Rumoer rondom de Veluwse Wildwal Met de camera naar sprookjesland BRANDPUNTEN Belastingmuseum krijgt een paar leuke schoentjes Nieuwe methode bespoedigt telegramverkeer in USA door Jac. Gazenbeek Merkwaardig overblijfsel uit de Middeleeuwen Piet Köhler75 jaar Fotograaf Windmeyer klaar voor onder water Met een gewone camera Verzameling van Drukknop zend- systeem smokkeltuig Kübler wint de derde etappe Bartali houdt de leiding Amerikaans regisseur voor jubileumfilm? C. FRIJLINK B. Q. Hogewind r Bond van Handelaren in Gebruikte Motorvoertuigen (B.H.G.M.) EEN NAAISTER GEVRAAGD KORS MOORMAN NETTE MEISJES Uw brandpunt .V BRANDPUNTEN KUNNEN OOK TELE FONISCH OPGEGEVEN WORDEN. TEL. 6235 WAAR is de West Veluwse Wildwal precies te vinden? U kunt daar voor een topog-afische kaart, een stafkaart, raadplegen, want de Wildwal staat daar natuurlijk op: een dun. zwart lijntje, dat enkele kilo meters oostelijk van de weg LunterenEdeBennekom ongeveer even wijdig daarmee loopt. Maar en dat is wel zo aardig u kunt ook naar de Lindeboomseberg bij Lunteren gaan. want daar is de uitgraving nog heel goed te zien en ook vrij behoorlijk in de richting Ede te volgen. De Wildgracht begon nog wat verder naar het Noorden, nog even voorbij „het Hek", eertijds een boerderij, thans een uitspanning. Die boerderij dankte haar naam aanhet hek. waarmede de weg. die daar de Wildwal kruiste, des nachts kon afgesloten worden. Vele kilometers achtereen volgde de Wildwal de Veluwczoom: niet alleen de boeren en buurtbewoners van Lunteren en Ede maar ook die van Bennekom trachtten zich op deze simpele wijze de herten en everzwijnen van ..het lijf" te hou den en zo strekte deze wonderlijke barrière zich ongeveer van de voet van de Lindeboomsberg in Meu- Lunteren uit tot de hoge Wagening- se Eng. Een veelal droge gracht, waarvan de uitgegraven aarde aan de ene zijde werd opgeworpen tot een wal. Als u nu op een goede dag er toe over gaat de Wildwal eens te vol gen door het terrein, zult u opmer ken. dat de uitgraving niet overal terug te vinden is. hetgeen na twee eeuwen ook niet zo verwonderlijk is. Soms komt zij terecht in een perceel dicht struikgewas, dan weer loopt zij over particulier terrein en een ander maal gaat zij verloren in de ontginningen, die het aanzien van de heide nogal eens hebben ver anderd. Maar ten Oosten van Lun teren en ook bij Ede zijn flinke ge deelten nog intact. Grcnsbcukcn Meermalen treft ge. waar de Wildwal een hoek of bocht maakt, een mooie, oude grensbeuk aan. een landhuisbewoner, die iets van do historie der streek afweet, noemde zijn zomeroptrekje naar de oude wildkering en dat zijn dan van die aardige dingen. Verder zult u bij Bennekom zien, dat daar wel een drietal wallen zijn. die nagenoeg evenwijdig met elkaar lopen. Wel licht een gevolg van het feit. dat de grens van heide en cultuurgrond in de loop der eeuwen wijziging on derging. Voornamelijk in de 18e eeuw is er veel rumoer rondom de Wildwal. In 1771 zijn de poppen weer eens geducht aan het dansen, herten en Als wij de Veluwse Wildwal, deze merkwaardige gracht, een overblijfsel uit de late middel eeuwen, eens op een wandeling volgen, is het aardig te weten, waaraan deze instelling haar be staan ontleende en welk een hoofdbreken deze barricade eens de buurtbewoners en hun be stuur heeft gekost. Het is eigen lijk jammer, dat de Wildwal op verschillende plaatsen onnaden kend werd opgeruimd en daar om zou het zeer toe te juichen zijn, als de resterende gedeelten, zorgvuldig werden bewaard. Op dergelijke herinneringen uit het verleden moeten wij zuinig zijn! Jongleur enkomiek" (Van onze Amstcorrespondent) Drie cn dertig jaar geleden, een schilderij aan zijn huiskamerwand stelt het in alle realiteit voor, rende Piet kohier, één van Nederlands vermaardste komieken, op 'n Indian langs onze wegen, 's Avonds ver wisselde hij de geruite pet voor het ingedeukte hoedje cn zijn sportpak voor de sjofele plunje in „De Boe melbaron". Zijn Droogkeeltje werd van de entree tot het laatste vallen van het doek meegeleefd cn bejubeld. Het is geen wonder, dat Piet kohier i het gesprek naar aanleiding van zijn 75ste verjaardag 28 Augustus a.s. nog steeds er aan denkt cn.... die rol nog altijd speelt. De rest van de bijna halve eeuw artistenbestaan is gevarieerd genoeg geweest. Want na het verla ten van de bank op de Herhalings school cn de kleermakcrstafcl klom Piet köhlcr op de planken. Een tijdje heeft hij nog als jongleur een deel van Europa doorgetrokken. Daarna heeft hij het toneel niet meer verlaten. „In kluchten heb ik. zegt hij, graag gespeeld" 't Gouden Haantje, Daar klopt iets niet. maar naar de operette gaat mijn hart uit: De Fidele Boer, De Dollarprinses. De dochter van Madame Augot. Geisha". Piet kohier slaat zijn plakboek en hcrinneringsalbum open. Hij ziet het verleden voor zich cn denkt aan de toekomst. Hij zou nóg wil len spelen. Ook in de omgeving van Ede zijn uit graving en aarden wal, hoewel in de loop der jaren platgetreden nog op somminge plaatsen goed te on derscheiden. (Foto Jac. Gasenbeek) AAN de Koornmarkt, een van die pittoreske Delftse grachten, woont fotograaf P. N. Windmeyer. Een eenvoudig en bescheiden man. In zijn gezellig werkkamertje, met uitzicht op het stille groene water van de gracht vertelde hij ons over zijn voornemen om binnenkort naar de Mid dellandse Zee te vertrekken en daar foto's onder water te gaan nemen: ..Het plan daarvoor is reeds vorig jaar bij mij opgekomen tijdens een reis door Zuid-Frankrijk, die ik samen met een beeldhouwer maakte. Wij doken niet behulp van duikerbrillen en een luchtslangetje verschei dene malen van de rotsen bij Cannes en Marseille in het blauwe, door schijnende water van de Middellandse Zee. Daar zagen we vissen, zee egels en koralen van een fantastische kleurenpracht. Dit sprookjesland te fotograferen werd tenslotte mijn vaste voornemen. Wat poedelnaakte jongetjes langs de kust bij Marseille in de zomer bijna dagelijks doen: naar eetbare zee-egels duiken en daarbij 11 i minuut onder water blijven, meende ik ook te kunnen, zij het met het doel foto's van dieren en plan ten onder de zeespiegel te maken. Om zijn plan te kunnen verwe zenlijken heeft de heer Windmeyer om zijn camera, een Kontax 1, een waterdicht rond koperen kastje ge construeerd. Het lijkt een doodeen voudig gevalletje maar het kostte de fotograaf een hele winter tijd om het scherp te stellen, diafragmeeren, af drukken en doordraaien van de film trachten met een harpoentje wat van die fraai gekleurde vissen te ver- schalken. Waarom gebruikt u geen kikker- man-uitrusting?" vroegen wij. ,,Had ik die maar!" verzuchtte de fotograaf. „Met zwemvliezen en een goed ademhalingsapparaat zou ik het wel 1% uur aan één stuk onder wa ter kunnen uithouden." Misschien, dat de Rotterdamse brandweer hem kan helpen? Morele steun heeft de heer Wind meyer inmiddels reeds van vele zij. den ontvangen, o.a. van de bekende zoöloog prof. N. Tinbergen uit Ler- den. prof. Verwey uit Den Helder en dr. Wagenaar Huivelinck uit Utrecht die alle drie van oordeel zijn, dat zijn duikonderneming wel eens van groot belang voor de biologische weten schap zou kunnen zijn. Nu nog wat deviezen van het mi nisterie van O. K. en W., een 100 me ter kleurenfilm en liefst ook een kik kermannenpak en dan zijn Wind meyer en zijn vriend gereed voor de duik in het lauwe, blauwe water van de Meditcrranee 's winters het hout weg voor brand stof. het wild zag zijn kans weer schoon en in de voorzomer regende het weer klachten over de „harten en swinen". Nieuwe regeling De Buurtmeestcrs zitten weer met de handen in het haar. maar een heldere kop komt met een nieuwe regeling voor aanleg en onderhoud: iedere belanghebbende wordt aan sprakelijk gestelrl en 's Zondags wordt in de kerk het volgende be sluit afgekondigd: ..Ieder zal een ge deelte van de Wildgraaf moeten on derhouden na rato van zijn land. De scheuter (opzichter van de Buurt) kreeg opdracht om de an- Jeremiades afgelopen? dere dag. uitgezonderd des Zon- De nieuwe opzet schijnt intussen dags. de Wildwal te inspecteren. KOcd te hebben voldaan, want na Vond hij een plaats, waar de hei- j het einde der 18e eeuw komen in de rung of uitgraymg vernield was. archieven der buurtschappen geen antwoordelijk was. Werd de schade niet vlug hersteld, dan kreeg de be trokkene een boete. In Ede werd de nachtwacht, die toch al een jaarwedde genoot van 18 gulden ook belast met het scheu terschap, waarvoor hij.... 6 gulden per jaar opstreek. Deze cumulatie heeft nooit tegenkanting of critiek ondervonden en geen wonder, want het was heus geen sinecure des nachts op pad te zijn in het belang van de veiligheid der huisluvdcn cn daarenboven om de andere dag de kilometerslange Wildwal aan een grondige inspectie te onderwerpen. Wanneer zou deze functionaris eigenlijk hebben geslapen... dan waarschuwde hij onverwijld de ingezetene, die voor dat gedeelte verantwoordelijk was. Hoe dat in zijn werk ging? Heel eenvoudig, want de gehele Wildwal was door genummerde palen in evenveel per celen verdeeld als er belanghebben de landboouwers waren en als de scheuter nu b.v. zag. dat in vak 52 de herten of varkens er waren doorgebroken, keek hij maar in zijn jeremiades meer voor over de last van het grofwild ondervonden: de nachtmerrie der Buurtmeestcrs be hoorde tot het verleden. Vermoede- lijk kromp de wildstand omstreeks j die tijd door de steeds menigvuldi- I ger wordende drijfjachten sterk in. terwijl ook de verlening van het jachtrccht aan de burgerij er toe I zal hebben bijgedragen de Wild wal meer en meer aan betekenis te boekje, wie voor nummer 52 ver- I doen verliezen. Teneinde het telcgraafverkeer te bespoedigen cn de capaciteit van de over het gehele land verspreide morse kanalen te verdrievoudigen, heeft de Western Union een nieuw drukknop zendsystcem ter waarde van S 2.000.000 geïnstalleerd hetwelk behandeling en overtypen van berichten op hun weg van afzender naar geadresseerde grotendeels uitschakelt. zich In het wijd verspreide netwerk van de Western Union, dat prac- tisch alle particuliere en handelstc- lecrammcn behandelt, is het onmo gelijk om directe verbindingen tot stand te brengen usscn alle gehuch ten en dorpen. Zoals gewone post, moeten de telegrammen op centrale kantoren verzameld cn opnieuw verdeeld worden, een proces dat nog altijd 5 tot 15 minuten vergt. Op het bij-kantoor moeten de tele grammen dan op een papieren band getypt worden cn doorgezonden naar distributie-centra die meestal in de grotere steden gevestigd zijn. Daar worden dc ingekomen berich ten gesorteerd als gewone post. Klerken cn meisjes op rolschaatsen brengen zc naar de persoon, die het distributiecentrum bedient, dat het dichtst bij de plaats van be- Dergelijke oude grensbeuken treft men op of bij de Wildwal meer. malen aan. (Foto Jac. Gasenbeek) wilde varkens doen zich ongestoord tegoed aan het ..coorngewas" van boer en burger, die natuurlijk met de haren overeind hun beklag ko men doen bij de Buurtmeesters. Dezen besluiten dan voor de zoveel ste keer een nieuwe wildkering te maken, maar nu een extra stevige! De uitgraving wordt van boven 7*/s voet breed, de diepte bedraagt 3 voet en de wal van opgeworpen aarde wordt eveneens 3 voet hoog. Doch dit is nog niet voldoende: op de aarden wal komt een houten hekwerk, een soort palissadering van 3 voet hoogte, zodat een hert een formidabele sprong zou moeten maken om er overheen te komen. Op de plaatsen, waar wegen door de wildkering leidden, kwamen stevige hekken, die na opening uit zichzelf weer dicht vielen, z.g. klaphekken. Wie menen mocht, dat er nu voorgoed een einde kwam aan de misère vergist zich. Na een jaar of tien was het weer het oude liedje: de afzetting was verwaarloosd, de bewoners van de dorpen haalden Weinig Nederlanders en heus niet alle belasting-ambtenaren weten, dat Rotterdam een mu seum rijk is, dat zijn weerga in Europa niet vindt. Wij bedoelen het Nederlands belastingmuseum dat in October '37 feestelijk werd geopend in het voormalig belas tinggebouw aan de Boompjes en waarvan mr. dr. J. v. d. Poel, di recteur der rijksbelastingen de be zielende kracht is. Veel van hetgeen deze aartsver zamelaar bijeen bracht, teniet ge gaan bij het bombardement van Mei '40, maar gelukkig is er nog heel wat bewaard gebleven en dit is na de oorlog ondergebracht in de Dillenburglaan, in bet gebouw van de Rijksbelasting-Academie. Men vindt er tal van interessan te curiositeiten: oude belasting- uniformen, oude tolbomen, pren ten. munten, zegels en stempels, kanonnen uit dc tijd dat dc belas tingscheepjes bewapend waren, in beslag genomen distilleertoestel- len en een grote collectie smokkel tuig, waaronder veel. uit de laat ste oorlog afkomstig. Zo zijn er smokkel-accordeons en zelfs een smokkclharmonium, dat niet in staat is één toon uit te brengen, doch volgestopt met smokkelbrood de grens overging, smokkelpant- sers en vesten, een smokkel brood, e. d. Op bijgaand plaatje ziet u een paar schoenen, waarvan de slee- hakken doormiddel van een holte geheel ingericht zijn op het smok kelen van deviezen. De draagster werd dezer dagen gesnapt aan de Nederlands-Belgische grens, het geen haar een fikse straf bezorg de. de douanier een pluim en het museum kreeg hierdoor weer een uitbreiding van de unieke col lectie. DIT IS GEEN MODEPLAATJE, maar een afbeelding ran een paar smokkelschoent jes, waarvan de draagster onlangs werd gesnapt. Er zat een flik bedrag aan deviezen in de snoezige, maar holle sleehakjes. stemming ligt. Daar herhaalt het gehele proces van distributie en overtypen over dc draad die leidt naar het bij-kantoor dat zorg draagt voor de aflevering van het bericht aan dc geadresseerde. Het drukknop systeem heft al deze tijdrovende stappen op. Het getypte bericht van het kantoor van afzending, dat op het distribu tiecentrum ontvangen wordt, wordt nu niet alleen getypt ontvangen, doch ook op een zgn. „perforator". Deze machine ponst een combinatie van gaatjes in een papieren band, terwijl elke combinatie van gaatjes correspondeert met letters van het alphabet. Als het bericht aankomt leest de bediende het adres cn drukt op een knop die dc verbinding tot stand brengt met het distributiecentrum, dat het dichtst bij de geadresseerde gelegen is. De geperforeerde band wordt nu door een automatische zender gevoerd, terwijl de geponste gaatjes electriSwhc signalen te weeg brengen, die corresponderen met dc letters van het bericht. Aan het ontvangccntrum opent een zelfde drukknop-schakelaar de verbinding met de uiteindelijke bestemming van het telegram. Dus hii het punt van aankomst zal de schrijfmachine die het bandje typt op practiseh het zelfde ogenblik beginnen te werken, als dc machine bij het punt van afzending het typen voor de eerste cn enige maal aanvangt. „Net kostte me een winter om ook aan de buitenkant van het kast je mogelijk te maken. Door middel van vier simpele ko peren knopjes kan hij nu zijn came- la onder en boven water bijna even goed hanteren. ,.Het is in het begin niet zo ge makkelijk om de lens onder water goed te richten," vertelde dc foto graaf. die in liet Delftse sportfond- senbad reeds proeven met zijn on derwater-camera heeft genomen. „Alle voorwerpen lijken onder wa ter veel dichter bij dan ze in werke lijkheid zijn. Ook de camera moet je instellen op de schijnbare afstand Maar ik heb al foto's genomen, waarbij je b.v. elk haartje op de arm van een „nder-water-zwemmcr kunt onderscheiden." „Hoe diep denkt U in de Middel landse Zee te duiken?" „De mooiste kleuren zie je tot vijf meter diepte. Daarna verdwijnt het rood waardoor o.a. de prachtige ko- De derde etappe van de ronde van Zwitserland Bellinzona - Sitten, 213 km., is gewonnen door de Zwitser Kublcr met 3'2 minuut voorsprong op de Italianen Bartali en Coppi. Ku blcr loste het peleton kort na de start en liep geleidelijk uit, waarbij hij her haaldelijk het geluk had dat de af sluitbomen van spoorwegovergangen juist omlaag gingen nadat hij ge passeerd was, zodat de achter hem aan jagende hoofdgroep telkens wachten moest. Op de top van de Col van de St. Gottliard. 2112 meter, arriveerde Ku- bler als nummer een. Daarna kwamen Depredomme op 5 min. 55 sec., Coppi op 6 min. 15 sec., Bartali en Dupont op 8 min. 13 sec. Bij de afdaling kregen zowel Ku- ralen hun wondere kleur verliezen, bier als Bartali en Coppi bandenpech, Met de K.L.M.-constellation ..Nij megen" is uit New York op Schiphol teruggekeerd kapt. G. Rutten. offi cier voor algemene dienst, ter be schikking van H.M. de Koningin, Kapt. Rutten heeft drie weken in Hollywood doorgebracht ter voor bereiding van maatregelen, die ge troffen zullen worden voor de ver vaardiging van een jubileum-film. welke het volgende jaar bij het 50- jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin in ons land zal worden vertoond. Hij heeft op deze oriënta tie-reis besprekingen gevoerd met vooraanstaande figuren uit de Amerikaanse filmwereld, waaronder Henri Koster en Blauw en violet blijven tot bijna 100 meter zichtbaar. Maar zonder dui kerklok kan een mens niet dieper gaan dan 25 meter. Het lichaam kan maximum 2% atmosfeer druk weer staan. Ook op geringere diepte drukt de duikerbril soms zeer sterk op de ogen. Het gevaar, dat de trommel vliezen zullen springen, ook met wat jes of rubber in de oren. of dat dc evenwichtsorganen achter de oren. gestoord zullen worden, bestaat na tuurlijk voortdurend. Maar je bent als het ware bezeten door de wonde re wereld om je heen. De vissen hou den zich heel rustig. Wann'eer je crawl zwemt, denken ze, dat je zelf een vis bent en gaan je nauwelijks uit de weg." „Bent u niet bang voor haaien in de Middellandse Zee?" „Het is beslist niet waar, dat alle haaien voor de mens gevaarlijk zijn. Dit is maar 'n heel klein percentage. Langs de kust bij Algiers, waar ik twee maanden heenga, zijn echter maar weinig van die beestjes. Je moet daar meer oppassen voor de poliepen, die je met haar sterke zuig nappen onder water kunnen houden." De heer Windmeyer maakt de reis niet alleen. Een medisch student zal samen met hem in die onderzeese ve,,;,u. sprookjeswereld aldaien Maar in Walter Winchell. I plaats van foto s maken zal luj wat Depredomme in staat stelHp 7irh weer hij de twee Italianen te voegen. Kubler bleef er een geweldig hoog tempo in houden cn had te Brig ruim zeven minuten voorsprong. Bartali en Cooni joegen achter hem aan, reden Depredomme andermaal los en verkleinden hun achterstand, zonder dat /.e Kubler echtei konden inhalen. Het klassement van de etappe luidde 1. Kubler (Zw.) 6 uur 47 min. 38 sec.; 2. Coppi (It.) fi uur 51 min. 10 sec.; 3. Bartali (It.) zelfde tijd. Schellingerhoudt werd 31e Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Bartali (It.) 19 uur 31 min. 42 sec.; 2. Kubler (Zw.) 19 uur 34 min. 18 sec.; 3. Coppi (It.) 19 uuri 44 min. 28 sec. Militaire Athletiek- kampioenschappen Na d' regionale voorwedstrijden te Deventer. Eindhoven cn Rotter dam organiseert het bureau sport R.A.O. Kon. Landmacht in samen werking met het bureau 0.8. cn O. der Kon. Marine en de Kon. Ned. Athlctiek L'nie \Y oensdag 20 Aug. op Te Werve te Rijswijk dc wed strijden om de nationale militaire athletiekkampiocnschappen. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, onze lieve Zloon, Broe der. Behuwdbroeder en aanstaand Echtgenoot JOHANNES CORNELIS BERG in de ouderdom van 31 jaar. Namens de familie: ■T. BERG P. BERG— v. NIMWEGEX Leusden, 16 Aug. 1947 Schutterhoeflaan 97B De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 20 Augustus op „Rusthof" te Amersfoort. Vertrek van Schutterhoeflaan te 10.45 v.m. Kinderarts tot 5 Sept. GEEN SPREEKUUR Tandarts PRAKTIJK HERVAT Spreekuur uitsluitend van 23 u„ behalve Zaterdags Secr. Marnixstraat 186, Amsterdam-C., Tel. 32242. De Openbare Vergadering Op WOENSDAG 20 AUGUSTUS a.s. In gebouw Trianon aan de Oudegracht 252, Utrecht, vangt aan om 10.30 uur v.m. Smook en oromo van de koffie worden in de koffieboon zélf hel besle bewaard. Koop daarom koffiebonen en mooi ze zélf als hel enigs zins mogelijk is; telkens niet meer dan U per zetsel nodig heeft. Dan drinkt U de lekkerste koffie! Fa. RUITENBERG UTRECHTSESTRAAT 26 TELEFOON 3325 vragen voor hun atelier Nieuwst raat 7, Nijkerk Geplaatst kunnen worden bekwame en aan komende machinenaaisters, alsmede leerlingen Event, reisk. van en naar de werkzaamheden worden vergoed. Aanmelding dagelijks aan bovènktabod adres van 1016 uur. in deze krant wordt gelezen in stad en land 501ste STAATSLOTERIJ U KLASSE - U TREKKING - II AUGUSTUS 1MT HOGE PRIJZEN: 19.010 - 21254. I IM* - 32". I 1.000 - J304. 2360. 2376. 9394. 10342. 11141; 14391; 409 - 4473. I1S63. 19604; LM 1033. 2377; 3489. 11732. 100 - 2130. 3334. 4913. 6331. 11898; 133)3; 15T21; 17118. 39631; 31140 PrU»f# na I 10.—j 1063 I MO UT? 1199 1233 1300 1303 1641 1341 1717 2002 2119 2184 2364 2377 2341 2677 2679 26JI 2762 2S04 2C3 2934 2964 2981 3103 3112 3230 3249 3377 MS2 3676 3394 3902 3921 3933 4X3 4291 4309 4670 4734 4793 3100 5174 32|8 5600 5717 5793 3643 5912 5941 «007 4280 6269 6342 6340 MS6 4712 6867 7262 7342 7453 7497 7723 7893 7*13 7963 7910 8214 8314 8833 «084 9233 9318 9833 10023 10032 10169 10170 10293 10200 10218 10241 10263 10264 10272 10332 10371 10700 10711 10801 10837 10929 11037 11073 IIIOI 11103 11291 11336 11390 11302 11346 12481 11717 11878 12173 12272 12377 12311 12462 12393 12717 12765 12791 12164 11043 13130 13186 13240 13323 13593 13650 13497 13794 13872 13936 14137 1426G 14520 14603 14702 14647 14163 14932 14933 14986 13109 ISIJ4 15131 13193 L6293 13352 15860 13724 13764 15978 16031 16105 16127 16143 16173 16257 16271 16376 16479 16171 16773 10879 16930 1703) 17133 17220 17233 17323 17494 17604 17847 17670 17749 17828 17899 18089 18101 18234 18341 16504 11599 18777 18804 18890 18923 ISP}9 1*003 19129 19322 19399 19432 19842 20047 20118 20267 20291 20303 20385 20427 20460 20713 20780 20802 20833 20891 21060 21213 21263 21362 21271 21533 21373 21144 21707 21734 21792 21607 21872 - Verkrijgbaar bi] vele plaatselijke comito's n ALLE POSTKANTOREN tot 20 woorden 1-50 3 x achtereenvolgens elk woord meer 0.10 per plaatsing extra. te koop gevraagd Te koop gevr. 1 of twee opklapbedden; 1 hang- cn 1 linnenkast. Br. met prijsopg. etc. onder no. 7756 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: korte witte bruidssluier. Br. onder no. 7732. Bur, van dit blad. te koop gevraagd Divan, in goede slaat. Br. to. 7782 bur. van dit blad. te koop aangeboden Te koop: wintermantel, m, 40; zomermantel, m. 42; zwart mantelpak, m. 42; di verse dameskleding, m 38- 42; dames- en kinderschoe nen. m. 39: herenhoeden, m. 57 en meisjesromans. Ban- kastraat L'9. 7736 Te koop: Guitaar cn ban jo. prima staat en hercncos- tuum. Huijgenslaan 10. Na S uur 's avonds. 7739 nalaan 15. TE HUUR GEVRAAGD Gevr. door echtpaar z. kin deren 2 ongem. kamers met kookgelegenheid. Br. no. 7755 bur. van dit blad. Wie kan gezin van 3 per sonen. man. vrouw en kind (militair O.O.), voor de wintermaanden helpen aan woningruimte te Amersfoort (ook gemeubileerd). Br. no. 7781 bur. van dit blad. Gevraagd: een tweede banketbakkersbediende en een banketbakkersleerling bii G. van Ommeren Zn.. Langestraat 14, Amersfoort. 7 7o personeel aangeb. Bijverdienste gevr. voor de avonduren (thuiswerk), liefst schrijfwerk of der« Br. no. 7784 bur. v. d. blad. Chauffeur monteur 32 tot 34 jaar. met 16 jaar ervaring, ook met trailers en met aan hangers. Br. no. 7771, Bur. van dit blad. Twee vriendinnen zoeken haar passende werkkring op kantoor Bi ieven no. 7793 bur. van dit blad Juffrouw, met kantoor- ervaring. zoekt werkkring <of thuiswerk), onverschil lig wat (geen huishoude lijk). loon nader overeen te komen. Br. no. 7785 bur. van dit blad KOb'l KN 1MVUMMO Wegens gemis aan woning net kosthuis (geen beroeps) gevraagd met huiselijk ver keer door persoon met vas te werkkring Br. no. 7773 bur. van dit blad. diversen Heeft Uw hond last van de warmte? Laat hem dan eens trimmen. Hij zal er van opknappen. Trimspecia- liste met jarenlange erva ring als dierenverzorgster en ass. dierenarts verzorgt onze afdeling hondenverzor ging als trimmen, plukken, scheren, wassen, zuiveren, r.agelknippen enz. Behande ling ook aan huis. Vraagt U eens inlichtingen bij Avi- cultura. Langestr. 9l| Soes- terweg 23. Tel. 4509. 7764 Plastic driehoeken, gra denbogen en lineaaltjes. doorzichtig cn onbreekbaar; tekenborden. tekenhaken, rekenschijven en rekenline- alen Lorjé's Kantoorboek handel. Utrechtseweg. 7772 Goed tehuis gezocht voor mooie jonge hondjes. 6 we ken oud. Hobbemastr. 63. 7783 te iiuur aangeboden Te huur aangeb. klein j huisje aan de bosrand voor i 4 personen liefst zonder kin deren. Inl. agent IIop. Har derwijker weg 546. Hielden I 7795 j personeel gevraagd Gevraagd tegen 1 Sept. of October een flink zelfstan dig meisje voor d. cn n Mevr. Klijnstra, A. Paulow- 77921

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4