vACHTEQBERGh Voorhoede van Quick was niet op schot Vlak voor het einde scoorde H.V.C. de gelijkmaker A.P.W.C. bedwong een fel spelend Fortitudo „Boys" speelde een goede wedstrijd UW BRANDPUNT EIGEN KRANT Willemse DAROLAX Saestum won met 3-0 César voor kwam een nederlaag Minerva-B.D.C. 2-0 Amsvorde op S.E.C. achterhoede gestrand Wanneer zal |k Koninklijke Olie knippen? „SPLINTERTJE vertelt WONINGRUIL IN UW Snoucküertlaan no. *7 uit zijn jeugd VOETSTAP KOST GELD.' BRUINKOLE ^Biamükffen 4 Maandag 20 October 1947 Advertentiën In een dag terug... al Uw schoenreparatie bij zijn Uw schoenen in goede handen. Alleen Leusderweg 27-29 h, d. overweg Draagt 'n werkt terwijl U slaapt. -KoH bij apothekers^en erkende drogisten sléchts, 60 cent'en is voldoende voor 6 a-8 w'è.ken! KOESTEEG 5 TÊLEF.3666 AMERSFOORT Er was Zaterdagmiddag veel belangstelling voor het afzwem- feest, dat het zwemfestival van het jubilerende Sportfondsenbad besloot. Er werd aan deelgenomen door ruim honderd oudere en jongere mensen, die in het Sportfondsenbad zwemmen heb ben geleerd. Alle gegadigden behaalden het A- of het B-diploma van de KNZB. Onze foto toont de start van de opgave gekleed zwemmen. De bedrijfsleider, de heer H. Fremouw, kijkt belang stellend toe. (Archifoto DvA) Quick kon het tegen Saestum uit Zeist niet bolwerken. De 30 ne derlaag is te wijten aan de onpro ductieve voorhoede, die er niet in slaagde van de meest fraaie kan sen te profiteren. Want kansen heeft Quick genoeg gehad, vooral voor de rust, toen het er af en toe op leek, dat Quick geen doelpunten wilde maken. Quick zal in de toekomst uit een ander vaatje moe ten tappen. De voorhoede van dc Amersfoorters zal op de training terdege moeten sprinten, dribbelen en wat dies meer zij. Want in feite was de oorzaak van het falen der voorwaartsen de onvoldoende snel heid en het wilde wegtrappen van de bal. Men bracht het niet verdeï dan een enkele doorzichtig opgezet te combinatie, die stranden moest op de prima achterhoede van de Zeistenaren, waarin de doelman uitblonk. Saestum bleek tot beter spel in staat en daarom heeft de Zeister club ook de punten in dc wacht gesleept. Maar toch hebben de gasten geen grootse indruk ach tergelaten. Maar al te vaak rom melde het in hun ploeg en maar al te vaak lieten de rood-witte voor waartsen zich buitenspel zetten door De Waard en De Jong, die de voetbalregels bleken te kennen. Toch doet o.i. een dergelijk gebruik van de buitenspelval afbreuk aan het spel.. Een fout was het terug getrokken. haast verdedigende spel van Quick, toen Saestum reeds met 30 voorstond. Bij een dergelijke stand past het. dat de verliezende club uit alle macht aanvalt, dat de binnenspelers voor het doel van de tegenpartij opereren, dat de half- linie de aanvallen ondersteunt Quick heeft dat blijkbaar niet in gezien. of misschien vertrouwde men op de schuttcrscapacitciten va Loeflang. De Jong en Nijenhuis. Maar de Saestum-doelman gaf hun geen kans. Over de wedstrijd slechts het vol gende. In de eerste helft wisselden de offensieven elkander af en ver scheidene malen kwamen beide doelen in gevaar. Van een aantal kansen die men gewoonlijk de kans van de dag Dleegt te noemen werd niet geprofiteerd. Even voor de rust zette de rechtsbuiten van Saestum voor haar de rechts binnen, die een schot loste, dat door doelman Kwctsie werd gestopt. Ech ter onvoldoende, want de bal be landde bij rle middenvoor der gas ten, die het leder met een boog in het doel plaatste. De bal was de doellijn reeds gepasseerd/ toen De Waard nog een vertwijfelde poging deed om het leder weg te werken, maar hij slaagde er niet in. (01) Vier minuten na de rust gaf de linksbuiten ^an Saestum een voor zet. Onder invloed van de wind draaide de lichte bal langs de ver baasde Kwetsie in het doel. Tien minuten later ging de rechtsbuiten van Saestum alleen met de bal op het doel af. Z\jn fraaie run werd met een doelpunt beloond (03). Quick ondernam nog enkele aan vallen, maar het mocht niet baten. Spartaan zocht het in open spel doch boekt geen succes Een grote schare voetballiefhebbers was op „Birkhoven" getuige van een meer spannende dan fraaie wedstrijd tusen H.V.C. en De Spartaan. II.V.C. heeft het gelijk spel voornamelijk te danken aan de achterhoede en de middenlinie. Het was jammer, dat doelman Mikkers, die zijn doel overigens goed heeft verdedigd, bij dc door De Spartaan gemaakte doelpunten niet geheel vrij uit ging. En de fouten van een keeper worden nog altijd het zwaarst gestraft. Het spel van de voorhoede heeft ook ditmaal geen bevrediging geschon ken. Wel was er dikwijls goed individueel spel, doch het vijftal voorwaartsen vormde geen geheel. Mooie aanvallen werden onder broken, omdat men elkaar onvoldoende begreep. De Spartanen werden in de eer ste minuten door enthousiaste H.V.C.-aanvallen op de eigen helft teruggedrongen. Dc rood- witten namen de eerste corner, die niets opleverde. De eerste aanval va* de Amsterdammers bracht echter al een doelpunt. De attaque was verrassend en werdbesloten door een hoog schot van de middenvoor. Mik kers sprong hoven alle spelers uit en „plukte" do 'hal uit de lucht. Hij werd echter door een Spar- taanspeler aangevallen en liet het leder uit zijn handen vallen. kVoordat hij de hal weer kon be machtigen schoot Meyer langs de in het doel opgestelde Van de Pol (01). In een hoog tempo zetten de Spartanen nieuwe aan vallen op, doch de H.V.C.'ers her stelden zich al spoedig van de te leurstelling. De aanvallen wer den echter onvoldoende gesteund door dc halflinie, terwijl de voor hoede. die het zocht in kort spel een prima achtertrio tegenover zich vond. waarvan vooral de linksback zijn plaats volkomen waard was. Een groot, struikel blok was ook spil Letterhoer, die vele aanvallen door goed kopwerk wist te onderscheppen. In de eer ste helft waren de aanvallen van de Amsterdammers veel gevaar lijker dan de Amersfoortse. De Spartanen zochten het in goed opfen spel. Het was te danken aan het achtertrio van H.V.C., dat er voor rust niet meer doelpun ten werden gemaakt. In de tweede helft namen de gastheren het initiatief doch het plaatsen liet. evenals voor de rust, veel te wensen over. Daarbij kwam dat de Amsterdammers sneller waren. Het tempo waarin zii speelden was bijzonder hoog. Toch waren de H.V.C.'ers niet in de minderheid, doch het moest bij hen teveel van individueel spel komen. Een fraaie kopbal van Prinsen hof. die de midden voorplaats be zette. kon keeper Scherpenisse slechts met de grootste moeite onschadelijk maken. Bii een duel tusschen Van de Pol en midden voor Meyer kwam Mikkers uit het doel om hulp te verlenen. Meyer was beide te vlug af en gaf een voorzet. Van Leer zag kans rle hal in hel verlaten doel te plaatsen. (0—2). Een minuut la ter scoorde H.V.C. een tegen pun l. De Groot gaf. na een duel met twee tegenstanders, de hal goed door naar Prinsenhof, die een keurig schot loste (1—2). De spanning werd steeds groter en hot publiek roerde zich gewel dig. Het doel van de Amsterdam mers werd zwaar belegerd. Onge veer twintig minuten voor het einde constateerde de scheids rechter een overtreding in het strafschopgebied en hij kende H.V.C. een penalty toe. Wim Kraak schoot de bal echter naast. De H.V.C.'ers waren hierdoor niet ontmoedigd en bleven fanatiek aanvallen. César en De Groot wisselden korte tijd van plaats doch dit bleek niet de oplossing te zijn. waarna César linksbuiten In een zeer spannende en op goed peil staande ontmoeting is APWC er in geslaagd van Fortitudo te winnen. Het pleit voor de voltallige APWC-ploeg om een sterk Fortitudo op een effectvol veld de baas te kunnen blijven. Aardig spelmoment in de wedstrijd IlVC-Spartaan, voor het Spartaan- doel. (Archifoto) ging spelen en Jansen rechtsbin nen. De H.V.C.'ers probeerden het met verre schoten, doch deze wa ren öf niet zuiver genoeg öf zij werden door keeper Scherpenisse onschadelijk gemaakt. Vooral een zuiver schot van Kraak stopte hij op schitterende wijze. Twee mi nuten voor het einde kwam hij een keurige aanval van HVC de hal hij De Groot. Deze zette het leder goed voor, César „sloeg" met zijn hoofd de hal zuiver in de bovenhoek. Een fraai staaltje voetbal en een berekend doel punt. E\en later blies de scheids rechter het eindsignaal. Olympia op eigen veld met 6-0 verslagen Het ongewoon kleine en slechte terrein in Hilversum heeft de Amersfoortse Boys niet kunnen be letten een grote overwinning te be halen op Olympia. Met niet minder dan G0 dolven de gastheren het onderspit tegen elf enthousisaste Amersfoorters die met dc wil om te winnen bezield waren. Alle gepraat over twee-stopperspillen ten spijt hebben de blauwwitten een spelle tje gespeeld, dat prettig was om naar te kijken. Natuurlijk,er zijn fouten gemaakt, maar geen ogenblik is er het onbenullige voetbal ge weest van de vorige week. Boven dien hield de sportieve thuisclub er tot de laatste minuut de moed in. zodat de ontmoeting een spannend karakter bleef dragen. Al vrij spoedig scoorde De Bra- ber, d'p het blijkbaar nog al naar zijn zin had, het eerste doelpunt- Ook het tweede doelpunt kwam \an zijn voet. Dammers bracht de stand na goed doorzetten nog voor de rust op 0—3. Bijna de geheele eerste helft verd er gespeeld op de helft van Olympia. Willen we eerlijk zijn, dan moet het ons van het hart, dat een sterkere tegenstander ongetwij feld de gelegenheid bad gekregen de ver-opgedrongen backs te passeren. In de tweede helft was Olympia er iets beter in. Er werden enkele aanvallen opgezet, die echter op niets uitliepen door te kort spel. of door optreden van Peters en Jekel. Van de Vlasakker loste van grote afstand een schot, dat de keeper van Olympia verraste, (0-4). Het schijnt de gewoonte te worden van deze speler in elke wedstrijd het mooiste doelpunt te maken. We noteerden ook nog een keurige omhaal van Belt. die echter tegen de lat kwam en een kopbal van Jansen, waarmee de doelverdediger de grootste moei te had. Dammers bracht de stand op 0—5 en De Braber maakte-het halve do zijn vol De volgende week hopen wij weer zo'n wedstrijd te zien. Dan zal het wel geen GO worden, want „Stichtse Boys" is een kwade rak ker. Amersfoorters speelde vooral technisch Indien een van de partyen ver diende te winnen, was het inder daad APWC, dat goed voetbal de monstreerde en dat kon bogen op een elftal, waarin alle linies op hun beurt tot goed werk in staat wa ren. De voorhoede bijvoorbeeld tel de vyf spelers, die allen gevaarlyk konden zijn. De beste van hen, P. Snyders scoorde niet, maar des ondanks won APWC door goede doelpunten van Brandsen en Joh. v. Empelen. P. Snyders betekende echter doorlopend een gevaar voor Fortitudo. De middenlinie en voor al de achterhoede met keeper IJzendoorn hebben uitstekend werk gedaan. Toen Fortitudo de moge lijkheid van een gelijk spel onder de ogen kreeg dat gebeurde in de tweede speelhelft, na 't enige doel punt der Culemborgers wist de APWC achterhoede onder de ge routineerde leiding van V. de Flicr van geen wijken. Was het spel van APWC geba seerd op een streven naar technisch voetbal, by Fortitudo lag de zaak anders. Fortitudo speelde een bon kig spel, dat tot het laatst toe ver re van mooi was. En bovendien niet productief. De voorhoede der blauwhemden was, mede door het wel zeer zwakke-spel van de mid denvoor volmaakt ongevaarlijk, zo dat zelfs in de periode, dat Forti tudo sterker was, er weinig gevaar voor APWC te duchten was. Dat gevaar kwam eigenlijk pas, toen de Amersfoorters na de rust een tac tische fout begingen. De eerste helft was met een 10 voorsprong voor APWC verstreken, maar de tweede helft bracht plotseling meer spanning, toen na ruim een kwar tier de Fortitudo-kceper met een ongevaarlijk lijkende kopbal van Van Empelen gepasseerd werd (0—2). Daarna liet APWC zich Voor de afd. Utrecht speelde Zon dagmiddag te Utrecht de wedstrijd MinervaBDC. Minerva stond éen punt boven BDC en hier was dus ook volop perspectief. BDC speelde echter te zenuwachtig en kon er niet goed in komen. Minerva daarentegen speelde een fris, open spel. Bij een aanval op liet BDC-doel begrepen de backs elkaar niet. waardoor de midvoor van Minerva kans zag te scoren. Onge veer 10 minuten hierna herhaalde zich hetzelfde spelletje en -weer kostte dit BDC een doelpunt (20). Na rust kwam BDC er wel wat heter in, doch Minerva gaf geen krimp en behield de 20 voorsprong tot het einde. zonder veel tegenstand in de verde diging dringen, met alle gevaarlijke gevolgen van dien. Het onvermijde- lijke tegenpunt kwam dan ook een kwartier later door Zuilenbrock i (12). Toen eerst zag APWC zijn j fout in, om het initiatief volledig tc heroveren. Fortitudo bleef toen in het veld het sterkste, waardoor de aanval len van APWC meer het karakter hadden van uitvallen. Dat deze uit vallen toch gevaarlijk waren, bleek enige minuten voor tijd toen de Fortitudo keeper met veel moei te de harde schoten van P. Snijders kon keren. Met APWC in de aanval kwam het einde van deze snelle wedstrijd, waarin de Amersfoorters een ver diende 21 overwinning behaalden. Dat het niet aan spanning zou ont breken bij de wedstrijd SECAms vorde was reeds te voorspellen. Van de aftrap af zat er spanning in de wedstrijd en beide doelverdedigers kregen terstond hun handen vol. SEC gaf gedurende bijna de gehele eerste helft de toon aan. Doelpunten waren echter -zeer schaars. Na 30 minuten kreeg Klompenhouwer die midvoor speelde, de bal vrij en met een hard schot verdween deze in het doel, zonder dat de keeper ook maar enige kans kreeg zich behoorlijk op te stellen. Nog geen 5 minuten later liep linksbuiten Maassen die deze middag een pracht partij voetbal speelde, met de bal naar binnen, gaf over aan Klonipenhouwer kreeg de bal te rug en in.volle vaart loste hij een schot, dat in de uiterste rechterboven hoek doel trof. SEC leidde dus met 2—0. De rust had vermoedelijk Amsvor de goed gedaan, doch de achterhoe de van SEC was in uitstekende con ditie en elk gevaar werd door hen in de kiem gesmoord. Langzamer hand nam Amsvorde het spel geheel in handen en werd SEC op eigen helft terug gedrongen. Dit offensief duurde bijna een half uur en dat er voor Amsvorde geen doelpunten kwamen, heeft SEC hoofdzakelijk te danken aan het driemanschap Horns- veld, Koster en Van Kooij. Het einde kwam met onveranderde stand 20 waardoor SEC thans boven aan de ranglijst van haar klas se staat. HET WEEK GETROTSEERD! Uw schoenen goedgerepareerd door AMERSFOORT HEREN ZOLEN 3.25 DAMESZOLEN 2.20 KINDERZOLEN v.a. 2.00 Zo nodig in 1 DAG KLAAR TE koop AANGEB. diversen d.k.w., 250 cc., 1940. ban den prima, voctschakcling. 2 zweèfduo's. Amcrsf. straat 134, Soesterberg 2453 Prima brandhout. Spaart Uw kolen voor de winter. Koopt thans brandhout, kurkdroog en kachelklaar a 42 50 per 500 kgfranco thuis. Bestelt spoedig, be perkte voorraad J. v. d. Bor. Zwartebroekerweg 42. Terschuur. 2417 Een nest Airedale-Tcrreirs. Kamp. afst. met off. stamb- Ouders beide te zien Am'ers- foortsestr. 83. Soesterberg. (tramhalte Geniekamp). Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tiid om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebbeh nieuwe model len. Maison Moderne, Utr.- straat 21, A'foort. 2422 rtusonttl gevkaatiu Gevraagd een geroutineerde typiste. Brieven met uitvoe rige inlichtingen onder No 2459, bui", van dit blad. p\E stadsomroeper stond vroeger in het middelpunt van de belangstelling, zoals een kruidige rook worst het hoogtepunt was van een degelijk oud- Hollands wintermaal. Omroepers hoort men vandaag- den-dag alleen nog door de radio. Maar een fijne, hartige rookworst, zoals Zwanenberg maakt, smaakt bij ouderwetse stamppot nog steeds het allerbest! Wit ZWANENBERG zegt, denkt het eerst aan rookworsten fijne vleeswaren. Maar ook voor blikgroenten, jam, tafelzuren Familieberichten Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon evert e. BOUMAN r. BOUMAN—SPELT Amersfoort, 16 Oct. 1947 Arnhemseweg 58. Heden overleed onze lie ve man en Vader, be huwd- en grootvader, broeder, zwager en oom de Heer JOHANNES JACOB SEPTER Oud-hoofdstationschef N.S. in de ouderdom van 63 j Amersfoort, 18 Oct. 1947 Uit aller naam: M. C. SEPTER— HOOGENDOORN Bergstraat 35. De begrafenis zal plaats vinden op Woensdag 22 October te 15 uur op de begraafplaats Nieuw Eik en" Duinen te 's-Graven- hage. Op verzoek geen bloemen en geen toespraken. de weg naar het kampeerterrein niet, ze zal lang moeten zoeken eer ze ons ontdekt. We stoven over het klinkerpad dwars door de duinen lagen scheef in de bochten en voelden onze voeten gloeien. „Oeieoei," hijgde Plukkie: „Ikke ver liezen mijn benen haast, maar Katrientje zijn oieer gevaarlijk als honderd tijgers, zij moeten ons spoor kwijt raak!" „oooh", kreunde Daan: Door dat hoUen komt mijn ontbijt van eergis teren weer naar boven ah gelukkig, daar is het kampeerterrein., nu zijn we veilig-en we gaan fijn in bet huisje uitrIk denk, dat Daan uitrusten wilde zeggen, maar hij sprak het niet helemaal uit. We botsten tegen elkaar aan en hikten van ontzetting. Op de stoep van het knmpeerhuis stond Katrientje. ze hield de deur open en sprak: „Zo, zijn jullie daar ein delijk Binnenkomen en niet zo dom uit je ogen kijken!!!" 473. Onze poging om er stilletjes tussenuit te trekken mislukte. Katrientje» was ons even stil gevolgd en zat in de trein, die ons in veiligheid had moeten brengen één raam achter ons. Toén Plukkie Buksjek Katrientje zag schrok hij zo, dat hij uit de rijdende trein wilde springen maar Daantje en ik konden hein nog net op tijd rem men. We hielden ons tijdens de verdere reis doodstil, we durfden zelfs niet om te kijken of Katrientje er nonr zat, Daantje bibberdebin nensmonds, Plukkie rolde met zijn ogen en ik voelde, nie ook niet erg prettig. In ieder geval moesten we proberen Katrientje kwijt te raken, anders zou e-r van onze kampeerpartii in het zomerhuisje niet veel terechtkomen. Toen de trein stopte aan het eindstation waren wij het eerste buiten en schoten als kogels langs de man yan de kaartjes. „Rennen, jongens'*; riep ik: „Katrientje weet tot 20 woorden t 1.50 3 x achtereenvolgens f elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. Corsetifcre Mevr. S. Bermon. p/a Mevr. ^Culper. Langestraat 114, AMERSFOORT. Maandag. Dins dag. Woensdag en Vrijdag van 10-12 en van 2-4 uur thuis. Aangeb. 2e et. Stalinlaan, A'dam Z. bevatt- kam. en suite, slaapk. (v.w.t.)1 keuk. bade., voor- en achterbak. Boven 2 kam. (v.w.t.) Gevr vryst. huis, bosrijke omg. Br. L219 Passage Bkh. Stalinlaan 98, A'dam. - t£D£R£ Beperk c/t'e s/yhage door goede répara f/e VoairVahVUuumbij! SOESTERWEG 214 Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort maken bekend, dat aan het Stad huis is aangeplakt een pu blicatie inzake een verzoek van J. Daniels om een ver lof A in het perceel Utrecht- seweg 254 A, alhier. door W. Meuldijk Door is in deze tijd niet kans meer op; U zult Uw leven long wel bediende in de „Geld- en Effectenhandel" blijven. Een eerzaam beroep overigens, tenminste wanneer de Alg. Bond „Mercurius" Uw arbeidsvoorwaarden be schermt en verbetert. Zendt deze advertentie aan PaulusPotterstraaf9,A'dam-Z. en U ontvangt gratis brochure met onze Raadgever voor de Ned. Taal. Geschikt voor Iedere kachel of centrale verwarming Gezeefd f 3.80 p. 100 kg. f 38.— p. 1000 kg. Ongezeefd f 28.p. 1000 kg. (bonvry verkrijgbaar) JUIST NU ADVERTEEREN MAATCORSET

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4