Lampegietersavond op wijze in Veenendaal ouderwetse gevierd Toerisme in Nederland zal bevorderd worden Als een leek naar de Jaarbeurs gaat.... De boer ziet zijn ogen uit! Spoorwegstaking MIDDENSTANDSDIPLOMA INSTITUUT „SEEGERS" Colporteurs en Colportrices Prachtige lampions en uitgesneden kalebassen versierden de straten Scheepstijdingen Herdenking j .„.--jd fflazuïk/i Fa.R.VAN DEN BURG, Uw brandpunt BOUWKUNDIG TEKENAAR „SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd Brandpuntenl Het prachtige weer en de windstille avond hebben er veel toe bijgedragen, dat de lampegietersavond te Veenendaal Maandag op ouderwetse manier gevierd kon worden. Duizenden lampions, versierde en uitgesneden kalebassen, in vele schakeringen zag men in de straten. Overvol was het in de anders zo rustige Veenendaalse straten. In de Hoofdstraat en Markt kon men slechts voetje voor voetje vooruit komen in deze deinende mensenmassa. Vele inwoners van naburige plaatsen waren eveneens naar Veenendaal gekomen, om dit traditionele feest, vol idylle en romantiek met de Veenendalers te vieren. 't Is van den uvond Lampengietersavond, Tieteralalom, Tieteralalom. -'k Heb van mijn moeder een lampion gekregen, En van mijn vader een kaarsje d'r in gekregen, Tieteralalom. Tieteralalom. 'k Zeg tegen Trientje: „hoe laat zal 't wezen?" Op hef slag van hallef. hallef negen, Tieteralalom, Tieteralalom, Een groepje Veenendaalse kinderen tijdens de lampegieters-avond. Natuurlijk ging de grootste aan dacht uit naar de optocht, die voor afgegaan door het Tamboer- en Pij percorps door Veenendaals straten trok. Rijen dik stonden de mensen reeds geruime tijd langs de straten, om toch maar niets te missen van dit schone schouwspel. Groot was dit keer de optocht niet. maar er waren fraaie kunstwerken bij. Het was opmerkelijk, dat er van de pompoenen en kalebassen niet veel exemplaren aanwezig waren. Men schijnt deze dit jaar weinig verbouwd te hebben, in tegenstelling met andere jaren, terwijl ook de langdurige droogte een aandeel in de schaarste heeft. Daarom hadden velen hun toevlucht genomen tot fantasie. Zo zag men vliegtuigen, autobussen enz. Het hossen en springen was dit jaar zeer gering. Vermoedelijk was de hoge temperatuur hier mede schuld aan. Wel zag men voortdurend troepjes jongelui, al lerzotst uitgedost en natuurlijk in het bezit van een lampion. Je mag er naar kijken De slagers schijnen vroeger ook een aandeel gehad te hebben in de lampegietersavond, want elk jaar verrassen zij het publiek op fraaie etalages, waar de vleeswaren, keu rig opgemaakt en gegarneerd, ge- etaleerd worden. Ook dit jaar hadden nagenoeg alle slagerijen veel aandacht aan hun etalage besteed. Het lampegieterslied, in zijn oude vorm en wijs, klonk ook nu weer door de stilte van de avond. Half negen was vroeger het tijd stip. waarop men de lampen aan stak Nu de zomertijd niet ingevoerd is. ziet men reeds tegen half acht de eerste lampions in de straten ver schijnen. Ondanks het melkrantsoen werd in practisch ieder gezin chocolade of saliemelk gedronken. Saliemelk wordt weliswaar steeds minder ge bruikt, doch geheel en al verdwenen is dit nog niet. De lange theebeschuitjes met poe dersuiker bestrooid waren ook nu weer door de bakkers ih grote hoe veelheden vervaardigd. In de eierhal vond de keuring plaats van de inzendingen. Dc Jury, bestaande uit Mevrouw Bakker. Mevrouw Middelhoven en de heer D. Blankespoor had hier een zeer moei lijke taak. Na de tocht door Veenendaal vond in Hotel de Haas de prijsuit reiking plaats door de voorzitter van de Veenendaalse Winkeliers-vereni ging. de heer Ant. de Ruiter. Hij dankte de jury voor de taak die zij op zich genomen had en bur gemeester Bakker voor de belang stelling. Hy memoreerde, dat dit de eerste echte viering van Lampegietersavond was. Het eerste jaar na de bevrij ding waren er geen kaarsen en geen lampions. Vorig jaar was het al be ter. doch nog geen tijd om een wed strijd te organiseren, zoals deze nu plaats vond en welke zo volkomen geslaagd was. Hij dankte ook de kin deren en de ouders voor hun mede werking aan deze wedstrijd. Brand Het is niet voor de eerste maal. dat de brandweer op Lampegietersavond moet uitrukken voor een brand. Ook nu ging tegen 10 uur op deze Lam pegietersavond de branweersirene. In een houten noodwoning aan de Ker- kewijk bleek brand uitgebroken te zijn, door het in brand geraken van een lampion. De brandweer was snel ter plaatse, hoewel zij door de enor me drukte in de straten buitenge woon gehandicapt werd. De bewo ners hadden intussen de binnen brand weten te blussen. Een gedeelte van de inboedel liep brandschade op. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Zo is wederom een traditie voorge zet. De Veenendalers heclvfen zeer veel aan traditie en gewoonten. Dat hebben zij deze avond wederom be wezen. alhoewel deze avond minder luidruchtig was, dan andere jaren het geval pleegt te zijn. De ,Vau der Steng' Utrecht te Ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van de Utrechtse machinistenschool bezoekt het contact vaartuig de „Van der Steng" Utrecht van Woensdag 17 tot en niet Zondag 21 Sept. De „Van der Steng" zal ligplaats ne men aan de Menvedekade tegen over de Balyelaan aan de Utrecht se kant van het kanaal. Gratie verleend Bij K. B. is gratie verleend aan A. Smit en J. T. S. van Efferen, die beiden tot de doodstraf veroor deeld werden bij sententie van het bijzonder gerechtshof te Leeuwar den. Ten aanzien Van beiden is de doodstraf veranderd m een levens lange gevangenisstraf. ALGENIB, 14 September te Bahia van Victoria; ALHENA, 13 Sept. van Rio de Janeiro naar Santos; AT "AID. New Orleans—Rotterdam, pass 14 Sept, Scilly, 15 Sept. Dover, wordt 15 Sept. 19 uur te Rotterdam verwacht; ALPHACCA. 13 Sept. van Buenos Aires te Montevideo, ver moedelijk 15 Sept naar Antwerpen en Rotterdam; ALWAKI. 12 Sept. van Rotterdam te New York; EG- MOND. vermoedelijk 16 Sept 6 uur va.i Pernambuco te Rotterdam verw. NOORDAM, RotterdamNew York v? 14 Sept. om 20 uur Scilly; STAD SCHIEDAM. 14 Sepi. van Rotterdam te Norfolk; ZWIJN- DRECHT. 12 Sept van Bagnoli te Hornilla; ALGARVE. 12 Sept. van Leixoes naar Portimao; COOLHA- VEN. 15 Sept. te Vlaardingen om te bunk .1, vertrekt 15 Sept. naar Stockholm; CRESCENDO. 13 Sept van Antwerpen naai- Sognefjord; H "IERLAND, 14 Sept. van Leith te Harlingen; HOOGLAND. 13 Sept. van de Theems naar Blyth; KO NINGSHAVEN. 14 Sept. te Antwer pen; LEUVEHAVEN. '14 Sept. van Niel te Alesund; ALCINOUS 12 Sept te Batavia; AMSTELSTAD 13 Sept. te Port Harc-urt; AGATHA 11 Sept. v. Pulo Samboe n. Kaapstad; AGA- ON 10 Sept. te Maracaibo; BRASTAGI 12 Sept v. Los Angeles n. Kaaostad; AMSTELDIJK 14 Sept. te R'dam; BLOEMFONTEIN 13 Sept. v A n. Antwerpen; BOSKOOP 13 Sept. van Funchal n. Curasao; BRT 12 Sept. v. Aden n. Sjang hai: BATOELA n. Batavia p. 12 Sept. Gibraltar; BARALT 10 Sept. v. Maracaibo n. Curacao; BLOMMERS- DIJK 14 Sept. te R'dam: CERONTA 10 Sept.v. San Francisco n. Ade laide; CLEODORA 8 Sept. v Miri: C2>R 10 Sept. te Maracaibo; COTTICA 13 Sept. v. Dover n. Ma deira; DIDO 9 Sept. v. Cristobal n. Bf'ize. VREEMDELINGEN KEUREN FOOIENSTELSEL AF j0Tn Wil .mfn ?en ,e buiken, dat ons land van oillt - uejn. toerlstpn importerend land wordt Men stelt zich voor. dat over b.v. drie jaren uit het vreemdelingenverkeer een opbrengst verkregen wordt, die een vervtffvoudigine is van het voor" oorlogse cijfer. In plaats van 10 millioen zou dan het vreemdelingen verkeer een bijdrage van 50 millioen gulden aan onze betalingsbalans kunnen verlenen. Dit deelde de heer W L. Groeneveld Meyer re¥er?ngs- commissans voor het vreemdelingenverkeer en directeur van "de midden stand mede op een persconferentie. Er zyn bij een openhartige enquête door de A.N.V.V. enige klachten geuit. Een heeft betrek king op de controle aan de grens. Voorts loopt ons land door het fooiensysteem de kans meer en meer ,,le pays des pour boires" ge noemd te worden. Ook blijkt men in het geheel niet onder de' indruk van de Nederlandse zindelijkheid te zyn. Men klaagde over de weinige badkamers, het gemis aan stro mend warm water. Ook treinen en straten worden vuil gevonden. Hier moet en kan nog veel verbeterd worden. Marken en Volendam worden in het geheel geen reclame geacht, al blijven zij altijd nog een attractie voor de bezoeker vormen. Er zijn thans vele factoren, wel ke tot een gunstige ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer in ons land kunnen bedragen. In de eerste plaats is ons land geen duurte-eiland meer. In dit verband mag gewezen worden op de belang stelling uit Frankrjjk. Het toeris tenverkeer tussen beide landen zal binnenkort op een bescheiden schaal hervat kunnen worden. Als leek ben ik de Utrechtse Bcurs-bijenkorf aarzelend binnengestapt, bijna als lijk er vlot uitgedragen. Ik had al een paar dagen met zo'n dikke catalogus lopen geuren, -Jewelke mij de groet van v^le zaken lieden bezorgde, die in mij een toekomstige afnemer zagen en ik besloot die attenties te beantwoorden met een kw-asie geïnteresseerd bezoek aan de vele gaanderijen. Ten slotte, zo redeneerde ik, liepen Jaar meer kijkers. Ik schoof dus mee naar binnen, of een geleende strikt persoonlijke kaart ten slotte aioeten attenties Diet veel kosten, anders worden het ge schenken. Ik schoof mee de trap op, omdat alle liften tegen het plafond geplakt schenen en pantoffelJe langs de kleurrijke stalletjes. Wat een rijkdom, peinsde ik en voelde bedachtzaam aan de knieën van mijn broek, die, als mijn haar, met de dag dunner worden. De wijs heidhei J, opgedaan tijdens museum- bezoeken indachtig, hesloot ik niet te lang bij elk paradijsje te verwij len, om de hoeveelheid hoofdpijn tot een minimum te beperken. Bo vendien zou mij dat een herhaalde lijk nee-schurlden besparen van standhouders, die in mijn belang stelling koopneigingen zouden be speuren. Totdat ik bij een lampen- afdeling kwam, waar ik werd ver blind door een lichtzpe Sjonge wat een verkwisting, dacht ik en knip perde tegen een laaiende larape- kroon. „Kolossaal niet waar,'* zei iemand achter me. „.la," zei ik. „Rn zo goedkoop/' zei -Je ander. „.Ia?" verbaasde ik me, ongelovig, den kend aan de verspilling, die mijn metertje dol en mijn meteropnemer woest zou hebben gemaakt. „Zes endertig guldentjes maar," verdui delijkte 'Je ander. ..En als U een billijker kroon wcjist, komt U dan even mee. naar daar. waar er een van vierentwintig hangt." Toen voelde ik, dat er een hinderlaag was gelegd, van ecu handig tussen de kijkers opgestelde verkoper en verdween ijlings, zodra de man zijn rug Daar me toedraaide. Ik kwam bij een handelaar in feestneuzen. „Iets voor U bij me neer," vroeg de maD, meer beledi gend dan zakelijk. Nors sneed-ik elke poging tot transactie af en stak mijn tong uit, tegen een mombak kes, dat me pesterig nagrijnsde. In een box. vlak naa^t Je Feestneus, zoals ik de man meteen doopte, keek ik argwanend in een "spiegel om te zien of mijn uiterlijk werkelijk papier-maché-ersatz behoefde. Toen ik nog wilde kijken of mijn dasje recht zat. omdat ik wist. dat ?r er gens een mooie juffrouw in ochtend- toilet heur haar zat te Loreleien, kostte het me veel moeite om de spiegelaar te overtuigen, dat ik zo maar eens een blik in zijn verrader tjes had gewaagd, zonder bepaald naar kwaliteit, lijst en glans te kij ken en zeker niet om te kopen, daar ik me altijd aan andèren spiegel. Tien meter verder waagde ik een olik in een glanzen Je zilver etalage. Mijn oog werd geboeid door prach tige eetbestekken. Net \e*s voor nvj dacht ik en drenieide de stand b"-'- nen om de rest, van de collect!" te bezien. Een beer veer Je ovt-eiud. „Kan ik U dienen, gaat U zitten." Vriéndelijk lachend bedankte ik voor de service, die blijkbaar bij de geleende kaart was inbegicpcD en keek de man geamuseerd aau Leu- Ke kerel om aan een wuivree.uJe zijn warme stoel af tc staan. „Welke firma is U?" .sprak de vriendelijke, terwijl hij uit zijn jaszak een doosje Bondstreet slipte. „Ik?" „Ja U!" „O, zei ik, en voor zag een nieuwe streek. De man wachtte mijn blos niet af en wees nijdig op een bord. „Daar staat. Niet voor patteklieren Had U kun nen lezen!'* Zijn Bondstreetjes ver dwenen weer. „Dag meneer." In het wilde weg ben ik alle af delingen gann doorkruiden. Bij de Spoorwegen wit do ik do Dipseltrei,, kopen, voor mijn neefjes. „Expositie materieel, eigendom van de N.S.," zei men. Die heooon ook van alles, dacht ik en waagde h.'t verder de hele morgen niet meer om in speel goedstands naar -Je prijs van Die seltjes te vrag-n Toch N.S.-mono- polie. Ik heb er wel cnachtig l.ing naar gekeken, si? vele anderen, dio hun kinderhart eens ophaalden. Ik besloot heen te gaan, en daal de de trappen af „Een sigaret me- neer?'* zo hield mij iemanJ staan de, Ik boog en pakte aan. Tenslotte, is Utrecht geen lief-center meer. Lr kwam vuur bij en bij de eerste haal stond ik practisch in lichterlaaie, na een oorverdovende knal. Klap- sigaret van standhouder met feest- Op het Vredcnburg weri mijn pols weer normaal eu ua het zeven de ijsje *vas ojk mijn uchaam weer op kaoiertempira*u ir. Pijn in mijn hoofd heb Ik overgehouden. Het Jaarbeurs testa ment heb ik in ecu telefooncel gedeponeerd, vaar tien minuten later tien zakenmensen aan liet haarstuiven waren, bewe rend -dat het hun catalogus was. In een knus hov.ictjo heb ik mijn memoires gesr'jre'on cn afscheid genomen van het leven, dat Jaar beurs heet. Ei, politieagenten zulieu I het nier me eens zijn. Een deviezenregeling is ge troffen, waarbij het mogelijk is, dat Nederlandse toeristen met „witte" guldens een be zoek aan Frankrijk brengen en omgekeerd de Flansen met „witte" francs in Nederland terecht kunnen voorlopig tot een bedrag van 400 gulden per persoon. Een tweede factor ie het bezoek van ve' lofzangers uit Duitsland en ten derde het feit. dat Duitsland en Oostenrijk voorlopig uitgeschakeld zijn van het toeristenverkeer. Da A.N.V.V. is begonnen met de uit werking van een actie, die ten doel heeft, dat reeds in 1948 een belang rijke toeneming van het vreemde lingenverkeer in ons land bereikt wordt. Het hotelwezen heeft zich deze zomer zeer ingespannen. Het kampt echt°r nog met een beperkte hotel- capaciteit'. Vonj- het gehele land be draagt deze 30 rT van de voor-oor- logse. voor Scheveningen slechts 40 G. DE Agrark.he Beurs mag zich in een enorm bezoek verheugen en pro fiteert dubbel van 't mooie September weer. daar dc meeste landbouwwerk tuigen in de open lucht ri|n uitgestald De meeste bezoekers zullen hun ogen niet geloven, want wat zij hier tc zien kriigen overvleugelt verre wat tot dus ver op de agrarische beurzen werd aan geboden. Naast de reeds bekende land bouwwerktuigen worden nieuwe ge ëxposeerd. die men hier te lande nog helemaal niet kende of slechts in enkele exemplaren. Bovendien is er van alles een grote verscheidenheid. De bekende maai-dorsmachines zijn vertegenwoordigd in een vijftal ver schillende types. De meeste komen uit Amerika of Engeland, er is ook één uit Frankrijk. Nieuwe tractoren zijn cr in een uiteenlopend aantal variaties. Over de verbouwde jeep hebben wij al ge schreven. Naast de grote types zijn cr ook kleinere tractoren en Amerika heeft voor 't eerst een exemplaar vervaar digd van niet meer dan 10 PK. welke naast de grotere broers gebruikt kan worden op hetzelfde landbouwbedrijf, of speciaal bestemd is voor de zeer kleine bedrijven, dan wel in kassen. Een nieuwigheid is ook de rupstractor met rubberen rups. De constructie hiervan is veel eenvoudiger, dus ook goedkoper, al zal de rups veel gauwer zijn versle ten. Naast landbouw zijn er ook twee wielige tuinbouwtractors die met de hand worden voortgeduwd: meer dan 15 merken en circa veertig typen. Dan de melkmachines. aardappelhchters. aardappelrooiers (die de aardappels tot in de wagen brengen). De nieuwe rij dende persen, die het stroo in ronde balen afleveren, de sproeiraachines voor boomgaarden etc. De kleinste vorm van deze apparaten zijn de vatspuitcn. tot nog toe met de hand bediend, maar een gewiekst fabrikant heeft er nu ook al een motor op gemonteerd. De vatspuiten zijn Nederlands fabri kaat. Trouwens, vrij veel van de land bouwwerktuigen zijn in Nederland ver vaardigd. De tractor z?l wel een bui tenlands product blijven. Grote indus trieën van landbouwwerktuigen houden wij er niet op na. Wel betrekkelijk kleine bedrijven, of smedenpatroons. Wijl deze individueel waarschijnlijk niet in staat zouden zijn aan de Jaarbeurs deel te nemen, hebben 8 van hen zich verenigd in een collectieve stand. Ook de Prot. Landbouw Coöperatie heeft landbouwwerktuigen ingezonden. Men maakt voorts ook kennis niet de vlas- trekmachlnes. Het vlastrekken geschied de tot nog toe met dc hand. een tame- lijk kostbare liefhebberij: bosje voor bosje uit de grond. De machine doet gelden Nu lopen de bezoekers er me kaar al bijna in de weg Ook in de gebouwen, waar agrarische afdelingen zijn ondergebracht komt de bezoeker heel wat nieuws tegen, zowel op 't gebied van voorlichting als an derszins. en gaandeweg begint men ook hier aan de uiterlijke verzorging der stands aaridacht te wijden. Nieuw zijn de rubberstalvloeren. die het voordeel hebben zuurvast te zijnt zachter voor de koeien en niet koud. Dan kijkt een leek altijd nog met enige verbijstering naar de kunstmoeders voor kuikens. Nu Engeland de coloradokever als middel heeft aangegrepen om onze groenten te weren, is de stand van de Plantenziektckundige Dienst van extra belang, omdat men er leest op welke wijze men dit schadelijk dier 't best te lijf gaat. Zwarte suiker en scheer- apparaten ZEIST. Bii een plaatselijk win kelier verscheen een heerschap, die voorgaf op zeer voordelige wijze aan zwarte suiker tg kunnen komen. Vooruitbetaling was echter gewenst, waarop de man erin slaagde een be drag van 750.los te praten en hiermede te verdwijnen. Er volgde echter aangifte bij de politie met het gevolg, dat de oplichter werd gearresteerd en achter de tralies werd gezet. Een andere figuur, die het ook met de waarheid niet zo nauw man. zou voor een plaatse lijk inwoner in België drie electrl- sche scheerappsraten aan de man brengen. Deze transactie eindigde echter ook bij het politiebureau en vier kale wanden. HELING MOTORRIJWIEL _ZEIST. De 40-jarige garage houder C. W. te Zeist kreeg enige tijd geleden bezoek van twee personen, waarvan de een. zekere P. een motorrijwiel te koop aan bood, dat afkomstig was uit de dump. De garagehouder contro leerde ide motor, die hem wel vol deed en de koop werd gesloten. Hfl had echtey verzuimd naar de bijbe horende -papieren te vraRen. want achteraf bleek dat de motor door een militair was gestolen. Voor de Utr. Politierechter ver klaarde W., dat hij er niet aan had gedacht naar de papieren te vragen; ook had hij niet gelet op specifiek® militaire kenmerken aan de motor. De Officier van Justitie achtte d€ schuldheline wettig en overtuigend bewezen. Wegens grove achteloos heid eiste hij 1 maand gevangenis- het met een rij of meer tegelijk, zelfs straf. Nadat verdachte's advocaat tot 5 rijen toe. Het grootste werktuig op deze beurs is een Nederlands pro duct: een reusachtige dorsmachine ge maakt door Borga Appingedam)Dc bezoekers wandelden er overheen. Het deed de krantehman even denken aan een moderne rotatiepers. Gaat 't met de agrarische beurzen volgende jaren in gelijk tempo voort, dan zal ook zelfs op de open terreinen aan de Croese- laan het „ruimteprobleem" zich doen gewezen had on de goede trouw van zijn cliënt, luidde het vonnis: 100 boete of 1 maand hechtenis. Kolonel Otto Skorzeny, dio door een Amerikaans tribunaal is rijgesproken wordt misschien aan Tsjecho-Slowakije of aan Denemar ken uitgeleverd waar hij verschil lende misdaden op zijn geweten zou hebben. op Woensdag 17 Sept. des avonds half acht in de Markthallen te Amersfoort. Sprekers: o.a. DE L L VOORZITTER Medewerking v.h. gezelschap S E.L E.C.T.A. GRATIS TOEGANG ff."° De moderne gelaatsver2orying PIANO-. ORGEL- EN MUZIEKHANDEL Arnhemsestraat 8 STE>LMEX bij abonne ment en per keer. Vraagt onze tarieven aan Binnenkort begint de nieuwe cursus examen 1948. Tevens bestaat gelegenheid tot inschrijving voor: STENO TYPEN NEDERLANDSE TAAL en HANDELS CORRESPONDENTIE STENO-TYPISTE STENO-CORRESPONDENTE BOEKHOUDEN (Associatie) BOEKHOUDEN (voor de pfactijk) SECRETARESSE ALGEMENE ONTWIKKELING MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE Inlichtingen en prospectus zonder verplichting. Inschrijving dagelijks Directeur: Drs. L. A M. Seegers Voltastraat 45 Telef. 5169 Amersfoort Bij de Generale Controle kunnen mannelijke krachten wor den geplaatst voor het vervullen van de betrekking van ASSISTENT Vereisten: Diploma H.B.S. 5 j. e. of Gymasium alsmede pracuikdiploma Boekhouden; t<eetti|d i0-25 jaar Salaris: op 21-jarige leeftijd f. 1050per jaar (le loon- klassei i maximum bezoldiging 1. 3650 per jaar (le loonklassc) met kans op verdere promotie. Sollicitaties met afschriften cijferlijsten vóór 1 October i.«. aan bureau E van de 2e Afdeling van dc Dienst van Tractie der N.V. Nederland,che Spoorwegen te Utrecht. v. d. MAAS NIEUWS Zonder enige verplichting kunt U hij ons alle gewenste inlichtingen kriigen, over het al of niet geldig zijn van Uw banden bonden. ZORGT DAT ZE NIET VERLOPEN. U KUNT ZE BETER BIJ ONS INLEVEREN. RIJWIELHANDEL H. J. v. d MAAS, ARNHWEG 43 TEL. 4963 De zaak met de grootste sortering Rijwielonderdelen. GEVRAAGD VOOR DAMESWEEKBLAD Vast loon en zeer hoge provisie. Brieven onder no. 8494, bureau van dit blad. in deze kranl wordt gelezen in stad en land Gepensiorineerden en ande ren overal in Nederland Heeft U kelder of kamer geluKvloers of kunt U pak huis je of schuurtje huren? Wij kunnen U zeer goede BIJVERDIENSTE bezorgen Vraag inlichtingen or.der motto „Bijverdienste'' Adv. Bureau ROUMA en Co. Herengracht 226, A'dam, Een geroutineerd en een aankomend gevraagd voor spoedig door Ir. J. H. OOSTER HUIS, architect B.N.A Huygenslaan 16, Amers foort. (Goed) salaris nader overeen te komen. 99 door W. Meuldijk 444. Mijn koninklijke waardigheid werd zeer gekrenkt door het optreden van het vakver- hond van werksters, boos liep ik naar buiten, waar Patjepoef al oiet een berustend gezicht op de stoep zat en een zacht plekje voor me uit koos. „Dat is geen werk", mopperde ik: „Nu zal ik eindelijk als een echte koning gaan regeren en nu gaan ze het paleis schoonmaken, ik heb niets te vertellen." „Majesteit," gprak Patjepoef wijsgerig: „Er zijn machten, waarvoor zelfs een koning bet hoofd moet buigen, laat ons met een diepe zucht onze narigheid luch ten en verder berusten en afwachten. De woorden van Patjepoef maakten me Diets kalmer, integendeel, miju gevoel van onschuldig geplaagde nam toe. Ik sprong op en riep op standig: „Dat neem ik niet. Ik ben koning en Je baas over mijn eigen paleis en ik vind di6 schoonmaak veel te lastig. Die dames moeten het paleis uit, ik zal ze eens even flink de waar heid vertellen." En met flinke passen trad ik het paleis weer in, liep even kordaat de gang door maar voelle m© veel minder zeker toen ;k de troonzaal binnentrad en probeerde mijn trooQ te bereiken. In de korte tijd van cnijn afwezig heid was het hier erg veranderd, de gordijnen en het vloerkleed waren verdwenen, daarvoor in de plaats hingen er dichte stofwolken, em mers water werden over de vloer uitgestort, ik glibberde omver over de was eD de groene zeep. het droge stof kriebelde iD mijn keel, ik struikelde over de bezemstelen en emmers van de nijvere werkstere en vluchtte rechtsomkeert naar veiliger streken.... TE ROUP GEVRAAGD Electro-motor gevraagd. H 1— 2—3 PK. L. Worms. Quellijnstr. 133. Amsterdam Z Tel. 26169 8390 IE KOOP AANGEBODEN Te koop: studieboeken H. B S 1-3 klassen; 2 kachel tjes; 3 mecanodozen; spoor trein; weckflessen; 6 kriel kippen. le leg; één pers. ksno. Celsiusstraat 8 9504 Te koop: Old-finish huis kamer-ameublement v.o. be. kleding: 2 crapauds en for nuis Te zien na zes uur Beekensteinselaan 36. 9507 Te koop aangeb.: I g st.z br. wirèermantel (42-44) met prima bont voor 45.- z. p bl pumps «40) i.g.st. voor 6 - en zw. 1 herensch. (41 voor 6.-; l.bl. gebr. jon gens slobpakje voor 1-2 jaar 7.50; w. leren baby-schoen tjes 2 50; bl. cape (gev.) 4 50. Br. no. 9508 bur. van dit blad. Accordeon, (Höhner) pi anoklavier. 120 bassen, pracht instrument zo goed als nieuw. T. Veldhuizen, Akkerweg 1. Voorthuizon 9509 Te koop: electr. wasma chine. merk „Velo": 1 98 cc D.K W.-motor. Verhoeven- stiaat 21 8495 PERSONEEL GEVRAAGD Net meisje gevraagd van 3 tot 5 u. Regentesselaan 35 9503 Een nette jongen voor Gijtebeek's Melkhandel, Gasthuislaan 47, A'foort. 9502 Een meisje, 17 jr.. voor halve dagen. 812. V.g.g.v O Soesterweg 150 9496 LESSEN DIVERSEN Dansinstituut Joop SnU- ders, leraar moderne dansen Korte Gracht 20. Tel. 5083. Inschrijvingen voor de nwe cursussen dagelijks. Privé- lessen volgens afspraak. 8487 Woensdagavond, late les voor beginners teeltijd 16 tot 20 jaar Aanvang 7.30 Académie de danse. Ann Bert Kamperman. Langestr 113, Amersfoort. 9501 Koopt zomerpostzegels waarvan de opbrengst o a ten goede komt. aan de be strijding der T.B.C 9497 Overal boort U't Is prettig kopen bij „Willem- se". Maar wij hebben voldoende schoenen. om keus te maken uit tiental len modellen. En wij houden met al Uw wensen rekening. Komt U maar 't Is schoenenweelde bij „Willemse". Leusderweg 27/29, b d overweg. 8432 Voor kunstschilders: Juist ontvangen: pracht collectie paletten; ruim gesorteerd in olieverf en penselen, ook spieramen, schilderkisten ?n veldezels Lorjé's Kantoor boekhandel. U/trechtseweg 9493 Maken schoenen sinds 1898. Een oud adresaltijd ver trouwen. Met schoenrepara tie naar „Willemse", Leus derweg 27 29, b/d overweg. 8493 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben nieuwe model len. Maison Moderne. Utr.- straat 21. Amersfoort. 9499 Welke bezoekers van Zon dagavond van het Café v. d. Heer Craanen. Leusderweg, kunnen nuj inlichtingen ver strekken omtrent een zw. hond met br. boven de ogen en aan de poten, die aldaar is achtergelaten door C. Jan sen Svp terugbez. tegen beloning. Th Traa. Burgem. v Tuylstr. B177. Tel 232 K 3495, Hooglanderveen. 9505

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 6