JOE LOUIS, de zwarte koning van de ring DAGBLAD VOOR AMERSFOORT it Amerika: Licht in 't aquarium, een belangrijke factor DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Hij is maar één keer kwaad geweest op Max Schmeling Altijd sportief - m fMJ, yv$'f 1mt Een badhuis voor honden Bloemenmagazijn „KORTBEEK" is t.m 9 Aug. gesBoten Snouckaertlaan 23. Gem.Handelsdagschool 't Gooische Boekhuis BRANDPUNTEN Uw brandpunt P 22 JUNF was het precies tien jaar geleden, clat de 23-jarige Joe Louis, onder de sterren in het Comiskey Park te Chicago een harde rechtse plaatste op de kaak van de zwaargewicht kampioen James J. Braddock. lim viel voorover en werd uitgeteld. Zo begon het tijdperk van Louis, het langste, sinds in de dagen van Olim de ringsport werd uitgevonden Naar wij onlangs mededeelden schijnt nu toch het einde van deze fantastische carrière te naderen. Louis is zelf zo verstandig om in te zien, dat hij er niet altijd mee door kan gaan. Al is er dan ook nog geen zwaargewicht, die zich met enige kans op succes met Louis kan meten, 33 is oud voor een vechter. Tunney retireerde toen hij 30 was. Dempsey was 31 en de beroemde John L. Sullivan was ook 33. toen hij voor de vuisten van Corbett moest zwichten. In ieder geval behoeft Louis niet bang te zijn, dat hij snel vergeten zal worden. Die staat van dienst, met stootje velen. A LS er één in Amerika goed werk Hl heeft gedaan voor-de erkenning van zijn ras dan is het wel Joe Louis. In herinnering blijft die avond in het Madison Square Garden, toen Louis zijn beurs ter beschikking had gesteld van het Marine Noodfonds. Louis had toen juist z'n titel geriskeerd tegen Buddy Baer. Wandell Willkie, die dood is. stapte in de ring. schudde de neger de hand en zei: „Dank je, Louis, in naam van de Amerikaanse marine en van .iet Amerikaanse volk on. voor niets je titel te verdedigen, die je door zweet en bloed hebt moe ten veroveren." Bob Considine, beroemd sportjour nalist schreef: .Jij bent de eerlijkste, de meest sportieve bokser, di«. er ooit geweest is. Je bent een voorbeeld ge weest voor je ras en jij hebt de boks- sport meer gegeven, dan zij verdient." Een voorbeeld van zijn eerlijkheid. Max Schmeling mag er zich op be roemen de enige bokser te zijn ge weest. die de ..bruine bombardier" op de knieen heeft gekregen. Toen hij, hall blind en hevig bloedend in z'n kleedkamer kwam. hoorde hij verslag gevers over dit gevecht praten Ver baasd door hun gesprek, vroeg hij aan zijn manager |ohn Roxborough: ,,Heb ik Schmeling te laag gesla gen Roxborough knikte. „Ja. twee keer." Half versuft als hij was. smeek te hij z'n manager om naar de kleedkamer van Schmeling te gaan en hem uit zijn naam z'n excuses aan te bieden. De Duit ser was minder sportief. Hij liet zich in het openbaar zeer laat dunkend over „die neger" uit, waarvoor hij later hij de revan che heeft moeten boeten. Twee dagen voordat dit gevecht plaats vond, zei Louis tegen niemand een woord Z'n man: ger was bang. dal hij Schmeling in de ring zou ver moorden In twee minuten en vier seconden was het pleil beslecht. Schmeling kreeg de ergste afstraffing, van z'n loopbaan en moest naar het ziekenhuis. „Dat is de enige keer ge weest," vertelde Louis later. ..dat ik kwaad de ring in ben gegaan." De droom van 'n neger DE Louis-sage gaat terug tot be gin 1930. Een rijke neger uit De troit, John Roxhorough. droomde er van een rasgenoot te vinden, die als uitblinker in de sport een goodwill zou kunnen kweken tussen de blanke en de gekleurde rassen. Een zekere Joseph Louis Barrow werd zijn favo riet. Het verleden van Louis was een story van armoe. Hij sliep maar veel om de honger te vergeten, 's Zon dags ging hij met z'n broers en zus ters naar de Daptistenkerk. Zijn moeder is hem altijd een grote steun geweest. Van z'n eerste verdiensten heeft hij voor haar ee" prettig huisje gekocht in Detroit. Louis was nog een kind, toen zijn moeder voor de tweede keer trouwde. Joe's tweede vader, Pat brooks, ging in Detroit bij de Ford fabrieken wer ken. Zijn kinderen volgden hem later, de toekomstige wereldkampioen in cluis. Z'n moeder droomde ervan hem een musicus te laten worden. Maar al spoedig stond de viool vergeten in een hoek en inplaats van op een con servatorium was Joe te vinden in het bokslokaal. 's Avonds, na afloop van het werk, werd er getraind en in de herfst van 1932 bokste hij z'n eerste amateur partij, toen al onder de naam van Joe Louis. Twee jaar later, in 1934. won Louis de nationale titel van amateurkampioen half zwaargewicht. Tegen de zin in van z'n beschermer. Roxborough die daartoe de tijd nog niet gekomen achtte werd hij prof. Roxborough dacht dat hij er nog niet rijp voor was, Louis bewees het tegendeel. Van de twaalf gevechten, tot z'n eerste grote gevecht met de oud-wereldkampioen Primo Camera, 23 succesrijke titelgevechten, kan een later Schmeling en Billy Conn. Als jongen van 21 jaar won hij in het Yankee Stadion voor 62.000 toeschou wers van Primo Camera. In de zesdp ronde ging de Italiaan knock out. Eerst dan kampioen... 17-ING LEVINSKY. Max Baer, Pau- lino Uzcuden volgden de Italiaan. Men zei, dat zij reeds een glazige uit drukking in hun ogen hadden voor dat het gevecht begon. Schmeling was een uitzondering. De zwarte Uhlaan had zwakke plekken ontdekt in de verdediging van Louis. Joe kreeg z'n eerste afstraffing, maar meer nog dan deze hinderde hem de laatdunkende toon. waarmee Schme ling over de negers had gesproken. Al in het bezit van de kroon verklaarde Louis openlijk, dat hij zich niet eerder een kampioen zou voelen voordat hij de Duit ser z'n nederlaag betaald had ge zet. Farr, Mann en Thomas wa ren steps-up naar de revanche tegen Schmeling, die in enkele minuten beslist was. Na Schmeling zijn er eigenlijk geen serieuze tegenstanders meer geweest, i Billy Conn heeft nog een kans gehad, j doch in de eerste partii. toen hij op I punten voorstond, beging hij in de twaalfde ronde de domheid om met i een knock out te willen winnen en I toen was het snel met hem gedaan. De afloop van de revanche na de oorlog kent men. Als prof heeft Louis in totaal 59 gevechten geleverd. Een en vijftig daarvan werden beslist door knock out, zeven keer won hij op punten en j I slechts één keer verloor hij. Met al zijn gevechten heeft hij meer dan drie millioen dollar verdiend en toch is de j j Brown Bomber nog geen rijk man. j Dc belastingen hebben er een groot De moeder von Joe Louis. I deel van opgeslokt en de hofhouding won hij er twaalf, o.a. van Charley van zo'n ringkoning is ook met goed- Massera. Lee Ramage en Alex Bor- j koop Vandaar dat Louis nog twee chuck. Massera en Ramage bezorgden gevechten wil leveren voordat hij z'n hem in die periode evenveel last als I handschoenen aan de wilgen hangt, j Kuypers kampioen op de degen De Koninklijke Nederlandse Ama teur Scherm bond organiseerde te Amsterdam in de grote sportzaal van het hoofdbureau van politie, het Nederlandse kampioenschap l'J47 op de degen. Door het uitval len van een demi finale, werden Je 19 deelnemers ingedeeld in 1 poule, hetgeen de wedstrijd uiter mate zwaar en moeilijk maakte. Velé spannende en technisch hoogstaande partijen werden ge trokken en het is duidelijk dat het schermpeil op degen stijgende is, doordat regelmatig hoofdklasse schermers deelnemen aan buiten landse wedstrijden en de training voor de a.s. Olympische spelen. Nederlands kampioen 1947 werd E. L. Kuypers (P et R uit den Haag) me. 16 gew. part. 21 ont. en 5" geg. touches. 2. Fr. A. Mosman (ASC Amster dam) 14 gcw. 22 on. 49 geg. touches. 3. Mr. J. D. Schepers (KOS) 13 gew. 28 on. 45 geg. touches. 4. R. .1. Hordijk (P et R) 12 gew. 20 on. 44 geg. touches. 5. A. C. Montfoort (P et R) 10 gew. 32 on. 40 geg. touches. 6. Ir. A. J. v. d. Hoeven (P et R) 10 gew 33 on. 40 geg. touches. 7. J. van Jol(TW) 9 gew. 36 on. 38 geg. touches. 8. I. J. Hessink (ASC) 8 gew. 36 on. 33 geg. touches. (Deze 8 schermers vormen de hoofdklasse voor 1947). Nel Hermsen verliest In het internationale tennistournooi te Ostende boekten Maandag de Ne derlandse deelnemers en deelneem sters d volgende resultaten: Heren dubbelspel halve finale: Mi- tic— Pallada (Joegosl) slaan Freling (Belg)-van der Kruk (Ned) 62. 6—2. Dames enkelspel finale: me]. Bor- man (Belg) slaat mej Hermsen (Ned) 6—2 6—4. Dames dubbelspel kwart finale: mej. Hermsen (Ned)-mad Barbier (Belg) slaan mej. Bernheim-mej Marck.x (Belg) 64, 63. Mevr. Scholten (Ned.)-mej. Donken (Belg) slaan mevr. van Kamp-mevr de Cleck (Belg) 10—8. 6—0. Gemengd dubbelspel halve finale: mevr de Meuleineester (Belg)-Pallada (Joegoslavië) slaan me' Scholten (Ned)-Freling (België) 75, 64. Nieuw record van Novae Tijdens sportfeesten in het Dyna mo-stadion heeft de Rus Grigori No- vak zijn eigen wereldrecord tweehan dig trekken halfzwaargewicht van 137.50 kg op 140 kg gebracht. Dit is hei moment, dat aan Tami Muuriello de illusie wordt ontnomen om zich wereldkampioen zwaargewicht te mogen noemen. Internationale achtkamp te Hilversum De uitslagen van de Maandag in de derde ronde gespeelde partijen van de internationale achtkamp te Hilversum luiden: Groep A: van Oostcrwijk Bruyn (Maartensdijk) tegen O'Kelly (Bel- gië) 01 D. J. S. de Lange (Laren) tegen Muehring (Den Haag) 01. Kramer (Leeuwarden) tegen de Jong (Winterswijk) afgebroken. Max Eu we (Nederland) tegen Pothast (Holland se Rading) I0. Voorts is nog gespeeld de partij Kramer tegen Max Euwe, welke werd afgebroken. Groep B: van Helden (Hilversum) tegen van Doesburgh (Laren) 01; Kuperus (Hilversum) tegen Foerder (Palestina) afgebroken; van Steenis (Utrecht) tegen Pachman (Tsjecho- slowakije) O—I; De Ruiter (Hilver sum) tegen Rossolimo (Frankrijk) I 01. Groep C: Fontein (Baarn) tegen van Hofwegen (Hilversum) 10; Spanjaard (Utrecht) tegen Castaldi (Italië) afgebroken; D. F. de Lange (Laren) tegen van Se'ters (België) 0—1; Pasteijn (Hilversum) tegen Szabo (Hongarije) 01. 's Avonds zijn de afgebroken par tijen der derde ronde beëindigd met de volgende resultaten: Groep A: Kramer tegen de Jong Groep B: Kuperus tegen Foerder 0-1 Groep C: Spanjaard tegen Castaldi 1—0. Groep A: Muhring (Den Haag) 214 punt; O. Keil. (Belgie) 2 punten; Pothast (Holl. Rading) en van Oos- terwijk Bruyn (Maartensdijk) elk 1 V2 punt; Kramer (Leeuwarden) en Max Euwe elk 1 punt en 1 afgebroken partij; de Jong (Winterswijk) 1 punt en D. J. S. de Lange (Laren) punt. Groep B: Foerder (Palestina) en Rossolimo (Frankrijk) elk 3 punten; Pachman (Tsjechoslowakije) punt, van Doesburgh (Laren) 1 )4 punt, van Helden (Hilversum) 1 punt W. van Steenis (Utrecht) en de Rui ter (Hilversum) elk Va punt. Kuperus (Hilversum) 0 punten. Groep C: Szabo (Hongarije) 3 pun ten; Fontein (Baarn) 2Ia punt; Span jaard (Utrecht) en van Seters (Bel gië) elk 2 punten. Castaldi (Italië) Ha punt. D. F. de Lange (Laren) 1 punt. van Hofwegen (Hilversum) en Paste:n (Hilversum) 0 punten. Steman ging met drie bekers naar huis In het Olympisch Stadion waren Maandagavond ongeveer 25.000 toe schouwers aanwezig, waarvan het grootste gedeelte nog nimmer dirt- track races had gezien. Het was een volkomen neutraal publiek, dat nog geen favorieten had maar het raakte al spoedig onder de ban van het ..broad-sliding" bochten werk en juichte de winnaar van de speedway-cup. Steman uit Voorburg, hartelijk toe. De strijd begon met 14 series, waarin telkens 2 rijders van het Noord-Hollandse speedway-team „De Vliegende Hollander" en 2 van de Zuid-Hollandse ploeg „De Wind molens" elkaar bestreden. Dank zij voortreffelijk rijden van Steman en Bosman wonnen „de Windmolens" met 44 punten tegen ,.de Vliegende Hollander" 40 punten. De acht renners, die de snelste tijd hadden gemaakt, bestreden elkaar tenslotte in individuele races. Steman die sneller startte van Van Aartsen. zegevierde en maakte daarbij boven dien de snelste tijd 1 min. 28.2 sec. over de 1600 meter. Ook bij een extra wedstrijd om de koehoornprijs. waar bij hij het op moest nemen tegen van Aartsen. Bosban en Boef, werd Ste man winnaar, zodat hij met drie be kers naar huis ging. Woensdagavond 20 Augustus a.s. zullen in het Olympisch Stadion revanche races worden gereden. Nieuw wereldrecord discuswerpen Tijdens de landenwedstrijd Turkije Amerika heeft de Amerikaan Ro bert Fitch bij het discus-werpen een afstand gehaald van 54 meter 80. Gen. Spoor dankt het leger Generaal S. A. Spoor heeft in een door de radio omgeroepen dagorder dc troepen bedankt voor de voortref felijke wijze waarop zij als militair en als mens de gegeven opdrachten in dc afgelopen iwee weken hebben uitgevoerd. „Gelukkig heeft slechts een gering aantal van onze makkers bij de thans gevoerde actie het leven gelaten. Met eerbied1 gedenken wij deze man nen. Ook gedenk ik hen, die gedu rende de operaties zijn gewond, als mede enkelen, die nog als „vermist" te boek staan". De Nederlandse commandant van de zeemacht in Indonesië, vice-admi- raal A. S. Pinke. heeft in een dagor der het volgende meegedeeld: „Zo als gij uit de rede van de landvoogd vernomen hebt. worden de militaire operaties thans beëindigd. Het blijft de plicht van de krijgsmacht, rust en orde te handhaven in de onder onze zorg staande gebieden. Tot het hand haven van rust en orde blijft van zelfsprekend behoren het tegengaan van infiltratie in deze gebieden, het tegengaan van de invoer van militai re goederen en van de uitvoer van producten der ondernemingen in dit gebied, zodat de patrouillediensten gehandhaafd blijven. Atletiekwedstrijden voor spoorweglieden Zondag zijn in het Hilversunise sportpark de jaarlijkse atletiekwed strijden gehouden van de Bond van Spoorwegsportverenigingen in Neder land Winnaars werden: 100 meter hardlopen Hillenius Sova (Alkmaar) 12.3 sec. 200 meter hardlopen Hielkema (Tilburg) 24.9 set. 400 meter hardlopen: Hielkema OYST (Tilburg) 56.9 sec. 800 meter hardlopen: Kuiper AM- CEST (A'dam) 2 min 18.2 sec. 1500 meter hardlopen: Ten Voorde CUNIA (Enschede) 4 min 46 8 sec. 3000 meter hardlopen: Van Ant werpen DAVOS (Leiden) 11 min. 31.4 sec. Hoogspringen: Hillenius SOVA (Alkmaar) 1.60 meter. Verspringen: Van Aarle SSVC (Groningen) 5.52 meter. Discuswerpen? Buma Gunia (En schede) 36.23 meter. Kogelstoten: v d Straten AMCEST (A'dam) 10.035 meter. Speerwerpen: v. d. Straten AM CEST (A'dam) 37.15 meter. Olympische estafette. Gunia. (En schede) 4 min. 20.3 sec. 4x100 meter estafette: AMCEST Amsterdam 52.3 sec. BIJ I1KT BINNENHALEN VAN DE GRAANOOGST IN DE N.O.- POLDER woidt gebruik gemaakt van de nieuwste, uit Canada geïmpor teerde, gecombineerde maai- en dorsmachine van grote capaciteit. Deze machine maait binnen een uur tijd een hectare grond schoon af en levert een gemiddelde opbrengst van 45 mud gedorst graan in zakken af. De bediening geschiedt door 2 man, wier arbeid zich beperkt tot het op gang brengen van het gevaarte en het controleren van de werking. ii In ons vorig artikel hadden wy ons aquarium dus kant en klaar voor ons staan en wij zoeken er een geschikt plaatsje voor in de woon kamer. Wij mogen niet vergeten, dat licht een eerste vereiste is om van ons kleine waterwereldje ple zier te beleven. Daarbij houden we er rekening mee, dat het licht, dat in ons aquarium doordringt, twee maal gefilterd is: éénmaal door het kamervenster en andermaal door de glazen wanden van onze bak. Daar door verkeert het aquarium in een ongunstige verhouding tot de na tuur daarbuiten, waar alle licht, zonder hinderpalen, rechtstreeks kan doordringen. Een lichte plaats is dus aangewezen. Uitzicht op het Z.O., dat ons enkele uren van zon neschijn garandeert is wel de beste plaats. Wij kunnen overigens de ge schiktheid van de standplaats be palen aan de hand van de reactie, die het aquarium ondergaat onder invloed van het licht. Blijft het wa ter helder, dan is aan alle eisen voldaan en behoeft nooit aan ver versing te worden gedacht. Wordt het daarentegen groen, dan is de lichttoevoer te intens (al te felle zon uit het Zuiden). Wordt het bruin, dan staat het te donker. Wy nemen dan onze maatregelen en zien uit naar een betere stand- Di. /AJ.HLKl ACAN11E 1947 is tot op heden voor velen wat het weer betreft een succes. 1 Vat zoudt U zeggen van een vacantie per zeilboot in de mooie omgeving van Muiden? plaats, maar brengen geen nieuw water in het aquarium. Water res taureert zich altijd vanzelf. Als we gaan Verversen, roepen we een ge lijkwaardig proces telkens opnieuw in het leven en dan is het met de liefhebberij spoedig gedaan. We kunnen hoogstens een ervaren aquarist verzoeken ons enkele em mers oud aquariumwater te ver strekken voor inenting. Onderhoud Eenmaal helder, dan beperkt zich het onderhoud tot het afhevelen van het bodemvuil en het schoon maken van de voorruit. Daarby gaat een klein gedeelte van het wa ter verloren en alleen n u mogen we daar vers water voor byvoegen. We zorgen er echter voor. dat de temperatuur van oud en nieuw wa ter hetzelfde is. want plotselinge temperatuurverschillen vooral naar beneden zijn dikwijls fu nest en veroorzaken zwemblaassto ringen bij de vissen, welke zich openbaren door zwembewegingen, die niet meer onder controle van de dieren ligt; ze buitelen en wanke len, verliezen het evenwicht en of> beterschap valt in de regel niet te hopen. Voor het schoonmaken van de voorruit gebruiken we watten, een scheermesje of een stuk sepia. Geen scherpe ingrediënten, die krassen veroorzaken. De achterruit vertoont spoedig een groene aan slag. Die laten we stil zitten, want zij vrijwaart ons aquarium voor al te fel licht en bovendien doet me nig visje zich aan het groene algje tegoed. Voor de verwarming van het aquarium wordt gebruik op maakt van elcctriciteit, gas of pe troleum. Het laatste is de goed koopste methode, maar de doeltref fendste is electra-verwarming met een automatische regelaar, die de temperatuur van het water op ge lijk niveau houdt. NED. HERV. KERK Beroepen te RotterdamCharlois (vac. ds. Klijn) toez. P. Vermeulen te Laren; Haarlem, (vac. I. P. v. d. Waal) B. van Ginkel te Amsterdam- Sloterdijk N. ter Aa. J. Verwelius, cand. te Huizen (N.-H.). Aangenomen naar Rotterdam Charlois. E. C. B. Kok te Bussum, Noordwijk-Binnen. J. J. Meuzelaar te Mijnsheerenland, Haarlem, toez. S. H. J. Voorst te Enschede. Bedankt voor Barneveld, L. Kie vit te Putten, Drachten, G. Oldeman te Tiel. Benoemd tot hulppred. te Ureterp en Siegerswoude. mej. K. van Drim- melen. theol. dra te Leidschendam. Deze benoeming is aangenomen. Twee jongedames in Detroit zijn op het idee gekomen een badhuis voor honden te beginnen. In een van de deftigste buitenwijken van de stad hebben zij een garage gehuurd die ze zelf netjes wit schilderdein Opdat de klanten zich vooral goed thuis zullen voelen werd de wacht kamer gemeubileerd met kleine boompjes in potten. De inrichting blijkt in een behoefte te voorzien, want reeds de eerste dag waren er acht badgasten. De ondernemende jongedames verwach ten echter, dat dit aantal als huil badhuis maar eerst wat meer be kendheid heeft verworvenzeker tot dertig zal stijgen. De behandeling is als volgt: op een met rubber doek beklede bank worden eerst de oren van de hon den uitgeplukt. 1waarna de ogen een bad krijgen Van zoete olie om fe voorkomen, dat bij het wassen bijten de zeep -erin komt. Dan krijgen dc dieren een warme douche en worden ze tot driemaal toe ingezeept en af gespoeld. dan volot een lotion en als slot komt een flinke behandeling met de borstel en een desinfecterend middel 7.o kunnen vier honden tegelijk be. hand eld worden. De kosten variëren van een tot twee dollar, hetgeen af hangt van de grootte en de dikte van de vacht. Bi} een cocker werden in de oren neten ontdekt. Onmiddellijk werd hij van de andere honden gescheiden- Na een speciale anti-vlo-behandeling (2.7 rent extra) kon ook hij gezui verd huiswaarts keren. De jongedames, die alleen bij af spraak behandelen, zijn uiterst te spreken over de houding van haar clientèle. De dieren zijn oi'er het al gemeen welopgevoed, zo verzeker den zij, en do honden maken ook nooit herrie wie of nu hef eerst aan de beurt is. Een „Rembrandt" voor zes dollar Vijf jaar geleden ging mevr. Frank Brunner, een huisvrouw uit Roe ka- wag Beach (fjf-Y-) naar een veiling u-aar ze een aquarel zag met een jonge boer. Het. schilderijtje stond haar dadelijk aan. omdat ze de kleit- ren mooi vond en de jongeman er zo rustig en tevreden uitzag. Een ande re liefhebber bood vier dollar voor. het kleine ingelijste schilderstukje, mevr. Brunner verhoogde het bod tot zes dollar en werd de gelukkige eigenaresse. Dezer dagen keek haar nieuwsgie rige zoon Frank .Ir. eens onder de lijst en zag daar de handtekeningen van IVinslowe Homer staan. Homer is een van de allerbekendste Ameri kaanse schilders, n zou hem de Rembrandt van Amerika kunnen noemen. Pa Bi unner ging hierop met de aquarel naar het kunstmuseum te Whitneg, waar de authenticiteit van het schilderij bevestigd werd. Lloyd Goodrich, een der curatoren van het museum zeide dat de centrale figuur precies gelijk wus aan dpe welke Ho mer gebruikte in zijn beroemde schilderij „Het lied, van de leeuwe rik". Een kunsthandelaar bood on middellijk tweeduizend dollar voor het stukje. Mevr. Brunner weet echter nog niet waf ze doen zal, maar in af wachting van een definitief besluit heeft zc haar Amerikaanse Rem brandt" in de kluis var een bank op geborgen. Heden overleed tot onze groote droefheid, na lang smartelijk lijden, in den leeftijd van 69 jaar. onze innig geliefde Man. Va der. Behuwd- en Groot vader Mr. HENDRIK MARINUS KOELOFSZ oud-directeur der In casso-Bank N.V.. Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw B. H. ROELOFSZ HEINRICH J. H ROELOFSZ Y. ROELOFSZ— HAMMES en Kinderen J. H RAHUSEN ROELOFSZ G. H. RAHUSEN en Kinderen Amsterdam. 3 Aug. 1947. De Lairessestraat 121. Geen bezoek De teraardebestelling zal j plaats hebben Woensdag 6 Augustus, te 11 uur, op de begraafplaats „Zorg- vlied". aan den Amstel- diik Eenige en algemeene kennisgeving. Consumentencrcdiet! Gaarne tot Uw dienst! Langestraat 78 Tel. 6252. GELD verkrijgbaar zonder borg, voor alle doeleinden, door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen. „SAMENWERKING" Spiegelgracht 28 - A'dam GEVRAAGD Leerling en Aank. NAAISTER Bontwerkerij „A L A S K A'1 Hellestraat 6a THUISWERK! Dames gevr. om heren handschoenen te haken van dik garen f 3.50. Br. 310 Bkh. „Wilhelmina", Bussum Amersfoort SCHOOLBOEKEN worden 2e hands zowel als nieuw geleverd door Havenstraat 25 Tel. 7238 Hilversum TE KOOP KENNISGEVINGEN GEMEENTE AMERSFOORÏ BOSBAD BIRKHOVEN. RECTIFICATIE. In afwijking van de vorige publicatie wordt medege deeld Jat tijdens de uien waarop alleen dames of heren mogen baden tot nadere aankondiging ook alleen respec tievelijk meisjes en jongens tot 14 jaar mogen baden. Met ingang van Maandag 11 Augustus a.s. is het bad opengesteld van 9 uur tot één uur voor zonsondergang. In deze krant wordt gelezen in stad en land Op onze ateliers is geregeld plants voor BORDUURSTERS, NAAISTERS en LEERLINGEN Borduur- en Lingerie- Industrie M. KALDENBERG, Langestraat 93. Ondergetekende wenst zich te abonneren met ingang van per week a 31 cent per kwartaal a f 4. (doorhalen wat niet verlangd wordt) NAAM ADRES: WOONPLAATS zendeD aan de a Irninistratie van hel SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT School-ctuis in echt leder en prima kunstleder, vanaf 1.48; meetkundedoosje, waarin passer, driehoekjes, gradenboog en lineaal ƒ1.40. Lorjé's Kantoorboekhandel. Utrechtseweg. 7524 TE HUUR Voor echtp.. middelb. lft., 2 kamers met keuken, om trek kazerne Soesterberg. Br. no. 7521 bur, v. d. blaa. EbKbONEEL gevraagd Leerling-letterzetter kan feplaatst worden. Drukkerij iymann Zn., Valkestr. 19 7501 Ervaren breister gevraagd voor 't maken van een slip over. Br. no. 7520 bur. van dit blad. Wegens huw. der tegenw. voor spoed, in diensttreding gevr.. in kl. gez.. nette dienstbode, v. d. en n.. zelf- st. kunnende koken en wer ken. Br. no. 7518 Bur. van dit blad. PERSONEEL AANGEB. Ervaren kracht, dipl. kin- derverz.. biedt zich aan voor oppassen in de avonduren. 1.50 p. a. Br. no. 7523 bur. van dit blad. RUILEN In ruil aangeboden: nieu we Waldorp radio, nieuwpr. 455 voor kleiner toestel met bijbetaling. Br. no. 7519 bur. van. dit blad. HUWELIJK Kennismaking gez. We duwnaar. 50 jaar. met zaak. zoekt kennismaking met wed. of juffr. tot 50 jaar. Br. no 7522 bur. v. d. blad. DIVERSEN Het zou voor ons geen vacantie zijn. als wij wasten dat U volgende week schoe nen-moeilijkheden had. Geef ons Uw schoenen zo vlug mogeliik. vóór Zondag zijn zc- prima in orde. Volgende week hebben wij vacantie. Willemse. Leusderweg 27'29 b d overweg. Maken schoe nen sinds 1898 7525

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4