i p/AAA OMYL ItfiW 9 ARWffttvm Diana! SUNLIGHT ZEEP DAGBLAD Mr AMERSFOORT BRANDPUNTEN Ordening van internationale handel noodzakelijk Niemöller verdedigt zich Tubbergen aan de start Tarieven-oorlog moet vermeden worden Michigan krijgt hoog bezoek Monumenten-actie met aandelen Euwe verliest ook Minstens hond erd renners in van O'Kelly j&rvturrwrvt - f/60 Vertronw op zon-lotion Oude £anteetn Expositie Tekeningen Uw brandpunt (Van onze financiële redacteur) Voor het algemeen economisch herstel van onze ontredderde we reld is het voor alles noodzakelijk, dat het internationale handelsver keer weer op gang komt. Voor de oorlog hebben alle landen ter be scherming van hun binnenlandse markt en wel in het bijzonder ter handhaving van de werkgelegenheid tal van invoerrechten geheven. In dien een bepaalde tak van industrie door de buitenlandse concurrentie in moeilijkheden geraakte, steunde de regering deze bedrijfstak door invoerrechten te heffen. Het gevolg hiervan was immers, dat de invoerprijzen der goederen stegen en dus de concurrentiemoge lijkheden van de binnenlandse be drijven toenamen. Hierdoor ont stond op de duur een uiterst wille keurig systeem v .n invoerrechten, waardoor de internationale handel steeds meer Ineenschrompelde. Nu moet bij deze beschouwingen voorop worden gesteld, dat er in principe niets op tegen is. dat een regering, ter hai dhaving van de werkgelegenheic in het binnenland, overgaat tot heffen van invoerrech ten. Ook de in Londen gehouden conferentie van de Internationale Handels Organisatie zag als een van de eerste taken van de buitenlandse handelspolitiek het scheppen van een constante werkgelegenheid. Doch wel is het noodzakelijk, dat men bij het nemen van maatrege len rekening houdt met de reper cussies, die deze in andere landen ten gevolge hebben. Voor de oorlog ontwikkelde zich namelijk een situatie, waarbij iedere verhoging van invoerrechten gevolgd werd door een verhoging in het land, waarvan men de invoer wilde beperken, zodat op de duur talrijke tolbarrières ontstonden en het in ternationale handelsverkeer op droogde. In groot verband Het is dan ook ten zeerste toe te juichen geweest, dat men deze zaak- in groot internationaal verband wil de gaan bezien, doch de Handcis- conferentie. die nu met dat doel te Genève is bijeengekomen, schijnt geen resultaten van betekenis af te werpen. Het grote punt van discussie is de vraag of Engeland de imperiale rechten zal verlagen en of Amerika de invoerrechten in het algemeen wil afschaffen. Reeds bij de grote lening, die Engeland het vorige jaar van Amerika hteft gekregen, zijn deze Engelse imperiale rechten ter sprake gekomen, doch de Engelsen zijn niet bereid hun imperiale pre ferenties te laten vallen, zolang Amerika er niet een faciliteit op het gebied der internationale han del tegenover plaatst. Somber Genève Gedurende de conferentie te Ge nève werd nu bekend gemaakt, dat Amerika de invoerrechten op wol wil verhogen. Deze verhoging heeft het veto van president Truman ont vangen en men heeft daarna een commissie benoemd om de zaak nog eens te bestuderen. Daar deze in voerrechten voor Australië een zaak van levensbelang vormen, is het te begrijpen, dat de stemming te Ge nève hierdoor niet bepaald is be vorderd en het heeft er alle schijn van, dat het na-oorlogse vertrouwen in het constitueren van een geor dende internationale ruil, plaats maakt voor de vroegere internatio nale handelsoorlog. Het is onnodig te zeggen, hoe zeer dit valt te betreuren. Slechts op één lichtpunt voor West-Europa kunnen wij wijzen: indien binnen kort overeenstemming over het plan Marshall zal zijl. bereikt, en wij menen zeker dat dit zal geschieden, moet men, of men wil of niet. al thans voor West-Europa tot een or dening van het internationale han delsverkeer komen. Het is de hoog ste tijdl Edinburgh als kunstcentrum Van 21 Augustus tot 13 Septem ber zal ook Edinburgh zijn inter nationaal feest van muziek en drama hebben. Niet minder dan 6 internationale symphonie-orkes- tcn zullen medewerken; de Glyn- debourne-Opera zal Figaro van Mozart en Macbeth van Verdi brengen, terwijl ook het beroemde Sadlers Wells Ballet zal optreden. Een bijzonderheid is dat de Ween- se Philharmonie zal spelen onder Bruno Walter. Tijdens het festival zullen in Edinburgh belangrijke tentoonstellingen zijn; een aparte attractie vormt een show van 75 a 80 doedelzakensembles. Meer dan 1500 couranten over de gehele wereld zenden naar dit Festival hun verslaggevers. Ook de lezers van onze courant zullen t.z.t. verslagen van dit feest aan treffen. Tot einde Juni waren er reeds meer dan 60.000 kaarten verkocht. Het is bijna zeker dot dit feest het volgend jaar her haald zal worden wegens de enor me belangstelling. Zoals gemeld, zal de K.L.M. op 11 Augustus a.s. een speciale vlucht ondernemen naar Holland (Michi gan), dat van 1215 Augustus zijn eeuwfeest viert. Verschillende om standigheden hebben er toe ge leid, dat men in deze speciale vlucht een symbolische weergave kan zien van hetgeen er 100 jaar geleden plaats had. Weer vertrekken Neder landse emigranten naar de „Nieuwe wereld" om hun positie te verbete ren. Het zijn de families Nikkel6 (Amsterdam), Flikkema (Gronin gen), te Velde (Wildervank) en Nieuwenhuizen (Apeldoorn), teza men 28 personen. Én weer gaat er een predikant mee. nl. dr P. Prins uit Groningen. Ditmaal zullen zij echter geen maand over de reis doen, zoals hun voorgangers 100 jaar geleden. De K.L.M. Constella tion brengt hen in ongeveer 24 uur op de plaats van bestemming, waar het toestel „Holland" wordt gedoopt door de Gouverneur van de staat Michigan, de heer Harry S. Kelly. De heer Möhlmann van een ver- huurinrichting van draaiorgels zal de vlucht eveneens meemaken, ten einde het geschenk van de bevol king van Amsterdam, een „piere ment" te demonstreren en instruc ties te geven. (Van een bijzondere correspondent) Het beridht van een nieuwe aan val tegen zijn persoon bereikte ds Niemoeller op de Christelijke we- reldjeugdconferentie te Oslo. De Duitse bladen meldden dat het ge nootschap voor slachtoffers van het Nazi-regime geweigerd had ds. Niemoel ler als nazi-slachtoffer te erkennen, op grond van documenten ovor het in 1938 tegen hem gevoerde proces. Volgens deze documenten zou ds. Nie moeller hebben verklaard, dat zijn fami lie „traditioneel anti-semietisch" was. Verder zou ds. Niemoeller hebben ge zegd, dat hij reeds in 1924 de nationaal- socialistische partij heeft gesteund. Op de conferentie riep ds. Niemoeller een bijeenkomst van journalisten samen, waarin hjj zich tegen de beschuldigingen verweerde. „Ik ben in 1938 veroordeeld omdat ik altijd heb gevochten met open vizier," zo zei ds. Niemoeller. „Als duikbootkapitein in de eerste wereldoorlog gaf ik order, dat onder- wateraanvallen alleen overdag mochten worden uitgevoerd, 's nachts viel ik leider boven boven water aan." Het resultaat staan, was, dat hij werd gestraft wegens het aanzetten tot ongehoorzaam heid aan de overheid. In het proces had Niemoeller verklaard, dat hij afkomstig was uit het conservatieve Westfalen, waar de Joden niet door gemengde huwelijken in de bevolking opgin gen. Hij had verder gezegd, dat hij nooit een partijman was geweest noch pro- noch anti-Nazi. Volgens zjjn mening moest een geestelijk partijen blijven Beschermers Deze verklaringen werden door Rosenberg met vele an dere bewaard en gebruikt orn Göbbels er van te weerhouden Niemöller uit de weg te doen ruimen. Daar de getuigenver klaringen voor het Volksgericht niet werden gepubliceerd, ko men deze eerst nu uit de papie ren van Rosenberg voor de dag. aldus Niemöller. „Wat er eventueel met Niemöl ler gebeurt", zo besloot hij. „is niet erg van belang. Wat er met de christelijke kerk gebeurt, is echter van groot belang. Vele van de men sen, die nu hun aanvallen op mü richten, hebben niets tegen mij per soonlijk. Zij zijn leden der kerk, die in oppositie zijn tegen de Verkla ring van Stuttgart, waarin wij onze schuld belijden aan de oorlog." „Aangezien de Belijdeniskerk de eerste was. die tegen Hitier getuig de en ook de laatste is. die tegen- I over hem staat, zijn er vele christe- I nen. die een slecht geweten hebben in de hele kwestie, omdat ze nooit iets gezegd hebben noch voor noch tegen het naziregime." Op 1 November a s. zal de Na tionale Monumenten Commissie een actie beginnen, waarmede zij een zo ruim bedrag bijeen hoopt te brengen, dat zij met alleen in staat zal zijn op vele markante oorlogs plaatsen in ons land monumenten op te richten, maar ook een ruim be drag zal kunnen uitkeren aan die stichtingen en instellingen, die zich bezighouden met de zorg van de nagelaten betrekkingen der voor ons aller vrijheid gevallen strijders. Naar bekend is. heeft de Gemeen teraad van Amsterdam besloten het Middendamterrein te bestemmen voor de oprichting van een natio naal monument. De commissie hoopt thans het destijds door de heren van Maasd.k en Ruttcn in de „Pen-Gun" geopperde plan dit Damplantsoen. dat uiteraard vele millioenen vierkante centimeters groot is, op een symbolische wijze te verkopen. Zij zal een inschrijving openen, waarby de prijs van ieder stukje grond per vierkante centi meter 50 cent zal bedragen. De resultaten van de Donderdag middag gespeelde 6de ronde van de internationale schaakachtkampen luiden als volgt: Groep A: De Jong (Winterswijk) tegen van Oosterwijk Bruyn (Maar tensdijk Vi-r-/2\ Muehring (den Haag) tegen Pothast (Hollandse Rading) afgebroken; O'Kelly (Bel gië) tegen dr. Max Euwe (Neder land) 10; D. J. S. de Lange (La ren) tegen Kramer (Leeuwarden) 0—1. Groep B: Pachman (Tsjccho-Slo- wakije) tegen van Helden (Hilver sum) 10; Foerder (Palestina) te gen Rossolimo (Frankrijk) afgebro ken; van Doesburg (Laren) tegen de Ruiter (Hilversum) 10; Kupe- rus (Hilversum) legen ir. van Stee nis (Utrecht) afgebroken. Groep C: Van Scters (België) tegen mr. Fontein (Baarn) afgebro ken; Castaldi (Italië) tegen Szabo (Hongarije) afgebroken; van Hol wegen (Hilversum) tegen Pasteyn (Hilversum) 1—0; mr. Spanjaard (Utrecht) tegen D. F. de Lange (Laren) 10. 's Avonds" werden de afgebroken partijen voortgezet en beëindigd De resultaten zijn als volgt: Uit de 5e ronde, groep B: de Ruiter tegen Foerder 01. Uit de 6e ronde groep A: Muhring tegen Pothast 10. Groep B: Foerder tegen Rossolimo 0-1; Kuperus tegen ir. van Stcenis 0—1. Groeo C: van Setcrs tegen mr. Fontein 10; Castaldi tegen Szabo De stand na de 6e ronde is thans: Groep A: Muehring en O'Kelly ieder 5 p., van Oosterwijk Bruvn P-. Kramer 3 p.. dr. Euwe 2'Vfc p.. Potharst en de Jong ieder 2 p.. D. J. S. de Lange 1 p. Groep B: Rossolimo 5/2 p.. Pach- man 5 p., Foerder 4 p.. van Does- burgh cn ir. van Steenis ieder 3'/2 p., van Helden 2 p., de Ruiter Vi p. en Kuperus 0 p. Groep C: Szabo 5V"2 P-. mr. Span jaard 5 p Castaldi cn van Seters ieder 4 p.. mr. Fontein 2V£ p.. D. F. de Lange 2 p., van Hofwegen 1 p. en Pasteyn 0 p. Vandaag is een rustdag. Zaterdag wordt de laatste ronde gespeeld, waarvan de partijen reeds om 10 uur des morgens beginnen. Om 7 uur vindt de prijsuitreiking plaats en wordt het tournooi officieel ge sloten. Training Nederlands Elftal club begonnen Ter voorbereiding voor de inter landwedstrijd tegen Zwitserland, heeft de keuze-commissie van de KNVB 26 spelers uitgenodigd om aan de gebruikelijke trainingsavon- den, waarvan de eerste Vrijdag a.s. in het Olympisch Stadion zal wor den gehouden, deel te nemen. Om het K.N.M.V.-kam pioenschap van Nederland Als volgende week Zaterdag op het circuit Tubbergen (Twente) de startvlag valt voor de eerste ronde van dc KNMV-wegraces om het kampioenschap van Nederland, dan zullen de mcesten van de duizenden bezoekers het vanzelfsprekend vin den dat alles weer op rolletjes loopt, dat zij bij duizenden tegelijk vlot naar cn. na a^oop, van het cir cuit afgevoerd worden, dat alles in gereedheid is gebracht, afdoende veiligheidsmaatregelen getroffen zijn cn de tien km. lange weg met dc uiterste zorg is schoongeveegd. Maandenlang reeds zijn de orga nisatoren van deze nationale weg races met de wcrkcommissies bezig geweest de voorbereidingen te tref fen. Waar het nodig was is het weg dek de laatste weken nog verbeterd en het parcours, dat zich in prach tige bochten door het Twentse landschap slingert, behoort thans tot een der mooiste circuits, die wij in Europa kennen. Dc totale lengte 10 km. is in vrijwel alle op zichten ideaal, er zijn rechte stuk ken, maar ook niet minder dan een twintigtal bochten, die door hun voortreffelijke ligging vrijwel alle met vol gas worden genomen. Een verbetering van bijzondere betekenis is het verleggen van de startplaats, die nu vlak na Albcrgen komt te liggen en niet meer op het lange rechte eind, zoals vorig jaar het geval was. Deze verplaatsing heeft niet alleen het grote voordeel dat de tijdwaarnemers en andere of ficials de rijders beter kunnen waarnemen, maar bovendien is het voor bezoekers buitengewoon aan trekkelijk om hier de races te vol gen, daar zij een prachtig overzicht Promotie-competitie krijgt een tweede staartje Het lieKint er op te lijken, dat de beslissingswedstrijd Eext—Ger- manicus. die Zaterdag te Emmen gespeeld werd en met 2—1 door Eext gewonnen werd. waardoor Ecxt naar de tweede klasse pro moveerde, overgespeeld moet wor den. Germanicus heeft nl. bij het bondsbestuur geprotesteerd tegen het medespelen van de speler Blom. die per 1 Augustus over schrijving had gekregen van Em men naar Eext en dus nog niet ge rechtigd was in 'n wedstrijd beho rende tot het seizoen 1946—1947 voor zijn nieuwe vereniging uitte komen. Na de reeds vermelde kwestie EmmenAlcides. hebben de voetballiefhebbers in Emmen dus een goede kans op een tweede staartje van de promotie-compe titie. hebben van de start en de snelle bochten, die hier vlak achter elkaar liegen. En wil men nog indrukwek kender bochtenwerk zien. d.^V zijn er nog de Flcringer s-bochten bij dc eeuwenoude Kroezenboom, waar bovendien nog grote snelhe den worden gehaald. Zoals te verwachten was bestaat er van de zijde van de Nederlandse rijders voor dc Tubbergse races grote helangstelling. De inschrijvin gen zijn op dit ogenblik nog in vol le gang en het staat nu al reeds vast dat minstens honderd renners aan de start zullen verschijnen. Er zal gereden worden in vier klassen, nl. 125, 250. 350 en 500 c.c. zowel junioren als senioren. Nederland kano't tegen Hongarije in Zaandam Dc Nederlandse Kanobond orga niseert Zaterdagmiddag en Zon dag kanowedstrijden over de lan ge en korte baan. waaraan behal ve alle prominente Nederlandse kanovaarders ook de sterkste Hongaarse leden der S.Z.F.O.V. Elektromos Muvek Kajak Sza- kosztalya uit Budapest, waaron der de Hongaren Uranyi. Granek, Kovacs, Zadory en Blaho. zullen deelnemen. De wedstrijden wor den gehouden op de voorzaan bij Zaandam. Zaterdagmiddag om 4 uur wordt begonnen met de races iii de K 1 en K 2 over 10.000 meter. Zondagmorgen om 11 uur wordt de strijd voortgezet met de wed strijden over 1000 en 500 meter. Captain William P. Odoms it om 18.53 (Ned. tijd) op Donderdag 7 Augustus uit Chicago vertrokken om opnieuw een poging te doen het record voor solo-vlucht om de wereld te verbeteren. Het staat op naam van Wilev Post (1933). Post had 186 uur nodig. Door onklaar raken van zijn toe stel moest Odoms zijn vorige po ging opgeven. Dc machine heet „Reynolds Bombshell". In dit vlieg tuig heeft de Amerikaanse million- nair Milton Reynolds in'April van dit jaar zijn wereldvlucht gemaakt. Odoms was toen piloot. Op 31 Aug. werden in het zwembad Terworm. onder de aus piciën van de K.N.Z.B en van de organiserende vereniging Z.O.N. belangrijke wedstrijden gehouden. Op het program staan o.m.: een waterpolowedstrijd (heren) Ne derlandGr. Briltannië. een wa terpolowedstrijd (heren) Limburg —Luxemburg. schoonspringen heren f "NederlandGr. Brittannië schoonspringen (dames) en en kele nummers door leden van ds ploeg die naar Monaco gaat. Voor de vele blijken van belangstelling ons betoond bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder T. VAN GOOR geb. ZIJLSTRA betuigen wij U onze harte lijke dank. Heemstede, P. VAN GOOR A. A. VAN GOOR— STöCKER AmersToorT, J. H. VAN GOOR A. A. VAN GOOR— VAN GOINGA en kleinkinderen. Augustus 1947. HINDERWET. Verzoek van de firma H. de Jager om vergunning tot het uitbreiden van een fabriek en het daarin plaat sen van 12 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 27 Pk. tot het aandrijven van diverse ma chines in het perceel Bre- desteeg 9/11 sectie E no. 5615, waarvoor de zitting tót het aanhoren van de be zwaren zal worden gehou den op Donderdag 21 Augustus 1947 des voor middags 10.30 uur ten stad- huize. De vreugdevolle ont roering ven een jong hart Omdat voor Valdelis par fums van kostbare luxe-fla cons is afgezien, kan de prijs zo laag zijn. Inclusief weel debelasting f. 1.- per flesje. Maar... zo gewoon het fles je, zo kostelijk de inhoud I PARFUMS Ah oui, eest Valdelis Geniet van dc zon. De heerlijke Diana zon- lotion bevat het befaamde filter, dat alleen de gezonde „bruinmakende" ultra-violette stralen tot de huid toelaat en zonnebrand volkomen onmogelijk maakt. Diana zon-lotion maakt U mooier en vlugger bruin (tan), het is weldadig koel op de huid en voelt niet vettig aan, al hoewel het toch kostbare oliën bevat. W* v VAN DAA N VANDAAG NOG KOPEN Alltenttriecp vcir Nederland: N.V. Phacemi, Keizersgracht 397, Amsterdam-C. Geopend: dagelijks van 10-12 en 2-5 uur a Muurbuizen 227-229 (bij 't Havik) Amersfoort Telefoon 5339, AMERSFOORT 0.50 RIEK WESSELING van 9 AUG. tot en met 7 SEPT. 1947 Inleiding door de heer Dr. J. Nleweg, op Zaterdag 9 Aug., 's middags 3 uur „Bi] mij komen ze niet binnen", denkt hi], ten - verdelgingsmiddel (bevat 5 D. D. T.) ter bestrijding van vliegen, luizen, vlooien etc. etc. Uw 1 evcranc ter heeft Omyl in voor raad maar.zelfs over den best beveiligden drem pel vindt het insect z'n weg. Neem daarom uit voorzorg altijd 'n busje Omyl-poeder in huis. Het zoo bekende insec- ORGANON OSS DISTIBUTIEDIENST AMERSFOORT (Leusden en Woudenberg) Na-uitreiking inschrijvingsbewijzen BI 606 t.m. 609 In het tijdvak van 9 Augustus t.m. 16 Aug. 1947 kun nen personen, die nog geen aanvraag voor een Bewijs van Inschrijving voor rijwielbanden voor vervanging hebben ingediend, doch hiervoor wel in aanmerking ko men alsnog een aanvraag indienen. Hiervoor women uitsluitend in aanmerking personen die in de periode van na de bevrijding tot 1 October 1946 één «f meer buitenbanden hebben ontvangen. De uitreiking voor Amersfoort vindt plaats op kamer 7. Voor Je bijkantoren op de vastgestelde kantooruren. Scheerzeep kappers. Voor de 9e, 10, 11e en 12e periode komen herenkap pers wederom in aanmerking voor scheerzeep op basis van 20 rants, per bediende werkzaam in het herenkap- persbedrijf, met inbegrip van de patroon indien deze medewerkt. De aanvragen dienen te worlen ingediend per formu lier MD 233-41, waarbij het bewijs van inschrijving van de Vakgroep Kappers-bedrijven moet worden overgelegd. De formulieren kunnen worden afgehaald en inge diend voor Amersfoort d.d. 11 Aug. 1947. kamer 5. Op de bijkantoren op de vastgestelde dagen vanaf 11 Aug. 1947. OPENLUCHTSPELEN NUNSPEET WOENSDAG 13 AUGUSTUS 21 UUR „DE DROOM VAN EEN DICHTER" Een spel Jer verbeelding door H. VERBURG. Regie: THOM ROS. Dirigent: HANS LUSSEXBURG. Terrein „DE BOSVIJVER" (bij de Elspeterweg) Prijzen der plaatsen (belasting inbegrepen): Middenvak voor 2.75 Zijvakken voor f 2.25 achter 2.25 achter f 1-75 Staanplaatsen 0.75 en een gering aantal gereserveerde plaatsen 5. Plaatsbespreking: Woensdagmiddag van 2—5 uur aan de Elspeterweg, dicht hij het station Jer N.S. AUTOPARKEERPLAATS en RIJWIELSTALLING. KENNISGEVINGEN BESLUIT. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort; overwegende, dat het in het belang van de instandhou ding en van de bruikbaarheid van de Gasthuislaan, vanaf de Rubensstraat tot de Heiligenbergerbeek, van de brug over de Heiligenbergerbeek en van de Metgensbleek, noodzakelijk is nadere regelingen te treffen; gelet op de artikelen 36 en 47 van het motor- en rijwiel reglement; BESLUITEN: 1., tot indeling van de Gasthuislaan, vanaf de Rubens straat tot de Heiligenbergerbeek en van de Metgens bleek in klasse B; 2. deze wegen en de brug gesloten te verklaren voor motorrijtuigen cn aanhangwagens, waarvan de be lasting van enig wiel het maximum van 300 kg. over schrijdt. Dit besluit treedt in werking op de dag, waarop de vereiste borden nabij de kruisingen der wegen Rubens straat-Gasthuislaan en Metgensbleek-Gasthuislaan zijn ge plaatst. Aldus vastgesteld 29 Juli 1947. De Secretaris, De Burgemeester, J. HAARS. H. MOLENDIJK. ten verborgen schat in de linnenkast? Neen, maar iets kostbaars is het wel: een stuk Sunlight Zeepl Daarmee kan zij de was een extra beurt geven. Sunlight Zeep komt dubbel van pas, want het is zeer zuinig in het gebruik en het voorkomt slijtage. Iedere huisvrouw beseft, dat Sunlight Zeep nu haar gewicht in goud waard is. in deze krant wordt gelezen in stad en land adviseert onze reclame-adviseur U bij het samenstellen van Uw reclame-campagne U behoeft niet anders te doen dan even no. 6235 te bellen of te schrijven aan de advertentie-afdeeling van het tol 20 woorden I 1.50 - x achtereenvolgens l 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP AANGEBODEN Te koop: eiken tafel, stoelen, buffetje. eikert he ren schrijfbureau Billiton- str. 20. 's Avonds na 19 uur. 7579 3 perSoons kampeertent. Adm de Ruyterstr. 30. 7580 DIVERSEN Vulpotloden, in vele soor ten. vanaf 1.35; vulpen houders met gouden pen. af en toe verkrijgbaar. Lorjé's Kantoorboekhandel. Utrecht- seweg. 7578 Beleefd verzoek! Wil mor gen Uw schoenreparatie af halen! Volgende week zijn wij gesloten. U mocht er eens om verlegen zijn. Wil- lemse. Leusder weg 27/29. b/d overweg. Maken schoe nen sinds 1898. 7581 Openlucht-samenkomst Nij- kerkerveen, Dinsd. 12 Aug., 's avonds 19.30 u. bij de Naaldenkoop. Medew. ds J. R Subranai en ds F. E. Hoekstra. huizen Nijkerk. Zangver. Voort- Crescendo uit 7536

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4