D. G. Huber, A. H. v. Keken, T. Kelder, W. J. Kilsdonk, J. Koelewgn, Spa kenburg; H. J. de Kruyg J. te Kul- ve, M. van Leeuwen, Hoevelaken; J. D. Lüschen, Baarn; W. v. Mld- lum, M. L. v. Norden, G. J. v. El- dert, F. Oosterhuis, Baarn; M. C. Pnschedag, E. v. d. Pol, H. van Reems, P. A. Reus, E. H. Riechers, T. J. Roest, Soest; R. M. Roeten, Hoogland; G. Ruitenbeek, J. v. d. Valk. Soest; A. H. v. d. Veen, Nij- kerk, A. G. Veenhuis, A. Versteeg, J. Verwoert, G. Vink, H. v. d. Vlierd, Woudenberg. H. R. Wolfs. Niet bevorderd 27. Afd. Electro-teclinlek: G. Alkema Nykerk, A. ter Beek. J. v. d. Berg, .T. L. Bloemhof, M. Ellerman, G. v. Essen. Voorthuizen, W. Gouverneur A. de Graaff, Driebergen J. P. v. d. Grint, SoestdijkP. A. G. Gunter- man. W. Husken, J. G. Janssen, P. W. T. JaspersFocks, P. J. de Jong, A. Koelewgn, Bunschoten; G. v. d. Kraats, J. A. v. d. Linden, w. C. Majoor, Soesterberg, M. D. Mal- lekote. G. A. Molles. A. W. v. Wal- stgn, A. v. d. Wiel. F. H P. Mei link, B. Mouissie, H. H. Offereins, A. Roest. Ngkerk. J. Schoorl. W. E. Schüssler. Ngkerk; C. A. J. Slee king, L. Smink, M. v. d. Veen, Stou- tenburg. B. Veenendaal, C. Vedder. S. v. d. Vliert. Scherpenzeel. G. Vos Stroe, J. J. de Wildt, Soesterberg; H. C. Wisman. KI. D Zuidema, Doorn. Niet bevorderd 19. Afd. Meubelmaken: A Baas, S. Beeselsen, Soestdijk; B. J. Groten huis, Achterveld; S. v. d. Horn, H. A. van Ruitenbeek, W. H. Rgnders, Achterveld; J. Wimmers. Niet be vorderd 4. Afd. Schilders: J. A. Huurdcman, KI. Koops, Spakenburg. A. A. Oly- kan, Soestdijk, A. C. Ribberink, VV. A. Schakel. C. H. Stoffer. Niet bevorderd 2. Afd. Autotechniek: S. Akkeman, Soest; J. Arlar, J. v. Asselt, Wou denberg, W. H. v. d. Bedem, J. G. v. tl. Beek, Voorthuizen; L. A. van Binnendijk, G. M. Blanke, C. Blie- kendaal. A. v. Bloemendal, G. Bol- leman, KI. Bos, Hoevelaken, W. Buitenhuis, L. C. Charmant, A. Conrads, Lunteren; P. A. Erme- rins. R. G W. Gerritsen, D. F. Nu- poort, Soesterberg; A. de Graaf, j Spakenburg, A. P. de Graaf, G. v. d. Grift, Hooglanderveen; G. W. Hasselbach, Baarn; H. A. v. d. Heuvel. G. J. Hilhorst, Baarn; G. A. van Hoeljen, H. J. Huigen, Soest A. J. van Hunnik. J. W. Hunsche, G. Jansen, H. J. Janssen, J. A. v. d. Kaay, Doorn; T. Kempkcs, L. Koe- lewijn, Spakenburg; P. Koelewgn, Spakenburg; W. Kraaikamp. J. W. v. d. Broek, Austcrlitz J. Laseur, Soest; P. Lappain, G. A. Leemhuis, R. Marcus, F. G. Meilink, H. Mos terd. Barneveld; H. Mulder, T. A. Pasker, Hoogland G. Pasveer, Baarn; A. Pronk, Soest; J. Putten- stein; H. v. Raaij, Renswoude A. Ram, J. A. de Rujjgt, Soest; J. Schaap, Bunschoten; D. Schouten, Achterveld; M. Schouten, Soestdijk; K. V. <1. Veen, Baarn W. Veldhui zen, Scherpenzeel; P. M. Versteeg. D. van Vliet, Voorthuizen; H. Vree kamp. N. Wallet, Woudenberg; J. Waterkoort, A. A. de Wildt, Soes terberg, J. M. de Wit, J. H Wijs muller, Soestdijk, J. A. van Zanten. Niet bevorderd 32. Aan de Amersfoortse Industrie- en Huishoudschool werden de volgende examens afgelegd: Éénjarige opleiding tot Huishoudkundige Toegelaten tot de praktljktijd' M. C. van Di.ik, M. VV van Hoogevest, J. A. Lablans. J B. Lassche, E. J. Roeterink, H. O. VV. Schaap, C. C. M. v. Tilburg, A. A. Vervloet, J. Vogel, C. de Vries, G. I Talsma. Niet toegelaten tot de praktijktijd werd cón leerling. Tweejarige opleiding tot Huishoudkundige Bevorderd van dc eerste naar de tweede klasse: H. Dekker, L. J. Hen driks. A. G. van der Lely, A. H. van der Molen. L van Ommen. G. Ro- I bertus. H. Tccrink. J. Tclman, A. i Blankespoor. A. L. M. Brands, S. G. Bunnik, M. E. van Erp. M. J. Goos, T. de Graaf, J. E. Hoonhoud. C. van Icperen, A. M. B ten Kate, A. de Kleuver. M. T. Ribberink, M. R. Schimmel, VV. S. Stap. M. T. van Unen, C. Vctknmp, M L. Hammer (voorwaardelijk). Niet bevorderd werd één leerling. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: E. M. de Besten. G. van den Broek, VV. Buys. J. VV. Hamel, J. Jckcl, L. van der Kaay, M. van Kerkhof. A. E. M. Kroes. A, H. van der Linden. J. Meiling, A. C. Renes, C. J de Ruiter, C M Schieffclers, P H Schut. A. J Supheei-t. J. Tabernal. G. A Tromp, L. M. Veldkamp. H. H Waardenburg A. Bakker, H. Elzas. E L. Grashuis. G. dc Jongh, M. van der Kaay, R. Koster, C. F. Oostlander. H. Overes, G. H. Reeders, B. J. W. Roscam Abbing, W Y. Siemens. M. L. de Stigter. J. Stuut, F. Stuut, A. C. van Zutphen. Aan drie leerlingen kon het ge tuigschrift niet worden uitgereikt. Opleiding tot Hulp In de Huishouding Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: J. E van Ommen. VV. H. Una, M. E van der Baan. E. J. van de Beid, A. E P. van Boetz.e- laar, A. Bokking, G. Bos, G. van Domselaar, A. M van Galen. J. Gil lis, T. Jansen. J. A. Krrling, M. Knigge A. de Man. E. Middelhoven. T Mook. G. van Nieuwenhuizen, E. M. Salomons. J. G. Schild. H. F. van Slootcn, N. Twijnstra. M. Veenen- decl, A Veenstra, F. van Vlastuin, B. J. Winter. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: A ten Have, J F. Stam, J. C Hogenhout, A. N. Abenes. E. J. Brink. T. van Dasier. J. C. G. Dumon, J. A. Ederveen. G Elsinga, M. Fruin. J C. Gorter. I. van Huyzen. L Loo- yen, A. C Nieuwenhout, M. .T van Oordt. G. Oorebeek. G. van de Rid der. W Roepers. M. H. W. Stol, J. A Stolberg. C. M Veenkamp, J. Vellinga, W. Verheuvel, L. Verhoe ven. Aan twee leerlingen kon het ge tuigschrift niet worden uitgereikt. Opleiding tot Naaister Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. van Engelenho ven, A. van 't Hazeveld, A. Jansen, M. van Leeuwen. M. van'Nieuwen- huizen, S. Petten. N. Radstok. H. Storm. M. van Veclen. N. Veldhui zen. M. van Woudenberg. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: H. Hoogendam. M. M. Keete, J. Meyers, J. Wicrsma. Primaire Dagopleiding Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: G van den Akker, J. Bouwer. H. Florijn. J. van Ginkel. A. dc Haan. E Hardeman. M. Heet- mavcr. H. ter Horst. C. S. Kramer G. C. Li.jftogt, W. P. H Overeem. J. Schreuder, J. van de Veen, H. Vlas tuin. C. J. van Vlierden. H. E. de Vries. F. Wildcboer. M. Welters. G. Zwanenburg (voorwaardelijk). W. Arens. G. v. Barreveld. A. v. Barre- veld. C. van den Brink. M. van den Brink. E. M. Drögc. A. J Gouw, L. ter Haar. J. Klein Nagelvoort. A. Kleinveld. M Koot. J. Mater. M. G. Meinten, C. van Ommen. G H. Peg- man, E. H. Schuin. P. G. Schuuring, C. J. Strijbos. W. Vereschildt, C. C. M. de Vin. L. van der Baan. H. Boersma, C. Boogers, J. M. van den Burg, G. van Deuveren. P. Gaffel, N. van 't Hazeveld. H. van Karsber- gen «voorwaardelijk). J. v. Loveren, G Mosterd, W. van Nicuwenhuizen. A. W. Pauw. J. G. Teunissen. C M. J van Til. G van Vcclen. A. van Veenendaal. H. J. G. Voortman C. van der Wart. P. W. van den Akker, J. A. van Bekkum (voorwaardelijk). M. C G. Berendse (voorwaardelijk). H. H. Derksen A J H. Jans J van de Kamp. A. Kooreman A. P Kor- ver, M G. Malestein, F. van Offe ren. H. C. van Papenhuizen C E. van Plateringen. J. A. van de Rid der. R. Timmerman, C G. de Vries, G. E. Windhouwer, J. C. Balfoort, P. Pliekendaal, N. A. Boshuizen, M. M. F Buys. J Hictkamn (vonrwaard^- luk). J. van der Jagt. A. Jansen, B van de Kamp. A. van de Kami), C. K. Kamphuis, C. Lammers. A. J Overeem, E. van Plateringm. A. Pomper, A. H. L. Scheerder, T. Tim- mers. H Vos Niet bevorderd werden drie en twintig leerlingen. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: J. M. H. Bakker, P. BakFor O O Donath, A B. van Doorn. V. van Doorn, J. van Ginkel, B. J. Groen hof, G. J. Jansen. H. C Kamerbeek, A Kikkert, W. Kollen, C. C. Kraan- dijk. C. A. Lem, G. H. Nljenhuis, A. Stoffer, P. M. Vos. S. Wagensveld, G. P. Zielman, J. M. Baatje, H. M. Boomsma. G. van den Brink, A Drost, E Filcmon M. J. F. Geurtsen, N. van 't Hazeveld. D. A. Hekkers, J. Hoogerbrug, G van de Kamp, W. J. J. H. Klein. M. Krijt, Th. C. van Oers. S. Paur. J. C. J J Tiggelaven, W van Tol. J. A. H. Tuithof. E Vree man. V. Weinberg, J. van Zoeren, F. B Burggraaf. A. Coenen. W. van Doornik. A. Fontein, A. R. H. de Gooyer. G. de Greef, F. H van der Gronde, C. H. J. van den Ham. G. Klomp, A. de Koning, H. G. Kroon. A. van Lambalgen, C. H. J. van de Pol, J. J. van Ravenhorst. A. Renes. G. B. Top. H C. Verspuy. B. J. Ver steeg. H. Walet. G. M. van de Weg. G. Willemsen. C. L. Woudenberg. A. van de Beck, H. van den Beid. B. Bos, W. Brons. J. Folkcrts. J. de Jonge. M. Kotlewijn, B. Meiling, G. J. Mul der, M Rijn. M van der Voort, W. van Wessel, J. Zegers. Aan twee leerlingen kon het ge tuigschrift niet worden uitgereikt. Waterpolo Ncptunus-dames speelden gelijk (4-4) De Neptunus-dames sppeldon Woensdagavond in het Sportfond sen bad tegen Y 1. Het was een bijzonder slechte wedstrijd. Hoe wel Ncptunus minstens zoveel kansen kreeg als tiet Y, was de ruststand toch 3—1 in het voor deel van dc gasten. S. v. Kolfscho ten had uit een directe vrije worp gedoelpunt. Na rust maakten de Neptunus-dames een paar geluk kige goals, een van J. de Jong, en een taterhal en een strafworp van S. v. Kolfschoten, zodat de Ncp tunus-dames met 43 voor ston den. De linksvoor van. Y maakte tenslotte de gelijkmaker. Neptunus IV won met 10—1 van Flevo 111. Duivensport Uitslag ACC wedvlucht Orleans op Zondag 27 Juli. In concours 59 duiven, gelost om 6,30 met NO wind. Aankomst lp duif Zondag 1.48,30, idem laatste prijswinnen de duif .Maandag 0.14,4. Aangew. 25 cent J. de Bruijn met no. 2. Aangew. 10 cent H. de Goede niet no. 1. Koningspoule II de Goede '.net no. J. Speciale poule no. 1 en 2. De prijzen werden als volgt be haald; H de Goede 1, 3. J de Bruijn 2. J Leyenhorst 4, 5, 6, h erhoef Jr. 7, 13. G Wynands 8, 9. j H Schui ten 10, 15, J Bolhaar 11, Piet Wy- nauds 12, N H Egink 14. Noteert U even GRAND THEATRE: De liefde van Marianne, 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: Spionne tegen wil en dank. zelfde tijden. REMBRANDT THEATER: Mijn meisje is een gangster cn De roepstem der wildernis, 2.30 en 8 uur. T.M. 4 AUGUSTUS: „d'Oude Lan- teern", Schilderijen-expositie J. Meine Jansen, 1012 en 25 u. Zondags 2—5 uur. 1. AUG.: Vergif en medicijn in de mens. Psyche en Aura. Sierkunst, Utrechtseweg, 20 uur. 2 EN 3 AUG.: Nat. Federatief Mu ziekconcours „Excelsior" Speel- tuinver. „Het Leusderkwartler". Zat. aanv. 20 u. Zon. 15.30 u. „STICHTSE HEUVEL": Iedere avond dansen 19.3023 u. (Or kest Harry Vcrbeke). DANCING d'ORANJEBOOMZat., Zon. en Woensd. dansen. DANCING VAN 'T HUL: Zat., Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur, Zon.mid. 15—18 u. (Orkest Jan van Loo). Gevonden voorwerpen Zilveren armband met rode ste nen, bl. sjaal, bl. bruin koffertje, oude foto (van drie kinderen), post- duifno. DAN 0130 4-5 14145; grgze sportkous, fietssleuteltje, witte ceintuur, zwarte rozenkrans, pad- vindcrsfluit, textielkaart, huissleu tel, gehaakt beursje (inh. 2.50); zwarte sigarenaansteker, herenrij- wiel, bl. zwembroek, handdoek en gummibal, rode portemonnaie (in houdende 1.20); Pers-bew^s t.n. P. A. van Dgk, br. portemonnaie inh. 0.55; tabaksdoosjes, br. por temonnaie, br. portemonnaie, rood gebr. beursle, koperen zakmesje, rood regenkapie. kussensloop, br. tui met rozenkrans, bl. zwt. gev. vulpen, loden buizen, envelop inh 20 cons.crcd. bonnen; zonnebril, bril in étui, zakmes, ijzeren klem, bril in étui; oude sigarenkoken m. inh. Burgerlijke stand Geboren: Alida Grctha Hendrik*, d v E de Vries cn L bon ma; Helena Adriana, d v A Piemens cn C II A Spierenburg; Theodoras Joseph, t v E J Bakkoncs en C C Hoefsloot; Antonic, z v E Hagebeuk en A v d Bor. Gehuwd: C J Mulder en J van Vliet. Soest Concert Wilhelminakerk Voor een klein aantal luisteraars gaven Leni Kooning-Pool, alt on Wiin Dijkstra, orgel. Woensdag avond een concert in de Wilhelmi nakerk. Het programma was mooi samen gesteld. Van Bach tot H. Andriessen voor orgel, mot de Biblische liede ren van Dvorak cn la Procession van César Franck voor zang. Jammer dat de geestelijke span ning. die voor deze muziek onont beerlijk is. er niet was. De Nocturne van César Franck, was het mooist en liet de gevoelige stem van de zangeres goed uitko men. La Procession miste absoluut de sterke emotie die dit lied van de vertolkster verlangt, ook de bege leiding had inniger kunnen zijn. De organist volgde overigens uitste kend, maakto bij Dvorak mooie kleuren met z'n registratie, bij Han del echter te romantisch. Ook bij het laatste trekje van de prelude van César Frauck. werd de stemming plotseling neergehaald door een goedkope registratie. Z'n laatste nummer Choraal van H. An driessen was wel het beste en geeft ons goede verwachtingen voor de toekomst. Evenals op vele andere concerten die we in dit kerkgebouw mochten beluisteren, moeten we weer de op merking maken, dat de Baeh mu ziek zich niet leent voor dit orgel. Zelfs voldeed wat orgel betreft hef meest de prelude pastorajo van Cor Kint, hoewel muzikaal niet het beste werk. I Hooibergen brandden af Woensdagavond stonden plotse- ling op de Ferd. Huicklaan, twe« grote hooibergen in brand. De boerenbehuizing van de land bouwer W. v. Hofslot, die op onge veer 10 meter van de brandende hooibergen verwijderd 6tond, vatte vlam. De gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse met groot ma(e- riaal en wist n,et cen zestal stralen water, de boerderij te behouden, De twee hooibergen, bevattende 85.000 kg hooi gingen verloren. Een onderzoek naar de oorzaak van deze brand wordt Ingesteld, daar van hooibroei geen sprake is. Duivensport De Postduivenvereniging „Dè Vriendschap" hield Zondag jl. een wedvlucht niet jonge duiven van af Venlo, afstand 100 km., waar van de haten bestemd zijn voor de plaatselijke verenigingen der tbc bestrijding. De duiven werden te half tien gelost; 226 duiven in concours. Aankomst eerste duif 11 uur 5 m, 14 sec., aankomst laatste prnswin- nende duif 11 uur 26 min. 2 sec. De persoonlijke prijzen werden! als volgt behaald: A, Verkerk 1 29 42; W. Hoest 2 17 36 43 44 15 52; mej. C. Paamve 3 22 39; W. Nieu- wenhuis 4 33 37 38; II. Pohlman 5 56; J. Pot 6 8 26 47; J. Mulders 7 9 21; E. Dnatselaar 10 32 53; mej. G. Zimmerman 11 23 40 41; K, Phi- lippens 12 18; F. Heeremans 13 14 15; G. Teeken 16 18 24 51; J. Bun ders; 19 48; G. Sukel 20 3ft. C. Dijkman 25; H. v. Sitter 27 31 34 49 55; R. Bokma 35 46 en H. Spikman 50 54. Zwemtocht voor de NIWIN Dinsdag 5 Augustus a.s. organic se.ert de band NederlandIndia afd Soest een zwemtocht van de Grote naar de Kleine Molm. Iedere deelnemer (ster) ontvanrt na het volbrengen een blijvende herinne ring. De Socster Harmonie luistert dc wedstrijd op. Het batig saldo komt ten goede aan de Kerstpaket- tcn-actic voor dc Socster jongens over zee. Bij de te Utrecht gehouden U.L O. examens slaagden M. v. Bennekom, Nel Rademaker. Ada Roest, Els Wijsmuller, Jan Appelhof. Jaap van Breukelen. Herman Brandt, Wim Brouwer, Wjm Butzelaar. Ad Beijer en Hans Hendriksen.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 3